weekblad GRATIS 5 Ruimte in Bergen voor tennishal/zwembad Zondag koffieconcert om half twaalf BRISTOL Deel van collectie Bergen te zien in gemeentehuis i i' l! II fÜT/l^teULEN NEW STYLE Achterstraat 50 - Alkmaar GRONDONDERZOEK Rondleiding Bep Leiten in het zonnetje -Lokatie ijsbaan beste optie --- M? L|NKS IN BERGEN Dick Weijers k’i '5.' Uw foto’s klaar-in-één-uur. Foto Shoo Cees Noort 8.50 '1.* 10.- Lijst 3 ^-xGROEN I VO0RJMMSMOBE! Tuincentrum SURSUM CORDA Schoorl Donderdag 8 maart internationale vrouwendag Hoveniersbedrijf Arborea Klaverj asfinale in 5t Witte Huis O ranj e vereniging Bergen vergadert Barokensemble Philomuse in Slotkapel “SV Karper Schrikkeldag opgeëist Waarom is het morgen 1 maart en geen 29 februari? Voor de heer Plaatstaal uit Dodebroek is dat nog geen uitgemaakte zaak. Hij is het in het geheel niet eens met die inde ling op de kalender en wil harde aktie gaan voeren. 'Waarom mag ik zelf niet kiezen in welk jaar ik de schrikkeldag neem? Dit jaar kan ik een extra dag heel goed gebruiken. Wie heeft trouwens bepaald dat alleen Olympische jaren schrikkel jaren kunnen zijn? Ik hou niet van sport, dus die dag in 1992 mogen ze van mij houden.'Voor de NTU maakt dat allemaal niet zoveel uit. Bij ons heeft u in ieder jaar 365 dagen voordeel. 52 weken per jaar. DezeweeklntertestSatalietvinyl. 400cm breed. Van 98,- deze week voor 79,-. En volgende week weer. Op woensdag 7 maart, of was het nu 6 maart? I l Slag om de arm 13843 GROOT+KLEIN 1. Ank v.d. Veen 2. Jan Blok 3 Margot Wingen Zaterdag 10 maart van 8.30-17.00 uur WEEKBLAD „DE DUINSTREEK” REDAKTIE „DE DUINSTREEK” ES? JGE ÏELE LIJST Quirine Viersen Frans van Ruth wereldgebedsdag groep, aanvang 15.00 uur (zaal open 14.30 uur) en in Schoorl in de RK-kerk REGIO - „Een betere toekomst, ge- i.p.v. in de Witte Kerk te Groet, aan- rechtigheid voor iedereen” is het the- vang 19.30 uur. I I ALLÉÉN WH Werkgroep Waar uw foto’s plaatjes worden iu:fl bij 2 films Kodak Gold 12 opnamen gratis. AKlIc Dubbelprint 2e afdruk 0.40 1 I 1: 1 I 66e JAARGANG-NUMMER 9 WOENSDAG 28 FEBRUAR11990 de duinstreek Uitgave van: B V. Noorderpers Hoorn 5350 Henri ten Holt (1884-1968), zelfportret. Quirine Viersen met haar violoncello. AMSTERDAM BEVERWIJK- HAARLEM HOORN ALKMAAR PURMEREND ZAANDAM GRAAN Exclusieve kinderstoffen voor het voorjaar 5202 5191 een ’eden vele <an [Ook 5 mm). Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 BERGEN - De Federatieve Vrou wenraad Bergen heeft voor deze dag Westfriesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren Naast de Ruïnekerk 02208-18286 Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen ■oom. ZACHT 140 cm br. p.mtr. Bep Leiten in de bloemen, directeur M. Klaassen overhandigt haar ook een beeldje van de kunstenaar Dobbelman. Meer dan 600 soorten stoffen 140 cm br. p.mtr. 4.- 3 mtr. voor BERGEN De Oranjevereniging Bergen houdt donderdag 15 maart haar jaarvergadering in Het Witte Huis aan de Ruïnelaan. Tijdens deze bijeenkomst neemt de heer A.P.W.M. van de Ven afscheid als voorzitter van de vereniging. Elders in De Duin streek treft men de agenda van de jaarvergadering aan. 5. Jac Aad 6. Joh. Schipper Louis 7. fam. Ootes 8. mevr. Bos mevr. Jansen 9. mevr. Groteman Beuzer 10. Manuel Lucas 11. Koppens Ranzijn 12. Mevr. Span Loèk 13. P. Vrees P. Vrees 14. S. Slot Jenneke 15. Mevr. v.d. Berg P. Taber als het nieuw te bouwen complex dient zo goed mogelijk en voor ieder een bereikbaar te zijn, zo menen bur gemeester en wethouders. Een voor stel van de Bergense sportvereniging BSV een zgn. omnisporthal (t.b.v. al lerlei sporten) te bouwen, wil het ge meentebestuur voorlopig niet honore ren. De cijfers zoals die door BSV wer den aangedragen, overtuigen