De Kloeck in Schoorl De bouw van het uitvaart c entrum Uniek initiatief van ’Paal 33’ Bergense ondernemer gestopt wordt verkocht Burgemeester Brommet vraagt d raad aandacht voor politieproblemen vordert gestaag «^4 a -1 II Albert Krijgsman wint groot bridgetoemooi WH ■lii I IBI-l WOENSDAG 17 JANUARI 1990 DE DUINSTREEK 199 PAGINA Nieuwe pemungmeester volgt S. van der Meer op De ontvangst in het gemeente huis Gemeentepolitiek goedkoper Tot slot De repetities i 1 SM V - J - It,iBS 1 NSO 1990 bracht. Als dat nu ook een traditie zot kunnen worden....! niet tot een voor beide partijen bevre- teerd. Daarna werd het gewoon” 1.1 55,89? 3 57,59, 56.07 55,70 55.67 55,30 55.10 a uitvaartcentrum waarborgt. Momen teel wordt het functioneren van he verwarmingssysteem voorbereid, als mede de aanleg van electra, verlich ting etc. De bouw van de naast het uitvaart centrum gesitueerde beheerderswo- ning verloopt synchroom. De ver wachting is dat de eerste oplevering van de gehele accommodatie medio fe- 54,391 Het hoogste punt werd al in november bereikt. De vlag ging in top! Foto's NSO 1990: dirigent Roelof vat Driesten neemt het huldebetoon in ont vangst nadat hem een lauwerkran.: werd omgehangen. Hij is zichtbaar te vreden. en genodigden mee waren we met rond de duizend mensen bij elkaar. En toch kon je een speld horen vallen en is het hinderlijke gekuch en gehoest tot een uiterst minimum beperkt gebleven. Wat zou ik hier nog meer over moeten schrijven? U bent er eigenlijk allemaal zelf geweest. En zo te zien en te horen na afloop, was iedereen geroerd en en thousiast over de muziek en de pianist. Hij heeft zeker bijgedragen aan de on- De prijswinnaars: A-groep (84 deelnemers): 1. Albert Krijgsman, Den Haag 60,7'7 2. Rein Meijer, Rotterdam 3. Lex Stam, Alkmaar 4. Marco ter Laare, Den Haag 55,99, 5. Peter Schipper, Warmenhuizen 6. WimHink, Zuid- Scharwoude 7. Willem Alkemade, Den Helder 8. Christine Berg, Breda 9. Nel Benschop, Antwerpen 10. Mike Beijer, Heerhugowaard BERGEN - Hoeveel geld er binnen gekomen is voor de nieuwe Stichting Damland en het Vogelopvangcentrum aan de Nesdijk weet nu nog niemand. Maar tijdens de officiële opening op 9 februari in het Bergense gemeentehuis maakt Hans Bijl van „Translast Be drijfswagens BV” dat bekend. Het geld werd en wordt ingezameld tij dens een receptie ter gelegenheid van een nieuwe vestiging van het bedrijf in Wognum. Een echte leeuwin speelde tijdens deze receptie een grote rol. Voor de pauze had men kunnen ge nieten van de muziek van Schumann, waarin Frank van de Laar soleerde. Vijfentwintig jaar'is deze fijne pianist. En wat zijn we dan in Bergen bevoor recht als we daar met z’n allen zo stil van kunnen genieten. Want met orkest uit naar Beverwijk, daarna volgde Hoorn en thans was de algemeen di recteur van Pon Holding BV aanwezig bij de officiële opening van het nieuwe onderkomen in Wognum. Een ludiek moment was toen een echte leeuwin, symbool van het merk MAN, de sleutel bracht van de honderdste vrachtwa gen die repent door de oudste cliënt van het bedrijf was gekocht. Op de receptie was een kleine expositie inge richt van het werk van de Stichting Damland in Bergen. Het bestuur van de Stichting Damland is vanzelfspre kend bijzonder in haar schik met dit initiatief vanuit het bedrijfsleven. Vo gelopvang kost nu eenmaal veel geld en zonder sponsors kan men niet rond komen met dit ideële doel. Stichting Damland hoopt dat dit voorbeeld ge volgd zal worden door andere bedrij ven die iets te vieren hebben. Op negen februari wordt het bedrag van deze inzamelingsactie bekendgemaakt. Veldhuizen. Inmiddels heeft de Associatie het permanente beheer en toezicht van het uitvaartcentrum geregeld. De woning zal worden betrokken door het gezin E. Ettema. De heer Ettema is reeds enige jaren werkzaam bij de vereni ging als uitvaartleider en heeft meer dan twintig jaar ervaring met het uit vaartgebeuren in het algemeen. Zijn echtgenote en kinderen zijn dus al sinds jaar en