Veel nieuwe aktiviteiten in voorjaarsprogranuna Oorsprong c Nostalgisch boodschappenr ondj e in Schoorl „Dolfijnen” A Kali toogt1 COl tai 100< IN 10C A 1 zon Open bridgekam- pioenschap van W armenhuizen Kerstconcert in de oude Ursulakerk Coedkope decemberzegel Zaalsportvereniging „Schoorl” WOENJ DE DUINSTREEK Unicef Ingezonden brief Kiekeboe I Openingstij den bibliotheek Oliebollen met de brigade Edelsmeden I W Kerstwandeling met het IVN in Groet Preek van de week Foto’s bij Leijsen Geslaagd Berichten en tips voor Schoörls allerlei naar Jouke Minkema Heereweg369, Camperduin. Tel. 1685 of 1892. Uiterlijk tot zondagavond 21.00 uur. Optreden Wagenings Studenten Kamerkoor Opbrengst collecte Koken voor mannen en Italiaans Nieuwjaarsreceptie gemeente Formulieren Leimaert Nijgh beschrijft 12 moordzaken Afdeling basketbal Oudje van de week Kerst voor KVG Klaverjassen met de BUS Gebruik onkruidbestrij dingsmiddelen Speel-o-theek in de kerstvakantie gesloten I e PAGINA 4 Wi 29 Tijdens het sollicitatiegesprek werd al ons toe zwemmen en komen in noodvaart Als ik uiteindelijk stampvol staat met beetje dankbaar Oi De openbare bibliotheek Schoorl is i.v.m. de feestdagen gesloten van za. 22 dec. t/m di. 1 jan. Een uitzondering hierop is echter vrijdag 28 december: deze dag zal de bibliotheek geopend zijn van 14.30 tot 20.30 uur. De Schoorlse vrijwillige reddings brigade heeft op oudejaarsdag weer de bekende oliebollenactie. U kunt zo’n beetje de hele dag terecht bij kapper Sieb Laan. Voor een zacht prijsje bent u zelf uit de problemen thuis. dat is nog het ergste, maal „sportief” doen duinen en bossen, mag op je te schelden, omdat lend vinden om hun sn< minderen. Ik en een vi wel eens met iemand ir VVC Cl LVC11 J. hou dat beest goed vast, nog meer”. Dat er nog m< En Cor ter Burg had fijn gebak Hij was een beste bakker Jan Nottelman, die „ouwe zak” Noemden we krentenkakker Macaroni van de Wijs Broers Kadetten van Klaas Graaff Bij Schuit een beetje uit de koers En Jonkers’ ijs was gaaf Wout Zoon had grote kroppen sla Van Teulingen stroop per pond In de beide weken, dat Unicef in de openbare bibliotheek heeft gestaan met kaarten en andere artikelen, is voor een bedrag ad. 968,- verkocht. Piet Mantel tapte prima pils En Raat maakte je brommer Bij moeder Bekker elk wat wils Bij Piet Beeldman om komkommer Beeldman in Aagtdorp, Jan en Ma En Jan zei „strooi je kont” 'v- V/ De cursus edelsmeden is het heden daags sieraden maken met toepassing van eeuwenoude technieken. Onder deskundige leiding is de cursist bezig met het ontwerpen en vervaardigen van sieraden van zowel edele als one dele metalen. Bij Wiedijk keek je de ogen uit Klaas Krul had postelein En Slager Hoogvorst riep dan luid „M’n lappen benne fijn” I I i De vierde zondag van de maand valt dit jaar op 23 december, net voor de kerst. Een prima gelegenheid om voor deze dagen, die zich toch hoofdzake lijk binnenshuis afspelen, nog even fijn de natuur in te gaan. In het win terse landschap zullen er onder lei ding van natuurgids Carla van der Laarse toch veel belangwekkende dingen waar te nemen zijn. De wande ling begint, zoals gebruikelijk, om 11.00 uur bij het Witte Kerkj e te Groet en er zijn geen kosten aan verbonden. De wandeling zal ongeveer twee uur duren. VJUlUAJUg, UJ.C Z.1J een ramp toch om in de duinen