Sint-Nicolaas De Blauwe Reiger üni Be too SI H 2E I Poppentheater met lef trekt volle Blinkerd jon Feest bij presentatie gezamenlijke VW-gids André Hazes in Altamira VUURWERK Breen VUURWERK TEGEN KNALPRIJZEN Breen DE DUINSTREEK Plattelandsvrouwen in kerstsfeer Kumrekken OBS De Molenwiek Heereweg 2, Schoorl Heereweg 2, Schoorl Zie advertentie elders in de Duinstreek kito Berichten en tips voor Schoórls allerlei naar Jouke Minkema Heereweg 369, Camperduin. Tel. 1685 of 1892. Uiterlijk tot zondagavond 21.00 uur. Preek van de week J eugdscliaatsen Uitslag puzzeltocht Eurofloor kerstsprookje Voorj aarprogramma Oorsprong Tentoonstelling „Mode” Sint in rolstoel Schoorlse raadssnippers Verkoop afgeschreven boeken in bibliotheek WOENSDAG 12 DECEMBER I99lj et PAGINA 4 O chtendwandeling VOOR z Gids voor Wij 29 Een deel van de winkel van Eurofloor in kerstsfeer. DE i Sint en pieten in „De Blauwe Reiger". I Na een welkomst-woord door de di rectrice mevr. M.A. Gijsen, kwamen de kinderen in kleine groepjes bij de heilige man en kregen allemaal een mooi kado. en het „Gat van Schoorl”. Verder veel wetenswaardigheden over het gebied en talloze informaties. Foto’s van bei de kantoren met de openingstijden. Zie advertentie elders in de Duinstreek l I 3 Raadslid Gerard Le Belle heeft weer eens fel uitgehaald naar het gas bedrijf. „Ik heb in de twee jaar dat ik in het dagelijks bestuur zat deze re gentenclub nooit kunnen betrappen op een eigen initiatief in het kader van milieu en energiebesparing. Dat ze fi nancieel best voor zichzelf kunnen zorgen, weten we inmiddels. De club zou zich kunnen revancheren wanneer men uit de dik twintig miljoen gulden aan reserves milieu-aktieplannen zou financieren”. Le Belle deed de sugges tie in de Schoorlse raad om alle twee honderdduizend gasverbruikers te la ten meedelen in het feest, door ze een spaarlamp cadeau te doen. Schoorls tafeltennis: minder ping dan pong....! Ruim 100 kinderen uit Schoorl en Groet in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar beginnen op zaterdag 22 decem ber a.s. weer aan het jeugdschaatsen. Enkele leden van de schaatstrainings groep Schoorl organiseren de 10 les sen die gehouden worden op de kunst ijsbaan „De Meent” te Alkmaar op de zaterdagmorgen van 12.00 tot 13.00 uur. Indien er echter natuurijs ligt, worden de lessen gegeven op de ijs baan aan de Laanweg. Met het jeugdschaatsen proberen de leiders de kinderen op een speelse wij ze vertrouwd te maken met deze fijne sport.... dat ze leren schaatsen... dat de schaatstechniek verbetert. Het is dus beslist geen wedstrijdtraining. Aan het eind van de cursus leggen de kin deren een schaatsproef af. Bovendien wordt dan de alternatieve elfsteden tocht verreden. SCHOORL - Het kinderhuis „De Blauwe Reiger” kreeg maandag 3 de cember jl. hoog bezoek. Terwijl de kinderen „Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht” zongen, kwam Sint-Nicolaas in aanwezigheid van acht pieten zijn opwachting maken. Groet: Jeroen Steenbergen, Sander v. Wonderen, Jim Bruin, Marcel Juangh, Naomi v. Wonderen, Merel Menninga. Schoorl: Eric Borst, Jorrit Rem, Ma rian Schotvanger, Mathijs Becker, Su sanne de Marée, Eline Vogel, Sarai v. Dijk, Sanne Bakker, Merel Prins, Furu Mienis, Nienke Kos, Rob Zweekhorst, Wouter Boots, Olaf Hildersom. De prijzen voor Groet kunnen wor den opgehaald bij Slagerij J. Ruiter. De prijzen voor Schoorl kunnen wor den opgehaald bij Fa. Breen, Heere weg 2. Andre Hazes komt zaterdag