weekblad >5 >5 Nieuws en vacatures de Broekenhal opening Heide- en vaste planten 1.00 Sint Adelbertusschool bestaat zestig j aar Reünie 16 juni Botenclub gaat varen met belangstellenden CAW&V s intra turn Voetbalfan blijft thuis >5 B Attentie Mondharmonicatrio wil1 eindelijk doorbreken Verkiezingen Egmond I I Kwekerij Weigelia Buiten schilderen in Bergen SURSUM CORDA CD te koop Geopend op 2e Pinksterdag De zakenclub deelt uit! Onze kust centraal üi bibliotheek jJ5ïjRGEN/BERGEN AAN ZEE - on i 31 mei organiseert de av jare bibliotheek een speciale d/k Voor iedereen die belang stelt in SU1/llstYorming) de afslag en de zand- VaK!e’ ^iverse deskundigen - o.a. hn Rijkswaterstaat - laten hierover iiiiJ. ;Icht schijnen. Aanvang 20.00 Yvv, oegangskaarten a 7.50 bij de ooi? Len de beide boekhandels. Zie K elders in deze Duinstreek. Vluchtelingen dicht bij huis 66e JAARGANG - NUMMER 22 ig en Hoog op de hitparade Xmstel Advertenties uiterlijk vrijdag 1 juni om 17.00 uur. ln verband met Pinksteren zijn de uiterste inleveringstijden van kopij en advertenties voor de Duinstreek van woensdag 6 juni gewijzigd. Kopij dient uiterlijk vrijdag 1 juni om 15.00 uur te zijn aangeleverd. ill^NHBEKS van uw Gewestelijk Arbeidsbureau Zie elders in dit weekblad WEEKBLAD ,,DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoor! en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren Nu ook in Alkmaar donderdag 31 mei Hoveniersbedrijf Arborea WOENSDAG 30 ME11990 REDAKTIE „DE DUINSTREEK” Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn Tuincentrum Schoor! ni liefs I Ondergeschoven De weg naar succes is lang Planttijd: altijd! Waarom zou u met bomen, heesters en planten wachten tot volgend voorjaar als het nu ook nog kan? Alle beplanting staat in potten, dus altijd plantklaar Zeer grote keuze, dat geldt voor alles wat op het tuincentrum staat Persoonlijke adviezen en hulp Ruime parkeerplaats [Mi "f1 a B NEDERLANDSCHE ll.L Lü« TAPIJT UNIE Met dit product wil Seagull de langverwachte doorbraak. De twee grammofoonplaten hebben het niet gered. Ondanks uitste kende composities en arrangementen van Kees Nieuwenhuizen. De markt voor mondharmonicamuziek is beperkt. Talloze duo’s, trio’s en andere samenstellingen kwamen en gingen. De geves- tigden moesten nogal wat afgoochelen met hun repertoire om zich te kunnen handhaven. Seagull goochelde niet maar koos bewust voor de Beatles. Solo, bas en begeleiding op mondharmo nica, aangevuld met panfluit en gitaar. Deze eerste CD wordt door de Nieuwenhuizens in eigen beheer uitgegeven. Daarmee worden heel wat centjes in de zak gehouden. Een van de eerste exemplaren gaat naar niemand minder dan Paul McCartney. Seagull gelooft in „Listen to de fab three”. SCHOORL - Aan de Van Blaaderenweg in Bergen is het in de jaren vijftig allemaal begonnen. Vader Frans Nieuwenhuizen met zijn twee zoontjes Frans en Henk. Muziek maken. Muziek op de mondharmonica. De smoelschaaf. Spelen op bruiloften en partijtjes. Op schoolfuifjes. Of zomaar, thuis, voor eigen „pu bliek” en plezier. Een Bergens trio met een echte eigen naam. Diep in de schaduw van het echte vuurwerk, de Hotcha’s van weleer. Maar toch! De Cromonica’s, goed voor lekkere muziek. Maar niets nieuws onder de zon. Een eigen sound kwam er in 1974, toen broer Kees, nadat vader had afgehaakt, het trio com pleteren. De Nieuwenhuizens bleven geloven in hun instrumen ten. Omwille van de commercie werd de naam van het trio omgedoopt in Seagull. In 1977 verscheen hun eerste elpee, twee jaar later volgde de tweede zwarte schijf. En nu ligt er een CD in de winkels, volgeblazen met niet anders dan Beatlemuziek. Een primeur. 