weekblad Twintig j aar Verenigd Amateur Toneel in Schoort VAT’ 7 0 viert lustrum met De Jantjes stoutenbeek H 11 Bingo spelen voor behoud kerkje ruik :hik Afvalverwerldng- Kustverdediging enDamland len< ag! 'er. en, itige cm ieur. ruik. >ool. ere srd, 'Weekblad ,,de duinstreek en, ||1 VVV Bergen Stap zondag mee met Paul van Schooien Ledenvergadering CDA: Klaverjassen bij BSV vergadert Opinie-onderzoek Bergerbos Concert in Slotkapel Filmhuis Schoorl Cas Seinen, de gedrevene ,Een winter aan zee” in Café d’Alderliefste §t.-Nicolaas curiosa-, kleding ei! snuffelmarkt inT&O WOENSDAG 14 NOVEMBER 1990 Uitgave van: B.V. Noorderpers Hoorn 99 Karwei»Onderhoudsdienst komt! 4 Q CO Huis verkopen? Van de Ridder Patisserie Roos van A tot Z de Mkerste... mode gezicht Plein 17, Bergen Tel. 02208-13419 Bel 072-626050 en... JAARGANG- NUMMER 46 Verschijnt huis-aan-huis te Bergen, Bergen aan Zee Schoorldam, Schoorl en Groet Camperduin, Egmond aan den Hoef Egmond-Binnen Egmond aan Zee en Warmenhuizen Oplage: 14:200 exemplaren REDAKTIE ,,DE DUINSTREEK” Stationsstraat 1, Bergen - Tel. 02208-97220 Fax 02208-95448 Advertentieprijs 53 ct. per mm Kontrakten speciale tarieven Korr. Postbus 189, 1860 AD Bergen SCHOORL - Woensdagavond in De Blinkerd. Repetitiebij- eenkomst van VAT’70. Met de regelmaat van de klok druppelen ze binnen. De grote zaal staat deze en de komende weken in het teken Van Herman Boubers’ De Jantjes. Volkstoneel in het Schoorlse. Mokums vermaak op het platteland. En voor de spe lers van VAT gaat dat er in als koek. Het eerste bedrijf is al volop aan de gang als nog lang niet alle spelers zijn komen opdraven. Geen harde discipline bij amateurtoneel. Het blijft allemaal een hobby. En hobbyisten hebben te maken met hun dagelijkse be zigheden en beslommeringen. De huisvrouw met kindertjes op tijd onder de wol. De meester in de rechten die zich nog net op tijd in zijn matrozenpak weet te steken. De muziekdocent, wiens lessen wat uitliepen, komt met zijn tekstboek in de ene hand en in de andere behendig twee vorstelijke pilsjes geklemd, naar binnen sluipen. Ook de forens komt wat later: „Man, wat had ik graag mee willen spelen. Maar ze repeteren dikwijls tot een uur of twaalf. Mijn wekker gaat morgenochtend om vijf uur weer.” De woninginrichter, op de planken herbergier, had zijn dagklus al om half vijf plat. Meer tijd voor VAT. Het Schoorls Amateur Toneel klaar voor spektakel. Spel, muziek en dans, verpakt in De Jantjes. VAT heeft wat te vieren. Het vierde lustrum. Twintig jaar toneel verenigd in 1970, nadat een viertal toneelcubs lang zamerhand hun krachten moesten bundelen.Sint Genesius, Ons Genoegen, De Komedianten, Spel en Vriendschap. Ze gingen allemaal op in een VAT, dat in Schoorl en omgeving niet meer in duigen is te krijgen. Spelers zijn zelfverzekerd Mokums dialect Het wordt een wervelende show Vragen over Damland s 1 1 Makelaars Ziepag.3 Patisserie ■B I Tiny de duinstreek JOUKE MINKEMA L.O. BEL NU! 4 'V Het kerkje van Egmond-Binnen. VAT’70 presenteert zich in De Jantjes. Zaterdag 24 november en 1 december in De Blinkerd. toneel. En die deuk? Die is op 24 no vember en 1 december aan de zaal. Zeker weten. middag geopend was, kennis i nemen van het interieur van met het zo waardevolle kabi- >1, daterend uit 1762, onver- BERGEN - Op 16 november is het weer zover. Klaverjassen bij BSV. Aanvang 20.00 uur, BSV-kantine ge legen aan de Oudtburghweg. Er zijn weer grote prijzen te winnen. e De spelers respecteren elkaar, la chen om eikaars typetjes, die zij op de planken zetten. Onderstrepen zo nu en dan hun waardering voor elkaar met een welgemeend applaus. Lachen ook om het echte Amsterdamse taaltje. Het kan allemaal nog