weekblad Geanimeerd afscheid wethouder Miltenburg 95 O t .95 of Schoorl wacht grote boedelveiling op 2 6 mei Aap uit de mouw Een illegaal ingevoerd aapje heeft vorige week op een bovenhuis in Dodebroek voor flink wat opschud ding gezorgd. Omdat de buren steeds een oorverdovend gegil boven zich hoorden en dachten dat er een baby mishandeld werd, alar meerden zij de instanties: Toen die van de bewoner niet mochten bin nenkomen ontstond er buiten op straat een ware oploop. Pas toen het gevaar dreigde dat de man door de woedende menigte gelyncht zou worden, kwam hij met zijn aapje naar buiten. Wanneer u deze week bij de NTU een menigte mensen voor de deur ziet staan, is het Ele gance tapijt van Louis de Poortere (geheel legaal) uit België gearri veerd. Prachtig velourstapijt op jute- of schuimrug. 8 Pasteltinten, 400 breed. Deze week geen 169,-, maar 129,-. En gratis gelegd! Wijziging koopavond in Bergen Tuincentrum SURSUM CORDA i Organisatie in handen van Lions Club ling Op 5 mei Sting-show op Bergense Binnenhof Koninklijke onderscheidingen in Egmond S3 5721 Vrijdagavond dus géén koopavond. Hoveniersbedrijf Arborea Westfriesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg 'Weekblad „de duinstreek” Een verrassing bij Kranenburgh erend. Plattelandsvrouwen or de Bergenaar officier Oranje Nassau Toch Koninginnestook in Schoorl REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren SCHOORL - De Lions Club Schoorl organiseert en presen teert op zaterdag 26 mei in de sporthal De Blinkerd in Schoorl een grote boedelveiling. Goederen, in totaal ongeveer vierhon derd kavels kunnen op woensdag 23 mei vanaf tien uur ’s mor gens worden ingebracht. Vrijdag 25 mei is kijkdag, vanaf 11.00 uur en de veiling begint op 26 mei om twaalf uur precies. De veiling staat onder toeziend oog van notaris J. Eijkelhof uit Schoorldam. Veilingmeesters zijn Randy Schif uit Alkmaar en Jaap Mereboer, beheerder van De Blinkerd. De netto opbrengst gaat naar ideële doelen waarvoor de Lions zich sterk maken. Hulp verschaffen aan zwakken en steun geven aan behoeftigen in de samenleving. De Lions Club Schoorl heeft voor wat de Derde Wereld betreft de inrichting van een ziekenhuis voor gehandicapte kinderen in Pakistan geadopteerd. IfeOStefS, enz. in pot dus de hele zomer planttijd Zomerplantjes Kamerplanten Vaste planten Terra cotta Naaimachines Gereedschap enz. enz. enz. Van fotocamera tot caravan Sporthal een dag vefliiraggeboiLw Lentemarkt Beeldenroute start zondag 6 mei Dodeiffierdenkiiig Bergen in Petrus en Pauluskerk Bergen zaterdag een marktdorp 7 K WOENSDAG 2 ME11990 de duinstreek Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn De Blinkert alwaar de boedelveiling zal plaatsvinden. J.M. •rom- (Advertentie) De restanten van het pand achter De Roode Leeuw. erpak- itter- is BERGEN - Op 4 mei gaat de eerste fietstocht weer van start. De platte landsvrouwen zullen een bezoek bren gen aan het museum winkelt je en ca feetje van Aris Bouwens in Noord- Scharwoude. Vertrek om 13.00 uur vanaf de WV op het Plein. De winkels in Bergen w.o. Albert Heijn, De Boer en het postkantoor zijn i.v.m. de dodenherdenking op donderdagavond geopend. Tevens is een groot aantal winkels (w.o. AH en De Boer) gesloten op zaterdag 5 mei. soulzangeres Lotte Blom, het jazzbal- let „Emerald”, de rock ’n rollformatie „The Troublemakers” en het Bergense koor „The Mario Singers”. Een geva rieerde groep medewerkers die samen de sfeer van de jaren ’60 zullen doen herleven. moest worden en hoeveel woningen er tenslotte „uitrolden”. Een spade voor de archeologisch geïnteresseerde wet houder was het cadeau van gemeente- tt d i. Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen Be/ voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 66e JAARGANG-NUMMER 18 Toch nog een fikse Koninginnestook in Schoorl. Maar dan wel „ten koste” van De Roode Leeuw. Maandagmor gen in alle vroegte werd het Schoorlse centrum opgeschrikt door een uit slaande brand in de voormalige stal en woning achter De Roode Leeuw. Na O Het beeld De schildpad en de wan hoop. afkomst, Ole Langerhorst, die in Frankrijk woont en werkt. Het is ge maakt van een 800 jaar oude eik, waarvan een ander deel nog in Frank rijk is. Ans Wortel heeft het beeld ook een naam gegeven „De Schildpad en de wanhoop”. EGMOND - De burgemeester van Egmond heeft jongstleden vrijdag een tweetal Koninklijke onderscheidin gen uitgereikt. De heer J.N. van der Stadt, wonende aan de Boulevard de Vassy te Egmond aan Zee ontving de medaille van Officier in de orde van Oranje Nassau, thuis. De heer Van de Stadt heeft een enor me staat van dienst als bestuurder en representant van de Nederlandse Houtbond. Zowel in binnen- als bui tenland heeft zijn grote inzet geleid tot een bloeiende vereniging. Het Ver bond van Nederlandse Ondernemin gen ondersteunt dit vezoek en wijst ook op de brede visie van de heer Van de Stadt waarmee hij zowel nationaal als internationaal de belangen van de onderneming en bedrijfstak op bij zondere wijze heeft gediend. De heer Van de Stadt heeft hiermee een we zenlijke bijdrage geleverd aan de be hartiging van de gemeenschappelijke belangen van ondernemend Neder land. In het gemeentehuis ontving de heer A. Zwart, de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zil ver. De heer Zwart is sinds 1949 lid van de Egmondse Reddings Brigade. Funkties die binnen de vereniging zijn vervuld, zijn: bestuurslid 1960-1967, secretaris 1967-1974 en technische commissie 1974-nu. Bij zijn aftreden als bestuurslid in 1974 is de heer Zwart benoemd tot erelid van de ERB. Ook na zijn bestuursloopbaan heeft Dit groots opgezette festival vindt plaats met medewerking van de ge meente Bergen, de brandweer en het Rode Kruis; de Bergense onderne- merswereld is eveneens nauw bij dit grote project betrokken. Voor con sumpties wordt uiteraard gezorgd. Over dit Sting-feest zal nog lang wor den nagepraat, de bevrijdingsdag krijgt hierdoor een daverend slot! Schoorl BERGEN - Tijdens een zeer geani meerde bijeenkomst in de ontvangs- thal van het gemeentehuis werd don derdag 26 april afscheid genomen van wethouder Willem Miltenburg. Na werken. Namens de beide VW’s voerde Henk Jellema het woord. Tot de af scheidnemende wethouder van toeris me zei deze blij te zijn met de veran derde houding van het gemeentebe stuur ten opzichte van het toerisme en ook van de VW’s. De binnenkort (16 mei) verschijnende nota n.a.v. het DPO-TRAP-onderzoek zag Jellema als een eerste belangrijke mijlpaal op de weg naar de toekomst. VVV-direc- trice Telia van Welsenes overhandigde tenslotte de cadeaus. Van Bergens De Schoorlse Lions hebben in hun bestaan al een aantal belangrijke pro- jekten onderhanden gehad. Verschil lende aktiviteiten hebben al heel wat geld in het laadje gebracht. Dat geld heeft voor èen groot deel al zijn weg gevonden naar een gepland doel. De aanpak van een boedelveiling is voor de Lions geheel nieuw. Maar wel een uitdaging. En men gaat ervan uit, is ervan overtuigd, dat de koopdag op zaterdag 26 mei zal slagen. Een zus tervereniging van Texel houdt al zo’n vijf jaar een soortgelijke veiling. De bevolking is laaiend enthousiast en stroomt hij honderden toe naar een jaarlijks evenement dat op het eiland niet meer weg te denken is. Voor Schoorl dus de eerste maal onder lei ding van de Lions. „Maar zeker niet voor de laatste keer”, meldt tandarts H. Verhoeff, die samen