uit t< minste weer van d ken, dat dacht ik De kousen van Piet Ens te lang Textiel in alle maten Jaap Oud verkocht een rol behang Naar Beukers om tomaten Kerstkado? Fietsverlichting! En een schoen om aan te trekken... Foto’s die eerder in De Duin streek hebben gestaan, zijn bij boekhandel Leijsen te koop voor een rijksdaalder per stuk. De fo to’s zijn in kleur. SCHOORL Aan de Universiteit van Amsterdam slaagde Karen Riet veld uit Schoorldam voor het docto raal examen Vertaalwetenschap. WARMENHUIZEN Zondag 23 december 1990 wordt er weer een kerstconcert gegeven. Het concert be gint om 15.30 uur en muziekvereni ging DSV speelt vanaf 15.15 uur kerst liederen. Aan dit concert werken mee: het Kinderkoor, o.l.v. Marijke Schou ten; gemengd koor „Zingen is leven”, o.l.v. Harry Peijnenburg; muziekver eniging DSV, o.l.v. Simon Boerke. Als speciale gaste hebben we dit jaar mevr. Jo Slijkerman bereid gevonden enkele liederen te zingen, aan de vleu gel begeleid door dhr. Willem Mekken. Evenals andere j aren is ook nu weer de opzet van dit concert een gezellig ont spannen uurtje in de sfeer van kerst, met samenzang onder de kerstboom en de koperklanken daar bovenuit. O De Oorsprong verwacht weer veel car sisten voor 't voorjaarsprogramma. Rond de jaarwisseling komt alweer voor de vijfde achtereenvolgende keer een ad hoe kamerkoor uit Wageningen een weekje uitwaaien aan het strand. Het kamerkoor bestaat voornamelijk uit leden van de Wageningse Studen ten Koor- en Orkestvereniging (WSKOV) en staat onder leiding van Evert van Bruxvoort. De WSKOV geeft per jaar twee keer een serie van drie concerten, die bijzonder goed be zocht worden (ca. 1200 mensen per concertserie). Het kamerkoor geeft een concert op woensdag 2 januari a.s. in de Hervormde kerk te Schoorl. Het zal een zeer afwisselend programma ten gehore brengen, met muziek uit de Renaissance, de romantiek en uit deze eeuw, onder andere enkele close har- mony-stukken. Het programma bevat onder andere: Matona mia cara, di Lasso; Riu riu chiu, Anon; Psaume 90, Sweelinck; Ach, arme Welt, Brahms; Locus iste, Bruckner; Ave maris Stella, Grieg; Das Huhn und der Karpfen, Poser; Pa ter Noster, De Klerk; Everyh time I feel the spirit, Dawson; Love walked in, Gershwin. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is 2.50. De opbrengst van de kort geleden ge houden collecte Geef ’s voor Diabetes” in Schoorl en Groet heeft 1675,35 opgebracht. Het geld is bestemd voor het wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken van diabetes en de gevolgen die hieruit kunnen ontstaan. Dank zij de opbrengsten van de collectes van voorgaande jaren heeft al veel onder zoek plaats kunnen vinden op het ge bied van behandeling van diabetes. Heeft u de collectant gemist en wilt u het onderzoek steunen, maak dan uw bijdrage over op giro 5766 of bank nummer 707070805 t.n.v. Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. aaien. Ik weet dat zij vorig jaar ook zijn gezien. Toen waren het sportvis sers bij Den Helder die hen filmden met een videocamera en daarmee ’s avonds het journaal haalden. Geluk kig had Hans de Wit zijn fototoestel bij zich, zodat wij enige schitterende foto’s konden maken. Hans startte zijn motor omdat hij wegdreef, ik vroeg mij af of dit wel zo verstandig was, omdat je op zo’n moment bang bent om deze prachtige dieren te verwon den. Mijn angst was ongegrond. Zij vonden het prachtig om voor de varen de boot uit te springen, een beeld dat je alleen kent van film of tv. Ruim een half uur hebben wij met elkaar ge speeld. Zoals zij kwamen, gingen zij weer. Alsof er een fluitsignaal klonk vertrokken zij allen tegelijk in noor delijke richting. Binnen twee minuten waren zij weg, ons achterlatend met een onbeschrijflijk gevoel iets te heb ben meegemaakt, dat wij ons leven lang nooit meer zullen vergeten. We hopen deze vriendelijke dieren nog eens te ontmoeten. SCHOORL - De Oorsprong komt met een aantrekkelijk voorjaarspro gramma. Tal van nieuwe cursussen nemen weer bezit van het gebouw aan de Damweg. De inschrijving is op dinsdag 8 januari, ’s avonds van ze ven tot negen uur. Resultaat? J)e ene keer drie regels, de andere keer een verhaal, een gedicht, een imitatie van een geliefd schrijver, een dialoog, een objectieve beschrij ving, een.... De kursus is voor iedereen die van taal houdt en de kracht van woorden wil ontdekken en benutten. De cursus koken voor mannen, nu alweer voor de vierde maal, is bijzon der in de smaak gevallen. Thuis raken huisgenoten enthousiast over hetgeen pa kokkerelt. Enthousiasme overigens ook bij de cursisten onderling. Er wor den eenvoudige maar wel complete maaltijden bereid. En proeven is na tuurlijk het einde. Het gezamenlijk nuttigen uiteraard ook. Aandacht ook voor de cursus Italiaans koken, waar voor, zo meent men bij de Oorsprong- leiding, ook de nodige belangstelling zal bestaan. Dan is er verder nog de cursus textiel, een nieuwe aktiviteit, die de mogelijkheid biedt om de vele De gemeente Schoorl houdt de Nieuwjaarsreceptie op donderdag 3 januari, ’s avonds van acht tot negen uur in De Blinkerd. Iedereen is wel kom. Een hapje en een drankje wach ten u. De knappertjes van buurvrouw Rens Bij Keuris stokzoethout Bij Cor Hoogvorst werd je een ander mens Bij Kruit een zak met zout weg te blijven lopen, huids uit wil komen. spoedig duidelijk, dat Stenneberg meer in zijn mars had. De firma had zeker de behoefte aan een administra tieve medewerker. Piet had eerder al ervaring opgedaan als waarnemend kantoorhouder bij de PTT in Hens- broek; dus was men het al spoedig eens wat zijn aanstelling betrof. De arbeidsovereenkomst zou vier maan den duren. Stenneberg kreeg als dank voor zijn werk bij de firma een fraai getuigschrift mee. „Wij zijn over de werkzaamheden zeer tevreden ge weest maar het spijt ons u ontslag te moeten geven door inkrimpen van het bedrijf.” Kerels van stavast op het oudje van deze week. Mannen, van wie we de namen moeten schuldig blijven, staan hier boven een por teer, op het schip. Een naam kennen we. Piet Stenneberg. Hij staat daar geheel links met zijn bretels over het witte overhemd. Onderscheid moest er nu eenmaal blijven. Piet was de boekhou der maar hij moest wel op de hoogte blijven van alle werkzaamheden. Van daar. Een van de nieuwe zaken binnen het programma is de cursus beleggen. De cursisten moeten wel over enige basis kennis beschikken van effecten. Doel is om aan de hand van jaarverslagen en andere informatie over onderne mingen conclusies te trekken, die dan als een verantwoorde basis kunnen worden gebruikt bij het nemen van beslissingen om in aandelen te gaan beleggen. Dan is er