VAT70 Or Opmerkelijke tweede plek voor Gerard Le Belle veelzijdig in „Maraboe en w Morsegat” Ja Jeugdfilm- huis Schoorl Lezing Reiki-Usui Oud-VIOS tegen VIOSI Nh Ve Bc ,T WOiNJ DE DUINSTREEK WOENSDAG 3 JANUARI 1990 Bedankt Lidy van der Wild lijsttrekker D66 Ai Nieuwj aarsbij eenkomst PvdA Suggesties voor banken Avond over groenbeheer in Schoorl Teun de Jager Expositie in het Zandspoor Ratio’s in Beestenboel Trainingen Oliebollen Kerstboomverbran<liii£' Truus de Maaré sloeg weer toe Hervormde V r ouwengroep Gemeente stoeit met skateboard Nieuwj aarsreceptie Tennisclub Schoorl Nieuwjaarsvoetbal op 7 januari Amnesty International Diefstal en vernieling Renovatie Woningen klaar Berger Luchtpost Loslopende honden achter de schapen Berichten en tips voor Schoorls allerlei naar Jouke Minkema, Heereweg 369, Camperduin. Tel. 1685 of 1892. Uiterlijk tot zondagavond 21.00 uur. PAGINA 4 vu 3 i i inii ais De jeugd zal zich weer vergapen aan de kerstboomfik. G.M. J.M. Truus de Maare sloeg weer genadeloos toe in Opmeer. Lidy van der Wild-van Leersum, de nieu we lijsttrekker van D66 in Schoorl. Oud Schoorl neemt het weer op tegen het huidige eerste. Stulpjens, van boven graauw van bloeiende mossen en knoestige zwam. Wethouder Le Belle introduceert heel ludiek een boekje over het leven van Teun de Jager. De man, die zeker in Schoorl een standbeeld zou verdie nen. Le Belle onderstreepte zijn ge dachte middels een toepasselijk ge dicht: Lieflijke bosschaadjes langs een bevallig slingerenden zandweg. Ziehier Hildebrand’s armelijk Schoorl” lVze eeuw geleden. Koelen lommer rond het klare duinwater in kronkelende beekjes. Lees het in dit klein verhaal van enen Nicolaas Beets. Hij is er verbaal ook al weer geweest. Verdient dit een bronzen beeld, een eeuwig” eerbetoon? Verhef dan uw stem, ongedeeld, u behoedend voor de hoon. Ukur cedit Tinkr Hoe droef was toen het bericht van grote Teun de Jager. Eens een donders bliksemschicht alras een teuntje lager. Er is deze maand weer een schitte rende expositie in het bezoekerscen trum Het Zandspoor van Staatsbosbe heer aan de Oorsprongweg. Het gaat ditmaal om een tentoonstelling van de fotoclub Heerhugowaard. De leden hiervan hebben enkele malen de bos wachter!} van Schoorl bezocht en er indrukwekkende opnamen gemaakt. Alle facetten ziet men in de expositie verwerkt. Er zijn bomen in groepjes en individueel in beeld gebracht. Maar ook landschappen vormen een ruim onderdeel van de tentoonstelling. Ze ker de moeite waard om een kijkje te nemen in Het Zandspoor. Het bezoe kerscentrum is dagelijks geopend be halve op de maandag en de vrijdag. En er is natuurlijk meer te zien dan alleen de expositie van de fotoclub uit Heer hugowaard. Veel bezienswaardigs over de boswachterij. En een schat aan informatie. De beheerders staan ge heel tot uw dienst. Laas Tietso van Eijck van Heslinga is Rotterdammer van geboorte. Hij is vierdejaars intern, student rechten aan de Universiteit van Amsterdam. Geheel volgens de traditie van de laatste jaren belegt de afdeling Schoorl van de Partij van de Arbeid haar nieuwjaarsbijeenkomst in Hon- ky Tonk aan de Duintvoetweg te Schoorl. Er is geen officieel program ma. De klemtoon van de bijeenkomst is gelegen in „de ontmoeting”, waarbij een ieder die iets wil zeggen, zingen, spelen, e.d. daarvoor alle gelegenheid krijgt. De bijeenkomst is morgen, don derdag 4 januari en begint om 20.00 uur. Nelleke Muelink heeft haar Bees tenboel in het centrum verlaten. Zij heeft haar voorraad en inventaris overgedaan aan Dierenspeciaalzaak Ooyevaar uit Bergen. Dus geen Bees tenboel meer in Schoorl. Wel zal in het pandje een kadowinkel worden geves tigd. Wij informeren u daarover vol gende week meer. helpt ons ook om op aarde een gezon der en leefbaarder klimaat te creëren. Willen we de wereld veranderen, dpn