weekblad W Groot feest Bij §to AdelBert Hoera! Het muziekcentrum Bergen/ Schoorl is van start u r PI Oranje nat? 'Natuurlijk is klaverjassen een prachtsport, je wordt er alleen geen wereldkampioen voetbal mee. Kijk naar de W.K.'s van '74 en '78, daar hebben we het ook niet gehaald. En zie je Duitse, Italiaanse of Argen tijnse voetballers klaveijassen? Nee toch?" Aan het woord is Nel Boer- tien, zelf een enthousiast klaverjas- tcr, die zich zorgen maakt over de kansen van Oranje in Italië. "Ik zeg het met-jrijn in mijn hart, maar laten die jongens dan maar in hemels naam gaan bridgen, daar zijn de hockeyers al twee maal wereldkam pioen mee geworden." Schoorlse „Roode Leeuw” gaat vlak ir H SURSUM C0RDA 15.- 25.- 1.- "V*- II Nieuw ontmoetingscentriim opent zondag 2® mei 12 geraniums 25 vaste planten haagconiferen v.a KWEKERIJ WEIGELIA Attentie I 1 Gemeente en bouwbedrijf vinden elkaar Lentemarkt Van Brederodeschool Dorpshuis- leerlingen exposeren Fancy-fair Bosschool J aarvergadering VVD Bergen koffieconcert 66e JAARGANG - NUMMER 20 - WOENSDAG 16 ME11990 i De Duinstreek Hoveniersbedrijf Arborea WEEKBLAD ,,DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14:200 exemplaren 1 REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK” Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn K Tuincentrum Schoorl S-i - te Westdijk 4, HHWaard, 02207-16473 Open: donderdag, vrijdag en zaterdag Feestavond Afschuwelijke smet S g Advertenties kunnen uiterlijk vrijdag 18 mei om 16.30 uur worden aangeleverd. Kant en klaar materiaal kan uiterlijk maandag 21 mei om 9.30 uur. Kopij dient uiterlijk vrijdag 18 mei om 15.00 uur te zijn aangèleverd. In verband met Hemelvaart op donderdag 24 mei zal de Duinstreek volgende week verschijnen op dinsdag 22 mei. De inleveringstijden van advertentie en kopij zijn daardoor gewijzigd. WW ^Armenhuizen - oP 20 mei muziekvereniging DSV War- DP n lzen een koffieconcert in café Co Uoijevaar te Warmenhuizen. Het fie begint om 11.30 uur en de kof- 11 nnan gedronken worden vanaf o.a ct 'ÏT' De muziekvereniging zal Haan ’^en spelen van Boedijn, J. de fanf e? Dautvast. Vorig jaar besloot naar r®korps DSV om te schakelen heeft ?en harmonie, de vereniging zii ynu arom ongeveer 30 leerlingen, eerct Hen hjdens dit concert voor het rst optreden. rxw Wat gebeurt er op de open dag? MTII NEDERLANDSCHE llllrsliBlWa TAPIJT UNIE ■“•v-jF' SO: (Jr I*ju' F?** X 3 Au...: .aOLv: MM S SCHOORL - Eindelijk, eindelijk, na jaren bekvechten, gehak ketak, plannenmakerij, hand op de portemonnee, afgekeurde tekeningen, alternatieven, brandstichtingen aan de lopende band, angst bij omwonenden, wordt de sloophamer uit de kast gehaald. De Roode Leeuw, het voormalige horecapand, gaat omver. Nog voor de pinksterdagen zal het hele terrein vrij zijn van puin. Hoe datzelfde terrein met nieuwbouw zal worden ingevuld, is nog niet helemaal zeker. Vast staat wel, dat super markt De Boer groter zal groeien, dat er winkels komen op de begane grond en dat 28 appartementen de nieuwbouw in het centrum van Schoorl compleet zullen maken. Dat is het resultaat van een bespreking tussen het college van burgemeester en wet houders van Schoorl en een vertegenwoordiging van Scholtens „Ontwikkelingsmaatschappij uit Andijk. dit contact werd be spoedigd na de laatste brand die de Roode Leeuw in de nacht van vorige week donderdag op vrijdag wederom een „kopje kleiner maakte”. Toen de Schoorlse brandweer, de laatste maanden en abonnement op de bouwval, de vlammen