I Expositie in De Kapberg R 3 I I Het Centrumplan Klimduin Schoorl in vogelvlucht der Donk namens het buro Bakker, Boots, Van Haaren en Van der Donk. Het veelbespro ken, bejubelde maar eveneens bekritiseerde nieuwbouwplan voor het Schoorlse centrum, op KEUKENS n n: 1221 Concert Gymlust WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 DE DUINSTREEK PAGINA 17 199i g t. is v D Keukens. Dealer van Vervolg van pag. 14 De vragen van Bergens Belang de plek waar eens de Roode Leeuw heeft gestaan, werd maandag in de gemeenteraads vergadering uitvoerig bespro ken en aangenomen. 1- Koorstraat 55,1811 CN Alkmaar, Tel. 072-11 7574 Ü.0 8W- SCHOORL - Dit is het nieuwste, enigszins gewijzigde aangepaste plan Roode Leeuw, oftewel het Centrum plan Klimduin Schoorl van de hand van architect Rempt van Vragen van Groen Links cn //h ka emq Q] JSSi CU S HH I SMitS 3 NU Op de voorgrond de Heereweg met 1- EGMOND AAN DEN HOEF - Jongstleden zondag werd een bijzon dere expositie in De Kapberg te Eg- mond aan den Hoef geopend. Bijzon der vanwege het gehalte van de inzen dingen, maar ook bijzonder vanwege U klim w auto cel g0* JC SC^ Direct' korti» olpen: eved I ilno»' achter ,i Inch1 de hoofdingang van de supermarkt. Aan de Duinvoetweg de arcade met dagwinkels en daarboven vijftien wo ningen. Midden in de bebouwing het dakterras boven de super. Rechts zes seniorenwoningen en eenzelfde aantal maisonnettes. Rechtsboven de twee gebouwen waarin in totaal veertien BERGEN De fraktievoorzitter, de heer Verkerk, begon met te zeggen dat hij niet langdradig wilde zijn, maar dat er wel een aantal vragen zou wor den gesteld. En hij startte al gelijk met een „heet hangijzer”. 1. Wanneer denkt het college dat een het grote aantal kunstenaars dat deel neemt aan deze expositie, die men elk weekend (zaterdags en zondags tussen 13.30 en 17.00 uur) kan bezichtigen aan de Slotweg 17. T/m 9 december 1990. Het zijn schilderijen, grafiek en ke ramiek van de navolgende kunste naars: Bert Abbing, Ina Blom, Heidi Daamen, Liesbeth Dijkema, Jolanda Eveleens, Ankie Postma, Hans Rijnen, Corrie Swaak, Hans Uittenbogaard, Marion Visione en Louis de Vries. Een van de grafische werken van Heidi Daamen, getiteld Paardestaart maken. EGMOND AAN DEN HOEF - Op vrijdagavond 30 november om 20.15 uur geeft het Ecco Consort uit Breda een concert in de Slotkapel. Uitge voerd worden werken van o.a. Swee- linck, Vivaldi, Part en Messiaen. Hij bijzondere van dit concert zal zijn dat Allar Kaasik uit Estland als gast is toegevoegd aan het Ecco Consort. Allar Kaasik is als solo-cellist ver bonden aan het Estisch staatsorkest en hij geeft les aan het Conservato rium in Moskou. Hij maakt veel con- cert-reizen; zo heeft hij in de zomer van 1989 samengewerkt met het Ko ninklijk Concertgebouworkest en heeft hij als hij met het Ecco Consort aan het toernee begint, net een toernee door de Verenigde Staten en Canada achter de rug. Het Ecco Consort maakt deel uit van de Open Hof Federatie te Breda. Dit is een Samenwerkingsverband tussen een aantal stichtingen die allemaal di rect of indirect met therapeutisch pas toraat - de christelijke hulpverlening van mensen in psychische nood - te maken hebben. Een raakvlak met het pastorale werk is de muziektherapie. Waar mensen zich voor anderen totaal afsluiten kan de muziek vaak wèl tot het hart doordringen. De opbrengst van dit concert zal dan ook gebruikt worden om dit element van het pasto rale werk te ondersteunen. Het Ecco Consort laat u kennis ma ken met Renaissance, vroeg-barokke en eigentijdse muziek, waarbij er een accent zal liggen op het instrumentale deel van het consort. Het geheel staat onder leiding van dirigent en claveci- nist/organist C. Hein van Garderen. De entreeprijs bedraagt 10.