Uni 'jonge kito 11 Sinterklaasfeest in Schoorl □1 rs Een kwart eeuw volleybal in Schoorl Oï Cl Uitslag St. Maarten Zakencentrum Schoorl w 1 I Richarda achter de schermen Muziek in café Mereboer Filmhuis Schoorl VW Schoorl snippers WOENS A Bei Schoorl’s centrum Preek van de week ....Landrovers?.... WiV Sinterklaasdrive ÏVN natuurwandeling Kwalletrappers naar Oudendijk Opbrengst collecte Verkoopmiddag I - Burgerlijke stand oktober Uitslag van de St. Maartencommissie Kermissen volgend jaar Bodemonderzoek en verplaatsen garage De Jong An de redaksie van de Duin streek „Brand” in Hargen aan Zee Noodkreet Oud papier, Sint en de fanfare Het bezoek aan Catrijp en Groet PAGINA 4 e t t Commissie bijeen - Berichten en tips voor Schoorls allerlei naar Jouke Minkema, Heereweg 369, Camperduin. Tel. 1685 of 1892. Uiterlijk tot zondagavond 21.00 uur. DEK Waldi Huzai Zalm! Hors i Ve> 3-gan K< Tevi 9 Richards Voogt 9 worden geschrapt. De belangstelling ’è*SS1 Een gecompliceerd ongeluk in Catrijp, dat wonder boven wonder geen slacht offers eiste. Als gevolg van een voor- rangsfout ramde een bestelwagen (op de achtergrond) de personenwagen van architect Piet Admiraal. Een keihar de frontale botsing, waardoor de wagen van Admiraal aan de overkant van de weg in de tuin van de familie Borst te recht kwam, op enkele decimeters van de woonkamer. Op een kleine verwon ding van één van de inzittenden van de bestelwagen na, kwam iedereen met de schrik vrij. Maar het ongeval gebeurde dan ook op een steenworp afstand van het Godshuis.... (Tussen haakjes, wie het huis koopt, krijgt de auto er niet voor dezelfde prijs bij. Deze was overigens total loss.) SCHOORL Het Filmhuis ver toont op zaterdag 24 november om 21.00 uur in de Oorsprong de Italiaan se film La Maschera van Fiorella In- fascelli, met o.a. Helena Bonham Car ter, Michael Maloni. Korte inhoud: La Maschera is ht speelfilmdebuut van de Italiaanse Fiorella Infascelli, ze was jarenlang regie-assistente o.a. bij Pasolini en Bertolucci. Ze boeit met mooie beel den, de levendige fotografie en de ui terst sfeervolle aankleding. De film speelt zich af in het achttiende eeuwsë Italië, het zóu als een kleine liefdesge schiedenis samengevat kunnen wór den. De lanterfantende aristocraat Leonardo loopt een blauwtje op bij de jonge rondreizende toneelspeelster Iris. Maar hij geeft niet op en tracht haar te veroveren in vermomming. Zijn optredens met uiterst fantasie volle maskers op, weken Iris weer stand weg en verhogen beider inzicht in het spelen van rollen op toneel of in het dagelijks leven. Het schoentjezetten vormt een vast gegeven. De commissie benaderde reeds de scholen om deelname van kinderen. Gaat uw kind echter buiten de gemeente op school en wil het mee doen dan kunt u dit opgeven voor Schoorl bij G. Bekker, Heereweg 9, te lefoon 1208, voor Catrijp en Groet bij A. Abbo, Heereweg 182, telefoon 1628. Op 30 november organiseert de UW een sinterklaasdrive in De Blinkerd. Alle 55-plussers zijn van harte wel kom om 14.00 uur. Als u wilt meedoen aan deze gezellige klaverjasdrive, dan moet u zich van tevoren opgeven. Tot 26 november kunt u zich aan melden bij mevrouw Zoon, tel. 2907. Zondag 25 november is er weer gele genheid om met IVN natuurgids Nico Bakker de duinen bij Groet in te trek ken. Als de weergoden deze keer gun stig gestemd zijn, zal de wandeling 1V2 tot 2 uur duren. Zoals altijd begint de wandeling om 11.00 uur bij het Witte Kerkje en er zijn geen kosten aan ver bonden. mond aan Zee, Bergen, Schoorl, Cain- uvei adll [JV? 11 LltJlV Gil peil .l'.Ullt.c.l. ptiuum til m imuii - In het kader van de strandsuppletie