weekblad Schoor! en Duinranders verder onder „Duinrand S i ECNNETERIE II MARINE-LOOK I (TC O, O, rn< Vele favoriete» aan start tijdens halve marathon Bergen lllll1il 11 Éi IL Duinranders-leden kregen verhelderende informatie ALLES METER medewerk($t)er )5.- In verband met werkzaamheden in onze zaak geven wij nu al kortingen op diverse artikelen!! SURSUM CORDA LH REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK I h te itertef N S E K U E K 'k M44 50 Kamerkoor zingt in de Rumekerk Die Zauberflöte in De Oude Ursulakerk Jaarmarkt V an Nassauschool uitgesteld! Croissanterie/Fromagerie EXTRA VACATURE-KOLOM Hoveniersbedrijf Arborea van uw ARBEIDSBUREAU zie elders in dit weekblad I Het is zondag weer vaderdag.... Patisserie Noppen, stippen en strepen in katoen, tricot en viscose. Behartigmg van eigen belangen cvooa.Je speels Roland Garros Wimbledon De Bedriegertjes Q Je voelt je thuis waar je tennist voor je plezier Burgemeester blij met fusie Applaus en felicitaties voor fusiecommissie Tuincentrum "II !l 11 Zwembad De Beeck Parkeren Sponsors te llfll! i - 5 en 10 km Muziek, oude ambachtsmarkt, spandoeken Logies SCHOORL De Blinkerd in Schoorl. Het plaatselijke dorps centrum. Woensdag 6 juni, ’s Avonds zes minuten over half tien. Een gedenkwaardig moment. In De Blinkerd wordt historie ge schreven. Notaris Jan Eikelhof in een muisstille foyer tegenover 193 leden van de voetbalverenigingen Duinranders en Schoorl: „Schoorl, 29 stemmen uitgebracht, 29 voor en nul tegen.” Applaus! „Duinranders, 164 uitgebrachte stemmen, 158 voor en 6 tegen.” Een gejuich barst los. De fusie tussen Schoorl en Duin randers is een feit. Wat eerder op vrijdag 27 april van dit jaar niet lukte wordt op 6 juni werkelijkheid. Twee voetbalclubs slaan de handen ineen. Er wordt een nieuwe sportvereniging SV Schoorl geboren. Een overkoepelend orgaan boven een viertal afdelin gen. Voetbal is daar een van. Als Duinrand S zal men straks aan de competitie gaan deelnemen. Felicitaties voor de fusiecommis sie, die na de desillusie van april bereikte wat men er zich van had voorgesteld. Enthousiasme en geloof in een goede afloop waren er debet aan. Geen tweederde Video-opnames en fotowed strijd WK voetbal Trias Site*":»® WOENSDAG 13 JUN11990 de duinstreek Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn zijn bestuur tekort was geschoten. eenkomst had de notaris, toch altijd de nier de Zwarte Piet toegespeeld. Maar BIB I Bergen bijgestaan wordt door vele 18 r Ss LEO HORN 8' 130 J. Oldenburglaan 11, Bergen, tel. 02208-96549 MÉÉR METERS MODE I te Bergen vraagt: inue >r te fulltime liefst met ervaring De wedstrijd van 1989 (foto Kees Blok ker). I Schoorl en Duinranders (links Hans Dekker en rechts Eppo Kor) reiken el kaar de hand. Midden de nieuwe voor zitter Piet Admiraal. „Dank aan de com missie voor de inzet, maar bovenal voor de menselijke inzet." t4 o, Alkmaar, Huigbrouwerstr. 14. Bergen, Molenstr. 16. Heerhugowaard, Stationsweg 29. Heiloo, Raadhuisweg 11. koers, volg de aanwijsborden die vol doende aanwezig zijn. Vanaf 13.00 uur is het niet mogelijk om uw auto te par keren in het centrum. Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen inl. vrij., zat., zond. 15.00 tel. 072-111059 ■kt;.: Westf riesedijk 104 - Krabbendam VOOR AL UW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg I I ,k Zie pag.3 dorpsstraat 1, bergen, telefoon: Ü22O8-12473 1 Si Uit de beide sportverenigingen Schoort en Duinranders is dus nu een nieuwe SV Schoorl ontstaan. Afdelin gen hierin zijn jeu de boules, handbal, Pinksterbloemweg 2, tel. 02208-95555/97352 Burgemeester C, Bernard toont zich bijzonder verheugd over het samengaan van de beide Schoorl- se voetbalverenigingen Schoorl en Duinranders: „Geweldig dat het gelukt is. Ik had er eerlijk gezegd al wel ver trouwen in, ondanks het feit dat de pogingen eerder waren vast gelopen. Het is goed geweest dat er voorafgaande aan de laatste bijeenkomst wat voorbesprekin gen zijn geweest. Die hebben hun effect niet gemist. En uiteraard spreek ik namens het hele colle ge. We hopen dat Duinrand S een goede toekomst tegemoet gaat. En daar ben ik wel haast zeker van. Nu de beide WV’s en de gymnastiekverenigingen nog!” En eigenlijk was het allemaal wel een beetje verklaarbaai' dat het fusie- voorstel het in eerste instantie niet redde. Met name de jeugd van Duin randers zorgde er (terecht) voor dat de commissie de eindstreep aanvankelijk niet haalde. Natuurlijk, het voorstel, verpakt in een j was c Niettemin zouder er wat oneffenhe den moeten worden gladgestreken. Duinranders, althans een deel der le den, was niet overtuigd van alle goede bedoelingen over met name speelloka- ties. Het complex aan de Smeerlaan of het sportterrein aan de Sportlaan.. Vooral de wat lagere elftallen zagen zich al met een kluitje in het riet ge stuurd, waar „de elite” gebruik zou maken van alle faciliteiten die het hoofdcomplex aan de Smeerlaan zou Schoorl I ontvangt de stichting ook alle steun van de'gemeente Bergen, de rijkspoli tie, de VW, het Rode Kruis, de brand weer, de PTT, de gebr. Koopman,, zwembad De Beeck en de Duinstreek. ren van een boerenblaaskapel. Al met al Bergen promotie van de bovenste plank, het advies is dan ook: maak er gewoon een „dagje Bergen” van. Ook dit jaar is er weer kleed- en douchegelegenheid en na uw loopin- spanning de mogelijkheid een duik te nemen in zwembad De Beeck. Deze heeft zijn deuren geopend vanaf 16.00 uur. Voor de automobilisten: er is volop gratis parkeergelegenheid in straten in de direkte nabijheid van het par- in wezen hielden wij geen rekening met bepaalde argumenten van diezelf de groep,” legde Kor uit. Bovendien is het zo dat, waar twee verenigingen respectievelijk ruim veertig en bijna zeventig jaar bestaan, erbij fusievoor- stellen bepaalde emoties mee gaan spelen. De fusiecommissie had daar ook alle begrip voor. „Maar,” zo had men tijdens de eerste gezamenlijke bijeenkomst al laten weten „het is goed opgestelde nota, voor heel sportief Schoorl de beste op een alleszins leesbaar verhaal.lossing. Een fusie kan bovendien bij dragen tot de continuïteit van de sportactiviteiten in Schoorl. Uit so ciaal, maatschappelijk en financieel- economisch oogpunt is de fusie van beide verenigingen wenselijk, zo niet noodzakelijk. Daarbij zal het hele voetbalbedrijf verhuizen naar de Smeerlaan, het tot dan toe eigenlijke Duinranders terrein. Dat het organiseren van een derge lijk loopfestijn geld kost zal een ieder begrijpen. Het is daarom verheugend dat met hulp van onderstaande sponsors in staat zijn topatleten aan te trekken uit Nederland, België en an dere landen. Dat wordt mogelijk ge maakt door Zwitserleven, de Zwarte Markt Beverwijk, De Moei Wegen bouw, Wasserij Dubbelblank, druk kerij Knijnenberg Krommenie, Heine ken, Readers Digest, de Bergense ho reca en middenstand. JAARGANG NUMMER 24 Dekblad „de duinstreek Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren onpartijdige factor binnen de bespre kingen, zijn persoonlijke visie op het voorstel gegeven. „Als het nu niet lukt dan lukt het nooit meer,” wist hijZijn missie zette geen zoden aan de dijk. Integendeel. Duinranders stemde in april met 73 vóór en 53 tegen. Dat be tekende geen tweederde