17 September 1944, Radio Oranje 20^- uur. o Deelen van het Eerste geall.luchtlandingsleger zijn van middag op Nederl.gebied geland, -en tankmacht van het Britache 2e leger is een offensief begonnen vanaf het Scheldekaaaal Noordwaarts, dus in de richting van Nederland Naar aanleiding van uit Nederland ontvangen vragen en na overleg met het geall.opperbevel, mede in verband me t de operaties die in Nederland zijn aaigevangen, acht de regeering het oogenblik aangebroken de instructie te geven tot een algemeene staking van het spoorwegpersoneel teneinde het vijandelijk vervoer en troepenconcentraties zooveel mogelijk te beletten.» De regeering geeft zich rekenschap van de groote verantvo ordelijkheid die zij daarmee aanvaard, maar in deze omstandigheden zijn zij van zulk over- wegens militair belang, dat niet langer mag worden gewacht met het uitvoe ren van deze maatregelen. De regeering in het volle besef van de moeilijk heden die door deze opdracht ontstaan, laat de wijze van uitvoering aan Uw eigen beleid over en wenscht L allen, moedige en getrouwe vaderlanders de kracht toe deze actie naar beste vermogen uit te voeren.. De regeering op de hoogte van de binnenlandsche toestanden, zooals deze zich in de laatste dagen hebben ontvakkeld deelt mede, dat de in dit ver band noodzakelijke maatregelen zijn beraamd en zij zullen voor zoover moge lijk ten uitvoer worden gebracht. De regeering herhaalt, dat zij zoo spoe dig mogelijk naar Nederland terug zal keeren. Wij gaan moeilijke dagen, dagen van harde strijd voor honderdduizenden tegemoet. Haar zekearder dan ooit zijn de geall.overwinning en de bevrijding van Nederland 17 September 194 4, Radio Oranje 20 uur. Deelen van het Eerste geall.luchtlandingsleger zijn van middag op Nederl.gebied geland, en tankmacht van het Britache 2e leger is een offensief begonnen vanaf het Öcheldekanaal Noordwaartsdus in de richting van Nederland Naar aanleiding van uit Nederland ontvangen vragen en na overleg met het geall.opperbevel, mede in verband met de operaties die in Nederland zijn aaigevangen, acht de regeering het oogenblik aangebroken de instructie te geven tot een algemeene staking van het spoorwegpersoneel teneinde het vijandelijk vervoer en troepenconcentraties zooveel mogelijk te beletten. De regeering geeft zich r ekenschap van de groote verantwoordelijkheid die zij daarmede aanvaard, maar in deze omstandigheden zijn zij van zulk over- wegens militair belang, dat niet langer mag worden gewacht met het uitvoe ren van deze maatregelen. De regeering in het volle besef van. de moeilijk heden die door deze opdracht ontstaan, laat de wijze van uitvoering aan Uw eigen beleid over en wenscht allen, moedige en getrouv/e vaderlanders de kracht toe deze actie naar beste vermogen uit te voeren. De regeering op de hoogte van de binnenlandsche toestanden, zooals deze zich in de laatste dagen hebben ontwikkeld deelt mede, dat de in dit ver band noodzakelijke maatregelen zijn beraamd en zij zullen voor zoover moge lijk ten uitvoer worden gebrachtDe regeering herhaalt, dat zij zoo spoe dig mogelijk naar Nederland terug zal keeren. Wij gaan moeilijke dagen, dagen van harde strijd voor honderdduizenden tegemoet. Maar zekerder dan ooit zijn de geall.overwi nning en de bevii jding van Nederland

De Vrije Alkmaarder | 1944 | | pagina 1