met T. Tak dit project onderhanden heeft. „De vei ling zal elk jaar op ons programma staan. Alle leden van de Lions Club Schoorl werken overigens (belange loos) mee aan de grote verkoopdag en de organisatie er voor en daarna. Ver hoef legt er wel de nadruk op, dat het echt gaat om een veiling van allure. „Het wordt beslist geen rommel markt, met respect voor iedereen die zo’n markt organiseert. Maar rommel past zeker niet op onze veiling. Er is voor 26 mei al het een en ander ingebracht. Zo.hebben de Lions al za ken opgeslagen als een achtdelig bankstel, muziekinstrumenten, een boiler en geiser. Stoelen, een elek trisch orgeltje, een Commodore met toebehoren, versterkers met tuners, glas in lood ramen. Maar er kan, er moet natuurlijk nog veel meer bij. „Alles moet wel in goede staat zijn”, waarschuwt Verhoeff. „In het andere geval worden goederen geweigerd.” Maar we denken aan fietsen en b: mers, aan kunstvoorwerpen en meu bels. Kinderspeelgoed, foto- en film camera’s. Maar ook een personenauto of zelf een caravan zijn welkom. Ge dragen kleding wordt over het alge meen niet aangenomen. Maar wel bij voorbeeld surfkleding, dat bijzonder in trek is. Sporthal De Blinkerd zal op de ver- van inbreng op woensdag 23 mei tot aan het begin van de veiling zullen de goederen constant worden bewaakt. Neemt niet weg, dat tot op het moment van toewijzing de goederen voor reke ning en risico van de inbrenger staan. Om even duidelijk te maken hoe de verkoop van de kavels in zijn werk gaat, het volgende: alle goederen wor den bij opbod verkocht. De veiling meester behoudt zich het recht voor om bepaalde goederen ook bij afslag in veiling te brengen. Een voorbeeld: een bromfiets wordt verkocht voor ƒ480,-. Na aftrek van de kosten, die tien procent bedragen, ontvangt de in brenger ƒ480,- minus ƒ48,- is 432,00. De koper gaat 522,- beta len en dat is 480,- plus vijftien pro cent. Er is een mogelijkheid tot voorin schrijving. Hiervoor kan men formu lieren aanvragen bij de heren Verhoeff en Tak. Tandarts H. Verhoeff heeft te lefoon 2566 en 3981 en T. Tak is te bereiken onder telefoonnummer 1847. Maar nogmaals. Er kunnen voor de veiling niet meer dan vierhonderd ka vels worden geplaatst. BERGEN Er is weer een beeld bijgekomen in de tuin van Kranen burgh. Het beeld is gemaakt door een kunstenaar van Duits-Nederlandse SCHOORL - Op zaterdag 12 mei van 13.00 tot 16.00 uur is het weer zo ver! Het schoolplein van basisschool Boskabouter Kinderweijdt wordt dan weer een gezellig marktplein met mu ziek en ook het bekende restaurant zal niet ontbreken. De groepen 7 en 8 van meester Harry Schipper voeren de musical ’Het spoor van Bijster' op; verder zijn er verschillende aktivitei ten en als grote attraktie een spring kussen! Heeft u thuis nog overtollige spulletjes dan kunt u deze vanaf maandag 7 mei op school inleveren. BERGEN - De Bergense Beelden route 1990 wordt op zondag 6 mei ge opend. ’s Middags om 15.00 uur zal Cor Klerk, voorzitter van de vereni ging Vrije Kunst ’83, op De Kroft bij Bet Oude Hof een openingswoord spreken. Vanaf dat moment kan men de beelden en andere objecten aan treffen langs de Nesdijk, de Voert en de Sluislaan. Deze unieke Bergense beeldenroute telt een 40-tal deelne mers, het evenement duurt tot en met 28 mei a.s. De organisatie berust bij Vrije Kunst ’83 met medewerking van de VVV-Bergen. Daar kan men ook het gratis routeboekje verkrijgen. Ook de medewerking van de diverse grondei genaren was dit jaar weer hartverwar mend. Zo gaat Bergen een bijzonder voor- jaarsevenement tegemoet, dat velen uit binnen- en buitenland zal boeien. Alle informatie: VVV-Bergen, tel. 02208-13100. Museum ontving de heer Miltenburg eveneens een cadeau - een boek over de archeologie - van de heer Jellema in verband met de afwezigheid van mu- seumvoorzitter Arie Leijen. De voorzitter van woningbouwver eniging Bergen, Haye van der Werf, herinnerde in een breed opgezet be toog aan de problematiek van de so ciale woningbouw in Bergen. Samen met wethouder Miltenburg is daar de afgelopen jaren veel energie in gesto ken en er is „uitgesleept wat niogeïijk was.” Van der Werf deed tevens po gingen om de persoonlijke drijfveren van de wethouder te ontrafelen. Ook hij kwam niet met lege handen en overhandigde boeken. Nadat de medewerkers van De Kroft onder leiding van „bosbaas” Han Burgers een vermakelijke act hadden opgevoerd, bedankte Willem Miltenburg de sprekers uitvoerig, waarna bode Gerrit Sijpheer en zijn medewerkers aan de „catering” kon den beginnen. BERGEN - De dodenherdenking op de avond van de 4e mei zal dit jaar een bijzonder karakter dragen. Ruim 150 Engelse gasten - oud-RAF-personeel met hun familieleden, uitgenodigd door de stichting Remembrance and Friendship Bergen 1939-1945”, zullen de verschillende plechtigheden bij wo nen. Om precies half 7 ’s avonds begint in de Petrus en Pauluskerk de traditione le herdenkingsdienst. De heren Jaap Kroon en Henk Ranzijn zullen daar het woord voeren, mevrouw J.E. Rit- ze-Pasman verzorgt de declamatie, waarna een klein ensemble voor een passende afronding van het sobere programma zorgt. De stille tocht begint om 19.25 uur bij de brandweerkazerne aan de Karei de Grotelaan en eindigt op de geal lieerde begraafplaats aan de Kerke- dijk. Na de kranslegging en de 2 minu ten stilte zal trompettist Aad Delis de plechtigheid besluiten. Er wordt ook dit jaar weer een grote belangstelling verwacht. BERGEN - Dit jaar viel ter gelegen heid van Koninginnedag slechts één onderscheiding in het dorp uit te rei ken. Drs. A.F. Neervoort wonende aan het Wiertdijkje 26 te Bergen ontving de medaille behorende bij de officier- sorde van Oranje Nassau. Burgemees ter Ritsema heeft deze hoge onder scheiding uitgereikt op het kantoor van de Hoogovens. De heer Neervoort begon zijn loopbaan bij de Hoogovens als jongen van 16 jaar met alleen een diploma van de Mulo op zak. Hij start te als jongste bediende bij de afdeling boekhouding. De heer Neervoort trachtte zich door zelfstudie steeds verder te bekwamen in de administra tie en behaalde achter elkaar enkele staatsdiploma’s boekhouden. Met het stijgen van het aantal diplo ma’s beklom hij ook de ladder in de maatschappij. Hoogovens gaf hem de kans, men zag ongetwijfeld veel in de ze intelligente doorzetter, die inmid dels doctor in de economie was gewor den. Thans zit hij op de directeursstoel van Hoogovens Handel Maatschappij en staat aan het hoofd van ongeveer 1150 werknemers, die gezamenlijk voor een omzet van zevenhonderdvijf- tig miljoen gulden produceren. koopdag zijn, ingericht als veilingge bouw. „Kijk- en kooplustigen zullen er hun hart kunnen ophalen”, zo ver zekeren de Lions. Alle koopjes zullen overzichtelijk zijn opgesteld, zowel binnen als buiten de sporthal. Wat „buiten” betreft gaat dat uiteraard om kavels van omvang. Er zullen vol doende zitplaatsen zijn. Vanaf het uur alle „speldeprikken” van de laatste maanden was het nu toch wel goed raak. De brandweer heeft het pand tot de grond toe laten afbranden en later is het restant op last van burgemeester Bernard en op advies van brandweer commandant Gerard Visser geheel af gebroken. Wat er met het puin gaat gebeuren is nog niet duidelijk. Eige naar Entius van De Roode Leeuw meldde maandagmorgen, dat hij de zaak zal afhekken. BERGEN - EWvenals in 1985 heeft het Bevrijdingscomité, in sanienwer- king met de Oranjevereniging, dit jaar weer een groots muziekgebeuren georganiseerd. Daartoe is een super- grote tent gehuurd die geplaatst wordt op het Binnenhof, achter Albert Heijn. Van 9 uur ’s avonds tot half 2 ’s nachts wordt hierin de „Sting-show” uitge- yoerd. De kaarten a 5.