Wethouder Frans Marjo in Soest termo Jan Pieter gesloten Garage de Reus Als enige in Alkmaar!! SILVER'S Politiepaard opent expositie T&O Shell De Kooi HENK VAN EYK v/h J. de Korting metaalbewerkingsbedrijf Stroomerlaan 10 Bergen tel. 02208-12208 b.g.g. 97813 KALKOEN uit eigen mesterij Bestel nu uw KERSTBOUT Paul Termöhlen Stomps Molenstraat l Miele specialist Hans Stoop, Schoorl HUISWERKCURSUS Lijsten op maat Ini. J. C. Rozendaal Oagelijte STUDIE- en HUISWERKBEGELEIDING HAZERUG en -BOUTEN HOLLANDSE W. KONIJN FAZANT en DUIVEN EEND, REE, WILDZWIJN, enz. I. de Ruiter Strandafgang Egmond gesloten! Zwem-kerst-in Callanetics bij Jeanet Hage Kerstconcert in de Ruïnekerk Kerst in de Ruïnekerk 24 uur open ALLE dagen van het jaar 02209-3037 service - verkoop 1990 DE DUINSTREEK PAGINA 1E HOORDER KADE 31 ALKMAAR TEL. 072-126124 De eerste Bergense Klokkenmaker op het perceel 2. van voor het is ig it. in Onze werkplaats is i.v.m. de feestdagen n: is v van maandag 24 december t/m vrijdag 4 januari D Bij iedere bestelling receptenkalender gratis Damweg 15 - Schoorl - Telefoon 02209-3721-1881 Kerstweek van 18 t/m 24 december dagelijks geopend Bergerweg 55-57 Bergen, tel. 02208-13185 Gas, water, riolering, geisers, boilers, dakbedekking, sanitair Benzineverkoop op maandag 24 en maandag 31 december vanaf 08.00 uur n- d- Import-export groothandel BEKENDMAKING GEMEENTE SCHOORL specialiteit van deze week: GEMEENTE SCHOORL LIJSTENMAKERIJ „HET OUDE AMBACHT” EEN RONDLOPENDE SCHUIFDEUR de ideale garage-afsluiting VOORBEREIDINGSBESLUITEN Vergulde Valk wordt gesloopt BEKENDMAKING WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 opende wethouder BOUWBEDRIJF Rotonde A9 Tel. 02208 - l 37 17 Geopend: do.vrij.zaterdag Gespecialiseerd in de Friese klok «3 LOODGIETERSBEDRIJF dan Foto genomen tijdens de officiële ope ning van de expositie. KORENMARKT 5 (BIJ DE HAVEN) HOORN. TEL. 02290-18411 - NA 18 UUR 02290-30398 O De sopraan José Jonkers Alkmaar/Schagen e.o. Alle niveaus van v.o. IH l gitarist Hans de Weerd. Uitgevoerd wordt kerstmuziek van o.a. Britten, als 4. van voor het op het perceel als 3. van voor het van Lijsten Schilderijen 40 ■en Tel. 02269-2100 Restaureren Schoonmaken en Conserveren Kanaaldijk 114 Koedijk Tel. 072-614433 igen sn In teak, noten, eiken, goud en (ontspiegeld) glas naar keuze. Specialist encadreur en restaurateur Burgemeester en wethouders van Schoorl maken bekend dat met ingang van 19 december 1990, gedurende drie maanden, op de gemeente-secretarie (afdeling Algemene Zaken), Duinweg 35 te Schoorl, voor een ieder ter inzage is neergelegd de door de raad in zijn vergadering van 1 oktober 1990 vastgestelde 'Lozingsverordering riolering 1990’. Deze verordening treedt met ingang van 22 december 1990 in werking. Schoorl, 19 december 1990 Burgemeester en wethouders van Schoorl, C. Bernard MH Cacinni, Cesti, Dowland en Fresco- baldi. Hét concert vindt plaats op 26 december, tweede kerstdag. Aanvang 16.00 uur. De duur van het concert is ongeveer een uur. Toegangsprijs 7,50, 65+ en CJP ƒ5,-. Kaartver koop aan de kerk vanaf 15.00 uur. Eenvoudig om snel in- en uit te gaan Uiterst lichte bediening Fraai exclusief uiterlijk Geheel vrije doorgangsmaten Ook met afstandsbediening Vraag de uitgebreide folder of algemene informatie aan: BERGEN - De avond voor kerst zijn er twee feestelijke kerkdiensten, om 20.00 en om 22.00 uur. In beide dien sten wordt medewerking verleend door Hélène Kolkmeijer, panfluit en Liesbeth Groenewoud, harp en Wim van Bokhorst, bas-bariton. De eerste dienst zal ook nog worden opgeluis terd door een blazersensemble o.l.v. Evert Spee, terwijl in de tweede dienst de Cantorij van de Ruïnekerk o.l.v. Ja- queline Elemans meewerkt. Beide diensten wordt het orgel be speeld door Frank van Wijk, die tus sen de diensten in improviseert op be kende kerstliederen. Voorganger is ds J.J.F. van Melle. Kerstmorgen is om 10.00 uur het feest van Kerstmis, een dienst voor jong en oud! «SSBSSESSKSKS iKS eSSBCStSSKS