in m VL Fotogroep Bergen exposeert! SCHOLTEN’S gedistilleerd en wijnhandel 1 Moordaanslag in ,Nassau-Bergen” in één weekend opgelost! ■ha L_ De mooiste zwarte Pierette ■I in i —J— Bisschopswijn Glühwein liter Cider Legrand Alt Saarbrücken sekt Setback Privat sekt (rocken Cremant de Loire methode champanoise Champagne Jean Josselin brut/sec/demi-sec Bordeaux Chateau Ie Bedat Bordeaux Chateau du Taillan Chateau la Croix de Laborde Bourgogne Pinot noir Drapier Liter vin de pays de L'aude rood 4.95 i i Vin de Pays de Herault rood, wit sec, rosé sec Cuvée Drapier rood en wit Bordeaux rood en witSamazeuilh Liter vin de pays rood Liter Blanc de Blancs idem Jonge jenever Olifant Jonge jenever distilleerketel Cltroenbrande wi jn Hooghoudt Bessenjenever Coebergh Advocaat Cooymans Sonnema Beerenburg Amaretto di Saronno Campari 0.70 Grand Marnier rouge Jagermeister 0.70 Kahlua koffielikeur Cognac Courvoisler*** Whisky Teachers Whisky Gorter Wodka Wyborowa Diez port ruby/whlte Harvey’s med./fino 1 I luHS 3 Ratswein Mosul liter 2 voor Liter Edelzwlcker Pfaffenheim Liter Pinot blanc Pfaffenheim De tijd van de boerenkar op een zandweg ligt achter ons F= I Bo I Ru i ^nnn 4.95 5.95 11.00 30.95 13.00 Ru 7.95 15.95 I Dorpsstraat 55 Bergen Telefoon 02208-12226 Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1991 10.00 8.95 8.95 6.95 6.95 5.95 7.75 2.95 6.50 9.95 13.95 k 18.50 17.50 12.95 15.50 9.95 18.50 21.95 18.95 31.95 19.95 24.95 35.50 22.95 16.95 19.95 11.95 7.95 ,,Een winter aan zee” in café d’Alderliefste 1 Muziek in de Riimekerk 9-00 I I 13.95 12.95 1—lBMj| Mai Var Sla Kal Ver r Hee •r 12.00 r._ I M< Run I Kf DE DUINSTREEK PAGINA 8 Huiswijnen 2 voor 2 voor Uit de Bordeaux: Om warm te worden 2 voor 2 voor Rode wijn 8 T x 3 1 3 IB R7 Witte wijn I Dit is natuurlijk slechts een kleine greep uit ons enorme assortiment. Belt u ons voor vragen of loop gewoon eens binnen. Wij verzorgen uw relatiegeschenken in dozen, mandjes en kistjes. Voor bedrijven gelden speciale condities bij grotere aantallen en pakketten. Ook voor food en non-food-artikelen Verzending door geheel Nederland. Inlichting: bij de Groothandel, Bergerweg 125, tel. 02208-94044. Laat uw dranken thuisbezorgen. Ze zijn zo zwaar, bezorgservice vanaf 60.- gratis. Om gratis mee te nemen ligt voor u klaar de Bon-vivant: tijdschrift over wijn met culinaire tips. Wederom beschikbaar onze fraaie kalenders. Gehee Dus, c W.C. OPENI O°/ cru bourgeois Haut-Médoc 1985 Litrac-Médoc cru bourgeois ’88 1 I X De oplossing Uit de Bourgogne: Robu (het m velger Shima derailh De moord in Nassau- B ergen Op de koopavonden en zaterdagen speciale wijnen op de proeftafel Gunstige prijzen door eigen import 4 WOENSDAG 12 DECEMBER 199, L,ENS| 2 voor 9 a 00 Met uw drankenspecialist de feestdagen o o r': ■4 Een zwartwit foto van Fred Nout! rett. Oudere jeugd: 1. Judith Bijl; 2. Frieda Kokshoorn; 3. Jan Frido Sijp. I l Als u dit verhaal zo leest krijgt u wellicht het idee van een televisiespel. En dan heeft u nog gelijk ook. Alles was echt, behalve de kogels waarmee het slachtoffer (niet) werd gedood! De medewerkers van Stratus Computers kregen van hun directie een „moord- weekend” aangeboden. Het fotogra fenteam bestond uit acteurs van de „Stichting Agatha Amsterdam”. Deze stichting verzorgt voor grote bedrij ven en verenigingen „moord-week ends” in bekende hotels overal in den lande. Een bedrijf dat steeds meer sue- „centrale parkeermeters” de indivi duele paaltjes zullen gaan vervangen. Maar een doortrekking van de zuidelijke randweg inclusief een ver breding van de weg naar Bergen aan Zee behoort niet tot het „gedachten goed” van dit college. Op drukke- da gen zullen de mensen dus gedwongen worden op de fiets naar zee te gaan, omdat ze anders uren in de file zullen staan. Het „omslagpunt” is bereikt volgens de spreker. Vaak gebeuren er ook meer moorden, soms zit er een ingewikkelde spiona- gegeschiedenis achter en moeten inge wikkelde intriges uitgesponnen wor den voordat men de dader kan aanwij- zen. Iedereen voelt zich even „Miss Marple” of „Sherlock Holmes”. was het over één ding eens. Het kleine zwarte pietje Olga Kok was de mooiste in het polderland van Bergen. Frieda Kokshoorn (wie anders?) reikte de prijzen uit. De uitslag was als volgt: jeugd van 5 t/m 8 jaar: 1. Olga Kok; 2. Aniek Gunste; 3. George v.d. Burgt. Jeugd van 9 t/m 12 jaar: 1Floor Kluit man, 2 Patricia Weyer; 3. Sarah Bar- BERGEN AAN ZEE Ondanks het feit dat de dader „wettig en overtui gend” werd aangewezen, ondanks het feit dat de dader zelf een volledige be kentenis heeft afgelegd, loopt de man op dit moment vrij rond... Jongstleden zaterdag begon het weekend voor de 87 medewerkers van „Stratus Compu ters BV” uit Maarssen vrolijk en onge dwongen in het voor hen afgehuurde „Nassau-Bergen”. Maar zaterdag avond werd iedereen opgeschrikt door een moordaanslag op de fotograaf van het gezelschap. Terwijl het slachtoffer door een ambulance werd afgevoerd, werd het hotel hermetisch afgesloten en eerst zondagmiddag kon de dader met succes worden ontmaskerd... „Het is maar goed dat we dit niet elk weekend meemaken”, aldus Monique Reitsma, dochter van de hotelier, die uitgerekend dit weekend de leiding had in het complex. „Iedereen is ge weldig geschrokken, maar toch ook weer tevreden dat het allemaal zo snel opgeslot kon worden!” Wat was er gebeurd? Voordat de me dewerkers van de computerfirma uit Maarssen ter plekke waren jongstle den zaterdag, arriveerden enkele le den van een foto-folderbedrijf uit Am sterdam. De opdracht was om tijdens dit „ontspanningsweekend” een aan tal foto’s te maken van de medewer kers van „Stratus Computers BV”. Dit bedrijf gaat een folder uitgeven over de totaal-achtergronden van de com puterindustrie en wil dan ook de meest fotogenieke medewerkers op een ontspannen manier op de prent hebben. Daarna zullen er foto’s in het bedrijf te Maarssen worden gemaakt. Terwijl de fotograaf en zijn assistente in de grote zaal aan het werk is voor een groepsfoto, komt één van de aan wezigen tot de ontdekking dat dit de fotograaf moet zijn, die compromite- rende naaktfoto’s van zijn 18-jarige dochter heeft genomen. Met de foto in zijn hand roept hij de fotograaf in het publiek ter verantwoording en er ont staat een hevige woordenwisseling, die dreigt uit te lopen op een ordinaire knokpartij. De fotograaf vlucht naar zijn kamer in het hotel en men weet de vader van het meisje aanvankelijk te kalmeren. Althans, zo lijkt dat.... Ruim een uur later breekt grote con sternatie uit, gegil op de gang, deur van de kamer waar de fotograaf lo geert is geopend en iedereen kan het slachtoffer zien dat, kennelijk na een korte woordenwisseling, is doodge schoten. Ambulance, recherche en po- litie-artsen zijn snel ter plaatse. En de verhoren beginnen als iederèen in de grote zaal bijeen is geroepen. BERGEN-Op dinsdag 18 december vindt in café d’Alderliefste voor de tweede keer van,dit seizoen de avond der voordrachtkunst plaats. Het Am sterdamse gezelschap Ber Pakoema, Maxwell Miller en Ron Bergman pre senteren „Mogura” een winter solstice performance. Poëzie, muziek, theater, visuele effekten vormen samen een mysterieuze harmonie. Traditionele kunst met moderne techniek waar struktuur en improvisatie hand in hand gaan, geven aan deze avond een speciaal karakter. U bent gratis wel kom in café d’Alderliefste tel. 02208- 96233 op dinsdag 18 december om 20.30 uur. exposities. Dit alles in een gezellige vriendschappelijke sfeer zonder com- petitiestrijd. De leden bedrijven hun fotohobby ieder op hun eigen manier. Zo fotogra feert de een voornamelijk modellen en houdt een ander zich bezig met land schappen, reisreportages of experi mentele fotografie. Sommige leden vertoeven graag in de donkere kamer terwijl anderen het meeste plezier be leven aan het moment van opname. Er ié werk te zien van Yvonne Brandwijk, Frits Dijkhof, Johan Jon ker, Chris van der Kroef, Ger van der Laarse,- Dick Mesman, Peter Voor- horst, Kees Ooijevaar, Fred Nout en Jan Waldram. Enthousiaste fotoliefhebbers die na het bezichtigen van deze expositie na der kennis willen maken met de Foto groep Bergen kunnen contact opne men met Frits Dijkhof, Molenstraat 4 te Bergen. Hef „slachtoffer” in Nassau-Bergen (fo-1 to: medewerkers Stratus BV) Mensen blijken dan over onvermoe de kwaliteiten te beschikken, soms ontpopt iemand zich als een echte held en soms blijkt iemand ineens heel doortastend te zijn. Voor elk bedrijf kan een moord-weekend „op maat’’ gemaakt worden. En er worden zelfs „open moord-weekends” georgani seerd waarop ieder die het wil kan in schrijven. Boven de hotel-weekend- prijs wordt dan een flink bedrag gere kend want er worden kosten noch moeite gespaard om het allemaal even echt te laten schijnen. Aan deze vorrii van spannende weekends werd al eer< der aandacht geschonken door pro gramma’s zoals Tineke van Veronica, Hier en Nu van de NCRV en TV3 van de NOS. Hotel de Plasmolen in Nijme gen, hotel ,,’t Losse Hoes” te Holten en ook hotel Elsloo in het oude kasteel bij Maasberg zijn regelmatig het decor voor een moord-weekend. Hotel Na ssau-Bergen had voor de spelers nu juist die cleane sfeer, die voor dit mo derne spel nodig was.... BERGEN - De gehele maand de cember exposeren de leden van Foto groep Bergen hun werk in de Openba re Bibliotheek te Bergen. De in 1970 opgerichte fotogroep bestaat momen teel uit elf enthousiaste fotograven. Zij komen een keer per maand bijeen. Tijdens deze bijeenkomsten bespre ken zij het werk van elkaar. Door mid del van opbouwende kritiek, adviezen en het uitwisselen van ervaringen pro beren zij tot betere resultaten te ko men. Daarnaast organiseren zij ge meenschappelijk studioavonden en BERGEN Op vrijdag 30 novem-1 ber jl. startte de winterserie „muziek in de Ruïnekerk”. Herre-Jan Stegen ga, cello en Jacob Boogaart, piano., traden als eersten op. Begonnen werd met de sonate voor piano en cello no. 2 in G kl. terts, opus 5 van L. von Beek hoven. Machtig en vol overgave veNj tolkten de musici de drie delen. Daar na de sonate van C. Debussey, ook de ze was adembenemend mooi, soms als één orkest, dan weer als één instrUj ment, in het bijzonder het laatste deel; serenade et finale-moderement anim? werd fenominaal gespeeld. Na de pau ze sonate in G gr. terts, opus 19 van S- Rachmaninov, ook dit werk werd prachtig ten gehore gebracht. Eefi j langdurig en enthousiast applaus was zeer zeker op haar plaats. Een bijzon dere toegift besloot dit concert. In d? sfeervolle met kaarsen verlichte Rui' j nekerk en muziek gebracht door deze twee begaafde musici, was een avond om niet licht te vergeten. Een dankbare luisteraar BERGEN Alle zwarte pieten (mannelijk of vrouwelijk) die zo in omloop waren konden/bij de Berger Rijschool een gratis les krijgen. Maar dan moesten ze wel „voor de keuring”. Al vroeg in de ochtend was het een komen en gaan van pieten, pietjes en ook pierettes. De zeer deskundige jury had het niet makkelijk maar iedereen BERGEN Wethouder J an Stomps tijdens de beantwoording van de vele vragen van de raadsfracties, ver woordde in één zin dat ook Bergen mee moet in de vaart der volkeren. „De tijd van de boerenkar op een zandweg ligt ver achter ons,” zo sprak hij tijdens de beantwoording van de Algemene Beschouwingen, daarbij doelende op de verkeersproblematiek in Bergen en naar Bergen aan Zee. Vanzelfsprekend kwam daar het fietspad over de oude trambaan weer even in het vizier. „Het plan ligt tijde lijk even in de la, maar ligt wel hele maal bovenop,” aldus de wethouder, die er evenals iedereen van overtuigd is dat het fietsverkeer gestimuleerd moet worden om Bergen aan Zee niet helemaal te begraven onder de auto’s. „Misschien zijn bepaalde vormen van openbaar vervoer straks wel mogelijk als er wat meer woningen gebouwd worden in Bergen aan Zee, maar het strandbezoek zal een blijvend pro bleem vormen.” In februari a.s. komt er een belang rijke nota die geheel gewijd zal zijn aan de hoofdlijnen van het beleid ten aanzien van dat verkeer. Winkelbe- stand en de parkeerproblematiek zijn van die nota vanzelfsprekende onder delen, evenals het instellen van bij voorbeeld eenrichtingsverkeer. Het wordt niet alleen een belangrijke nota, maar hij zal zéér ingrijpend zijn,” be loofde de wethouder. „Het wordt een ware krachtproef voor ons allemaal.” Het ligt tevens in de bedoeling dat ces schijnt te hebben, want iedereen wil zelf wel eens een „Agatha Chris- tie-verhaal” in levende lijve meema ken. Of eraan deelnemen zelfs! Ook voor echte „speurneuzen” is zo’n weekend het neusje van de zalm. Het prikkelt de fantasie, het kweekt soli dariteit onder de mensen. Je leert el kaar op een andere manier kennen, want iedereen zit in hetzelfde schuitje en moet alle verhoren meemaken. ‘'v' Kr-

De Duinstreek | 1990 | | pagina 8