Basis gelegd voor 175 woningen op voorm actief e stoutenbeek weekblad Kapitale puinbreker Drumband Schoorl leeft weer Kwekerij Weigelia Kwekerij Weigelia Open: vrijdag en zaterdag rum J He Toneelgroep Bergen brengt jubüeuin-voorstelling Ledenreünie deed wonderen In memoriam Jannie Korver 1 ARBEIDSBUREAU Alle vrouwen ekonomisch zelfstandig De ANBO op de fiets Filmhuis Schoorl Trommelaars halen Sint-Nicolaas in Ledenvergadering WD SCABEO dia-avond Concert in de Slotkapel Meer dan één hond wordt fors belast Raadsleden en ’bosmensen’ gaan samen wandelen 66eJAARGANG-NUMMER41 WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn 111W INTERIEUR-ARCHITECTUUR De kracht van een persoonlijke stijl WEEKBLAD „DE DUINSTREEK” Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14.200 exemplaren EXTRA VACATURE-KOLOM mode met gezicht Plein 17, Bergen Tel. 02208-13419 Patisserie van uw zie elders iri dit weekblad Zelf speculaas maken... REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK” Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen OSCH Bel 072-626050 en... CEES BAKKER SCHOENEN KarweUOnderhoudsdiensf k komt! Haagleylandii van 30 tot 300 cm vanaf1.25 25 Heide25.00 12 Vaste rotsplanten7.^0 BERGEN - Jongstleden maandagochtend werd om precies tien uur de overeen komst getekend tussen de Sint Josephstichting van de zusters Ursulinen en het Bouwfonds Woningbouw N.V. met als partner het uitvoerend bouw bedrijf M.J. de Nijs b.v. te War menhuizen, Door deze overeenkomst is een einde gekomen aan een onder- handelingsperiode die vanaf maart 1987 geduurd heeft. Thans is de mogelijkheid ont staan om te komen tot de bouw van 170 woningen op het grote terrein dat op dit moment wordt geëgaliseerd. De onder tekening werd bij gewoond door de beide wethouders van de gemeente Bergen, mevrouw Annie Frans en de heer Jan Stomps. In de eerstvolgende commissievergadering van ge meentewerken zullen nadere plannen bekend gemaakt wor den. Het sluiten van de over eenkomst werd wel gevierd met koffie en taart, maar daar was dan ook alle reden voor. I” Spitsbergen Nieuwe instructeur BS./B I I SS Ta 1 de duinstreek ■w plan om de oude bomen te laten staan. J.M. JE s party Hier zullen zo spoedig als mogelijk is een deel van de 170 woningen gereali- De puinbreker (kosten méér dan 1 mil joen gulden) is nog wel een paar weken druk op het voormalige kloosterterrein. Kerkstraat 13 Bergen (bij Ruïnekerk) Zlepag.3 Dorpsstraat 1Bergen, telefoon: 02208-12473 It nd Geestersingel 28,1815BAAIkmaar tel. 072-157238 sch Telecom BERGEN Donderdagavond 11 oktober kunnen vrouwen meer te we ten komen over de 1990 maatregel, waarin men er van uit gaat dat meisjes die in 1990 en daarna 18 jaar worden zelf de kost kunnen verdienen. Heeft dit ook consequenties voor moeders en oma’s? Mevr. Irma ,Roos, consulente van de Stichting Vrouw en Werkwin kel in Alkmaar, zal hierover spreken. Veel tijd wordt ingeruimd voor het beantwoorden van de vragen. De avond wordt georganiseerd door de Federatieve Vrouwenraad. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Ge bouw De Nieuwe Beuk, achter de Pe trus en Paulus kerk. Entrée 2,50, in clusief koffie of thee. seerd worden. Het wordt wonen-tus- sen-de-bomen, want iedereen is van stool uit de achterzak van een politie agent en schiet de acteur dood. Door een onhandigheid valt een televisie lamp op Smith’s hoofd. Ook dood. Dit is nog maar het voorspel van een film die zich verder voornamelijk afspeelt op een eiland waar in een groot hotel allerlei beroemdheden huizen, zoals Einstein, Hemingway, de maitresse van enkele beroemde mensen, een miskend