dag betrokken bij deze specifieke vorm van dienstverlening. club van Bergen. Deze Bergense clul had alle vijftien bevriende Noordhol landse Rotarians uitgenodigd na-a. Bergen te komen. Er was een ont vangst in ,,de Rus”. Daarbij tegen woordig was ook de gouverneur vai het district Noord-Holland, de heer G Mok. Daar, ter plekke werden maa: liefst 440 kaarten voor- het NSO con cert aan de man. aan de Rotarian, ge- den waren er zó gelukkig mee. Ik denk niet alle bezoekers ook. Toch waren er heel mooie en melodieuze gedeelten, maar misschien moet je meer ge schoold zijn in de hedendaagse mu ziek om er intens van te kunnen genie ten. Ik althans had het er wel moeilijk mee, daar kom ik wel vooruit. En dan die toegift na het ovationeel applaus. Eerst dacht ik aan de muziek van het ..Medisch Centrum West”. Maar het bleek de begin-melodie te zijn van de serie „De Fabriek”. En de begin-accoorden van die Fabrieksme- lodie stonden héél dicht bij het eerste deel van Shostakovich’s vijfde sym- De Bergenaar Hans Bijl opende jongstleden vrijdagmiddag zijn nieuw onderkomen in Wognum. Geen bloe men of cadeaus, had de Bergenaar aangekondigd, maar geld voor de Stichting Damland was zeer welkom. Hans Bijl, die MAN-vrachtwagens en VW-bedrijfswagens verkoopt, startte aanvankelijk zijn bedrijf in Hoorn in 1982. In de loop van 1986 breidde hij Zo kregen de mavo jongens en meis jes gelegenheid om vragen té stellen over de muziek, de oefenperiode, de instrumenten en de logeerpartij in het Parkhotel. Ze konden de instrumen ten niet alleen bekijken, maar ook voelen en zelfs proberen. Uit een viool iets moois krijgen, bleek moeilijker dan menig scholier dacht. Met een hoorn was dat al even moeilijk. Maar zonder uitzondering waren de leerlin gen zeer enthousiast. En zo werd dat een leerzame en prettige onderbreking van het rooster van die dag. Ook de bewoners van Oudtburgh kregen bezoek van een muziekdelega- tie van het NSO 1990. En ook zij heb ben genoten van de spontane muziek- Er is natuurlijk nog veel meer ge beurd in het dorp vol studenten. Daar was de stunt op het Plein, dat traditio neel weer tien dagen lang het „NSO Plein” was gedoopt. Als echte circu sartiesten liepen de jongelui, beschil derd en vreemd „aangetakkebost” naar de burgemeester in z’n gemeente huis. En daar werd naast het gebrui kelijke potje lolschoppen ook gemusi ceerd Eerst door een groepje van vier, later door negen cellisten en nog weer later door een weer wat grotere groep. De cellist Floris Meinders viel daarbij sterk op door z’n weergaloos mooi, so listisch spel. Het was een compositie van Villa Lobos, een Braziliaan die het stuk schreef voor acht celli „Bachca- nas”. je weer op de wereld terug te brenge Want wat hebben we genoten! zitting in waarin bleek dat hij toch de sterkste zenuwen had. Hij behaalde in I de laatste zitting een score van 60.7'7 I tegenover de 49,0% die Rein Meijei I veroverde. Met duidelijke voorsprong I werd hij Nederlandse bridgekam- I pioen 1990. De totaalscore van 60,47 betekent meteen een record. Nog nooit I heeft, de kampioen zo’n score gehaald. Het was voor het tweede opeenvolgen- I de jaar dat een clublid van Bridge Centrum Bergen het toernooi won! Albert Krijgsman kreeg de eerste prijs van maar liefst 1.500,- uit han- den van de heer Schmidt van het com- I missionairskantoor Perk Schmid! International dat sponsor is van het toernooi en mevr. Riet Sterken, voor- I BERGEN - De bouw van het in op dracht van de Associatie Uitvaartver zorging Alkmaar en Omstreken te stichten uitvaartcentrum aan het Mo- lenweidtje in Bergen, verloopt voor spoedig. Op 7 juli vorig jaar werd door de directeur van de vereniging, de heer J. Veldhuizen, de eerste paal geslagen. Begin november al werd het hoogste punt bereikt. Toen werd de laatste steen gemetseld in de specifieke half ronde oplopende schijf, die het ge bouw als het ware „omarmd”. Dat was voor bestuur en directie van de associatie aanleiding de men sen op de bouwplaats te