s Oap iÖOtf Volleybal Schoorl vierde 25-jarig bestaan 1 IM Kijk mij nou Lezing Man overleden na val met fiets rt/OENJ DE DUINSTREEK PAGINA 4 WOENSDAG 5 DECEMBER VAN s s Geen anonieme brieven g c Berichten en tips voor Schoörls allerlei naar Jouke Minkema, Heereweg 369, Camperduin. Tel. 1685 of 1892. Ui terlijk tot zondagavond 21.00 uur. 50?' Officiële installatie Hervormde Vrouwengroep Autobiografieën drie tenoren in boekenweek uit bij Conserve Raadsvergadering Gezinsverzorging Amnesty International Eurofloor in kerstsfeer Roman Schoorlse auteur Hanny Alders nu als pocket Sprookje in Blinkerd Uitslag tweede trekking Sint Nicolaasactie Zakencentrum Schoorl Snelle en kordate hulp redt leven van automobilist Alternatieve parkeergelegenheid Koe op het strand Schoorlse Heeren” Panty’s en onderbroeken in rioolgemaal Opknapbeurt woningen uit 1919 Nog geen nieuw gemeentehuis Circus Doemaraki Open Deur Kerstactie Preek van de week e Ti E- Koe op het Harger strand. Zij wenst ie dereen een voorspoedig 1991. Wij ontvangen vrij regelmatig ano nieme brieven met copy voor de Duin streek. Het spreekt voor zich, dat deze niet geplaatst worden. Zo ook niet de brief van een ’inwoonster van Groet’ met haar kritiek op de out-fit van de drumband. Graag uw stukjes dus, maar we willen wel graag weten waar die vandaan komen. Sj! f 10 Zaterdag 8 december om 19.00 uur vindt de officiële installatie plaats van de heer S.N. van Diepen als pastoraal medewerker van de parochie H. Jo hannes de Doper. Tevens wordt in de ze viering pastoor C.H.Th.H. Wanna geïnstalleerd als de juridisch eindve rantwoordelijke priester. De plechtige eucharistieviering begint om 19.00 uur en zal worden voorgegaan door deken W.J.J. Klück. Na de II. Mis is er gelegenheid tot nadere kennismaking De verkoopmiddag, georganiseerd door de Hervormde Vrouwengroep, is bijzonder geslaagd. En ei' zijn ook weer prijzen gevallen. Het schelle- koord viel op lotnummer 694. Het kerstkleed op nummer 586. De prijzen zijn af te halen bij mevrouw Wolters, Jan van Scorelpark 66, tel. 2980. Het aantal pepernoten in de pot bedroeg 116, geraden door mevrouw Modder. In maart 1991 verschijnen bij Uitge verij Conserve in Schoorl de autobio grafieën van de drie tenoren van „Het concert van de eeuw” dat op zaterdag 7 juli - aan de vooravond van de finale van het wereldkampioenschap voet bal - in Rome werd gegeven. Onlangs werd het concert herhaald door NOS- en BRT-televisie. Uitgeverij Conserve brengt als eerste Nederlandse uitgeve rij het levensverhaal van de drie teno ren: Luciano Pavarotti, Placido Do mingo en José Carreras. De titels van de drie boeken zijn: Mijn levensver haal (Luciano Pavarotti), Mijn eerste veertig jaar (Placido Domingo) en Zingen met de ziel (José Carreras). Carreras’ boek, dat oorspronkelijk in het Duits verscheen, komt begin vol gend jaar ook uit in Amerika. Alle drie boeken zijn voorzien van een actuele discografie en, in het geval van Carre ras, ook een videografie, en van een grote reeks foto’s. De drie boeken zijn vertaald door J.J. de Wit (Pavarotti), Hanny Alders (Domingo) en Vic Til- genkamp (Carreras). Was Domingo in juli nog te zien in het Amsterdamse Concertgebouw en op de AVRO-tele- visie twee keer, in september volgend jaar is het de beurt aan Pavarotti als hij op de eerste dag van die maand optreedt in de Rotterdamse