1 te «1 te elders in dit blad de duinstreek ■te' ZAANDAM Vanuit de Hargervaart vertrekken de bo ten op zaterdag 9 juni met belangstel lende vijftig-plussers naar Alkmaar 'enzen. „We brengen markt. Uitstekende ind jur Seagull gelooft weer in de mondharmo nica. De eerste CD is op de markt ge- Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 Westfriesedijk 104 - Krabbendam VOORAL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg de groot slot heerhugowaard Middenweg A1, tel. 02207-41500 (zelf uitzoeken 150 st.) BERGEN - Iedereen die van teke nen en schilderen houdt, kan in de maanden mei en juni elke woensdag ochtend met een groepje enthousiaste lingen mee naar buiten, om daar onder de leiding van Yvonne Bos-Eyssen de natuur in beeld te brengen. Het is een unieke gelegenheid om zo de natuur te beleven en meteen de teken- of schil dertechniek te verbeteren. Ook vakantiegangers zijn daarbij van har te welkom. Elke woensdagochtend vertrekt men vanaf de Karei de Groo- telaan 7. Informatie tel. 02208-96342. De eerste CD van het trio Sea gull is te koop bij de volgende adressen: Boekhandel Leijsen in Schoorl. Radio en televisiehandel Brakenhoff, Breelaan in Bergen, Ypma b.v., Langestraat 73, Alk maar en tenslotte bij boekhandel Dekker en Dekker, Voorstraat 141 in Egmond aan Zee. Westdijk 4, Heerhugowaard, 02207-16473 Open: vrijdag en zaterdag ALKMAAR. AMSTrnOAM HF Vi RWI-IK HAARI FM HOORN: .PURMr-RF ND een ware studio. Kees bezit begena digde muzikale kwaliteiten. Zijn eindmix van alle CD nummers doet niet onder voor beroepsproducties. De mondharmonica. Beetje onder geschoven muziekmaker. Jammer ei genlijk. Toch, aan de andere kant niet zo verwonderlijk. Hij kan, in welke bezetting ook, geen programmavul- lend concert bieden. De jaren vijftig. Jawel. Als paddes toelen kwamen de formaties. Enkelen slechts konden zich handhaven. Maar ook die konden geen droge boterham bij elkaar blazen. Wat de promotie be treft, heeft het aan de mannen van Seagull beslist niet gelegen. Zij heb ben er alles aan gedaan. Maar het was haast gênant hoe disc-jockeys en pluggers reageerden. Natuurlijk, mu ziek moet lopen. Platen moeten als broodjes over de toonbank. Maar in het geval Seagull nam men vaak niet eens de moeite om te luisteren. De mondharmonica in de verdoemhoek. Platenmaatschappijen spraken van onvoldoende commerciële mogelijk heden. Willem Duys kreeg een casset tebandje van -Seagull en stuurde het omgaand retour. „Leuk en aardig maar de animo voor mondharmonica- trio’s is vrijwel tot het nulpunt ge daald. Zelfs een come-back van het Hotcha trio in De Vuist leverde geen succes op”. Zo liet de presentator van indertijd Neerlands meest bekeken te levisieprogramma’s weten. het gaan maken. En beslist niet alleen binnen de landsgn iets nieuws op de composities en arrangementen. We L - zee” voorspelde Grefelt. Vergeet het. O ja, de NCRV pauzemuziek koos een weekje voor Seagull klanken. Ted de Braak, NCRV en Jan Kok, TROS, spraken in superlatieven over de pres taties van de toch niet zo piepjonge virtuozen. (Kees, 40 Henk, 53 en Frans, 55). Kijk, en daar zat (zit) ’m BERGEN - Aanstaande zater dag kunnen de Bergense kinde ren weer genieten van een leuk initiatief van de Zakenclub Ber gen. Feest voor kinderen t/m 14 jaar. Het grote springkussen komt weer naar Bergen. Duiken, springen en dansen op dat