danken voor hun inspanning. De heer Veldhuizen verwoordde die erkentelijkheid en overhandigde ieder een envelop met inhoud. Inmiddels is het gebouw water- winddicht. Vorige week werd daar! tober 1989, de nadere precisering daarvan van 4 november 1989 en de regeringsverklaring van 27 november 1989, overwegende dat de politie, gelet op de essentiële taak die zij in ons staat kundig bestel vervult, democratisch verankerd moet zijn in onze bestuur lijke organisatie, overwegende dat door die bestuur lijke inbedding het door de burge meester in overeenstemming met de raad te voeren beleid met betrekking tot de handhaving van de openbare or de, met als sluitstuk de wettelijke ver antwoordingsplicht van de burge meester ten opzichte van de raad, goed tot zijn recht kan komen, overwegende dat in het bijzonder de te kiezen geografische schaal voor de te vormen regionale politiekorpsen daarbij doorslaggevend zal zijn, spreekt zijn voorkeur uit voor het onderbrengen van de politiezorg in een regionaal korps op de schaal van het Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland, in aansluiting op an dere daar ondergebrachte gemeente lijke taken zoals op het terrein van In het verhaal over de cursus ge meentepolitiek, die binnenkort in De Oorsprong zal worden gehouden, on der leiding van de ambtenaar van Welzijn Jelle Hoogkamer, is een klein foutje geslopen. En een meevaller voor de deelnemers. Want de kosten zijn voor de vier lessen geen veertig gul- den, zoals in het artikel vermeld, maar slechts een tientje. Een' rijksdaalder per les dus, en da’s geen geld. Denk niet, dat u als een volleerd politicus het Oorsprong-gebouw zal verlaten na deze vier lessen, maar zeker is, dat u enige indruk krijgt van de gemeente politiek in al haar facetten. Overigens, u kunt er nog bij. Hoogkamer meldt, dat er zich al acht kandidaten voor de cursus hebben opgegeven. De eerste les is op woensdag 31 januari en zo vervolgens de komende woensdag avonden van acht tot tien uur. Was u niet bij de inschrijving, belt u dan even met de Oorsprong, tel. 2672. Verder werden er cadeautjes uitge wisseld en kreeg de heer Ritsema wéér een „troetel” voor zijn verzameling. De studenten zijn er dan ook vast van overtuigd dat alle jaarlijkse troetels in de burgemeesterlijke slaapkamer tot hun recht komen. En wie weet. BERGEN - Het kon niet uitblijven: de inmiddels in Bergen al bekende zeevishandel Paal 33, uit de'Jan Ja- coblaan, is ermee gestopt. Afgelopen 1 januari hebben Ben en Iris Bieshaar voor de laatste keer de deur gesloten. Jammer, maar het kon blijkbaar niet anders. Het zal iedereen wel opgeval- len zijn, dat de Biesharen er steeds meer werk bijkregen. Ben staat op dit moment al op 5 weekmarkten! En voor Iris is het ondoenlijk, om alle da gen alleen de winkel te doen. De vis handel is een enorm bewerkelijk be- drijf. Niet alleen moet er bijna om de dag verse vis worden gehaald en inge kocht, maar ook moet de zaak bijna tweemaal per dag worden schoonge maakt; de mensen denken gauw, dat het ruikt in een viszaak en logisch. Vis heeft een bestemde geur, en het schoonmaken van de vis geeft veel af val. Daarom dus regelmatig dweilen en poetsen. En de klanten? Daarom hebben Ben en Iris hun uiterste best gedaan om er personeel te krijgen. En, hoewel er op dit moment nog veel werkzoekenden zijn, niemand had in teresse om in de viszaak annex-visete- rij werk te gaan doen. Ja, en dan stopt alles. Dat is jammer, voor een goed lopend bedrijf als dat van de Biesharen. Wie kent niet nog de heren Vrees, die vele jaren bekend stonden als de lekkerste viszaak in Bergen? Piet Vrees haalde nog na zijn stoppen het Ferry’s Culi nair Journaal, waar hij zijn vakkennis aan de pers prijs gaf. En Iris en Ben deden het niet veel anders. Maar als je het werk gewoon niet meer aan kan... dan kan Bergen alleen nog maar zeg gen: mensen, bedankt door heel Ber gen - het was leuk jullie hier te heb- aen. Maar voor de liefhebbers: Ben en Iris leveren aan