Ahoy-hal als ware hij een popartiest. Sint Nicolaas opende het Stoffer- en Blik-toernooi van Volleybal Schoorl ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. gereikt. Joke Bohmerman en Theo Raat kregen het erelidmaatschap voor hun geweldige diensten voor de ver eniging. Het was tenslotte Kees Oud, die de avond muzikaal kwam omlij sten. Tot en met volgende week zal, in ver band met reconstructie van het kruis punt Laanweg-Omleidingsweg, de Laanweg voor het doorgaand verkeer zijn afgesloten. De gemeenteraad komt op maandag 10 december, ’s avonds om acht uur in het raadhuis, in een openbare verga dering bijeen. De raad buigt zich dan over een negentien punten tellende agenda. Deze agenda met bijlagen is te zien in het gemeentehuis. Ook kunt u de stukken, voorzover voorradig, gra tis afhalen. De agenda ligt eveneens in de openbare bibliotheek en in De Oor sprong. rodeweg. Dan het deel Laanweg vanaf de verkeerslichten bij de Gortersweg tot aan het parkeerterrein. Ook kunt u nabij het Klimduin uw wagen kwijt. Het zakencentrum vraagt u om begrip voor de situatie. Zeer binnenkort zal alles weer een stuk beter gaan. Even ter aanvulling op het be richt over de dagopvang voor ou deren in Westerkimme. Wat de fi nanciering van het project be treft, wordt gemeld, dat dit mo gelijk wordt gemaakt door ge meentelijke en provinciale subsi dies. De verzorgsters, de dames die de deelnemers begeleiden worden betaald door de gezins verzorging. „iNiet kijk mij nou. Kijk ons nou! Met ons drietjes zijn we, want ik heb ook m’n broertje en zusje mecge- bracht. En ik zal ons meteen maar eventjes voorstellen. Begin met me zelf. Mijn naam is Kim, ben zeven jaar. Mijn zusje Kelly, vier jaar en ons broertje heet Kay, drie jaar. De drie K’tjes van de familie Jonker aan de Heereweg in... in, ja hoe heet het nou eigenlijk? Is het Bregtdorp of Catrijp? Of is het er net tussenin? Om precies te zijn wonen we vlakbij de „Hoek van Pot”. Zo heet het daar nog steeds. En ik zal u vertellen dat we met z’n allen in een prachtig huis wonen. Heeft pa pa zelf gebouwd. Samen met een paar andere mannen. Knap hè? We zijn dan ook wel heel trots op onze papa. Een huis met alles d’r op en d’r an. O ja, eigenlijk vergeet ik nog wat. Onze hond Banjer wilde niet op de kiek. Deed niks anders dan blaffen. Nu, dan maar niet, zei mama. Mama, onze moeder. Dat is toch wel een verhaal apart. Daar kijkt u van op hè? Overal waar we heen gingen, in de kar en ach ter de fiets aan. Naar school, bood schappen doen, op visite bij kennissen De eerstvolgende schrijfavond van Amnesty International in Schoorl zal worden gehouden op donderdag 6 de cember. Plaats: het Zeepaard aan de Laanweg. Er wordt geschreven voor mensen die onrechtmatig gevangen worden gehouden of worden gemar teld. Amnesty International ontving in september het bericht dat ongeveer 195 gewetensgevangenen zijn vrijge laten. Voor meer informatie over de schrijfbijeenkomsten in Schoorl kunt u bellen met 2994. En voor Warmen huizen tel. 02269-2592. Eurofloor zal zondagmiddag in het teken staan van het naderende kerst feest. En dan niet gewoon met wat ver sierinkjes en kerststukjes maar het wordt een sprookje. Van twaalf tot zes uur zullen Gerard, Marjan en hun me dewerkers de bezoekers laten zien wat zij gezamenlijk en ieder afzonderlijk aan creativiteit hebben gestoken in kerstmis. Alle