NIEUWS VAN PARF. ROOS PERSONEEL GEVRAAGD WONINGEN IN RUIL AANGEBODEN PROVINCIALE PUBLICATIE Uitreiking van nieuw geld en van „geldkaarten A" door de plaatselijke distributiediensten. „PARF. R052S" IN HE LAMEESTRAAT Vermist, 29 Aug., ruigh. ter riër. Luistert naar de naam „Bobbie". Terug bezorgen: v. d. Woudestraat 13. Flink meisje voor de morgen uren. Meerdere hulp aanwezig, Mevr. Schaap, Emmastr. 107. Flink meisje voor dag of d. en n. Van Til, Boterstraat 20. Alkmaar. Mevr. Van Woerden, Guur- tjeslaan 18, Bergen, dienstbode. Klein gezin (2 pers.) Half Sept. of eerder. Een flink meisje voor dag of dag en nacht, zo spoedig mo gelijk. J. Zwart, Emmastr. 43. Gymnastiekleider. Gymn.ver. Z.S.C., Burgerbrug. Br. aan A. Nottelman, Eenigenburg, post Bjurgerbrug. Huishoudster, 50-60 jaar, bij man alleen. Br. 791 bur. D.V.A. Net dagmeisje. Goed loon. Evers, Zocherstraat 11. 2 nette jongens voor meubel makerij en Beitsafdeling. Meu belmakerij Stavenuiter, Ritse voort 17. Nette meisjes, wasserij de Valk, Noordërkade 68. Een huisknecht-kellner, een net betrouwbaar persoon voor verschillende werkzaamheden, twee dames voor de garderobe, een werkster. Aanmelding Woensdagmiddag tussen 24 uur „Het Wapen van Heems kerk", Breedstraat, Alkmaar. Beslist net meisje niet ben. 18 jaar voor huishouding en winkel. Fnidsen 115, Alkmaar. Voor terstond net meisje voor de dag of dag en nacht, tegen goed loon en goede behande ling. H. Havik, meubelhandel, Gr. Oost 2, Hoorn. Flinke jongen voor winkel en 'werkplaats, kennis van stof zuigerreparatie strekt tot aan beveling. „Het Stofzuigerhuis". Schoutenstraat 26, Alkmaar. Klein huis (centrum stadj tegen groter. Brieven no. 205 bureau D V.A. Aangeb. nette woning voor groter huis. Br. o. no. D 137 bureau D.V.A. Gevraagd: een middenstands woning, irl of in de onmiddel lijke omgeving van Alkmaar, te ruilen voor burgerwoonhuis (twee kamers en keuken, drie slaapkamers en grote zolder), 5 minuten van het station. Huur 5.30 p. w. Br. no. D 159 bureau van dit blad. Woning in Krommenie voor woning in Alkmaar of Bergen. Achterdam 2, Alkmaar. Huis, bev. 5 kamers, badcel, voor groter huis aan verkeers weg Br. D 133 bur. D.V A. Aangeb. Amsterdam-C., 1ste étage, 3 k., keuken, en zolder. Huur f 41 p. m. Gevr. woning te Alkmaatr. Huis, bevattende kamer en suite, gang, keuken, 2 flinke slaapk., 2 kl. kamers, vliering, voor- en achtertuin met schuur, huur 25 per maand, nette stand tegen soortgelijk huis, liefst gr., drukkere st. te Alkm. of Bergen, huur niet hoger dan f 32.50 p. mnd. Br. D 95, D.V.A. Moderne woning te Heiloo Herenweg nabij *t station aan geb. voor huis te Alkmaar. Huurprijs f 30 tot f 35 p. mnd. Br. D 79 bur. D.V.A. Mooi huis te Bergen voor dito in Alkmaar. Br. D 21 bur. D.V.A. Gezocht woning in Heiloo. Huurpr. 5 6 gulden. Beschik baar zonn. woning in Zaandam. Inl. A 484A, Heiloo, tel. 4173. Woning in Amst.