waardigheden over het gebied ’Hok zoals deze in Egmond en Bergen aan Zee is toegepast om verder strandaf- ningstoespraak, de eerste afslag ver richten. Uiteraard zijn aan dit toer nooi, waaraan jong en oud kunnen deelnemen, mooie prijzen verbonden. En die prijzen zullen omstreeks vijf uur door Hans Kersten, die door het feestcomité is aangesteld als ceremo niemeester, worden uitgereikt. Rond zes uur kan van een royale nasi-maal- tijd worden genoten. Maar wel daar- SCHOORL - Nog enkele nachtjes slapen en het is zo ver. Sinterklaas, begeleid door vele pieten, komt zater dag in Schoorl aan. De commissie van voorbereiding knutselde een goed programma in elkaar, ’s Morgens ver toeft de sint in Catrijp en Groet. De middaguren besteedt hij in Schoorls centrum, Altamira en De Blinkerd. De Schoorlse Kwalletrappers gaan zaterdag naar Oudendijk en u kunt mee! Daar, dicht bij de boorden van het IJsselmeer, wordt het Prinsenbal gevierd met de plaatselijke carnavals vereniging „De Ouwe Dickers”. Er vertrekt een bus vanaf het parkeerter- reintje bij De Koperen Helm om half acht. Voor een leuk prijsje kunt u mee en hebt u de verdere avond vrij drin ken. Om kwart over twee ’s nachts bent u weer terug. De collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting, die in de week van 5 tot en met 10 november in de gemeente Schoorl is gehouden, heeft 2.268.20 opgebracht. Het re sultaat stemt zowel de stichting als de collectanten tot tevredenheid. Indien meer collectanten bereid zijn mee te helpen, kan het resultaat nog beter zijn. Opgave voor 1991 graag bij mw. N. Kettenes, tel. 02209-3707. De op brengst van de collecte is vooral be stemd voor het voorlichtings- en on derzoekswerk van de Nederlandse Brandwonden Stichting. Richarda Voogt zal op het toneel ontbreken, wanneer VAT’70 de ko mende zaterdagavonden 24 november en 1 december in De Blinkerd „De Jantjes” zal opvoeren. Toch zal zij na- De dames van de Hervormde Vrou wengroep hebben op 28 november in de consistorie van de kerk in Schoorl een verkoopmiddag met enkele at- trakties. Iedereen, die denkt nog iets voor de verkoop te hebben en aan te leveren, wordt verzocht dit ’s morgens tussen tien en twaalf te brengen. Wie verhinderd is kan bellen met 2980 of 2520. De verkoopmiddag is vanaf twee uur. Op 10 december komen de dames bijeen in de huisjes in Groet. Dan wor den de jaarverslagen behandeld en is er verkoop van Unicef-kaarten. Me vrouw Paarlberg zal zorgen voor de verdere invulling van de middag. Het bestuur vraagt de dames tenslotte wie er voor voelt lepraverbanden te breien. Informatie hierover bij me vrouw M. de Jong Muijs, Evendijk 5, tel. 2520. speech. Daarna wordt het winkelge- beuren bekeken. Voor de oudere kin deren start de winkelpuzzel om 13.30 uur. Zo nodig haalt men een formulier bij G. Bekker. Voor elke leeftijdsgroep diverse prijzen. Om 14.30 uur, een uur lang, de superdisco in dancing Alta mira. Hier kan men ook de oplossing van de puzzel deponeren. De pieten draaien zelf plaatjes. Ieder krijgt een consumptie en een zak snoep. Zo mo gelijk brengt de sint een bezoek. Om 15.00 uur begint het schitterende feest voor de kleintjes in de Blinkerd. De zaal gaat open om 14.45 uur. Dit fes tijn staat onder leiding van lila Pauw. Kees Oud bespeelt zijn accordeon. De pieten delen limonade en zakjes snoep uit. Sint en zijn knechten zullen van zich doen spreken. Kinderen worden ook naar voren gehaald. Zit men in groep 5 dan mag men kiezen of naar de disco of de Blinkerd. Het feest eindigt om 16.00 uur. voor tevoren opgeven. De muzikale leiding is, vanaf zeven uur, in handen van Kees Oud. Om elf uur komt dan een