tijdens de repe tities. Het taalgebruik, het Mokums dia lect. Het is Cas Seinen niet vreemd. De Westfriese klank moest bij een aantal leden worden uitgebannen. En dat lukte wonderwel. Men praat net zo makkelijk over „looddelen” als het om de centjes gaat. Tjee, en als er dan plotseling iemand eventjes buiten de rol valt met „wegweise, je biese pakke, vandaag niks nódug”, dan moet toch iedereen even in een deuk. Dan giert ook Cas Seinen het uit en kraait hij: „Zie je, dat zijn dingen die kunnen gebeuren maar die ook moe ten kunnen. Daarvoor is het amateur- BERGEN Een jaar geleden besloot de gemeenteraad van Bergen de beslissing, het Berger bos over te dragen aan het PWN, een jaar aan te houden. Momen teel speelt dit probleem weer. De Stichting Bergerbosch heeft in middels het gemeentebestuur een uitvoerig rapport aangeboden, waarin het behoud van het bos voor Bergen bepleit wordt. Bin nen diverse geledingen vande be volking worden nu discussies ge voerd over de pro’s en contra’s van behoud of overdracht. De Stichting Bergerbosch is van me ning, dat alvorens de gemeente raad tot een definitief besluit komt, het raadzaam is, ook de mening van de inwoners van Ber gen te peilen. Aan het Amster dams bureau voor marktonder zoek Inter/View Nederland BV is gevraagd, dit onderzoek uit te voeren. Er zal een representatie ve steekproef worden gehouden onder de Bergense bevolking van 18 jaar en ouder. NOORD-SCHARWOUDE, DORPSSTRAAT 589, TEL.: 02260-15341 HEILOO, KENNEMERSTRAATWEG 129, TEL.: 072-330332 3 kantoren voor u gezamenlijk aktief ;o, zo u wilt, kienavond gehou- ecombineerd met het rad van ur in het dorpshuis „De te Egmond-Binnen. Prachti- spontaan door de middenstand de Egmonden gratis ter beschik- gesteld. U mist héél wat, als u avond niet aanwezig bent, het be- t een fantastische avond te wor- U bent allen van harte uitgeno- l en de toegang is uiteraard gratis. ;s uitgaat. Dit kerkje moet er een- idig blijven voor de zondagse ere- nst. We zijn dat niet alleen ver- :ht aan de mensen die er vóór ons ren, maar ook voor hen, die er nu i en die na ons zullen komen. Dit et toch lukken. Bekend is, dat er st de te verwachten subsidies, irvoor alle benodigde stukken al Monumentenzorg in Zeist aanwe- zijn, er een eigen kapitaal bijeen racht moet worden. Daartoe wor- er de laatste twee jaren al allerlei viteiten gehouden, er is al een aar- bedrag, maar dat moet nog groter ■den. Er is nu een loten-actie gaan- en op vrijdag 16 november ’s daar bij uitstek voor. En niet in de laatste plaats is daar het sociale as pect. Nagenoeg heel VAT is bij het stuk betrokken. Een betrokkenheid van leden, die een vereniging nu een maal nodig heeft. Er mee valt en start. Een betrokkenheid tevens, die resul teert in eep stukje zelfwerkzaamheid, dat, om maar wat te noemen, nog im mer subsidie buiten de deur kan hou den. Door de lange en intensieve repeti ties worden de spelers zelfverzekerd. De Jantjes wordt voor honderd pro cent neergezet, zij het in wat eigen op vattingen van de regisseur. Spelers pakken het op, laten de fantasie van Seinen op zich inwerken, langzaam maar zeker komt De Jantjes op de bühne van De Blinkerd tot leven. Schoorlse mensen, uit alle lagen van de plaatselijke samenleving, doen aan een fijne hobby, laten met elkaar het amateurtoneel leven. Vol overgave. Binnen het schitte rende decor van Frans Buissink, dat door zijn mobiliteit binnen de kortste keren een vijftal verschillende speel plaatsen laat zien, werkt VAT naar een, zoals Seinen bescheiden zegt, „verantwoorde uitvoering” toe. Ta lent is er bij VAT. Maar wat te denken van zang en dans? Richarda Voogt nam dit belangrijke onderdeel voor haar rekening. Het resultaat is ver