weekblad Weer een Schoorls horecabedrijf ter ziele 3 Matthaus in Grote Kerk MAG HET IETSJES MINDER ZIJN! 3 HOE BEDOELT U?Z Donderdag 5 april HEROPENING TUINCENTRUM ARIBA ZËT/IZfcULEN /V£WS7K££ Achterstraat 50 - Alkmaar |,J.o|| if l 3F I SCHOLTEN TllllK i Johannes en n Teveel zon SURSUM CORDA en SB „Remembrance and friendship” Flying over the Netherlands” Tea ARBEIDSBUREAU Kursus kunstgeschiedenis in het KCB Klediiigmzameliiig Mensen in Nood Reünie BSG Plattelandsvrouwen Kindermstuif VVD vergadert in Parkhotel H w Of WOENSDAG 4 APRIL 1990 <RT 199J I o 6 o 0: .2 0 ■22® ibine IK K Ziepag.6en7 Zaden |do Kamerplanten Natuur- en kunstmest TuWeplanting Diervoeders EXTRA VACATURE-KOLOM 02997 1606 CATERING PAAS SCHOTELS 02981 1859 REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK” ZATERDAGS DINER-DANSANT restaurant, party- en vergadercentrum „ALKMAARSE POORT” Westerwerf 2, Uitgeest. Tel. 02513-19101 Hoveniersbedrijf Arborea TUINCENTRUM Schoort - 02209-2512 van uw zie elders in dit weekblad Si ■•■1 i Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren Stippen k| PATROON- I strepen S TEKENPAPIERffl00k voor boot-en I marine, zwart doorschijnend H SmTTfi S en rood H rol 10 meter 9 nprm. OOM 150 cm hr. ner stuk Perm*r-4"üü9 Tuingereedschap Verhuur hogednikrelnlger enz. enz. eenbegrip1W f Een electriciteitskabel kostte twintig mille f niets voor terug SCHOORL - (Vorige week woensdagavond hing er een bordje aan de voordeur: „De vergadering van Olympia is verhuisd naar De Viersprong. In verband met omstandigheden. Onze excuses.” De avond tevoren was het besluit genomen. Sluiten! In het week einde al. Hotel Schoorl is niet meer te redden. Er moet elke dag geld bij. De aandeelhouders van Hotel Schoorl BV werden met de neus op de feiten gedrukt. Er konden betere tijden komen. Hoop, tegen beter weten in. Een slechte nacht volgde op die dinsdagavond. Rob en Trudy Munter, het gastechtpaar van het gerenommeerde hotel aan de Schoorlse Laanweg, sliepen nau welijks. De klap was dan ook niet te verwerken. En een ledenver gadering van het plaatselijke Olympia, met alle respect, daarin had men geen trek. Zondagavond is de deur op slot gegaan. In het weekeinde was er nog nering. Een touringcar. Een besproken gezelschap. Kon niet meer tijdig worden afgezegd. Nog eenmaal ten, bleven komen. Ook nadatde fami- zou de keuken draaien. Een culinaire herinnering voor de laatste gasten. Een galgenmaal, een niet te verteren hap voor het bedrijf zelf. Meijer Vastgoed heeft het onroerend goed gekocht. Vastom lijnde plannen met het pand zijn er nog niet. In het bestemmings plan ligt een horecabouwvlek. Een restaurant, hotel, cafetaria of. pension behoren tot de mogelijkheden. Mocht een bouwmaat schappij er woningbouw willen plegen, dan zal het bestem- kosten zijn 1,50 inclusief limonade mingsplan dienen te worden gewijzigd. Een artikel 19-procedu- j vervolg. Vast staat dat het hotel niet kan en zal worden gerenoveerd. De sloophamer ligt klaar.... Beheerder- sechtpaar, vijf vaste en wat losse medewerkers aan de kant! SANITAIR Kom ideeën opdoen in onze showroom met kompleet ingerichte badkamers. BEZOEK VRIJBLIJVEND ONZE SHOWROOM! Ontmoetingscentrum T&O Niet rendabel in de wintermaanden ■"ggli 7 BERGEN - Dank zij enthousiaste steun van overal (maar toch nog wat tekort) kan het progamma voor de naar Bergen komende oud-vliegers RAF in de periode 29 april-7 mei a.s. vrijwel wor den bekostigd. iii Hamdjevol kamers ’ik; s' M. W. van de Garde: ,,Het doet mij wel wat” 7' -7:: Uj. 7X- 7 7 <2 7 II ¥11 NEDERLANDSCHE wuktls TAPIJT UNIE 777s®fc7 1 71 tJIJ8 de duinstreek Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn 8 Hotel Schoort: deur op slot JOUKE MINKEMA 9 of thee en de instuif is voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Triest voor de ondernemers, voor de beheerders. Voor het hotel. Maar in niet mindere mate voor Schoort