schilder en een net niet ge slaagde componist. Roem als een zaak van leven of dood, liever gezegd dood of morsdood. Voor sommigen is er niets ergers dan in vergetelheid raken. Maar tegen het verstrijken van de tijd is niets bestand. Sinds maandagochtend is een kapi tale puinbreker van Lute Recycling B.V. uit Beverwijk actief op het kloos terterrein. Deze gigantische machine verpulvert in hoog tempo alle steen en betonbrokken van iets kleiner dan één meter in het vierkant. Op die manier vermaalt het monster ruim 800 ton per dag. Deze gruisachtige uitwerpselen worden wellicht gebruikt bij de ko mende wegverharing van het terrein waar straks een hele woonbuurt zal verrijzen. SCHOORL Volgende week woensdag gaat de ANBO-ploeg vanuit Bergen naar Schoorl. Want ANBO Bergen heet tegenwoordig ANBO- Bergen-Schoorl. Het is maar dat u het weet. Wat zijn ze actief daar in Ber gen! De ANBO-ploeg komt naar Wes- terkimme. Daar gaan ze een echte AN- BO-bingo middag organiseren om 14.30 uur. De Schoorlse leden zullen wel in de meerderheid zijn, hoopt ie dereen. Want het is de eerste keer dat ANBO Bergen zoiets in Schoorl orga niseert. Als het goed gaat en er is ge noeg belangstelling gaat de ANBO on getwijfeld meer leuke dingen organi seren, samen met de Schoorlse leden. Ze zullen leuke prij sj es meenemen .zo dat iedereen er iets van mee naar huis kan nemen. Volgende week woensdag wordt een echte ANBO-bingo dag in Westerkimme. En de Bergenaren...Die maken er meteen een leuk fietstochtje van als het niet regent. 4. i SCHOORL - Het Filmhuis vertoont op zaterdag 13 oktober om 21.00 uur de film Wings of fame van Otakar Vo- tocek. Met o.a. Colin Firth, Peter O’Toole e.a. Korte inhoud. Met het boek The wind of fame, de autobiografie van de befaamde filmster Cesar Valentin, ar riveert Brian Smith op een internatio naal filmfestival. Smith zoekt wanho pig contact met Valentin, maar de ster schudt hem van zich af. Bij de opening van het festival staat Smith tussen de juichende menigte als Valentin zijn opwachting maakt. Hij pakt een pi- zijn andere relaties. Een en ander gepaard gaande met komische verwikkelingen De vaste regisseur Arjan Tiebie speelt deze keer zelf de hoofdrol en Aad Sonneveld is bereid ge vonden de regie voor dit stuk op zich te nemen. De vereniging kan gezien de hoge kosten financieel geen grote sprongen maken, maar voor het feestelijk tintje is gezorgd voor levende muziek voor het bal na, met medewer king van het Euro-trio. Tevens is er voor trouwe donateurs een ju- bileum-verloting georganiseerd. BERGEN Dit jaar bestaat to neelgroep Bergen 60 jaar en brengt haar jubileum-voorstel ling met de toepasselijke titel ’Ik lach er om’ van Noel Coward, op zaterdag 10 november 1990 in De Rustende Jager, aanvang 20.15 uur. Het is een blijspel in drie be drijven met 6 dames en 5 heren, en het gaat over het leven van een bekend Nederlands acteur Adriaan Steyn, die op het punt staat een film in Amerika te gaan maken. Voor het echter zover is komt er heel wat aan het licht omtrent de verstandhouding met zijn vrienden, te weten: Olivier SCHOORL - Hemelvaartsdag van dit jaar is voor de Drumband Schoorl een gedenkwaardige dag geworden. Het korps, dat op sterven na dood leek, werd op de valreep gered door een groot aantal oud-leden. Het bestuur had dat laatste redmiddel gevonden in een reünie ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan van de band. Een uitstekend idee, dat zeer positieve gevolgen heeft gehad. Leden van toen kwamen van heinde en verre, speelden dat de stukken eraf vlogen, raakten enthousiast en zie: de Schoorlse drumband leeft