moeten we zelf-eerst gezonder, krach tiger en zuiverder worden”, aldus Ni na Rother. Bergen: 8 januari, aanvang 20.00 uur Jos Bech Nes 15, 02208-94495 Alkmaar: 10 januari, aanvang 20.00 uur v. Ostadelaan 446, 072-128489[ Zie adv. elders in De Duinstreek. lijden van haar opa verlangt Liesje ex tra naar haar vader. Zij wil hem dol graag bezoeken. Dit is onmogelijk om dat de vader van Liesje in werkelijk heid in Nederland in de gevangenis zit. Beide ouders zijn van mening dat het beter voor haar opvoeding is om dit te verzwijgen. De nieuwe vriend van Liesjes moeder oefent pressie uit op zijn vriendin om de waarheid te vertellen. Liesjes moeder aarzelt. Als zij uiteindelijk genoeg moed heeft ver zameld om de waarheid aan haar dochter te vertellen, heeft Liesje het huis verlaten met een vliegticket in haar zak. Iedereen is welkom, zowel ouders als kinderen. Zij heeft in de afgelopen jaren ver scheidene opleidingen en trainingen gevolgd en is nu werkzaam als vrijwil liger en sinds 1987 voorzitter van de afdeling Bergen-Schoorl van D66. In Schoorl is zij lid van de raadscommis sies financiën en welzijn. Zij is boven dien ambtenaar van de burgerlijke stand. Haar politieke stokpaardje is met name een nieuw woonruimtever- delingsbeleid. Verder de aankoop van de Roode Leeuw door de gemeente. „Dat laatste zal zonder twijfel finan ciële offers vragen. Maar de gemeente kan dan zelf een plan maken voor de invulling van dit belangrijke gebied. Te beginnen met afbraak van het pand”. De vrijwillige reddingsbrigade heeft een prima oliebollenaktie achter de rug. Bij kapper Sieb Laan had men een stand ingericht waar op oudejaar tweeduizend oliebollen hun weg naar het gezellig avondje vonden. Een net- to-opbrengst van zeshonderd gulden voor de brigade. Een bedrag dat men best kan gebruiken. De gemeente Schoorl organiseert, in samenwerking met de plaatselijke vrijwillige brandweer de traditionele kerstboomverbranding. Voor velen weer een fascinerend evenement. Niet alleen voor de jeugd maar vooral ook voor de ouders. Zoals gewoonlijk weer een tweetal lokaties. In Schoorl is de brandstapel bij de voormalige spoor baan aan de Meidoornweg-hoek Es- doornweg. En in Groet gaan de bomen naar de Meeuwenlaan in de nieuw bouw. Mede afhankelijk van de win drichting zal in Groet op het laatste andere plaats. Dit om overlast voor de buurt te voorkomen. De sfeermakers van de afgelopen kerstdagen kunnen op zaterdag 6 januari van vier tot vijf uur worden aangeleverd. Om precies vijf uur gaat de fik erin. Iedereen, die een boom inlevert krijgt een lot en een Er komt, en de datum staat nog niet geheel vast, een bijeenkomst over groenbeheer in Schoorl. Alle gemeen ten moeten een groenbeleidsplan op stellen. Zo wil het ministerie van land bouw en visserij dat. Men geeft daar ook subiside voor. Het college van burgemeester en wethouders van Schoorl wil hier als een van de eerste gemeenten in ons land graag op inha ken. Temeer omdat de provinciale lei der van dit alles in Schoorl woont. Het is André van der Leij uit Camperduin, die namens het minsterie is aangewe zen als consulent Noord-Holland voor de groenbeleidsplannen. De gemeente Schoorl wil daarvoor een bijeenkomst houden samen met de verschillende raadscommissies natuur en land- schapsschoon, openbare werken en de groenclub „Wonen onder de bomen” eveneens daarbij uitnodigen. En ie dereen die verder wil komen, is wel kom. Van der Leij zal dan uiteenzet ten, wat een kleine gemeente als Schoorl kan doen aan een dergelijk groenbeleidsplan. Wat kan, wat mo gelijk is en wat niet mogelijk is. Er is bij de gemeente een aantal sug gesties binnengekomen voor het plaatsen van banken op verschillende plekken in ons dorp. Hiervoor hebben we een paar weken geleden een oproep geplaatst. Bij de vijver Bovenweg, en dat vindt men bij openbare