naar Alta mira. De Schoorlse plattelandsvrouwen vieren op maandag 17 december hun kerstfeest in De Blinkerd. Om 18.30 uur is er een broodmaaltijd. Leden, die niet aan deze maaltijd aanzitten, wor den verwacht om 20.00 uur want dan wordt begonnen met gezellige Oud hollandse spelletjes onder leiding van J. Appelman uit Koedijk. Jazeker! Dit gaat zondagochtend a.s. een tintelend-frisse speurtocht worden. Samen met Piet Winder in de Schoorlse bossen op zoek naar de „echte kerstboom”. Wat wil je nog meer in dit nostalgische jaargetijde dan de zondagochtend beginnen met een stevige tippel door de wellicht „witte wereld” van het Schoorlse na tuurgebied. Talloos zijn de soorten dennen die we daar treffen... maar vinden we ook de echte, onvervalste kerstboom? Maar voordat het zover is zal hij al wandelend tekst en uitleg geven over al die andere naaldboom- soorten. En, u leren hoe ze te herken nen. Inheems, uitheems, leeftijd, wijze van vruchtdraging, etc. etc. En, mocht het gesneeuwd hebben dan kan hij u als echte woudloper de sporen tonen van de „bewoners” in ons kerstbo- menland! Kortom: dit wordt een boeiende tocht die, weer of geen weer, doorgaat. Start om 10.00 uur precies bij Het Zandspoor, het voorlichtings centrum van Staatsbosbeheer, gele gen iets ten noorden van de Schoorlse- zeeweg. Langs gebaande en onge baande wegen zo tegen twaalf uur, hartje duin, bij de open haard en de wachtende koffie. Om circa 13.00 uur weer terug bij af. Een ieder, mits in conditie, is van harte welkom op deze gratis derde-zondag-van-de-maand- wandeling. U aangeboden door Wo nen onder de Bomen! De beide VW’s Schoorl en Groet- Camperduin gaan historie schrijven. Er komt een gezamenlijke informatie gids op de markt. Het schitterende boekwerkje zal vrijdag 14 december, ’s middags om vijf uur worden gepre senteerd in De Blinkerd. Het eerste exemplaar wordt dan in ontvangst ge nomen door burgemeester C. Bernard. De nieuwe WV-gids is het resultaat van een uitstekende samenwerking tussen de beide VW’s. De omslag van de gids laat een aantal fraaie, meest recente foto’s van Schoorl en Groet- Camperduin zien. Het Groeter kerkje met oude raadhuisje, het fraaie uit zicht over het Hargergat, het klimduin Jelle Hoogkamer, ambtenaar van o.m. Welzijn, gaat vertrekken. Hij is met ingang van januari benoemd in de gemeente Zijpe. In de raadsvergade ring werd daar aandacht aan besteed. De raad, en eigenlijk iedereen, krijgt dan de gelegenheid om afscheid van Jelle te nemen. Getuige het feit dat steeds het maxi mum van 100 kinderen wordt inge schreven, vallen de programma’s goed in de smaak. Kosten van deelname: 40.- voor het le kind; 35.- voor het 2e kind en 30.- voor het derde kind uit één gezin. André Hazes komt naar Schoorl! Zaterdag 15 december zal hij optreden in Altamira. Hazes is een poosje uit de roulatie geweest. Om gezondheidsre denen mocht hij een aantal weken niet optreden van zijn artsen. Hij is nu weer hersteld en mag rustig aan be ginnen. In bar-dancing Altamira van Wijnand en Anneke Dekker is hij de gast komende zaterdag. Ook de band Reflex wordt verwacht. Deze formatie zal de rest van de avond vullen. De zaal gaat open om 21.00 uur. Hierdoor is voor het kinderhuis een grote wens in vervulling gegaan nl. een schitterende rolstoelfiets met bij behorende winterbekleding. Namens alle kinderen, ouders, bestuur en per soneel werd er een groot applaus gege ven voor al de mooie kado’s. Daarna werd Sint-Nicolaas uitgeleide ge