weer. En zo hoort het eigenlijk ook in een betrek kelijk kleine gemeenschap als Schoorl. Evenementen zijn er dikwijls om muzikaal te worden opgeluisterd. En wat is er dan dorpser, dan dit te laten doen door je eigen plaatselijke fanfare en drumband? En organisaties van aktiviteiten dreigden hun muzi kale wensen naar buiten de gemeente grenzen te moeten verleggen. Het hoeft niet meer. De Drumband Schoorl zal, wanneer straks Sint-Ni- colaas zijn opwachting maakt, aanwe zig zijn. Zich weer aan Schoorl kun nen presenteren. Nogmaals, dank zij de reünisten maar natuurlijk in de eerste plaats door de grote inzet van het dagelijks bestuur, dat immer in een goede afloop heeft geloofd. Voorzitter Hans Kersten gaat er met sekretaris Klaas de Haan en penning meester Piet Rens weer tegenaan. Niet meer om te redden wat er te redden valt. Dat is gebeurd. Kijken naar de toekomst. En als je toekomst zegt, dan heb je het over de jeugd. En daaraan ontbreekt het bij de drumband nogal. Het aantal jeugdleden staat in geen verhouding tot de „gevestigden”. En daar moet, zo meent het bestuur, iets aan gedaan worden. Een leden wat reserves maar van dat geld is het clubhuis De Boet opgeknapt. Voor de aanschaf van de uniformen, zoals de leden zich dat voorstellen, zal moeten worden gespaard. Maar dat is een zaak van later zorg. Belangrijker is, dat de band straks „de weg op kan”. Onder leiding van Helder wordt op de vrijdagavond gerepeteerd in De Boet. En wie belangstelling heeft, mag daar best eens komen kijken en luisteren. Vooral jeugd vanaf negen jaar is wel kom. Vanaf half acht speelt de jeugd, gevolgd door de wat ouderen terwijl gezamenlijk gedrumd wordt om acht uur. Mochten er ouders zijn, die om wat voor reden ook, problemen hebben met het lidmaatschap van hun kinde ren bij de drumband (denk aan ver voer, te laat tijdstip of iets dergelijks) dan kan men meer informatie krijgen bij een van de bestuursleden. Klaas de Haan, tel. 1673 of Hans Kersten, tel. 2524. Het bestuur wordt overigens ge completeerd met Henk van der Helm, Jan Hamburg, Elly Hofman, Tanja Beemsterboer, Ad Nierop en Pauline Koopman. BERGEN - Hedenavond wordt om 20.15 uur de ledenvergadering van de afdeling Bergen gehouden in het Parkhotel. De andere vergadering voor de komende maanden zijn: Frac tievergaderingen op het Gemeente huis: (alleen voor WD-leden), 24 oktober - aanvang 20.00 uur, 29 okto ber - aanvang 20.00 uur, 1 november - aanvang 20.00 uur, 14 november - aanvang 20.00 uur. Spreekuur VVD: bestemd voor alle Bergense groepe ringen en individuele burgers. Telefo nische afspraak: F.A. v.d. Heijde (fra- ktiecvoorzitter) tel. 95823, P.K. v.d-. Kaay, fractielid, tel. 18292, H.J. Tho- len, fractielid, tel. 18323. AAR t17uur BERGEN Op zaterdag 20 okto ber, komt de heer Jaap Visser uit An- dijk naar Bergen om te vertellen en beelden te laten zien over zijn reis naar Spitsbergen. Spitsbergen, ken nelijk in oertijden subtropisch, is op zijn reis naar koeler streken verstild blijven liggen. De eilandengroep heeft in haar bestaan zeer grote tempera- tuurs-verandetingen doorgemaakt en ook thans nog zijn er flinke tempera tuurschommelingen van de z.g. ge middelde temperatuur. Zo werden in een periode rond de eeuwwisseling ge middelde januari-temperaturen ge meten van circa - 20°C en 50 jaar later van- 10°C. Maar ook het verschil, win- ter/zomer is groot, ‘s Winters één bar re ijsmassa, ’s zomers ontluikend groen en stromende rivieren. Zo’n kli- maatvariatie heeft uiteraard grote in vloed op het planten- en dierenleven. Er is dan ook een unieke flora en fau na, met een heel bijzondere vegetatie, milioenen