weekblad Romantisch slotconcert met Gerard Hengeveld als solist Uurrekord herensoftball 10 10 10 )0 ’/2 prijs )0 IS REORGANISATIEVERKOOP Kinderschoenen I 25 JAAR!!! ■1 MUZIKALE HOOGTEPUNTEN .*.’«*.*.*.*.*.*.*.*,*.0o’o’.“.*.*.e.*.*.*.*.*.*.*.’.*.*.*«*.*.*.*...' Op de step naar Sicilië? Dierenbescherpiiiig wil uitbreiding activiteiten ZEE WENEN MEESTER^ mme penen meubelent^^^ georganiseerd door uw eigen VW! Cees Bakker Schoenen Nog± 7.500,- ■I De Vrije School op de markt Zomerexpositie Surrealisme 60+ Reizen Bergen/Schoorl De VW en verlichtings avond Vredeskerkje weer open SURSUM CORDA Hoe noemen we Bergens ezeltje B BERGEN HEILOO HOORN WOENSDAG 20 JUN11990 Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn ker) S Aktiviteiten hulp Ruime parkeerplaats KarweUOnderhoudsdienst V komt! J Hoveniersbedrijf Arborea Wij gaan onze collectie geloogd grenen meubelen en accessoires op een nog hoger niveau brengen, met de nadruk op Antiek. Daarom verkopen wij onze huidige collectie voor ongekend lage prijzen! Kerkstraat 13, Bergen (bij de Ruïnekerk) I I I I I I 1 I I I I 1 REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK” Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen „Pomme de Patisserie”.... Patisserie >0 Be! 072-626050 en... Guiness Book of Records 66e JAARGANG - NUMMER 25 WEEKBLAD ,,DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren Het programma - Waarom dit initiatief? Tuincentrum Schoorl Pianttijd: altijd! Waarom zou u met bomen, heesters en planten wachten tot volgend voorjaar als het nu ook nog kan? Alle beplanting staat in potten, dus altijd plantklaar Zeer grote keuze, dat geldt voor alles wat op het tuincentrum staat Persoonlijke adviezen BERGEN Een van de „muzikale hoogtepunten” het komen de weekeinde is het romantisch slotconcert van het Regionaal Jeugdorkest in de grote zaal van „De Vest”. De door de aanwe zigheid van dit jeugdorkest en de medewerking van de concert pianist en componist Gerard Hengeveld belooft deze middag een boeiende confrontatie te worden tussen zeer jeugdig amateuris me en gerijpt meesterschap. Mensen die van jeugd en muziek houden moeten dit concert meemaken. Voor de leerlingen van het Alkmaars Cultureel Centrum wordt het een onvergefelijke gebeurtenis. Samen op het grote toneel, mét Gerard Hengeveld. Sponsors i|| NEDERLANDSCHE IIUhUm tapijt unie Nieuw klubhuis t en de duinstreek .ERIJ- De jeugd serieus aan het musiceren samen met Gerard Henge veld. ten s Kortom, zaterdag 23 juni, Kiefthoek, Groeneweg één en al gezelligheid op de velden van The Bears. Westfriesedijk104 Krabbendam VOORALUW SIERSTRAATWERK en originele tuinaanleg IDE AAN 49-51 Bel voor geheel vrijblijvende offerte 02269-3050 Heeft u al kennisgemaakt met zie pag. 3 dorpsstraat 1, bergen, telefoon: 02208-12473 Naast softball is er ook een loterij. Om 14.00 uur een ballonenwedstrijd voor de jeugd. Een grabbelton. Stands met infoermatie over honk- en soft- ball. Om 17.00 uur een barbecue en vanaf 17.00 uur een optreden van de Nagousse Naganne Reggae Band. De start is om 05.00 uur. Negentien heren zullen non-stop softballen. Met officiële scheidsrechters zal de poging duren tot ’s avonds 22.00 uur. Indien de poging lukt krijgen de softballers een aantekening in het Guiness Book of Records. Natuurlijk zal het zwaar zijn. De spelers hopen dan ook op steun van het publiek. De hele zater dag is iedereen welkom. Er wordt geopend met de Bloemen- wals van Tsjaikovsky. Daarna een Concertino voor klarinet en orkest van Von Weber, gevolgd door een Roman ce voor viool en orkest van Svendsen. Dan, voor de pauze, speelt Gerard Hengeveld het eerste Pianoconcert van Schumann, samen met het jeugd orkest. De Russische violist, die spoe dig weer terug moet naar