Hü bak)1 tl F Bel BW 500 g’ Waterstanden Petten 1 Schoor! klaar voor de winter i De eerste sneeuw w RB Filmhuis Schoorl Astma Ï1 Astma £2 Fonds Neem eens een uurtje de tijd Veldtoertocht in Schoorl Noordhollands Noorderkwartier t Expositie ,,De Verborgen Tuin” I DE DUINSTREEK PAGINA 4 Inbraak in Landenstraat 06-8991191 tijd tijd radio Noord-Holland CARAL/j/v Duim Scho Tel. I Preek van de week Pottenbakkerij in Schoorl Vragen over CARA? Bel 06-8991191 4- cm NAP HOOG LAAG dag en datum Hard plastic naar gemeentewerf Schoorl voorlopig geen nieuw gemeentehuis Berichten en tips voor Schoorls allerlei naar Jouke Minkema, Heereweg 369. Camperduin. Tel. 1685 of 1892. Uiterlijk tot zondagavond 21.00 uur. Maandag-, woensdag- en vrijdag-middag van één uur tot half vijf. 'v^'T Sint bij Duinrand S Kerstconcert Schoorls gemengd koor Circus Doemaraki om 15.00 uur Reconstructie Laanweg brengt ongerief J eugdvolleybal in Schoorl Uitslag eerste trekking Sint-Nicolaasaktie zakencentrum Schoorl Kerstmarkt groot succes Kerstkaarten maken Kerststukje maken „Bisschoppelijke” onderscheiding Volleybal heeft recreanten WOENSDAG 28 NOVEMBER 199O ■n EvenPauze/ 12.95 4 ggo '<_v B - Wi üiW' h Donderdag 29 november Vrijdag 30 november Zaterdag 1 december Maandag 3 december Dinsdag 4 december Woensdag 5 december 4- Welke Boer zal uiteindelijk de Kas tanjes uit het vuur halen? Met prachtige shirts van de voormalige Koperen Helm presenteerde zich in 1975 het Schoorlse recreatievolleybal. Nog geen echt pak weliswaar, waar door de ski’s een maagdelijk" witte deken zouden kunnen veroveren, maar niettemin een voorproefje. Velen keken anderde. Van korte duur, 'zo zou later blijken. Dat was overigens ook het geval met het weekje vorst vorig jaar eind no vember, begin december. Prijzen kunnen worden afgehaald bij Modecentrum Koom in Schoorl. In Schoorl zal binnenkort een pot tenbakkerij worden gevestigd. Het be drijfje zal worden ondergebracht in de boerderij Heereweg 132 van de familie W. Hornman. Hornman gaat volgende week Schoorl verlaten. 98 75 106 89 110 100 110 108 106 112 98 115 90 114 9.35 21.25 10.46 22.34 11.41 23.56 12.24 1.05 12.50 2.16 13.05 3.16 13.56 63 72 67 75 69 77 68 78 67 81 70 83 75 .55 13.15 1,48 14.08 2.36 14.52 3.21 15.39 4.05 16.26 4.55 17.09 5.41 17.57 wie water deert die water keert Alkmaar (Uil de verstrekte gegevens kunnen geen rechten worden ontleend) Vanaf maandag 3 december kunt u al uw hard plastic kwijt bij de ge meentewerf aan de Damweg (even voorbij De Oorsprong het pad op). U weet, dat de proef in Schoorl is mis lukt waar het gaat om het scheiden van plastic van het overige afval. Er zaten te veel andere stoffen bij het aangeboden plastic waardoor de afne mer, en dat is de firma De Vries uit Heerhugowaard, het niet meer wilde accepteren. De gemeente Schoorl doet nu een beroep op de inwoners om vooral medewerking te verlenen en het plastic naar de werf te brengen. Daar wordt het verder uitgezocht en naar De Vries getransporteerd. U kunt er terecht op werkdagen van tien tot half elf en van half twee tot twee uur. Er komt in Schoorl overigens nog een folder huis-aan-huis waar enige richt lijnen in staan vermeld. Bij de dienst gemeentewerken heeft men er alle vertrouwen in, dat zoveel mogelijk hard plastic zal worden aangeleverd door de Schoorlaars. Het is van de nood een deugd maken. Maar elke