weekblad Groot onderhoud van 32 woningen in Schoorl Oost .75 11 .2 Aklie je t lanpenwinkel JcMT OE GOEDKOOPSTE 19 Uw foto’s klaar-in-één-uur. Foto Shop Cees Noort UITVERKOOP Damesmodezaak/boetiek op uitstekende lokatie. llll 1.3 1.3 1 Huizen uit 1964 kennen tal van gebreken II van der MEULEN ARBEIDSBUREAU zie elders in dit weekblad BERGEN Filmhuis Schoorl Kinderen en kleurstoffen F Bent u als u boven de 50 bent oud?? Themamiddag over podo therapie Jaarlijkse sterilisatie-actie voor katten 3 VOOJ2. 70 Volle -maanviering Nu ook jeu de boules m Bergen Concert Seasight Singers LAATSTE LOODJES! Vanaf woensdag OPENINGSPRIJS Prijsauto uitgekeerd? TV 10 is nooit in de lucht geweest, maar heeft juist daardoor voor een stevig schandaal gezorgd. Bij een vorigjaar opgenomen aflevering van het prijzenprogramma 'Rad van For tuin won een van de deelnemers een auto. Hij heeft hem nooit gekregen. De importeur vond dat de auto eerst in beeld moest komen voor hij kon worden weggegeven. Het is te ho pen voor de autoimporteur dat nooit bekend wordt over welk merk het gaat, anders zou dit autootje wel eens de duurste uit de hele voorraad kunnen worden. KR Hoveniersbedrijf Arborea 66e JAARGANG - NUMMER 6 WOENSDAG 7 FEBRUAR11990 duiding, i! t :r Wil i< Keuze u diverse 8. 2. IW -1 WEEKBLAD ,,DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren Naast de Ruïnekerk 02208-18286 Soms met 50% KORTING bij Margaretha Fashions Uw adres voor de maten 36 t/m 56, dus ook GROTE MATEN EXTRA VACATURE KOLOM van uw REDAKTIE „DE DUINSTREEK” Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 52 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn Ter overname aangeboden Inlichtingen: 02208-94323 Geen directe huurverhoging Waar uiv foto’s plaatjes worden met vestigingen in Alkmaar - Amsterdam - Beverwijk Haarlem - Hnam - Purmerend - Zaandam Veel gebreken aan metselwerk 119.-wordt 99.- 99.-wordt 79.- 69.-wordt 49.- ta/Mo B O U t/ I Q u E BE R G E N H E i L O O H O O R N SCHOORL - De gemeente Schoorl tast de laatste tijd diep, heel diep in de beurs voor een groot onderhoudsplan ten behoeve van vele tientallen woningen. Architect en aannemer hebben al een aantal complexen onderhanden genomen. Men staat op dit moment aan de vooravond van een ingrijpende opknapbeurt van tweeendertig woningen in ’t Geesje. In het zogenaamde Plan Oost, waar aan de Hagedoornweg en Plantsoen de bewoners van huizen uit 1964 gedurende een aantal weken de aannemer over de vloer krijgen. De opdrachtgever, de gemeente Schoorl dus krijgt van het rijk een financiële bijdrage. Voor dit complex is dat 35 procent van de totale kosten. Die tegemoetkoming geldt voor twintig woningen. De kosten voor de overige twaalf op te knappen huizen is voor rekening van dé gemeente Schoorl zelf. ij dit onderhoudsplan kunnen de nodige vraagtekens worden gezet. Huizen, die zesentwintig jaar geleden gebouwd zijn, en nu al toe zijn aan een ingrijpende aanpak roepen die vraagtekens op Gisteravond kwamen de bewoners op uitnodiging van het college van burgemeesters en wethouders naar De Blinkerd, om un wensen en verlangens ten aanzien van de werkzaamheden het Schoorls project betreft znn kenbaar te maken. Er moet, zo meent het college, een goede samenwerking zijn tussen bewoners en aannemer, teneinde het werk vlot en soepel te kunnen laten verlopen. Ook deskundig' En aan deskundigheid heeft het in 1964 wel wat ontbroken. 