vrijdagmorgen had gedoofd, was het gevaar voor instorten nog groter geworden, dan het al was. College en Scholtens’s bouwbedrijf j agen kogel door de kerk Planttijd heesters en bomen het hele jaar door Waarom wachten tot het volgende voorjaar als het nu ook nog kan Ruime parkeergelegenheid Kamerplanten Honden- en kattenvoer Heel veel zomerplantjes Gezellig winkelen F amilie-toernooi feu 9 de duinstreek JOUKE MINKEMA Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 Bovendien deden geruchten Westf riesedijk 1 04 - Krabbendam VOORAL UWSIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg fes De muren schimmelden en de gasten bleven weg. Echter, tien jaar eerder waren er staan van De Roode Leeuw. De laatste van de drie generaties Timmerman, Piet, wilde een ingrijpende verbou wing van het pand en een motel op de Docenten van het muziekcentrum, Henk Bakker, Victor Posch, Wendy Boot en Hans Laduc. Zittend: Jacqueline Broer- sen, Peter Broersen en Ciska Ruiten berg. »--«■— i TuUi W ':V SV- TT TT-..:'®:' .«3: .Ut jTT TTT:<TT:.< T-T voor boven de achttien jaar. Alle le den, oud-leden met hun vrouwen ko men bij elkaar in zaal Swart. Na enke le officiële onderdelen kan men dan sen dat het een lust is. Het duo Atlanta is aanwezig. De deur wordt gesloten om 21.30 uur. Tot 01.00 uur wordt het dan een onvergetelijk feest. BERGEN - Op zaterdag 19 mei or ganiseert de Van Brederodeschool aan de Beatrixlaan haar jaarlijkse lente markt. Het geheel gaat om 10.00 uur van start en zal tot 15.00 uur duren. Natuurlijk kunnen de bezoekers te recht op de ruim opgezette rommel markt waar nu reeds een ruim aanbod van zeer bruikbare artikelen voor is verzameld. Belangrijk is echter ook het nieuwe onderdeel, de spelletjes- ronde voor de jeugd. Iedereen kan voor het bedrag van 1 gulden een kaart kopen om daarmee deel te kunnen ne men aan een 9-tal spelen. Ook de in wendige mens wordt niet vergeten. Op het gezellig ingerichte terras wordt niet alleen koffie met koek verkocht, maar tevens heerlijke saté. Het hele gebeuren wordt om 11.00 uur opge- vrolijkt door een band die uitstekende muziek ten gehore zal brengen. Ten slotte is er het rad van avontuur waar leuke prijzen gewonnen kunnen wor den. Redenen genoeg om op zaterdag 19 mei de Van Brederodeschool met een bezoek te vereren. BERGEN - We schreven het al eer der. Bergen wordt een echt „com pleet” dorp. Het laatste bericht is nu weer dat het Bergense muziekcentrum van start gaat. Op 26 mei a.s. kan ie dereen dat zelf constateren tijdens een open dag in de Rustende Jager, want het muziekcentrum is er UT BERGEN - De leerlingen van de verschillende cursussen in het dorps huis kunnen terugzien op een geslaag de presentatie, van hun werkstukken in het dorpshuis. Jongstleden 10 mei kwamen ze allemaal bij elkaar in de ontvangstzaal van het dorpshuis om hun werk te tonen. Veel deelnemers aan de wintercur- sussen in het olieverven, aquarelleren, calligraferen lieten hun werk achter in het dorpshuis om te exposeren. Maar ook de leden van de patchworkgroep maakten fraai patchwork. De docen ten waren dan ook niet weinig trots op hun leerlingen. Extra gezellig werd het gemaakt doordat het gezelschap „Samba Salad” medewerking gaf aan deze eerste avond-expositie. Tempe ramentvolle Zuidamerikaanse muziek gaf een exotisch tintje aan de avond, iedereen is van harte welkom in het dorpshuis waar de leerlingen-exposi- tle gehouden zal worden tot en met Morgenavond 17 mei. BERGEN - Het nieuwe ontmoetingscentrum achter de