kilo is er een, op weg naar een goed mi lieu.... Rita Hartmann over haar werk: het zijn veelal intieme ontmoetingen met de natuur die de aanzet geven tot het maken van een schilderij. In het schilderen vernieuwd zich wat ik „ge zien” heb, en in die intense aandacht wil de natuur iets van haar geheimen prijsgeven. Ik werk deze „ontmoetin gen” uit in een daarbij passende tech niek. Het is altijd weer een ontdek king, een verrassing hóe ik tot de uit werking van een thema kom. Elk schilderij wil iets zeggen, wat anders „verborgen” blijft. Het plan Roode Leeuw is vorige week vrijdag onderwerp van discussie ge weest tijdens een directe uitzending van Radio Noord-Holland vanuit Honky- Tonk. Aan de discussie werd deelgeno- De laatste ontmoeting burgemeester Bernard en Sint-Nicolaas. Maar klein dochter Monique zal sint nog vele jaren begroeten. der Wild, fervent tegenstandster van het plan en wethouder Piet Bootsma, die het plan met hand en tand verdedigt. De wethouder werd bijgestaan door Johan Delis (CDA) terwijl Kees Oud voor een muzikale ode aan De Roode Leeuw zorgde. V.l.n.r. Piet Bootsma, J. Delis, K. Oud en L. van der Wild. SCHOORL Het Filmhuis ver toont op zaterdag 1 december om 21.00m uur in de Oorsprong de Ameri kaanse film Mala Noche van Gus van Sant met o.a. Tim Streeter, Doug Cooeyate e.a. Met Drugstore cowboy kreeg Gus van Sant vooral in de Verenigde Sta ten de aandacht die hij op grond van zijn kwaliteiten als filmmaker ver dient. Voor Drugstore cowboy maakte hij in 1985 de film Mala Noche, een minimaal movie, naar een boek van de Amerikaanse dichter en schrijver Walt Curtis. Mala Noche kent niet zo zeer een verhaal, alswel een verloop. Hoofdpersoon is Walt, bediende in een door wino’s en ander uitschot beklan te kruidenierszaak. Hij wordt verliefd op Johnny, een Mexicaanse jongen, die vol dromen met zijn vriend Papas illegaal naar Portland, Oregon is ge komen. De trotse Johnny moet on danks de talloze attenties niets van de opdringerige gringo-homo hebben, zodat Walt het maar met de andere jongen aanlegt. Schoorl zal de komende tien jaar vast geen nieuw raadhuis krijgen. Als het aan de commissie middelen ligt, zullen er achter het huidige gemeente huis containers worden geplaatst voor het onderbrengen van de dienst ge meentewerken. Een nieuw raadhuis, waarin ook de andere diensten moeten worden ondergebracht gaat zo'n 3,7 miljoen gulden kosten. Verbouw van het bestaande pand zal 1,8 miljoen vergen. Mocht men later alsnog ver huizen naar een nieuw gemeentehuis dan zal het verbouwde onderkomen als niet of slecht verkoopbaar pand moeten worden beschouwd. De immer aktieve Ijsclub Schoorl is I weer klaar voor de winter. Water heeft 1 het grasland weer veroverd om straks, I ijs en weder dienende, de talloze I schaatsliefhebbers, op natuurijs, aan I hun trekken te laten komen. Met nog de I minder plezierige herinneringen aan vo- I rig jaar, toen de vorst het helemaal, op j een weekje in november ha, heeft laten I afweten, moet het er nu maar weer eens I van komen. De weerdeskundigen zijn j het er echter niet over eens. ,,Een zwa- luw maakt nog geen zomer", meldt Pel- leboer, doelend op de paar centimeter I sneeuw van maandagmorgen. Maar er komen ook geluiden over een strenge I winter. Afwachten en niet anders, alle voorspellingen ten spijt. Afgelopen zon- I dag bleek maar weer eens hoe