eSKSKSBt BERGEN - Zwembad De Beeck or ganiseert op woensdag 26 december, 2e kerstdag, haar traditionele zwem- kerst-in. Het zwembad wordt voor de ze dag kerstfeestelijk aangekleed. Ge zellige muziek, aangepaste verlichting en de nodige versierselen, maken dat er een gezellige kerstsfeer ontstaat. Het hele gezin is van harte welkom op 2e kerstdag tussen 13.00-16.00 uur. De kerstman heeft al laten weten even langs te komen, om te zien hoe gezellig er wordt gezwommen en gespeeld. De Bikkershoek is natuurlijk ook ge opend waar u de nodige versnaperin gen kunt kopen. Het eerste rondje kof fie is van het huis en voor de kinderen ls er limonade. De entreeprijzen zijn Zoals gewoonlijk voor kinderen ƒ2,50 en voor volwassenen 3,50. U ziet dat net personeel van stichting zwembad He Beeck er van alles aan doet om de kerstsfeer in het zwembad te brengen, inlichtingen: zwembad De Beeck, tel. 02208-94933. BERGEN Jongstleden zaterdag t>o’<der mevrouw Annie BERGEN Vanaf 8 januari ’91 kunt u naast-aerobic, jazzballet, con ditietraining, 55 - en ski-gym, nu óók callaneticslessen volgen bij Jeanet Hage. Zij heeft daarvoor speciaal de „instructor training course” gevolgd bij de Amerikaanse Cathy Callis. De pers heeft er al geruime tijd aandacht aan besteed. Wat houdt callanetics in? Het is een speciale oefenmethode, waarbij het accent van de oefeningen vooral zal liggen op de buik, billen en benen. Het is vooral geschikt voor die genen die om wat voor reden dan ook niet willen of kunnen rennen en sprin gen. De training heeft een rustig ka rakter. De oefening worden langzaam in staande, liggende of zittende hou ding uitgevoerd. De spieren zullen zich door de oefeningen gaan ontwik kelen, ze worden steviger en daardoor beter van vorm. Veel aandacht zal uit gaan naar de juiste techniek van de oefeningen, een goede ademhalings- techniek is daarbij van groot belang. Callanetics heeft dus niet zozeer een groot conditioneel accent, alswel een figuurvormend aspect. Ook de lenig heid wordt bevorderd, want rek- en strekoefeningen zijn een onmisbaar onderdeel van de training. De hele les wordt begeleid door rustige achter grondmuziek en de deelnemers bepa len zelf op welk niveau ze trainen. Wilt u meer informatie wat betreft lesin houd, kosten e.d., bel dan naar Jeanet Hage 072-338328/072-332358 óf naar het dorpshuis 02208-97344. De calla- neticsles zal op dinsdagavond van 21.00 tot 22.00 uur gegeven worden in het dorpshuis, Raadhuisstraat 2-4, Bergen. EGMOND AAN ZEE - De storm die afgelopen etmaal heeft gewoed aan de Nederlandse kust heeft de kust bij Eg mond aangetast. Het deel van het op gespoten zand voor de kust, in het voorjaar door middel van een zand- suppletie aangebracht met name aan de noordzijde van het dorp is in zee verdwenen. Voor de hoofdstrandaf- gang bij het parkeerterrein De Werf is ongeveer 3,5 zand verdwenen. Het ge meentebestuur van Egmond heeft naar aanleiding van deze kustafslag uit veiligheidsoverwegingen één van de strandgangen voor het publiek ge sloten. Het betreft hier de meest noor delijke strandafgang aan de Boule- vard-Noord. Berkenlaan 18, 1861 CV Bergen (NH) Tel. 02208-97660 op het perceel kadastraal bekend gemeente Schoorl, sectie C, nr. 2015 de heer G. Schoen bouwen van een carport Jan van Scorelpark20 kadastraal bekend gemeente Schoorl, sectie B, nr. als 1360 De bouwplannen zijn in strijd met het geldende bestemmingsplan. De onder 4 gevraagde vergunning kan worden verleend met vrijstelling op grond van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De onder 1 tot en met 3 gevraagde vergunningen kunnen worden verleend met vrijstelling op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. De verzoeken liggen met ingang van 20 december 1990 gedurende 14 dagen ter inzage. De gemeentesecretarie is daartoe geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. Gedurende de termijn dat de verzoeken ter inzage liggen, kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling voor deze bouwplannen