voorals nog onvoldoende de noodzaak, zo is ^?5Ky|| W <0^ aAJW T sterdam. In april 1984 behoorde Qui rine tot de prijswinnaars van het Avro-concours en in 1987 won zij de le prijs in het nationale concours voor cello van de SJMN in Den Haag. Zij is uitgenodigd om in juni 1989 mee te werken aan een aantal concerten in Tsjechoslowakije, naar aanleiding van de prijs die zij won in het ’Concer tino Praha 1988’. Quirine trad reeds veelvuldig op, ook voor radio en tele visie. In Berlijn, Keulen en Brussel trad zij op met haar zusje Saskia (viool) en ze gaf een concert met het Philharmonisch Orkest van Poznan. Bij dit alles houdt het college wel een slag om de arm voor wat de finan ciële haalbaarheid betreft. De cijfers van de werkgroep zijn immers nog maar voorlopig. Zodra er een uitge werkt plan ligt kan bekeken worden of er voldoende geld voor is. De sterk ge stegen rentestand is in dit verband erg onplezierig. Maar als het plan door gaat, dan gebeurt dat als het aan het college ligt op het ijsbaanterrem. BERGEN - De IVN-afdeling Noord-Kennemerland organiseert op zondag 3 maart haar maandelijkse rondleiding in Bergen N.H. Men ver trekt om 11.00 uur bij het beeld van Roland Holst tegenover het Dorpshuis (achter de Ruïnekerk) naar het Ber- gerbos en het Noord-Hollands. duinre servaat of de staatsbossen. De deelna me is gratis. Voor inlichtingen kunt u bellen 02208-13763. Het IVNinforma tiecentrum in Bergen aan Zee is iedere zondagmiddag van 13.00-17.00 uur geopend. Quirine werd in 1972 in Amsterdam geboren en was de jongste deelnemer van het Scheveningen Internationaal Muziek Concours 1989. Zij won de tweede prijs. Quirine kreeg de eerste cellolessen van haar vader Yke Vier sen, die als cellist is verbonden aan het Concertgebouworkest. Sinds 1986 studeert zij bij Jean Decroos aan het Sweelinck Conservatorium in Am- Gezien in Marion van maart de nieuwste zwart/ wit dessins Bij ons 140 cm br. p.mtr. 9.50 naars. Ook dat werk zou t.z.t. best een plekje kunnen krijgen in het Bergens Museum om de collectie Bergen com pleet te maken. Ook hij ging in op de stemming in de gemeenteraad van 27 maart aanstaande als het voorstel be handeld zal worden om van Kranen- burgh een museum te maken. Wij citeren hier de heer De Jong: Laten wij ons dan nu reeds voor zichtig verheugen op de goede afloop. - Bergen krijgt dan zijn welverdiend eIFbraT?hl1S aan museum> op de mooiste plek van Ber- t^"1 gen, dank zij de bereidheid van de ge meente, gerenoveerd en aangepast, wij huren om niet... Dat is een gewel dig uitgangspunt, dank zij de optimale inbreng van de gemeente die dit doet vanuit een financiële en subsidieruim- te of beter gezegd krapte die er is... Maar toch is de situatie wezenlijk anders, anders dan vroeger toen de be moeienis van de overheid ten aanzien van culturele instellingen als een mu seum veel verder ging. De realiteit van vandaag de dag is, dat wij als stichting de verantwoordelijkheid dragen van de expositie. En daarop hebben wij on ze plannen ingesteld.. - zoals een nauwe samenwerking beo gen met het KCB, de succesvolle club, die een andere doelstelling heeft, maar waar in beider belang het samen op zetten en doen uitvoerën van plannen grote voordelen zal brengen; - daarom zochten wij contact met het bedrijfsleven en zijn blij met de steun, die wij toegezegd kregen. Wij zullen er duidelijk naar streven om tot een blij vend contact te geraken met onze sponsors op basis van wederkerig be lang... Studeerde bij Hans Osieck en aan het Utrechtse Conservatorium bij Herman Uhlhom. Vooral als liedbege- leider en kamermuziekspeler verzorg de hij tal van concerten en radio-op- namen in Nederland, Zweden, Noor wegen, Frankrijk en België, Italië en de