moeilijk het is om maar slechts een dag vooruit I te willen zien. pen; men nam bezit van een tussen- veldje in de toenmalige toeristenkerk. Jean Drogendijk had de groep destijds onder zijn hoede. De recreanten speel den in competitieverband. Men werd gesponsord door de Altamirabar. Uit wedstrijden werden gespeeld in o.a. Anna Paulowna, Oudesluis en Winkel. Later speelde Schoorl tegen o.a. Ber gen. De nieuwe sponsor heette De Ko peren Helm van Henk van der Helm. Na een heel gezellige periode waar de recreatiesport nog immer centraal staat, zijn er nu zelfs drie teams in de recreantencompetitie, één heren- en twee damesteams. Enkele heren zul- SCHOORL Op zaterdag 1 decem ber van 9.00-10.30 uur zal er gespro ken worden over het omgaan met tijd. Plaats: de Christengemeenschap, Jonahuis, Boschmansweg 9, Schoorl. Hoe vaak hoort men niet: „Ik heb geen tijd.” Wellicht zegt u het zelf ook wel- eens. En tegelijkertijd kunt u voelen: is dat wel zo? Ik heb dan wel tijd voor andere dingen. Hoe stelt u zich tijd voor? Als iets dat er altijd is, of zal zijn, of „later wel eens”... In dit verband kent u allen de tijdsdruk. Met uw krachten moeten we in een bepaalde tijd iets doen. Ónmogelijk lijkt het. En dan... het is tóch gelukt. Maar dan weer wordt u de adem benomen door het vele en ik heb zo weinig tijd. Neemt u eens rustig de tijd om over het boeiende fenomeen tijd wat van ge dachte te wisselen. Zaterdag komt Sint-Nicolaas op be zoek bij Duinrand S aan de Smeer- laan. In de kantine zal hij zich, samen met zijn pieten, voegen bij alle E- en /F-pupillen. Maar natuurlijk m.Qgen de jongste voetballers van de „fusieclub” hun jongere broertjes en zusjes ook meenemen. Het feest begint om vijf uur. Om zeven uur gaat iedereen weer naar huis en heeft Sint weer andere zaken aan zijn hoofd. len echter nog aan dit onderdeel van het Schoorlse volleybal kunnen wor den toegevoegd. In ieder geval hoopt de organisatie van de reünie op ko mende zondag in De Blinkerd, dat ook de recreanten van volleybal Schoorl aanwezig zullen zijn op de feestelijke bijeenkomst. Op vrijdag 21 december brengt het Schoorls Gemengd Koor onder leiding van Klaas Venneker een sfeervol kerstconcert. De uitvoering wordt ge houden in de RK kerk te Catrijp. De aanvang is 20.15 uur en de kaarten zijn verkrijgbaar bij De Blinkerd en bij boekhandel Leijsen. Het Schoorls Gemengd Koor wordt begeleid door het Amsterdams Begeleidings Orkest, medewerking verlenen Kees Borne- wasser op orgel en de sopraan lepje Musch. Het programma bestaat on dermeer uit delen van de Messiah van G.F. Handel, het Ave Verum en de Laudate Dominum van Mozart, het Pie Jesu van Andrew Lloyd Webber in een bewerking van Klaas Venneker. En afgesloten wordt met variaties op Stille Nacht Heilige Nacht met onder andere samenzang met het publiek. Het geheel belooft wederom een aan trekkelijk kerstconcert te worden, dus noteert u de datum van 21 december alvast in uw agenda! In het verhaal van collega Marius Hofhuis, vorige week over de nieuwe bundel „Even Pauze 2”, stond abusie velijk vermeld, dat het boekje 12.50 zou kosten in de boekwinkel. Dat moet echter 12.95 zijn. We werden door een aantal lezers attent gemaakt op dit foutje. Graag herstel dus. Ila van de Pouw heeft een foutje ge maakt. Maar het zij haar vergeven bij alle drukke voorbereidingen voor haar voorstelling van 9 december