de cursus omgang met de p.c. een cursus van twintig les sen die voornamelijk bestaat uit prak tische omgang met de computer. Crea tief schrijven is ook nieuw. Er wordt in de kursus uitgegaan van dagelijkse er varingen, gebeurtenissen en herinne ringen. Door middel van schrijfop drachten wordt geleidelijk toege werkt naar het schrijven van teksten. Voor velen is het invullen van vele formulieren waarmee we tegenwoor dig worden overstelpt, een regelmati ge ramp. Hoofdbrekens of de gegevens op de juiste wijze en op de juiste plaats zijn ingevuld. Vandaar dat de Oor sprong op verzoek van enkele inwo ners deze nieuwe kursus aan het voor jaarsprogramma heeft opgenomen. Het is een korte, erg praktisch ge richte kursus van 4 bijeenkomsten van twee uur. Begonnen wordt vooral met het beijken van de achtergrond van formulieren, zodat de deelnemers le ren door een formulier heen te zien. Daarnaast worden veel praktijkvoor beelden behandeld (bijv, aangiftebil jet belastingen, huursubsidieaan- vraag, kinderbijslag, uitkeringsfor- mulieren enz.). Er wordt gewerkt aan de hand van een werkboek waarin vele formulieren zijn opgenomen. Evenals vorig jaar brengt PTT Post ook nu weer speciale december-post- zegels uit. Daarmee kunnen kerst- en nieuwjaarskaarten van gebruikelijk formaat voor slechts vijftig cent per exemplaar worden verstuurd. Dat be tekent een korting van vijf cent voor elke „gewone” wenskaart, en van vijf tien cent vooreen kaart die in een open envelop wordt verstuurd. De decemberzegels zijn vanaf 29 no vember tot en met 31 december uit sluitend te koop in velletjes van 20 stuks; een velletje kost dus 10,-. Het aantal van 20 zegels per velletje komt overeen met het gemiddelde aantal wenskaarten dat een gezin in de de cembermaand verstuurt. De decem berzegels zijn uitsluitend bestemd voor het versturen van kerst- en nieuwjaarskaarten binnen Neder land. Na december kunnen ze als „ge wonen” postzegels worden gebruikt voor de waarde van 50 cent. Opnieuw toename verwacht. Tijdi ge terpostbezorging. Hoe vroeger hoe beter. Vorig jaar werden ruim 161 mil joen december-postzegels verkocht. Dat is 8 procent meer dan in 1988. Vorig jaar december wisselden we in Nederland via PTT Post 178 miljoen „beste wensen” uit, dat was 9 procent meer dan in december 1988. Voor dit jaar verwacht PTT Post opnieuw een toename. Kerst- en nieuwjaarswensen worden ook steeds vroeger op de post gedaan. Vorig jaar was 80 procent van alle kerst- en nieuw.jaarspost al voor de kerstdagen bezorgd. Dat is mede te danken aan een toenemend gebruik van de juiste postcode. Als die niet of onjuist wordt vermeld, leidt dat tot vertraging bij de verwerking. Met ge bruik van de juiste postcode komen wenskaarten dus sneller aan. Kinderdagverblijf Kiekeboe, Jan v. Scorelpark 74 te Schoorl, heeft nog plaatsen vrij. Vanaf heden kunnen be langstellenden zich in laten schrijven; in eerste instantie telefonisch, in af wachting van een persoonlijk kennis makingsgesprek met de leidsters en/of coördinatrice. Kinderen kunnen ge plaatst worden voor minimaal 2 dag delen of 1 hele dag. Officiële plaatsing geschiedt in volgorde van de datum van inschrijving, rekening houdend met de leeftijd van het betreffende kind. Een uitgebreide folder brengt u op de hoogte van het reilen en zeilen op kinderdagverblijf