weekblad De Jutlanders komen! 3 7 5 In wat voor tijden leven wij toch? Drewe Hoexum ii uw tuinbeplauting Tuinbemesting Kamerplanten Plantenbakjes Terra cotta potten Zaden, bellen en knollen Tegels, bielzen, palen TOBCEBÏIUM sulsuwi CORDA Ambassaderaml Hartnack opent Deense expositie CATERING zijn hobby werd hem fataal Mffloof] Oranj eboekj e Voor zes miljoen aan zand! „Bergen Binnenste Buiten” Filmhuis Schoorl De zee op rooftocht In meiribriani Remy Beijer Bloemen en muziek 20 jaar zwembad 5 jaar stichting De Beeck! Paasverkoop W ereldwmkel ‘Liï PAASSCHOTELS De Duinstreek tel. 02981- 1859 De inleveringstijden van kopij en advertenties van de Duinstreek van 18 april zijn in verband met Pasen gewijzigd. Kopij dient vrijdag 13 april uiterlijk om 15.00 uur bij ons te zijn aangeleverd. Advertenties uiterlijk vrijdag 13 april om 17.00 uur. WEEKBLAD „DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.20Ö exemplaren Schoorl - 02209-2512 voor: REDAKTIE „DE DUINSTREEK” BERGEN - Aanstaande zaterdag komen de Jutlanders naar Bergen. Het zijn ’gewoon’ Deense kunstenaars, maar ze noemen zich ’De Jutlanders’. Dat doen ze om uiting te geven aan hun gevoel van verbondenheid met de oerbewoners van Jutland. Ze wonen en werken daar ook! Maar net als de oude Vikingen uit roemruchte tijden, zo trekken deze hedendaagse kunstenaars er ook op uit. Niet om te brandschatten en te plunderen, maar om vredelievend hun cultuur te tonen. Omdat we allemaal volkeren zijn van dat ene Europa, omdat we elkaar beter willen leren kennen... in Slotkapel Van hetzelfde laken een pak! De kunstenaars Hoveniersbedrijf Arborea 66e JAARGANG-NUMMER 15 WOENSDAG 11 APRIL 1990 de duinstreek 'I Erik Damgaard, een echte Jutlander! M.H. 9 J.M. A.K. Het sportvliegtuigje was vorige week donderdagmorgen om acht o <0 có N Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn ZATERDAGS DINER-DANSANT restaurant, party- en vergadercentrum „alkmaarse n POORT” Omval 72 - Alkmaar - 072-402839 TEL. 02997- 1606 EGMOND-BERGEN - Jongst leden donderdag heeft de aanbe steding plaats gevonden voor de zandsuppleties in Egmond en Bergen aan Zee. Het werk is ge gund aan de laagste inschrijvers, de combinatie van Ballast Nedam Zeist en Blankevoort Bloemen- daal. Er is een bedrag van 6.035.000,00 meer gemoeid, ex clusief de b.t.w. Volgende week publiceren wij meerdere bijzon derheden over deze werkzaam heden. SCHOORL - Drewe Hoexum verongelukt. Dood. Omgekomen na een tragisch ongeval met een vliegtuigje. Het bericht sloeg in Groet in als een bom. Groet wilde het niet geloven. Hoe had dit kunnen gebeuren? De man, die de voorzichtigheid zelf was. Beslist geen risico’s nam. Zeker de lucht niet inging als de omstandighe den niet helemaal ideaal waren. Drewe Hoexum (47). Zijn hobby, zijn grootste liefhebberij, is hem fataal geworden. In Schotland stortte de zespersoons Cessna 220 in een ravijn, nadat het, zo is de uiteindelijke conclusie van de deskundigen, een bergtop had geraakt. „Hoogteverlies na ijsaf zetting op de vleugels”. Dat was de laatste melding vanuit de lucht. Direct daarna verdween het vliegtuig van het radar scherm. Het contact was verbro ken. De inzittenden, Hoexum en zijn vriend en collega Sieb van der Knaap van Texel moeten op slag dood zijn geweest. ker van een elementair kunstgevoel! Kunstenaars uit Kopenhagen trekken al eeuwen naar Jutland om het leven en werken van het ’gewone volk’ te leren kennen en in beeld te brengen. Jutlanders staan bekend om hun op rechtheid en ongecompliceerde een voud, hoewel daar de laatste honderd jaar ongetwijfeld veel veranderd zal zijn. Ook in het Deense rijk hebben zich verschillende enthousiaste kunstkringen kunnen ontwikkelen. Maar de Jutlanders hebben zich nooit onder de voet laten lopen door de ben hun eigen culturele eigenschap- zijn dan ook overeind gebleven. De le- men allemaal uit midden- en west- BERGEN - Op het einde van de maand april is er voor geïnteresseer den weer een sportweek. De organisa tie berust bij de Sportraad en de Oran jevereniging. De sporten zijn zwem men, badminton, zaalvoetbal, volley bal, zaalhandbal en zeskamp. Er is een eventuele mogelijkheid om vanaf 15 jaar of ouder mee te doen. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij Jan Ooijevaar, Dorpsstraat 12, tel. 12158. SCHOORL - Het Filmhuis vertoont in De Oorsprong op zondag 15 april om 20.30 uur de Argentijnse film Apartment Zero van Martin Donovan met o.a. Colin Firth en Hart Bochner. Korte inhoud: Bioscoopeigenaar Adrian Leduc woont alleen op kamers en hoewel ie dereen hem mag is hij nauwelijks tot communicatie in staat. Werkelijkheid en filmillusie lopen door elkaar. Dan trekt er een man bij hem in, die hem in conflict brengt met zijn sexualiteit; homo of hetero? Zijn assistente in de bioscoop wil het theater graag gebrui ken voor een politieke filmclub, maar Adrian voelt daar weinig voor. Hij wil niet betrokken worden. In de stad worden moorden gepleegd door ver moedelijk een vroeger lid van een doodseskader, zijn kamer-vriend blijkt de moordenaar. Door zijn hart stocht voor die vriend raakt Adrian tegen zijn principes in toch een be trokkene. Hij helpt een vermoorde vrouw weg te werken. en gaat tekeer. De pollitie wordt gebeld. Het politiemeisje zegt dat „ze eraan” komen! De woorden wisseling wordt een ruzie, de vrouw pakt op een gegeven mo ment een krukje en wil daarme slaan. De andere dames van het reisbureau proberen in te grijpen en Riet wordt daarbij lelijk in de hand gebeten door de vrouw. Weer wordt de politie gebeld en in kennis gesteld van deze platte herrie. Dan wordt de politie agent boos en zegt dat ze veel meer te doen heeft. Maar Peggy, de bureau-manager, is óók boos èn overstuur. En het wordt geen leuk gesprek... BERGEN - Het bekende program maboekje van de Oranjevereniging Bergen met daarin alle gegevens over het dit jaar zeer uitgebreide program ma komt volgende week uit. Het zal in de hele gemeente huis-aan-huis ver spreid worden, gelijk met De Duin streek van 18 april a.s. Zoals elk jaar zal ook De Duinstreek gegevens en aanvangstijden van de evenementen vermelden. Reeds nu is het van belang te weten dat de tradi tionele Foto-Foto en het jaarlijkse BBB straat- en wijkentoernooi al op zaterdag 21 april beginnen. De feeste lijkheden eindigen op 10 mei, een res pectabele periode vol manifestaties dus in Bergen. BERGEN - Op donderdag 31 mei zal in de bibliotheek een informatie avond gehouden worden over de kus- tafslag. Tengevolge van de laatste stormen heeft de afslag van de kust onrustbarende vormen aangenomen. De noordelijke strandafgangen zijn verdwenen, het pension „De Horizon’ staat aan de rand van de afgrond, eer der reeds was het besluit genomen om het beeld „Jonas” te verplaatsen. De laatste 10 j aar is er regelmatig bij pro vincie en rijk op gewezen dat de dui- nafslag steeds verder gaat en er nodig maatregelen getroffen moeten wor den. Wat zijn de mogelijkheden om verdere afslag te voorkomen? Wat staat Bergen te wachten als er niets gebeurd? Hoe snel zal de zee de ko mende jaren oprukken? Wat is de in vloed van de zee op de kust? Dit zijn enkele vragen die veel Bergenaren zich waarschijnlijk al gesteld hebben. Op de informatie-avond in de biblio theek zult u op deze en andere vragen een antwoord krijgen, gegeven door een aantal deskundigen, waaronder de heren Eisma en Jellema. Zij zullen een inleiding houden over dit onder werp en uw vragen beantwoorden. Noteert u dus alvast: 31 mei 20.00 uur: informatieve avond over kustbeheer. Nadere gegevens volgen. hij boven zijn eigen dorp. Nam vrienden en kennissen mee op kleine vluchten. Vloog ook vaak naar het buitenland. Bezeten van vliegen. Corrie wist dat en gunde hem zijn liefhebberij. Maar dik wijls was er toch bij haar de angst dat hem iets