Rusland, speelt op een zelf gebouwde viool. De zaal van De vest zal ongetwijfeld vol zitten met ouders van kinderen die meewerken. Ook met fans van Gerard Hengeveld die de bijna tachtigjarige pianist graag willen horen. Echte lief hebbers van jeugd en muziek en van Hengelveld mogen deze bijzondere middag niet missen. Er zijn nog kaarten te koop bij het ACKV, telefoonnummer 072-123991. Blijven er kaarten over dan zijn ze aan de kassa van De Vest op de middag van de uitvoering. Maar u kunt daar niet op rekenen. Zondagmiddag 3 uur. MH. BERGEN - Natuurlijk kennen we allemaal Artis en bijvoorbeeld Mar ken of Volendam. Maar bent u wel eens in het dierenpark Emmen ge weest? Of heeft u wel eens in Giet hoorn rondgevaren? Als u daar nog nooit geweest bent is er nu de kans van uw leven. Want voor de Bergenaren organiseert de VVV twee dagtochten op één en dezelfde dag. U heeft alleen maar te kiezen. Een hele dag „onder de pannen”. Met uw eigen, gezellige dorpsgenoten. Doen! BERGEN AAN ZEE - Zondag morgen om half elf zijn dc deuren van het kleine Vredeskerkje in Bergen aan Zee weer open: de eerste dienst van de zomer vindt dan plaats. Voorganger is dan: ds. M.A. van Rhijn; het orgel wordt bespeeld door de bekende organist Hans Steehouwer en Jacqueline Elemans zorgt weer - als vanouds - voor het cantoraat. Tien diensten zullen er deze zo mer worden gehouden; de eerste dus aanstaande zondag, 24 juni en de laatste op 26 augustus. Het centrale thema in al déze dien sten zal zijn: roeping en dat in allerlei verschillende gestalten en vormen. De MAD-stichting, die de kerk beheert en deze diensten belegt, stelt zich ten doel een open bijdrage te leveren aan een eigentijdse spiritualiteit, dienste van de tijdelijke en vaste bewoners van Bergen aan Zee en Bergen. Om de Bergense honk- en softball- vereniging, die volgend jaar 20 jaar bestaat, onder de aandacht van de Bergense bevolking te brengen. Teveel inwoners weten nog niet of te weinig van het bestaan af. Tevens is de poging een mogelijkheid om het heren soft- ball onder de aandacht te brengen. Een initiatief die ook de steun heeft van het rayonbestuur van de K.N.H.V.B. Heren softball is bij uitstek geschikt om na een aktieve handbalkarriëre te beoefenen. Ook om op „latere” leeftijd kennis te maken met deze fascineren de sport. Geen harde kontaktsport, re delijk blessurevrij en altijd zeer spor tief. Belangstellenden kunnen op deze dag kennis maken met deze sport. De VVV organiseert natuurlijk al tijd van alles voor de toeristen. Maar nu staat er een ander „uitje” op het punt gerealiseerd te worden. Met ei gen dorpsgenoten er zomaar eens een dagje tussenuit. Natuurlijk kunnen de gasten uit het dorp ook mee. Maar la ten de Bergenaren of lezers van de Duinstreek uit Schoorl of Egmond nu ook eens instappen. De ene tocht gaat naar Emmen naar dat beroemde die renpark. De laatste tijd staat dat in het middelpunt van de belangstelling door het „Biochron” een soort mu seum over het leven op onze planeet aarde. Tropische wouden, reusachtige spinnen, metershoge varens en ge heimzinnige vissen.... Natuurlijk is daar dan de tropische vlindertuin waar zelfs Japanners verrukt van zijn. BERGEN - Op zondag 1 juli wordt om 15.00 uur de zomerexpositie van surrealistische kunst geopend in de enige surrealistische galerie van deze regio, het Kabinet Hendrik Beekman aan het Groot Nieuwland 62 te Alk maar. De expositie krijgt het karakter van een overzicht van een aantal sur realisten door medewerking van men sen als Elmar Huisman, Kees Kaptijn, Hendrik Komen, Piet Sommer, Ab Steenvoorden, Louis Wijmans en Hendrik Beekman zelf. Ook de kun stenaars zullen deze dag aanwezig zijn. Nu al wordt bekend gemaakt dat in het vroege najaar