bluffend. de teksten van de door Louis Davids geschreven liedjes hebben op de bühne van De Blinkerd niets aan inhoud en klank ingeboet. Het geheel wordt professioneel, maar met een ge sloten portemonnaie, muzikaal onder steund door een heel echt Schoorls trio, geplukt uit de jaren twintig uit het bruine café van De Jantjes. Henk Bakker (piano), Peter Broersen (viool) EGMOND AAN DEN HOEF - Op donderdag 15 november ’s avonds om 20.15 uur zal in de Slotkapel een con cert worden gegeven door het Kamer koor Concord o.l.v. de heer A. Groen. Hierbij zullen werken ten gehore wor den gebracht van o.a. P. Hindemith, J. Sibelius, O. de Lasso, J.P. Sweelinck en vele andere componisten van naam. De koorzang zal afgewisseld worden door een blokfluitkwartet met werken van o.a. W.A. Mozart, B. Britten en Sc. Joplin, kortom, een prima avond in de sfeervolle kapel. De toegangsprijs bedraagt 10.- per persoon (incl. koffie en koek). Do nateurs betalen 7.50. en Kees Oud (accordeon) toonden zich direct bereid de plek in te nemen voor de aanvankelijk geplande mechani sche muziek. En wat een voorrecht voor zo’n groot gezelschap. Te mogen repeteren in zo’n ruimte. Zo’n accom modatie. Eri dat voor amateurtoneel. „Want”, weet de regisseur: „hoeveel clubs moet het met hun voorbereidin gen doen met een zolderkamer, een bollenschuur of ergens bij een van de leden thuis? VAT is verwend met zo’n schitterend dorpscentrum. En daar zijn we met ons allen dan ook heel dankbaar voor. Het komt de kwaliteit van het spel zeker ten goede.” harde hand. Toch ook speels, grappend en grollend. Want naast toneel is dat een van de handelsmerken van het Schoorl se VAT. Gezelligheid en saamho righeid. Cas Seinen kan zich met zijn leiding over meer dan twintig to nelisten heerlijk uitleven. Wars van alle interpretaties, die De Jantjes al in de loop der jaren heeft meegekregen, tot een ware musical en andere moderne op vattingen toe, geeft hij de voor keur aan de wijze zoals Herman Bouber het allemaal heeft be doeld. Volkstoneel in optima for ma. „Volkstoneel is een plaatje, met naar verhouding weinig tekst. Volstoneel trekt publiek. Juist nu, in onze moderne tijd een brok nostalgie. En volkstoneel betekent veel spelers. Volksto neel met veel spelers, dat is De Jantjes. Het wordt allemaal best leuk in De Blinkerd, voorspelt Cas Seinen. En hij kant het we ten. rustiek gelegen in de schaduw van beroemde Egmondse Adelbertus idij en bepalend voor het Dorpsge- :ht van Egmond-Binnen is nog ■eds aan restauratie toe. Misschien bben velen van u de laatste twee gevolg heeft. Herinrichting van be paalde gebieden zal dan ook zeker plaats moeten vinden... Een vraag uit het publiek over de Stichting Dam- land bracht zelfs Steltenpool even uit z’n evenwicht. „Hoe zit het nu met die 4 ha grond aan de Nesdijk die Dam- land ecologisch op de schop wil zetten, terwijl er voorlopig nog een omgron- dingsverbod op rust? Is het eigenlijk niet heel vreemd dat een gemeente omgronding probeert tegen te gaan, de medewerking krijgt van de Provincie en vervolgens lijdelijk moet toezien hoe de Provincie voor een dergelijke omgronding alvast 85.000,- als sub sidie geeft?! „Als u mij even uw naam en telefoonnummer geeft, dan zal ik dat eens even voor u uitzoeken, want ook ik vind'dat, net als u, een merk waardige zaak....”, Geen omtrekkende bewegingen dus. Men kon alles aan hem kwijt, de aanleg van een Wijker- tunnel, de aansluiting op het openbaar riool van de toiletten in de strandten ten, de aanwijzing van stiltegebieden. Het was een nuttige avond waar voor al een „ingeschoten” belangstellende aan zijn trekken kwam. In de foyer van het plaatselijke dorpscentrum .wordt een tentoonstel ling