afdelingen, dus winkel, binderij en kassen zijn sfeervol ver sierd en verlicht. Het geheel zal hele maal in de kerstsfeer muzikaal wor den omlijst. Zeker de moeite waard om even bij Eurofloor binnen te stap pen. En het zal zeker niet alleen bij kijken blijven... Na 14 jaar te hebben gewerkt aan haar historische roman Non Nobis, over de ondergang van de tempelorde, kon de Schoorlse auteur Hanny Alders op 16 september 1987 in kasteel Rad boud in Medemblik voor het eerst haar werk in boekvorm zien. Sindsdiep werden in Nederland en België 17.000 exemplaren verkocht door Uitgeverij Conserve, eveneens in Schoorl geves tigd en is het boek inmiddels verkocht aan Duitsland, Roemenië en Polen. Het gaat er sterk naar uitzien dat Non Nobis, de vertalingen incluis, in 1992 de 100.000 exemplaren gaat halen. Ze ker nu zojuist de pocket-editie is ver schenen van het boek, dat inmiddels 544 pagina’s is gaan tellen, voor de scherpeprijs van 19,90 te koop is. Er werden 10.000 exemplaren van ge drukt, een unicum voor een Neder landse auteur. Hanny Alders heeft een nawoord toegevoegd aan haar roman, waarin ze reageert op de tientallen re censies en interviews, die sinds het verschijnen van het boek werden ge publiceerd in kranten en tijdschriften. Ook vertelt ze het hoe en waarom van het boek. Momenteel werkt de schrijf ster aan de vertaling van het boek Mijn eerste veertig jaar van de opera zanger Placido Domingo om daarna verder te werken aan haar derde boek. SCHOORL De Volleybalvereni ging Schoorl heeft zondag feestelijk haar 25-jarig jubileum gevierd. Sa men met bestuur, leden en oud-leden heeft men er in De Blinkerd een gezel lige dag van gemaakt. Voorzitter Jaap Rietveld opende in de rijk versierde foyer de bijeenkomst. Rietveld zei dat Schoorl trots mag zijn op zo’n bloeien de vereniging. Woorden die werden onderstreept door regionaal bestuur der van de Nederlandse Volleybal- bond, de heer Nolten. Hij legde er nog eens de nadruk op, dat Schoorl zich gedurende dé afgelopen 25 jaar regel matig hoog op de ranglijst van de com petitie had weten te nestelen. Om kwart voor drie was iédereen in de sporthal er getuige van dat niemand minder dan Sint Nicolaas het volley baltoernooi opende met de eerste op slag. De goedheiligman wist zowaar in dit „Stoffer- en Blik-toernooi” nog een paar extra balletjes af te geven. Na dit sportieve evenement stond voor ie dereen een ferme nasimaaltijd klaar. Vervolgens waren het Fons Leguit en Gerrit Bekker, die uit handen van de voorzitter een erepenning kregen uit- Toneelgroep Toermalijn komt ook dit jaar weer naar De Blinkerd in Schoorl, op zaterdagmiddag 15 de cember om 15.00 uur. Deze groep, die zich toelegt op het spelen van sprook jes, kwam al eerder met o.a. Doornroosje en Het Gelukskind. Ditmaal brengt Toermalijn het sprookje van „De zeven draketon- gen”, een fragment uit het verhaal van De twee gebroeders van Grimm. Hier in wordt verteld van een jager met zijn vijf dieren, die om de prinses en het land te redden de draak verslaat. De boze maarschalk van de koning geeft zich valselijk als de overwinnaar uit pm de prinses te kunnen trouwen en de koningskroon te winnen. Maar... de zeven draketongen, in het bezit van de ware held, zorgen ervoor dat de waarheid aan het licht komt. Toermalijn is ervan overtuigd, dat sprookjes ons ook in deze tijd veel te