prach tige grote springkussen van 8 bij 6 meter. Van ’s morgens 11 uur tot ’s middags 5 uur staat hij in de tuin van de stichting maatschap-' pelijke dienstverlening naast de winkel van Louise Grimmelt. Kaartjes worden gratis weggege ven bij de winkeliers van de Za kenclub Bergen bij al uw aanko pen. Zij zijn herkenbaar aan het raambiljet. En als extra verras sing voor alle kinderen ook nog een heerlijk ijsje aangeboden door de fa. Scholten, dranken handel en Campina. Dus niet ver geten zaterdag springen en ijs eten en vraag je ouders dus om bij alles wat ze kopen bij de winke liers van de Zakenclub Bergen de gratis toegangskaartjes te vra gen. branche) steken heel wat vrije tijd in de mondharmonica. Kees is één brok muzikaliteit. Hij is pianoleraar en is persoonlijk verantwoordelijk voor al le technische facetten achter het pla ten- en CD werk van het trio. Het kast je met knopjes, draadjes en pluggen, microfoons en geluidsboxen in zijn kamertje aan de Van Blaaderenweg in Bergen, veranderde met de jaren in EGMOND - Wat nergens in Nederland kon, gebeurde verle den week woensdag in Egmond. Een herkansing voor het kiezers volk. Men kon op z’n schreden te rugkeren en een andere uitslag bewerkstelligen of gewoon de zelfde partij weer kiezen. De li beralen komen nu met drie zetels in de raad. De VVD had de uitslag van de verkiezingen van 21 maart betwist. En de kiezer is het daar kennelijk mee eens geweest, want Groen Links moest de extra zetel weer inleveren ten gunste van de VVD. De PvdA behield wel de drie zetels maar kwam in stem menaantal minder uit de bus. Ge meentebelangen werd daardoor de tweede partij in Egmond en haalde met gemak de drie zetels in de raad die ook op 21 maart hen ten deel vielen. Het CDA bleef met vier zetels ook deze keer de stabiele grootste partij. Op 21 maart ging ruim 68% naar de stembus, verleden week bij de herkansing was het percentage iets lager, namelijk ruim 65 pro cent. Ook de gebroeders Nieuwenhuizen hebben moeten ervaren, dat de weg naar succes, naar het muzikaal succes, lang is. Muziek maken is weliswaar voor twee van hen een hobby. Bos wachter Frans en Henk (in de auto- bracht. V.l.n.r. Frans, Kees en Henk Nieuwenhuizen/ niet met te groot enthousiasme ont vangen? Zeker. Een bandje werd ge stuurd naar Negram. Applaus bij de kenners. De plaat, die kort daarna van de matrijs kwam, was compleet ge maakt door de medewerking van strij kers van het Residentieorkest. Produ cer Han Grefelt raakte helemaal on dersteboven van Seagull. De plaat zou „Omdat de KNWV, de Koninklijke Nederlandse Watersportvereniging honderd jaar bestaat, wil de Prince George de inwoners van Schoorl laten zien hoe de watersport werkt en hoe fraai onze provincie is vanaf het wa ter. Het is de bedoeling dat de reakties komen van Schoorlse vijftig-plussers. We kunnen zo’n 2 maal vijftig mensen vervoeren. Op 9 juni vertrekken we vanuit de Vaart in Hargen richting Alkmaar door het Noordhollands Ka naal. Daai’ komen we dan aan om on geveer een uur. Een half uur later, om Als het maar rampestampert. Hoog op de hitparade. Sfeertje in de zaal of in de opnamestudio. Lekkere smoel tjes achter de microfoons. Enthousiast gehoor. Prima videoclip. Dat wordt gevreten. Het wónder dér techniek doet de rest. Playback, fluitje van een cent. Troost voor het mondorgel. Het is vaak allemaal zo vergankèlijk, de producties van loltekstschrijvers van de zo pakkende meelallers en dij enkletsers. Gelukkig is de rock en beat heront dekt door