Weihnachtstollen 4N 6 grote kerstkoek- kransen .dolT^co Het andere centrum van Bergen!! Ig a ,2.95 ,2.2?» DER KINDEREN z met ruime parkeergelegenheid Han de Lange T entoonstelling in het KCB te I ”4 5.48 1.48 3.49 2.49 Bergenaar zoekt Margarita gangers! 7 VERS TE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ/ tóRSïBOOm 8.98 1.88 TUTTIFRUTTI VLIESPINDAS gezouten 500 gram BORRELNOOTJES PRUIMEN 3.78 J ‘A GftOüte. state» ÜE£(&«,?1S MARTIEN ZANDSTRA Uitreiking Cederhout Trophy 1990 op geheime locatie s Van het politiebureau De Vrouwen van Corrie Mark BOTERHAM- WORST Brakenhoff’s Versshop GEBRADEN GEHAKT EENWINTERBEURT CORDON BLEU MALS STUKJE VARKENSFILET H.O.H. GEHAKT BIEFSTÜKDAG Ketelverse METWORST 250 gram BOEREN ACHTERHAM 2.48 SCHOUDER KARBONADE HAMBURGERS Met de feestdagen „piekfijn” dan moet u bij Dol Co zijn De gemeentelijke subsidie aan de VW Portable Gallery nummer twee RUNDERGEHAKTR Qfl 500 gram ZottoftGS FILET AMERICAil 1.78 I J Prijzenfestival Oosterweg-winkeliers ƒ.1 4) 1 pil!» WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 DE DUINSTREEK PAGINA 7 Bescherm uw kostbare bezit Oosterweg 17, tel. 12441 4 'l A'v Brood koek- en chocolade- banketbakkerij Weekendreclame vrijdag en zaterdag Oosterweg 15, Bergen, tel 12845 Tevens uw adres voor al uw sportartikelen. Vergeet niet uw bestellijst mee te nemen met echt amandelspijs nu om te proeven voor Oosterweg 1, Bergen Telefoon 02208-12298 Vleeswaren vrijdag t/m dinsdag Oosterweg 13, tel. 12808 Laat nu uw fiets Vrijdag en zaterdag iedere donderdag: met amandeltjes voor Maandag en dinsdag 1 kilo9.98 Schitterende collectie dames-, heren- en kinderschoenen extra laag geprijsd. Oosterweg 8, Bergen, tel. 02208-95937 C» UUR. •fc.l n00 L- uuR. iedere woensdag Z V An de redaksie van de Duin streek Bij ons ook kerstmanden en pakketten een speciale prijs FIETSSPECIALIST r. u tete' DE OOSTERWEG ra1 4.95 100 gram 100 gram 100 gram 150 gram 3.25 3 stuks 100 gram VROUW KOEL Zk Woensdags gesloten V.l.n.r.: Emo Verkerk, Axel Funke, Ga brielle Schleijpen en Wim Jansen. 100 gram 1.78 500 gram, gratis kruiden 100 gram 250 gram gemengd 250 gram m. pit250gram Hoewel het College van B&W aan vankelijk negatief reageerde op het verzoek om een verhoging van het subsidiebedrag met 15.500,-, stelde Liberaal Bergen in een commissiever gadering voor om het WV-verzoek Leusden en klipperavonturen tijdens Sail, staat er dit jaar de Cederhout Trophy 1990 op het programma. Ook de Cederhout Trophy is een initiatief van Ira van Eelen Sültemeyer. Mocht Maak eens ’n afspraak S‘-2wJ KERSTSTUNT REFLEKTORBANK 4x voor de prijs van 3x ZONNEBANK 10x65.- BERGEN Naar aanleiding van ons artikel van 5 december jl. over de subsidie van de gemeente aan de VW- Bergen ontvingen we een reactie van de fractie van Liberaal Bergen. BERGEN Kunstenaarscentrum Bergen toont nog tot en met 4 januari werk van vier buitengewoon getalen teerde jonge kunstenaars: Gabriëlle Schleijpen, Axel Funke, Wim Jansen en Emo Verkerk. Een tentoonstelling van vrienden die naast een gemeen schappelijke mentaliteit ook de indi viduele eigenheid duidelijk maakt. Gedoseerde onbevangenheid naast gedoseerde kundigheid levert prikke lend en inspirerend werk op. Emo Verkerk is, door exposities in o.a. het Stedelijk Museum van Am sterdam en galerie Art Project, de bekendste van de vier. De tentoonstel ling in Bergen plaatst hem en de ande re exposanten echter in een context die nog niet eerder zo naar voren is terzlaan 30a, Bergen; Pascalle Fol- gers, Oosterweg 13, Bergen; C. Schot ten, Loudelsweg 113, Bergen. 