Petrus en Pauluskerk is klaar en aanstaande zondag 20 mei wordt het centrum geopend. Deze opening die om half twaalf zal plaatsvinden, wordt voorafgegaan door een eucharistie viering in de kerk met medewerking van het St. Caeciliakoor, het jeugdkoor en het ritmisch jongerenkoor. Om precies half twaalf zal pastoor Wanna het ontmoetingscentrum openstellen, waarna een receptie zal worden gehouden tot half twee voor genodigden. Daarna is er „open huis” voor iedereen tot half vier. Geschenken zijn welkom „onder couvert” in verband met de aanschaf van veel benodigdheden. bouwplan op het terrein van De Roode Leeuw Het was een keurig verzorgd rapport met vier mogelijke varianten. Deze zouden een pasklare oplossing moeten brengen. Een viertal hapklare brokken, waarin de frakties zich nog danig verslikten. Het financiële plaatje speelde uiteraard een grote rol. De vier varianten gaven een nadelig saldo te zien. BERGEN Aanstaande vrijdag 18 mei gaat in de Bosschool een fancy- fair van start ten bate van het muziek onderwijs aan de Bosschool. Het be gint allemaal om 16.00 uur en gaat du ren tot 20.00 uur. De baten gaan naar het Instrumentenfonds nu is gebleken dat er alleen al op de Bosschool ruim vijftig kinderen extra-muziekonder wijs krijgen. En de Stichting Muziek Onderwijs Bosschool is nog maar een jaar oud.... Een jaar geleden werd in de Vest een benefiet-concert georganiseerd met Herman Krebbers als middelpunt, ten gunste van de oprichting van een nieu we stichting die het muziekonderwijs zou gaan animeren en organiseren aan de Bosschool. Het motto was toen „De Bosschool, daar zit muziek in”. En die slagzin heeft goed gewerkt. Vieren vijftig kinderen hebben na schooltijd extra-muzieklessen gehad. Ze hebben noten leren lezen en instrumenten le ren bespelen. Daar zullen ze hun gehe le verdere leven plezier van kunnen hebben. Nu ze een jaar bezig zijn wil het bestuur van de school dit vieren op een manier die stimulerend kan werken en waardoor er geld vrij kan komen voor het broodnodige instru mentenfonds. Men kan leerlingen zien en horen spelen, deze vrijdagmiddag. Men kan.een videofilm zien over in strumentale oriëntatie. Dick de Vree- de van het Conservatorium uit Alk maar geeft tekst en uitleg. Er komt ook een inschrijfkraam waar kinderen zich kunnen opgeven. Een flinke „rommelmarkt” geeft iedereen de ge legenheid iets van muziek te kopen of verkopen. Men denkt aan oude blad muziek, oude instrumenten, grammo foonplaten enzovoort. Er komt een rad van avontuur, de leerlingen kunnen spelletjes doen, de groten ook. En van zelfsprekend zijn er hapjes en drank jes in ruime mate voor de inwendige mens. Bergen - De VVD afdeling Ber gen houdt op dinsdag 22 mei in Hotel “«enweg haar jaarlijkse algemene aenvergadering. De vergadering is «Penbaar en begint om 20.00 uur. Tij- I e,ns de vergadering zal het bestuur de jeuen voorstellen om de heer A. J. Kof- an te benoemen als vice-voorzitter, mevrouw Zomerdijk-Prins te benoe- als penningmeester en mevrouw go Meurs-Akkerman en de heer J.A. Wr?aJt te benoemen als lid van het p “"bestuur van de afdeling Bergen, de 1 a V00rzitter F-van der Heijde zal leden informeren over de wijze arop de college-onderhandelingen delen van de provincie naar Schoorl om „meidenmarkt” te vieren. En dat feest gaat gepaard met „sloten” bier. Met alle gevolgen van dien. toernooi in de Kwekerij. Start om den om de eer. Driehonderd en zoveel supporters zullen over het veld lopen om aan te vuren. Maar men rekent op