daan, want hij moest bij nog heel veel kinderen een verrassing brengen. Klein en groot was zeer tevreden. Het is de regelmatige bezoeker van het gemeentehuis zeker opgevallen dat er bij de ingang een ruimte voor een receptioniste/telefoniste is geko men. Hiermee is een wens van het col lege in vervulling gegaan. Opvang van de bezoekers is verbeterd. Verder is door de verplaatsing van de telefoon centrale voorzien in een adequate te- lefoonbeantwoorder. Daarnaast wil De Oorsprong probe ren om het kampeerkamp weer nieuw leven in te blazen. De gedachten gaan uit naar een kampeerkamp voor de jeugd van de groepen 7 en 8 van de basisschool. De bedoeling is om met deze groep van maandag 1 juli tot don derdag 4 juli te verblijven in een kam peerboerderij ergens in den lande. Vooralsnog wordt gedacht aan eén groep van ongeveer 50 kinderen. Zij, die dit kampeerkamp willen begelei den kunnen zich opgeven bij Renze Engelkens van De Oorsprong. De aktiviteiten voor het komend voorjaar zijn over het algemeen kort van duur. Het tijdstip is zodanig geko zen, dat zij bijna alle eindigen voor de Hemelvaartsvakantie. Weer vele nieu we aktiviteiten, herhalings- en ver volgcursussen. Een greep uit het aan bod: astrologie, bloemschikken, om gang met de p.c„ een vervolgcursus bridge, creatief schrijven, edelsme den, formulieren invullen (een regel rechte ramp voor velen), Italiaans ko ken en koken voor mannen, keramiek/ boetseren, stijldansen voor de jeugd, textiel, kunstbeschouwing, ouderen in gesprek, vegetarisch bakken, op zoek naar een boek, enz. Voor de komende zomer staat er weer een tweetal zo merkampen op het programma van De Oorsprong. Het bekende duinkamp voor de groepen 3 t/m 6 van de basis school. Een dagkamp dat zich al jaren in een grote belangstelling mag ver heugen. Van maandag 8 juli t/m vrij dag 12 juli (van 8.30 tot 16.30 uur) gaan de kinderen naar de Bokkeweid- jes in de Schoorlse duinen om daar een gevarieerd programma af te werken. Tijdens hun bezoek aan de OBS De Molenwiek hebben sint en de pieten tussen het uitdelen van de cadeautjes en het zingen de nieuwe klimrekken in gebruik gesteld. In het voorjaar be stond het schoolgebouw 50 jaar. Dit feest is op een zeer plezierige manier gevierd tijdens een hele projectweek met als afsluiting een reünie van oud- leerlingen. De festiviteiten werden met een positief saldo afgesloten. Ter ere van het 50-jarig jubileum werd ge meend van dit geld buitenspeeltuigen aan te schaffen. Na het maken van di verse tekeningen viel de keuze op twee klimtoestellen, een kleine en een gro te, evenwel te maken in eigen beheer. Onder leiding van Gerda Zweekhorst zwoegde een ploeg medewerkers avond aan avond. Er moest gezaagd, geboord en gesjouwd worden. Lang zamerhand groeiden de speeltuigen, maar nog wel met een briefje erop: „nog niet op spelen”. Uiteindelijk wa ren de toestellen gereed en konden de sint en de pieten ze in gebruik stellen. Direct daarna namen de kinderen er bezit van en speelden naar hartelust. niet” - voor de leeuwen. Hup, meteen een Blinkerd vol. Dat getuigt van lef, want andere poppentheatermakers gaan eerst eens voorzichtig uitprobe ren, testen, „try-outs” geven voor kleinere groepen. Zij bedenkt haar verhaal (goed afgestemd op de doel groep, kinderen vanaf 5 jaar), maakt haar poppen, weet vakmensen en thousiast te maken voor de uitvoering van decor (zeer fraai ontwerp van Arie Schoof) en geluidsband (sfeervolle produktie van Peter Broersen). Op het