einde aan het feest. Zondag 2 december viert de Schoorlse volleybalclub het 25-jarig bestaan. Hier het kampioensteam van 1972. Staand v.l.n.r. Fons Leguit, Fetcia Met, Ank van Dam, Pieter Hartland. Zittend: Elly Ka- ger, Marieke Bas, Wil Yvangh, Gre Duinmeijer en Maarten Broers. Geboorten: Anouk A.E., dochter van S.A. Louter en A.M.E. Spoel; Jorian, zoon van J.A. Hoos en G. Vene- ma; Arwin M„ zoon van H.G.M. Heijl en J.T.M. Bisseling; Remco, zoon van B.R. Roozendaal en C.M. Koelemeijer; Richardus M.S., zoon van P.J.M. We ver en H.E.M. Meijer van Putten. Huwelijken: Jacobus M. van Egmond en Janetta A. Spijker; Wilhelmus A. Barlag en Dorine H. Dokter. Overleden: Preijde, Maria W.M. e.v. T. Visser; Stam, Johannes T. w.v. A. Koortens; Blekendaal, Petrus H., e.v. A.C.F. Minneboo; Dalenberg, Gerrit, e.v. C. Schoen; de Ridder, Cornells e.v. J.J. van Veen; van der Pol, Jacobus, e.v. A. Duin. 116 Kinderen hadden zich aange meld en werden door de jury beoor deeld. Lampion t/m 5 jaar: Manon Kaan dorp, Maarten Broersen, Shelley Hen driks Lampion t/m 9 jaar: Joep Balfoort, Naomi van Wonderen, Johan Hooi veld, Johannes van Assem, Merel Lou ter Lampion 10 t/m 15 jaar: Johan Mek ken, Michel Lindeman, Mickey Berg- slioeff Lied t/m 5 jaar: Werna Vijn, Willemijn Mensinga, Dorien Engelkens Lied 6 t/m 10 jaar: Toos Engelkens, Jona Vijn Lied 10 t/m 15 jaar: Linda Meereboer, Sandra Huyboom, Ellen Kokkelink Kleding t/m 5 jaar: Mike Mol, Lisa v/d Laan, Joris Broersen, Linda Henne- tóan Kleding 6 t/m 9 jaar: Marianne Kauw, Lottelijn Hemelrijk, Stefanie Kor, Marco Henneman Kleding 10 t/m 15 jaar: Sacha Kooge, Anna v/d Laan Extra vermelding voor ’t geheel: Kelly de Graaf, Susanne Vuur, Merel Men- sjnga. De Schoorlse kermis zal volgend jaar worden gehouden van vrijdag 28 juni tot en met dinsdag 2 juli. Die van Groet van 2 tot en met 6 augustus, eveneens van vrijdag tot en met dins dag. Op verzoek van de gemeenteraad zal in de komende vergadering van de commissie middelen en infrastructuur het nut, de noodzaak en de financiële consequenties van de kermissen aan dé orde worden gesteld. In Schoorl bestaat de behoefte aan dë zgn. ’schone-grond-verklaring’ voor een tweetal lokaties. De eerste is die bij de Sportlaan, waar woning bouw is gepland door de Schoorlse woningbouwvereniging. De tweede Sokatie ligt bij de Paardenmarkt voor het terrein van garage De Jong. Voor de verplaatsing van de garage, in ver band met de herinrichting van de Schoorlse buurt, zijn onderhandelin- gên gaande. De Jong heeft de gemeen te een aantal lokaties opgegeven met een duidelijke voorkeur voor een be paalde plek. De totale kosten voor de schone-grond-verklaring bedragen zes mille. Het bodemonderzoek 'zal Worden verricht door Fugro Geotech- niek bv. GROET - Zondag 25 november van af 2 00 0 uur speelt de Engelse formatie Cashba in café Mereboer. Zij brengen nummers van de Beatles en andere songs uit de jaren zestig. Onthouden dus: zondag geen geouwehoer. We gaan naar Mereboer! Nouw ja mense weer benne wai nouw mee bezug. Hewwe wai un pri ma vullusdienst en furzieke wai ut op un ofskuwelukke menier. Ik beduul dat plestiek, datte begroipe jullie wel. En watte un kloine moeite om ut skoon en foral leeg te make. Azze moin fles afwas leeg is, ken ik dur nag minstes twei keer mee doen deur dur de heite kraan in te leite loupe, en dat metaal dur an izze ok un kloine moeite om ut dur of te hale. Nouw ik bloif tog moin plestiek appart houwe, wie weet fur andert de miening weer durrus. Selfs moin dogters uit Tuut en uit de Heer- lukhoid brogten ut bai moin. VROUW KOEL „Brand” in Hargen aan Zee? Velen hebben zich