werken een ideale plaats, moeten er wel een paar meer komen. De wens van wet houder Le Belle is ook om daar ooit nog eens een wandelpad omheen aan te leggen. Verder wordt een bank ge vraagd bij het pleintje Corn, van Fo- reestlaan. Ook een bij de openbare ba sisschool in Groet, op het plein. Daar staan wel banken maar zijn in een slechte staat. Tenslotte vindt openba re werken, dat er in de Catrijper Moer, in de polder dus, banken moeten ko men. Mochten er mensen zijn, die ten aanzien van het zetten van banken bij hun in de buurt nog wensen hebben, dan kunnen zij zich nog met gemeen tewerken in verbinding stellen. Tel. 1290. Er schijnt geen einde te komen aan de zegereeks van Truus de. Maaré. De Schoorlse hardloop- ster zegevierde ook in Opmeer tijdens de Noordhollandse Veld loop. De 38-jarige „speer” bracht het tot een klinkende overwin ning bij de vrouwen. Op het laat ste eind zette Truus Els Raap in haar schaduw. Truus zei later, dat ze blij was nog in het spoor van haar concurrente te hebben kunnen vertoeven. Maar de laat ste tientallen meters gaven de Schoorlse echt vleugels. „Truus is eén laatbloeister”, schreef een regionale krant daags na het re sultaat van de Schoorlse atlete. Zesjaar geleden begonnen met de wedstrijdsport en beslist niet zonder succesDe ene na de ande re overwinning zette zij op haar naam. Groot was ook de verras sing bij de marathon van Berlijn die zij onlangs samen met haar man Wim heeft gelopen. Een per soonlijk rekord in 2.52.34. En Truus is nog lang niet uitgeblust. En wij houden u zeker op de hoogte. De dames van de Hervormde Vrou wengroep Schoorl-Groet-Camper- duin komen op maandag 8 januari om kwart voor twee bijeen in de Schoorlse consistorie. Mevrouw van Sluis-Bijl uit Schagen zal de middag leiden met een voordracht- over het boek van Ja- queline van der Meer-Prins. De titel van dat boek is „Weide zonder dauw” en het handelt over een mensenleven, spelend in West-Friesland. Belang stellenden zijn van harte welkom. De jongelui, die onlangs bij burge meester Bernard op visite kwamen om hem een lijst met handtekeningen te Overhandigen voor wat betreft de aan leg van een skateboardbaan, kunnen de borst nat maken. Maar niet alleen de jongens, ook de ouders, vooral de vaders. De gemeente wil natuurlijk wel medewerking verlenen maar de liefde mag niet van een kant komen. Men heeft leergeld betaald mët de Crossbaan aan de Esdoornweg. Zeker is niet denkbeeldig dat ook het skate board in Schoorl over een paar jaar is yerdwenen, dus ook de baan. Maar ge meentewerken wil graag, dat de ou ders van de jeugd het plannetje gaan begeleiden. Even een soort werk groepje gaan vormen om de zaak voor te bereiden. „Een brokje samenwer king is dan ook op z’n plaats”, zo meent de gemeente. Zij, die hieraan willen meewerken, kunnen zich met de dienst openbare werken in verbin ding stellen. Een telefoontje naar 1290 en u bent welkom. Dan zal ook een plan gemaakt kunnen worden om, ui teraard in samenwerking met de jon gens, verder te gaan. Vooral waar het gaat om de keuze van het materiaal, waarvan de baan moet worden ge maakt. worden gehouden op maandag 8 ja nuari in het Zeepaard aan de Laan- weg. Aanvang 19.30 uur. Er zijn voor beeldbrieven in onze eigen taal ter in zage. Er wordt geschreven voor gewe- tensgevangenen in Malami, Birma en Syrië. De volgende schrijfbijeenkom- sten van A.I. in Schoorl zijn telkens op de eerste maandag van de maand. Meer hierover in De Duinstreek. Voor meer informatie kunt u altijd bellen met nummer 2994 in Schoorl. Er zijn ook schrijfbijeenkomsten in Warmen huizen. Wanneer u belt met 02269- 2592 dan krijgt u inlichtingen over de aktiviteiten aldaar. Leden van de Tennis Club Schoorl zijn op zondag 7 januari van 16.00 tot 18.00 uur, van harte welkom in het’ clubhuis. Onder het genot van een drankje