10.-: Jolanda v. Alfen, Dorpen 28, Schagen; M. Helder, Gemene Bos 16, Bergen; A.H. Schulz, Wetering 55, Bergen; F.C. Steenmeijer, Westerweg 17, Bergen; C. Dekker, J. Ivanghlaan 26, Bergen; M. Cock, J. Roggeveenw. 41, Bergen; J. de Jong, Oude Berger- weg 70, Bergen; F. Boots, Leek 44, Bergen; Mevr. Bes, Schees Saenehof 14a, Bergen; Björn Fischer, Debus- systr. 13, Alkmaar. 5.-: Erica Theuns, Westerweg 72, Bergen; Hoekstra, Corn. Kagerlaan 2, Bergen; A. Noordijk, Boendermatier- hof 3a, Bergen; Mv. Sukkel, Wetering 46, Bergen; G. Modder, Oosterweg 49, Bergen; L. ter Hofstede, M. Wiegman- weg 22, Bergen; Mevr. Radsma, Fi- larskiweg 40, Bergen; A. Bootsman, D. Klompweg 174, Bergen; G.J. van Wonderen, K. dé Grotelaan 6a, Ber gen; Bas Beentjes, Dorpsstraat 94, Bergen; Helsdingen, Kogendijk 65, Bergen; Saskia Tromp, J. Weyandweg 16, Bergen. Prijzen afhalen bij bakker De Lange. van 5.000,- voor een nieuwe platte grond te honoreren. Tijdens de Alge mene Beschouwingen brachten de fracties van Liberaal Bergen en het CDA dit voorstel voor een eenmalige doelsubsidie nogmaals naar voren. Het college heeft gemeend hierop po sitief te moeten reageren. Zoals be kend is het resultaat nu dat de VVV voor 1991 kan rekenen op de structu rele subsidie van 10.000,- en de doel subsidie van 5.000,-. BERGEN Bergen gaat z’n naam als kunstenaarsdorp weer helemaal waar maken. Op zaterdag 15 decem ber wordt er een kunstgallery geopend op het adres Ruïnelaan 2 en 4. Voor velen een bekend pand waarin tot voor kort de Nutsspaarbank in gevestigd was. Er komt een expositie op niveau! Op Nederlands niveau! En op kwali teitsniveau. Iedereen die verstand heeft van kunst, of alleen maar gevoel heeft voor kunst wordt uitgenodigd aanwezig te zijn bij deze manifestatie op aanstaande zaterdagmiddag onge veer om 15.00 uur. Er zijn nogal wat obligate opmerkingen gemaakt over de situatie waarin de beeldende kunst in Nederland zich bevindt. Een ding is zeker, de vermindering van het over- heidsmecenaat laat diepe sporen na en de beeldende kunst funcioneert sinds dien in een marktsitutatie, die uit ba lans is en die niet in staat is het onsta- ne vacuüm op te vullen. Het aantal verzamelaars, zowel institutioneel als particulier, blijft hier aanzienlijk ge ringer aan in de landen die ons omrin gen en galeries zijn nauwelijks in staat iets voor Nederlandse kunstenaars in het buitenland te betekenen. Portable Gallery wil op pragmati sche wijze een bijdrage leveren aan het doorbreken van deze impasse. De schoonheid van het plan schuilt in de eenvoud ervan: Door leegstaande winkelpanden als tijdelijke expositie ruimte te gebruiken is Portable Galle ry in staat op meerdere lokaties onaf hankelijk van elkaar tentoonstellin gen te laten plaatsvinden en zo het werk van een vrij groot aantal kunste- naarfe te laten zien. De organisatie die daarmee onstaat, maakt het mogelijk