september-okto- ber een expositie zal worden gehou den van het werk van de te jong ge storven Alain Teister. BERGEN - Afgelopen zaterdag stonden medewerkers van de Vrije School op de zaterdagmarkt. Aan staande zaterdag 23 juni zullen zé daar weer aanwezig zijn om informa tie te geven over het onderwijs aan deze school. Tevens zal er informatie beschikbaar zijn over de nieuwbouw van de Vrije School. BERGEN Tijdens eerdere ledenvergaderingen van dc VVV Bergen hebben enkele leden zich bezorgd uitgelaten over de kwali teit van verlichtingsavond. Het VVV-bcstuur deelt deze mening cn neemt initiatieven om verlich tingsavond kwalitatief nieuwe impulsen te geven. Een commis sie van het WV-bestuur in de personen van mevr. Netty Tiberi en de heer Cor Schmeits is mo menteel hier volop mee bezig. De commissie verzoekt een ieder die zich wil inzetten contact op te ne men. Tel. 94436 of 12597. Zij ho ren dan graag welke activiteiten en welke straten u wilt vertegen woordigen. Zondagmiddag 15.00 uur precies gaat het doek open voor het Regionaal Jeugdorkest onder leiding van An dries Hubers. Dezelfde dirigent die ook het Alkmaars Ouderenorkest on der zijn hoede heeft, geeft de toon aan bij de jongste jongeren uit de regio. Kinderen uit Alkmaar, Bergen, Schoorl en Heiloo vormen het Regio naal Jeugdorkest. Zeker 55 leerlingen van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming bespelen alle mogelijke in strumenten met een inzet en overgave die vermeldenswaard is. Niet alleen de oude meester Gerard Hengeveld is enthousiast over wat de leerlingen doen. „Het gaat in de eerste BERGEN - Het zal de trouwe bezoekers van de Hertenkamp niet ontgaan zijn: Bergen heeft er een ezeltje bij. Na een opvallend lange zwangerschap, heeft moe der Karin ongeveer drie weken geleden het leven geschonken aan een welgeschapen zoon. Tot nu toe gaat deze stevige hengst naamloos door het leven, maar de heer E. Spee, hoofd van de ge meentelijke dienst beplantingen, waaronder de Hertekamp resor- teert, zou het dier graag van een naam voorzien. Ook omdat de an dere ezelin Katinka in verwach ting is en we straks de vierde ezel kunnen begroeten. Men kan alvast beginnen voor de pasgeboren ezel een naam te bedenken. Wie met de origineel ste naam komt die toch goed bruikbaar is, kan rekenen op een kleine attentie van de Stichting Vrienden van de Bergense Her tenkamp. Stuur de naam naar de secretaresse van de stichting, mevr. M. de Lange-Burger, Beu kenlaan 2, 1861 EH Bergen. Naam graag met toelichting. plaats om het samen muziek maken.” aldus Gerard. „Als ik deze jongeren bezig zie, heb ik weer vertrouwen in de jeugd. Het is allemaal met zo negatief als het soms wordt voorgesteld. Deze kinderen zijn echt met muziek bezig en je moet natuurlijk niet rekenen op volwassen of gerijpt spel. Hoofdzaak is dat de basis op deze manier wordt gelegd voor de liefde voor muziek. Muziek komt je hele leven voor en mensen kunnen niet zonder. Hier wordt wat goeds gedaan met de jeugd. Geweldig, wat Andries Hubers zich een moeite getroost om er zo veel mo gelijk uit te halen.” Er zijn nog twee andere solisten. Jacqueline Vinke en Sergei Fedos- jeenko. Eerstgenoemde speelt klari net, de Rus speelt viool. Ook zij zijn best te spreken over de samenwerking met het jeugdorkest. dier, Red de pad, Scharrelei en enkele andere groeperingen op het gebied van dier en milieu. Jaarlijks wordt, in samenwerking met de dierenartsen, een sterilisatie-actie voor huisdieren gehouden. Ieder die het streven van de Dieren bescherming wil steunen kan lid wor den van de afdeling Bergen-Schoorl of direct een financiële bijdragê storten. In deze editie van De Duinstreek treft men een bon aan die ongefrankeerd kan worden ingezonden; deze bon staat