0.35 1.60 18 1.95 Han de Lange emene IS 3.10 I VISBOER S IJ Jl De bridgenacht van Bergen. Zuiderlingen winnen! Geslaagde expositie Marques Interieurs Het andere centrum van Bergen +l€€^TDe vftrt I Bergens meisje: kampioen van Peru! 3.10 ledenvergadering VVV Bergen aan Zee Bananensoezen Krentenbollen 6.98 5.48 0.98 1.78 3.18 1.48 9.98 1.78 1.48 7 VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ! Notenrozijnenstol II II /.o SEIZOENOPRUIMING Kortingen tot 70% rul MARTIEN ZANDSTRA Notenrozijnenstol Tompouces perstuk 1.25 Witte en bruine bollen r Al 2.48 2.48 Vrolijke beestenboel spreekt de Bergense kinderen wèl aan! f6 Dinsdag koopjesdagü /ZA v radicaal afgeprijsd few» Dit weekend bridge- kampioenschappen WOENSDAG 10 JANUARI 1990 DE DUINSTREEK PAGINA 7 1990 Vrijdag en zaterdag C Brood-, koek- en banketbakkerij Oosterweg 17, tel. 12441 Voor de boterham 5 Oosterweg 8, Bergen, tel. 02208-95937. 4 Schoenen Kleding GEGRILDE WORST 100 gram Sport mode vrije tijd SELDERIJSALADE 150 gram Wintersport voor de deur Kom naar het zonnecentrum voor een kleur Woensdags gesloten. Maak eens ’n afspraak. Oosterweg 1, Bergen Telefoon 02208-12298 o x z o o MALSE LENDELAPPEN SHOARMAVLEES Maandag en dinsdag MAGERE VARKENSLAPPEN KIPKROKANT GEGRILDE VARKENSFRICANDEAU Donderdag S LU m O cc tr O z o n £C z o X XI o co m -< 2 Wegens omstandigheden is de op de Oosterweg voorlopig GESLOTEN! 4 qv 7 Wij hebben weer een groot deel van de collectie Oosterweg 15, Bergen. Tel. 12845 (Ook vooral uw reparaties) ADIDAS LOTTO HUMMEL MITRE ADIDAS LOTTO HUMMEL MITRE <D0L£w An de redaksie van De Duin streek Politieberichten Ingezonden brief Beheerders- woning Dia-avond over Marokko RUNDERGEHAKT 500 gram H.O.H. GEHAKT 500 gram, gratis kruiden GEBRADEN GEHAKT 100 gram BIEFSTUKDAG 100 gram METWORST 250 gramZ.48 Dinsdag Woensdag Autogene training 3 perstuk voor voor 1 Nelly Blokker even thuis in Bergen! de drie Atlas-rug- ter zoA aa'Pi.ad- AeH ooor. i<b<so Hete* «oy Vrijdag en zaterdag 100 gram 100 gram 1 kilo 100 gram 100 gram ook TlEiCHUuR. ttAfrr SteteLa 'reaaj'H. ae, Sr&- derf qe&RuikT tjttswesl rfooe. So- ciHee. «OoHiAS feouU iti ’REfeG&tl Yvonne Brakenhof bij een werk van Har ry Kuiten. 1 4 voor o o z x o H X co X G O X I te’4 geno de al- RMöeunK ook.rt’wl gAfó ZoetoEA. rtuuR.’. selbeker mee naar Brabant. Voor de titelverdedigers Mike Beijer en Rob Groot, die matig begonnen, bleek het moeilijk zich terug te vechten naar de kop van het klassement. Zij moesten dit keer genoegen nemen met een plaats in de subtop. BERGEN De kennismaking met de theatergroep „Samba Salad” die sinds kort in Bergen is gevestigd en die verleden week een uitvoering gaf in het Dorpshuis is door de Bergense ka deren bijzonder goed ontvangen. De zaal zat vol, de kinderen hadden ple zier en zo’n uitvoering is zeker de moeite waard. De beestachtigste maar leuke liedjes gingen erin als koek. „Eenmaal een beest, is elke dag feest” was het motto en de muzikale fratsen met gekke instrumenten konden voor Zij is ermee begonnen en zij is ook de kampioen van het land. Aanvankelijk trainde Nelly met een meisje van de Chileense ambassade, maar dat meisje vertrok naar Spanje.en nu traint ze of alleen of met de mannen uit dat land. Twee jaar geleden organiseerde ze een recreatieve fietstocht voor vrouwen én dat werd een geweldig succes. De hoofdprijs was een racefiets die Nelly naar dat land had laten komen. Het gemiddeld maandinkomen in Peru is ongeveer 45 gulden en een goede race fiets kost om en nabij de duizend gul den. Logisch dat de belangstelling groot was voor een tocht waarop zo veel te verdienen zou zijn. En zo kwam ja/”5?" So mense, allegaar weer deur de kerststerre en de oliebolle heen kom- me? Nouw ut wazze bai oós wel un bietje rommelug. Moin wederhelft had de flens (griep), dus niet bei Berge'te gast. Intusse zoin liefste neef overlede net voor de kerst. Deer nei un skool- vriendin vanoós oudste dogter, net tusse kerst en nuuwjaar. Ja zo izze ut ze voorzitter! haar wielersportvereniging van de grond. En zo ontstonden er nog drie andere wielerclubs en maakte Nelly het racefietsen voor meisjes ongekend populair. Ze trainen ’gewoon’ op een van de snelwegen! Nelly woont en werkt en rijdt ook nu vlak bij de An des. Een berg beklimmen van 4800 meter hoogte is een goede training. Ze is 29 jaar en kan er tegen aan. Ze betwijfelt of ze ook dit jaar de kampioene van Peru kan worden, want er zijn inmiddels volgens haar eigen zeggen een paar potige en fana- tiekejneisj.es aan het trainen geslagen. Meisjes die meer tijd hebben dan Nelly om te trainen. Ook vertelde ze dat ze erg had moéten wennen aan de mêtita- liteit. Als een wedstrijd bijvoorbeeld moet starten om 8 uur, gaat ze rond de klok van negen uur eens kijken. Mis schien dat ze dan tegen tien uur gaan starten... Ze is thans bezig om via het Ministerie van Buitenlandse Zaken wat wielersportonderdelen naar Peru te krijgen. Daar is helemaal niets te krijgen op dat gebied! BERGEN - Op dinsdag 3 januari tussen 18.00 en woensdag 4 januari tot 12.00 uur werd een VW Golf bescha digd. Deze stond geparkeërd aan de Nesdijk bij Oldenhove, de politie ver zoekt getuigen zich te melden 02208- 95441. In twee woningen werd op za terdag ingebroken, aan de Nesdijk werd de hele woning doorzocht en overhoop gehaald, bij de woning aan de Wijzend was nog niet bekend wat er wordt vermist. Zondag gaf de politie het stopteken aan een Ford Taunus die over de v. Blaaderenweg reed. De auto sloeg linksaf de Leek in en stopte. Toen scheurde hij weg en de achter volging werd ingezet. De bestuurder stopt wederom ter hoogte van het Za- kedijkje, stapte met zijn passagier uit en nam de benen. De auto is onder zocht en het bleek dat de parkeer- en bedrijfsrem in slechte rijtechnische staat waren. Een betuurder in een Ford Taunus die teveel gedronken had reed richting Alkmaar over de Berger- weg en ging linksaf richting de Reus, een bestuurder van een Volvo haalde hem in en er ontstond een aanrijding. Op zondagavond zag de politie een au tomobilist rijden die een biertje dronk, na aanhouding en de blaastest bleek dat hij een promilage had van 1.35. Ook op zondagavond gebeurde er een ernstig ongeluk op de Dreef. Ter hoog te van de bibliotheek was een man ver moedelijk de macht over het stuur kwijtgeraakt en tegen een boom gere den. De brandweer had ruim 30 minu ten nodig om de 35-jarige M.G. te be vrijden, waarna hij overgebracht werd naar het MCA. Zijn beide onderbenen moesten geamputeerd worden en zijn toestand is kritiek. De politie meldt dat het publiek niet meewerkend was. Het deed me veel genoegen het inge zonden stuk van de heer B.van Baar te Schoorl in De Duinstreek van 27-12- 1989 met betrekking tot de sloop van de beheerderswoning bij de begraaf plaats te Bergen te lezen, waarin hij het standpunt van de VVD en Bergens Belang ondersteunde. In de raads stukken staat te lezen met betrekking tot dit stuk grond en het aangrenzende gebied dat B. en W. als een paar voor delen van de sloop zien: - geen onderhoudskosten aan de wo ning voor de toekomst; - er ontstaat een in de toekomst te verkopen bouwkavel. Eén van de laatste alinea’s van de raadsstukken luidt echter als een ad dertje onder het gras: ,,Ook met het oog op ontwikkelingen, die zich in de toekomst op de beide aangrenzende terreinen (ijsbaan en BSV-terrein) in de vorm van nieuwe sportvoorzieningen en/of woning bouw zouden kunnen voordoen, is het wenselijk zoveel mogelijk ruimte voor deze ontwikkelingen open te houden. Na afbraak is herbouw van de woning op deze plaats in de toekomst altijd nog