Kiekeboe. Wan neer de folder klaar is wordt deze toe gestuurd aan alle ingeschrevenen en ouders wiens kinderen het dagverbljf reeds bezoeken. Voor informatie kunt u ook de leidsters Cathja en Anita be naderen, tel. 02209-2894. Voor aan meldingen graag bellen naar: Lia de Groot, 02209-3622 (na 18.00 uur). Vriendelijke groeten, namens Bestuur Stichting Peuterspeelzaal Schoorl en leidsters. gesneld: „Hé, die weg is r jou”, roept een van hen, schijnen ze nooit te heb paar wielrenners snelle sporters te komen. Nienke Gutter, Hee De kruidenbitter van Slijkerman Dirk Nieuwlands’ zware shag En Anne Bakkers’ winkel dan Toch helemaal te gek? De middenstand van jaren her Waar zijn ze toch gebleven? Ze hebben velen her en der Zoveel plezier gegeven. Een tijd van minder „tijd is geld” Van minder haat en nijd En ook van minder bruut geweld Man man, waar blijft de tijd? En Jan de Ridder had bijna niets Je kreeg daar maar één pakkie Kwam je bij Hoogvorst om een fiets Dan kreeg je eerst een bakkie WARMENHUIZEN Op donder dag 27 december vindt voor de 4e maal het open bridgekampioenschap van Warmenhuizen plaats. Dit toernooi begint om 15.00 uur en wórdt gespeeld in café De Ooievaar aan de Dorps straat te Warmenhuizen. De deelnemers worden ingedeeld in een A- of een B-groep. De wedstrijd wordt gehouden op top-integraalbasis en omvat twee zittingen van 21 spelen Tijdens dit kampioenschap zijn vele prijzen te verdienen. De eerste prijs in de A-groep is 200.- plus een wissel- beker, de zogeheten Ooijevaar-bo- kaal. In zowel de A- als de B-groep zijn naast verscheidene geldprijzen, ook nog diverse prijzen in natura te verdienen (zoals bijvoorbeeld 10 fles sen rode wijn, die door Mike Beijer beschikbaar zijn gesteld). De wedstrijdleiding is in handen van Rob Mulder, terwijl Bert Sannes de computer zal .bedienen. Dit toernooi is mogelijk gemaakt door bijdragen van de Rabobank te Warmenhuizen, Autobedrijf Beem- sterboer uit Hoorn, Loodgietersbe- drijf L.F. Stam uit Warmenhuizen, Koks Milieu- en Voertuigentechniek te Alkmaar en Beemsterboer Coldsto re Service te Warmenhuizen. Voor dit kampioenschap kunt u zich aanmelden bij Kees Mosch, tel. 02269- 3410, Robin Oldenburger, tel. 02269- 3796 of Frans Stam, tel. 02269-3470. Woensdag 7 november, ’s middags 12.30 uur, lagen wij (schl 157 en schl 20) rustig te vissen voor de kust van Camperduin, toen we naast onze boot een grote plons hoorden. Verbaasd ke ken wij in de richting van de plaats waar we de plons hoorden. Het zeetje lag er als een spiegel bij, doch op die plek was het water hevig in beroering. We keken elkaar aan. „Wat was dat nou?” zei mijn maat. „Geen idee”, ant woordde ik. Uit het niets kwamen overal om ons heen grote dolfijnen opduiken. We schrokken van het aantal en de lengte van de dieren. Het waren er ongeveer 25 tot 30 met een lengte van 3 meter, donkergrijs met vaal witte banen in de lengterichting van hun prachtige li chamen. Overal waren zij, onder, langs, voor en achter de boten. Schit terend vonden wij het, ook de dolfij nen amuseerden zich, gezien de reac ties. Iedere keer als ik op de waterliin Unieke samenwerking tussen uitgeverij en bibliotheken Was Floris V het slachtoffer van een politieke moord of werd hij vermoord door de man wiens vrouw hij verleid had? Eén van de vele vragen waar de Haarlemse