Staatsbosbeheer houdt voorlichtingsbijeenkomst Weer Roode Ldeuw in het geding Van Bemmel restant garens halve prijs JAARABONNEMENT OP DE DUINSTREEK Boerengatenkaas WEEKBLAD DE DUINSTREEK Zachtbelegen GOUDSE 02208-95448 PRONK I finlandia wolwinkel 12“ 145 145 Magere verse braadpootjes 9.95 Zaterdagmarkt Bergen 4ll [FAA De Duinstreek HOOGEBOOM Off. APK- keurslation ROOMBRIE TRAPPISTENKAAS M. v.d. BERG meÖ®^ J. Bart timmerwerken - verbouw - onderhoud Timmerbedrijf J. Bart Kwaliteitsslagerij Gehoord in de raad ORGANIST AMATEUR PIANIST F. BEUKEVELD Egmond doorgsgaven Donderdag 25 januari in Het Zandspoor Kaasmakerij BOERENKAAS Wij zijn geopend: dinsdag, vrijdag en zaterdag K*** Burgemeester en wethouders van Schoorl: „Laat gemeente Roode Leeuw aankopen en zelf zorgen voor passende invulling” Bi Mari Tel. 02208-97241 Begr Deze week Geef uw familie, kennissen of vrienden een begr I II Voor slechts 57.25 per jaar zijn ook zij op de hoogte van al wat er gebeurt in ons Duinstreekgebied. Woonruimte gezocht Advertenties en tenerrtert bestemd .voor bezorger voor de zaterdagmorgen i.b.v. rijbewijs v Opgave: Stationsstraat 1, Bergen Tel. 02208-97220 d’lnterieur Boutique nodigt u uit om in het vernieuwde interieur de UITVERKOOP te komen bekijken Voor al uw graafwerkzaamheden in de tuin met minikraan, fraisen, drainage, bron of pomp. kunnen worden via faxnummer AUTOBEDRIJF SIEB LAAN SIEB LAAN Exclusief! d’lnterieur Boutique BOUWBEDRIJF Vernieuwen kozijnen, ramen, deuren, zetten van isolatieglas. Div. soorten plafonds, wanden, vloeren, nieuwbouw, verbouw, onderhoud. S. VAN ZELM DE BLADENMAN van EXPRESSE 17 jam J Gouw Ook ramen, deuren, kozijnen, dakkapellen, wj hefschuifpuien.Ook leveren^ wij isolatieglas. Op 12 februari gaat kogel door de kerk Geen extra vergadering Structurele oplossing WOENSDAG 17 JANUARI 1990 DE DUINSTREEK PAGINA 12 1 J.M. De eren •y Schoorl BERGEN Het is o Bergen en/of KADO-IDEE kaas en poelier Di Zie onze aanbiedingen in de winkel „Aan de zaterdagmarkt” Rijbewijs C Rijbewijs E 02206-4156 RIJSCHOOL EGMOND. 1 I vrijdagavond geopend dames- en herensalon frangois en sandra 2 kilo 6 stuks Licht klassiek en populair genre. Overee heeft di plaatsg uit Woerden, iedere zaterdag op de Bergense weekmarkt, naast de groepteboerboxer! Aanmelden: V. Schipper, 02208-13355 Contact gezocht met goede Voetreflexzóne-therapie door fysiotherapeute Sophie van Ammers. Bel Studio Fy- sio-Voet, 02208-97906 (tus sen 17.00-19.00). Beh. vlgs. afspr. Sinds vorig jaar werkt de aannemer in de Schoorlse boswachterij met deze veelvraat", die binnen een aantal se conden een forse den met de grond gelijk maakt. Langs c voor de plotselir vader e In haar de moe moeder Bergen Corr.-ai Dankbs beteker ingesla vriendir Var uit Woerden eSj (O) OlBE? van 14.95 nu GOED IDEE geef een KADOBON van Zaken club Bergen Kleine Dorpsstraat 26-28 1861 KN Bergen NH - 02208-94642 Voor een abonnement op een week- of maandblad RUIME SORTERING POSTERS EN LIJSTEN Voorstraat 135 - Egmond aan Zee Telefoon 02206-1285 Te koop gasfornuis wit, koel- vrieskast 240 I. Zanussi, keu kenblok 1.70 m, rvs-aanrecht, radiator. 