mogelijk, evenals verkoop van de bouwkavel.” Het is wellicht juist nogmaals dui delijk naar voren te brengen wat de VVD bewogen heeft voor het behoud van deze woning te stemmen: - Het verdwijnen van de rustieke toe gangsweg; - bebouwing van de aangrenzende ge bieden van de begraafplaats; - vandalisme wegens gebrek aan toe zicht; - verloedering van de begraafplaats wegens afschaffing van de beheerders- functie. M. de Lange-Burger secretaris VVD. BERGEN - Het Bergense meisje Nelly Blokker, haar ouders wonen aan de Dr. van Peltlaan, is kampioen op de fiets van Peru. Een Bergens meisje kampioen in een Zuidamerikaans land. Ze heeft enige tijd geleden haar fiets uit Bergen laten overkomen en wint de ene race na de andere. Ze heeft nu ook een eigen wieler vereniging opgericht ’Amazones del Pedal’. Zelf is 1 Nelly Blokker werkt alweer vijf jaar op de Nederlandse ambassade in Peru. Die is gevestigd in Lima, de hoofdstad van dat Zuidamerikaanse land. Vrou wen die wielrensport bedrijven was voor enkele jaren ondenkbaar in dit land. Nu zijn er wel drie verenigingen waar meisjes lid van kunnen worden. Allerriaal het werk van Nelly Blokker. BERGEN - Het lijkt wel of er steeds meer mensen gaan bridgen. Zeker als men kijkt naar het succes van ’de nacht van Bergen’. Al wekenlang vol- tekend door eerste klas wedstrijdbrid- gers uit het gehele land. Het werd een uitermate spannende strijd aan de top van dit klassement waar al direct een aantal favorieten zich duidelijk kon den manifesteren. Jos Schreders en Jeroen van de Pol, van WAC-Tilburg namen de wisselbokaal naar het zuiden. Het werd een echte marathonwed- strijd. Vierentachtig spellen in vier zittingen van eenentwintig. Wel zaak om gelijkmatig te blijven spelen. En daar konden Willem Alkemade en Ab Bregman uit Den Helder over meepra ten. Zij wisselden formidabele scores af met twee mindere zittingen en kwa men daardoor net tekort. De Hage naars Albert Krijgsman en Marco ter Laare scoorden zelfs een keer nega tief. Juist op het moment dat ze samen met de latere winnaars afstand namen van de rest van het veld. De Tilburgers die tegen alle tegenstanders goed overeind bleven, liepen hierdoor zelf uit en namen dus heel verdiend de wis- BERGEN Verleden week trok een „Nieuwjaars-expositie” bij Marques Interieurs sterk de aandacht van lief hebbers van de kunst. Het was name lijk bekend gemaakt dat in de smaak volle showroom een bijzondere expo sitie van schilders van de Bergense school zou worden gehouden. Galerie „Ritz” aan het Alkmaarse Ritsevoort had een zeer kostbare col lectie schilderijen aangeboden, waar bij enkele nog niet eerder getoonde werken van Harry Kuiten, Leo Gestel en Arnout Colnot te zien waren. Fon Klement luisterde met fijnzin nig gitaarspel de Nieuwjaarsexpositie de kinderen niet hard genoeg spelen. Vrijdag 5 januari is voor bijna hon derd kinderen in Bergen de leukste middag van de kerstvakantie gewor den. Vanavond speelt de groep Samba Salad in Rotterdam, een week later is Schiedam aan de beurt en dan volgen Waalwijk, Groningen en Bussum nog deze maand. Maar we zijn benieuwd naar de andere theaterproducties van deze internationale nu Bergense groep artiesten. MH goed datte un mens niet alles for uit weet. Maar ondanks alles tog nag ge- selluge dage had oor. Alles kwam eve goed in en uit loupe. En nouw mag van moin ut zonnetje wel weerdurrus gaan skoine. Ik verlang alweer nei moin knoinehokkie, maarzo veer benne wai nag niet. Datte moete wai ok allegaar of wachte. Wai beginne weer mit goeie moed, Veerder allegaar nog oós beste wense- VROUW KOEL ingaat op het TRAP-onderzoek, waar voor de gemeente Bergen 80.000,- subsidie ontving. De administratie is grondig gereor ganiseerd en geheel geautomatiseerd. Als gevolg daarvan kreeg men een goed overzicht van „wanbetalers”, waarmee volgens het jaarverslag kor te metten werden gemaakt, die wel niet “in dank werden afgenomen, maar waardoor alle rekeningen nu wél vol daan werden!De verschillende festi viteiten zoals opening badseizoen en koninginnedag komen in het verslag ook aan de orde. Het bestuur is zeer tevreden over de kwaliteit van de af gelopen zomer en blikt met vertrou wen de toekomst tegemoet. De penningmeester S. v.d. Meer neemt afscheid in het goedverzorgde jaarverslag. Hij is verhuisd naar Alk maar en is daarom niet meer herkies baar. Een uitvoerig en duidelijk finan cieel overzicht geeft aan hoe de finan ciële vlag ervoor staat. De begroting omvat een bedrag van 117.500,-. Tot slot van de bijlagen bij het jaarverslag is er een duidelijk artikel opgenomen over de herstructurering van de Streek-VVV en de nieuwste ontwikke lingen. Daarom alleen al is het belang rijk dat alle leden naar de jaarverga dering komen, aanstaande vrijdag avond in hotel Victoria. M.H. BERGEN Aanstaande zaterdag en zondag staat hotel Marijke in de landelijke bridge-belangstelling. Want dan wordt gebridged om het Ne derlands Kampioenschap Individueel 1990. Er hebben zich bridgers uit het gehele land ingeschreven. In totaal zullen 140 mensen tegen elkaar uitko men. De winnaar kan zich een jaar lang Nederlands kampioen noemen. Het toernooi wordt georganiseerd door het Bridge Centrum Bergen on der auspiciën van de Nederlandse Bridge Bond. Sponsor is het Comrnis- sionairshuis Perk Schmidt uit Am sterdam. Men speelt tussen 10.45 en 17.30 uur. JE!. EldwSlAGER. op en het enige dat jammer was dat het geheel maar één dag duurde. Vijftien bijzondere werken in de sfeervolle showroom van Yvonne Bra kenhof was aanleiding voor zeer velen om eens te komen kijken. Ze werden op geen enkel punt teleurgesteld, want ook de bijzondere collectie gordijn stoffen en de sfeervolle kandelaars stonden volop in de belangstelling. Hier werd weer eens aangetoond dat kunsten commercie op een smaakvol le wijze gepresenteerd heel goed sa men kunnen gaan. gen en door het Rif-g'ebergte. In de oude koningssteden Marakech, Fez en Meknes zwierven ze door de straatjes en steegjes van de Kasbahs en over de marktjes, stonden verwonderd en be wonderend stil bij de Moorse bouw stijlen, keken hun ogen uit bij het im-’ mer wriemelend gewoel in de handel en wandel van de Marokkanen in hun eigen woon- en leefomgeving en ten van de prachtige natuur en tijd schijnende zon. Kortom, een reis met 1000 aspecten. Uit de ruim 1500 dia’s die hij maakte, maakte de heer Alberts een selectie en met het erbij horende verhaal geeft dat zeker zicht op een boeiende en leerzame avond. ANDO/KJVO-avonden zijn voor ie dereen toegankelijk. Ze worden gege ven in het verenigingsgebouw van de geref. kerk aan de Emmalaan in Ber gen. Aanvang 20.00 uur precies. Zaal open 19.30 uur. Kaartverkoop a 3,- en voor leden/donateurs 2,-, vanaf 15 januari bij boekhandel Thomas, Stationstraat 7-9, tel. 02208-12763, of vóór aanvang aan de zaal. Koffie of thee, in de zaal, a 1,-. In de zaal wordt niet gerookt. BERGEN - Op zaterdag 20.januari, verzorgt de hr. Ab Alberts, uit Heer- hugowaard de culturele avond van de ANDO/KJVO met een dia-presentatie over Marokko. In de Nederlandse sa menleving hebben, naast een Turkse bevolkingsgroep ook een grote groep Marokkaanse gezinnen een eigen plaats ingenomen. Dat was één van de redenen, voor de heer Alberts, om met z’n vrouw en de kampeerauto een reis te ondernemen naar Marokko, als een logisch vervolg op z’n Turkije-reis, het jaar ervoor. In de totaal 8 weken in Marokko, trokken ze eerst langs de Atlantische kust naar het zuiden, tot ter hoogte van de Canarische eilan den. Op een kamelenmarkt in het ui terste zuiden maakten ze kennis met Bedoeïnen, Touareghs en Berbers. Dan trokken ze, meer landinwaarts, door woestijnachtige gebieden, langs de rand van de Sahara, door groene oases, dwars over de drie Atlas-rug- ledere woensdag Iedere donderdag: Hoogste B-paar: mw. Ineke Koks-mw. Nel de Lange, dertiende met 32 imp’s. Zittingwinnaars le zitting: A. Marco ter Laar-Albert Krijgsman, Den Haag. B. Kees Mosch- Johan Mosch, Warmenhuizen. 