indienen bij: burgemeester en wethouders van Schoorl, Postbus 35, 1870 AA in Schoorl. Schoorl, 19 december 1990. De burgemeester van Schoorl, C. Bernard. De burgemeester van Schoorl maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad in zijn vergadering van 10 december 1990 heeft besloten te verklaren dat herziening van het bestemmingplan voor een gedeelte van de gebieden „Poldergebied”, „Centrum en buitenduin” en „Aagtdorp” wordt voorbereid. De gebieden zijn op de bij de besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen met een oranje kleur aangegeven en hebben betrekking op de pergelen: Rijksweg 42; Heereweg 132; Heereweg 33; Paardenmarkt 25; Duinweg 15 en Teugelaan 21 De besluiten liggen met bijbehorende tekeningen met ingang van 20 december 1990 op iedere werkdag tussen 9.00 en 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, Duinweg 35 in Schoorl. De besluiten Het pand, gelegen aan de Voorstraat te Egmond aan Zee waarin voorheen het restaurant De Vergulde Valk was gevestigd, verkeert in een slechte staat van onderhoud., Mede door de storm heeft het gemeentebestuur een aantal veiligheidsmaatregelen genomen. In dit verband is een gedeelte van de straat en trottoir waarin het pand is gelegen door middel van een hekwerk afgesloten. Het gevaar is aanwezig ge troffen te worden door vallende dak pannen. Deze maatregelen zijn geno men vooruitlopend op een voorgeno men sloop van het gebouw door de ei genaar, welke op korte termijn zal plaatshebben. Ten aanzien van de sloop van het gebouw kan het volgen de nog opgemerkt worden. In verband met het beeldbepalend uiterlijk van het pand, zal de gemeenteraad alleen dan accoord gaan met de sloop, wan neer de voorgevel van het pand in de zelfde stijl weer wordt opgebouwd. op het perceel kadastraal bekend gemeente Schoorl, sectie B, nr. 1154 de heer G. Lammers gedeeltelijk veranderen van een bedrijfspand Heereweg 33 Op de gemeentesecretarie, Duinweg 35 in Schoorl is ontvangen een aanvraag om bouwvergunning: 1 van Aannemingsmij. Petten B.V, voor het geheel vernieuwen en veranderen van kantoren/ opslagruimte Rijksweg 42 kadastraal bekend alsgemeente Schoorl, sectie D, nr. 646 en 647 mevrouw P.A. Borgers- Rasanen veranderen van een boerderij in een woning met pottenbakkerij, werkplaats en expositieruimte Heereweg 132 BERGEN Het traditionele kerst concert bij kaarslicht zal dit j aar wor den verzorgd door de bekende sopraan José Jonkers met begeleiding van de Voorverkoop in de week voor het con- TT— J.. -cert bij de yyy Bergen plein T Tgj 13100. I Frans-Ekkel een expositie van het I werk van de leerlingen van Mary Koe- kenbier in het geheel gerenoveerde B T&O-gebouw aan de Kogendijk. Ze- ker honderdvijftig mensen woonden deze opening bij en ook tijdens het weekend is er grote belangstelling ge toond voor deze expositie. Tot en met aanstaande vrijdag kan men de werk stukken nog bewonderen. In een overvol T&O-gebouw de wethouder van Welzijn, me Frans woorden van waarderin deze expositie. „Uit uw werk een grote liefde voor de natuur de wethouder. „Maar wat mi net zo belangrijk is: u heeft het gen deze liefde over te brengen op uw leerlingen en op de mensen die onder uw leiding aan het werk zijn gegaan met penseel en verf. U bent zelf een warmvoelende vrouw met een grote interesse voor de schilderskunst. Van uit uw eigen spontaniteit geeft u nu al jaren les aan anderen en iedereen kan zien hier in het gerenoveerde T&O- gebouw dat u uw leerlingen hebt kun nen inspireren. Mijn bewondering gaat dan ook naar uw leerlingen uit, die in korte tijd hebben kunnen leren om hun gevoelens op het doek te zet ten. Met dit resultaat kan ik hen op recht hartelijk feliciteren. Ik hoop dat u uw mensen nog vele jaren kan inspi reren. Met deze bloemenhulde aan u, mevrouw Koekenbier, verklaar ik de ze tentoonstelling voor geopend." Tot zover de wethouder mevrouw Frans. In enkele woorden dankte Mary Koe kenbier voor de vriendelijke toe spraak van de wethouder. Zij prees tevens