VAT’70 met sterk o NU TIJDELIJK OP KLASSIEK 1.98 R. Kraaier I 8.98 3.25: 2.591 I 12.50 3.65 2.55 4.25 15.00 collectief in,De Jantjes Jan Ooijevaar --I Bakkerij Piet Zweep Cees Noort opende „wereldstudio Groots kerstconcert in Bergen w i Sint-Nicolaas-aanbiedingen Boteramandelletler S VLOTMAN Speculaaspoppen v.a Taaipoppen v.a Roomboter speculaaspoppen ,.a. Sint-Nicolaastaarten v.a i l Ook geopend op de koopavonden en op de zondagen 2 en 16 december van 13.00-17.00 uur Duinkonijn Hazebout Succes voor Tesselschade- bazar! Fazant Wilde eend Reebiefstuk J Marco Bakker en het Groot Rotterdams Koor zorgen voor een ware happening 1 Meat pie (chicken and ham) Meat pie (heef and onion) Pork sausages i Pork and heef sausages WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 L199Q DE DUINSTREEK 9 Wij bezorgen gratis uw KEUZE is: RAUWE HAM 100 gram Hsterw=g 93,18ÓI PD Bergen N-H. Tel. O22O6-IS71 BOUWBEDRIJF i I PAGINA 13 Als KUNDIG en KLASSE Aanbieding nu per 100 gram tuin ontwerpen A Vers i wild en gevogelte:* Hazerug Bij Jan Ooijevaar zag sint ’n leuke collectie hengelsportartikelen hengels, molens, tuigjes, verwarmingsartikelen enz. Isf GEMEENTE SCHOORL AFSLUITING LAANWEG Rolvast» dierenspeciaalzaak Dorpsstraat 12, Bergen, tel. 12158 Molenstraat 3 - Tel. 12581 Tel.: 072-11 88 81 Alleen A r ra i. i Scottish charcuterie specialiteiten: j. PROSCUITTO SALADE 150 gram t Ook uw adres voor salade-, vlees-, bittergarnituren B Nieuw! RAKJE PARIJZER GEHAKTSCHOTEL L BAKJE VLEESPASTEI per bakje gr au 7 Even een 1 buitengewone 3 gourmet- of 1 fondueschotel 1 natuurlijk halen i Stationsstraat 17, Bergen, a tel. 02208-96501 8 VOOR DE SINTERKLAAS-AVOND! 1 Het Groot Rotterdams Koor. Inzet Marco Bakker. Een impressie van „de éérste foto". 1 TIAAR 5% KORTING BO Vaagt geheel vrijblijvend advies of prijsopgaaf sl I E 1 1 Verbouw Onderhoud: kozijnen - ramen - deuren etc. Nieuwbouw: traditioneel - houtskelet koel- en bedrijfsruimten MAKELAARDIJ, HYPOTHEKEN TAXATIES, VERZEKERINGEN CD SPECIAALZAAK - RUÏNELAAN 1a - 1861 LK BERGEN N.-H. TEL. 02208-95284 Oostwal 111 - 1749 XM Warmenhuizen Tel. 02269-2176-1615 De busdienst van de NZH (lijn 169) zal de route Laanweg - Voorweg v.v. niet uitvoeren. In plaats hiervan zal de route Heereweg (centrum) - Schoutsakker - Voorweg v.v. worden gevolgd. Een en ander houdt verband met de reconstructiewerkzaamheden van het kruispunt Laanweg - omleidingsweg. De omleidende route zal door middel van borden worden aangegeven. 'X' Het hoofd van de afdeling gemeentewerken maakt namens het gemeentebestuur van Schoorl bekend dat het weggedeelte van de Laanweg tussen hotel-café- restaurantDe Viersprong” en de Gortersweg voor alle verkeer zal zijn gesloten van: maandag 3 december a.s. om 10.00 uur tot vrijdag 14 december a.s. om 17.00 uur of zoveel korter of langer als de werkzaamheden duren. BERGEN - De vorige week gehou den bazars van Tesselschade Arbeid Adelt, afdeling Alkmaar in de sfeer volle tuinzaal van Frankenstate in Bergen zijn zeer succesvol geweest. Vooral op woensdagavond kwamen veel bezoeksters op de grote variatie van mooie, met de hand vervaardigde artikelen af en waren er veel nieuwe gezichten te zien. Ze stonden op een gegeven moment zelfs in de