geopend van moderne kunst. Bur gemeester Bernard onthult een schil derij van Piet Stenneberg-den Das. De hut van Teun de Jager zal een plekje krijgen in het Schoorls gemeentehuis. Leden van VAT hebben daar, overi gens met alle respect, vanavond geen boodschap aan. Zij bezorgen hun dorp een brokje cultuur uit een heel ander vaatje. Met hun jubileumstuk, een lach en een traan uit de jaren twintig, hopen zij op twee maal een volle schouwburgzaal. Op de beide zaterda gen 24 november en 1 december. Een mooi en verdiend kado voor de jubile rende vereniging. En eigenlijk twijfelt niemand er aan of de kaarten zullen hun weg weten te vinden. Wie heeft het nu nog over een gëne- ratieverschil wanneer regisseur Cas Seinen, met ruim zeven kruisjes ach ter zijn naam, stap voor stap De Jan tjes gestalte gaat geven? Zijn regie, als ex-zakenman in het maatschappelijk verkeer, laat zijn sporen na. Net zo makkelijk gaat het hem allemaal af. Weet hij zich te vereenzelvigen met de rol van de Schele tot die van tante Na en van blonde Greet tot een van de figuranten. Het ene moment met de armen over elkaar, zichtbaar genie tend van een schitterende dialoog. Dan ineens met driftige pasjes rich ting toneel wanneer de Dolle vergeet zijn matrozenpet op te zetten. Hier en daar nog wat schoonheidsfoutjes. Voor de rest? Gesmeerd! Een werve lende show. Cas Seinen weet zich ove rigens verzekerd van assistentie van Richarda Voogt, een onmisbare scha kel in de regie van met name de show, de dans en de zang in De Jantjes. Bo vendien heeft Richarda dagenlang achter de naaimachine gezeten en ook alle zolderhoekjes bij vrienden en kennissen afgestruind om het grote -gezelschap in het oorspronkelijke tex tiel te steken. Oude schoenen en lange jaeger on derbroeken. Een hoofddoek met mot- tegaten en een sjaal met rafels. Een versteld colbertje en het veel te krappe confektiepakkie. Het is er allemaal na lange speur- en strooptochten. Waar mee het sfeertje van De Jantjes tot in alle facetten wordt benaderd. Maar daarnaast vullen Cas en Ri charda elkaar voortdurend aan. En dat is nodig ook, wanneer zo’n twee derde van het spelende ledenbestand van VAT in De Jantjes in aktie komt. Bewust is daar overigens voor geko zen. Veel deelnemers, niet alleen om het publiek spektakel te bieden maar eveneens om zoveel mogelijk leden, die dikwijls naast de boot vallen, te laten opdraven. De jantjes leent zich BERGEN „U neemt het me wel niet kwalijk zeker, dat ik er even mijn jasje bij uitdoe!”, sprak de Westfriese gedeputeerde voor Noord-Holland S. Steltenpool tijdens een openbare le denvergadering van het CDA in Ber gen vorige week donderdagavond. Het ging er in de goed bezette zaal van het Parkhotel dan ook Westfries gemoe delijk aan toe. Steltenpool, goed thuis op het gebied van ruimtelijke orde ning, milieuhygiëne en zaken rond land- en tuinbouw, schetste in nuchte re bewoordingen de problematiek waarmee provinciaal in de toekomst rekening gehouden moest worden. De afvalverwerking bv vraagt steeds meer de aandacht van de ge meentebesturen en provinciale over heid Ging men in 19 8 5 nog uit van een vermindering van het aanbod van huisvuil, nu moet rekening gehouden worden met een toename van minstens 8%. Tot 1993 zal als ontlasting hiervan dan ook niet minder dan 300.000 ton gft-afval voor compostering moeten worden opgehaald. De gewonnen compost blijkt, in tegenstelling tot de algemene verwachting, gelukkig op allerlei bedrijven toch goed afzetbaar. Overigens wijst de toename van het afvalaanbod op een toenemende be drijvigheid, zeker in vergelijking met andere provincies. De groei van de werkgelegenheid is dan ook goed te noemen. Provinciaal gaat men ervan uit