y-O 0-0 0-0 O-C-C-O-O-O-PÖ-O O O—O—0-0-0 0-0—O O O—0-0-0—O—O 0-0 O 0-0-Q o !l HET.PAROOL - B L L 5 T I S o o voor Alkmaar en omgeving verzorgd door "ROBü" o -0-0-0-0-O-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-,0-Q-0-0-0-0-0-0-O-C-0-0-0-0-0-0-0-G-0- ï?o. 11-515 Vrijdag, S Leo.1944 LAT_ GEBEURT ER ELDERS IE BEZET GEBIED Hief heeft na het bombardement op de SD-gebouwen in de Euterpe- straat het ïlederlandsch personeel van de Luchtbeschermingsbrandweer zich niet ontzien om de woningen van de families in.de buurt, die met.het oog op Let brandgevaar moesten vluchten, te plunderen. Toen een der gevluchte bewoners terug kwam, vond hij een brandweerman bezig zijn geld weg te malen. Het 3D- geboefte, dat hier iets van vernam, heeft dr-ie van de plunderaars doodgescho ten en in debrandende huizen geworpen. Wélk een beschamend tafreel: lïeder- landers, die hun gevluchte landgenoot en bestelen, zoodat de Duits che diaren- bende nog de gelegenheid krijgt om als wrekende gerechtigheid te poseeren - o- PEE HAaGr. mier hebben de razzia's de Pui te che menschenj sgere. ongeveer 9.000 HederjLanders opgeleverd. De weggevoerde mannen zijn "in groote Rijnaken langs Rotterdam gevoerd. De schepen passeerden' op 22 en 23 November de Parksluizen aldaar en voeren stroomopwaartsDe vaartuigen werden streng bewaakt door soldaten met machinegeweren. - o- ROTTERDAM. Hier werden de techn. installaties 'van het station. D.P. gesloopt, de elec.tr. bovenleidingen van de spoorwegen afgebroken en gestolen, alle spoor wagens weggevoerd, evenals de telexapparaten' van de politiebureaus. Alle au to's van den Geneeskundigen Dienst zijn i'n beslag'genomen., In de mond van de Waalhaven is het s.s.Salomé tot zinken gebracht. Het s. s. We sterdam, dat nog in.de kerwahaven ligt, wordt volgeladen met zand, blijkbaar wil men het even eens tot zinken brengen. Leden van een verzetsgroep hebben, een overval ge daan op het Hoofdbureau van Politie en bevrijdden 26 arrestanten, w.o. 14 ter dood veroordeelden. LEIDEH. Hier heeft de Weermacht luchtafweergeschut opgesteldachter het Aca demisch Ziekenhuis. Munitie en bedienihgsraanschappen zijn ondergebracht in het Anatomisch Laboratorium. AMER3EQ0RTHier heeft de V/eermacht onlangs op straat jacht op vrouwen laten maken- De Ortskomraandant had aardappelschilsters en sokkenstopsters noodig. 11AARLEMMSHMEERHier werden de laatste tijd' telkens nachtelijke roofoverval len gepleegd door Duitschèrs en Landwaöhters. Bij iemand werdca. f20 .-O oü. - gestolen. De daders verspreiden het gerucht, dat deze- rooverijen het werk zouden zijn van... de ondergronds che beweging.. T-:OEREHVEEHHier is 19 Hov.j.1. een uit Leeuwarden komends Duits che goederen trein bij de brug bij Stebbegattot stilstand gebracht tengevolge van een ontploffing, veroorzaakt door een op de lijn gelegde landmijn. Het geval had weinig te beteekenen, zoodat de trein zonder vertraging door icon rijden. Hiettemin heeft de SD daarop twee gevangen genomen spoorwegarbeiders bij wij ze van repressaille doodgeschoten. VEHLO en ROEHMOHDHier is de toestand al lang precair. In September hebben de D. het geheels gebied ten G.van de Maas practisch tot Duitsch territorium gemaakt. M.3.B- en andere burgemeesters werden opzij gezet, de gemeenten kwa men onder Luitsche Verwaltung en Duitsche politie kreeg opdracht de "orde" te handhaven. Zelfs Duitsche kranten verschijnen nu hier. Du mannen werden weggevoerd naar Dlnd.In plaats van deze mannen aan het graven te zetten langs de Limburgsche Maas, werden daarvoor Russ.mannen en vrouwen naar dit gebied gebracht. Het is een hard gelag voor de bevolking van Mook tot Geleen om alleen door de Maas gescheiden van de geallbevrijdingslegers, zoo te moe ten lijden en strijden onder de druk van den bezetter i - O o- -O- -o- -o- -0- -o- -o-

De Vrije Alkmaarder | 1944 | | pagina 1