zou kunnen overko men. Maar dan wuifde Drewe al le twijfels weg. „Er gebeurde meer ongelukken op de weg dan in de lucht”, lachte hij dan. Verslagenheid in het gezin Hoexum. Maar er hoefte geen fa- milieberaad voor te worden ge houden om het voortbestaan van het bedrijf. Chef-monteur Ben Abbo krijgt de hulp van Drewe en Corrie’s zoon Mik. Voor hem zal vrijstelling van militaire dienst worden aangevraag. Het is een cliché, maar het leven gaat door. Corrie: „We zullen met elkaar blijven vechten voor de zaak. Drewe zou niets liever gewild hebben.” voor- en tegenspel, ook als het als een schijnbaar dood en onwerkbaar blok op de werk(hak)bank ligt. Aabergs beelden stellen bijna altijd figuren voor, van enkele monumentale vrou- schilderijen strekken zich uit van een zame witgekalkte huisjes, tot levende stadsbeelden van Londen en Parijs, waarin gevels, daken en uitzichten op schoorstenen centraal staan. Erik Damgaard vereenvoudigt en verdicht de grote landschappen en heiligt de details in de gevelportretten van de grote stad. Vagn Hasle Nielsen wordt nooit moe om de ontmoeting van hemel en zee bij de Limfjordwallen op het doek vast te leggen in kleuren en vormen. Even eens staat hij gevoelsmatig dichtbij de Limfjordvissers, die van oudsher het vissen in de fjord in hun bloed hebben, maar waarvan er steeds minder kun nen overleven in dit beroep. Toch krij gen juist zij, een lange naklank (galm) in de schilderachtige motieven van Vagn Hasle Nielsen die in kleurkeuze en vormvereenvoudiging de vermen ging van verwondering en weloverwo- genheid ondersteunt die oplichten uit de lange aangezichten van de portret ten. Jens Mathiesen houdt van jagen en heeft als echte jager gevoel voor en kan intens genieten van de grootheid van de natuur op zijn weg. Hij heeft de mogelijkheid om deze belevenissen in beeldkunst om te zetten, of het nu gaat om beeldvorming, geïnspireerd door dode vogels of beelden ontsproten uit natuurbeleving, hij behandelt schil ders en beeldkunst, eigen uitdruk kingsvormen, bijvoorbeeld in colla ges. Maar Jens Mathiesen probeert ook zijn krachten uit met figuratieve schilderingen, zoals in de monumen tale serie van Balders dood. Als men een vreemd land of een an der volk wil leren kennen, kijk dan naar het werk van de kunstenaars uit zo’n land. Iedereen heeft vanaf aan staande zaterdag ruimschoots de kans om iets meer van Jutland te leren ken nen. Want de Deense groep ’Jydeme’ (vrij vertaald ’De Jutlanders’) wordt vanaf half twee in het gemeentehuis van Bergen ontvangen. De ambassa deraad van Denemarken, de heer Jor- gen Hartnack zal de expositie officieel openen. Maar voorafgaande aan die handeling kunnen we kijken naar een groep volksdansers, die gespeciali seerd is in Scandinavisch volksdan sen. Zaterdag ligt het accent bij hen helemaal op Denemarken. En dat be gint om half twee! De tentoonstelling van de Jutlanders blijft te bezichtigen tot en met 11 mei. Steeds op werkda gen en tijdens de kantooruren. Hollanders en Denen worden wel eens vergeleken met elkaar. Het land- schap heeft 'veel van elkaar weg. Het klimaat is eveneens ongeveer gelijk en Denemarken als vakantieland hoort men ook steeds vaker noemen. Vanaf aanstaande zaterdag krijgen we als kunstenaarsdorp in Nederland iets meer te zien van de cultuur van dat land. De Jutlanders nemen hun land- schap als uitgangspunt en dragen met een zekere trots een kultuuropvatting uit die ver weg lijkt te staan van de kunstcircuits van hun eigen hoofdstad Kopenhagen. Kan men spreken van een ’provinciaal’ kunstgevoel? Wel ze- J.S. Bach en J. Brahms. Tot het laatst toe: levende muziek als middel tot direkte, intense bele ving van gevoelens. Voor de or kestleden, samen met een grote groep koorleden uit Bergen en Schagen, was dat een bijzondere ervaring. Inmiddels wordt er al weer hard gewerkt aan de ko mende Bergense optredens: op 6 mei het