zeggen hebben; de beelden zijn nog altijd actueel. De "groep laat u graag die speciale sprookjessfeer beleven door spel, fraaie decors en muziek. De voorstelling is bedoeld voor kin deren vanaf 6 jaar en ouderen. Kaar ten kosten zes gulden p.p. PETTEN Zwaantje Kooy, de echtgenote van de bekende zendeling Jaap Kooy, spreekt op donderdag 6 december op een speciale vrouwenbij eenkomst in Evangelisch Centrum Huis ter Duin te Petten aan de Korf waterweg nr. 1. Iedere belangstellende (vrouw) is van harte welkom bij deze samen komst, die aanvangt om 9.30 uur v.m. De toegang is gratis. Voor meer info kunt u bellen naar nr. 02286-1296 (vragen naar Trudel Zweverink). 1. Gerda Kuyper, Heereweg 314, Camperduin; 2. J. Louwe, Heereweg 183, Schoorl; 3. W. Ruis, Kerkbrink 4, Groet; 4. T. Schuyt, Hulkstraat 2, Alk maar; 5. A. Mulders v.d. Burg, Gor tersweg 11, Schoorl; 6. F. v. Herwij- nen, Middenweijdt 27, Schoorl; 7. Garling, Heereweg 243a, Groet; 8. An gelique de Wit, Paardenmarkt 6, Schoorl; 9. L. Maas, Esdoornweg 113’ Schoorl; 10. A. de Waard, Wagenma- kersweg 8, Groet; 11. J. Maas, Es doornweg 113, Schoorl; 12. T. Mee- dendorp, Heereweg 214, Groet; 13. L. Naus, Schoutsakker 5, Schoorl; 14. Kai Storbeck, Bobbeleweg 6, Schoorl; 15. T. Schelvis, Populierenlaan 26’ Schagen; 16. mevr. v.d. Kroon, Rijks weg 25, Schoorldam; 17. I. Zoll, Mei- doornpl. 95, Schoorl; 18. Hans Mul der, Gortersweg 11, Schoorl; 19. W. Polle, Heereweg 202, Schoorl; 20. J. v. Schalk, Gruttoweg 24, Groet; 21. M. Dekker, De Fuik 5, Warmenhuizen; 22. J. Lievaart, Vuurdoornweg 20, Schoorl; 23. A. Klinkenbug, Boks- doornweg 43, Schoorl; 24. Verheij, Huismansweg 16, Schoorl; 25. Ter Beeke, Middenweijdt 60, Schoorl; 26. M. J. Hopman, Idenslaan 11, Schoorl; 27. Joop Spruit, Oude Heereweg 4, Camperduin; .28.' Schekkerman, Rijksweg 35, Schoorldam; 29. G. Hek der, Schoutsakker 11, Schoorl; 30. M. Marees, Kievitslaan 26, Groet; 31. A.M. Rood, Notweg 29, Bergen; 32. Bakker, Patrijsstraat, Groet; 33. A. Voorthuijsen, Voorweg 13, Schoorl; 34. N. Raven, Houtjeslaan 16, Schoorl; 35. E. v. Herik, Hagedoornplsn. 70, Schoorl; 36. M. Yssels-Stam, Scholek- sterstr. 3, Groet; 37. J.W. de Wijs, Idenslaan 6, Schoorl; 38. J.A.M, Koor- teps, Dr. Heringalaan 12, Schoorl; 39. N. v.d. Zee, Jn. v. Scorelpark 51, Schoorl; 40. J. Klok, Talingstraat 5, Groet; 41. Mariëlle v. Wiggen, Schout sakker 6, Schoorl; '42. C.J. Kaandorp, Voorweg 61, Schoorl; 43. J.C. Hooge- boom, Zeeweg 17, Bergen aan Zee; 44. W. Polle, Heereweg 202, Schoorl. Prijzen kunnen worden afgehaald bij Modecentrum Koorn in Schoorl. We hebben vorige week allemaal kunnen lezen over het ongeval op. Rijksweg 9 bij Schoorldam waarbij een automobilist uit Heiloo ersntig ge wond raakte. Nadien is niets meer over het ongeval gemeld. Niettemin is het goed om er de nadruk op te leggen, dat door de snelle en kordate hulp, het resoluut optreden van verschillende hulpverleners, het leven van de man kon worden gered. Vooral een compli ment aan het adres van de Schoorlse brandweer, het zgn. red-team met de hulpverleningsauto, is zeker op z’n plaats. Het was voor de eerste maal, dat dit team voor een bijzonder zware klus kwam te staan. Een uur en tien minuten is men bezig geweest om de bestuurder een 43-jarige arts uit Hei loo, uit zijn wrak te bevrijden. Intus sen was ook de ambulance gearriveerd en werd