mensenmassa’s van ongekende afme tingen. Er zal in 6 poules gespeeld worden. Daarnaast is er een Rode Draadspel met Jokers compleet. Het bestuur hoopt dat men in en uitritten vrij wil laten. Velen dienen te voet te komen, omdat het anders een chaos gaat worden en het bestuur hoopt dat regelboekje dat in voldoende mateTe- gaat uitstoten. Wilt u meewerken door te komen? Wilt u deze zaak financieel of met een muziekinstrument steunen, dan bent u van harte welkom. Heeft u nog een oude gitaar op zolder liggen, een viool of piano of wat dan ook? Bel een van beide initiatiefnemers. Kom meespelen in het orkest dat voor één uur zal worden samengesteld. Neem uw kinderen en kleinkinde ren mee. Weet u wie er- ook komen? Jacqueline Broersen, docente Algeme ne Muzikale Vorming, Peter Biesheu vel, slagwerker, Cees Nieuwenhuizen, muziektheorie, Henk Bakker met een workshop, Wendy Boots, pianodocen- te, Ciska Ruitenberg, zang, Helene Kolkmeijer, panfluit, Rob Miziek, Cello en Rob Snip van Bergens Har monie. Komt u ook? Op 19 mei in De Oor sprong te Schoorl van 11.00 tot 15.00 uur; in Bergen in de Rustende Jager op 26 mei van 11.00 tot 15.00 uur en op 20 mei is er in Schoorl nog een „knaken festival” extra. po op. Het ledental steeg ook mee. De supportersvereniging telde niet min der dan 260 leden. Adelbert vierde het 25-jarig jubi leum met de in bezitname van een nieuwe accommodatie in sportpark de Kwekerij. Voorzitter Gerrit Melker kwam helaas te overlijden en Henk Beukers volgde hem op. Met de komst van Martin Rood als trainer beleefde Adelbert weer „tropenjaren”. Maar bij de damesafdeling ging het minder goed. De voorzittershamer is thans overgedragen aan Jan Tervoort, die zijn handen meer dan vol heeft aan het veertigjarig jubileum. Aanstaande zaterdag feestavond Bovendien deden geruchten in Schoorl de ronde, dat De Roode Leeuw, of wat er dan nog van over is, op tweede pinksterdag voorgoed knock out zou gaan. De brand zou er dan worden ingestoken. Een brand, die niet meer te blussen zou zijn. En met dat blussen had de vrijwillige brandweer al veel moeite, omdat be treden van het gebouw zeer veel risi co’s met zich bracht. Commandant Gerard Visser zou zijn mannen dan ook verbieden zich aan deze risico’s bloot te stellen. Burgemeester C. Ber nard zei op de middag na de laatste fik, z’n hart vast te houden in verband Jan Entius, op dat moment nog steeds eigenaar, liet in 1987 het pand dichtspijkeren. Een afschuwelijke smet, een puist in het hartje van Schoorl. Een centrum, dat zo’n smet juist helemaal niet kon gebruiken. Maar er veranderde niets. Gemeente Schoorl en Entius kwamen niet tot el kaar. Toen de ontwikkelingsmaat schappij uit Andijk, Scholten dus, in principe overeenstemming bereikte met Entius met betrekking tot de overdracht van De Roode Leeuw, leek er schot in de zaak te komen. Er kwam een ambitieus plan op tafel voor de invulling van de nieuwbouw. Scholten hield evenwel een paar forse slagen om de arm. Gemeente en provincie zouden bereid moet zijn tot het toedie nen van een financiële injectie voor het totale project. Schoorl zou gene gen moeten zijn de infrastructuur voor haar rekening te riemen terwijl aan de provincie zou worden gevraagd om een bijdrage uit het fonds „stads- en dorpsuitleg”. Dit om het nieuwe hart van schoorl weer kloppend te krijgen. Een plan van architectenburo Tauber uit Alkmaar werd door de commissie voor de ruimtelijke ordening van tafel geveegd. i: van het gebouw was zo lek als een mandje. Werkgroep