- p.p. (incl. koffie). Donateurs 7.50. Reser veren is mogelijk onder no. 02206- 1990 en 02206-2387. een soort tentdakconstructie, die het geheel aantrekkelijk moet maken. Op het plein kunnen evenementen zoals theatervoorstellingen en concerten worden gegeven. Alles evenwel op be scheiden schaal, rekening houdend met de bewoners. Op de achtergrond in de arena het geplande horecabe drijf. Linksboven van de arena het klimduin. Het fietspad, dat nu nog on deraan het klimduin ligt, is geprojec teerd tussen urban villa’s en arena en komt vervolgens uit bij Honky Tonk (links). I urban villa’s zijn ondergebracht. Aan het einde, rechts van de Duinvoetweg, de zgn. Arena met in totaal achttien Premie C-woningen en eenzelfde aan tal parkeerplaatsen onder het ge bouw. Het plein in de arena, met een diameter van dertig meter, ligt ver hoogd op 1 meter 60. Op de voorgrond zetten dat: in de schoolwerkplannen roldoorbrekend onderwijs opgeno men wordt meisjes, zowel als jongens, zorg- en technieklessen volgen? 7. Is het college van plan te bevorderen dat ,,kunst-op-straat” zich ook in an dere vormen ontwikkelt dan de huidi ge kunst- en ambachtsmarkten? 8. Is het college bereid de resultaten van de Milieueffect Rapportage te vol gen ook als die inhouden dat er: géén behoefte is aan een tweede vuilver brandingsinstallatie in Noord-Hol- land of Alkmaar niet de meest aange wezen lokatie blijkt te zijn voor een tweede verbrandingsinstallatie in Noord-Holland? Waarom wordt niet nu al de burgers een compostbak aan geboden met een goede handleiding voor zelf composteren zoals dat in Alkmaar gebeurt? Dit zelf composte ren is een goede gewoonte die ook na het invoeren van het gescheiden opha len van hüisvuil moet worden voortge zet. 9. Zal het college bij het ontwerpen van het gemeentelijke milieubeleids plan ook de plaatselijke milieuorgani saties betrekken? Wil het college er op toezien dat er in de gemeentelijke plantsoenen geen chemische bestrij dingsmiddelen gebruikt worden? 10. Welke mogelijkheden ziet het col lege om grootschalige bebouwing te gen te gaan? Een groot project als Beekhove trekt ook weer verkeer aan, daar zijn wij niet zo blij mee. 11Is uw standpunt ten aanzien van de toegangsweg naar het munitiedepot gewijzigd na het bezoek van de Com missaris van de Koningin? 12. De laatste tijd hebben zich in het Bergense buitengebied incidentele ongewenste ontwikkelingen voorge daan. Is het college bereid, waar no dig, personele capaciteit vrij te blijven maken en zelf uit te breiden ten einde de controle uit eigen waarnemingen in het buitengebied te intensiveren? Wanneer kan de voltooiing van de her ziening „bestemmingsplan Bergens buitengebied” worden tegemoet ge zien? BERGEN „We zijn groen, niet al leen als „groen links” maar als partij in de raad. En daarom beschouwen wij kort en beknopt”. Zo startte de woordvoerster van Groen Links, de jongste partij in Bergen. De fractie voorzitster van Groen Links sprak in de aanvang over de reorganisatieplan nen in het gemeentehuis. Zij hoopte dat vooral de klantvriendelijkheid van het gemeentehuis zou verbeteren en dat ook de reorganisatie volgens de gemaakte planning zou kunnen verlo pen. 1. Welke prioriteiten worden ge steld bij het politiebeleid? Wordt er niet soms voorrang gegeven aan eco nomische belangen ten koste van men selijke belangen? 2. Wat denkt het college te doen om het kennelijk bij ouderen levende gevoel van onveiligheid weg te nemen? Is het mogelijk een 30 km zone in te stellen op die wegen binnen de bebouwde kom, waarvan de verschillende ver keersdeelnemers gezamenlijk gebruik moeten maken? Welke maatregelen heeft het college in overweging om het massale autoverkeer, vooral in de zo mer, in te dammen? 3- Is het college bereid onderzoek te doen naar de mogelijkheden van af sluiting van de Zeeweg vanaf de Fransman voor particulier gemotori seerd verkeer op drukke dagen, vaker dan nu gebeurt, dus bijvoorbeeld ook op piekdagen buiten het seizoen? Is het college bereid de mogelijkheden te bestuderen van het inzetten van ver schillende parkeerterreinen in en bui ten Bergen naar Bergen aan Zee? Is het college bereid het onbetaald parkeren om te zetten in betaald parkeren in Bergen aan Zee? Welke mogelijkheden 2ijn er om een belbus te laten rijden van en naar Bergen aan Zee? Dit is Vooral in de avonduren nodig. Kan z°’n bus dan ook in Bergen Binnen rijden? k