rij om af te rekenen en het experiment om een avondverkoop te houden bleek dus een schot in de roos te zijn en kennelijk in een behoefte te voorzien. Speciaal voor deze gelegenheid wordt in de Petrus Pauluskerk aan de Dorpsstraat een immense tribune gebouwd om alle koorleden van het Groot Rotterdams Koor een plaats te geven. Dit grootste ouderenkoor van Ne derland telt maar liefst 285 leden in leeftijd variërend van 26 tot en met 97 jaar! Door middel van een ledenstop kan men de grootte van de groep in de hand houden, want er is een wachtlijst van ruim 150 kandidaatleden. Twee maal per jaar geeft dit enthousiaste koor een concert in de grote zaal van de Doelen in Rotterdam, die dan met ruim 2250 belangstellenden altijd to taal uitverkocht is. In het nog'korte bestaan van dit koor heeft men reeds concerten gegeven in de verschillende plaatsen in Nederland en bovendien in o.a. Trier en Cochem in Duitsland. In juni 1991 is dit koor uitgenodigd om twee grote concerten te geven in An- dernach en Mayen in Duitsland t.g.v. het 750-jarig bestaan van de stad Mayen. Onder leiding van oprichter-diri- gent Fred Huyskes repeteert men een maal per veertien dagen in de grootste zaal in Rotterdam die beschikbaar is. Het repertoire is veelzijdig, van musi- doeld. De Jantjes begint verrassend. Cas Seinen haalt een half uur voor de voorstelling het doek open. Twee gas ten spelen kaart. Het bruine café heeft hierdoor meteen al het directe contact met de zaal. He sfeertje slaat vanaf het eerste moment over op het toestro mend publiek. De regisseur zelf kon digt heel origineel het stuk aan. Stelt de muziek en allen achter de schermen voor en voordat de bezoeker er erg in heeft, zit hij midden in 1920, in het logement waar r" zwaait en Ome Gerrit, haar echtge- met zijn hand- en spandiensten. Ook donderdag overdag was het be zoek goed te noemen, hetgeen even eens gold voor de dinsdag daarop in Alkmaar in de Kamer van Koophan del, waar in de mooie, ruime boven zaal, ondanks de goede verkopen in Bergen, maar dank zij de onuitputte lijke aktiviteiten van het bestuur een even mooie en gevarieerde kollektie artikelen te bewonderen... èn aan te kopen was. De opbrengsten waren ho ger dan ooit en zullen aan de beide doeleinden van de vereniging, t.w. de handwerksters en het studiefonds, ten goede komen. BERGEN/ALKMAAR Fantas tisch, gigantisch, indrukwekkend, ge weldig, net Hollywood! Allemaal uit roepen van de honderden gasten die getuige waren van de officiële opening door de burgemeester van Alkmaar, de heer Pop, van de nieuwe „levens grote” fotostudio van Cees Noort. Een enorme motor stond in de studio opge steld. Burgemeester Pop mocht de eer ste foto in deze gigantische studio ne men... en binnen 20 seconden was het resultaat... helemaal kant en klaar! De burgemeester kreeg inderdaad zijn foto, kant en klaar, binnen de ge stelde 20 seconden... Maar deze foto was ook reeds keurig ingepakt... en dat leek zo spectaculair dat iedereen, inclusief de burgemeester wel moest gaan twijfelen aan deze superstunt. Terecht! Want de foto toonde exact dezelfde foto, met exact dezelfde mo tor maar met zijn eigen zoon „onder- de-helm”. Dus toch een superstunt! Een Alkmaarse happening van de eer ste