podium moet ze het allemaal zelf doen, met haar aanwezigheid en haar spel. In dit stuk acteert ze méér dan in vorige voorstellingen en steekt ze haar nek behoorlijk uit als ze zelfs enkele liedjes (eigen tekst en melodie) zingt. Dat is - op zijn zachtst gezegd - in de grote zaal van De Blinkerd met haar stem nogal gewaagd. Met een kleine zendmicrofoon (had Kate Bush niet zoiets?) zou ze uit de brand zijn. De directeur van Het Afgestofte Poppentheater heeft genoeg flair en talent in huis om een gezellige voor stelling af te leveren. Timing, bewe ging, spanningsopbouw en improvisa tievermogen zijn ruim voldoende om heel wat zalen plat te krijgen. Verder moet een voorstelling als „Circus Doe- maraki” simpelweg een paar maanden gespeeld worden om de juiste vorm te vinden. De belichting mag wat subtie ler en de verstaanbaarheid beter, maar dat zijn technische details. De zaal beloonde Ila’s sympathieke pre sentatie zondag met een stevig ap plaus. En het was beslist charmant dat thema’s uit haar voorstellingen in de foyer op beschaafde, akoestische wij ze ten gehore werden gebracht door de muzikanten die ook meewerkten aan de geluidsband. COCK VAN GRIENDT Het kinderhuis heeft sinds enkele jaren een stichting „De Vrienden kring”. Deze stichting werkt achter de schermen met een aantal clubs samen, o.a. de Rotary, de Odd-Fellows en stichting Stinafo en niet te vergeten de donateurs van de Vriendenkring. De kosten van het bestuurlijk appa raat zijn enorm gestegen. Dat meldde Gerard Le Belle in de raadsbijeen- komst. De raad zou zich meer moeten buigen over de jaarrekeningen. Niet alleen de begroting is belangrijk. Stu dietoelagen plus opleiding zijn van 16.000 gestegen naar 37.000. Aan koop boeken en abonnementen van 19.000 naar 40.000. Belachelijk vindt Le Belle de huurprijs per jaar van een copieermachine, 21 mille. „Het moet mogelijk zijn om met één machine te volstaan”. Herhaalde ma len is opdracht gegeven om binnen de begroting te blijven. Le Belle acht een onderzoek naar de oorzaak van deze overschrijdingen noodzakelijk. Een kleine vrijwilliger uit de zaal, Maarten, staat opeens in de spotlights, op het podium van De Blinkerd. Hij staat ’s nachts bij de tent van Circus Doemaraki met de tijger te praten. Heel zachtjes, want de directeur van het circus ligt ronkend op één oor. De tijger vertelt hem dat ze de hulp van de fee Toos Hola willen inroepen, want die directeur Antonia... dat is zo’n stuk chagrijn. Die noemt de hond Fikkie (zo heet die hond helemaal niet!) en wil ook nog eens dat hij door een bran dende hoepel springt. Nee, de dieren van Circus Doemaraki zijn het zat, .spuugzat. Maarten hoort het allemaal aan, zorgt dat de fee verschijnt en weet ook de hoge hoed van de directeur nog in te pikken. De fee betovert die hoed, met de bedoeling dat die directeur zijn circusdieren voortaan beter zal behan delen. Maarten wordt bedankt en gaat weer zitten. Het is een scene uit de voorstelling „Circus Doemaraki” waarvan de pre mière afgelopen zondagmiddag maar liefst ruim 400 bezoekers naar de grote zaal van De Blinkerd trok. Geen gekke score voor dit derde programma van Het Afgestofte Poppentheater van Ila van der Pouw uit Groet. Die scene met vrijwilliger Maarten is namelijk type rend voor het poppentheater dat Ila tegenwoordig brengt: ze durft veel, is zeker van haar zaak en zet opeens een kind centraal in een sprekend, poë tisch beeld. „Circus Doemaraki” heeft veel sterke momenten, waaraan je kimt