-Zuid (omg. Stadion) huurprijs f6 p. w. voor woning in Alkmaar, Hei loo of Bergen. Br. onder letter D No. 762. Het Centraal Distributiekantoor maakt bekend, dat in het tijdvak van Woensdag 19 tot en met Dinsdag 25 Sep tember 1945 de bevolking in staat wordt gesteld thans in omloop zijnde bankbiljetten bij de plaatselijke distributie- diensten om te wisselen in nieuwe muntbiljetten van een gulden en 2% gulden tot een bedrag van tien gulden per persoon. De dagen, waarop men zich aldaar moet vervoe gen, zullen plaatselijk nader bekend gemaakt worden. Op den daarvoor bepaalden dag dient per gezin, een der gezinsleden (18 jaar of ouder) zich bij den Distributiedienst te vervoegen met, ten eerste: de stamkaart plus inlegvel van het gezinshoofd; ten tweede: de inlegvellen van de overige gezinsleden; ten derde: de brandstoffenkaart van het gezin. Voorts moet per gezinslid tien gulden worden ingeleverd in bankbiljetten van f 10.f 20f 25.of f 50.in levering van muntbiljetten van f 1.of f 2.50 en f 5.is niet geoorloofd. Er dient voor gezorgd te worden, dat In levering in gepast geld plaats heeft. Beschikt een gezin niet over voldoende bankbiljetten om voor alle gezinsleden de omwisseling te doen plaats hebben dan moeten behalve de stamkaart plus inlegvel van het gezinshoofd en de brandstoffenkaart slechts zoveel inleg vellen worden meegebracht als nodig is voor de omwisse ling van de beschikbare bankbiljetten. Zij, die niet over voldoende bankbiljetten beschikken, maar wel een geblokkeerde rekening bezitten wegens inge leverde biljetten van f 100.kunnen bij het kantoor, waar zij de biljetten van f 100hebben ingeleverd, het ont brekende bedrag opnemen tegen overleggingen van een schriftelijke verklaring van onmacht tot betaling. Bij de inlevering der bankbiljetten verwijdert de distri butiedienst van de inlegvellen de bonnen 25 (rechter boven hoek) en neemt deze in. Losse bonnen worden niet aange nomen. De uitbetaling der nieuwe muntbiljetten geschiedt aan de houders van brandstoffenkaarten in biljetten van een gulden en aan de overige gezinsleden in biljetten van gulden. Zij, die niet in het bezit zijn van inlegvellen komen niet voor omwisseling in aanmerking. Reclames, denaangaande worden/net in behandeling genomen. /7yt2/ Voorts zullen tegen inneming van de bonnen 51 (rechter bovenhoek) der brandstoffenkaarten de zg. „geldkaarten A" worden uitgereikt, waarop door den distributiedienst het nummer van de stamkaart van het gezinshoofd wordt in gevuld- De distributiedienst kruist daarbij het vakje 401a van de stamkaart van het betrokken gezinshoofd af. De verwijdering der bonnen 51 van de brandstoffenkaart ge schiedt door den Distributiedienst; losse bonnen worden niet aangenomen. Deze geldkaarten A dienen vo:rshands zorgvuldig te worden bewaard. Zij, die niet in het bezit zijn van zowel een stamkaart als een brandstoffenkaart, komen niet voor uitreiking van een geldkaart A in aanmerking, ook wat dit betreft, worden geen reclames in behandeling genomen. Gezinshoofden of alleenwonende personen aan wie geen brandstoffenkaart is uitgereikt en die in verband daarmede bon 51 van die kaart niet kunnen inleveren ter verkrijging van een „geldkaart A" kunnen een „geldkaart B" aanvra gen. Zij dienen zich hiervoor echter niet tot den Distribu tiedienst te wenden, doch moeten bij het postkantoor een aanvraagformulier voor een geldkaart B afhalen. Dit aan-: vraagformulier moeten zij vervolgens uiterlijk op Zaterdag 22 Seplembe a.s. ingevuld en ondertekend en onder over legging van hun stamkaart indienen bij de bank, waar zij hun geld wensen te deponeren. Zij ontvangen dan van deze Bank een „geldkaart B" waarbij de Bank in het vakje 401 A van de stamkaart de aantekening B plaatst. Ook personen, die geen hoofd van een gezin