en een hapje is er gelegenheid nieuwjaarswensen uit te wisselen. Te vens is Netty Evers aanwezig met een portable studio om pasfoto’s te ma ken, nodig voor de nieuwe „gelaserde” tennispas. SCHOORL - Het Filmhuis Schoorl vertoont speciaal voor de jeugd de Ne derlandse film ’Mijn vader woont in Rio’ van Ben Sombogaart met o.a. Wenneke, Geert de Jong, Peter Faber e.a. De film wordt vertoond op zater- dag 6 januari om 14.00 en 19.00 uur in De Oorsprong, Damweg. De ouders van de negenjarige Liesje wonen al jaren gescheiden van elkaar: moeder in Nederland en vader in Rio de Janeiro. Door het recentelijk over- De traditionele voetbalwedstrijd tussen het huidige eerste van Schoorl tegen het gouden elftal van weleer wordt gespeeld op zondag 7 januari, aanvang 13.30 uur op het sportterrein van de SV Schoorl. Het gouden elftal heeft namen aan boord van Cees Schotvanger, Martin Rood, Kees Oud, Gerrie Waal, Joop Ens en vele ande ren. Zelfs Cuup Mooi wil nog wel in vallen als dat moet. Direct na de wed strijd is er in de kantine een nieuw jaarsreceptie. Schoorls allerlei bedankt langs deze weg alle lezers die ons de beste wensen voor het nieuwe jaar deden toekomen. Men deed dat via kerst- en nieuw jaarskaarten. Maar er waren eveneens heel aardige attenties bij. We beseffen daarom maar eens te meer, dat er een prima contact bestaat tussen de lezers en de samenstellers van Schoorls al lerlei. Wij hopen ook in het nieuwe jaar weer te kunnen voldoen aan de vraag om zoveel mogelijk nieuws in onze rubriek naar de lezer te brengen. De samenwerking was altijd goed. En zo zal ie blijven. BERGEN Op 8 januari wordt een lezing gehouden over Reiki-Usui of natural healing door Nina Rother- Miog, Reikimaster en -therapeute. Reiki is gebaseerd op een eeuwe noude traditie van natuurlijk genezen, waarbij je verbonden wordt met de universele levensenergie. Deze gene zende energie kun je via je handen aan jezelf, aan anderen, planten en dieren, doorgeven. Het is de meest simpele methode om energie te voelen, om bij jezelf je blokkades te vinden en te be handelen, waarbij je lichaam en geest gezonder en krachtiger worden. Dit Geen armelijk Schoorl thans, schoon arm aan sculptuur. Grijp nu de schone kans. Dat is nooit te duur. De eerste schrijfavond in het nieuwe jaar van Amnesty International zal Een aantal vernielingen en diefstal len rond de kerst en nieuwjaar. Uit een auto, die stond geparkeerd nabij De Bokkesprong werden geld, cheques en een leren jack ontvreemd. Met een schroevedraaier werd het portier ge forceerd. Uit een woning aan de Duinwe werden eveneens cheques en gel maar ook kostbare apparatuur meege nomen. De dieven kwamen binnen via de achterdeur. Uit een andere woning aan de Duin weg werd een hele postzegelverzame- ling meegenomen. Ook hier werd geld vermist evenals sieraden en betaal cheques. Aan de Voorweg werd een woning bezocht. Via de achterzijde van het huis kwam men binnen. Een geldkistje, paspoorten, girobetaal kaarten en cheques werden ont vreemd. Aan de Gruttoweg is door een aantal jongelui over daken van auto’s gelo pen. Zij lieten verschillende deuken na. Van een Mercedes, die aan de Voorweg stond geparkeerd, is het em bleem afgebroken. Jongens renden weg. SCHOORL - Stel u voor: Finland. Zo maar een dorpje. Aan het eind van elk jaar verdwijnen uit dat dorpje de twee gemeenste kinderen. Zo maar. Waarheen, weet niemand. Althans, volgens Godfried Bomans, die dit sprookje al weer heel wat jaren gele den schreef. Wat zou hij verbaasd zijn geweest als hij de toneeluitvoering van zijn verhaal door VAT’70 had kunnen meemaken. Regisseur Frank Witte brood draaide het verhaal om en liet de twee allerallergemeenste ouders verdwijnen, hetgeen een zeer verras send verhaal opleverde. Dë T van VAT Staat voor Toneel, natuurlijk. Maar VAT had zondag middag de 