meerderheid. Boosheid en teleurstelling. Veront waardiging en woede. Alle elementen uitten zich ook toen in De Blinkerd. De fusiecommissie droop af. Met de staart tussen de benen. Het was toen vrijdagavond laat. Twee dagen daarna zat men weer rond de tafel. Wat hier gebeurd was kon Schoorl niet ver kroppen. De negatieve uitslag moest een oorzaak hebben. De motieven van de tegenstemmers waren alles behalve duidelijk. Die duidelijkheid werd evenwel verschaft toen het Duinran- ders-bestuur „de hand in eigen boe zem stak” en alsnog meer opening van zaken gaf. Eppo Kor daarover: „We beseften dat èr, ondanks de uitgebreide fusie- nota dingen waren blijven hangen. In het eindrapport stelde de fusie commissie dat de verenigingsbestu ren, en velen met hen, er van overtuigd zijn dat er in een gemeente met niet meer dan 6700 inwoners alleen maar plek is voor één voetbalvereniging. Zeker met het oog op de toekomst. „De situatie waarbij Schoorl en Duinran ders bestaan op slechts vijfhonderd meter van elkaar is gewoon uit organi satorisch, economisch en moreel oog punt niet verder gewenst. Het saam horigheidsgevoel wordt versterkt en het prestatieniveau kan worden ver hoogd.” BERGEN Woensdag 13 juni geeft het kamerkoor van het Conservato rium Alkmaar onder leiding van Ha rold Lenselink een concert in de Ruï- nekerk in Bergen. Uitgevoerd worden werken van o.a. Palestrina, Montever di, Tsjaikovski, Rachmaninov, An- ariessen en Britten. Het concert begint om 20.15 uur. De entreeprijs is 10,-; voor CJP en 65 Pashouders 7,50. BERGEN - Als zaterdag 16 juni voor de 11e keer het startschot klinkt van de halve marathon zal er onge twijfeld een felle strijd losbarsten om de ereplaatsen, gezien het sterke deel nemersveld. Naast de winnaar van verleden jaar, Michel de Maat, komen o.a. aan de start bij de heren de buiten landse concurrentie de Belgen Pau- men en De Ruddere, de Pool Kacmars- ki en de Joegoslaaf Dovjak, deze lo pers zullen de strijd aan moeten bin den met vermoedelijk Reijnierse en bekende namen, zoals Gerard Smit, Paul Vos en uiteraard de beste regio nale atleten onder wie waarschijnlijk Dick. Tesselaar. Doordat er langs het parkoers weer duizenden enthousias te mensen de lopers zullen aanmoedi gen, bestaat de kans dat het parkoers record, wat in handen is van Michel de Maat 1.05.49, wordt verbeterd, hier is een premie voor beschikbaar, welke is aangeboden door makelaarskantoor Nico Zonneveld. Bij de vrouwen ver schijnt een deel van de nationale weg- selectie aan de start, die ongetwijfeld strijd zullen voeren met de belangrijk ste atlete, Jolanda Homminga, ook hier is een premie voor het parkoersre cord in het vooruitzicht gesteld door de fa. gebr. Koopman (afvalbakken verbuur). Het parkoersrecord is mo menteel in handen van Agnes Par- daens,met een tijd van 1.16.28. Gezien het trainen van vele Bergenaren zowel bij de dames als bij de heren, verwacht men daar ook een boeiende strijd om de ereplaatsen in hun categorie, om zich een jaar de snelste Bergenaar en Bergense te mogen noemen. Voor het „echte” gebeuren komen eerst de lopers-loopsters aan de start die het grote werk nog wat schuwen, een leuk initiatief van de jeugdafde ling van de w Berdos resulteert in een deelname van 60 pupillen die in clubkleuren de afstand van 5 km pro beren te volbrengen. Voorafgaande aan ongeëvenaard „de gezelligste loop van het seizoen” staat de Heerlijkheid deze dag in het teken van de halve marathon. Vanaf 07.00 uur hangen er diverse spandoe ken op verschillende lokaties in het dorp met unieke teksten. Naast het uitgebreid winkelen kunt u ook genie ten van