arrangeurs. Gestoken in nieuwe jasjes. Beetje nostalgie. Orke strale en vocale oudjes worden weer van stal gehaald en verwerven zich nieuwe mogelijkheden op radio en tv. Terecht. De Nieuwenhuizens hebben deze tendens aangevoeld en hun kans gegrepen. De Beatles, de Beatlegekte. De nog steeds bloeiende fanclubs. Het heeft bij Kees erg erginspirerend ge werkt om te komen met „iets anders dan anders” voor de mondharmonica. Duizend CD’s, uitgegeven in eigen be heer. Gok? Werd die eerste elpee ook al SCHOORL - Een hartverwarmend initiatief van de Watesportvereniging Prince George. Op zaterdag 9 juni gaan leden van de vereniging varen met belangtellende 50-plussers. Een fijne tocht over het water vanuit de Hargervaart naar Alkmaar en met de bus terug. Theo Voogt, voorzitter van de Prince George vertelt: U bent van Harte Welkom... BERGEN - Zuidamerikaanse mu ziek klonk jl. zondag luid op tussen de verweerde muren van de Ruïnekerk. Het werd ten gehore gebracht door vluchtelingen pit Peru, Chili en Ar gentinië. Op het zonovergoten gras veld hadden velen een plaatsje ge zocht om te genieten van de muziek en om te luisteren naar wat de vluchte lingen aan ons, Nederlanders, te ver tellen hebben. De kerken in Bergen en Schoorl houden zich bezig met het Conciliair Proces, waarin de thema’s Vrede, gerechtigheid en heelheid van de schepping’ centraal staan. Bij pra ten alleen moet het niet blijven vindt de werkgroep. Daarom vond zondag deze manifestatie plaats met aandacht voor de vluchtelingen. Het begon met een dienst in de Ruïnekerk waarin ds. van Melle voorging. Ook hierin werd benadrukt wat het betekent om ’op de vlucht’ te zijn aan de hand van de oud testamentische vluchteling Mozes. Na de kerkdienst vertelde een Chileense vluchteling op indringende wijze over Z1jn ervaringen. Buiten werd de bij eenkomst voortgezet en muzikaal om- njst. De heer en mevrouw Ritsema wa ren aktief bij het geheel betrokken en de burgemeester gaf een toelichting op het vluchtelingenbeleid in Bergen. Er is, op verzoek van de regering, een 3- tel woningen beschikbaar voor op vang van asielzoekers. Momenteel wo nen een gezin uit Somalië en uit Iran in |n van onc[er_ zoek naar hun vluchtelingen-status. en heel spannende en moeilijke tijd °or deze families, die ook aan de bij enkomst deelnamen. Een Vietnamese annlie die al langere tijd in Bergen oont onthaalde de aanwezigen op I.® Vietnamese lekkernij. Deze fami- e behoorde indertijd tot de zgn. boot- i hontelingen. Via een interview werd e aanwezigen iets duidelijk van de tro^S^n en moeilijkheden die ook dit 6 zin heeft doorstaan. Alles bij elkaar as deze manifestatie een heel zinvol- ontmoeting van inwoners van Ber- hi? en Schoorl met mensen die ver van ni,Tgeb°ortegrond, temidden van ons, p oberen iets nieuws op te bouwen. (Advertentie) Nog iets meer dan een week, dan begint het WK in Italië. De heer Grootveld uit Amsterdam zit in ieder geval al helemaal klaar. In zijn woonkamer heeft hij een heuse grasmat gelegd, om zich helemaal één met de voetballers te kunnen voelen. 