in De Blinkerd. Dan brengt zij, zoals u moet weten, het kinderverhaal circus Doemaraki. Een fantastisch stukje to neel met poppen, dieren en een echte circusdirecteur. De voorstelling is op zondag 9 december. Maar dan niet ’s middags om twee uur, zoals Ila in haar uitnodigingen liet weten, maar óm drie uur. En we kunnen u verklap pen, dat er al een paar honderd kaar ten in de voorverkoop zijn weggevlo gen. En de kaarten kosten 4.50. Vol gende week komen wij er nog even op terug. SCHOORL - Op zondag 2 december organiseert de toerclub Le Champion, voor het vijfde achtereen volgende jaar de veldtoertocht rondom Schoorl. De route voert ook dit keer via enige fietspaden, door weiland, bos, duin en strand. Ook de zgn. fietscross-route in het Staatsbos is in het parcours opge nomen. Het is mogelijk om de tocht op een gewoon rijwiel te volbrengen, maar met een crossfiets of ATB komt u beter uit de voeten! Vanwege de viering van het eerste lustrum is er voor iedere deelnemer een gratis consumptiebon en een at tentie. Tevens vindt er een verloting plaats en is er (indien gewenst) de fraaie op naam gestelde oorkonde. Door samenwerking met drie ande re Noordhollandse toerclubs is het te vens mogelijk om voor een totaal-her- innering te rijden nl. De Kroone-Lief- ting trofee. Het dragen van een val helm is aan te bevelen. Vertrek en aan komst: vv Duinranders-S, Smeerlaan, Schoorl. U kunt starten tussen 10.00 en 10.30 uur. De route naar de start is met pijlen aangegeven. Deelname 3,50, voor trofee 1,50 extra. Inlich tingen: Cees Kos, Bergerweg 40, 1862 JV Bergen, 02208-96796 b.g.g. Frits Reek, Veen en Duin 77, 2061 XC Bloe- mendaal, 023-272091. Als gevolg van de reconstructie van het kruispunt Laanweg, hoek Omlei- dingsweg, zal de Laanweg vanaf maandag gedeeltelijk zijn afgesloten. De werkzaamheden duren van 3 tot en met 14 december. De busdienst van de NZH (lijn 169) zal de route Laanweg-Voorweg v.v. niet uitvoeren. In plaats hiervan zal de route Heereweg (centrum)-Schóut- sakker-Voorweg v.v. worden gevolgd. Een en ander houdt verband met de reconstructiewerkzaamheden van het kruispunt Laanweg-omleidingsweg. De omleidende route zal door middel van borden worden aangegeven. In Schoorl is een bloeiende volley balvereniging. Binnenkort bestaat de vereniging 25 jaar. Dit wordt begin december groots gevierd. Ook op het sportieve vlak gaat het goed. Alle teams draaien goed mee in de kompe titie. Op de maandagavonden wordt er onder deskundige leiding hard ge traind, als voorbereiding op de te spe len wedstrijden. De club wil graag de jeugd van Schoorl van 9 t/m 18 jaar geïnteresseerd maken in het volley ballen. Jeugd vanaf 13 jaar kan op de maandagavond trainen van 7 tot 8 uur onder leiding van Ellen Engelbracht. De jeugd van de hoogste groepen van de basisschool (groep 6, 7 en 8) kunnen ook trainen en wel onder leiding van An Pastoor. Hier leer je alle beginselen van het volleybal. An vertelt je alles over de bovenhandse techniek, het on derhands opvangen, het serveren, het smashen enz. Hierdoor vergroot je spelenderwijs je balvaardigheid. Deze trainingen worden gegeven op de don derdagmiddag van half 5 tot half 6 in de gymzaal van Groet (tegenover ten nisver. Groetinke). Wil je meer weten kom dan gewoon meedoen op de don derdagmiddag (of maandagavond voor de wat oudere jeugd). Je kan ge heel gratis een