de laatste dagen (avond en) laten misleiden door de gasvlam op de boorlokatie van Amoco in Hargen. Wij lieten u dat vorige week al weten. Amoco is èr de komende vier weken bezig met het doen van productieproe- ven. Dit om de toekomstige produkti- viteit van de gasputten te kunnen be palen. Daartoe wordt het gas, in plaats van naar de pijpleiding, naar een fak kel gevoerd. Welnu, die fakkel is op ruime afstand te zien en geeft daarom ’s avonds het meeste effect. Om 13.15 uur begint het middag programma. Dat tijdstip is de start bij C. Koel aan de Damweg. Wederom in de koets. Voorafgegaan door politie, geluidswagen en drumband gaat de sint via de Laanweg naar ’t Trefpunt. Op het pleintje voor dit café wordt een woord van welkom gesproken door een vertegenwoordiger van het zaken centrum. De sint houdt ook zijn Zondag 2 december viert de als Din- doa gestarte volleybalvereniging in Schoorl haar vijfentwintigjarig be staan. Dat gebeurt met een toernooi en een reünie. Alle leden van de afgelo pen vijfentwintig jaar zijn hiervoor uitgenodigd. Hoewel...? Er kan na tuurlijk iemand zijn vergeten. Maar ook hij of zij is van harte welkom. Oud-leden, die inmiddels naar vele windstreken zijn vertrokken en zijn gaan wonen, hebben al toegezegd aan het zgn. „stoffer en blik-toernooi” te zullen deelnemen. En met dat toernooi zal de bijeenkomst om twee uur begin nen. De huidige voorzitter van de Schoorlse volleybalclub, Jaap Riet veld, zal, geassisteerd door een beken de Nederlander, na een korte ope- Kerstkaarten maken Op woensdag 28 november a.s. is er weer gelegenheid in „De Oorsprong” om zelf kerstkaarten te maken. Moge lijkheden zijn aanwezig om met drie verschillende technieken te werken, namelijk origami, patchwork en bor duren. Voor elke techniek is er een be geleidster aanwezig om de deelnemers uitleg te geven en behulpzaam te zijn. Een leuke gelegenheid om een per soonlijk accent te leggen in uw kerst- en/of nieuwjaarswens. De kosten be dragen 6.- p.p. incl. een setje mate rialen. U bent van harte welkom op 28 november van 20.00 tot plm. 22.00 uur. In verband met de inkoop van materialen is vooropgave gewenst. Kerststukje maken Nog zo’n gezellige aktiviteit voor rond de feestdagen. Zelf een kerst stukje maken onder de deskundige lei ding van de mensen van Eurofloor. Ie der jaar opnieuw een aktiviteit die bij zonder goed in de smaak valt. Het re sultaat, een leuk tafelbloemstukje, mag zeker gezien worden. U kunt al vast een plaats reserveren voor dins dag 11 december a.s. van 20.00 tot 21.30 uur. Kosten van deelname be dragen 20.- incl. materialen. drukkelijk aanwezig zijn, als de rech terhand van regisseur Cas Seinen. Ri- charda heeft zich met de spelers lange tijd voorbereid op het show-element van De Jantjes. Dans en muziek met name zijn door haar ingestudeerd. „Ik heb er eigenlijk zelf voor gekozen. Persoonlijk ben ik bepaald niet weg van volkstoneel. Daarom heb ik tevo ren onze regisseur meegedeeld, dat er vast geen rol voor mij zou zijn wegge legd. En dat kwam heel goed uit want Seinen kon best assistentie gebrui ken”. Richarda is het ook geweest, die het merendeel van de spelers „in de kleren heeft gestoken”. Helemaal in de oor spronkelijke stijl. Daarvoor heeft zij zolders, kasten en Vergeten hoekjes af gestruind. Lange tijd achter de naai machine gezeten om zaterdagavond voor een juiste en sfeervolle „kleding- presentatie” te zorgen. Geen liefheb ster van volkstoneel, zei ze. „Maar nu ik alles zie groeien en alle repetities intens meemaak, het razende enthou siasme van alle eenentwintig spelers ervaar, is het toch allemaal wel hard- stikke leuk. Juist