Belangrijke arrestatie Waar zijn ze gebleven? Nutsspaarbank Agenten van „de Vrije Alkmaarder" I DE NIEUWE BONNEN STADSNIEUWS. door Alkmaarse politie Naar wjj hedenmorgen vernamen, is de heer Van der Pluym, directeur van het Provinciaal Bureau voor de Verzorging van Oorlogsslachtoffers, (bet voormalige Evacuatiebureau te Alkmaar) Woensdagmorgen gearres teerd te Overvecn. De arrestatie van den heer v. d. PI. werd verricht door de Alkmaarse politie en geschiedde op grond van verdenking van fraude, welke de heer v. d. PI. tgdens de bezetting gepleegd zou hebben. Na (de bezetting is het Evacuatie- bureau te Alkmaar opgeheven en naar Haarlem overgeplaatst als Prov. Bureau voor Verz. van Oorlogsslachtoffers Met den heer v. d. PI. gingen verschil lende van zijn medewerkers naar Haar lem over. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelde, zijn enkele van deze mede werkers, verdacht van .samenwerking met den heer v. d. PI. óók in duistere zaken, eveneens gearresteerd. Speelgoedactie voor Heusden en Vlijmen De commissie voor de inzameling van speelgoed voor .de jeugd van Heusden en Vlijmen kan tot haar vreugde me dedelen, dat de inzameling op de la gere- en Ulo-scholen met een prachtig resultaat bekroond is. Zij brengt allen, die daartoe bijgedra gen hebben, hartelijk dank en deelt tevens mede, dat belangstellenden de inzendingen kunnen bezichtigen op Za terdag 3 November a.s. tussen 2 en 4 uur in de school aan de Brillesteeg. Vijf jubilea bij firma Met Vijf leden van het personeel der Car- rosseriefabriek Jac. Met N.V.. vierden gisteren hun 25-jarig jubileum. Drie van hen hadden dit heugelijke feit in de afgelopen maanden reeds herdacht, maar allen vierden dit gisteren gezamenlijk. Het waren de heren P. Slijdering, chauf feur; D. Bakker, monteur; P. Tros, stof feerder; P. Huiskamp, smid en F. Man denmaker, boekhouder. Zij werden in hartelijke bewoordingen toegesproken door de beide directeuren, de heren J. Met en Jac. Met, die hen een enveloppe met inhoud overhandigden. Hierna spraken nog de heren Kraayo, Pisart en Mr. Veendorp, die allen hun waardering voor de jubilarissen tot uiting brachten. Met een groot feest, in „Het wapen van Heemskerk", voor het gehele personeel der firma, is deze voor vijf personeels leden zo onvergetelijke dag besloten. Bijeenkomst van de afd. Alkmaa der Ned. Ver. v. Spir. „Harmonia" De Van Teylingenzaal van hotel „Irene', bleek gisteravond veel te klein om de honderden belangstellingen te kunnen be vatten, die gekomen waren om de door do heer C. Boeringf psychometrist, »e geven séance, bij te wonen. Vele tientallen moesten dan ook teleur gesteld naar huis terugkeren Bij de opening wees de voorzitter van de afd. Alkmaar der Nederlandse Ver eniging van Spiritisten Harmonia, de heer D. Rus, er op, dat de spiritist geen jacht maakt op bewijzen, doch dat de ene mens overtuigd moet worden van het voortleven na de dood door bewijzen en dat de andere mens ook zonder deze de innerlijke overtuiging heeft, dat de dood geen dood, doch leven is. De spiritist gelooft ook aan God, door Wiens liefde klacht alles leeft en is. Na deze opening trad de heer Boering tiaar voren, die het publiek dringend ver zocht, hetgeen hij deze avond zou zeggen en doen niet als grapje op te vatten, doch els uiting van een serieus geloof, dat iemand die overgegaan is. zich kan open baren door middel van een astraal lichaam. Vele voorwerpen werden vervolgens in geleverd. waaruit de heer Boering zowe. voor als na de pauze een keus deed, waarbij hij van de vroegere of momen tele bezitter, o.m. van zijn eigenaardig heden ziekteverschijnselen en doods- omstandigheden mededelingen deed, die meestal door de betrokkenen met veel Instemming werden beaamd. De heer Boering onderbrak zijn psycho metrische experimenten enige malen om Zijn aandachtig gehoor opmerkzaam te lnaken op door hem bij enige aanw°*»'- gen waargenomen manifestaties van telligenta's (geesten van overledenen). Ook hierbij bleken de ontroerde be trekkenen gefrappeerd door hetgeen de Ziener wist te vertellen. KAASMARKT. Op de kaasmarkt was hedenmorgen £oen aanvoer* ZEND1NGS-JEUGDAVOND. De Alkmaarse Rechtzinnige Jeugd groep, de combinatie van alle recht zinnige Protestantse jeugdverenigin gen," heeft in de zendingsweek op Dinsdagavond 6 Nov. een jeugd- avond georganiseerd in de Grote