2e zitting: A. Willem Alkemade-Ab Bregman, Den Helder. B. mw. Ineke Koks-mw. Nel de Lange, Langedijk/ Bergen. 3e zitting: A. Rob Langhout-Camil Sillem, Den Haag. B. Bussemaker- Lotgering, Leiden. 4e zitting: A. Beemster-Nederkoorn, Obdam/Langedijk. B. Grootjes- Kooijman, Avenhorn. Uitslagberekening op butlerbasis (viertallen methode). Het gemiddelde bedraagt 0 imp’s. Voor het open NK- individueel (Bergen, 13/14 januari) zijn nog enkele plaatsen open. Er wordt gespeeld in een aparte A- en B-groep. Opgeven/informatie: R. Mulder, 072-621676. Uitslag en imp-saldo 1. Jos Schreders-Jeroen van de Pol, Tilburg 175 imp’s 2. Willem Alkemade-Ab Bregman, Den Helder 160 imp’s 3. Albert Krijgsman-Marco Laare, Den Haag 142 imp’s 4. Abbring-de Boer, Den Helder 124 imp’s 5. Gerard Rietveld-Joop Meijs, A’dam/Den Haag 105 imp’s 6. Eric Nederkoorn-Fred Beemster, Langedijk/Obdam 98 imp’s 7. mw. Adriaansen-van Luijk, Julia- nadorp 95 imp’s 8. Mike Beijer-Rob Groot, Heerhugo- waard/A’dam 87 imp’s 8. mw. Dinie Sueters-mw. Ellen Koe- lemij, Haarlem 87 imp’s 10. Rob Langhout-Camil Sillem, Den Haag 81 imp’s DE OOSTERWEG O BERGEN AAN ZEE - Aanstaande vrijdagavond 12 januari gaat de WV te Bergen aan Zee haar ledenvergade ring houden. Naast de gebruikelijke huishoudelijke agendapunten zal er een bestuursverkiezing worden ge houden omdat de penningmeester S. v.d. Meer aftredend is en zich niet her kiesbaar stelt. Tevens zal na de pauze de herstructurering van de Streek- VW aan de orde komen. In het jaarverslag is een artikel opgenomen van de hand van de secretaris van de Bergense WV, de heer H. Oud. Daarin staan de aanknopingspunten voor de discussie van aanstaande vrijdag avond. De vergadering wordt gehou den in hotel Victoria aan de Zeeweg 33. Na de vaststelling van de notulen van verleden jaar komt eerst het agen dapunt „duinafslag” aan de orde. Al twaalf jaar siert het beeld van Nic. Jonk de C.F. Zeilerboulevard en toen het in 1977 geplaatst werd stond het zeventien meter van de., duinrand. Eind van dit jaar was het slechts één meteren het is logisch dat de ge meenschap in Bergen aan Zee zich zorgen maakt over deze gigantische kustafslag. Het jaarverslag geeft een uitstekend beeld van het reilen en zei len van de VVV te Bergen aan Zee. De bestuursactiviteiten spreken voor zichzelf, terwijl het jaarverslag tevens BERGEN Nog deze maand wordt in Bergen een cursus ..autogene trai ning” georganiseerd. Mevrouw drs. M. Brugman gaat de cursus leiden. Zij is autogene trainster en psychothera peute en start op 24 januari op het adres Ruïnelaan 28. Onder telefoon nummer 97982 kan iedereen informa tie aanvragen. Autogene training wil een antwoord geven op stress en door stress veroorzaakte klachten. Tijdens een cursus die negen weken zal duren en gebaseerd is op een vorm van ..pas sieve concentratie” kan men zelf de klachten de baas worden. Herstel van krachten volgt daarna en men zal min der nerveus zijn. Men kan nog zo’n „evenwichtig” mens zijn, maar regel matig treden er van buiten af spannin gen op waardoor het evenwicht ver stoord kan worden. Nervositeit en zelfs verkrampingen kunnen het ge volg zijn. Hoofd-, nek- en rugpijnen treden dan op en men raakt uit het evenwicht. Autogene training werkt niet met genees- en slaapmiddelen. Aanmeldingen op bovenstaand adres. umk wmem we. Hou? Atioftir Mtstea hof as. vr? CcBaE. MMSfies MejLss.TaE.1

De Duinstreek | 1990 | | pagina 7