een oude ambachtsmarkt en er is vanaf 12.00 uur muziek te beluiste- Er zijn voor atleten die van ver naar Bergen komen spontane reakties bin- nengekomen voor overnachting, des ondanks is er nog een tekort, indien er particulieren zijn die één of meerdere atleten onderdak willen verschaffen meldt u zich dan aan bij K. de Boer, tel. 12061. - werd daar met de leden niet of nauwe- de Sportlaan gewaarborgd is. lijks over gesproken. Toen was slechts T..1. tt -1--1 i de uitslag belangrijk. Wat wil voetbal lend Schoorl? Samen! s BERGEN De jaarmarkt van de Van Nassauschool, die op zaterdag 9 juni j.l. zou worden gehouden, is uit gesteld en wordt nu zaterdag 16 juni gehouden. De leerlingen en leerkrachten, maar ook een grote groep enthousiaste ou ders hebben veel leuke, gezellige en vaak nuttige dingen gemaakt. Er is I voor elk wat wils, bijvoorbeeld hand gemaakte popjes, memoborden, vo gelhuisjes, etc. Er is een rommel- en plantenmarkt, een rad van avontuur I en er zijn tal van activiteiten voor de I kinderen: zelf stokbrood bakken, I grabbelen, spelletjes en schminken. U bent welkom van 10.30 tot 14.30 uur op de Van Nassauschool, Beek 1, Bergen. I WARMENHUIZEN - Dit jaar vinden er al vijfentwintig jaar culturele activiteiten plaats in de oude Ursulakerk, georganiseerd door de Stichting Culturele Com missie Ursula, in samenwerking met de Tocr-In Noord-Holland. Een reden om dit feit eens te vie ren. want deze prachtige oude kerk behoorde zeker tot één van de eerste gebouwen die naast het gebruik door de hervormde ge meente, ook voor tentoonstellin gen en concerten wordt gebruikt. Daar hoort een speciaal concert bij, wat jong en oud zal aanspre ken, met toegankelijke muziek, mogelijkheden tot actie, plaats voor humor en daarbij de moge lijkheid het geheel visueel aan trekkelijk te maken in kostuum en decor. Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) componeerde „Die Zauberflöte” en deze ging op 30 september 1791, twee maanden voor zijn dood in première. Een van de meest geliefde opera's met een overstelpende verscheiden heid aan verrukkelijke muziek met een bonte inhoud. Het geheel wordt uitgevoerd door 23 jonge professionele vocalisten, bege leid door een instrumentaal en semble van de Stichting Kamer opera Nederland (SKON). De opera wordt in het Duits gezon gen. Door een nar worden de ver bindende teksten in het Neder lands gesproken, waardoor dit boeiende, twee uur durende, kijk- en luisterspel voor iedereen begrijpelijk is. De uitvoering vindt plaats op zondagavond 24 juni, aanvang 20.30 uur. Entree ƒ20,-, CJP en 65+ 15,-. Voor verkoop van kaarten bij: me vrouw T. Bontekoning, Post hoorn 6, tel. 02269-2934 of de heer G. Stet, Schelphoek zuid 2, tel. 02269-1899. zaalvoetbal en natuurlijk veldvoetbal. Alle afdelingen behartigen hun eigen belangen en het algemeen bestuur, met als voorzitter Piet Admiraal, zal daarbij coördinerend optreden. Positief gevolg van de fusie is even eens het voortbestaan van de jeu de boules, omdat het verblijf op het ter rein aan c' Ook hockeyclub De Heerlijkheid zal gebruik kunnen blijven maken van dat terrein. De nieuwbakken voorzit ter Admiraal zal in de verdere voorbe reidingen tot 1 juli, wanneer het defi nitieve bestuur zal aantreden, worden bijgestaan door leden van de oude be sturen. Er is namelijk nog veel werk aan de ,,voetbal”-winkel. Er zullen de nodige voorzieningen moeten worden getroffen. Wellicht hier en daar wat termijnwerk, maar aan de Smeerlaan zullen in ieder geval twee velden speelklaar moeten zijn. De aanleg van een derde veld is een kwestie van tijd. Kleedkameraccommodatie en