omdat het onze eigen mensen zijn die het stuk gaan bren gen”. En wanneer straks het applaus zal klinken in de grote Blinkerdzaal, dan zal dat ook voor Richarda’s enor me inbreng zijn. Enkel Charlotte v.d. Linden, Agnes Hulshof. Enkel 7/9 jaar: Eelco Veenstra, Eric Tillema, Paula Zander, Anna Paarl berg, Lobke Mienis, Marion Schot- vanger, Marloes de Groot. Groep: Mees Krul, Floor Krul, Lilia van Regteren, Josita van Regteren, Roland Vet, Jelte Jansen, Mare Knig- Gezamenlijk arriveert men dan rond om half 11 in Groet. Na een bliksem bezoek aan kapper S. Laan vindt de officiële ontvangst plaats bij slagerij Ruijter. Burgemeester C. Bernard spreekt de sint toe. Ook A. Abbo voert namens het zakencentrum een woord je. Ondertussen speelt fanfare: „De Vriendschap” er lustig op los. Vervol gens de gebruikelijke ronde in de win kelstraat. Waarna sint een rustpauze inlast, ’s Middags om 13.30 uur start de etalagepuzzel. Eventueel formulie ren verkrijgbaar bij slager Ruijter. In leveren kan men in dancing Altamira vanaf 14.30 uur. Ingezonden brief Vorige week trof u een ingezonden stuk aan onder dezelfde kop. Na con tact te hebben gehad met het bestuur van de peuterspeelzaal ’t Kwetternest voelen wij ons genoodzaakt één en an der recht te zetten. Wij geven toe dat de toon van bovengenoemd stuk emo tioneel was en te zeer op personen ge richt. Met name willen wij benadruk ken dat Lia de Groot in opdracht van het bestuur van de peuterspeelzaal heeft gehandeld en volledig te goeder trouw is. Wij bieden hierbij onze ver ontschuldigingen aan. Het stuk heeft berust op misverstanden over en weer en wij betreuren dit. Inmiddels zijn wij tot overeenstem ming gekomen met het bestuur van de peuterspeelzaal en zal kinderdagver blijf Kiekeboe doorgaan met haar ak- tiviteiten. Wij zijn bezig subsidie te verwerven en hopen zo spoedig moge lijk een gesubsidieerde instelling te worden. Wij houden u op de hoogte. Mede namens het bestuur Peuter speelzaal: de beide leidsters Cathja Laseur en Anita Bieshaar, kinderdag verblijf Kiekeboe, Jan van Scorelpark 74, Schoorl. Reacties op de enquête van vorige week blijven natuurlijk welkom. Mocht u verwachten dat de fanfare komende zaterdag langskomt voor uw oud papier, dan moet men u teleurstel len. De fanfare kreeg van de goede Sint het verzoek om hem op deze za terdag muzikaal in te halen en dit ver zoek moet natuurlijk worden ingewil ligd. De trouwe papier-verzamelaars zullen hier natuurlijk begrip voor hebben en hun oude kranten en karton nog een weekje langer in bewaring houden. Zaterdag 1 december komen de leden van de fanfare bij hen langs. Nieuwe klanten kunnen zich aanmel den bij Riet Lam, tel. 2176. Het wordt op prijs gesteld als u uw papier, indien mogelijk, langs de weg wilt zetten ter bevordering van een vlotte afhandeling. vijf WV’s met het uitgeven van een gestructureerde samenwerking. In 1991 zal dit kunnen leiden tot een ge zamenlijk ’optreden’ bij beurzen, het adverteren en het uitgeven van een wervingsfolder. Er kan een samen werkingsovereenkomst worden be werkstelligd, een intentieverklaring het tot netwerkvorming. Het participeren op basis van gelijkwaardigheid. Elk WV-kantoor werkt met een geïnte- i en de al- Kandidaten schijnen zich echter niet gehele coördinatie is optimaal. In het kader van een samenwer kingsverband tussen de vijf VWS Groet, Schoorl, Bergen, Bergen aan Zee en de twee Egmonden, heeft de voorzitter van de VW Groet, C. Na rees een folder uit 1953 op de kop ge tikt. In die informatiefolder, een geza menlijke uitgave van vijf! VVV’s (Eg' mond aan Zee, Bergen, Schoorl, Cam perduin en Petten) staan veel