maand meetrainen. Zaterdag 29 december is in de sport hal De Blinkerd weer het volleybal toernooi van alle Schoorlse scholen van 10.00 tot 12.30 uur waar sportief wordt gestreden. Wil je alvast trainen voor dit toernooi dan ben je elke don derdagmiddag welkom van half 5 tot half 6 in de gymzaal van Groet. Tussen donderdag en zondag is ingebroken in een woning aan de Landenstraat. De bewoners wa ren een paar dagen weg, waar door er vrij baan was voor inbre kers. Men kwam binnen door een ruit en een deur te forceren. Ver mist werd bij thuiskomst van de bewoners een stereo-installatie en sieraden, allemaal ter waarde van enkele duizenden guldens. 1. R. Baars, Houtendijk 16, Schoorl; 2. dhr./mevr. Fase, Rijnsburgerweg 13 9, Leiden; 3. T. v.d. Man, Zijl 9, Bergen; 4. mevr. De Laan-v. Straalen, Hee- renweg 181 flat 4, Schoorl; 5. dhr./mevr. De Boer, St. Antonius- straat 38, Bergen; 6. G. deVries, Sternstraat 13, Petten; 7. mevr. Pool, Heereweg 66, flat 13, Schoorl; 8. dhr./mevr. Korn, Heereweg 181, flat 8, Schoorl; 9. T. v.d. Man, Zijl 9, Bergen; 10. P. v. Vlaanderen, Hagendoorn- plantsoen 88, Schoorl; 11. M.G. Hof, Kievitslaan 9, Groet; 12. G. Bos, Dorpsstraat 25, Oude Nie- dorp; 13. dhr./mevr. Smit, Heereweg 114, Schoorl; 14. R. Ruis, Hogeweydt 32, Schoorl; 15. P. Bakker, Corn. v. Foreestlaan 10, Schoorl; 16. P. v. Baar, Dorpsstraat 228, War menhuizen; 17. A. Dapper, Nachtegalenlaan 2, Schoorl: 18. M. Beneker, De Landman 42, Koe dijk; 19. A. Kager, Bobbeleweg 8, Schoorl; 20. M. Huiberts, Boksdoornplantsoen 31, Schoorl; 21. Mevr. Bakker, Patrijsstraat 5, Groet; 22. M. van Lienen. Fazantstraat 26,.^ Groet; 23. Smit. Heereweg 114, Schoorl;. 24. Broekméulen,Hëërenwég 12. Bër-' gen; 25. K. Stam, Meeuwenlaan 9, Groet; 26. M. Gieles, Lageweydt 18, Schoorl; 27. Van Kooten, Duinweg 6, Schoorl; 28. A. Beukers, Sternstraat 1, Petten; 29. Gerda Kuyper, Heereweg 314, Camperduin; 30. H. Biemond, Hagendoornplant- soen 62, Schoorl; 31. H.A. Looyer, Ribesplantsoen 31, Schoorl; 32. A. Mink, Sleedoornplantsoen 36, Schoorl; 33. E. Brink, Rijksweg 43, Schoorl- dam; 34. D.J. Megchelenbrink, Mosterdweg 11. Schoorl; 35. Manuela Stam, Achterweg 23, Groet; 36. A. v.d. Geest, Heereweg 122, Schoorl; 37. N. Habermann, Vuurdoornweg 11, Schoorl: 38. N. Klein, Tuinfluiterstraat 21, Warmenhuizen; 39. H. Otto, Kanaaldijk 241, Koedijk; 40. G. Riphagen, Plein 1945 no. 25, Petten; 41. B. de Nijs, Idenslaan 8, Schoorl; 42. Stins, Omloop 41, Schoorl; 43. Prins, Duinweg 29, Schoorl; 44. Faberij, Voorweg 29. Schoorl; De vorige week in de Oorsprong ge houden St. Nikolaas/kerstmarkt is weer een groot succes gebleken. Naar schatting 700 bezoekers hebben de markt bezocht en hebben kunnen ge nieten van het gebodene. Naast de goedverzorgde markt van kunstnij- verheidsprodukten, waar velen hun slag hebben kunnen slaan voor een bijzonder en goedkoop presentje, heb ben de kinderen kunnen genieten van leuke tekenfilms. Daarnaast bleek het schminken bijzonder goed in de smaak te vallen. Een bijzondere ver melding verdienen ook The Rythmic s die met hun gezellige muziek zorgden voor een fantastische muzikale omlij sting. Zowel de kraamhouders, alsook bezoekers en organisatie hadden niets dan lof over het verloop van deze markt. Mede door de belangeloze inzet van vele vrijwilligers is een en ander vlekkeloos verlopen. Na afloop van de markt werden