klas. Familie, vrienden en zakenre laties waren in groten getale naar „De Beverkoog” gekomen om getuige te zijn van de opening van de eerste, ech te, professionele fotostudio van Noord-Holland boven het Noord- zeekanaal. Zodra je daar binnenkomt word je als het ware opgeslokt door de ruimte. Hier kunnen niet alleen technische be- drijfsfoto’s worden opgenomen, maar hele produkties tot in de finesses. Het gezelschap ontkwam niet aan een grootse indruk. Men ontkwam ook niet aan de „hapjes en drankjes” die wel van een iets forsere omvang waren dan men bij dit soort gelegenheden ge wend is. Cees Noort pakte uit! En te recht. Want een jongensdroom was werkelijkheid geworden. Cees Noort is definitief in het bedrijfstechnische fotografie-circuit binnengetreden. Is hij daarmee voor de „gewone” trouw reportages verloren gegaan? „In het geheel niet”, zegt de eeuwig jonge en- BERGEN Op dinsdag 18 december zal in de Petrus Pauluskerk te Bergen een uniek kerstconcert worden gegeven. Aan deze speciale gebeurtenis werken mee: het uit 260 leden bestaand Groot Rotterdams Koor, de alom bekende bariton Marco Bakker, Bergens Harmonie o.l.v. Henk Mosk, het Rotterdams Symphonieorkest Musica, de sopraan Thea v.d. Riet, de tenor Robert Kops en bet combo Theo Kops. Het geheel staat onder leiding van dirigent Fred Huyskes. cal tot opera en van volksliederen tot moderne nummers. Het grootste deel van het koor verblijft voor dit concert drie dagen in het bekende Hotel Ma rijke in Bergen, terwijl op de dag zelf nog eens twee volle bussen met koorle den arriveren. Het Groot Rotterdams Koor wordt afwisselend begeleid door het Rotter dams Symphonieorkest Musica en voor een aantal nummers door het combo Theo Kops. De eregast van dit concert is de be kende bariton Marco Bakker. Deze bekende zanger van radio en TV heeft bijna in alle landen van Europa al ge zongen, met als hoogtepunten Berlijn en Wenen. In Nederland is hij zeer be kend door o.a. Ein Abend in Wien, zijn TV-programma’s Muziek met Marco en zijn wekelijkse radioprogramma Muziek uit Duizenden. In maart 1990 zong hij de hoofdrol in de opera I Lom bardi van Verdi en vanaf juni 1990 staat hij in de operaproductie „Eline”. Spéciaal voor dit kerstconcert in Ber gen komt Marco Bakker terug uit Duitsland waar hij aan een toernee bezig is. Marco Bakker zal deze avond behal ve een aantal solo’s, een aantal num- grepen zoals Bouber het heeft be- Zoals gemeld, er wordt gedanst en gezongen. Verantwoordelijk voor dit onderdeel uit De Jantjes is de rechter hand van Seinen, Richarda Voogt. Vereiste bij een dergelijke wervelend -d van de spelers. En daar mankeert nagenoeg Koopavonden: donderdag 29-11, vrijdag 30-11, maandag 3-12 en dinsdag 4-12 Zondag 2-12 geopend van 12.00 tot 17.00 uur Maandag vanaf 10.00 uur geopend Woensdag 5 december sluiten wij om 16.30 uur - Q STATIONSWEG 56 - ALKMAAR b.g.gc.G.J. VEL. Tel.: 02208 - 9 43 Ijl ook van een show in het eerste bedrijf tot een emotierijk tweede deel. Wat bijvoorbeeld te denken van Blonde Greet, gespeeld door Linda Snip. Haar spel, dans en zang, haar Mokums dia lect zijn een lust voor oog en oor. Een aandoénlijk stuk sentiment komt van Blauwe Toon, op het toneel gezet door Ger Brusche. Toon wordt