Roode LeeUW Dp mnron «rhimmplflpn pn do ZLL™, Er werd een werkgroep Roode al twijfels over het voortbe- Leeuw in het leven geroepen.'De ge meenteraad boog zich in een vergade ring van 11 december vorig jaar over een notitie en rapportage, verpakt in het „haalbaarheidsonderzoek nieuw- slagen we hebben. Maar we zijn al aangeland op het punt van waar te rugkeer niet mogelijk is. Burgemeester Cor Bernard, hier met Scholtens bouwbedrijf vertegenwoordi ger Jelle Vrijhof tijdens de sloop van het woonhuis achter De Roode Leeuw. Nog voor het resultaat van de besprekingen zei de burgemeester: „Ik houd mijn hart vast voor tweede pinksterdag". schappelijk beter lijkt, dan zal het fi nancieel tekort groter worden. Wet houder Piet Bootsma meent, dat in dit geval gemeente en provincie wat wa ter bij de wijn zullen moeten doen. „Welke constructie er uiteindelijk uit zal komen zullen we moeten afwach ten. Er zijn verschillende mogelijkhe den, maar het is niet meer dan een eerste aftasting geweest. We hopen binnen niet al te lange tijd te komen met een aantrekkelijk bouwplan, pas send in de ideeën van de gemeente raad, op de plek van De Roode Leeuw en De Boer supermarkt en alle proble men daaromheen. Daarvoor is vrij blijvend nu een eerste aanzet toe gege ven”. braakliggende grond. Maar op 6 ja nuari 1975 riep—de toenmalige ge meenteraad van Schoorl Timmer mans’s plannen een definitief halt toe. Ze waren strijdig met het bestem mingsplan. geen modernisering van het hoofdgebouw derhalve. Geen vijf tig wooneenheden voor zo’n tweehon derd gasten. Geen zaalruimten voor congressen en andere grote bijeen komsten. Een gedesillusioneerde Piet Timmerman verdween van het (strijd- )toneel. Hans Bouwens kwam. Bou- wens ging en Entius uit Nibbixwoud kocht. Bedrijfsleider Rob Munter kwam en ging. Hetzelfde gebeurde met de Nieuwenhuizens. Alle nieuwe ideeën die in de zaak werden gepompt, leden schipbreuk. Het zouden geen publiekstrekkers zijn. De Roode Leeuw verzwakte en viel in slaap. Een diepe slaap, waaruit hij niet meer zou ontwaken. centrun thans krijgt. Sinds 1983 zit Bergen zonder Volks- muziekschool. Oudgrs die hun kinde ren iets van muziek willen bijbrengen, moeten uitwijken naar Alkmaar of een particuliere leraar inhuren. Voor het kind niet altijd leuk en bovendien in de meeste gevallen uiterst kostbaar. Muziek hoort bij mensen. Alle soorten en vormen van kunst horen bij men sen. Maar in Bergen ontbreekt het mu ziekonderwijs, hoewel er hier en daar via een (particuliere) school wel het een en ander gedaan wordt. Met het C11 velzet verdwijnen van de Bergense muziek-Hat er dan sprake zal zijn school (een zwarte beslissing in de ge- - schiedenis van ons dorp), verdwenen ook de directeur, de docenten en de I leerlingen. Maar de belangstelling is I al die tijd op de achtergrond wél voel- I baar geweest. Enkele maanden geleden publiceer- I den wij over het initiatief van twee I jonge mensen die trachtten een mu- ziekeentrum op te zetten. Er kwamen I letterlijk honderden reacties bij het I tweetal binnen. Wel een bewijs voor de behoefte die er is. Een goed plan s heeft bestaansrecht, zeggen Victor en K Hans, die beiden reeds enkele jaren les geven en zelf actief zijn in de muzie kwereld. En om een lang verhaal kort te maken en alle teleurstellingen maar weg te laten, kunnen wij thans meede len dat het muziekcentrum Bergen van start zal gaan. Trouwens, niet alleen in Bergen, ook in Schoorl en ook in Heerhugöwaard. „In veel gemeenten om ons heen”, zegt Hans