1TU NEDERLANDSCHÊ TAPIJT UNIE ■MSSSJ verklaring Dakhout op de schuren De musical i» IbJM 4 de duinstreek Danieia Oonk, van de 2K w De huizen anno 1990, talloze gebreken en groot onderhoud. ACHTER STRAAT 50 ALKMAAR J. Oldenburglaan 10, 1861 JT Bergen N-H Tel. 02208-97503 Omzet 300.000.- Huur winkelpand 15.000.- Overnamesom 15.000.- wordt er l x eens uitlopen tot negen uur, tien uur. Zelf maken ze wat sandwiches, zelf zorgen ze voor warme thee en chocola demelk. En zo oefenen ze voor de ei gentijdse, voor hun eigen musical. Ma rieke van Driehuizen, van voor en door de leerlingen van de BSG. Het weekend van 16, 17 en 18 februari kunt u komen kijken, luisteren en ge nieten van alles wat de BSG te bieden heeft. IvIH SCHOORL - Op zondag 11 februari om 20.30 uur vertoont het Filmhuis Schoorl in De Oorsprong de Russische film Little Vera van Vasily Pitsjoel meto.a. Natalja Negoda en Andrej So- lokow. Korte inhoud. Kleine Vera is een film die afrekent met de vele cliché- beelden van het Russische leven. Vasi ly Pitsjoel greep de prestrojka-kansen aan om duidelijk te maken dat het le ven in de Sovjet-Unie geen lolletje is. Dwars tegen het materialisme en con sumptiedwang van haar ouders in leidt Vera een oppervlakkig bestaan, een leven tussen niets doen en niets willen. Vera in minirok en op naald hakken wil ontsnappen uit de sleur, zwerft rond en vlucht in een liefdesa vontuur met Sergej, die ze in de open luchtdisco leert kennen. Vera’s zoek tocht naar identiteit is heel herken baar. Natuurlijk speelt alles zich af in de Sovjet-Unie maar de verschillen in omstandigheden worden overtroffen door de overeenkomsten met het jon gerenleven in alle grote steden ter we reld. BERGEN - Over kinderen en kleur stoffen in de voeding en in snoepjes valt veel te vertellen. Vooral de laatste tijd staat dit onderwerp centraal in de belangstelling. Daarom organiseert het bestuur van de peuterspeelzaal „De Blokkendoos” in het Dorpshuis een lezing over dit onderwerp. Ineke Rienstra gaat die lezing houden op donderdag 22 februari aanstaande in een zaal van het Dorpshuis. De lezing begint om 20.00 uur en zal voor 22.30 uui’ afgelopen zijn. Er zal ruime gele genheid zijn om vragen te stellen en eventueel te discussiëren. Niet alleen voor ouders, maar juist voor aan staande ouders en belangstellenden is deze avond belangrijk. De entree is gratis. BERGEN - Nee, de meeste mensen denken en vinden dat ze nog lang niet oud zijn. En dat is gelukkig want dan blijkt dat men zich nog voor veel din gen inspant of aan mee wil doen. Maar kan men dan ook nog wat leren? Ja, natuurlijk, want men is immers nooit te oud om te leren. Dat men niet meer zo vlot leert is meestal een bijkomstigheid, maar het is toch wel leuk om op de hoogte te blijven. Vooral met de nieuwe technie ken, en dan bedoelen we de computer. Onlangs hoorde ik nog een kennis zeg gen „Computers, daar hoef je bij mij niet mee aan te komen”. En dat is toch een ding dat bij vele ouderen (boven de 50) nog niet bekend is. En wat is het toch leuk als u tegen uw kinderen of kleinkinderen kunt zegen dat u er ook iets van Weet. De ANBO organiseert een korte kennismakingscursus. De cursus wordt gehouden op donder- dagmiddag van 3 tot 4 uur en op vrij- kleuren.I dagmiddag van 2 tot 3 uur. De kosten bedragen 5,- per les. Dit wordt drie keer gedaan en als u het leuk vindt een paar keer