huis; wat u op woens dag bestelt, wordt op donderdag ge bracht. En verder vindt u de zeevis handel op maandag: Albert Cuyp, Amsterdam; woensdag: Oudorp (och tend) en De Mare (middag); donder dag: Vespuciusmarkt, Amsterdam en op zaterdag natuurlijk: de zaterdag- markt in Bergen. We schreven al dat de première ging in een afgestampt volle Petrus en Pau- luskerk, die misschien wel in geen ja ren zoveel bezoekers binnen haar mu ren herbergde. Voor een zeer groot deel was dat te danken aan de Rotary- h, Zoals bekend heeft het Studenten Orkest steeds gerepeteerd in de loka len van de (geïntegreerde) Antonius Mavo. En uit pure erkentelijkheid dat de school had moeten wringen met het rooster om de lokalen de laatste dagen vrij te houden voor de orkestleden, speelden ze voor de leerlingen een ei gen schoolconcert in diverse lokalen. Het orkest werd in wezen opgesplitst in zes verschillende eenheden. Ver schillende programma's werden op deze manier ten gehore gebracht en de school gonsde van muziek en leerlin gen. BERGEN AAN ZEE - Tijdens de vergadering van de VVV, die overigens een vlot verloop had, werd afscheid genomen van penningmeester Sjaak van der Meer. Voorzitter Harrie Her mans bracht de scheidende functiona ris, deze „stille werker”, hulde voor het vele werk dat hij verricht heeft in het belang van de vereniging. De voor zitter overhandigde Van der Meer voor zijn vele inspanningen een ca deau onder couvert. „Mede dank zij jouw inzet, kan de VVV Bergen aar Zee op een goed jaar 1989 terugzien” besloot de voorzitter zijn dankwoord. Tot opvolger van Sjaak van der Meei’ werd benoemd de heer drs. Th. J. Verhaaren, sinds kort aan zee woonachtig aah de Julianalaan. BERGEN - Het afgelopen weekend (13 en 14 januari) in hotel Marijke ge houden PSI open Nederlands kam pioenschap individueel bridge 1990 is gewonnen door de oud-Bergenaar Al bert Krijgsman. Om in dit zeer sterke deelnemersveld te winnen is een pres tatie van formaat. Albert Krijgsman is bovendien een van de weinige brid gers die elk jaar zeer hoog op de uit slag van het NK individueel voor komt. In 1987 en 1988 werd hij 3e en vorig jaar 4e. Er zijn weinig bridgers die zich kunnen roemen op een zo con stante lijn in het individuele kam pioenschap. Vanaf de eerste zitting heeft hij de koppositie ingenomen en die verder niet meer afgegeven. Maar het was wel zitter van de organiserende bridgevér- uiterst spannend! Zijn grootste con current Rein Meijer uit Rotterdam stond steeds enkele punten op hem achter en met het ingaan van de laat ste zitting was er van de minime voor sprong nog slechts 0,7 machtpunt. over! Met deze, minder dan een band- dikte, voorsprong ging hij de laatste brandweer, rampenbestrijding en volksgezondheid; hoewel het ten op zichte van de huidige directe relatie een achteruitgang is, lijkt het mogelijk op de bestuurlijke schaal van het SNK een op de politiezorg afgestemde de mocratische beïnvloeding en controle te laten plaatsvinden; die beperkte on derdelen van de politiezorg die een grotere schaal vereisen kunnen wor den ondergebracht in een eenheid van samenwerking tussen de drie WGR- korpsen op de schaal van de zoge naamde politieregio Noord-Holland Noord; dringt er bij de bewindslieden van Binnenlandse Zaken en Justitie op aan bij de uitvoering van de plannen ruimte te laten voor gedifferentieerde invulling van onderop, die het moge lijk maakt bovenstaande vorm van een regionaal korps te kiezen, vraagt de burgemeester deze motie ter kennis te brengen van genoemden, alsmede van de Vereniging van Neder landse Gemeenten en de voorzitters van de raden van gemeenten in het SNK-gebied gaat over tot de orde van de dag. SCHOORL - Restaurant De Kloeck Op de foto: in Schoorl is te koop. Reden: geen op volging van de familie Bos, die het be drijf al vanaf 1954 beheert. Er heeft zich al een aantal gegadigden gemeld, Mavo-scholieren verbroederen zich met de studenten. De studenten konden gebruik maken van de lokalen van de Antonius