02208-95971. Stem- en beweging-, dans en dramatische expressie, weerbaarheidstraining. Start: 23, 24 jan. Info Gré Braaksma, 072-124014. P. Admiraal J. Oldenburglaan 13 Tel. 97392 1861 H( 12 janii; „Franke Lindelar Dank vr blijken Onze s| dr. F. v. P. Admiraal Dorpsstraat 88 Tel. 13417 K Uitv Laat 29a Alkmaar, 072-115307 Tel. 02206-2555 1 kilo Oude Bergerweg 6 BERGEN Voor al uw autoschade Te!. 02208-13596 Herenkapsalon Behandeling met en zonder afspraak. Tel. 02209-1405 Dameskapsalon Behandeling met afspraak. Tel. 02209-1405 heerlijk zacht en romig 100 gram romig, pikant, 100 gram orw SINDS 1895 VOOR AL UW FOTOWERK "foto grondverzetbedrijf NIEUWEDAM 2 - SCHOORL TEL 02209-2948 nu ook voor klein grondverzet mini- graafmachine Ideaal voor uw tuin, aanleggen van uw oprijlaan enz. Veilingweg 70 WARMENHUIZEN Tel. 02269-2989 Voor in div. leeftijden en andere zuivelprodukten Kent u die MOOIE WINKEL op de Laat 29a in Alkmaar al? Laat 29a Alkmaar, 072-115307 Kees Bakker, Heereweg 74, Schoorl. Voor uw verhuizin gen en opslag voor inboe dels. Tevens lijndiensten door het gehele land. Tel. 02209- 1278. Vraag vrijblijvend prijsopgave. Goudsboer 11. 1749 BM Warmenhuizen Tel. 02269-2693 - Fax: 02269-4154 Zaterdag 20 jan. klaverjassen in café Mereboer, Groet. Aan vang 20.15 uur. Zeevish. Paal 33, tel. 02208- 96724, bezorgt uw vis gratis thuis. Iedere woensdag tussen 5 en 7 uur gebeld, iedere don derdag tussen 3 en 5 uur be steld. Zaterdag 20 jan. klaverjas sen in café Mereboer, Groet. Aanvang 20.15 uur. Jong stel, wonend en werkend in Bergen, zoekt een geschikte woonruimte, eventueel wo- ningruil mogelijk met zomer huis in Bergen. Tel. 02208- 18488. Vakbekwame schilder heeft nog enige tijd beschikbaar voor binnenwerk. Tel. na 18.00 uur (02208) 18220. A.s. zaterdag op de markt bij Zeevish. Paal 33 3 warme lek kerbek 5.-; 4 maatjesharing schoongem., 5.-. Bel uw bladenman Voorweg 78 1871 CP Schoorl 02209-3757 AANMELDINGEN VOOR 31 JANUARI 1990 25% KORTING Plaats van vertrek: Alkmaar Stunt! 501 modeljeans van 129.- voor 59.- (dames, heren, jeugd) óók zwart! Sea Side, Pr. Marijkestr. 5/bij strandafgang Noord) Egmond aan Zee. Open di. t/m za. 13.30-17.00 uur. Zondagmiddag open! Help, die kreet krijgen wij vaak te horen van mensen die door de bomen het bos niet meer zien in verzekeringsland. De Waard verz., 02208-13279. T.k. openhaardhout Sijm brandhouthandél, kwaliteit is het verschil. Tel. 02242-1865. Slijpen en vijlen van gras machines, heggescharen, za gen, messen, scharen, beitels, bijlen, kettingzagen enz. Slij perij Rose, v. Blaaderenweg 45, tel. 02208-95234. A' Ar k k' Ir ■T Vraag vrijblijvend inlichtingen en prijsopgave. Kroosakker 2, 1723 BB Noord-Scharwoude 02260-14786 „Onbehoorlijk naar de raadsleden. Onbehoorlijk naar de project-ontwik- kelaar. Een brief met weinig steek houdende argumenten”. Zo noemde fraktievoorzitter Johan Delis (CDA) de wijze van handelen door het college inzake De Roode Leeuw. Burgemees ter en wethouders hadden de brief naar de provincie niet mogen verstu ren alvorens de gemeenteraad daar over te informeren. Beter was het ge weest wanneer het college in de fe- De aanvankelijk aangekondigde ex tra raadsvergadering over De Roode Leeuw, gepland op maandag 29 ja nuari, gaat in verband met de ontstane de subsidëiekansén bijeer.' &lmer- —door. Graag vele blij I tijdens lieve mi 13 De werkgroep is in de raadsverga dering van december vorig jaar geko men met een viertal varianten voor de verdere invulling van het plan Roode Leeuw. Ook de financiële onderbou wing ontbrak daarbij niet. Geen der varianten bleek evenwel haalbaar zonder de zo nodige financiële steun van de provincie. Overleg tussen colle ge en vertegenwoordigers van de pro vincie leerde, dat er niet behoeft men heel voorzichtig naar buiten moe ten komen met plannen en cijfers. Het lijkt allemaal zo eenvoudig. Aankoop van De Roode Leeuw: een miljoen. Vijfenzestig mille voor de infrastruc tuur. Opbrengst vijf ton van winkels en woningen. Allemaal globale