doodziek in de tropen. De drank doet zijn komend einde verzachten. Een werkelijk fan tastisch gespeelde rol. De Jantjes leent zich voor uitspat tingen, voor improvisaties ook. En wie anders dan Jaap Mereboer laat zich gaan? Maar zijn wezenlijke handicap dwingt hem daartoe. „Omdat ik zoveel van je houououou'zingt en danst hij met Na Druppel, levensecht gebracht door Anneke Teijgeler. De Mop ziet „volgende week meer in een CD”, om- dat zang en dans tegelijk wat teveel Tante Piet de scepter gevergd schijnt. Schijnt, want het is een kostelijke act. noot, van het kastje naar de muur rent Er is in De Jantjes veel, heel veel te genieten. En VAT verdient een groot compliment. Naast uw stukjesschrij- ver zat een rasechte Amsterdamse. Geboren en getogen. Zij heeft De Jan tjes wel twintig keer gezien. Vroeger, in de hoofdstad en door beroepsmen sen. „Maar ik heb vanavond erg geno ten. Wat VAT er van maakt is fantas tisch”. En dat wil waarachtig wat zeg gen. J.M. g thousiaste fotograaf. „Maar zonder iets van mijn zaak te verwaarlozen, ben ik hier de laatste jaren wel hele maal naar toe gegroeid.” De zaak in Beverkoog heet nu „Cees Noort Foto grafie”. En wat is dat nu? C.N.: „Een logisch gevolg op de vraag die er is ontstaan vanuit de re clamewereld en het bedrijfsleven. Er bestaat behoefte aan professionalise ring en commercialisering in dit vak gebied. Dit houdt in: gerichte, functio nele fotografie, op een efficiënte ma nier bedreven, tegen een verantwoor de prijs. Dat klinkt niet zo creatief, maar in de reclame- en bedrijfsfoto- grafie gaat dat zo. Ik beschik over een uitstekend team, prima faciliteiten en nu ook een moderne goed geoutilleer de fotostudio met alle benodigde ap paratuur.” Dus eigenlijk een professionalisering van wat er al bestaat? C.N.: „Ja. Ik fotografeer al jaren de meest uiteenlopende opdrachten. Daardoor ontdek je behoeften bij je opdrachtgevers. Je gaat daar dan pro fessioneler en creatiever mee om. In middels heb ik een eigen stijl ontwik keld, die zich heel goed leent voor pu- bliciteitsdoeleinden. Daar komen be drijven op af. Zodoende rol je er méér en méér in. Je gaat produkten fotogra feren, pakt een andere invalshoek dan de gebruikelijke en geeft op die manier dat bedrijf een bepaalde stijl. Dan merkje dat het qua fotografie wel goed zit, maar dat er te weinig ruimte is om efficiënt een produktie op te zetten. Dat wordt een nieuwe uitdaging.” Blijven portretten en trouwreportages een onderdeel van Cees Noort Foto grafie? I iliil lllll llrl lllll’ Illll lllll liyi Illll Illll HIP lllll ,hhi iiiw nuf ihii HUI mi hui nul iiirt* ihii mersten gehore brengen samen met het Groot Rotterdams Koor en een du?te" Zlngen met de sopraan Kops V d Rleten de tenor Robert De inbreng vanuit Bergen zelf wordt verzorgd door Bergens Harmo nie o.l.v. Henk Mosk. Dit uitstekende orkest zal een aantal mooie kerstnum mers ten gehore brengen en ook de tra ditionele „kerstsamenhang” begelei den. Een uniek gebeuren is het bren gen van drie kerstnummers samen met het Groot Rotterdams Koor. Harmo nie en koor brengen gezamenlijk het bekende nummer: Die Ehre Gottes van Beethoven, het Ere zij God en als magistraal slot: het Glory Halleluh- jah. Het programma vermeldt