zien dat de speelster niet alleen veel praktijkervaring heeft opgedaan en gewoon handiger is geworden, maar ook inhoudelijk een stijgende lijn weet voort te zetten. Met de première van „Circus Doe maraki” gooit Ila zich - net zoals an derhalf jaar gelden met „Sire, u lacht Bloemenmagazijn Eurofloor heeft afgelopen zondag bijna duizend be zoekers over de vloer gehad. Winkel, magazijn, binderij en kassen waren helemaal in kerstsfeer gedompeld. Het zag er allemaal even sprookjesachtig uit. Gerard en Marjan Dekker hebben er, samen met alle medewerkers, een fraai geheel van gemaakt. Het nade rende kerstfeest was hier in al zijn fa cetten aanwezig en schitterend uitge beeld. Meer, veel meer dan alleen hier en daar een kerstversiering en stukje. Alles, wat men bij Eurofloor aan crea tiviteit in huis heeft, werd tentoonge steld en was te bewonderen en te koop op een speciaal natuurlijk aangelegd tapijt. Van heinde en verre was men naar Schoorl gekomen om het kerst sprookje te bewonderen. Een welkom in drie talen. Mogelijkhe den voor de watertoerist. Algemene informatie en evenementen. De red dingsbrigade in woord en beeld en we derom in verschillende talen. Een ver haal over de Schoorlse duinen. Arran gementen, verblijf in een stukje onge repte natuur, ook in de wintermaan den. Hoe Schoorl voor de vierde maal aan de Blauwe Vlag kwam. Een be zoek aan het gebied Schoorl en Groet - Camperduin, meer dan waard met het accent op een aantal bezienswaardig heden. Maar ook activiteiten en eve nementen elders in de provincie krij gen de aandacht. Vissen en binnenwa ter en aan zee en tenslotte de sportieve facetten in en rond Schoorl. De gids wordt gesierd met een groot aantal kleuren- en zwart-wit foto’s mede door de inbreng van de adverteerders. Het geheel komt van drukkerij Van Ketel in Schagen met voorbereidingen van en door Henk Boekel. Het voorjaarprogramma van De Oorsprong zal binnenkort weer huis- aan-huis in Schoorl in de brievenbus glijden. De inschrijfavond, waar naast staf en bestuur ook alle docenten van de aangeboden aktiviteiten aanwezig zijn, op: dinsdag 8 januari 1991 van 19.00-21.00 uur. Daarna is er dage lijks (behalve het weekend) gelegen heid tot inschrijven tot 18 januari op het kantoor van De Oorsprong. SCHOORL Rond het thema „Wij zijn in goed gezelschap” wordt op zondag 16 december om half vijf de jaarlijkse Schoorlse kerstsamenzangdienst gehouden in de RK Parochiekerk ,,H. Joan nes de Doper”, Heereweg 171 te Catrijp. Aan deze viering werken mee de plaatselijke pastores pas toor S.N. van Diepen en ds. W. Ph. E. van Kooten. Muzikale medewerking wordt veleend door het Hervormd Da meskoor o.l.v. Laura Rodenhuis, het Schoorlse R.K. Jongerenkoor o.l.v. Robert Valter en het Schoorlse R.K. Parochekoor o.l.v. Paul Gerssen. Het orgel wordt bespeeld door Ger Duyves. ieder jaar opnieuw is het ver heugend om te zien en te horen hoe zovelen dit feestelijk kerstge beuren meemaken, waarbij ie dere stem mee kan doen. Ook uw en jouw aanwezigheid en mee zingen wordt zeer op prijs ge steld. Komt allen tezamen! De deurkollekte na afloop is be stemd voor het Interkerkelijk ontwikkelingswerk „Solidari- dad” in Zud-Amerika. Deze viering is voorbereid dooi de Schorlse Oecumenische Werk groep „Ontmoeting en Overleg”, opgericht 10 november 1975. on der auspiciën van de gezamenlij ke kerken te Schoorl. In de openbare bibliotheek Schoorl kunt u van 10 december tot 30 januari een tentoonstelling bezichtigen over