dan ook direkt al weer afspraken gemaakt om het gebeuren volgend jaar te herhalen. Op woensdag 28 november is er weer gelegenheid in De Oorsprong on' zelf kerstkaarten te maken. Mogelijk heden zijn aanwezig om met drie ver schillende technieken te werken, na melijk origami, patchwork en bordu ren. Voor elke techniek is er een bege leidster aanwezig om de deelnemers uitleg te geven en behulpzaam te zijn Een leuke gelegenheid om een per soonlijk accent te leggen in uw kerst- en/of nieuwjaarswens. De kosten be dragen 6,- p p. incl. een setje mate rialen. U bent van harte welkom op 28 november van 20.00 tot plm. 22.Ot uur. In verband met de inkoop van materialen is vooropgave gewenst. Nog zo’n gezellige aktiviteit vooi De intocht van Sint-Nicolaas en zijn gevolg heeft Schoorls burgemeeser een „bisschoppelijke” onderscheiding opgeleverd. De Goedheiligman werd zaterdagmorgen tegen elf uur in Groet verwelkomd door de burgervader en vertegenwoordigers van het zaken centrum. Sint wist te melden, dat de burgemeester volgend jaar september in de VUT gaat. Het logische gevolg is natuurlijk, dat zij elkaar op deze ma nier niet meer zullen ontmoeten. „Wat ik in u altijd heb gewaardeerd is, dat u in eigen persoon altijd aanwezig was om mij en al mijn pieten te begroeten in uw Schoorl. Dikwijls heb ik alleen maar te maken met een loco-burge- meester”. Het wqs zaterdag groot feest in Groet. Nog voordat de regen zich aandiende hadden vele tientallen kinders Sint-Nicolaas toegezongen, begeleid door de fanfare en de Schoorlse drumband. Voor de Vriend schap had de Sint ook nog een extra woord van waardering. „Eigenlijk zouden de leden van de fanfare van daag op jacht gaan naar oud-papier in de gemeente, maar u hebt de intocht van mij en mijn gezelschap toch be- langirjker gevonden. Daar dank ik u hartelijk voor”. De middaguren stonden in het teken van de intocht in Schoorl. Voorafge gaan door politie en een geluidswagen arriveerde Sint-Nicolaas met zijn Pie ten in het centrum. Bij de zakenmen sen konden de kinderen hun schoen zetten. In ruil daarvoor kreeg de Sint talloze tekeningen. Het feest werd be sloten in De Blinkerd met zang, limo nade en allemaal blijde gezichten. zonder goed in de smaak valt. Het re-1 sultaat, een leuk tafelbloemstukje. I mag zeker gezien worden. U kun'- a vast een plaats reserveren voor dins dag 11 december van 2Ü.00 tot 21-^ uur. Kosten van deelname bedrage- 20,- incl. materialen. -cm NAP ■i rond de feestdagen. Zelf een kerst- stukje maken onder de deskundige lo ding van de mensen van Eurofloor. lc' der jaar opnieuw een aktiviteit die bij' Hoogheemraadschap jJ--4h“4-"4-“-4-_4--4--4JIt-”4IF" 4” 4h“4U"4'“4--4-“4--4-_4- De Schoorlse volleybalvereniging heeft sinds 1975 ook een grote re- creantengroep. Begonnen werd in het gymlokaal aan de Smeerlaan onder leiding van Siem Spaander en Theo Raat. Later zou de animo wat teruglo- Zondag 2 december VM SCHOORL Rita Hartmann uit Bergen exposeert aquarellen, tekenin gen en collages (bestaande uit o.a. za den, bloemen en herfstbladeren) in ’t Strooie Huys, Burg. Peecklaan 11 te Schoorl, tel. 02209-1260. Zondagmid dag 2 december wordt de expositie muzikaal geopend om 15.00 u. Ope ningstijden dagelijks. 12.00-20.00 uur 3;t/m 27 december. maandagmorgen in alle vroegte hun ogen uit, toen daar sneeuw het Holland-

De Duinstreek | 1990 | | pagina 4