Is het college bereid zich in te zetten voor een recreatief schelpenpad voor fietsers over de voormalige trambaan? Wat kan de gemeente doen om mi lieueducatie op de Bergense middel bare scholen te bevorderen? De recen te vernielingen aan jonge bomen wij zen uit dat juist in die leeftijdscatego- Ue het aan milieubesef ontbreekt. Wil het college er zich dan voor in- 18 November werd er een turnwed- strijd in de A en B klasse gehouden. Drie meisjes deden voor de eerste keer mee in klasse 6 A en 1 meisje in de klasse 6 B. Tweede werd Renée Steen bergen met 17.95 punt, derde werd Paula Zander met 17.20 punten Bren da Admiraal werd zesde met 10.00 punt. Heidy Gobes deed mee in de klasse 6 B en werd vierde met 17.95 punt. De volgende wedstrijd is in Edam. Veel succes. gaat worden voor een „up-dating” dienaangaande. 14. Ook de toekomstige bestemming van Suyerven baart de partij zorgen. Men zou graag woningen gerealiseerd zien op het voormalige ijsbaanterrein, het Brederodeveld. Ook dient er nodig iets te gebeuren op het terrein van de ouderenhuisvesting in het centrum. 15. Bergens belang vraagt wat er nu precies bedoeld wordt met de „aantas ting van het bestaande voorzieningen niveau dat bespreekbaar zal moeten worden gemaakt. Deze zin komt voor in het collegeprogramma waarin over de financiën wordt geschreven. Tot slot merkte de heer Verkerk op dat de minister van financiën „zwaar weer” heeft aangekondigd. „Daarom raden wij aan om kostbare projekten zoveel mogelijk voorlopig uit te stel len”, aldus de heer Verkerk. Hij constateerde aan het eind van zijn beschouwing dat de samenwer king tussen de huidige drie college partijen soms erg geforceerd over komt. De motie over het terugdringen van het tropisch hard hout en de ver klaring van geen bezwaar tegen de bouw van die grote garages achter Centre Ville, zijn daar de stille getui gen van. 13. Wanneer wordt gescheiden inza meling van huisvuil nu een feit? En wat gaat het allemaal kosten als de vuilverbranding in Alkmaar weer is gemoderniseerd? En wat gebeurt er nu rond de uitstoot van Paarlberg en Dekker in Bergen? 14. Omdat er voor verschillende wij ken in Bergen nog steeds het uitbrei dingsplan 1937 van toepassing is, vraagt Bergens belang of het niet tijd tijdige afhandeling van brieven een feit zal zijn? En zou er ook in Bergen een „klachtenregeling” voor burgers ingevoerd kunnen worden, net als in Alkmaar? 2. Hoe solide en betrouwbaar is ons huidige automatiseringsinstrumenta- rium? 3. Is er al succes geboekt bij de bestrij ding van de drugshandel in cafés? En wordt er iets gedaan aan de verlich ting van de fietsers en aan het fietsen op de trottoirs? 4. Kunnen er tijdelijke parkeerterrei nen komen voor extra drukke dagen? Kan de Raadhuisstraat afgesloten worden voor autoverkeer en hoe staat het met de verkeersveiligheid bij de scholen? 5. Wordt er bij het onderwijsplan in onze gemeente voldoende aandacht geschonken aan milieuonderwijs? 6. Hoe zijn nu de ontwikkelingen rond Kranenburgh en van de eventuele nieuwbouw op dat terrein als 2e mu- seumgebouw? 7. Kunnen we het geld van de 1%-rege- ling bij Beekhove niet gebruiken voor „atelierwoningen” in dat plan? 8. Kan de monumentencommissie weer leven worden ingeblazen, nu het dorpscentrum „beschermd” is ver klaard? 9. Hoe is de stand van zaken rond het Engelse veld in Bergen aan Zee? Zou een natuurcamping kunnen bijdragen aan de ontwikkeling van de badplaats. En kan met het oog op komende uit breidingen weer een „groencommis- sie” worden ingesteld? 10. Op welke gemeentelijke gronden wordt nu nog gejaagd en kunnen we niet beter de in omloop zijnde vergun ningen daarvoor intrekken? 11. Bergens Belang heeft al ernstige kritiek geuit op de nieuw te bouwen sportaccommodatie, maar wij zouden ook de externe diensten van de bejaar denhuizen willen stimuleren. Kan ook de Haemstede daarin worden opgeno men? 12. Wordt de kinderopvang zo tijdig geregeld dat men het recht op subsidie niet verspeeld? o Duinvoetweg d a t u m 23 nov. 1990. EMU CD - «X..-!. - f Q

De Duinstreek | 1990 | | pagina 17