op pag. 3. werden gezocht, brieven verstuurd met de vraag voor vrijwillige bijdra gen, een loterij enz. Op dit moment is nog 7.500,- nodig. Dan kan The Bears zijn nieuwe onderkomen volle dig bekostigen. Naast vrijwillige bijdragen en spon tane giften van leden (of ouders) zijn The Bears blij met de sponsors. Zoals met Bouwbedrijf Bergen, Installatie bedrijf Besseling, Herenmode de Pee, Broekengarage, Fa. Geerts, Vliegad- viesgroep, Restaurant de Vlieger, bar Mont Blanc, drukkerij Rene Kuys, Ru mours bar, Garage v.d. Bosch. Als hoofdsponsors, de Verenigde Spaar bank Bergen en Buckler in samenwer king met de fa. Scholten. U ziet daar zelfs de kleinste vogels van de wereld, de kolibri, rondsnorren. Onderweg is er koffie, we bezoeken een snelrestaurant voor een hapje „tussendoor” en tot slot een lekker di- nertje met z’n allen. Om kwart voor acht in de bus bij het VW-kantoor, om 21.00 uur weer thuis. Allemaal voor 66,-. De andere tocht gaat naar Staphorst en Giethoorn. Een kerk dorp met boerderijen en klederdrach ten. Eigenlijk is heel Giethoorn een openlucht museum. Net als Staphorst. Er wordt van alles georganiseerd, zo dat u niets zult missen. Ook de koffie niet en natuurlijk een heerlijk diner tot slot van een fijne dag. Zomaar er tussendoor. Voor 69,- uit en thuis, inclusief alles! Allebei op een doorde weekse donderdag 28 juni aanstaan de. Het is altijd een verrassing wie er in de bus stapt, maar u mag natuurlijk ook uw buurvrouw of buurman mee nemen.... Bel maar even met het VW- kantoor. Houden ze ëen plekje in de bus vrij voor u! Nog 7.500,- voor The Bears. BERGEN/SCHOORL - Op 11 juli staat een bezoek aan de AVRO-studio op het programma. U krijgt daar een rondleiding die ongeveer twee uur duurt. Na de lunch wordt een tocht I gemaakt over dc Utrechtse Heuvelrug. Deze keer gaat, men dus niet zo ver van huis. De kosten voor deze tocht zijn ƒ50,- per persoon. Het verschuldigde be drag kan bij opgave worden voldaan, maar u kunt het ook overmaken op girorekening 216511 t.n.v. Commissie 60+ Reizen Bergen/Schoorl of op bankrekeningnr. 84.33.71.099 t.n.v. de I commissie. U kunt zich tot 8 juli opgeven bij de I volgende adressen: voor Bergen: C. I Zee, Wilhelminalaan 6, tel. 95525 en J. de Koning, Stroomerlaan 10, tel. I 12307. Voor Schoorl: mevr. A. Seinen, Acherpad 14, tel. 1995 en mevr. M. I Bernard, W. van Brederodeweg 3, tel. (Advertentie) Valt morgen definitief het doek voor Oranje of gaan we met onze helden nog een paar spannende weken tegemoet? Graag willen we de heer de Ronde uit Amsterdam nogmaals herinneren aan zijn weddenschap wanneer Oranje de tweede ronde niet zou halen. Op de autoped hele maal naar Sicilië, het lijkt ons be paald geen pretje, maar wie dacht dat hij die weddenschap ooit zou verliezen? Dat wordt erop of eron der. Erop én eronder is de NTU aan bieding van deze week. Kaschmir, een zwaar noppen berbertapijt van 5 .sterrenkwaliteit. Dit schitteren de, zuiver scheerwollen tapijt op jute rug, 400cm breed, wordt na melijk gratis gelegd op latten en ondertapijt. En deze week kost het geen 359,-, maar slechts 298,-. KANAALKADE31b-ALKMAAR TELEFOON 072-155260 SCHOORL/BERGEN - Zowel lan delijk als in de plaatselijke afdelingen van de Nederlandse Vereniging tot Berscherming van Dieren - kortweg Dierenbescherming - voltrekt zich de laatste jaren een fundamentele veran dering. Op landelijk niveau manifes teert zich dat wellicht het duidelijkst door het, aantreden van een nieuwe voorzitter in de persoon van de heer Piet Steltman, bekend van het tv-pro- gramma ’Ja Natuurlijk’ en tot nu toe voorman van het IVN (Instituut voor Natuurbeschermingseducatie). Op het niveau van de plaatselijke afdelingen van deze vereniging met 120.000 leden wil