24e december veel meer te bieden dan „alleen” de T. Het werd een wervelende, in hoog tempo uitge voerde show, met prima toneelspel, veel beweging en prachtige mime-scè- nes, ondersteund door „Finse” muziek van Milhaud. Door het uit steigerdelen opgetrok ken decor, de uitgekiende belichting van John Valkering, een tweetal heuse rookgordijnen en de kleurige kleding, werd het publiek in de Blinkerd een aantal schitterende plaatjes voorge toverd. De spelers voelden zich duide lijk zeer happy. Maaike Keyer en Ger de Groot waren werkelijk de alleral lergemeenste ouders in heel Finland; Cindy Meereboer, Sander Derks en Robert Derks de ondanks alles toch nog van hun ouders houdende kinde ren. Diana Veenstra speelde voortreffe lijk de wrekende heks, die al een aan tal allerallergemeenste ouders had verzeameld en ze in poppen betoverde. De poppen werden ,,levens”echt ge speeld door Saskia Luybe, Miranda Druiven, weer Cindy, Sander en Ro bert en... Sijf de Leeuw. Om nog zó te bewegen als je al een paar jaar met je pensioen bezig bent... Klasse! Verder een pluim op de hoed voor regisseur Frank Wittebrood, die met zoveel inzet bezig is geweest. Beden ken, regisseren, bouwen, belichten, enz., enz. Een enorme klus die, getuige het langdurige applaus na afloop, op buitengewone wijze is geklaard. Tenslotte was het jammer, dat er een aantal stoelen in de Blinkerd onbezet bleef. De thuisblijvers hadden - al weer - ongelijk. En de velen die er wel waren... verheugen zich nu al op de volgende keer. versnapering. Maar de ouderen zullen begrijpen, dat dit alleen voor de jeugd telt. Tijdens de verbranding is tevens de trekking van de loterij. De prijzen zijn als vanouds tegoedbonnen. En kinderen van Schoorl en Groet, let op: Graag zoveel mogelijk bomen naar de brandstapel. Daarmee bereik je dat er minder bomen overal in de gemeente gaan „zwerven” en dat er ook minder op de vuilniswagen belanden. En dat scheelt de gemeente Schoorl waarach tig een paar stuivers. Er is bij gemeen te en brandweer nog gesproken over het versnipperen van de kerstbomen. En de nieuwe brandweercommandant moment nog worden gekozen voor een Gerard Visser heeft al laten dóórsche meren, dat we die kant toch wel uit gaan. Maar voorlopig kunnen de kerstbomen zaterdag a.s. naar de brandstapel. En Visser geeft ook wel toe, dat dit voor de jeugd toch wel spannender is dan zo’n takkenvers- nipperaar. WARMENHUIZEN - Zaterdag 6 januari speelt het eerste team van VIOS-W tegen een combinatie van oud-succesvolle VIOS-W eerste elftal- spelers. Bij oud-VIOS-W spelen onder andere mee: Klaas Ligthart (Witte Klaas), Piet Hoogeboom, Cor Zutt, Jan Groot, Theo van Diepen, Jan Ligthart, Peter Groot, Anton, Nico en Siem Nannes, Ruud Bruin, Ruud Zutt, etc. Leider en verzorger is Hein Bogerd. De aftrap wordt verricht door pater Jan Kemper. Aanvang 14.00 uur, onder leiding van scheidsrechter Rob Molenaar. Na afloop van deze wedstrijd is er in de kantine van VIOS-W om plm. 16.00 uur nieuwjaarsreceptie, waar iedere VIOS-W-aanhanger van harte wel kom is. De renovatie van woningen in Schoorl aan de Voorweg is gereed. De containers zijn intussen verplaatst. Begin dit jaar wordt gestart met reno vatie van huizen aan de Wagemaker- straat in Groet. Die zullen voor eind februari klaar moeten zijn. Gelijktij dig wordt begonnen met de voorberei dingen van de woningen in de volgen de reeks. Daarbij gaat het om 32 wo ningen in Schoorl-Oost. Daar wordt in februari een bewonersavond gehou den. Tijdens deze bijeenkomst worden wensen geïnventariseerd en bekend gemaakt welke wensen de gemeente heeft ten aanzien van de renovatie- plannen. Een en ander om te voorko men, dat er later problemen over zul len rijzen. SCHOORL - De afdeling Schoorl van D66 heeft in de algemene leden vergadering de huidige wethouder en lijsttrekker Gerard Le