het trauma-team van het Alk- maars Medisch Centrum opgeroepen om bijstand te verlenen. Ter plaatse is de voorbereiding getroffen voor de langdurige operatie die later in het ziekenhuis zou volgen. In zijn wrak werd de man bloed en zuurstof toege diend en was hij onder hartbewaking. Het spreekt voor zich, dat dit bij de brandweerlieden, die hiervoor welis waar speciaal zijn opgeleid, maar niet dagelijks met ongevallen als deze wor den geconfronteerd, sterke emotionele gevolgen heeft. Direct nadat alles ach ter de rug was, is het red-team van Schoorl bij elkaar gekomen in de brandweerkazerne om het ongeval te reconstrueren. Een heel belangrijke zaak omdat alle emoties konden wor den verwerkt. Over de patiënt kunnen wij u nog melden, dat hij het redelijk maakt. Nog deze week mag hij van de intensive care naar de afdeling. Zoals u beslist zult hebben gemerkt, is begonnen met de aanleg van de omlei- dingsweg en de herinrichting van het grote parkeerterrein. Daardoor is het aantal beschikbare parkeerplaatsen beperkt. Het zakencentrum is daar door bok minder goed bereikbaar. De leden van het zakencentrum willen er evenwel op wijzen dat er nog wat al ternatieve parkeermogelijkheden zijn. Vanaf het kruispunt Laanweg- Duinweg tot galery Koster. Verder de groenstrook aan de Wolph van Brede- Wat doet nou in vredesnaam een koe op het strand? Koeien horen in de wei, meneer. Koeien moeten grazen me neer. Nel 384 van Arie en Jan de Wit uit Warmenhuizen trok zich er alle maal niks van aan. Liet zich heerlijk in een ’één-koe’s-veewagentje’ naar het Harger strand vervoeren. Kwam ver volgens na vele hals- en hoofdbrekens via de steile strandafgang op een schitterende door de natuur aange brachte zandbank te staan. Klaar voor de foto, Nel moet in een stamboek- blad. Een verhaal van en over embryo- transplantatie van de K.I. Noord- West-Nederland. Een foto-camera- ploeg was er helemaal voor uit Fries land gekomen. De gebroeders de Wit zijn altijd wel in voor een geintje. Zij stonden graag hun beste melkprodu cent af voor deze gelegenheid. Dat de rit van Warmentuut naar Hargen niet geheel vlekkeloos was verlopen, toon de Nel, toen de achterklep van de vee wagen werd geopend. Beetje angst toch wel. Zij had zich van waar de staart het bovenlichaam verlaat tot op de hoeven bevuild. Voordat koebeest voor de foto poseerde, hadden heel wat emmertjes zeewater gezorgd voor een prima representatie van ons oer- hollands stamboekvee. fiets wordt. Daarom gaan we maar lo pend naar school. Over het voetpad van de Voorweg naar de school aan de Bovenweg. D’Oosterkimschool van meester Naus. Voor Kelly en mij dan hoor. Kay gaat naar het peuterklasje. Trouwens, op het voetpad moet je ook nog erg uitkijken voor hèt verkeer. Voetpaden zijn in Schoorl vaak erg smal of soms zijn ze er helemaal niet- Als ik later groot ben, ga ik persoon lijk naar de burgemeester om daar over te klagen. Voor de voetgangers moeten ze heel goed zorgen want au to’s gaan erg hard”. Prima verhaal Kim, wc zullen je boodschap alvast doorgeven aan bur gemeester Bernard. Want als jij groot bent is de burgemeester al met pen sioen. En je moet maar afwachten of een andere burgemeeser zo veel op heeft met voetpaden in Schoorl. Vaak zijn er heel andere dingen die belang- rijker zijn. Zeg je tegen mama dat de foto bij Paula van De Duinstreek ligt. Met