Schiphol, waar niet minder dan 40.000 mensen werk vinden, armslag te geven. De uitbreiding van Schiphol tot een Europese Mainport kan een gunstige uitwerking hebben op de werkgelegenheid en het toerisme. Voor het afnemen van het aantal over nachtingen in onze provincie wees de gedeputeerde als oorzaak aan de ver oudering van de accommodaties. Van daar dat men provinciaal studeert op een TRAK, een toeristisch, recreatief actieplan voor de Kop van Noord- Holland. Het inschakelen van de Ka mers van Koophandel en de bundeling van de VW’s en het bedrijfsleven moeten het tij doen keren, In dit kader wees Steltenpool ook de recreatiege- meenten op het feit dat na 1992 van subsidiëring van fietspaden geen sprake meer zal zijn. „Dien uw plan nen dan ook in nu er nog kansen zijn op subsidiëring vanuit de provincie! De bodemverontreiniging in onze provincie blijkt veel groter dan bere kend. Ging men eerder uit van 600 lo- katies die gesaneerd dienden te wor den, na de jongste inventarisatie moet eerder rekening gehouden worden met niet minder dan 1600 lokaties! Gigan tische bedragen zal het vergen ons mi lieu te saneren en gezond te houden. Blij was Steltenpool met het feit dat eindelijk op de Rijksbegroting een structureel bedrag van 80 miljoen was opgenomen voor kustverdediging. Men diende zich wel te realiseren dat dit bedrag bestemd was voor calami teiten bij de verdediging van de gehele Nederlandse kust. De veehouderij- en tuinbouwbe drijven in Noord-Holland zijn in feite zeer marginale bedrijven door ongun stige kavelligging en eigendomsver houdingen. Slechts 50% van de bedrij ven ligt om het bedrijfsgebouw, wat veel onnodig heen en weer gerij tot SCHOORL - Het Filmhuis vertoont op zaterdag 17 november om 21.00 uur in de Oorsprong de Russische film Koma van Nijola Adomenajte en Boris Gorlov, met o.a. Natalie Nikulenko, Alexsandr Balurov e.a. Korte inhoud: Koma is een bijna do cumentair aandoende film die speelt tijdens de laatste jaren van Stalins be wind in een Syberisch vrouwenkamp. De vrouwen lijken er niet erg te lijden onder de fysieke inspanningen van het houthakken in de barre kou. Maar de volmaakte willekeur van de mannelij ke bewakers en de strikte pikorde in de barakken houden er de schrik goed in. Ze vluchten in mijmeringen over betere tijden. Een kommentaarstem citeert een weemoedig gedicht, een flash-back toont een inval bij een van de gevangenen thuis. Er komen moei lijkheden als Marija een verhouding krijgt met de officier Nikifor. De rang orden worden doorbroken. Marija wordt buitengesloten als een verraad ster. Maar ook de bewakers zijn kwetsbaar in dit tijdperk. Koma laat zien hoe diep het geloof in de staat en de partij geworteld is en hoe efficiënt het zelfreinigend vermogen. BERGEN De VVV vergadert don derdag 22 november in het Wapen van Bergen. Alle leden en belangstellen den zijn van harte welkom. Inmiddels hebben de leden de Nieuwsbrief ont vangen. Op de agenda staan o.a. financiën en het TRAP/DPO. De aanvang is 20.15 uur. GOED IN ONROEREND GOED ALKMAAR GEESTERSINGEL 18. TEL.: 072-113504, B.G.G.: 02208-96610, H.J. MESMAN Als hij iets onderneemt, doet ie het goed. Maakt beslist geen half werk. Dat is zijn aard. Een man, klein van stuk, breed in gebaar. Verbaal en gesticulerend zweept hij zijn pupillen op naar voor amateurtoneel ongekende hoog ten en kwaliteiten. Cas Seinen, de gedrevene. Re gisseur van het Schoorls toneel VAT’70. Bewust heeft de lees commissie gekozen voor De Jan tjes als jubileumstuk. Het en thousiasme van Seinen werd er alleen niaar door versterkt. Ge boren en getogen Mokummer als hij is, nam Cas in maart van dit jaar de repetities ter hand. Haal de liefst eenentwintig van de in totaal