scheidsrechteronderkomens moeten worden uitgebreid. Verder een kanti- ne/keuken, bestuurskamer, bergin gen, voldoende parkeerruimte en een fietsenstalling. Maar tijdens de fusiebijeenkomst Dat er klaarheid moest worden ge bracht in een aantal detailzaken.” Een informatieve bijeenkomst deed won deren. Kor: „We hebben geweten wat er fout is gegaan: men was onvoldoen de geïnformeerd over toch niet onbe langrijke zaken.” bieden. Duinranders-voorzitter Eppo meerderheid Kor gaf dan ook volmondig toe dat oFusievoorstel in april werd fusie- „Een bepaalde groep kreeg op die ma- uitstel tot juni dus. In die eerste bij- r~zj TV -* 4. -1 j 71 .T.. Lr S z-1 /-» z-x o v» 1 o tAOnoltlirlnO En daar waren voorafgaande aan de schriftelijke stemming geen opwek kende geluiden voor nodig. Natuurlijk deden indrukwekkende pleidooien het uitstekend. Bijdragen van Arie Met, sinds jaar en dag werker naar een fusie, van oud-Duinranders-trainer Siem Spaander en Schoorl-bestuur- der Hans Dekker spraken voor zich zelf. Maar de uitslag stond toen al vast. Een golf van felicitaties naar be- stuurderen en fusiecommissie en het heffen van het glas vormden het feestelijk sluitstuk van deze voor heel sportief Schoorl zo heuglijke bijeen komst in het plaatselijke gemeent- schapscentrum. JOUKE MINKEMA Dealer van Keukens. Koorstraat 55 1811 GN Alkmaar Tel. 072-11 7574 Er worden van dit loopfestijn door enkele enthousiaste operators video- opnames gemaakt die t.z.t. zullen worden vertoond en voor foto-hob- byisten is er bij inzending van één of meerdere foto’s van dit evenement voor de winnaar van de mooiste of leukste opname door de jury een heer lijke taart beschikbaar gesteld. Inzen- dadres: K. de Boer, Broekbeeklaan 26, Bergen. Uitslagenlijst Medewerkers prit jaar js de mogelijkheid voor at- Hoewel de Stichting de 21 km van leten die de 21 km lopen een uitslagen- lijst met tijden aan te vragen tegen medewerkers, plaats zij alsnog een op- betaling van 3,50. Bij inschrijving roep aan de mensen die deze dag de dit op uw formulier aangeven, u ont- organisatie met hand- en spandien- vangt dan z.s.m. deze uitslagenlijst. In verband met het wereldkam pioenschap voetbal, deze avond speelt Nederland tegen Engeland, zijn de aanvangstijden 1% uur vervroegd. De nieuwe aanvangstijden zijn als volgt: 5 km 16.00 uur; 10 km 16.15 uur; 21 km 17.30 uur. Deelnemers en supporters die uit de regio komen worden zodoende in staat gesteld om weer tijdig thuis dit gebeu ren via de buis te kunnen aanschou wen. Na de finish en prijsuitreiking zijn er voor de voetballiefhebbers, die van plan zijn nog enkele uurtjes in Bergen te willen verblijven de moge lijkheid in tal van horeca-gelegenhe- den via beeldscherm deze wedstrij d op de voet te volgen, o.a. in de Rustende Jager, voor de organisatoren, mede werkers en belangstellenden nog even gezellig napraten. Het loopfestijn wordt georganiseerd door de Stichting de 21 km van Bergen in samenwerking met atletiekvereni ging Trias. Naast deze samenwerking Planttijd: altijd! Waarom zou u met bomen, heesters en planten wachten tot volgend voorjaar als het nu ook nog kan? Alle beplanting staat in potten, dus altijd plantklaar Zeer grote keuze, dat geldt voor alles wat op het tuincentrum staat Persoonlijke adviezen en hulp Ruime parkeerplaats |W: Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 de mensen die deze dag de sten willen helpen. Indien u bereid bent stelt u zich dan in verbinding met onderstaande personen. H. Geerts, tel. 13640, W. Tuijn, tel. 18463 of J. Hou tenbos, tel. 96185. uur

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1