zelf. En... voor het toerisme. De bekende kurk! De Roode Leeuw, al jaren een Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 Omval 72 - Alkmaar - 072-402839 Naast Bowlingcentrum Uitgeest Westfriesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg V i 'V l g6e JAARGANG- NUMMER 14 rWEÏKBLAD ,,DE DUINSTREEK ALKMAAR - AMSTERDAM - BEVERWIJK- HAARLEM HOORN - PURMEREND - ZAANDAM 2 k Hi Alles leek rozegeur en maneschijn. Maar al spoedig tekenden de tekort komingen van het bedrijf zich af. Be slist niets ten nadele van de bedrijfs voering. Nogmaals, gasten bleven ook bij de nieuwe eigenaar graag komen. Het bleef een familiehotel. Mensen voelden er zich thuis. En wanneer je dat sfeertje weet te creëren in de hore ca, dan ben je zeker op het goede pad. En Rob Munter is horecaman genoeg om dat veilig te stellen. Aan de bedrijfsvoering ontbrak niets. Maar er zou op den duur een wat eenzijdig gevecht ontstaan. Het ge vecht tegen de kassa. Tegen de porte monnee. „Neem een electriciteitska bel”, weet Munter zich te herinneren. „Die moest voor de nodige extra stroomvoorziening de grond in. Kos ten: twintig mille. In wezen krijg je Tweede Wereldoorlog werd on derdak verleend aan gerepa- trieerden uit Indonesië. Zijn be drijf is vele malen verbouwd. In 1932 kwam er een etage en kwa men er ook meer kamers. In 1952 werd een nieuwe serre gebouwd en een ruimere bedrijfskeuken. In 1955 bouwde hij een nieuwe vleu gel en drie jaar later kwam daar op weer een etage. Van de Garde ging steeds met zijn tijd mee. Maar de tijd veranderde, het gebouw nauwelijks of helemaal niet. „Ik heb mij er steeds over verwonderd dat er niets aan werd gedaan. In onze tijd hebben we al de nodige voorzieningen getrof fen. Maar tegenwoordig vragen de gasten televisie en telefoon op de kamer.” Van de Garde verkocht zijn zaak in 1973 aan de familie Ma thot. Na precies een halve eeuw. met een brassband. De goedgevulde haringkraam van Miep Hoebe zal de gehele dag aanwezig zijn. Het eten en drinken wordt verzorgd door de men sen van het Parkhotel, zodat niemand tussentijds naar huis of naar het dorp moet voor die zaken. Het is ook nu nog mogelijk om kaarten te bestellen aan de school. ’Van Gogh, achtergronden, stijl, fi losofie’ op maandagavond 9 april t/m 28 mei 1990 bezoek tentoonstelling op zaterdag 26 mei. Prijs 90,- 20,- entree tentoonstelling. Docente: Mie- ke de Buyzer-de Bolster. In deze kursus is ruim plaats inge- ruimd voor nieuwe bevindingen en re cente onderzoeksresultaten, vooral op het gebied van de persoonlijke kunst filosofie die uit het werk en de brieven af te leiden is. Verder aandacht voor het dekoratieschema van het ’gele huis’ in Arles, zijn relatie met kolle- ga’s, zijn idealen en de sociale aspek ten van zijn werk, Van Gogh als verza melaar en boekenlezer. Naarmate op deze manier met de mythe wordt afge- rekend, komt de werkelijke Van Gogh dichterbij. Voor deze kursus kan nog een klein aantal belangstellenden zich opgeven. Kunstenaarscentrum Ber gen, Plein 7, Bergen, tel. 02208-94195. BERGEN-Woensdag 11 april staan de vrijwilligers van de federatieve vrouwenraad Bergen van 8 tot 12 uur klaar bij het gebouw achter de Witte Kerk in de Emmalaan om goede ge dragen kleding in ontvangst te nemen voor de Stichting Mensen in Nood. Geen lompen, wel gordijnenstoffen, lakens of dekens, goed verpakt in plastic zakken. Desgewenst kan men ook bij onderstaande adressen inleve ren, maar dan wel een dag eerder, dus op dinsdag 10 april: mw Van Eijk, Lijtweg 50, mw Zijlstra, Wiel 13, mw De Waal, Zuidlaan 8 en in Bergen/Zee mw Sibinga-Mulder, Elzenlaan 10. BERGEN - De voorbereidingen voor de grote vijfjaarlijkse reünie van de Berger Scholen Gemeenschap aan de Rondelaan te Bergen zijn in volle gang. De organisatoren verwachten rondom de duizend leerlingen en oud- leerlingen, omdat er vijf jaar geleden ook zoveel belangstelling is geweest. Men kan op