Bevrijdingsconcert - met een speciaal programma voor de Engelse veteranen uit WO H. Dit concert wordt gegeven samen met de Koorvereniging Bergen. Op 21 juni volgt de uitvoering met het koor van de A. Roland Hoistschool, die ook al traditie wordt. Ditmaal worden de Car olina Burana van C. Orff uitge voerd. uitgerukt en op de straat gesme ten. Het was een complete ruïne. En als je dan niet zo jong meer bent en je besteedt veel zorg aan je tuintje, dan komt het dubbel hard aan! Heeft ze vijanden, die haar dat aandoen? Ze vraagt zich van alles af, maar voor zover ze zelf kan nagaan heeft ze met niemand on enigheid of woorden gehad. Zo maar een balorige idioot die zin had iets kapot te maken? Me vrouw Van den Berg belde er na- tisch uitziende vrouw het reisbu reau binnen aan de Jan Olden- burglaan. Ze vertelt in het Engels dat ze het land uit moet van onze overheid! Ze vraagt en krijgt in lichtingen over een vlucht naar Londen. Kost ongeveer 190,-. Ze zoekt de vluchttijd uit en zegt terug te zullen komen met het geld voor de enkele reis... Ze komt... maar heeft maar 170,-, dus te weinig. De balie-employé blijft netjes maar er ontstaat een woordenwisseling. In het Engels uiteraard. De vrouw maakt amok uur van Texel opgestegen en was onderweg naar Glasgow. Drewe en Sieb zouden daar een visserij- tentoonstelling bezoeken. Van der Knaap, zelf niet in het bezig van het vliegbrevet buitenland, had Drewe Hoexum gevraagd te vliegen. Beiden zijn lid van de „Texel Wings”, een clubje van vijf enthousiaste sportvliegers, dat zelf eigenaar was van de Cessna. De weersomstandighe den waren donderdag goed. Ook op termijn. Niets zou een goede oversteek naar Schotland in de weg staan. Weliswaar buien bo ven Glasgow maar deze trokken weg. Toch is het tweetal op een bepaald moment in slecht weer terecht gekomen. De mannen kregen instructies om uit te wij ken naar Edinburg. Ze hebben het niet gehaald.... Drewe Hoexum, de populair en sympathieke garagehouder van Groet is niet meer. Zijn vaste klanten, maar zij niet alleen, de seizoengasten straks en iedereen, die op gezette tijden even halt hielden bij de pomp, zullen het missen. Zijn vriendelijke babbel. Zijn vakmanschap en zijn des kundig advies. Ze zullen het mis sen. Drewe Hoexum was een har de werker. Hij vestigde zich op 1 mei 1968 in Groet. Het Shell-be- drijf nam hij al spoedig over. Ver bouwde een aantal malen aan ga rage en woongedeelte. Bouwde later een showroom achter het bedrijf en vertrouwde mij des tijds tijdens een sobere opening van zijn nieuwe aanwinst toe: „Nog een jaar of tien er hard te genaan en dan gaan we het wat rustiger aandoen. En in „we” be trok hij ook zijn vrouw Corrie. Drewe werkte in de beginjaren zeven dagen in de week. Van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat. Vocht voor een goed be staan. Zijn garagebedrijf kreeg een uitstekende naam en zijn klantenkring breidde gestaag uit. Hij nam een aantal monteurs in dienst. Drewe kon zich de laatste jaren vrije zondagen permitteren. En die waren voor zijn hobby. Het sportvliegen. Dikwijls vloog BERGEN - Op 19 maart over leed onze plaatsgenoot de heer Remy Beijer, tot voor kort leraar Frans aan het Alkmaarse Mur- mellius Gymnasium. Met zijn overlijden is een pionier uit het Bergens muziekleven heenge gaan. Daarom is het goed in deze Bergense kolommen hierbij als nog even stil te staan. In zijn vrije uren vervulde de heer Beijer twee belangrijke funkties. Sinds de oprichting in 1973, tot aan zijn laatste ziekte, was hij voorzitter van het Begeleidingsorkest Noord-Holland. Daarnaast trad hij op als stimulator en als leer meester van een groeiende groep operaliefhebbers. Deze funkties kon Remy Beijer vervullen door dat hij een uitzonderlijke muzi kale eruditie paarde aan een groot muzikantesk enthousias me. Daarmee stimuleerde hij amateuristische kunstbeoefe ning in de goede zin: liefde voor