Latere berichten maken melding van felle strijd in Nornandié. Ie geallieerde troepen hebben in alle seotoren beperkte vorde ringen gemaakt. Ee versterkingen voor de geallieerden stromen onophoudelijk toe. Kr worden steeds meer nieuwe troepen aan land gezet. Tok de Euitsers hebben versterkingen aangevoerd, waaronder parachutetroepen en tankformatieoherhaalde Tuitse aanvallen op de 6e geallieerde divisie luohttroepen werden afgeslagen. Transportvliegtuigen voeren wapens aan voor de gelande troepen. Ee geallieerden besohikken nu over stroken grond waar vliegtuigen kunnen landen, ok de gewonden worden per transportvliegtuig in veiligheid gebracht. ot nu toe hebben re uitstrs slechts weinig luchtaanvallen ondernonen, maar uit do berichten blijkt, dat de Tuitse luchtmaoht versterkt wordt, uoi steeds zijn geen ultse onderzeeörs in aotie geweest; alleen kleine groepen motor-torpedoboten doen vergeefse aanvallen op de geallieerde scheepvaart. Jieteravond laat deden sterke formaties ngalse bommenwerpers weer aanvallen op spoorwegknooppunten in Noordwest-Prankr^k a. moest lï?TH S het weer ontgelden. hij de luohtoperaties van Donderdag werden 31 Euitse vliegtuigen neergeschoten en 20 op de grond vernield. Volgens latere berichten werden Eonderdag in totaal 72 Tuitse vlleg tuigen vernietigd. Üeallioerde verliezen bij de luohtoperaties van Eonderdag en onderdagnaohtj 19 bommenwerpers en 24 jagers. Te staf van het geallieerde opperbevel heeft gisteravond een waarschuwing gericht tot alle vissers, die gebruik maken van de kustwateren van oorwegen, Tenemarken, Nederland, België en rankrijk. Te waarschuwing luidda als volgt: e opperbevelhebber eist, dat gedurende een periode van zeven dagen, te rekenen van Oonderdag 3 Juni, 'a avonds 9 uur tot en met Eonderdag 15 Juni, 's avonds 9 uur, niet gevist zal worden. Vissers die binnen zijn, moeten de havens niet verlaten; de vissers, die zich op zee bevinden, moeten ze spoedig mogelijk naar huie terugkeren. Volgt dit bevel snel en stipt op. i.cet gij dit niet, dan stelt ge U aan grote gevaren bloot en belemmert ge de operaties der geallieerden. ..UED'JLlAKCSj, li-.i - PRONT. Volgens de berichten van gisteravond zijn troepen van het 5e leger in Civita Casteliana doorgedrongen. Civita Oasteliana li, t halver wege tussen Oivitaveoohia en Terni. te Tuitse lucht acht is geheel van hot toneel verdwenen. Ee troepen van het 10e en 14e Tuitse leger staan onbeschermd bloot aan de zware geallieerde luchtaanvallen. Te toestand in ome wordt langzamerhand weer normaal. De electrici- teitsvoorzienin; is geheel hersteld, met de telefoonverbindingen zal dit binnen enkele dagen het geval zijn. Voor het eerste sinds jaren is in Rome weer wittebrood verkrijgbaar. Ee luitserB hebben in de hospitalen in I.ome 3.000 gewonden achtergelaten. - 2 - - 3 -

De Vrije Alkmaarder | 1944 | | pagina 2