meer. De cursus begint op donderdag 8 maart. Aanmelden bij J.J. Burgering, Dreef 21, Bergen, tel. 97307. --- J .Jd. BERGEN - Op dinsdag 13 februari zal mevrouw Van Lanen uit Schoorl in de Witte Kerk een lezing hierover hou den voor de Bond van Plattelands vrouwen. Podotherapie is een para medisch beroep dat gericht is op de behandeling en voorkoming van voetklachten. Ook adviezen over het dragen van schoenen en goede voet verzorging hoort hierbij. De lezing be gint om 14.00 uur en is ook toeganke lijk voor niet-leden. Entree 2,50. te Schoorl eerder had moeten ingbrij- pen bestrijdt Nootebos: „Er is welis waar niet overdadig aan onderhoud gedaan, maar het ministerie schrijft uiteindelijk voor wat in dit verband wel en niet mag. Wanneer we uitgaan van zeshonderd gulden op jaarbasis, wat aan onderhoud verspijkerd mag worden per woning, dat moet je je voorstellen dat, xyanneer er een wo ning wordt geschilderd voor tweedui zend gulden, je voor drie jaar je onder- houdsnorm hebt opgesoupeerd. Zie je dat in relatie tot af en toe een deur, een raam of een kwast verf, dan wordt het een ander verhaal.” „Schoorl heeft”, zo meldt Nootebos, „gewerkt binnen de mogelijkheden die door het rijk worden geboden, De woningen zijn redelijk op peil gehou den. Je ziet dat in het hele land. Overal worden op dit moment groot-onder- houdsplannen uitgevoerd. Het gaat om honderdduizenden woningen. Wat -i er za ken, die in het verleden beter hadden gekund. Belangrijker is, dat het nu wordt op gelost.” Benadrukt wordt in de brief, dat bij een groot onderhoudsplan alleen sprake is van noodzakelijke vernieu wing van bestaande onderdelen. De werkzaamheden geven geen directe huurverhoging. Sommige bewoners hebben echter de indruk, dat door het zgn. puntensysteem zij binnenkort ho ger uit de bus komen. In de brief wordt er op geattendeerd, dat na de uitvoe ring van het groot onderhoudsplan de „verouderingspunten” vervallen. In de huidige situatie zijn er grote ver schillen in de huurbedragen en het te hanteren puntentotaal. Dat komt door de al getroffen individuele verbeterin gen. Er komen dit - en het volgend jaar - geen negatieve veranderingen, uit gaande van de huidige regeling laten B. en W. weten. De bewoners kunnen na de werk zaamheden rekenen op ongeveer der tienhonderd gulden als tegemoetko- ihïng m d-é kosten van vernieuwing van behang en/of vloerbedekking. Tijdens de werkzaamheden zullen de bewoners in hun huizen kunnen blijven. Wel dient rekening te worden gehouden met tamelijk veel overlast. Voor eventuele tijdelijke meubelop- I --Mil de woningen. Bij ontwikkelen en afdrukken (24 opn.) GRATIS fotomapje bij 2 films Kodak Gold 12 opnamen gratis. Dubbelpunt 2e afdruk 0.40 REGIO Gedurende de komende twee weken, van 12 tot 24 februari, zullen de dierenartsen in deze regio (Alkmaar, Bergen en Schoorl) tegen sterk gereduceerde prijzen hun mede werking verlenen aan de sterilisatie en castratie van katten. Dit als een ver volg op de goede resultaten van acties in voorgaande jaren. De kosten bedragen gedurende deze twee weken voor de sterilisatie van een poes slechts 60,- en voor de ca stratie van een kater 25,-. Financieel wordt de actie eveneens gesteund door de afdelingen Alkmaar en Bergen- Schoorl van de Dierenbescherming Per dier dragen deze 10,- in de kos ten bij. Voor vele kattebezitters is dit wel licht een aanleiding om van het hier boven