Mavo. 0 Studenten konden heel serieus musice ren, maar helemaal uit de band sprin gen was ook wel eens aan de orde... phonie. Misschien een ongebruikelij ke toegift, maar het opgetogen publiek nam het graag. Het onverwachte èn de herkenning daarna werkten prima om Kleurrijke contrasten, subliem vertolkt! BERGEN Als de „Toernee 1990” van het 38ste Nederlands Studenten Orkest op het niveau van de éérste uit voering volgehouden kan worden, kan men spreken van een „geweldig suc ces”! Jongstleden zondagavond bracht een stampvolle Petrus en Pau- luskerk een minuten durende ovatie als terecht beloning voor deze premiè- re-avond. Er werd gemusiceerd met een enthousiasme en een inzet die geestdriftig genoemd mag worden. Dirigent Roelof van Driesten liet zijn jeugdig orkest volledig delen in de huldebetoging na afloop. Een betere inzet van het nieuwe jaar is niet denk baar en iedereen hoopt dat deze tradi tie tot in lengte van jaren mag blijven voortduren. Eigenlijk zou de beschermvrouwe, H.K.H. Prinses Juliana zo’n avond vol contrastrijke muziek moeten meema ken. Als over twee jaar het veertigste Studenten Orkest zal worden samen gesteld moet men daar maar eens moeite voor doen. Want het werd weer een avond om nooit te vergeten. En we hebben toch best wel eens fijne con certavonden in Bergen. Maar de pre- mière-avond met het NSO is met niets te vergelijken. Net zo min als men componisten met elkaar mag vergelijken. Barbara Woof stond voor hedendaagse muziek. Het pianoconcert van Schumann bracht heel die heerlijke romantiek van de vorige eeuw over, terwijl Shostako vitch ons aan het denken zette over het Rusland van na de revolutie en de he dendaagse ontwikkelingen. We moesten met „dubbele oren” luisteren! Zo stond het althans in de programmaboekjes. En natuurlijk moet men onwillekeurig denken aan de totstandkoming van zo een geïnspi reerd werk als deze Symfonie no. 5 van Dimitri Shostakovitch. Rusland zat toen op een dieptepunt onder de heer schappij van Stalin. Althans dat we ten we nü! Toch kon zo’n immens werk ontstaan. Inderdaad zeker in het eerste deel barstens vol dramatiek. Maar ook barstens vol muziek en me lodie. Schitterende muziek en drome rige melodieën. Totdat die mars kwam in het tweede deel. Je zag het orkest als het waren marcheren en de zaal veer de op en volgde ademloos de muziek. Het slot was magistraal en duizeling wekkend. De overwinning, de echt triomf, waarin ik échter geen verbeten wanhoopskreten heb kunnen ontdek ken. Toch had de dirigent zijn orkest tijdens de repetities wel gewezen op de politieke ontwikkelingen en de rol van Shostakovitch. Het was een geweldig stuk muziek van een bijzonder geïn spireerd componist met jeugdige over moed vertolkt door dit orkest. Daar móét je wel positief tegenover staan! eniging Bridge Centrum Bergen. Ook deze twee leverden een grote prestatie, want Perk Schmidt International heeft ervoor gezorgd dat het prijzen- I geld ongekend hoog is en mevr. Riel Sterken heeft met haar organisatieco mité het record aantal deelnemers van 140 mensen een bijzonder geslaagd i bridgeweekend bezorgd. De deelne- mers kwamen uit het hele land, van I Groningen tot Urmond (bij Maas tricht) en zelfs uit België. Tekenend vooi’ het feest na afloop was de gevon den (en inmiddels lege) enveloppe van Rein Meijer uit Rotterdam. Achterop j stond de lijfspreuk van de stad: „Dal I kan alleen in Rotterdam, want daai I weten we van wanten.” De B-groep werd gewonnen door de heer Kager uit Bovenkarspel die. bij het in ontvangst nemen van de le prijs, letterlijk een gat in de lucht sprong. .1 Titelverdediger Rob Groot uit Am sterdam kwam dit jaar niet verder dan I de subtop en eindigde in de midden- moot op de 28e plaats met 51,87. j EGMOND AAN ZEE Burge meester Brommet is met zorg vervuld over de ontwikkelingen rondom de nationale politiereorganisatie. Hij heeft de raadsleden dat per brief me degedeeld. De brief eindigt met het verzoek om tijdens de komende raads vergadering