Mode. Wie kent ze niet, de grote na men uit de mode-wereld: Coco Cha nel, Yves St. Laurent, Karl Lagerfeld, Frans Molenaar, Fong Leng en al die anderen die de mode dat typische mystieke sfeertje hebben meegegeven. Zij creëerden een eigen „look”, een heel eigen gezicht dat zich in vele op zichten onderscheidde van het grote leger van mode-ontwerpers. Kleding is voor hen en voor de vele dragers ervan meer dan alleen huidbedekking. Het is een manier om je te onderschei den van de massa, een wijze van zelf expressie, een mogelijkheid om uit drukking te geven aan een individuele levensstijl. In onze maatschappij is mode onder een ieders handbereik ge komen en heeft de belangstelling voor mode onder jong en oud een enorme vlucht genomen. De bibliotheek heeft voor hen een tentoonstelling ingericht over de hedendaagse mode. Speciaal voor deze tentoonstelling hebben ont werpers van „Oilily” een panelenset ontworpen met daarop de verschillen de ontwikkelingsstadia van het kin- derkledingstuk. De tentoonstelling laat zowel volwassenen als kinderen kennismaken met ontwerpers en hun ontwerpen, de marketing en de acces soires die de creatie compleet maken. Tevens wordt er aandacht besteed aan de zelfmaakmode. Naast boeken, dia’s en videobanden kunt u ook een groot aantal bekende modetijdschriften in zien. Breed zwaaiend, dat wel. Maar wie in zijn hart kon kijken, moest concluderen dat Sint Nicolaas diep verdrietig was. De kinder vriend bracht een bezoek aan de Groeter school van meester Wil bers. Hij arriveerde er per rol stoel. De toch wel wat te snelle overgang van Spaanse tempera turen naar het grillige Holland is Sint wat teveel geweest. Een lich te verkoudheid, na toch de nodige inspanningen op de daken. Een glijpartij met als gevolg een zeer onwillig linkerbeen. Bij de Groe ter school wist men wel raad. De goedheiligman zou zijn afspraak met de kinderen moeten nako men. Een rolstoel werd geleend van Sint Jan ter Duin. En fysiek en moreel gesteund door een tweetal pieten liet hij zich naar de nieuwbouw rijden. Sint is al weer lang en breed in het wartne Spanje. Maar zijn gezondheid laat nog wat te wensen over. Zijn herstel zal nog even duren, zo meldden zijn pieten. Een hele medische „staf” zal er zonder enige twijfel voor zorgen, dat Sint Nicolaas straks alweer zijn voorbereidingen kan treffen voor volgend jaar, wanneer hij weer de strijd zal moeten aanbinden met Tt zijn eeuwige rivaal, de Kerstman. Er zijn problemen gerezen rond de huisvesting van de Schoorlse tafelten nissers Duintreffers. De club is mo menteel nog gehuisvest in het vroegere kleuterschooltje Dikkertje Dap. Men krijgt een nieuwe plek nabij de oude spoorlijn aan de Meidoornweg. De verhuizing houdt verband met nieuw- bouwplannen van Merlet, waardoor het gebouwtje van Dikkertje Dap moet verdwijnen. Er was een finan cieel plaatje gemaakt. Zowel de ge meente Schoorl, Merlet, als de Duin treffers zouden in de nieuwbouw mee betalen. Met Merlet was de gemeente vervolgens overeengekomen dat de gemeentelijke bijdrage weer terug zou komen middels een pachtprijs van hét hotel aan de gemeente. Nu blijkt ech ter dat de bouw van het onderkomen voor Duintreffers veel duurder uit komt. Het verschil, enkele tienduizen den guldens, vindt de gemeenteraad niet te pruimen. Er zal op korte ter mijn een oplossing moeten worden ge zocht. Door de hele ontwikkeling zal nieuwbouw van Merlet niet mogen worden belemmerd, zo meent de raad. Het college zal, samen met