beschreven aanbod - in de ge noemde periode - gebruik te maken. BERGEN - Vrijdag 9 februari zal er weer een vollemaanviering plaatsvin den aan de Nesdijk 20d te Bergen. Het zal weer een sfeervolle en meditatieve wond worden, die wordt doorge wacht met: stilte-meditaties, mantra- angen en dans. Ieder die hiervoor be langstelling heeft, is welkom. Voor in to °t opgave kunt u bellen: Afra Korse tel. 02209-2562. BERGEN - Naar aanleiding van een oproep in De Duinstreek werd er door vele Bergenaren enthousiast gerea geerd. De club mocht voorlopig al een ‘5-tal leden boeken. Tijdens de geanimeerde vergade- ring in het dorpshuis werd een voorlo- Pjg bestuur samengesteld bestaande F. Busselman, W. Rosenmuller en Wokke, Alle aanwezigen gaven hun oorkeur aan een recreatieve jeu de oules-club met een baan bij het dorpshuis. Men verwacht dat de centrale lig- S'ng en de goede faciliteiten die het «Pshuis biedt een grote stimulans ‘Wien zijn voor de nog jonge club. Er 'in ongetwijfeld vele Bergenaren die wel eens een balletje willen gooien en ?Ie zullen het dorpshuis zeker weten vinden. Verder is een jeu de boules- ub natuurlijk ook een geweldige anwinst voor onze touristen. Voor "leer informatie kunt u de heer Bus- eirnan bellen in Bergen, tel. 95085. 4 BERGEN - Op 17 februari geeft het close-harmonykoor The Seasight Singers o.l.v. Arie Groen en pianiste Diny v.d. Ak ker, met medewerking van Ro bert Valter een zéér gevarieerd concert van Armstrong tot Azna vour in de grote zaal van het Dorpshuis te Bergen. Aanvang 20.15 uur. Kaarten a 7,50 ver krijgbaar bij kapsalon „Lady’s Beauty”, Stationsstr. 6, tel. 18300, Bergen en aan de zaal van af half 8. ge hoopt, dat men hiervoor begrip kan hebben. Verder zal de vloerventilatie worden verbeterd door het aanbren gen van renovatiekokers. Ook zullen alle dakramen worden vernieuwd. Dat is ook het geval met alle kozijnen, ramen en achterdeuren, uitvoerig begeleidend schrij- De nieuwe kozijnen worden in kunst- J... x stof uitgevoerd. Enkele nog niet ver nieuwde voordeuren in het plan zullen worden vervangen. Voor dé woning --geldt tenslotte, dat er veel stucwerk lijk ^anders waren dan vandaag de staat te wachten en dat er overblijvend Smit legt uit, dat het om t onderhoud gaat. „De kwaliteit van de 1 d hadden. De keuze van materialen is destijds niet bijzonder gelukkig ge weest en ook uitvoeringsfoutjes heb ben duidelijk een rol gespeeld. Huis- houdvocht laat zijn sporen in een aan tal woningen achter.” Smit bestrijdt, dat de slechte waterhuishouding bij de uitvoering van het bouwplan des tijds heeft meegespeeld. (In die perio de en ook later kwamen er talloze klachten over vocht, red.). „Voor deze woningen hebben wij nooit een meerjarenschema onder- de piepsysteem gehanteerd. °Dat “wil zeggen, dat er incidenteel klachten werden behandeld en licht onderhoud werd uitgevoerd. Het zou prettig ge weest zijn, wanneer wij de zaak daar eerder hadden aangepakt”, aldus Smit. „Niet dat we nu met de brokken zitten, maar we zijn er wel aan toe.” Waar gaat het bij dit onderhoud om? Er zullen hier en daar schoorstenen a moeten worden gerepareerd. Ondeug- wordt delijk lood- en voegwerk moet worden vervangen. Vrijwel alle dakpannen worden vernieuwd. De kwaliteit is niet meer van deze tijd. Alleen deze post komt al op meer dan een ton! Dat geldt eveneens voor c _L.L met beugels en hemelwaterafvoeren. O De woningen in het Hagedoornplantsoen in 1964. Schoorl bouwde omdat het mee wilde in de vaart der volken. (Advertentie) Bij de NTU is het precies andersom. Onze vloerbedekking hoeft niet eerst op de tv, die is zo óók wel in beeld. Deze week Carrera, een schitte rend marmervinyl in vijf kleuren. 