deze 7e april reeds om 13.00 uur de school betreden om ’s nachts om 1.00 uur pas naar huis te gaan. Niet alleen het amusement van de reünie, maar het hele programma is zo opgebouwd dat iedeeen kan blijven „eten en drinken” tot in de kleine uur tjes. Hoewel velen zich reeds hebben aangemeld, worden er meestal op de dag van de reünie zelf ook nog veel entreekaartjes verkocht. De prijs is gezien het programma uiterst laag ge houden. Slechts tien gulden voor een gehele middag en avond. Vol met oud- klasgenoten, vrienden en docenten. Met tweemaal een opvoering van de zo succesvolle musical door de leerlingen op te voeren. Om half vier is de eerste opvoering. Om half acht de laatste. De leerlingen zijn inmiddels zo. gerouti neerd geworden dat een vlot verloop gegarandeerd is. Om 21.00 uur start in de grote gymzaal een feestavond met de band van Maarten Schiphorst, de Ship and Horse band. Voor de aanwezigen die meer trek hebben in andersoortige muziek is er in de aula een feestelijke bijeenkomst BERGEN - De maandelijkse avond 21 maart werd deze keer verzorgd door de Internationale commissie en stond in het teken van ’Het sterke ge slacht’. Dit naar aanleiding van de tentoonstelling, die door de bond georganiseerd is. Voor de pauze ver telde mevr. v.d. Poel, verbonden aan de Volkshogeschool aan de hand van door haar zelf gemaakte dia’s over het leven van de vrouwen in Kameroen. In de pauze konden de dames een inlands hapje proeven: linzencurry uit Nepal. Daarna één dag uit het leven van de drie vrouwen die in de tentoonstelling centraal staan. Saradah Damai uit Nepal, Mah Fiama uit Burkina Faso in Afrika en Hanneke de Lange, een plat telandsvrouw uit Doorn in Nederland. Tot slot een klein overzicht van de tijdsbesteding van de gemiddelde Ne derlandse vrouw t.o.v. Saradah en Mah. De beide dames van de Interna tionale commissie Steenis en Brouwer werdén na afloop bedankt met een bos bloemen voor de wijze waarop zij deze avond hadden voorbereid. Als bijv, detaillisten, hoteliers en bedrijven in Bergen en omstreken er 10,- voor over hebben (op bankrek. 65.16.97.875, giro van de bank 17410) of per envelop in de bus van Ruïnelaan 20, Bergen, of Eikenlaan 12, dan kan dit boek namens de Bergens bevolking worden aangeboden. Dat kan ook in het boek worden vermeld, mits de reacties binnen een week worden ont vangen. De directies van deze krant en van het Parkhotel, Bergen hebben reeds de eerste aanzet gegeven. Voor de binnenkomende gestes is de stich ting al bij voorbaat zeer dankbaar en er wordt met spanning naar het resul taat gekeken. Mocht de 1.900,- wor den overschreden dan wordt het reste rende bedrag besteed aan vervolma king van programmapunten. schrikbeeld in het Schoorlse hart, nu ook Hotel Schoorl, het destijds ver maarde Hotel Van de Garde, achter slot en grendel. „Ja”, beaamt Piet Beemsterboer, di recteur van Hotel Schoorl BV. „Wij zien het niet meer zitten. Er wordt ge draaid met verlies. Dat liegt er niet om. En dan moet je ophouden. Het is niet meer te redden. We hadden ge hoopt deze zomer nog door te komen, maar op deze manier beleef je er meer verdriet aan dan 'plezier. In de laatste aandeelhoudersvergadering is de knoop definitief doorgehakt. De deur is op slot. Hotel Schoorl is uitgewin keld.” En het was allemaal zo hoopvol be gonnen. Enthousiast is men van start gegaan. Te enthousiast, zo zou later blijken. Immers, Hotel Van de Garde was niet meer wat het geweest was. Zeker, gezelligheid troef. Niets op af te dingen. De gasten, de trouwe gas- lie Van de Garde het bedrijf had ver kocht aan Mathot. Punt was alleen dat er lange tijd niets aan het gebouw op zich was gedaan. Pracht en praal aan de buitenkant, ’rotte plekken’ van binnen. Mathot kwam, zag, winkelde wat, maar verdween van het toneel. En niet zonder financiële problemen. Een faillissement was onvermijdelijk. En toch. Daar aan de Laanweg stond