zqn, doctij den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en zelfstandig een; inkomen genieten van meer dan f 100.per maand, kun nen, indien zij hun geld niet op de rekening van het ge-' zinshoofd', doch op een afzonderlijke rekening wensen te d- bovenomschreven wijze In het bezit komen: van een „geldkaart B". In de provinciën Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, het gedeelte van Gelderland bezuiden de Waal en het eiland Goeree-Overflakkee moeten in plaats van de inleg vellen (Ver stamkaart de thans aldaar geldige distributie bonkaarten bij den distributiedienst worden overgelegd. In verband daarmede kunnen uit het zuiden afkomstige schip pers, die zich in het Noorden, Westen of Oosten des lands bevinden, op vertoon van hun bevrachtingsboekje in plaats van het inlegvel de hun in het Zuiden uitgereikte bonkaart i voor de 10de periode overleggen. Collectieve uitreiking. Werkgevers worden desverlangd in staat gesteld, ten be- hoeve van hun personeel en de leden van het gezin, waar- toe de werknemers behoren, de omwisseling van bankbil- jetlen in nieuwe muntbiljetten tot een bedrag van tieni gulden per persoon collect i.e f te doen plaats hebben.f De werkgevers, die hiervan gebruik wensen te maken, nemen de bonnen no. 25 van de inlegvellen van de werk- nemers in. Ook de stamkaarten van de gezinshoofden on der de werknemers en de bonnen 51 van de brandstoffen-k kaarten van de gezinnen der werknemers worden inge-l nomen. L De bonnen van het inlegvel worden geplakt op opplak-i vellen en bij de distributiediensten ingeleverd De inlevering der inlegvelbonnen moet geschieden in veelvouden van vijftig bonnen. II De bonnen van de brandstoffenkaart worden eveneens! geplakt op opplakvellen en bij de distributiedienstn inge- leverd- De inlevering der brandstoffenbonnen behoeft niet j in veelvouden te geschieden. De inlevering heeft plaats op door de distributiediensten 1 nader aan te geven dagen. De in te wisselen bankbiljetten I worden in gepast geld afgedragen- De distributiediensten P nemen de in te leveren bonnen in ontvangst en verstrekken aan de werkgevers muntbiljetten van een gulden in pakjes P van 500 stuks of muntbiljetten van 2 gulden in pakjes van 400 stuks. Desverlangd kunnen deze pakjes ter plaatse wor- den nageteld; reclames achteraf omtrent verschillen kun- T nen niet worden aanvaard. De werkgevers tekenen een L kwitantie, waarop zij tevens verklaren, dat de omwisse-r ling uitsluitend ten behoeve van de gezinnen hunner werk- r nemers is geschiedt. I De werkgevers ontvangen eveneens de geldkaarten A f voor houders van brandstoffenkaarten ten behoeve van hun personeel. Werknemers zijn niet verplicht aan deze collectieve in levering van hun werkgevers deel te. nemen. OFFICIëLE PUBLICATIE ADRESSEN ZUIVERINGSRADEN INDUSTRIE. Klachten tegen ondernemers wegens gedrag in striju n._» het landsbelang kunnen worden ingediend bij de secretaris sen der volgende zuiveringsraden, betreffende. 1. metallurgische industrie, scheepsbouw, machinebouw, staalbouw, plaatverwerkende industrie, transportmiddelen te land, draadindustrie, electrotechnische industrie. Secre taris: mr. J. Jolles, advocaat en procureur, Keizersgracht 529, Amsterdam. 