bere keningen overigens. Dan een fikse bij drage van de provincie. Blijft: drie ton voor rekening van de gemeente. „En dat moet kunnen”, zo oordeelt het col lege. Bovendien heeft men dan alles in eigen hand. Kan men zelf zorgen voor de invulling van het hele terrein van De Roode Leeuw. Gemeentebelangen, bij monde van bruariraad met een goed onderbouwd Alfons Leijsen^had ook moeite^ met plaatje was gekomen. „Wat hier is ge- 1 beurd getuigt van onbehoorlijk be stuur”, aldus Delis. De gemeente Het wordt volgende week donder dag een avond waar het woord zal worden gevoerd door Jaap van Groenigen, districtshoofd, boswach ter Frans Nieuwenhuizen en opzichter Aldert Roos. Van Groenigen zal spre ken over het beheersplan van Staats bosbeheer, met name voor wat betreft de Schoorlse boswachterij. Daarbij zullen de financiële aspecten worden belicht. Roos geeft aandacht aan het totale beheer van het bos en de ver koop van hout. Het natuur- en recrea- tie-aspect komt voor rekening van Niéuwenhuizen. De door buitenstaan ders vaak niet te begrijpen maatrege len die door de plaatselijke beheerder moeten worden genomen. Het afslui ten van wegen. Het gebruik van punt en ander afzettingsdraad. De proble matiek van de hei komt aan de orde. En wat SBB er aan doet om dop- en struikhei te laten regenereren. Maar bovendien de financiële kant van de natuurlijke en recreatieve maatrege len. Op het programma ook iets over het creëren van natte valleien (Maria- vlak en Pirolavallei). Over de schapen die op plaatsen in de boswachterij zijn „uitgezet” en het nut daarvan. Bij de verschillende onderwerpen zullen dia’s vertoond worden. Uiteraard is daarbij discussie mogelijk. Er wordt een pauze ingelast en dan is er gele genheid tot koffie drinken. Al met al een uitnodigend gebaar van Staatsbosbeheer om de mensen enige indruk te geven van het reilen en zeilen in de boswachterij. Maar ook voor hen, die de laatste jaren nogal wat kritiek hebben geuit met betrek king tot het beleid van SBB over een aantal zaken. cieel project als nihil moesten worden beschouwd. Bij een gemeentelijke aanpak zouden de kansen voor een fi nanciële bijdrage aanmerkelijk stij gen. Ruimte in het Schoorlse centrum. Geen massale nieuwbouw. Pleinvor- ming met uitzicht op het Klimduin. Karakteristiek voor Schoorl. „Om dat beeld van Schoorl voor generaties vei lig te stellen”. Dat was het advies van de kopstukken bij de provincie. En die uitspraak heeft het, Schoorlse college gesterkt in zijn opvatting en mening omtrent de nieuwbouwplannen van De Roode Leeuw en de directe omge ving, waarin, zo liet het college de raad weten (om misverstanden te voorkomen) de supermarkt gewoon blijft meespelen. Op maandag 12 fe bruari de volgende editie van de be sprekingen over de „Leeuw van Schoorl”. |VOENSI Woningruil: aangeboden hoekhuis (huur, nieuwbouw), 3 sl.kamers, zolder, grote tuin voor en achter, speelruimte, aan woonerf in Warmenhui zen. Gevraagd: iets soortge lijks of groter in Bergen of di- rekte omgeving. 02269-1819, na 20.00 uur. Juwelier Ligthart Warmen huizen. De zaak met de mees te klokken, nieuw en antiek van 50.-tot 35.000.