O 0_Q _o-O-0-0-0-0-0-0-0 -0 -0-0-0-0 -0-0-0-0-0-0 -0 O 0 "HET PAROOL" - BULLETIN o - o voor Alkmaar en omgeving verzorgd door "RQ3Ü" o No24/528 Donderdag, 28 Dec. 1944 UIT EEN AAPTAL KERSTBOODSCHAPPEN H.M.: de Koningin heeft het -volgende telegram gezonden aan de Nederlandsche strijdkrachten ter zee, te land en in de lucht: "Ter gelegenheid van het ko mende Kerstfeest en het nieuwe jaar zend ik U allen Mijn beste wenschen. Ons aller gedachten gaan uit naar onze zoo zwaar beproefde land- en rijksgenoo- ten, die nog onder de druk van den vijand leven. Moge het U gegeven zijn door Uw aandeel in de- krijgsverrichtingen met dezelfde moed en voortvarendheid als ge tot nu toe getoond hebt, krachtig bij te dragen tot de spoedige bevrijding van ons land en Nederlandsch-Indie' Ook tot het personeel van de koopvaardij en de visscherij richtte 11.11, een gelukwensch. In een radiorede sprak H.M. tot het Nederlandsche volk. Zij ving als volgt aan: "Landgenoot-en in Nederland. Ook dit jaar wil Ik U een gezegend Kerstfeest en Nieuwjaar toewenschen in de stellige verwachting van een spoedige algehee- le bevrijding van ons vaderland. Ik verheug Mij tot U te spreken in het besef Mij gelijkelijk tot allen te wenden. Tot de zoekenden en tot hen die wellicht nog niet zoe en, zoowel als tot hen die de weg naar Bethlehera reeds kennen. Ik gehoorzaam.daarbij aan de bedoeling en bestemming van de heerlijke gave, welke God ons geschonken heeft in de komst van Christus. Thans wil Ik tot U spreken over Kerstmis zelf." Hierna sprak H.M. over de boodschap van leven en licht die het Kerstfeest voor ons inhoudt en de beloft.en die dit meebrengt voor onze toekomst. Tot slot getuigde H.M. van Haar verbondenheid in de geest met allen die heden lijden en strijden. Z.K.H. Prins Bernhard sprak voor de. zender "Herrijzend Nederland" een Kerst groet uit tot de Nederlandsche strijdkrachten. -o- De Engelsche Koning besloot zijn Kersttoespraak als volgt: "Laten wij hopen,d dat met Godshulp voor het volgende Kerstfeest de bevrijding zal zijn voltooid en de overwinning zal zijn bevochten. De nederlaag van Duxtscliland en Tapan vormen slechts de eerste helft van onze taak, de tweede helft is een. wereld te scheppen van vrije menschen, waarin geen plaats is voor dwingelandij -c- Z.H. de Paus verklaarde sLn Z.jn Kerstboodschap, dat menschen en toestanden na de oorlog tengevolge daarvan veranderd zullen zijn. Hij richtte zich tot de Kardinalen en wees hun er op, .dat het democratische ideaal de beste le vensvorm is en dit ideaal zoowel kan bestaan in een Republiek als in een Koningscha, Generaai Mont/omery richtte de volgende dagorder tot zijn troepen: "Verleden jaar om deze tijd waren wij nog in Engeland, nu hebben wij de Duitsche grens overschreden. Wie had. 6 Juni runnen verwachten, dat wij na drie maanden in Parijs en Brussel zouden zijn en. na zes maanden de vijand over zijn eigen grens zouden hebben teruggedrongen Laten wij met vertrouwen op God en geest drift voor de zaak waarvoor wij strijden, volhouden tot de overwinning is be haald. - o- In een speciale Kerstuitzending voor de Home Service van de BBC spraken zeer verschillende personen, w.o. een Nederlandsche uit Eindhoven, die verteldè van haar ervaringen gedurende de Duitsche bezetting. Een Engelsch Korporaal v van het front in Duitschland eindigde zijn toespraak aldus"Rondom ons ijs, de'hsxd bevroren modder en ijzig koude wind, voor ons de vijand en bloedige strijd, maar wij zijn in Duitschland op weg naar Berlijn en zullen niet rus ten voor onze vlag daar wappert." O O O -0-0 --0-0-0-C-0-Q-0-0-G-O-0-0 -0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0 -0-0-0-0-0- -o- -o-

De Vrije Alkmaarder | 1944 | | pagina 1