geleidelijk het werkgebied uit te brei den tot over de grenzen. We bevinden ons in een periode waarin de beeldende kunst haar uit gangspunten opnieuw definieert. Het is opmerkelijk dat juist nu de belang stelling voor beeldende kunst sterker is dan ooit; er is een grote honger naar cultuur. Wellicht is het dus een aan trekkelijk vertrekpunt voor een expo- sitiebeleid dat erop is gericht dit on derzoeksproces zichtbaar te maken. De groepstentoonstelling (zie uitnodi ging) waarmee Portable Gallery haar lokatie in Bergen opent wil tonen hoe deze kunstenaars, elk voor zich, ver schillende benaderingswijzen in hun werk toelaten. BERGEN „Ga met vakantie daar, waar het leven goed is. En goed koop!”, zegt de Bergenaar Laurens van Cosburgh er snel achteraan... Wat dacht u van een litertje benzine voor vijftien cent, een kopje koffie voor vijftien cent, een glaasje fris voor veertig cent en een heerlijk tourne- dootje-compleet voor de prijs van acht gulden? Daar moet u heen! Ja toch? Laurens van Cosburgh voelde niets voor het bedrijf van zijn vader. Na de laatste wereldoorlog begon die in rol- trommel-vuilniswagens en ander rol lend materieel. Maar Laurens junior ging studeren aan een grafische school. Eerst in Nederland, later in München waar hij dat creatieve vak afmaakte. Vader Cosburgh verwacht te veel van zijn zoon-ontwerper, maar toen er op de tekentafel een ontwerp voor een race-vuilniswagen, geheel gestroomlijnd ontstond, zag hij van het verder inschakelen van zoonlief maar af... en zó stond de wereld voor Laurens open! Met wat familierelaties op Aruba ontdekte hij het Caribisch gebied als een goede plek om te wonen. Of voor de vakantie. Laurens ging schilderen. En verkocht het ene na het andere schilderij. Hij ontmoette al spoedig zijn tweede vrouw en Laurens wilde daarom ook wat grotere zaken gaan doen. Zijn vrouw maakte hem attent op het toerisme en nam hem mee naar een klein eilandje twintig minuten vliegen van hun woonplaats Caracas op.Vene- zuela. „Ga jij dat eiland maar eens verkopen in dat Holland van jou”, zei ze. En omdat een Bergenaar, weer te rug in Nederland, eerst natuurlijk zijn eigen dorp weer opzoekt, kwam hij naar „De Duinstreek”. En zodoende leest u op dit moment zijn verhaal over „Margarita”. Margarita is het absolu te paradijs. Niet alleen vanwege het klimaat en het natuurschoon maar vooral ook omdat het levensonder houd er waanzinnig goedkoop is. Nog wel! Dus haast u! U leest de prijzen in de aanhef van het artikel. Deze prijzen komen rechtstreeks uit Margarita. Natuurlijk richtte onze Bergenaar daar ter plekke de „Caribbean Paradi se Travel Company” op. En wij troffen Laurens ten huize van Reisbureau Hoogstins aan de Guurtjeslaan. Een echte Bergense, kersverse touropera tor. Zeilers, surfers, duikers en andere levensgenieters zijn in eerste instantie zijn doelgroep. De markt is open. Volgens de statistieken gaan elk BERGEN - Voordat het echt kerst mis gaat worden moet u nog even gaan kijken naar de fantasieën in keramiek van Martine Stolk en de „vrouwen” gouaches van Corrie Mark. Tot en met 31 december kunt u daarvoor nog te recht bij de Galerie Tholen aan de Ruï nelaan. De galerie is open tussen 11.00 uur en 17.00 uur, alleen