vogels en een flink aantal zoogdieren. Kortom, Spitsbergen is ondanks „het barre Noorden” heel in teressant en stil is daar echt stil, vele dagen lang. SCABEO-avonden zijn voor ieder een toegankelijk en worden gegeven in het vereningingsgebouw van de geref. kerk aan de Emmalaan te Bergen. Aanvang 20.00 uur precies, zaal open 19.30 uur. Kaartverkoop, a ƒ3,- en voor donateurs a 2,-, vóór aanvang aan de zaal. Koffie en thee in de zaal a 1,-. In de zaal wordt niet gerookt. Informatie over SCABEO-activitei- ten: in de zaal bij de heer Ab Alberts of telefonisch 02207-15255, ook w.b. uw eventueel donateursschap. De reünisten hebben de Drumband Schoorl uit het diepe dal gehaald. De band leeft weer en kan Sint Nicolaas inhalen werfaktie van vorige winter in Groet leek succesvol. Er kon heel wat jeugd worden ingeschreven. Automatisch calculeer je dan wat bedankjes op ter mijn in. Maar dat „op termijn” kwam al heel spoedig. Gevolg was, dat er slechts een handjevol jeugdleden overbleef. En dan te bedenken, dat diezelfde jeugd in hoofdzaak uit Groet vandaan moet komen. Daar is het aan bod het grootst. Maar dat probleem deed zich allemaal nog voor de ge denkwaardige Hemelvaartsdag voor. Die dag was het begin van de toe komst.... het voortbestaan van de Schoorlse drumband. De drumband heeft ook een nieuwe instructeur. Het bestuiir heeft de heer Helder uit Den Helder bereid gevon den de draad weer op te nemen. Hij volgt Corina Rens op, die lange tijd de muzikale leiding over de band heeft gehad. „Helder”, zo laat Hans Kersten we ten, „is razend enthousiast. Hij komt met een vrij nieuw repertoire dat al spoedig door de leden kan worden op gepakt. Vlotte, levendige en goed in het gehoor liggende marsen. We zullen Schoorl laten zien en horen dat er weer muziek in zit”. Over dat „zien” mag je even, op z’n minst, van mening verschillen. Want de nieuwe oud-leden stelden bij hun nieuwe lidmaatschap wel een voor waarde: niet meer in het (strakke) uni form. Kersten: „Wij hebben ons daar als bestuur bij neergelegd. Het is een wens van alle leden. Geen uniform meer maar wel uniform gekleed. Op den duur zal het er wel van komen, dat we in gelijke tenues worden gestoken maar gedacht wordt dan aan kleding, die losjes om het lijf zit. Als aanloop daartoe zullen de leden waarschijnlijk in een blauwe spijkerbroek en witte top verschijnen. Het zal even wennen zijn maar het geheel zal er zeker niet minder om zijn”. De bandleden willen af van een soort keurslijf en zich wat gemakkelijker kunnen bewegen”. De Drumband Schoorl begint weer helemaal opnieuw. Ook wat de finan ciën betreft. Platzak begint men aan een geheel nieuwe episode. Er waren EGMOND AAN DEN HOEF Op zondag 14 oktober om 15.00 uur zal in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef een concert worden gegeven door het piano-trio Tremonti. Entreeprijs: 10,- p.p. (inch koffie en koek); dona teurs 7,50. Reserveren kan: tel. nr. 02206-1990. Programma werken van Ludwig von Beethoven (1770-1827): Thema en variaties in Es. gr.t., Opus 44 voor pia no, viool en violoncello; Sonate voor piano en violoncello in g kl. t., Opus 5 nr. 2’ Adagio sostenuto e espressivo- Allegro molto piu tosto presto; Rondo: Allegro; Sonate voor piano en viool D gr. t., Opus 2; Allegro vivace; Andate piu tosto Allegretto; Allegro piacévo- le. Pauze. Trio in Ggr. t., Opus 1 nr. 2; Adagio-Allegro vivace-; Largo con espressione-; Scherzo: Allegro; Fina le: Presto. De solisten van het Trio Tremonti zijn: Jan Piet Knijff, fortepiano; Adriaan Bedner, viool; Barbara Kern- ig, violoncello. BERGEN - In de Duinstreek van 26 Samen