voor jullie alle drie een kleine ver rassing. En dat in Sinterklaastijd. Wat zeg je ervan? Doeg, Groetjes aan ma ma. Burgemeester C. Bernard heeft het Frans specialiteitenrestaurant De Schoorlse Heeren officieel geopend. Het restaurant, eigendom van Nico en Tine-Marjan Blokker, heeft de plaats ingenomen van het voormalig pen sion, later restaurant De Kloeck van de familie Bos. De Blokkers hebben achttien jaar het bekende restaurant in de Alkmaarse binnenstad „Rue du Bois” geëxploiteerd. Men heeft daar een prima naam opgebouwd. De zaak in Alkmaar groeide evenwel uit zijn jasje. Reden voor Blokker naar iets an ders uit te zien. De keuze viel op De Kloeck. De gebroeders Bos hadden al eerder te kennen gegeven het bedrijf te willen stoppen. De naam veranderde met de komst van de nieuwe eigenaar. „Schoorlse Heeren” zal het voortaan zijn. Het interieur is drastisch veran derd. Nico en Tine Marjan Blokker .voortzetting, zal zijn van Rue du Bois. „Onze mogelijkheden zijn hier echter beduidend groter, ook al door de par keergelegenheid, die we in de Alk maarse binnenstad moesten ontbe ren”. verzekeren dat hun nieuwe zaak Regelmatig komt het voor, dat het rioolgemaal aan het Groeter Molen pad verstopt raakt. Bij de dienst ge meentewerken is men zo’n beetje ten einde raad omdat de oorzaak welis waar bekend is maar ’de dader’ de on schuld zelf wil lijken. Wat is er aan de hand? Directeur openbare werken A. Smit: „Vorig jaar was het telkens een nylonskous die in het mechanisme van het gemaal verstrikt raakte. Nu zijn we al een paar maal bezig geweest om er onderbroeken en panty’s uit te ha len. We zouden toch wel graag een be roep op de mensen willen doen die hun afgedankt textiel op deze manier kwijt willen. of familie. Makkelijk zat. Want drie kinderen op de fiets valt niet mee voor moeders. Trouwens ik geloof ook niet dat dit mag van de politie. Maar er mag zoveel niet van de politie. En dat vind ik prima. Want als je ziet hoe gevaarlijk mensen en vooral kinderen in het verkeer doen. Het is tegenwoor dig al vroeg donker. Om vijf uur al. En dan moet je licht op je fiets hebben. Nou, vergeet het maar. We tellen de fietsers zonder verlichting vaak. Soms twintig op een avond. Ook wel brom mers. En als u dan weet dat wij vlakbij een gevaarlijke bocht en kruispunt wonen, dan raadt u het al. Gelukkig geen ernstige ongelukken maar dik wijls scheelt het niet veel. Je houdt je hart vast. O ja, die kar. Daar moet ik u nog wat over vertellen. We vonden het altijd erg fijn om met mama mee te rijden. Maar ja, kinderen worden ou der en groter dus. En dan komt er een tijd dat je uit zo’n kar groeit en het voor moeders erg zwaar trappen op de zijn. .JAM De gemeente Schoorl telt een aantal woningen van ver voor de Tweede We reldoorlog, die dringend aan een op knapbeurt toe zijn. Het gaat om de huizen Heereweg 244 en 246, Sleed- oomweg 1 en 3, Teugelaan 11 en 13, Voorweg 100 en 102 en Wagenmakers- weg 6 en 8. Al deze woningen dateren uit 1919. Voorweg 19 en 21 alsmede Teugelaan 7 en 9 zijn van 1921. De gemeente kan per woning een streef- subsidie krijgen van ruim een halve ton. Burgemeester en wethouders wil len eerst een haalbaarheidsonderzoek laten uitvoeren. Dat onderzoek kost 8.300,-. Het college vraagt hiervoor het krediet van de raad. De gemeente Schoorl zal heel wat spaarcentjes opzij moeten leggen om