van dinsdag tot vrijdag. De weekends en de maan dag is men dus gesloten. Met Corrie Mark hebben we al eer der kennis gemaakt hier in Bergen, maar ook in Alkmaar en in Schoorl. Ze exposeerde kortgeleden ook in Am stelveen en Amsterdam. Schilderen is voor haar het werken met kleur en een steeds aanwezige vorm welke geen gedetailleerde uit werking van node heeft. Het is voor haar een zoekend bezig zijn met eigen gevoel. Daardoor komt inspiratie voort uit emotie, het resultaat is het visueel gestalte geven van wat haar bezig houdt. Er is meer sprake van spontaniteit dan van vooraf bedachte voorstellingen. Juist het schijnbaar onafgewerkt zijn, tezamen met een volwassen kleurgevoel geeft resultaten zoals op deze expositie te zien zijn. Het thema „vrouwen” dat onderwerp is van deze expositie is wel kenmerkend voor haar oeuvre, maar zeker niet het enige on derwerp dat zij beoefent. Martine Stolk, woont en werkt in Zaandam. Nu ruim 10 jaar bezig met het maken van keramiek. Ze realiseert in klei de dingen en mensen om zich heen. „De clown uit het circus, met het magere applaus, wat hij ook nog moet delen met de olifant. De junk, het meisje in een droomwereld, reizend op een kikker. Meer kikkers, grappige vaak geestige karikaturen van de kwakers, die soms menselijke trekjes krijgen. Hagedissen die ook door hun glazuur en verblijf op bollen en stam men, een derde wereld vormen. Voor Martine ook veel fantasieën in klei. Een poosje niet geëxposeerd, nu terug in Galerie Tholen. jaarplm. 25.000 mensen uit Nederland naar Aruba. Waarom zouden die men sen niet eens de steven wenden naar Margarita? Het is tweemaal zo groot als Texel en er wonen nog geen 300.000 mensen. Het is er volgens Laurens altijd 28 graden en er zijn heel oude forten en kathedralen uit de zestiende eeuw, waar onze eigen voor vaderen zich onledig hielden met de slavenhandel. Momenteel is alles daar tax-free, dus wat let u. Er zijn hotels en appartementen in voldoende hoe veelheden. Over de reis, de documen ten, de verzekeringen, het geld en de kinderkorting kan Reisbureau Hoog stins u volledig inlichten. MH gekomen. Hun artistieke omgeving blijkt een zeer specifiek karakter te hebben. De verschillende werken steunen elkaar zonder op elkaar te leunen. Gabriëlle Schleijpen toont re cente schilderijen en gemengde tech nieken, Axel Funke fotowerken met een conceptuele inslag, Wim Jansen een serie kleine schilderijen en Emo Verkerk thematische tekeningenreek sen en schilderijen. De vier doorbre ken met traditionele middelen spelen derwijs de heersende tradities. Ironie relativeert het eventuele gewicht en mogelijke pretentie. Toegankelijke- heid is gekoppeld aan een steeds te gendraadse betekenis. Kortom: een unieke en spraakmakende expositie van kunstenaars wier belang in natio naal en internationaal opzicht vast staat of groeiende is. u vast dat het de deelnemers aan de Cederhout Trophy 1990 zijn. Deze Trophy zal worden uitgereikt aan de winnaar van diverse klassements- tramritten, een spookweekend in Oud proeven. Op zondag 16 december wordt om 11.30 uur het startsein gegeven. De route gaat dan langs bezienswaardig heden in o.a. Alkmaar, Bergen, Schoorl en De Rijp. De deelnemers staan de volgende