Bondsrepubliek. Als begeleider is hij sinds 1985 verbonden aan het In ternationale Vocalisten Concours te Den Bosch en in 1988 uitgenodigd voor het Internationale Elly Ameling Lied-interpretatie Concours te Den Haag. Tijdens het vijfde internationa le Hugo Wolf Wettbewerb werd hem door de jury een speciale begeleiders- prijs toegekend. Hij werkte mee aan grammofoonplaten met kamermuziek van Leo Samama en Peter Visser en maakte met Anja van Wijk een cd mét liederen van Ignace Lilien. Hij is co- redacteur van de collectie ’Herdruk ken van Nederlandse Liederen’ onder auspiciën van de Muziekhistorische Afdeling van Donemus te Den Haag. EGMOND AAN DEN HOEF - Op I zaterdag 3 maart a.s. zal in de Slotka- I pel te Egmond a.d. Hoef optreden het 1 barokensemble Phiomuse, samen met de sopraan José Jonkers. Op het pro- gramma staan werken in wisselende bezetting van Purcell, Scheidt, Le Jeune, Buns, Montéclair, Telemann, Byrd en Pepusch. José Jonkers geniet grote bekend heid door vertolkingen van oude mu ziek. Zij werkt regelmatig samen met Philomuse, dat zich ten doel stelt ba rokmuziek optimaal tot klinken te brengen door het combineren van le vendige en sfeervolle interpretaties met historisch verantwoorde uitvoe ringspraktijken. Daartoe gebruiken de musici oude instrumenten en co- pieën daarvan en bestuderen zij ge schriften uit de baroktijd. Philomuse trad na een intensieve voorbereidingsperiode in de zomer van 1989 voor het eerst naar buiten met een aantal enthousiast ontvangen concerten. De leden van het ensemble wonen in Alkmaar en omgeving en traden al regelmatig op in deze regio. Simon Overtoom (barokcello) en Ber ry Idema (barokviool) maakten met ondermeer José Jonkers deel uit van het barokensemble Ars Musica. Jan Pieter van Eijkelenborg was te beluis teren in het trio Aure Soave en Iris de Leur speelde, evenals Berry Idema, geruime tijd in het Utrechts Barok Consort. De clavecinist Paul Weeren zal dé door een ongeval verhinderde Pieter Rynja vervangen. De aanvangstijd van dit concert is ’s avonds om 8.15 uur en de toegangs prijs bedraagt ƒ10.- p.p. (inclusief koffie en koek). Donateurs 7.50. Kaarten te bestellen bij N. Amerika, tel. 02206-1990. Ij bergen op vrijdag 2 maart is taatste klaverj asavond van het sei- g,!:r' B>e drive wordt gehouden in de i e}stee. Aanvang is 20.00 uur. Het in- >eld is ƒ4.- p.p. ’n stralende lentedag.. wij genieten van de aanblik van prach tige schilderijen wij anticiperen op ’n historische be slissing van de gemeenteraad Een dag met een gouden randje, zo zou mijn grootmoeder gezegd hebben... Tot zover de heer De Jong, voorzit ter van de museumcommissie. Dit deel van de collectie Bergen zal tot en met de maand maart voor het publiek te bezichtigen zijn, gedurende de kan tooruren in het gemeentehuis. MH. BERGEN Vorige week dinsdag ochtend werd mevrouw Bep Leiten in het zonnetje gezet. Dat mocht wel eens want Bep Leiten is al vijfentwintig jaar de kern van de plaatselijke acties rond de kinderpostzegels. De direc teur van het postkantoor de heer M. Klaassen schonk haar een bloemen hulde; Stichting Kinderpostzegels schonk haar een klein-plastiek van de kunstenaars Theo Dobbelman, voor stellende enkele spelende kinderen en de dames van de UW waren bij de kleine plechtigheid aanwezig. Kinderpostzegelgelden zijn vooral bedoeld om steun te verlenen aan pro- dige zwembad aan de Prins Hendrik- laan is sterk verouderd. Nieuwbouw op de huidige plaats is niet verstandig, omdat het complex op dit moment middenin een woonwijk ligt. Streven naar behoud van goed basisonderwijs en ruimte scheppen voor zinvolle vrijetijdsbesteding zijn beide onmisbaar in onze samenleving. Stemmen op het CDA is daarom méér dan de moeite waard. inzet