wetens- waaniigiieueii vvvr nci gcuicu land, Noord-Kennemerland’. In vijl verschillende talen! slag tegen te gaan, zouden ook de no dige maatregelen moeten worden ge- nomen in Hargen aan Zee”; dat menen een paar leden van de Schoorlse VVV. Het bestuur neemt die mening graag over en zal een en ander aankaarten bij de bevoegde instanties. Met name Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier wordt van de zorg van de VVV in kennis gesteld. „Want we moeten natuurlijk niet wachten tot het grote parkeerterrein van Hargen aan Zee een slufter is.” Nadat het WV-kantoor een facelift 3 had ondergaan door het exterieur van een nieuwe verflaag te voorzien, is binnen ook het nodige gebeurd. Er is I een fax aangeschaft. Iedereen kan daar gebruik van maken. De tarieven zullen nader worden bekendgemaakt en liggen bij de informatrices. Deze informatrices zullen overigens geen last meer hebben van koude voeten want er is een prima verwarming. En wanneer u op de dinsdagavond licht ziet branden in het kantoor aan de Duinvoetweg, dan krijgen de dames daar les op de computer. Bij het VW-buro liggen schitteren de posters (ingelijst) te koop. Fraaie duingezichten. Groot formaat kost vijf tientjes, klein vijfendertig gulden. De netto opbrengst gaat naar de kas van de evenementen. De begroting van de evenementen laat een tekort zien van 4.650.-. En dat zal door derden moeten worden aangevuld. Het Schoorlse Zakencentrum doet een be hoorlijke duit in de zak. Ook de Re- cron zal worden gevraagd de helpende hand te reiken. Komt men niet uit de financiële zorgen dan zal de evene mentencommissie zich genoodzaakt zien een aantal attracties van de lijst voor het komend jaar te schrappen. Maar, zoals gemeld, posters te koop C. Marees, voorzitter van de VVV Groet-Camperduin, was aanwezig bij de algemene ledenvergadering van de ------- Marees vertegenwoordigde zijn be- 1 1 J 2 TT* /-J r> f minder dan eenderde van de aangebo- mag gerust gezegd, dit is, in het kader den onderkomens niet aan de minimu- van de samenwerking tussen de beide VVV’s een uiterst positieve zaak. En Marees liet zich ter vergadering zeker het bestuur.“Klassificatie in de gids niet onbetuigd. „De trein staat goed ..j... d- ...o. op de rails en de stations zijn bekend, ders zonder twijfel stimuleren om hun Lijnen zullen nog moeten worden uit gezet, laat de trein niet stoppen in Schoorl maar doorstomen naar Ber gen en de Egmonden”. De Groeter WV-voorzitter doelde daarmee op ste jaren werden aangeboden, zullen een komende samenwerking tussen de o x J vijf WV’s met het uitgeven van een daarvoor liep steeds terug. Bovendien gezamenlijke infogids op weg naar een moest een aantal zaken, wegens op heffing, afhaken. Op die manier bleef er voor de ’kopers’ weinig aantrekke lijks over. In de voorjaarsvergadering van 1991 komt het bestuur van de VVV met een voorstel tot het benoemen van een ze vende bestuurslid. Als gevolg van I bedanken (om persoonlijke redenen) door mevrouw Ada Kothe de Boer, moet in de vacature worden voorzien, greerd computerprogramma J-T- 1 1 j 1 1_ J. i X I 1 12 4.2 2 4-2-— ’in rijen van drie’ op te stellen. Het was één van de leden opgeval len, dat de VW Schoorl geen bezwaar had gemaakt tegen het plan Roode Leeuw. „Maar”, verwoordde voorzit ter Langeveld de mening van het be stuur, „hiertoe voelen wij ons niet ge roepen. Wij hebben een heel andere doelstelling en laten zaken als deze over aan politiek en particulieren.” Kinderen tot en met groep 4 mogen meedoen. De schoentjes worden met inhoud retour gegeven tijdens de rondgang van de sint en zijn pieten in beide centra. Ook trakteren de pieten