een tent die iets te zeggen had. Een bedrijf, een horecabedrijf dat tot ver over de landsgrenzen bekendheid had verworven. Daar moest zonder enige twijfel nog iets van te maken zijn. Met die wetenschap, met dat doel voor ogen stonden in 19 8 3 Rob en Tru dy Munter in de startblokken. Het echtpaar Munter had vanaf 1976 De Roode Leeuw beheerd. Munter waag de de sprong in het duister, financieel geruggesteund door Piet Beemster- \UHif-ho, 8U i Q U E IbERGËN* HEILOO» HOORN/ Betaalbare luxe van uw sanitairspecialist met ruime keuze en uitstekende service Speciaal voor de doe-het-zelver! Ontwerpen, inrichten en installeren van komplete badkamers Open van maandag t/m vrijdag van 09.00-18.00 uur 1 Donderdag koopavond, zaterdag tot 17.00uuropen Op woensdag 11 april is er gelegen heid om in het T&O-gebouw aan de Kogendijk 42a eieren te komen schil deren en andere leuke paasdingetjes te knutselen. Woensdag 25 april alweer de laatste kinderinstuif van het sei zoen, er wordt dan een bingo georga niseerd met leuke prijsjes. De kinde rinstuif is van 15.00 tot 16.30 uur, de ALKMAAR - Het Noordhollands Jongenskoor zal, samen met het Pool- se orkest ’Filharmonia Poznan’, uit voeringen geven in de Grote Kerk van de Johannes Passion (op 8 april) en de Matthaus Passion (op 13 april). Voor beide uitvoeringen kan men kaarten reserveren, dagelijks tussen 15.00 en 19.00 uur via telefoonnummer 072- 335506. Ook aan de kerk voor aanvang van de uitvoeringen zijn kaarten ver krijgbaar. Toegangskaarten kosten 25,-, terwijl kinderen tot en met 12 jaar gratis toegang hebben. De concerten komen mede tot stand samenwerking met de Weekbladen Combinatie Groot Alkmaar, bestaan de uit Alkmaars Weekblad, Nieuws blad Heiloo, De Koerier en De Duin streek. Deze combinatie geeft vijf gul den reductie per persoon. Let daarbij °P de daarvoor speciale reductiebon in onze uitgaven van 4 en 11 april. De korting wordt alleen gegeven op de bon in dit blad en men kan maximaal Vler kaarten per bon bestellen. Men sen die hun entreebewijzen dus op een andere dan hierboven beschreven wij ze bestellen betalen gewoon de volle Prijs. Zie de bon op de pagina ’Vereni- S'ngskleintjes’ elders in dit blad. Sommige kamertjes zijn dan nog wel voorzien van de meest elementaire zaken. Achter een deurtje, op slechts anderhalve vierkante meter, een wc en een fonteintje. Hotelaccommodatie anno 1990. Uit de tijd. Op z’n minst. Kamers met uitzicht op het schitte rende Schoorlse landschap. Op het duingebied. Dat wel. Maar daarmee niet alleen haal je je gasten in huis. Rob en Trudy Munter hebben het er bijzonder moeilijk mee. Het einde van een droom. Wat een goede boterham zou moeten worden, is straks verleden tijd. Rob wil echter niet worden afge schilderd als een ’zielig verhaal’. „Het is een klap die je te verwerken krijgt. Maar ik heb mijn handen mee en weet straks weer aan de slag te komen.” (Munter is vice-voorzitter van Horeca Nederland, Alkmaar en omstreken. Bovendien is hij voorzitter van de Ne derlandse Club van Chef-Koks.) „Ons restaurant heeft steeds goed gelopen. Absoluut geen reden tot kla gen. De vraag naar hotelaccommoda tie liep terug en bovendien is het in Schoorl erg moeilijk om in de winter als ondernemer in de horeca het hoofd boven water te houden:” Geen trap na in de richting van de gemeente. Dat zeker niet. Maar Rob Twsw sfifW De stichting wil echter graag ter ge legenheid van deze vrijwel laatste gro te gebeurtenis in dit lustrum-herden- kingsjaar van de bevrijding een waar devol herinneringsgeschenk meege ven. Men wist de hand te leggen op een uniek, nog niet in de handel versche nen boek met 100 luchtfoto’s van Ne derlandse dorpen, steden enz. De titel: „Flying over the Netherlands”! De uitgever stelde dit boek voor inkoop prijs beschikbaar. Er zijn zo’n 130 ex emplaren nodig en voor de aanschaf daarvan is het zeer moeilijk nog de benodigde 1.900,-, die