al zoveel jaren voor dit mooie werk. Het afgelopen jaar was het to taalbedrag aan schenkingen ruim achteneenkwart miljoen gulden. Me vrouw Leiten ontving tevens een boekje „Kinderzegelgeld welbe steed”, waarin een totaal overzicht van de verenigingen, projecten en stichtingen die een bijdrage hebben ontvangen. Het gezelschap verbleef nog enige tijd in de kantine-koffieka- mer van het postkantoor. Vriirlixy 9 TTlMHft ma Yan de llturSle die in Bergen ge- V OJOölgj iIluisM. vierd wordt in de Tuinzaal van De 11 p IJ Marke, m.m.v. de herv./ger. zang- De uitstraling van Museum Bergen zal u geachte sponsor - ik ontwaar en kele in de zaal - goed bevallen... - Het is dus ten aanzien van vroeger een andere situatie, die ook met zich meebrengt, dat de betrokkenheid van onze gemeenschap zo belangrijk zal zijn. Gelooft u mij, wij hebben voor nu en voor later de expertise en kennis nodig uit verschillende disciplines om het museum goed van de grond te krijgen en goed te laten functioneren. En dat zal voor een niet onbelangrijk deel toch ook het werk moeten zijn van en thousiaste vrijwilligers. Zij met ambi tie en tijd weten ons hopelijk te vin den. jecten en activiteiten die ten doel heb ben de kinderen te beschermen, hulp te bieden en een kans op een mens waardig bestaan te geven. Het afgelo pen jaar viel de kinderpostzegelacti'e samen met het jaar van de Rechten voor het Kind. Aldus de heer Klaassen die Bep Leiten feliciteerde met haar BERGEN - Zondag kunt u weer ge nieten van een bijzonder koffieconcert in de zaal van het KCB aan het Plein, Quirine Viersen van 16 jaar gaat werken spelen van Miaskovsky, Bar tók en van Richard Strauss. Zij wordt daarbij begeleidt door Frans van Ruth op de vleugel. Het programma begint om 11.30 uur. BERGEN - Het Bergense college is van mening dat er ruimte bestaat in Bergen voor de bouw van een overdek te tennishal annex zwembad op de plaats van de huidige ijsbaan. Dit voorstel dat door de Sportraad werd aangedragen is door burgemeester en wethouders overgenomen. In de com missie welzijn yan 28 februari a.s. zal voorgesteld worden de initiatiefne mers, TC Bergen en zwembad De Beeck hun plannen verder te laten uit werken. Voor het college is de lokatiekeuze velden van de toekomstige exploitant ’ijsbaan’ de meest voor de hand lig- TC Bergen. De andere lokatie die on- gende. Uit onderzoeken kwam deze derzocht werd, het BSV-veld aan de pun ten aanmerkelijk lager. Voor het colle ge viel deze keuze daarmee af. Een toekomstige welzijnsvoorziening zo- BERGEN —Op dinsdag 6 maart gaat de ’superprijs’ eruit in de finale van de grote klaverjaswedstrijd in het Witte Huis aan de Ruïnelaan. De stand na 3 ronden is nu nog zo spannend dat er zeker nog wel 25 koppels om de vijf extra prijzen kunnen strijden. Naast de strijd om de superprijzen, zijn er weer zo’n dikke twintig dagprijzen te verdienen. Rollades, fruitmanden, kippen, drank en nog veel andere mooie en begerenswaardige prijzen. En stel dat er toch nog mensen of koppels zijn die overal naast komen te zitten dan is er nog die fantastische verloting met bekende prachtige prij zen die iedereen nog wel weet van verleden jaar. Het gaat allemaal ten bate van de tafeltennisclub Turbo 83 en de grote organisator en stimulator is weer de bekende Piet van Wonde ren, die meerdere inlichtingen wil ge ven als u belt onder nummer 12543 Bergen. Op dinsdag 6 maart beginnen de wedstrijden om precies 20.00 uur. De stand na 3 ronden om de grote superprijs geeft de volgende gemid delden: 1. Jaap Scholten Hans 2. H. Beentjes Sam v. Wonderen 3. Klaas Hans 4. Mevr. Nagy mevr. Dupont 5070 1 5059 5041 4955 4914 4912 4856 4833 4816 4788 4744 4740 BRISTOL in ALKMAAR Langestraat 109 (naast