op heerlijke pepernoten. De commis sie hoopt op vele wapperende vlaggen. Het maakt het extra feestelijk. De sint hoopt op veel tekeningen. Catrijp staat als eerst genoemd op sint zijn lijst. Vanaf 9.25 uur worden alle winkels met een bezoek vereerd. Om 10.00 uur stapt de sint in de koets van H. Brakenhoff en gaat voorafge gaan door politie en geluidswagen richting Groet. Onderweg zal de drumband zich bij het geheel voegen. o Een aantal leden van de VW Schoorl is van mening, dat er in de nieuwe gids, die gezamenlijk met de VW Groet-Camperduin zal worden uitgegeven, niet mag worden geadver teerd door buitenstaanders. Dat wil zeggen, leden, die buiten het gebied Schoorl en Groet hun bedrijf hebben, zouden dit niet in de gids kenbaar mo gen maken middels advertenties. Voorzitter Ernst Langeveld meldde echter, dat het hier gaat om een be staande situatie, die nu niet een halt kan worden toegeroepen. Voor een volgende uitgave van de gids zou het bestuur deze materie nog eens onder de loep kunnen nemen. De jaarlijkse promotieprijs, die door de VW Schoorl wordt uitgereikt, ging ditmaal naar de organisatie van de zo merse fietsvierdaagse, Le Champion. Het evenement zal nog meer worden uitgebouwd door het uitgeven van fol ders naar WV’s in het hele land. Als naam zal worden gevoerd: ’Noordhol- landse Fietsvierdaagse Schoorl’. En dat Schoorl is dan een extraatje. AGU heeft overigens afgehaakt als sponsor van de vierdaagse. De organisatie zoekt nu naarstig naar een nieuwe geldschieter. De spik-splinternieuwe informatie gids, een produkt van de beide VW’s Schoorl en Groet-Camperduin, zal in december feestelijk worden gepresen teerd. Juiste datum en plaats zullen nog nader worden bekendgemaakt. In de vergadering van de VVV Schoorl werd de proefdruk door secretaris H. Boekel gepresenteerd. Het wordt een fraaie gids, uitstekend informatief van inhoud en met een heel fraaie om slag. In de gids van 1992 of ’93 zal een klassificatie van huisjes worden opge- VW Schoorl in hotel De Viersprong nomen. Dat werd op de vergadering Marees vertegenwoordigde zijn be- bekendgemaakt. Het blijkt, dat niet stuur bij de zustervereniging. En, da'. den onderkomens niet aan de minimu meisen voldoet. En daar moet eigen lijk iets aan gedaan worden, zo meent het bestuur. Klassificatie in de gids lijkt de oplossing. Het zal de verhuur- accommodatie te verbeteren, indien nodig. Arrangementen binnen de gemeen te, zoals die de seizoengasten de laat- D De commissie voor infrastructuur, verkeer, grondbedrijf, groen en milieu komt op dinsdag 20 november in een openbare vergadering bijeen in het raadhuis. Aanvang 20.00 uur. Aan de orde een negental agendapunten. Het plan inrichting perceel Roode Leeuw is een van die punten. Verder het dis cussiepunt verbetering voetpaden, de jaarrekening grondbedrijf voor 1989 en verpachting van eigendommen op jaarbasis voor 1991. ge, Maaike Muntinga, Floot Rietveld, Tom Nierop, Nina Ruiter, Jurre Rui ter, Jolande Muntinga, Jurgen de Wit, Esmeralda de Wit. Groep 3 t/m 6 Enkel: Arnold Boots, Fabian Bijl, Lisette Stam, Stephan Horn. Groep Marloes en Robin van Langen: Menno en Daniëlle Huiberts. In totaal zijn er 194 kinderen geweest! Prijzen af te halen bij Breen, Heereweg SCHOORL - De uitslagen van de Zakencentrum Schoorl St. Maarten wedstrijd. Categorie groep 10 t/m 12 jaar Catalijn te Groen, Jiska te Groen, Hans Anker, Wanili Ragendaus, Ferdy Groot, Robert Schneider, An Bakker, Tim Verhoeff, Marjolein Boer, Diane Kerbert, Maminka Wieling, Björn Da lenberg, Randy Wischell, Jaap Jan Boots, Jeffrey de Zwart, Dorien Sle- 'S Oi •WW»

De Duinstreek | 1990 | | pagina 4