Laduc, „wordt geld uitgetrok ken voor een volksmuziekschool. Om een voorbeeld te geven. In Heerhugo- waard 350.000,- op de gemeentelijke begroting, in Alkmaar 500.000,- en in Heilo zelfs 750„.000,- voor muziek onderwijs. Maar in Bergen? Helemaal niets. En dat is toch voor zo’n dorp te gek. Wel kunstenaars, maar geen mu ziekschool? Wat verschrikkelijk dat een hele generatie kinderen dreigt op te groeien zonder de kans op goed mu ziekonderwijs. Dat is toch arm! Wij hebben nu gesprekken gehad met de burgemeester, met de Rustende Jager, met de Culturele Ra'ad, met Bergens Harmonie, met Spanjaard, met sponsor Nico Zonneveld en met een reclameman als Kees Oud van het Klimduin in Schoorl. Iedereen staat positief voor onze plannen en we gaan nu dus door. Niet alleen in Éergen, maar ook in Schoorl. Hoe breder we kunnen werken, hoe meer kans van Midden januari van dit jaar weer een geheel nieuw plan Roode Leeuw. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de vouwval zelf aan te kopen en te zorgen voor een passende invulling van het terrein. Winkels, se niorenwoningen en huurhuizen. Door de aankoop rechtstreeks van Entius zal dan een einde komen aan de con tacten met de projectontwikkelaar uit Andijk. Gunstig voor de gemeente om dat men financieel ook beter af is. Tachtig procent van de provincie in de aankoopsom, een provinciale bijdrage van acht ton derhalve, uitgaande van een miljoen. Uit een gesprek tussen het dagelijks bestuur van de gemeente Schoorl en de Rijksconsulent voor Handel, Am bachten en Diensten alsmede de dienst Welzijn, Economie en Bestuur, bleek, dat met de aankoop en verdere invulling van De Roode Leeuw door de gemeente in feite de beste oplossing tevoorschijn komt. Het initiatief zou dan bij de gemeente liggen en derden, zoals de eigenaar en/of de projectont wikkelaar kunnen buitenspel worden gezet. Planologisch en stedebouwkun- dig zou een optimaal resultaat kunnen worden bereikt. Weken later zei de toenmalige wethouder Joop Muelink dat er achter de schermen hard werd gewerkt aan het plan Roode Leeuw. En dat gedeputeerde De Boer had toe gezegd zich sterk te maken voor een provinciale financiële bijdrage. Ook De Boer, naar De Roode Leeuw ge sleept, vond de situatie ter plaatse af schuwelijk. Daarna is het een poosje stil geweest rond de bouwval aan. de Egmondse Sportvereniging, maar door de oorlogsomstandigheden lie pen de zaken anders dan was gedacht. o---7- De heer Berdee gaf de stoot tot de op- Men krantenknipsels oude richting. Hij werd ook voorzitter met - Joost Liefting Henk Levering, Klaas Apeldoorn en Henk Roekens. Een ter rein werd gevonden aan de Duinweg en veel Egmonders die al elders waren gaan sporten keerden terug op het ou de (nieuwe) nest. Met 180 leden ging men de competitie in en het eerste kampioenschap kwam in 1951-’52 uit later werd men weer gedegradeerd. In die jaren was er nog een r.k. voet balbond. Ook Adelbert moest over een geestelijke vader beschikken, maar er mocht op zondag voor 12.00 uur niet gevoetbald worden. Jan Schuit en Kimmelaar werden trainers van de club en in ’56-’57 promoveerde Adel bert naar de eerste klasse. De jaren 1965-1970 staan te boek als de gouden Adelbert jaren. En de kampioen- schappen volgden elkaar in snel tem- iedereen zich zal houden aan het spel- -rsr* iit 1 1 - VS _1._* 1 1 11 i schikbaar is gesteld. „Heel simpel”, zeggen beide initia- alleennogop tiefnemers, „we gaan de zaak daar papier. Maar de beide initiatiefnemers toelichten. Mensen enthousiast