200 cm Breed, dus u kunt het zo meenemen. En de prijs? Da's een echte blijmaker, 39,- permeter. KANAALKADE31b-ALKMAAR TELEFOON 072-155260 zien. Architect van het onderhoudspro- Dan zijn er talloze gebreken aan het ject m Schoorl, na de 32 woningen vol- buitenmetselwerk ontstaan. Veel gen er dit jaar nog eens 28 is de heer scheurvorming en dat impliceert, dat H.J. Nootebos van het gelijknamige er veel nieuw metselwerk in een bij- architectenbureau in Castricum passende steen dient te worden uitge- Nootebos heeft'geen verklaring voor voerd. Gevolg is, dat ook het voegwerk de toch wel slechte toestand van de opnieuw zal moeten worden gedaan, huizen Hagedoornweg en plantsoen Er moeten steigers worden gebouwd „Wij komen dit soort projecten helaas “et aUe overlast van dien. Tuinen vaker tegen. Er kunnen veel oorzaken u hiervan te lijden, zo laten B. en zijn geweest. Die kan ik, nu na ruim 25 W. de bewoners weten. Maar het colle- jaar, niet beoordelen.’ Dat de gemeen- De schuren zullen worden voorzien van nieuw dakhout dat watervast ge lijmd wordt. Ook hier metsel- en voeg werk. Alle raam- en deurkozijnen worden vervangen. Op het program ma staan bovendien herstel van straatwerk, van tuin- en tussenmuren en vernieuwing van het riool. Wat het binnenwerk aan de wonin gen betreft zullen zo nodig reparaties worden verricht aan vloerhout en de piepsysteem gehanteerd Dat „Hl met bovenkasten. Dan worden elek- de dingen. trische installaties aangepast aan de Jouke Minkema eisen van het nutsbedrijf, evenals de gasleidingen die geheel worden ver vangen door koper. Binnenriolering wordt ook vernieuwd. Er wordt op ge wezen, dat er incidenteel wandtegel- werk voorkomt. Bijkomende werk zaamheden zijn verder vervanging van ondeugdelijke toiletpotten en re servoirs alsmede verschillende aan sluitingen. Plafonds worden gesausd, hang- en sluitwerk hersteld of vervan gen en ook vochtverschijnselen wor den aangepakt. Van gemeentewege I er op gewezen, dat er naast al B deze werkzaamheden wellicht inci- denteel nog kleine gebreken kunnen I voorkomen. Ook hierin wordt voor- In een i ven worden de tekortkomingen wat gerelativeerd. Geschreven wordt over voorschriften, die in de tijd dat deze huizen van de grond kwamen, „duide- dag”^Directeur openbare werken, A. schilderwerk wordt uitgevoerd, o xn x ...x achterstallig huizen is niet wat wij ervan verwacht hadden. De keuze van materialen is destijds niet bijzonder gelukkig ge weest en ook uitvoeringsfoutjes heb ben duidelijk een rol gespeeld. Huis- houdvocht laat zijn sporen in een aan tal woningen achter.” Smit bestrijdt, dat de slechte waterhuishouding bij de uitvoering van het bouwplan des- de en ook later kwamen er talloze Mariken van N’ men in de Middeleeuwen, ook nu nog kan plaatsvinden. Al geloven wij dan tegenwoordig niet meer in duivels... midden in de nacht op straat is het tegenwoordig ook niet veilig. Alleen op een andere manier” Ook de leerlingen van de BSG heb ben zelf wel eens problemen als ze 's avonds laat uit bijvoorbeeld Am- neelvoorstelling. Ze moeten dan met geluid, kleding, decors en attributen