blad 2 14/15-10*44 slechts weinig vijandelijke jayertegenstand./ Er kwamen weer eenige vlie gende bommen neer op Zuid-Engeland en Londen. VERRE QQSTEIJ. Bij de aanvallen van deze wesk op de Liu-Kiu-eilanden, Formosa ên Luzon verloren de Japanners 525 vliegtuigen en 227 schepen en kleine vaartuigen werden vernietigd of beschadigd. De Amer.oorlogsschepen liepen geen schade op, het verlieB aan vliegtuigen bedroeg 53. Zaterdag is vanuit China opnieuw met super vliegende forten een aanval gedaan op Formosa. DIVER3EHDo besprekingen in Moskou duren voor t. Vrijdag en Zaterdag hebben conferenties plaats gehad tusschen Stalin, Churchill en Mjrkolaczyk en daar na werden besprekingen gehouden waarbij ook de vertegenwoordigers van het Poolsche Bevrijdingscomit! uit Lublin aanwezig waren. Radio Parijs deel de mee, dat in Frankrijk een Duitsch leger is gevormd uit krijgsgevangenen, di e zullen vechten tegen de nazi*s.// Er is nu bekend geworden, dat ltfoor- sche troepen die op het Jan Mayenland geland waren, daar reeds 3i jaar zor gen voor uitzending van weerberichten naar Londen. Soms werden deze pio niers aangevallen door de Duitsche luchtmacht en toen eenmaal een vijande lijke expeditie naar hun onderweg was, werd deze aangevallen door de Eng. luchtmacht.// Het geall.hoofdkwartier zond een waarschuwing uit, dat, in verband met het groote belang in het huidige stadium van de oorlog van het verdeer tusschen Hoorwegen en Duitschland, alle sche en die dit verkeer on derhouden, zullen worden aangevallen.// De Am.en de Eng.regeering hebben een waarschuwing gericht tot de Duitschers in Polen. De Poolsche regeering in Londen was via haar verbindingen bekend geworden, dat de D. het plan heb ben de gevangenen uit de concentratiekampen Ossowiec en Birkenau, afkomstig uit alle landen van Europa, te vermoorden. De waarschuwing zegt, dat wanneer dit of een dergelijk plan elders wordt uitgevoerd, de geall.ieder die ook maar op eenigerlei wijze hieraan heeft medegewerkt, verantwoordelijk z stellen.// In het Eng.Hoogerhui s is medegedeeld, dat de Britsche spoorweg maatschappijen de regeering een plan hebben voorgelegd voor het instellen van 19 luchtlijnen naar het vasteland en 34 in Engeland zelf. De vliegtuigen zullen 25 passagiers kunnen veivo eren.///

De Vrije Alkmaarder | 1944 | | pagina 2