de gehele sfeer in het T&O-ge bouw, de aankleding en de gang van zaken. Tevens richtte ze zich tot me vrouw Margreet Bruns-Grashuis die zonder meer „de vrouw achter de schermen” van T&O is. Zij brengt de sfeer in hetxgerenoveerde gebouw, dat niet alleen voor de eigen buurtbewo ners een ontmoetingscentrum is, maar voor heel Bergen een belangrijke aan winst aan het worden is. BERGEN - Onlangs informeerden wij onze lezers over het politiepaard „Sobat” dat uitgekozen was tot het beste paard van de ontmoeting tussen Duitse en Nederlandse politiepaar- den. Dat was voor de heer A. v.d. Weerd uit Veenendaal, die een trouwe lezer van de Duinstreek is, aanleiding om ons een artikel toe te zenden uit het Utrechts Nieuwsblad van 25 oktober jl. In dat artikel over recreatie en toe risme wórdt geschreven over „de Paardenkamp” in Soest, waar oude paarden hun laatste dagen kunnen slijten. Daar trof de heer v.d. Weert ook het politiepaard „Marjo” uit Ber gen, waar het lang dienst heeft gedaan als „strandpaard” van de Rijkspolitie. Het gaat overigens uitstekend met Marjo. „De Paardenkamp” in Soest blijkt een internationaal rustoord te zijn waar toeristen uit de hele wereld een bezoekje brengen. Het ontstond ooit in de zestiger jaren door een initiatief van de heer ’t Hart uit dat dorp, die secretaris was van de plaatselijke die renbescherming. Gedreven door dierenliefde dacht hij dat het niet zo kan zijn, dat een paardenbezitter op een gegeven mo ment altijd zijn eigen paard naar het slachthuis kan brengen. Er zijn beslist paardenliefhebbers die hun trouwe kameraad na zo’n twintig jaar iets an- ders gunnen dan de slachtbank. De heer ’t Hart bleek gelijk te hebben. „De Paardenkamp’’ werd opgericht en thans is het complex een toeristische trekpleister voor 20.000 mensen uit de hele wereld. Rond de tienduizend mensen zijn zelfs lid van het bejaarden-paarden- rusthuis. Voor 15,- per jaar kan dat al. Er lopen ruim 60 paarden en pon’s rond. In de nacht op de warme stal, overlag lekker in de weilanden rond om. Er staan 360 paarden op de wachtlijst, waar momenteel geen plaats voor is, wegens ruimtegebrek. Paarden zoeken meteen een partner als ze binnen komen, waar ze de rest van hun leven trouw aan blijven. Soms worden nieuwkomers als „indringers” gezien en die. hebben dan een paar moeilijke weken voordat ze geaccep teerd worden. Maar er komen volgens het bericht in het Utrechts Nieuws blad ook wel paarden binnen, die het idee hebben dat Ze de hele boel wel even naar hun been kunnen zetten. Die komen snel van de koude kermis thuis, want echte heerserstypen wordt snef duidelijk gemaakt dat ze zich aan moeten passen. Van elk paard is een verhaal te ver tellen. Tony en Lena hebben een rotle ven achter de rug als paardjes voor een schillenkar uit Arnhem. Senator was een heerserstype, maar z’n wilde ha ren is hij kwijt nu. Roxane is bijna helemaal blind, maar kan zich redden door de vriendschap met Sunny Boy, die hem de weg wijst en Cinderella is af en toe recalcitrant. Omdat schillenboeren zijn uitge storven komen er zulke paarden niet meer bij. Het zijn momenteel meest rijpaarden die mimimaal twintig jaar oud moeten zijn willen ze geïndiceerd worden voor de Paardenkamp. Agrarische paarden zijn daar ook zeldzaam. Boeren hechten zich nau welijks aan hun dieren. Zij zien ze als gereedschap. In Soest lopen vijf perso neelsleden rond die de zorg voor de paarden hebben. U kunt elke dag te recht behalve op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag. De beheerder Reinier van Valkenhoff kan over elk paard veel vertellen. Ook over het Bergense paard Marjo van de Rijkpolitie. MH Vraagt geheel vrijblijvend advies of prijsopgaaf burgemeester C.G. Schoonakker, secretaris Schoorl, 19 december 1990 De burgemeester van Schoorl, C. Bernard. Oostwal 111 - 1749 XM Warmenhuizen Tel. 02269-2176-1615 Nieuwbouw: traditioneel - houtskelet koel- en bedrijfsruimten Verbouw Onderhoud: kozijnen - ramen - deuren etc.

De Duinstreek | 1990 | | pagina 15