men graag inhaken op de nieuwe opzet. AI enige tijd is de Dierenbescher ming in actie tegen ontwikkelingen waarvan het dier slachtoffer wordt. Dit geldt zowel de bio-industrie als vivisectie en de bonthandel. Nu vormt de zich ontwikkelende genetische ma nipulatie een bron van zorg. De Die renbescherming is ervan overtuigd dat het niet aanvaardbaar is dat gene tische kenmerken van levende wezens zomaar veranderd worden. De weer stand tegen dit verschijnsel is groeien de en de vereniging zal er alles aan doen om die weerstand te bundelen en vorm te geven in de richting van de overheid en de politiek. Landelijk is de Dierenbescherming heel actief geweest bij het veilig stel len van het welzijn van dieren in de nieuwe gezondheids- en welzijnswet voor dieren. Dit bleek hard nodig, om dat aanvankelijk het belang van de dieren in deze wet niet centraal stond. In Bergen en Schoorl is sprake van een bloeiende gezamenlijke afdeling, waarvan het kortgeleden nieuw aan getreden bestuur verschillende activi teiten ontwikkelt. Zo wordt gestreefd naar een verkooppunt voor allerlei materiaal en naar verspreiding van lespakketten voor basisschoolleerlin gen. Jaarlijks wordt door de afdeling een omvangrijke bijdrage geleverd aan het dierenasiel aan de Bergerweg; ook de recente verbouwing werd krachtig gesteund. De stichting Damland ont ving een eenmalige grote gift en krijgt voortaan een jaarlijkse subsidie. An dere instanties die door de Dierenbe scherming worden gesteund: stichting Dierenambulance, stichting Zwerf- De aktie klubhuis The Bears. Het benodigde bedrag van 25.000,- komt in zicht. Via een schrijven zijn verschillende in woners van Bergen benaderd om vrijwillig een bijdrage te doen. Vele positieve reakties, maar nog net niet genoeg. Via de Duin streek nog éénmaal een oproep. Steun de aktie en stort geld op rekening van „Aktie klubhuis The Bears”, Verenigde Spaar bank Bergen rek, nr. 84.67.81.816, bankgiro 5180. OUDEGRACHT 171, 1811 CD ALKMAAR.TEL.072-113474 J Intern in de vereniging ontstond 1 jaar geleden het idee voor deze dag. Vanuit het eerste herenteam kwamen eerste initiatieven. De fam. Jansen, Brouwer en Faase namen het voor touw. Zij kregen direkt positieve reakties vanuitde klub en het rayon. Ook zij zien graag extra aandacht rond het softball. Langzamerhand kwam het idee om deze dag te gebrui ken als aanzet voor een nieuw klub huis Het bestaande klubhuis had zijn beste tijd gehad. Vele verschillende gedachten kwamen naar voren. Van oude kontainers tot volledige nieuw bouw Uiteindelijk is gekozen voor nieuwbouw met zoveel mogelijk ge bruik van materiaal van het oude klubhuis. Kosten 25.000,-. Vanuit de vereniging kwam aktie. Sponsors Op zaterdag 23 juni zal de plaatselijke honk- en softballvereniging The Bears een poging ondernemen om het uurrekord herensoftball te verbeteren. Het rekord van I6V2 uur is sinds 1983 in bezit van B.S.V. The Seagulls uit Midden- meer. Daarvoor was het in bezit van The Foresters uit Heiloo (1981). Het non-stop softballen zal vanaf ’s morgens 5.00 uur plaatsvinden. Om het rekord scherper te stellen zullen de Bergense Beren 17.00 uur moeten softballen. Als alles goed gaat zal ’s avonds om 22.00 uur de laatste bal geslagen worden. Plaats van handeling: de Kiefthoek aan de Groeneweg (naast Berdos). "A 75 iaar eeleden opende Tally-Ho in Bergen één van de eerste boutiques van Nederland. Om dit te vieren hebben wij vijf Bergense kunstenaars uitgenodigd een exclusief Tally-Ho jubileum t-shirt te ontwerpen: Neeltje Maria Min, Jeroen de Carpentier, Olof Baltus, Rob Verkerk en Boris Groeneveld Wij bieden deze t-shirts in een beperkte oplage te koop aan voor onze jubileumprijs.

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1