beproevingen te wachten: - een heus paardenconcours bij mané ge Poelenburg (Schoorl), - een precisieproef, - fietscrossen in Bergen aan Zee, - een behendigheidsproef met een bal letje. Er zullen ongeveer vijftig equipes en een hond aan deze Cederhout Trophy 1990 deelnemen. De feestelijke prijsuitreiking zal plaatsvinden op een bijzondere loka tie, die voor de deelnemers nu nog ge heim is. De loco-burgemeester van Eemdijk: drs. W. Gallee zal aldaar om circa 18.00 uur de felbegeerde Ceder hout Trophy aan de winnende equipe overhandigen. De spontane medewerking van: Ro se’s Cantina, Habé Elektronic, Fin- kensieper, Manége Poelenburg, WV Bergen, Strandpaviljoen Meijer, De Vlaaienbloesem en Daan levert een belangrijke bijdrage aan het succes van deze dag. Na afloop van dit spek takel krijgen de ongetwijfeld vermoei de deelnemers een leuke herinnering mee naar huis. Voor nadere informa tie, bel de Cederhout-infolijn, tele foon: 02208-88331. I I bSxSageb BERGEN - Cederhout is behalve u 16 december auto’s met grote Rose’s een houtsoort ook een grote groep oud Cantina stickers zien rijden, dan weet golf-en studievrienden die één a twee keer per jaar iets uitzonderlijks on dernemen. Na watertaxiën door de Amsterdamse grachten, nachtelijke 'v V A. BERGEN - Door de rijkspolitie Bergen is in de vroege ochtenduren, in samenwerking met de verkeersgroep Alkmaar van de rijkspolitie, een bromfiets-, fiets- en autocontrole uit gevoerd op de Bergerweg in Bergen NH. De controle was in hoofdzaak ge richt op de verlichting van de (brom fietsen. Resultaat: 3 x p.v. voor defec te fiesverlichting, 4 x p.v. voor uitlaai- lawaai (overschrijding toegestane Dba) bromfietsen, 1 x p.v. voor een opgevoerde brommer en 1 x p.v. glad de auto-band. De (verlichting)contro- les (alle met staandehouding) zullen in de komende donkere maanden her haald worden, zo ook voor wat betreft controle op de maximum snelheid in de gemeenten Bergen en Schoorl. In Schoorl zijn maandagavond, 3- 12-90, tussen 19.30 en 21.00 uur uit de kleedkamer van de plaatselijke voet balvereniging (aan de Smeerlaan) 4 diefstallen uit de kleding van de spe lers gepleegd. Er worden o.a. een hor loge en geldbedragen tot 100.- uit de kleding vermist. De kleedkamer was niet afgesloten. 50.-: mevr. A. Grooteman, Meer weg 41 s, Bergen. ƒ25.-: A. Roobeek, Wetering 81, Bergen; Nicolet de Goede, Gijsb. Pie- Ja oor mensa, ik hewwe de Sunt ok Ifgroet, maar ik ben niet veerder Meest azze bai oós op de Damweg. En pel bai „Plus Klus”. Nouw, ut wazze fet droug en deer wazze nagal belang stelling. Ut wazze wel koud en ut duurde ok efkus eer hai kwam. Hai "tost van zain rois nei Groet efkes deurwarreme, want deer wazze ut hil- ^9 aar koud. i. Nou en den oós drumband, deer 'teek ik van op. En speule, un pracht, hewwe ok wel mit moin hande op Pekaar weest. Nou, en den zundugs- piddes bai de „Band”, datte wazze ok Meer hil gesellug. Ik wier ok erg deur A begroet. „Nouw Sunt”, zai ik, „ik ttewwe jouw guster tog al welkom hie- e Nouw en datte wist ie toen nag M. Ja mense, leuke dinge, ik houp het fag veule male te sien. Dankie mense, E°°r alle moeite. Oosterweg 7 - Bergen Tel. 13505 BOVAG-vakman f r - ft ®s||l|

De Duinstreek | 1990 | | pagina 7