vijfendertig VAT-leden van stal en gaf het pure volksto neel gestalte in een dorpse omge ving. Cas Seinen, eenenzeventig jaar jong, weet waaraan hij begon. De Jantjes is het eerste toneelstuk, dat hij ooit samen met zijn vader in de schouwburg in zijn geboor teplaats mocht zien. Later zou hij zelf nog wat aan toneel doen. Speelde een blauwe maandag in een bandje. Toen hij, samen met zijn vrouw, naar Schoorl kwam, viel Cas met zijn neus in de boter. VAT’70 zat te springen om man nelijke leden. Hij speelde een rol letje een gaf meteen zijn artistie ke visitekaartje af. Welke creatie Seinen naderhand op het Blin- kerd-toneel ook bracht, succes was verzekerd. Een jaar of vijf geleden nam hij de regie over. En VAT is daar bijzonder gelukkig mee. Cas Seinen regisseert met SCHOORL Natuurgids Paul van Schooten wil zondag a.s. uw gastheer i cm. I zijn namens Wonen onder de Bomen. Om 10.00 uur precies staat hij voor u klaar om gezamenlijk een uiterst boeiende duinwandeling te maken. In tegenstelling tot de andere derde-zon- lag-van-de-maand-wandelingen is het startpunt ditmaal het Witte kerkje te Groet. Vandaar gaat het langs de binnenduinrand richting Schoorl, de boge trappen op en dan wordt koers gezet naar het gebied van de Baaknol- Weg. En mocht u denken wat valt er deze tijd van het jaar nog te zien en te beleven in het Schoorlse duin- en bos gebied, dan kent u uw eigen directe omgeving en bovendien Paul van Schooten niet. Al wandelend zal hij u opmerkzaam maken hoe de natuur zich wapent tegen de winter om straks lp het vroege voorjaar weer in alle glo be te pronken. Daarnaast wil hij u on getwijfeld tonen dat de ene den de an- bere niet is, zomin de ene meeuw de oudere is! Trouwens, over meeuwen gesproken: afgelopen zaterdagmid dag vertoonde Wonen onder de Bomen be schitterende film Jonathan Li vingston Zeemeeuw. Dat was een Poot succes. Een veertigtal bezoekers beeft ongekend genoten. EGMOND-BINNEN Op vrijdag 5 november wordt een bingo-avond ?organiseerd in het dorpshuis „De chulp” te Egmond-Binnen. De op- rengst is ten bate an Je restauratie m de Hervormde kerk. Het mooie kerkje in Egmond-Bin- Dorpsstraat 1Bergen, telefoon02208-12473 BERGEN Op dinsdag 20 no vember vindt in café d’Alderlief ste wederom de voordrachtkunst „Een winter aan zee” plaats. Ini tiatiefnemer Piet Hein Laoüt heeft, zo blijkt uit de succesvolle avonden van het vorig jaar, een formule gevonden die werkt. Bergense kunstenaars op het po dium in het café. Vrij en onge dwongen presenteren zij zich aan een enthousiast publiek. Proza, poëzie, performance, soms in combinatie met muziek en beeld geven aan deze avonden een bij zonder karakter. Deze winter blijft het echter niet bij Bergense kunstenaars alleen. De eerste avond wordt verzorgd door de Hilversumse beeldend kunstena res en schrijfster Loes de Haan en de Amsterdamse dichteres Euge nie de Munck. Johan Klooster- huis, bariton-, alt- en sopraansa- xofoon en Karin Wildschut, alt saxofoon, klarinet, improviseren onder de gedichten waarvan bij sommige teksten muziek is ge componeerd. Loes de Haan leest uit haar in 1988 verschenen bun del „Geschreven beelden” ver schenen bij De Roofschep in Ant werpen en werkt met aforismen. U bent volgaarne welkom om 20.30 uur in café d’Alderliefste in Bergen, tel. 02208-96233. BERGEN - Als u nog voordelig een gt.-Nicolaascadeautje wilt kopen, |[Otnt u dan op zaterdag 17 november tussen 13.00 en 15.30 uur naar het ont moetingscentrum T O aan de Ko rendijk 42A, waar in het vernieuwde gebouw een grote curiosa-, kleding ei! snuffelmarkt wordt gehouden en waar u met een beetje geluk ook nog 1Vel eens een stukje antiek kunt vin den.

De Duinstreek | 1990 | | pagina 1