'Ja, het is inderdaad een heel wet,k. Elke twee dagen maaien is niet niks natuurlijk, maar ik heb het er graag voor over. Alleen ben ik bang dat we over een maand problemen krijgen, mijn vrouw heeft namelijk last van hooikoorts', aldus de heer Grootveld. Van een tapijt van de NTU heeft u veel langer plezier. Challenger, een nylon heatset frisé tapijt in 5 kleu ren kan overal tegen, is 400cm breed cn kost tot het WK geen 189,- maar 139,-. En het wordt gratis gelegd. KANAALKADE31b-ALKMAAR TELEFOON 072-155260 half twee dus, vertrekt deze groep met de bus weer naar Schoorl. Tevoren heeft diezelfde bus een andere groep naar Alkmaar gebracht; die groep gaat dan weer met de boot naar Har gen”. Het evenement wordt de passagiers gratis aangeboden, mede door sponso ring van de Rabobank. De watersport vereniging doet de rest. Een ieder bo ven de vijftig kan zich aanmelden, te lefonisch onder nummer 3398 of een briefje naar de familie Heil, Camper- geestweg 6, 1871 GL in Schoorl. Daar krijgt u ook verdere informatie. En denkt u erom, „wie het eerst belt, het eerst vaart”. Het wordt een verras- singstocht door een fraai landschap. Het Noordhollands Kanaal en dan om Alkmaar heen. tot 1968. Meester Resink heeft toen één jaar waargenomen als hoofd tot meester Zijlstra voor twee jaar naar de Sint Adelbertuslaan kwam. In 1971 o kwam zuster Elisabeth Meerman van feestavond en op zaterdag 16 juni is de zusters Ursulinen naar Bergen. Zij <y>r rchrtc _11_ heeft de school tot 1980 geleid, waarna lingen. Seagull komt met eerste CD nou net de kneep. De nieuwe generatie pakt de mondharmonica niet op. Er blijft een oceaan liggen tussen dit en ohet meer gangbare instrument. Geen gaan zeker verder met deze jongens in toekomst-(muziek) Kees zocht en vond, zo meent Seagull, de juiste for mule. de sound van de Beatles. Aan het grote succes willen de broers Nieuwenhuizen niet denken. Het was en blijft hun hobby. Ze heb ben duizend exemplaren van hun eer ste CD op de markt gebracht. „Wan neer er vijfhonderd worden verkocht, springen we eruit. Wel is het zo, dat de grootste en de meeste fanclubs van de Beatles in het buitenland zitten. Voor al in Japan zijn ze helemaal wild van ze”. Je weet het maar nooit. JOUKE MINKEMA® “-rgen Oe schcolingang meester Moeskops verder ging tot 1986. Nu heeft meester Van der ken dat de school zestig jaar geleden Graaff, de eindverantwoordelijkheid zijn poorten opende. De Sint Adelbertusschool heeft zich TT door al die jaren heen laten kennen als Vele oud-leerlingen hebben al laten een school, die rustig en overwogen weten dat zij elkaar weer willen ont- een keuze wist te maken uit alle on- moeten op die zestiende juni, m een derwijsvernieuwingen van de afgelo- school, die qua uiterlijk voor de mees- pen jaren. Vooral bleef staan een dege- ten nog heel herkenbaar zal blijken te lijke aanpak van de leerstof Dit alles zijn. De school is m 1930 begonnen gegeven in een gemoedelijke sfeer, onder meester Haakman, die in 1957 waarin het voor één ieder makkelijk werd opgevolgd door meester Van de bleef om over de schooldrempel heen Klundert, die helaas door zijn voortij- te stappen. Het is een school gebleven dig overlijden, de school maar twee met veel aandacht voor ieders eigen jaar mocht leiden. aardigheden. Half juni wordt er voor Meester Groot nam onder deze alle geledingen een grootse feestweek droeve omstandigheden het roer over georganiseerd. Met daarin zowel akti- 4" F 1 (ICO T\ /F z—I z-, r-4- Z-X'V' ID r'ni v» 1Z" 1-, z-xz-ifF 4-z^z-vv-» t 4- - 1*1 i 1 viteiten voor kinderen, ouders, rela ties en oud-leerlingen. Op vrijdagavond 15 juni is er voor de ouders en genodigden een gezellige Foücf o 1 r zl 4. J -- *1 f> C een grootse reünie voor alle oud-leer- BERGEN - Dit jaar, om precies te zijn op zaterdag 16 juni hoopt de Sint Adelbertusschool in aanwezigheid van zeer vele oud-leerlingen te geden- zijn poorten opende.

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1