Duintref fers en eventuele aannemers voor de bouw van het clublokaal, de cijfers nog eens op een rijtje zetten. SCHOORL Het Filmhuis heeft za terdag 15 december een drukke dag. Liefst 3 voorstelingen worden er ge houden. Het jeugdfilmhuis neemt er 2 voor zijn rekening. Om 14.00 uur en om 19.00 uur wordt de Deense film „Het mirakel van Valby” vertoond van Ake Sandgren. Korte inhoud: Sven heeft een amateurzender, waardoor hij verre contacten kan leg gen. Wanneer hij met Bo, zijn beste vriend, weer eens met de apparatuur bezig is, komen er ineens merkwaardi ge geluiden uit de luidspreker. Nadat de jongens verbeteringen in de appa ratuur hebben aangebracht, zoeken zij opnieuw contact en plotseling ko men zij samen met hun vriendinnetje Petra in de middeleeuwen terecht. Zij ontmoeten soldaten die zich onbehou wen gedragen en een vreemde monnik. Ze raken Petra kwijt en dat nog wel precies op het moment dat ze weer te rug moeten naar hun eigen tijd. Nie mand gelooft het verhaal van Sven en Bo en er zit dus niets anders op dan zelf weer terug te keren naar de duis tere middeleeuwen. Doordat Svens zusje stiekem meegaat, gebeurt er een mirakel. Deze film voor de jeugd en ouderen, won de Publieksprijs Cine- kid 1990. Het Filmhuis gaat om 21.00 uur ver der met de Engelse film „The cook, the thief, his wife and her lover van Peter Greenaway. Met o.a. Richard Bohrin- ger en Helen Mirren. Korte inhoud: De zware rode gordijnen worden opengeslagen: langzaam doemt de buitengevel van restaurant Le Hollan- dais op. Ervoor staan op de in geheim zinnig blauw licht gehulde winderige parkeerplaats twee vleeswagens ge parkeerd. Tussen vlagen mist door verschaffen de wijd openstaande deu ren een blik op de lugubere inhoud. Straathonden scharrelen jankend rond. De toon is gezet: het spel tussen de kok, de dief, zijn vrouw en haar minnaar kan beginnen. In de overwel digende decors van Ben van Os en Jan Roelfs, weegt Greenaway zijn bizarre vertellingen af in een perfecte balans. Omringd door zeventiende-eeuwse Hollandse schilderstukken en in een van de schilders afgekeken licht be wegen zich de acteurs, die naar Gree naways zeggen niet belangrijken zijn dan het decor waarin de daden zich voltrekken. De films worden vertoond in de Oor sprong aan de Damweg te Schoorl. Zaterdagmiddag 15 december is er van 14.00 tot 15.30 uur gelegenheid om afgeschreven boeken in de open bare bibliotheek Schoorl te kopen. Te vens wordt een kopieerapparaat te koop aangeboden a 850,-. Tentoon stelling Mode; zie bijgaand persbe richt. Aanwinsten in de bibliotheek: een greep uit de nieuwe boeken die recentelijk door de bibliotheek zijn aangeschaft: Tuin der Leugens/Eileen Goudge. Het verhaal van twee meisjes die als baby verwisseld werden. De zo nen van het uitzicht/ M. Februari. Sti listisch zeer sterk debuut, waarin de lichtspottende toon de last van zwaar wichtigheid wegneemt. De rozentuin/ Paul Hengge. Roman over wereldoor log II, verfilmd door Fons Radema- kers. Oom Henry’s laatste oordeel/ Alasdair MacKee. Een weesjongen probeert een goede verstandhouding op te bouwen met zijn sarcastische oom. Narcose/Robin Cook. Het tiende boek van een bestsellerschrijver. Fo tomodel: gewoon een leuk vak/Lucia van Wichten (766.7). Krachttraining: een instructieboek voor mannen en vrouwen/Eric Taylor (617.4). Leven met borstkanker/Andy Murcia (605.91). Luidsprekerbouwboek: met de betere boxen/H.H. Klinger (665.4). Di Het 1 j

De Duinstreek | 1990 | | pagina 4