verder die avond o.a.: Domine Salvam Fac; Frie- den van de bekende Gotthilf Fischer; Cantique Noël; The Holy City; Mary’s Boychild; Panis Angelicus; Nonnen koor uit Casanova; Miserere uit II Tro- vatore; Die Manner uit der Zauberflö- te en Parigi O Cara uit La Traviata. Een groot aantal bekende kerstliede ren wordt gezongen tijdens de kerst- samenzang met alle medewerkenden en aanwezigen. De organisatie van dit kerstconcert heeft gezorgd voor een zeer gevarieerd programma met veel afwisseling. De prachtige akoestiek van de Petrus Pauluskerk en het groot aantal mede werkenden zorgen voor een unieke avond, die begint om 20.15 uur. Kaarten a 15,- zijn verkrijgbaar bij: VVV Bergen, Plein 1, Bergen, tele foon 02208-13100; Hotel Marijke, Dorpsstraat 23, Bergen, telefoon 02208-12381. SCHOORL - Op een enkel zwak schakeltje na brengt VAT’70 een ijzer sterk collectief op het toneel van De Blinkerd in „De Jantjes”. Afgelopen zaterdag een bomvolle zaal. Komende zaterdagavond zal er zonder twijfel ook geen plek meer onbezet zijn. Wie er nog bij wil zijn zal zich vandaag of morgen van een kaartje moeten verze keren. Het Schoorlse VAT op z’n Mo kums. Gewaagd? Misschien. Regis seur Cas Seinen durfde het aan. Het is hem gelukt. De Jantjes is volkstoneel van de bovenste plank. Herman Bou ber zette een stuk op papier, waar in de loop der decinnia veel mee is gegoo cheld en gestoeid, tot zelfs een musi cal. Seinen geeft wat persoonlijke in terpretaties en die weet hij uitstekend over te brengen op de spelers. Eenen twintig Schoorlse amateurtonelisten, geplukt uit het Amsterdamse van de aren twintig. De drie Jantjes, moeder Setje, Blonde Greet, Toffe Jans en tan te Piet de logementhoudster. Na Druppel met de Mop, haar man. Ze zijn er allemaal en tep voetep uit, In, Vereiste bij een dergëiijk? we nges, liefde en-haat, amusement e» stuk is vooral de rolvastheid i entiment, zang en dans. De ingre- spelers. En daar mankeert r' Hienten voor een stuk uit hei leven ge- niets aan. Het maakt de Jantjes dan M i - C.N.: „Natuurlijk, ik stoot niet af Wat kan Cees Noort Fotografie bieden waar ik mee begonnen ben en waar- *n de toekomst? voor ik nu in mijn nieuwe studio ook C.N.: „Cees Noort Fotografie kan mogelijkheden zie. Ik heb het vak ge- zelfde styling verzorgen, heeft'creatief leerd van Jaap Schoen, die een grote 1 naam had op het gebied van trouwre portages en persfotografie. Het por- tretgedeelte heb ik indertijd zelf uitge breid en nu wil ik de reclame- en be drijf sfotografie nog meer uitbreiden. Bovendien heb ik een paar uitsteken- - - a--- de fotografen in dienst, die het portret- sterdam werken, komen uit Alkmaar en reportagegedeelte geheel voor hun en omgeving. Er zit in deze regio veel rekening kunnen nemen.” creatief talent en dat ga ik bundelen. Ik sluit af waar ik mee begon: Cees Noort Fotografie, doeltreffend, crea tief en betaalbaar.” in de toekomst? „Cees Noort Fotografie kan talent in huis, heeft een grote „know how" op het gebied van drukwerk en lithografie en kan alles op een efficiën te wijze organiseren en uitvoeren. Ik heb goede mensen om me heen. Talent op het gebied van styling en visagie, die voor de grootste bureaus in Am- S.

De Duinstreek | 1990 | | pagina 13