ma- Victor Posch en Hans Laduc twijfelen ken, ouders met kinderen vanaf de niet aan de goede kans die het muziek- eerste klas van de basisschool worden uitgenodigd te komen. Er zullen ver schillende informatiestands komen, en wat heel belangrijk is, er komt een vrachtwagen met instrumenten van de firma Spanjaard. Na de videopresentatie die gehou den zal worden, zullen we de mensen die geen instrument kunnen bespelen, uitnodigen een muziekinstrument in hun handen te nemen. Een uur lang. En na afloop van dat uur geven die mensen dan een muziekaal voorbeeld van wat er mogelijk is binnen één uur. Uw verslaggever is nogal ongelovig, maar Victor en Hans verzekeren mij d i van een „soort orkest”, dat muzikale klanken (Advertentie) Om kampioen te worden moet je gewoon steeds winnen. En een beetje geluk hebben. Daarom biedt deNTU deze week een buitenkans: Carrera, een schitterend marnier- vinyl in vi jf kleuren. 200 cm breed. Nu voor 39,- p.m. KANAALKADE31b-ALKMAAR TELEFOON 072-155260 afgevoerd. Wat overbleef was „De Leeuw sec”, met gapende gaten, die met kunst en vliegwerk, met houten schotten en gaas weer werden gedicht. Andermaal een utdaging voor brand stichters. De Molotovcocktails kun nen nu achterwege blijven. Het hoeft niet meer. De bulldozer zal het werk doen. Wat de subsidiemogelijkheden be treft zijn er nogal wat voetangels en klemmen. Wanneer Schoorl wat min der wil gaan bouwen omdat dit maat- Heereweg-Duinvoetweg. Hoewel, stil! De Schoorlse brandweerwagen kon blindelings de weg naar de talloze fikkies vinden. Binnenbrandjes, spel- deprikken vooralsnog. Vorige maand werd het menens. De vroegere woning van Timmerman en de stallen daaron der gingen in vlammen op. Brand weercommandant Visser sprak van een onhoudbare en levensgevaarlijke toestand. In opdracht van burgemees ter Bernard werd de woning met de grond gelijk gemaakt. Het puin werd Waar heel Schoorl al zo’n jaar of vijf op heeft gewacht, is maandagavond bereikt. Aannemer Scholten en de ge meente Schoorl reikten elkaar de hand. Men zal zich in de komende we ken nog buigen over het totale nieuW- bouwplan „Roode Leeuw”. Maar ze ker is, dat de bouwval vlak gaat. En daar zit Schoorl echt op te wachten. De grote lijnen zijn uitgestippeld. De Roode Leeuw. De trots van Schoorl. Het eens zo vermaarde horecabedrijf van de familie Timmerman. Gebeurd. Definitief. De leeuw zal nooit meer brullen. Gelukkig maar. Want van re novatie kon geen sprake zijn. In het najaar van 1985 ging de laatste exploi tant van het café-restaurant erin fail liet. Redelijk zaken doen bleek niet meer mogelijk. De man had het dan ook bijzonder moeilijk. Het dak van Op zondag 20 mei het grote familie- d v v-\ /-> z~, i 1 v, .-1 TZ- - 1 2 n i i de bus. Naar de 2e klas! Twee jaar 10.00 uur. Er gaan 7 damesteams strij- In die jaren was er nog een r.k. voet- EGMOND BINNEN De gehele Egmondse Sportvereniging St. Adel bert staat het komende week-end in het teken van het 40-jarig jubileum. Een feestavond in zaal Swart op zater dag 19 mei, een Adelbert Expositie diezelfde zaterdag vanaf 14.00 uur en een groot familie toernooi op zondag 20 mei tot slot. Aanvankelijk heette St. Adelbert de De expositie TTtTmrinrlcei Qrxrx-r-f-T7zvv>(-1v->-i rt1v> winv -*1- Zaterdag vanaf 14.00 uur tot 18.00 uur in zaal Swart de grote Adelbert- foto’s en andere verrassingen van uit eenlopende aard. Maar kom wel op tijd en sla de expositie niet over. Het is de moeite waard.

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1