over tien jaar een nieuw gemeentehuis te kunnen bouwen. Er is intussen een studie verricht naar ver- of nieuw bouw van het raadhuis. Daarvoor leg de de raad in mei van dit jaar tien mille op tafel. Er is grote ruimtebehoefte in het huidige raadhuis aan de Duinweg. Juist omdat men de afdeling gemeen tewerken er wil huisvesten. De verschillende mogelijkheden en de daarmee gepaard gaande investe ringenzijn: 1. renovatie en uitbreiding van het bestaande gemeentehuis en integratie van gemeentewerken 1.440.000,-; 2. renovatie en uitbrei ding van het bestaande gemeentehuis zonder integratie van gemeentewer ken 1.885.000,-; 3. nieuwbouw ach ter het bestaande gemeentehuis en in tegratie van gemeentewerken 2.873.000,-; 4. idem als III met herin richting van het huidige raadhuis 2.900.000,-; 5. nieuwbouw van het gemeentehuis op de plek van de huidi ge afdeling Gemeentewerken 2.870.000,-; 6. nieuwbouw op een nader te bepalen plaats in de gemeente met integratie van de afdeling Ge meentewerken 2.585.000,-. Bij alle opties is de getaxeerde opbrengst van de af te stoten lokaties meegenomen, te weten Laanweg 17-19 ƒ445.000,- en Duinweg 35 700.000,-. Zondagmiddag feest in De Blin kend. Kinderfeest en ouderfeest. Want van het circus Doemaraki van en door Ila van der Pouw kunnen niet alleen de kinderen maar ook de ouders genieten. Doemaraki! De dieren doen maar raak. Tot ongenoegen van de direc teur. En die directeur is Ila zelf. Dan komt de fee. En wanneer de dieren, tijger, zeeleeuw en hond in een diepe slaap zijn gevallen verschijnt de fee ten tonele. En dan komt alles weer goed. Circus Doemaraki is een feeste lijke presentatie. Want het is de pre mière. En Ila van der Pouw prijst zich gelukkig dat die in de Schoorlse Blin kerd kan worden gehouden. Met echte Schoorlse kinderen en ouders. Maar natuurlijk hoeft het publiek niet al leen uit Schoorl te komen. Met haar twee eerdere voorstellingen heeft Ila bewezen in het Schoorlse theater, ook ’mensen van buiten’ aan te trekken. En wanneer de première achter de rug is gaat Doemariki ’het land in’. De voorstelling begint om 15.00 en de kaarten kosten 4,50. En we verklap pen u, dat er al heel wat in de voorver koop zijn weggevlogén. In de week van 10 tot 15 december zal, evenals voorgaande jaren, namens de gezamenlijke kerken het kerstnum mer van de Open Deur huis aan huis worden aangeboden in de gemeente Schoorl. Tevens ontvangt u een druk werk waarop de diensten en eucharis tievieringen vermeld staan. Beide worden gratis aangeboden, maar een vrijwillige bijdrage is hartelijk wel kom. Het batig saldo van deze kerstac tie is ook dit jaar weer bestemd voor het werk van de Stichting Oudezijds 100, in Amsterdam. SCHOORL De 42-jarige inwoner J.W.B. uit Groet is op vrijdag 30 no vember na een val van zijn fiets overleden. B. was per fiets op weg naar zijn werk en is langs de Rijksweg 9 te Bergen, met zijn fiets ten val gekomen en in een langs het fietspad gelegen sloot terechtgekomen. Omstreeks 7.00 uur werd het slachtoffer aangetroffen door een passerende fietser die de po litie waarschuwde. Het slachtoffer is nog naar het ziekenhuis gebracht maar bleek te zijn overleden. Als dat schot nog even naar voren wil komen, kunnen we bij Braam rechtuit. Dit is een van de veertien gemeentewo- ningen, die dateren uit 1919 en 1921,

De Duinstreek | 1990 | | pagina 4