de muziek, gecombineerd met een gedurig streven naar verant woorde hoge kwaliteit. Dankzij de ’opera-lessen’ kunnen velen op een heel andere manier genie ten van opvoeringen in het Mu ziektheater in Amsterdam. Het Begeleidingsorkest was voor Re my Beijer - hoezeer bevolkt door leden uit de hele provincie, en ac tief van Schagen tot Castricum - toch altijd in de eerste plaats een orkest uit Bergen. Naast de bege leidingen vinden daar - onder de bekwame leiding van plaatsge noot Pieter-Jan Olthof - jaarlijks de eigen concerten plaats. Bij zijn crematie speelde het orkest, op zijn uitdrukkelijk ver zoek, enkele werken van Gluck, EGMOND AAN DEN HOEF - In het kader van het 25-jarig bestaan van de KMTP „Groei en Bloei” afdeling De Egmonden zullen op zaterdagmid dag 21 april vanaf 15.00 uur tot ’s avonds 9.00 uur en op zondag 22 april vanll.00totl8.00uurinde gerestau reerde Slotkapel te Egmond aan den Hoef vele fraaie bloemstukken voor het publiek te bezichtigen zijn. Voor noemde afdeling van Groei en Bloei organiseert namelijk op zaterdagmor gen 21 april in Egmond de regionale bloemschikwedstrijden voor ama teurs voor Noord-Holland-Noord. Nadat een deskundige jury in het Rode Hert om ongeveer 14.00 uur ’s middags de prijzen heeft bekendge maakt zal de burgemeester van Eg mond, de heer Brommet, om 15.00 uur de tentoonstelling in de Slotkapel openen, een en ander omlijst met mu ziek van de muziekvereniging Lamo raal van Egmont. De toegang is gratis zodat een ieder de kans wordt geboden op genoemde zaterdag en zondag de fraaie stukken te komen bewonderen. BERGEN - Zwembad De Beeck be staat 20 jaar! Op 1 april, het was geen grap, 1970 opende het zwembad haar deuren voor het Bergense en Schoorlse publiek. Sinds 1 januari 1985 in gepri vatiseerde vorm, hiervoor in gemeen telijk beheer. Niemand had het ge dacht, maar het zwembad is gered van sluiting. Deze feestelijke gebeurtenis mag natuurlijk niet onopgemekrt voorbij gaan. Het stichtingsbestuur en personeel van het zwembad hebben een feestweek georganiseerd. Er is zelfs een feestkrant samengesteld die iedereen, als het goed is, in de bus heeft gekregen. Mocht het niet zo zijn, dan zijn er nog genoeg in het zwembad zelf te verkrijgen. De feestweek begint op dinsdag 17 april en loopt tot en met maandag 23 april. Elders in De Duinstreek vindt u een advertentie met de festiviteiten. Nog even aandacht, aan de dinsdag 17 april. Op die dag wordt er een receptie gehouden voor alle belangstellenden van 19.00-20.30 uur, met daarin 2 de monstraties te weten een snorkelde- monstratie en een kanodemonstratie. Na het officiële gedeelte kunt u voor 1,- sfeerzwemmen met aangepaste muziek. Trouwens alle aktiviteiten in deze week kosten slechts 1,-. Daar voor krijgt elke bezoeker een kopje koffie of een glas limonade en een plakje cake. Dat is nog niet alles, want iedereen krijgt ook een leuke attentie! BERGEN - Op Goede Vrijdag van half twee tot vijf uur is er in het Dorps huis weer verkoop door de Wereld winkel. Naast de paasartikelen zijn er kleurige jurken binnengekomen en ook een fraaie poncho en wel in diver se warme tinten. Verder zijn natuur lijk de gewone produkten te koop zo als zuivere koffie (Max Havelaar- keurmerk) in verschillende kwalitei ten, thee, honing, jam, wijn, kruiden, lychees, sieraden, speelgoed, boeken en textiel. Door het kopen van wereld- winkelartikelen tegen de vastgestelde eerlijke prijs werkt u mee aan betere economische verhoudingen tussen de rijke landen en de ontwikkelingslan den. Een goede gedachte voor Pasen ook daarna. Op vrijdag 20 april is er geen wereldwinkelverkoop in het Dorpshuis. tuurlijk over met de plaatselijke politie. Maar die staan onder ver hoogde werkdruk, hebben te wei nig personeel, moeten bezuinigen en hebben belangrijker dingen te doen. Zeggen ze! „Maar de grote voetafdrukken staan haarscherp in het zand”, roept mevrouw