van 29 januari een uit spraak over deze materie te doen. „De voorgenomen reorganisatie bij de politie,” aldus burgemeester Brom met, „verdient zeker te slagen. Ik ga er vanuit dat de raad van harte wil mee werken aan dat proces. Maar dat kan natuurlijk alleen wanneer de demo cratische verankering van, de politie verzekerd is. Daarom stuur ik nu met een al een motie naar u toe, in de ver onderstelling dat wij die in de komen de raadsvergadering met algemene stemmen zullen steunen en aanne men.” De motie luidt als volgt: De Gemeenteraad van Egmond, op 29 januari 1990 in vergadering bijeen, kennisgenomen hebbend van het re geringsstandpunt over de voorgeno men politiereorganisatie, zoals ver woord in het regeerakkoord van 26 ok- uitvoering die bij hen in zeer goede aarde viel. Dan was daar ook natuurlijk de „bonte avond" die traditioneel het ge hele Parkhotel op z’n kop zet en waar van „Moeke Woudstra” weer het stra lend middelpunt was. Meer over deze bijzondere bonte avond komt niet naar buiten. Dat is van de studenten zelf, een soort geheim-van-het-Park. De heer Veldhuizen zegt verheugd te zijn met de bereidheid van de familie Ettema, deze beheerstaak op zich te nemen. Wanneer het gebouw officieel ge opend wordt, valt nog niet concreet te zeggen. Dat hangt van vele factoren af. Naar alle waarschijnlijkheid zal dat ergens in het voorjaar zijn. Overigens deelde men ons mede dat de plaatselijke bevolking te zijner tijd alle gelegenheid zal worden geboden het uitvaartcentrum te bezichtigen. Gedacht wordt aan een aantal open dagen. Voorlopig echter vraagt de voortgang alle tijd en aandacht nog op- vergetelijkheid van deze concert avond. Dat ligt toch anders bij het „op- drachtstuk” van de sympathieke Bar bara Woof. Muziek waar je contact mee moet krijgen om het op waarde te kunnen schatten. Niet alle orkestle- Restaurant De Kloeck, binnenkort in an dere handen.(archieffoto) kinderpension De Kloeck. Tot 1963 maar Bos is met deze adspirantkopers werd het nog als zodanig geëxploi- niet tot een voor beide partijen bevre- teerd. Daarna werd het „gewoon” digende transaktie gekomen. Afstand pension. De bedrijfsvoering was in nemen, van De Kloeck gaat Jan Bos wezen uniek. Drie broers, Ger, Jan en bijzonder aan het hart. Samen met aanvankelijk de hele familie heeft men de zaak gemaakt tot wat het nu is. Van kinder- en familiepension tot een goedlopend restaurant. In het hele verhaal speelt uiteraard, zo meldt Jan, de dood van broer Ger, die juist deze maand twee jaar geleden is overleden. Ger was de man, die de zakelijke con tacten regelde, naar buiten trad wan neer er bijvoorbeeld uitbreidings plannen waren. Kortom, Ger Bos was de stuwende kracht achter het bedrijf, kant uit. Restaurant a la carte. „Voor- m t j i i i -i i we deze koers varen”, was toen het oor deel van de broers Bos. Men wist een schitterend interieur te scheppen en het sfeertje werd daarbij aangepast. Bos doet afstand van een zaak, die met heel hard werken van de grond is ge- Op 1 september 1954 betrok de fa- komen. Een gevestigde naam met een milie Bos, vader, moeder en de drie gevestigde reputatie. Dat heeft de zoons, het huis, dat bekend stond als eventuele nieuwe eigenaar al mee. wezen uniek. Drie broers, Ger, Jan Wim bleven de zaak, na overlijden van de ouders, runnen. De familie heeft meerdere malen aan verbouwing ge daan. Na het seizoen 1984 kwam de grootste en meest ingrijpende veran dering. De Kloeck zag het recreatie- seizoen niet meer zo zitten. In mei de deuren open en in september weer dicht met daar tussenin een lege perio de met wat bruiloften, partijen en re cepties. Het vriendelijke familiepen sion van weleer ging een heel andere „Toen hij wegviel zijn we er keihard dat er helemaal geld bij moet gaan tegenaan gegaan. Maar wanneer we er vanuit gaan, dat er binnen het bedrijf geen opvolging is, dan moet je je gaan afvragen waar we nog mee bezig zijn”, vertelt Jan. ■74-" r"f „-4.4,.,/.;

De Duinstreek | 1990 | | pagina 9