-. Koop met oud goud, zilver of oude siera den ’n nieuwe klok. 02269- 1539. Astr. adviesburo Capricor nus voor het trekken van uw horoskoop. Tel. 02209-2104. bebouwing. Financieel wordt het voor de aannemer uiteraard aantrekkelij ker indien er sprake kan zijn van een nog dichtere bebouwing en dus het op schroeven van het aantal woningen. Daarbij werpt de vraag zich echter op, of dit voor de gemeente Schoorl de beste oplossing is voor de lokatie Roo de Leeuw. Later heeft er een gesprek plaatsgehad tussen het dagelijks ge meentebestuur van Schoorl en de Rijksconsulent voor Handel, Ambach ten en Diensten alsmede met de Dienst Welzijn, Economie en Bestuur. Uit dit overleg bleek, dat men de aankoop en nadere invulling van de Roode Leeuw dooi' de gemeente in feite als de beste oplossing ziet. Wanneer dit gebeurt, ligt het initiatief bij de gemeente en niet bij derden, zoals de huidige eige naar en/of projectontwikkelaar. Daarbij kan planologisch als stede- bouwkundig de meest optimale invul ling worden gekozen. Er is op dit moment nog geen sprake van een concrete invulling van de lo katie. Wel is zeker, dat deze gericht zal zijn op deels woningbouw ter plaatse. Anderzijds zal een stimulerende wer king op het recreatief toeristische functie van Schoorl worden bereikt. Voor Schoorl in het algemeen en voor het centrum in het bijzonder. Heel reëel zijn op die manier de verschillen de regelingen voor subsidiemogelijk heden voor de gemeente Schoorl. Te meer, omdat er sprake is van dorps vernieuwing, hetgeen positieve effec ten voor het Schoorlse centrum zal hebben. Er is uiteraard nog geen totaal kos tenplaatje voorhanden. Dat zal afhan gen van de totale invulling van het ter rein met een oppervlakte van ruim een hectare, inclusief een gedeelte natuur terrein. Het college van Schoorl ver wacht, dat met de aankoop een bedrag van een miljoen gulden is gemoeid. En dat is dan aanmerkelijk minder dan de bedragen (twee miljoen) die in een eer der stadium werden gehanteerd. Ver meerderd met de kosten voor verwer ving en verhardingen, komt het totale bedrag waarschijnlijk op 1.650.000,-. Daartegenover staan dan de inkomsten, twee ton in verband met opbrengsten uit de winkelbebou- wing en drie ton uit de nader in te vullen bebouwing met huur- en/of se niorenwoningen. krant had gestaan. Wethouder Joop Muelink wuifde alle protesten in dit verband weg door te stellen, dat de brief niets geheims had te verbergen. „Niemand is er door benadeeld en we hebben de zaak hiermee alleen maar weten de bespoedigen”, zei Muelink. Jan Kaan van de VVD wil, alvorens te oordelen, een uitvoerig rapport zien en ook de mening weten van het Zaken Centrum Schoorl over de nieuwe ont wikkelingen. Nico Bakker (PvdA) vroeg zich af waar CDA en Gemeente belangen zich druk over maken. De eerder ingediende plannen van de Werkgroep Roode Leeuw, een viertal varianten, had het niet gehaald. Schoorl zou met een van deze varian ten opgezadeld zijn met „een brok bouwvolume, waar je niet goed van wordt”, wist Bakker. „De Roode Leeuw mag niet langer als blikvanger van Schoorl dienst doen”. Wethouder Muelink antwoordde, dat een stukje projectontwikkeling niet rond liep. Dat de meerderheid van de raad op 11 december van het vorig jaar het college had opgedragen een :subsidie-onderzoek te plegen inzake De Roode Leeuw. Bij dé provincie had het college te verstaan gedegen, dat öntwïS do cnnciHPioirancAn mi? oon’ A'hrhmor- o - SCHOORL - „Een kijkje in de keu ken van Staatsbosbeheer”. Onder dat motto wordt op donderdag 25 januari in het bezoekerscentrum Het Zand spoor aan de Oorsprongweg een voor lichtingsbijeenkomst georganiseerd. Aanvang 20.15 uur. Meer voorlichting over het werken van Staatsbosbeheer in de Schoorlse boswachterij richting bevolking. Eigenlijk een vervolg op de bijeenkomst van mei van het vorig jaar. Een avond, die toen onder leiding stond van het toenmalig hoofd ter reinbeheer bij SBB, de heer P. Noel- mans. Staatsbosbeheer vindt het een goede zaak om van tijd tot tijd met plannen, beleid, op handen zijnde ver anderingen binnen haar gebied en an dere wetenswaardigheden naar bui ten te komen. Goede voorlichting, eventueel gevolgd door een vruchtba re discussie, kan in dit verband veel misverstanden voorkomen. En zwij gen van de kant van SBB heeft in het verleden inderdaad geleid tot wat on verkwikkelijkheden en zelfs wrevel onder de plaatselijk bevolking. Te koop piano 3000.