schrijver Lennaert Nijgh zich mee bezig houdt in zijn boek „Moord en Doodslag”. „Moord en Doodslag” verschijnt als nieuwjaarsgeschenk van Uitgeverij Conserve te Schoorl, de Provinciale Bibliotheekcentrale Noord-Holland (PBC) te Alkmaar, de Stadsbiblio theek Haarlem en Openbare Biblio theken Amsterdam, Den Helder, Heemstede, Hilversum en Hoorn. Het gaat dus om een uniek samenwer kingsproject, waarbij een uitgeverij en een aantal bibliotheekorganisaties op initiatief van de PBC de handen ineen geslagen hebben bij het maken van een nieuwjaarsgeschenk. Van „Moord en Doodslag” zal eind januari 1991 een handelseditie op de markt verschijnen. In „Moord en Doodslag”, dat oorspronkelijk in losse afleveringen verscheen in een aantal GPD-bladen, behandelt Nijgh 12 his torische zaken van moord en/of dood slag. Zijn fascinatie voor moord en dood slag legt Nijgh in de inleiding van het boek aldus uit: „Al met al is de mens een minder hoogstaand wezen dan hij graag zou willen. Misschien verklaart dat wel waarom er sinds het einde van de negentiende eeuw een steeds zwaarder belang wordt gehecht aan psychiatrische rapporten over de da der. Het is een geruststellend idee om er van uit te gaan dat moordenaars eigenlijk gek zijn, in ieder geval an ders dan wij, de nette mensen. Hoeveel moordenaars lopen er nog vrij rond en hoeveel potentiële moorde naars zijn er onder ons? Geen psychia ter ter wereld is in staat u een schrifte lijke verklaring te geven dat u nooit een moordenaar zult worden”. „Moord en Doodslag” telt 132 pagi na’s. Het boek bevat tekeningen van len van Laanen. Het omslag werd ont worpen door Carla Goossens en Mare van Meurs. Zaterdag 22 december a.s. in sport hal Sportlaan te Den Helder. 14.30 uur aspiranten WGW B-Schoorl. Vervoer: fam. Kerbert en coach Jan-Maarten Visser. Vertrek vanaf De Blinkerd om 13.30 uur. Zoals wij u al eerder vanaf deze plaats meldden, is er op dit moment in De Blinkerd een expositie van werken van de oud-Schoorlaar Piet Stenne berg Den Das te bewonderen. Zijn zoon, eveneens Piet Stenneberg uit Alkmaar opende de expositie en over handigde aan burgemeester Bernard een schilderij met de afbeelding van de hut van Teun de Jager. Wat velen niet weten is dat wijlen kunstschilder Piet Stenneberg ooit boekhouder is geweest in dienst van Electro 1 uit Amsterdam. Op zich natuurlijk niet zo bijzonder, maar Stenneberg hield de cijfertjes bij tijdens de sloop van de Prince George, het eens zo vermaarde Engelse slagschip, de kruiser, die aan de Hondsbossche Zeewering zijn ein de vond. Er werkten indertijd velen uit deze omgeving mee aan de sloop, een klus die was aangenomen door Electro. Stenneberg solliciteerde ook en werd aangenomen. Maar niet zo zeer om de sloophamer te hanteren. De dames van het KVG houden don derdag 20 december, morgen dus, hun kerstbijeenkomst in De Blinkerd. Aanvang 19.00 uur. Begonnen wordt met het kerstsouper. Het eigen zang koortje zal een aantal liederen zingen. Om half negen komen de dames Slij-; kerman uit Warmenhuizen een optre den verzorgen met voordracht en ge dichten, geheel in kerstsfeer. De kerst- gaven worden, zoals gewoonlijk, weer besteed aan een attentie voor zieke le den en de bejaarden uit Sint Jan ter Duin. Donderdag 27 december gaat de BUS weer klaverjassen. Het wordt, daags na de kerstdagen, een