Xenos) tel.: 072-126088 Donderdag koopavond g ES3 ESS EZJ KiET EsZI U Halfhoge linnen schi div. kleurkombinatie I Maten 28 - 41 n DEZE WEEK gedragen door een werkgroep van de sportraad. Deze werkgroep had tot X - --XX <_J aan overdekte accommodaties ruim- -behoefte aan een overdekte tennishal u-■- te werken. Volgens de normen van de KNLTB (Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond) is er in Bergen plaats voor een hal met 3 banen. De plannen lijken haalbaar nu TC Bergen een samenwerkingsverband kon aan gaan met zxyembad De Beeck. Het hui- (Advertentiej KANAALKADE31b-ALKMAAR TELEFOON 072-155260 ook de mening van de sportraad. De huidige Europahal en het nieuw te bul. bouwen complex, lijken de behoefte taak gekregen de eerder aangetoonde schoots te dekken. Een extra hal zal problemen geven voor de exploitatie van alle onderkomens. De voorstellen zoals die nu door het college werden overgenomen zijn aan- BERGENVrijdagmiddag werd in tie Bergen zo gestaag aan het groeien de centrale hal van het gemeentehuis is ondanks een mager aankoop-bud- een expositie geopend van een deel get. „Die groei is ook te dan aan pro- van de collectie Bergen. Een van de vinciale subsidie en in hoge mate aan belangrijkste aanwinsten waren veer- de gestes van schenkers en bruikleen- “®n werken van de kunstschilder Jaap gevers om niet te vergeten de toeschie- Min. Burgemeester J. Ritsema maakte telijke instelling van hedendaagse bekend dat Huize Kranenburgh gere- kunstenaars”, aldus de heer De Jong, noveerd zal worden. Eind maart gaat Hij ging daarbij in op een opmerking - de gemeenteraad beslissen of in Kra- van Cees den Tex, die kortgeleden er- nenburgh dan ook het Bergens Mu- gens had opgemerkt dat er in veel Ber- seum gevestigd zal worden. Iedereen gense huiskamers nog wel werk zou is vol vertrouwen dat die beslissing hangen van bekende Bergense kunste- positief zal uitvallen. De gehele maand maart zal de collectie te be zichtigen blijven. Voordat de voorzitter van de mu seumcommissie, de heer W.R'.F. de Jong, de expositie opende, maakte de burgemeester bekend dat de renovatie van Kranenburgh in ieder geval zal doorgaan. Die beslissing is in het col lege van burgemeester en wethouders genomen. Of in het gerenoveerde landgoed dan ook het Bergens Mu- de raad in de maart-zitting. De burge meester had echter veel vertrouwen in de uitslag van die discussie. De voorzitter van de museumcom missie, de heer W.R.F. de Jong had als thema voor deze expositie genomen de woorden van George Braque: „Al wat belangrijk is in de kunst, ligt voorbij de woorden....” Hij sprak daarbij zijn vreugde uit over het feit dat de collec- Bij ontwikkelen en afdrukken (24 opn.) GRATIS foto mapje hoog. Daarnaast kan er voldoende parkeerruimte gecreëerd worden en ligt het nieuwe complex op korte af stand van de bestaande Nes-tennis- de hand lig- TC Bergen. De andere lokatie die 1 d J. L- plaats er als beste uit: met name op het Oudtburgerweg scoorde op deze p; punt bereikbaarheid naar scholen, x-- hoofdontsluitingswegen en het open baar vervoer, scoorde deze lokatie ANCI een bijeenkomst georganiseerd waar in mevrouw C. de Wit-in ’t Veld zal ppreken over „Vrouwenwerk door de [jaren heen. Vrouwenwerk onmisbaar? en hoe verder?” Een actueel onder werp waarbij alle vrouwen betrokken zijn. Daarom worden alle Bergense [Wouwen, al of niet lid van een van de aangesloten verenigingen, van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen. Re bijeenkomst wordt gehouden in Het Kompas, Dr. Van Peltlaan 1. Van laf 19.45 uur staat de koffie klaar. Het Rergens Salonorkest verleent muzika le medewerking. Entree 3,-, koffie Inbegrepen. O)—i

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1