-0-0-O-0-0-O-O-O-O-0-0-0-O-0-0-0-0-0-O-O-0-0-0-0-0-O-0-0-0-0-0-0-0- o 13V R IJ 1ALKMAARDER o Nieuwsbulletin voor Alkmaar en omgeving o Uitgave van: Het Parool, Vri.j Nederland en Robu o -0-0-0-0-0-0-O-0-0-0-O-O-O-O-0-0-0-0-0-0-0-0-O-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0- No. 12/577 Dinsdag, 27 Febr.1945 .S. N I J?_ P Rj3. Ds eerste door de Russen bevrijde krijgsgevangenen, w.o. ook Nederlanders,^ worden deze week in Odes sa verwacht. Ook in het W. zijn gedwongen naar Dlnd. vervoerde Nederlanders door de geall.legers bevrijd, deze zijn reeds opgeno men in repatrieeringskampen. -o- De geall.hebben de Italiaaneche regeering grooter vrijheid van handelen toe gestaan, zoowel in binnenlandsche als in buitenlandsche aangelegenheden. -o- In Bern zijn economische onderhandelingen, die daar sedert 14 dagen tusschen de Zv/itsersche regeering en de geall. zijn gevoerd, met een in hoofdzaken be reikte overeenstemming geëindigd. De Engelsche Admiraliteit heeft in verband met in omloop zijnde geruchten naar aanleiding van het tot zinken brengen van 24 schepen uit een langs de N.route naar Rusland varend convooi van 35 schepen in Juli '42, medegedeeld, dat in de laatste 3-g- jaar van de groote massa oorlogsmateriaal dat langs de ze route naar Rusland werd gezonden, ruim 92 aldaar is aangekomen. -o- Van Acker, de Belg.Eerste Minister, heeft een Kolenplan ingediend. Dit Plan beoogt o.ia. de productie op te voeren van 50.000 ton per dag tot minimaal 80.000, mogelijk zelfs tot 100.000 ton per dag; hét aantal organen dat is in geschakeld tusschen de mijnen en de verbruikers te verminderen van 45 tot 10; maatregelen te nemen ter voorkoming van ongeoorloofde stakingen, - o- De Duitsche bezetting - dus daarbij niet inbegrepen de naar Dlnd.gesleepte buit of de door de oorlog veroorzaakte verwoestingen - heeft Frankrijk 4.490.000.000 gekost. o- In Duinkerken liggen nog steeds 12.000 Duitschers, De commandant van deTsj. Slowaaksche troepen, die sinds Oct.de stad belegeren verklaarde, dat Duinker ken "het best bewaakte krijgsgevangenkamp ter wereld" is. De omgeving staat onder water zoodat de Tsjechen met motorbootjes patrouilleeren. 's Nachts vin den er telkens gevechten plaats. Overdag slapen de belegerden en belegeraars. Veel moeite om de stad te nemen schijnt men van geall.zijde niet te doen. Er is een Fransch Atlantisch Lucht commando gevormd, dat stelselmatig op zal gaan treden tegen de Duitsche troepen die nog steeds St.Nazaire, la Rochelle en de monding van de Gironde bezet houden. o-o-o-o-o-o - 0-0-0-0 - 0-0-0-0-0-0-0-0-0- DE CENTRALE KEUKEN(Ingezonden,) Geachte redactie. Een paar weken geleden heeft u in een uitvoerig artikel ge wezen op de moeilijkheden waarmede de centrale keuken toen had te worstelen. Thans is de voornaamste moeilijkheid - het gebrek aan aardappelen - opgelost, doch het eten is slechter dan Ooit bij de door Van Hoogenstraten bediende uit deellokalen. Speciaal de soep van Vrijdag en Zondag 1.1. was niet meer dan vuil water. Waarheen verdwijnt het voor de Alkmaarse bevolking bestemde voedsel 7 Is het personeel van de firma Van Hoogenstraten niet voor zijn taak berekend 7 Of wordt er fraude gepleegd 7 Eén ding staat vast, zó kan het niet langer Dui zenden zijn voor hun dagelijkse vo-eding in hoofdzaak op de centrale keuken aangewezen. Voor hen moet beter gezorgd worden, en wel onmiddeUi.ik Met dank voor de plaatsruimte, een lezer. - 0-0-0- -o- -o-

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 1