open dri ve, georganiseerd door de Oorsprong. U bent welkom, met of zonder partner. De drive begint om 14.00 uur, maar u kunt al een half uur van tevoren in schrijven. Het inschrijfgeld bedraagt een rijksdaalder. In de commissie infrastructuur van 20 november, heeft wethouder P. Bootsma gezegd persoonlijk geen be zwaar te hebben tegen het selectief ge bruik van de meest milieuvriendelijke onkruidbestrij dingsmiddelenTij dens de laatste gemeenteraadsvergadering heeft Gerard le Belle (D66) hierop ge reageerd door een passage uit de plaatselijke verordening aan te halen. Die verordening is van 1988 en geba seerd op de modelverordening van de vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Daarin staat, dat het in het belang van veiligheid en gezondheid van mens en dier, welke instandhouding gewenst is, verboden een bestrijdings middel te gebruiken op de weg, op ei gen terrein niet zijnde de bewoonde ruimte of op het terrein van een ander. Le Belle memoreerde, dat volgens des kundigen van de Stichting Natuur en Milieu en plantenziektekundige dienst er geen milieuvriendeliljke be strijdingsmiddelen bestaan. D speel-o-theek Schoorl is in de kerstvakantie gesloten. Woensdag 9 januari is de eerste uitleendag in het nieuwe jaar. aspecten van textiel in de ruime zin te I ontdekken. Er kunnen persoonlijke I werkstukken en op eigen niveau wor- I den gemaakt. En dit dan aan de hand van zelfgemaakte ontwerpen. De sa- I menstellers van het programmaboekje I wijzen met name ook op de cursus „Op I zoek naar een boek”. In samenwerking met de biblio- I theek van Schoorl wordt een kursus I van 8 bijeenkomsten georganiseerd met boeken als onderwerp. Op het programma staat o.m.: - het met elkaar bespreken van een aantal (samen te bepalen) boeken; - een I Hanny Alders, alsmede door Cees dc I in I Pr. nr„ omschrijving p 1. Reischeque, 351; 2. 591; 3. koffiezetapparaat, 2405; 4. werphengel molen, 1132; 5. NZH dagkaarten, 739; 6. schemerlampje, 1558; 7. keukenklok, 2277; 8. puzzel, 1323; 9. entreekaarten Ouwehand, 714; 10. partyset, 35; 11. bloempot, 4; 12. presenteerblad, 2322; 13. bloem pot sieradendoosje, 1006; 14. raam- figuur, 162; 15. glazen sierpotten, 2203; 16. Rummicub spel, 2341; 17. - bloemengieter, 1278; 18. ovenschaal tjes, 2254; 19. set steeksleutels, 1452; 20. pedaalemmer, 2008; 21. glazenset, 2062; 22. bekerset, 1493; 23. sla-cen- trifuge, 2418; 24. Auto+Caravan, 1396; 25. doos witte kaarsen, 1748; 26. flessendrager, 1085; 27. ijzerzaag, 2201; 28. kaarsenstandaards, 1346; 29. toilettasje, 530; 30. siertrommeltje, 1846'; 31. geurkaars, 1356; 32. opberg doos cassettebandjes, 278; 33. trom meltje voor lepeltjes, 2210; 34. op- bergmandjes, 985; 35. set kledinghan gers, 1103; 36. horloge, 1678; 37. hor loge, 2480; 38. horloge, 686; 39. horlo ge, 1348; 40. horloge, 998. Prijzen zijn af te halen bij J. Kampen, Damweg 39, Schoorl. lezing verzorgd door schrijfster Bakker van uitgeverij Conserve Schoorl; - een bezoek aan de bibliotheek. Als er tijdens de kursus belangstel ling bestaat voor bepaalde onderwer pen (te denken valt aan kinderboeken, de nieuwe generatie schrijvers, vrou wenliteratuur enz. enz.) worden deze onderwerpen ingepast. De kursus wordt verzorgd door Ans Beers, hoofd van de bibliotheek in Schoorl. naar

De Duinstreek | 1990 | | pagina 4