- zijn ’s avonds in de tent verkrijgbaar. De organisatie verwacht een paar duizend belang stellenden voor dit spektakel, dat on langs in „De Vest” volle zalen rok on der de naam „Abbey Road”. Aan dit muzikale bevrijdingsfeest wordt meegewerkt door „The Sting”, hij zeer veel gedaan voor de ERB, als lid van de technische commissie blijkt zijn grote ervaring gemakkelijk toe gankelijk voor het huidige bestuur. Tot op de dag van vandaag is hij inge deeld als strandwacht in de weeken den. Ook is hij bij vele akties van de ERB betrokken geweest en heeft vele van de akties met grote deskundigheid geleid. Ook de Egmondse gemeen schap heeft kunnen profiteren van zijn grote inzet. Enkele hiervan zin: lid en secretaris van Zeehengelclub „Bij nacht en ontij”, oprichter én se cretaris van botenvereniging „de Werf” en bemanningslid van motor- strandreddingsboot „Willem Hors man” van de KNZHRM. BERGEN Zaterdag 5 mei zal Ber gen een bruisend marktdorp zijn dat - gunstig weer - talloze bezoekers zal trekken, die - op hun beurt - het dorp een levendige aanblik zullen geven. Om 9 uur al start op het Plein en in °e Oldenburglaan een grote bevrij- tngsmarkt met tientallen kramen en «verse demonstraties. Een markt om le bekijen en om er te kopen. Rond de Ruïnekerk start om 9.00 fur dc kunstmarkt met bijna 40 kra men. Het is alweer de eerste kunst markt van het seizoen; men kan er kij ken en kunstwerken kopen. Een leuk evenement op een even historische als Pittoreske plek. Beide markten duren yoort tot ’s middags 17.00 uur. Alle mtormatie in het Oranjeboekje of bij Vil NEDERLANDSCHE TAPIJT UNIE KANAALKADE31b-ALKMAAR TELEFOON 072-155260 vier jaar raadslidmaatschap en acht jaar wethouderschap heeft deze beslo ten de actieve politiek vaarwel te zeg gen. Vele sprekers deden hem uitgelei de, waarna een lange rij collega’s vrienden en relaties hem de hand kwa men drukken. De Duinstreek was er bij en noteerde het een en ander. Even na drie uur kondigde ceremo niemeester Ron Wessels burgemeester Ritsema als eerste spreker aan. Deze memoreerde de plezierige wijze waar op hij met de wethouder in het college had samengewerkt, de onderlinge ver standhouding noemde hij prima: „Po litieke verschillen vallen in zo’n team praktisch weg.” De humor en het forse stemgeluid zal de heer Ritsema moei lijk vergeten, ook de andere sprekers zouden deze kwaliteiten van de schei dende wethouder niet onvermeld la ten. Namens de gemeente overhandig de de burgemeester tenslotte een grote tent aan de heer Miltenburg, zijn vrouw Annemiek en hun beide kinde ren. De volgende spreker, wethouder Jan Stomps, ging, aan de hand van klassieke citaten van Machiavelli en Erasmus, wat dieper in op het functio neren van bestuurders in het algemeen en van bestuurder Miltenburg in het bijzonder. Hij rondde zijn welverzorg de betoog af met de overhandiging van enkele boeken. Gemeentesecretaris Hofstede stelde in zijn geestige betoog dat een zekere ijdelheid niet ontbreekt bij degenen die een bepaald ambt willen vervul len: „Als ze zeggen gebukt te gaan on der al die aandacht, dan is dat onte recht zelfbeklag.” Een symbolische kwijtschelding van een oude schuld was het cadeau van de secretaris. De volgende spreker, directeur ge meentewerken J. de Boer, ging in op de relatie tussen beleidsmakers en uit voerders, in casu wethouders en amb tenaren. Vervolgens memoreerde hij de talloze keren dat er vergaderd

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1