mijnenvelden te kampen. Se geallieerde luchtmacht set haar zware aanvallen op de terug trekkende Duitse colonnes voort. Ook vijandelijke verbindingen «orden voortdurend gebombardeerd. Qrote formaties zware geallieerde bommenwerpers uit Italië hebben gisteren aanvallen gedaan op de olievelden van PLGSSTI, op de spoorwegemplacementen van BRA3CV en PITESTI en op punten aan het kanaal bij de IJzeren Poort (TUKNU 8EVERIH)in Roemenie. Ook de spoorwegemplacementen van BA10RADQ werden gebombardeerd. Bij alle operaties van gisteren werden 34 Duitse vliegtuigen ver nietigd. Geallieerde verliesen: 16 zware bommenwerpers en 17 andere machines. laar schalk Badoglio heeft het ontslag van zijn kabinet aangeboden. Kroonprins ümberto heeft Badoglio net de vorming van een nieuwe regering belast, waarin ook anti-fascisten uit Fome zitting hebben. OÖSÏPROKT. De hevige gevechten ten Koorden en Noordwesten van Jassy duren voort. Alle Duitse aanvallen werden door de Kussen afgeslagen. Te "uiteers verloren 49 tanks en 42 vliegtuigen. ffiaandagnaoht hebben de Russen een geweldige luchtaanval gedaan op de stad JASSY. Russische marinevllegtuigen hebben in de Oostzee drie Duitse transport*Magm*4i!*Mi#issobepen tot zinken gebracht. Correspondenten melden uit Moskou, dat het Huasisohe leger al dagen lang gereed staat voor een geweldig offensief. PORTUGAL. De Portugese regering heeft Maandag besloten de uitvoer van wolfram te verbieden. De prodaotie van wolfram zal zi* zelfs geheel worden stopgezet.

De Vrije Alkmaarder | 1944 | | pagina 5