gerepeteerd. Dat kan wel sten zijn weer van Tom Borst. Veertig leerlingen doen mee in het koor. Elf leerlingen vormen het orkest. Negen jongens en meisjes spelen de rollen op het toneel. Andere figureren als voor bijgangers, struikgewas, bomen of an der decor. Daniéla Oonk uit Heiloo is Marieke uit Driehuizen. Ze speelt het met een gemak alsof ze elke dag in deze situaties terecht komt. „Sode mieter op”, roept ze tegen de jongens die haar belagen. Daar is geen woord Frans bij. Dat herkennen de leerlin gen. Dat herkennen ook de ouderen De leerlingen maakten de affiches, want de BSG is een creatieve school. Andere leerlingen maken van de hele musical een fotoreportage. Negen do- - - xxxxx- centen geven wat leiding aan het ge- sterdam komen. Uit een ballet of to- heel en zijn druk met instuderen, licht, nOPl VOOFSt.pl 1 iTl<y TY-inn+z-iv-> ^.4- CTplmrl Izlorlir-irv „4.x.—j. -o--CJ -1-VxXX QLL_LJ.UU.Ldl de laatste bus naar Egmond, Midden- die nodig zijn. Elke vrijdagmiddag het ook gebeuren dat die laatste bus al vertrokken is en ouders er niet bij stil staan dat er nog iemand thuis moet komen. Ouders die vaak gescheiden zijn. Of werken, ook in de late uren... Zo heeft Tom Borst een musical ge schreven. Met deze gegevens als the ma. Zo werd Mariken van Nieumeg- hen uit de Middeleeuwen een modern eigentijds meisje: Marieke uit Drie huizen. Deze Marieke kwam ook te laat van een schoolfeest. Ze kon Drie huizen niet meer bereiken. Geen nood, ze gaat wel naar haar moeder in Alk- maar-Noord. Maar... dan gebeurt het. Vlotte jongens zien haar drentelen in de nacht. „Zullen we jou eens lekker verwennen, zussie?” vragen ze.... En dan we heel dicht bij het verhaal uit de Middeleeuwen. Zelfde verleidingen, zelfde problemen. Heel eigentijds ver telt. Jongens en meisjes van vijftien. Hier en nu! Tien liedjes zitten erin. Chris Zitter, de muzieklerares schreef ze. De tek- BSG speelt de hoofdrol in de musical. Tijdens een pauze in gesprek met een medespeler Marieke van Driehuizen komt elke vrijdagmiddag tot leven JER™EiN Wie hent niet het aloude verhaal over „Mariken van Nieumeg- hen Vlak voor of rond het jaar 1500 geschreven door een onbekend gebleven mS! FWer‘ "fx Manken 1S. of meer het evenbeeld van een hedendaagse Marieke. Een vijftienjarig meisje dat school gaat op de Bergense Scholen Ge meenschap. De hedendaagse Marieke staat dan ook niet in een toneelstuk, maar m een eigentijdse schoolmusical. Het komend weekend kan iedereen naar de 'T de tentoo.nftellmg te zien van wat de leerlingen gemaakt hebben. En om meteen te genieten van de schoolmusical „Marijke van Driehuizen”. Ge speeld door de vijftienjarige Daniéla Oonk. En haar medescholieren. rn™iTleke Vax Tleumeghen! Het Mariken van Nieumeghen is overko- mooie en onschuldige meisje uit de men in de Middeleeuwen, ook nu nog Middeleeuwen. Die haar ontmoeting i™ heeft met de duivel, waar toen nog ie dereen normaal in geloofde. Tom Borst, leraar aan de BSG, leraar in de Nederlandse taal, maak* zijn leerlin gen op een eigen manier duidelijk dat echte literatuur tijdloos is. Ook een oud spel op een nieuwe manier ge bracht heeft veel te zeggen. „Wij zijn met de leerlingen soms uren bezig om de moeilijke Middeleeuwse taal toe echt voor ze leven als ze zien dat wat S S Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 Westfriesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1