2. Rubberverwerkende industrie, textielindustrie, kleeding- industrie, leder- en lederverwerkende industrie, diamant en edelmetaalindustie. Secretaris: mr- W. F. Schokking, ad vocaat en procureur, Leidschestraat 86, Amsterdam. 3. Chemische industrie, aardolie-industrie, tabakverwer kende industrie. Secretaris, mr- H. J. Frima, advocaat en procureur, Nasaulaan 1, 's-Gravenhage. 4. Bouwindustrie. Secretaris: mr. L. P. Duyvesteyn, advo caat en procureur, Appelstraat 134, 's-Gravenhage. 5. Papier- en papierverwerkena'e industrie, grafische in dustrie. Secretaris: mr. F. P. Th. Rohling, advocaat en pro cureur, Heerengracht 420, Amsterdam. 6. Houtindustrie, steen-, cement-, glas- en fijnkeramische industrie. Secretaris: mr. H. M. v. d. Brugh, advocaat en procureur, Leidschegracht 16, Amsterdam. PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. lyaar gebleken is, dat vele tuinders bij de opstelling van hun teeltplan 1946 geneigd zijn, aan zekere producten, welke gedurende het seizoen 1945 voor de gehele aanvoerperiode of een gedeelte daarvan vrij geveildi werden, bijzondere aandacht te besteden, wordt er van bevoegde zijde op gewe zen, dat er rekening mee moet worden gehouden, dat in 1946 voor alle producten gedurende de gehele aanvoer periode prijsregelend wordt opgetreden. Dit betekent, dat de abnormaal hoge prijzen, welke in 1945 b.v. voor asper ges, vroege aardbeien en perziken zijn betaald, niet zijn te verwachten- OORLOGSPLEEGKINDEREN. Het Departement van Justitie maakt bekend, dat bij K-B. van 13 Augustus 1945, Stbl. F 137 is bepaald', dat ieder, die eén Joodsch kind of een vondeling of een ander oorlogs pleegkind bij zich heeft genomen of verzorgt, daarvan vóór 23 September 1945 aangifte moet doen bij de commissie voor oorlogspleegkinderen of ter gemeentesecretarie. Dit geldt ook, indien het kind' als eigen kind of onder een an deren valsen naam is ingeschreven. Het niet nakomen van deze verplichting wordt beschouwd als een misdrijf en gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren. PUBLICATIE. Sectie XIV (Onderwijs en Culturele Zaken) van het Mi litair Gezag District Alkmaar maakt nogmaals met nadruk bekend, dat het een ieder verboden is zijn kunst uit te oefenen, zonder een voorlopige werkvergunning uitgereikt door het Militair Gezag. Dit geldt zowel voor individuele kunstenaars (beroepsar- tist of amateur), als voor verenigingen en bands. Teneinde misverstand te voorkomen wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de uitgereikte voorlopige werkver gunningen niet kunnen worden opgevat of gebruikt als be wijs van bekwaamheid tot het uitoefenen van het daarop vermelde kunstenaarsberoep. Zij zijn uitsluitend in het be lang van de zuivering uitgereikt. Deze regeling geldt voor geheel Noord-Holland benoor den het Noordzeekanaal. Hoofd Sectie XIV M. G. Alkmaar, J SCHEKKERMAN. Er is.weer ontvangen! Hierbij één enkele greep utt de lange lijst van artikelen. Parfum Totle de Soie Parfum Toile de Soie Parfum Congo Orgn. Spaanse parfum Orgn. Spaanse parfum Rbodel mondwater Prima Fixatif 2.30 3-05 7.65 f 1.53 0.77 1.53 90 ct. Franse Zwanendonzen In Haartonicum Klitinol Klit mol Brillantine Valdelis Vinaigre Cleopalra beenbruin Badzout in gl. pot Dr. Wllls poeder in alle kleuren diverse maten enz., 2.25 1 02 2.25 1.53 2.25 90 ct. enz. U ziet, de keuze is snel gemaakt, naar Geopend van 2 tot 5 uur.

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 4