Belle op een tweede plaats op de verkiezingslijst gezet. Eerste staat Lidy van der Wild- van Leersum. Een opmerkelijke ont wikkeling binnen de Schoorlse demo- craten. „Jammer”, meldt Le Belle, Haar opleidingen zijn de*MMS erTde sociale academie. Zij is werkzaam ge weest in het maatschappelijk werk en -3-33- t ■- J- -1 Wild lid van D66 en woont vanaf begin 1983 in Schoorl. Laas van Eijck van Heslinga is de derde kandidaat van D66 voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. „maar een democratisch genomen be sluit. Ik zit niet aan mijn stoel geroest en ben van mening, dat een wisseling onderwijs. Sinds 197(Tis Lidy van der van de wacht geen kwaad kan en al- --- leen maar verfrissend kan werken”. BERGEN De postduivenvereni ging Berger Luchtpost houdt zaterdag 6 januari in het Wapen van Bergen aan de Breelaan de jaarlijkse tentoonstel ling ter afsluiting van een geslaagd vliegseizoen. Alle leden zullen hun mooiste vogels insturen om te laten beoordelen door de bekende keurmeester Tinus Thijen uit Castricum. Vanaf vier uur 's mid dags is de tentoonstelling voor ieder een gratis te bezichtigen. Daarna wordt tussendoor het Rad van Avon tuur gedraaid, waarmee - zoals van ouds - een ongekende hoeveelheid prachtige prijzen zijn te verdienen. Die prijzenslag zal met name in de avonduren een hoogtepunt bereiken. „En jawel, het is weer zover.” Een hartekreet van een inwoner van Groet. Hij was er getuige van dat een wande lingetje met een loslopende hond al snel uitliep op een ware jachtpartij. Hondlief nam de benen, trok zich niets aan van de noodkreten van de baas. En met een aantal schapen binnen „bek- bereik” was het dra gebeurd met de rust in het vriendelijke Groeter pol derland. „Waarom” zo schrijft de Groeter ons, „houden mensen hun hond niet aan de lijn? Nog maar even en de schapen zijn weer drachtig. En een hond achter schapen in die situa tie heeft catastrofale gevolgen. Dode lammeren op z’n minst. Hopelijk heeft er weer iemand van zo’n ervaring ge leerd.” De man schreef niet alleen naar De Duinstreek maar ook de plaatselijke politie. En van die kant Wordt eveneens een beroep gedaan op hondebezitters om hun viervoeter aangelijnd uit te laten. Bovendien gaat het in Schoorl nog altijd om een algemene politieverordening waarin is opgenomen, dat hondlief inderdaad „aan het lijntje dient te worden ge houden”. De boswachterij vormt daarop van september tot maart een uitzondering. Dus wat let u? De tegenwoordige voorzitter van de afdeling, Lidy van der Wild neemt het voortouw. Daarnaast wordt een lijst met namen gepresenteerd, „die”, zo meent de afdeling, „zijn bindingen heeft met vrijwel alle facetten binnen de Schoorlse gemeenschap. Al met al een sterk uitgangspunt voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen Een aantal nieuwe gezichten met na Van der Wild en Le Belle op een derde plek Laas van Eyck van Heslinga. Ver der Hein Jansen, Anton van Oei, Elvi ra Belonje, Ruud Köning, Bert Gre- velt, Cecile Kuyten en Coby Schekker- man. Dat Gerard Le Belle door deze gang van zaken op een onverkiesbare plaats om de stoelendans voor 21 maart is komen te staan, wil D66 voor alsnog niet geloven. „Wij vertrouwen erop, dat we óp z’n minst twee zetels krijgen”, laat de komende lijsttrekker weten. In dat geval is er nog immer het stre ven naar een wethouderszetel. Mocht Le Belle noodgegdwongen het plaat selijke politieke wereldje moeten ver laten, lokt nog steeds de provinciale politiek. Gerard Le Belle is bij Provin ciale Staten eerder kandidaat voor D66 geweest maar kon een eventuele benoeming uiterard niet combineren met zijn raadslidmaatschap, in Schoorl. Mevrouw A.F. (Lidy) van der Wild- van Leersum is geboren in Arnhem op 28 augustus 1943. Zij is opgegroeid in een gereformeerd ondernemersgezin.

De Duinstreek | 1990 | | pagina 4