Van den Berg. „Ze komen niet eens kijken...” Diezelfde dag komt een Azia- vermogen aan de ene kant en de uit wisseling van inspiratie en ervaring van anderen. Paul Cederdorff is in de groep de spil waar veel om draait, zeker op organi satorisch gebied. Hij voelt zich als een vis in het water, in zijn werk met aller hande materialen. Van de grafische uitdrukkingsvormen naar keramiek tot schilderijen op zowel linnen als kartonnen cafetariabakjes. Zijn oeu vre is overweldigend en zijn schep pingsdrang niet minder. Avontuurlij ke tekenberichten over Sinbad de zee man als wel voorbeelden van de grafi sche werking van Arabische geschrif ten zijn voorbeelden van de meer ex perimentele kanten van Paul Ceder dorff’s kunstwerken. Tevens omvat zijn werk een lange reeks van op drachten in plakaatverf en boekillu straties. Knud Laursen schildert in het ver lengde van het klassieke modernisme, dit geldt zowel voor de vorm en inhoud met een harmonische en komplete af stemming van kleuren in veelomvat tende motieven. Van portretten en stillevens tot stadsprospectussen en landschappen. Bovendien is Knud Laursen werkzaam op het gebied van keramiek en grafiek. Johannes Aabergs favoriete materiaal tis hout. Hij is steeds gefascineerd van kunstenaars uit de hoofdstad. Zij heb- het werken met levend materiaal, vol ben hun eigen culturele eigenschap- pen gekoesterd en ontwikkeld. En die den van de kunstkring ’Jyderne’ ko men allemaal uit midden- en west- Jutland. In de laatste dertig jaar heeft juist deze landstreek een kolossale ontwikkeling doorgemaakt. Van een uitgesproken Tandbouw-samenle- ving’ die teruggaat tot het begin van onze jaartelling tot een expansief in dustriegebied met veel opleidingsin stituten. En net zoals oude tradities en huidige dynamiek elkaar ontmoeten en beïnvloeden zo kan men al die oude en nieuwe tegenstellingen ook terug vinden in de groep De Jutlanders. De ze groep is actief in verschillende op zichten. Samen hebben ze een kunst galerie, samen geven ze ook boeken uit over kunst. Ze zijn overtuigd van de wisselwerking tussen het scheppend BERGEN - Mevrouw Van den Berg, die woont in het bekende Merelhof, vlak om de hoek bij de burgemeesterswoning vraagt zich in verontwaardiging af in wat voor tijd wij leven. Wat is het geval? Verleden week ging ze even na het warme eten bij een kennis op gezoek. Nog net vóór donker kwam ze thuis. Om te constateren dat veel van haar leuke tuintje zomaar en plotseling was ver nield. Sommige viooltjes werden er ruw uitgeschopt, enkele grote re planten waren diezelfde weg opgegaan en struiken, waaronder bijvoorbeeld een mooie horten sia, waren er met beide handen „Ik bel de burgemeester wel op”, roept ze boos. „Kunt u rustig doen”, zegt de politiedame, „dan krijgen we het weer terug voor advies. En we hebben het nu een maal druk, staan onder hoge werkdruk, hebben geen tijd en nog véél meer te doen, moeten be zuinigen, enzovoorts, enzo voorts! Hond bijt man, is geen nieuws voor de krant, maar vrouw bijt meisje kennelijk geen nieuws voor de politie. Die nooit geko men is in het reisbureau. En ie dereen blijft zich afvragen: „In wat voor tijden leven wij toch?” MH Een olieverfschilderij van Erik Dam gaard. wenfiguren tot fijne en inzichtgeven- de portretten... maar als echte hout man maakt Aaberg ook fabuleuze en fantasievolle sprookjesfiguren in houtsnijwerk. Se ren Wullum gaat een heel andere weg in zijn beelden van graniet, te meer daar dit materiaal een totaal an dere behandeling vereist. Hij hakt zin derend gevormde beelden uit de harde granietklompen, en schept hiermee uitdrukkingsvolle tegenstellingen tussen de eigen grove granietstructuur en de gehakte gepolijste vormen die het uiteindelijke resultaat zijn. De motieven in Erik Damgaards =1 Si Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 Westfriesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1