-. Tel. 02208-12835. Skikleding! 25 tot 50% op skikleding. Jacks v.a. 49.-, ski- salopettes v.a. 29.-, 2 pulli’s mèt rits voor 25.-, Bad Boys, Naf-Naf, Index, Pepe, Gaastra etc. Sea Side, Egmond aan Zee (strandafgang Noord). Open di. t/m za. 13.30-17.00 uur. Zondagmiddag open! Uw naaimachine stuk! Ge woon Witkamp bellen. Geves tigd sinds 1952. Geen voorrij- kosten. Tel. 02248-1826/ 2002. Zelf tapijt reinigen? Voor ver huur van reinigingsapp. wo ninginrichting Hildo Pot, 02209-1230 Schoorl. Voor betaalbaar schilder-, wit en behangwerk. Tel. 02260- 15500 of 13579. Snelreparatie Naaimachines. Geen voorrij- kosten. Schouten in de Schou tenstraat 30 te Alkmaar. Tel. 072-115575 b.g.g. 116090. SCHOORL - Ep lijkt eindelijk een oplossing te komen voor de problemen rond De Roode Leeuw. Burgemeester en wethouders van Schoorl stellen de gemeenteraad voor de bouwval zelf aan te kopen en te zorgen voor een passende invulling van het terrein. Die invulling zou moeten bestaan uit winkels, seniorenwoningen en huur huizen. Door aankoop van de gronden van eigenaar Jan Entius uit Nibbix- woud, zal een einde zijn gekomen aan alle plannenmakerij door projectont wikkelaar Scholtens uit Andijk. Voor de gemeente Schoorl een gunstige ont wikkeling omdat men financieel ook beter af is. Immers, de kans is groot, dat de provincie voor tachtig procent deelt in de aankoopsom. Dat betekent een provinciale bijdrage van acht ton, rekening houdend met de koopsom van circa een miljoen. Een eigen invul ling van het terrein van en rond De Roode Leeuw biedt ook meer moge lijkheden. Een aantrekkelijk dorps- hart zal Schoorl als toeristencentrum alleen maar meer in de belangstelling kunnen brengen. De situatie in het Schoorlse centrum schreeuwt intus sen om een oplossing. Eind vorige week hebben burge meester en wethouders een brief doen uitgaan naar Gedeputeerde Staten van onze provincie. In dit schrijven wordt nog eens uitvoerig ingegaan op De laatste resten van de Roode Leeuw: de sloophamer ligt klaar. te worden gerekend op een geldelijke te- het plan van het college. Wat de frak- ties echter bovenal stak was het vrij- dag versturen van een brief door B en treedt nwppaïs risïcodrager en dan zal W waarvan de tekst zaterdag al in de de ontwikkelingen van de laatste tijd gemoetkoming gelet op de aard van de met betrekking tot de bouwval van het u w *-* voormalige hotel-café-restaurant. „Het pand is, na te zijn gesloten, ver schillende malen door brand getroffen en dientengevolge uit veiligheidsover wegingen dichtgetimmerd. Het geheel is rijp voor de sloop en heeft een nega tieve uitstraling op Schoorl als toeris tencentrum en kustgemeente”, aldus b. en w. De gemeente Schoorl is al jaren be zig om voor de lokatie Roode Leeuw een structurele oplossing te vinden. Veelvuldig overleg met de eigenaar en met verschillende projectontwikke laars heeft niet tot een acceptabele planvorming geleid. Nog kort in het geheugen ligt het initiatief van de ge meenteraad een werkgroep Roode Leeuw in te stellen, die een haalbaar heidsonderzoek zou moeten plegen voor De Roode Leeuw. Kerkstraat 11Bergen [Tm

De Duinstreek | 1990 | | pagina 12