men tekort komt, uit te trekken. Juist dit zo pas sende en waardevolle afscheidsge schenk aan hen die mede hielpen de vrijheid te bereiken zou men gaarne op bevrijdingsdag willen overhandi gen, daarvoor direct niets terug. En zo wa ren er meer dingen die zich aandien den. Zaken, waarin ontzettend veel geld ging zitten.” Een forse bijdrage in de uiteindelij ke trieste afloop van Hotel Schoorl le verde de gemeente Schoorl. Terecht overigens. Aan en in het gebouw moesten tal van brandpreventieve maatregelen worden genomen. Een fi nanciële aanslag, waar niet overheen te komen zou zijn. Rob Munter weet dat het treffen van de nodige voorzie ningen (brandtrappen, nooduitgan- boer. Êr kwam een BV Hotel Schoorl.gen, vervanging van rieten daken enz.) in de tonnen zal gaan lopen. Eigenlijk zou het hele pand tegen de vlakte moe ten. Ook al omdat de hotelkamers beslist niet meer voldoen aan de eisen die niet alleen de. gast, maar ook de horeca re delijkerwijs in deze tijd mag stellen. Nog maar een handjevol kamers kan zich meten met een eenvoudige hotel kamer. De overige onderkomens, een aantal vierkante meters met een was tafeltje. Douche en toilet, gezamenlijk gebruik. „Daar zitten de gasten niet meer op te wachten”, meldt Trudy Munter. „Dat kon vijfentwintig jaar geleden nog wel. Tegenwoordig trek ken de gasten daar de neus voor op. Investeren is wat dat betreft ook een onmogelijke opgave.” BERGEN - De VVD afdeling Ber gen gaat donderdag 4 april in een be sloten bijeenkomst vergaderen over de uitslag van de onlangs gehouden ge meenteraadsverkiezingen en de posi tie van de nieuwe fractie bij de col legeonderhandelingen. De vergade ring begint om 20.15 uur en zal, in tegenstelling tot andere berichten, plaatsvinden in het Parkhotel in plaats van hotel Het Witte Huis. ■^7 ^7\ De Pool Wojciech Drabowicz zal zijn medewerking verlenen aan de uitvoe ring van zowel de Johannes als de Mat thaus Passion. SCHOORL - Wanneer M.W. van de Garde, de vroegere eige naar van het pand aan de Laan weg, het trieste einde verneemt, reageert hij aanvankelijk lako- niek: „Het doet mij wel wat”. Maar wanneer straks de sloper de zaak met de grond gelijk zal ma ken, dan kan het niet anders of er moet meer in hem omgaan. Op 3 juni 1922 werd Hotel Van de Garde officieel geopend. Er konden dertig gasten worden on dergebracht. Aan de Laanweg bouwde de firma Wildeboer een woonhuis. Later zou er een hotel accommodatie worden aange bouwd. Van de Garde kreeg in de beginperiode inkwartiering van Canadese officieren. Vlak na de 7,7t ri? 'S. (Advertentie) Nu dit voorjaar al alle wanntere- cords zijn gesneuveld, is het goed om er even bij stil te staan dat er ook schaduwkanten aan teveel zonne schijn zitten. De heer de Bruin van de gelijknamige zonnebankstudio is als een van de weinige Nederlan ders niet blij met al dat prachtige weer. "Eerst die ellendige winter sport, waar de mensen alleen maar in de zon hebben gezeten en nu nog dit. Normaal is het voorjaar ons hoogseizoen, vooral in april draaien we altijd geweldig. Maar nu is het om te huilen." Meneer de Bruin, u moet het alle maal niet te zwart zien. Laten we blij zijn met zulk prachtig weer. En geld verdienen kunt u deze week bij de NTU. Sunshine, een top klasse vinyl van 400cm breed in di verse warme tinten. Normaal 98,-, nu 79,- per meter. KANAALKADE31b-ALKMAAR TELEFOON 072-155260 7Vv - Munter signaleert, zoals velen dat mèt hem doen, dat er in een toeristenge meente als Schoorl veel te weinig wordt gedaan aan het treffen van voorzieningen om datzelfde toerisme binnen de gemeentegrenzen te halen. Slechtweer-voorzieningen, winterre- creatie. De toerist gaat straks Schoorl voorbij. Niet dat De Roode Leeuw en Hotel Schoorl hiermee te redden zou den zijn geweest. Maar toch. Gister „De Leeuw”, vandaag „Schoorl”. Wie en wat volgt? ■88 88., 8

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1