met haar zuster Lies ver- september heeft u kunnen lezen dat vaardigden ze de prachtige costuums Janny Korver, ooit een bekende Ber- voor de goedheiligman en zijn Zwarte gense vrouw, na een liefdevolle ver- Pieten. Ze maakten ook nog een zorging in de Marke vredig is ingesla- tweede stel dat voor de verhuur he pen voor altijd. Doordat ik met vacan- stemd was. Dat bracht ook nog aardig tie ben geweest kan ik nu pas op deze wat geld in het létje. Ook voor de kin- mededeling reageren. Ik denk dat met deroperettes die indertijd met veel mij veel Bergenaren met ontroering succes in de Rustende Jager en in het kennis genomen hebben van dit be- Openluchttheater van Bergen opge richt. Maar ook met gevoelens van voerd werden, ontwierpen de ’’dames dankbaarheid. Dankbaarheid voor Korver” de fraaie costuums die onder alles wat Jannie Korver voor onze ge- hun leiding door diverse moeders meenschap en voor de Bergense Jeugd werden vervaardigd. heeft betekend. Dat alles deed Jannie Korver zon- Jarenlang was zij de grote animator der zichzelf ooit op de voorgrond te van het Sint Nicolaasfeest voor de plaatsen. Zij was de bescheidenheid Bergense schoolkinderen. Zij organi- zelve. Het ging haar alleen om het seerde de jaarlijkse collecte en be- welzijn van de kinderen. Velen van heerde de financiën op voortreffelijke hen die nu volwassen zijn hebben wel wijze. Daardoor kon de Sint alle scho- licht nooit beseft hoeveel Jannie Kor- len bezoeken en voor ieder kind een ver voor hen heeft gedaan. Daarom is cadeautje meenemen. En dat was het goed dat bij het verscheiden van vooral in de na-oorlogse jaren, toen deze sympathieke vrouw in dank- we nog geen wete hadden van onze baarheid wordt herdacht wat zij voor huidige welvaartsstaat, geen gemak- Bergen betekend heeft. kelijke opgave. S.J. Nijdam. ”De Rekere” BERGEN Het college wil de raad voorstellen Bergenaren die meer dan één hond hebben in de toekomst extra te belasten. Het gemeentebestuur wil het basista rief van 75,- slechts voor de eer ste hond handhaven. Voor elke hond meer zal voortaan 150,- gevraagd worden. Deze maatre gel is een gevolg van de sterk toe genomen overlast, veroorzaakt door honden. Bezitters van meer dan één hond zullen hiermee een extra bijdrage leveren aan het schoonhouden van bossen en plantsoenen. Dit voorstel is toegevoegd aan het totaalpakket van belasting verhogingen waar een meerder heid van de raad zich in juni, tij dens de voorbeschouwingen, in kon vinden. De vaststelling ervan vindt nu plaats in de raad van oktober. Zo zal de toeristenbelasting verhoogd worden van 0,98 naar 1,10 per persoon per nacht. De rioolretributie kent het volgend jaar een stijging van 15% en de onroerend goed-belasting zal met 5% opgetrokken worden. BERGEN - De eindrapportage van het comité tot behoud van het Bergerbos is klaar en wordt een dezer dagen aangeboden aan het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Bergen. De raadszitting van december moet de beslissing gaan brengen wat er met het Bergerbos wordt gedaan. Allereerst zal een dag worden gepland in november waar raadsleden en commissiele den aan deel zullen nemen. Het grote gezelschap zal dan onder leiding van de boswachter van het Bergerbos, de heer Burgers en de boswachter van het Provin ciaal Waterleiding Bedrijf wor den rondgeleid door de bossen en aangrenzende terreinen. De rondleiding moet helpen om de beslissing zo goed mogelijk voor te bereiden. DEALER: krijgbaar bij Boekhandel Tho mas of aan de zaal. seur; Monica, zijn secretaresse en Liesbeth, zijn vrouw, alsmede

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1