Kerk. Nu Indonesië in het middelpunt der belangstelling is gekomeh door de gebeurtenissen van de laatste maanden, bestaat er ook grote inte resse voor de vraag: Hoe staat het met het werk der zending?" Dr. Brouwer, zendingsdirector te Oegst- geest, zal op deze avond over de herleving van de zending spreken. Het Ned. Herv. Kerkkoor met haar koorklasse o.l.v. den heer Nico Snel zal haar medewerking ver lenen Alle belangstellenden zijn op deze avond hartelijk welkom. Zie verder advertentie in dit blad. OP HET VERKEERDE PAD. Een motorrijder, die gisteren op een rijwielpad in de Alkmaarse Hout reed, werd door de politie aangehouden. Hij bleek niet ouder dan 17 jaar te zijn en bovendien geen geldige papieren te be zitten. Het motorrijwiel werd in .beslag genomen. Maandoverzicht October 1345. In de loop der maand October werd op de spaarbankboekjes ingelegd 1 41.898,59 (v. j. 1 108.955,67 en terugbetaald f 398.134,91 (v. j. f 115.609,59), alzo meer terugbetaald dan ingelegd 1' 356.236.32 (v. j. f 6.653,92). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 7.121.008,—, bedraagt thans f 10.761.761,94 (v J. f 6.921.532,33). Het aantal in de loop van October nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 30 (v. j. 99). Ingetrokken waren 48 (v. j. 32) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 18.956, bedraagt thans 22.173 (v. j. 18.8180) Van dit aantal behoren 14.845 (v. j. 12.010) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 4.981 (v. j. 4.302) aan personen elders woonachtig en 2.347 (v. j. 2.498) aan schoolspaarders. Onder de in October nieuw uitgegeven boekjesv zijn begrepen 3 (v. j. 11) boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van 11, In October bedroeg het aantal posten van inleg 382 (v. j. 2.547), dat van terug betaling 3.488 (V. j. 1.093) tezamen 3.850 (v J. 3.640). Burgerlijke Stand. Geboren: Volkert P., z. van V. J. Keijsper en G. Engeringh. Nicolaas A., z. van J. Louter en P. Vrouwe. Carola M., d. van H. Stroombergen en A. J. van den Brink. Gerrit, z. van G. Schouten en A. M. Sijs. Rudolf, z. van D. N. Oppedijk en R. Hermanides. Wouter M. G., z. van H. J. van Westen en S. C. van 't Hoff. Jacob, z. van C. J. Pruijs en N. A. Leuntjes. Getrouwd: Johan H. Wiese en Elsje C. van der Worp. Jacobus Gaarthuis en Catharina H. M. Klerks. Adrianus Kuijs en Dieuwertje de Wit. Jan C. Pelgrim en Neeltje Kieft. Gerard J. Schinkel en Margaretha J. Westerhof. Overleden: Jan J. Halff, gehuwd met J. M. Pekelharing, 33 jaar. Klaas Jonker 81 jaar. Jacobus A. J. Greuter 5 dagen. Dirk Kuiper, gehuwd met N. Keijzer, 55 jaar. Jacob van der Meer, gehuwd met N. van Maarleveld, 66 jaar. Betaling Abonnementsgeld Wy verzoeken onze abonné's hun abonnementsgeld uitsluitend per kwitantie aan de bezorgers te be talen. Aan onderstaande adressen kunnen abon nementen en advertenties opgegeven wor den: Heiloo: Jb. Avis, Holleweg G 64. Egmond aan Zee: A. Swaan, Voorstraat. Bergen: W. Velsenboer, Oosterweg 13. Heerhugowaard: P. Krijgsman, Midden weg B 69. Broek op Langed(jk: J. Maakal, Dorp straat 74. Noord-Scharwoude: E. van Loenen. Groot-Schermer: D. Pascha, postkantoor. Oterleek: Moeyes, postkantoor. St. Pancras: W. Tol, Bovenweg 331. Schermerhom: G. Moerbeek, postkan toor. Stompetoren: Mevr. Woerdeman, post kantoor. Ursem: De Graaf, postkantoor. Druk. Dagblad vggf Nrd.-Holland N.V. Bergen. Het Berger bos Op uitnodiging van den wnd. Bur gemeester van Bergen N.H. kwamen met het Dagelijks Bestuur der ge meente, het bestuur van V.V.V. en ,Ons Bergen", een dertigtal inwo- hers der gemeente ten raadhuize bij een om maatregelen te beramen tot bescherming van het bos. De vergadering was eenparig van oordeel, dat, nu er weer gas en petroleum wordt verstrekt, voldoen de voor huishoudelijke doeleinden en twee eenheden brandstol voor verwarming, er geen ogenblikkelijke nood is en er dus straf opgetreden kan en moet worden tegen verdere houtroof. Ook de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten heeft daar reeds op aangedrongen. Van gemeentewege zullen enige boswachters worden aangesteld voor het houden van toezicht, daarin bij gestaan door de ter vergadering aan wezige burgérs, aan wie daartoe een machtiging werd uitgereikt door den burgemeester Bij de rechtbank te Alionaar wordt op scherpe maatregelen aan gedrongen tegen overtreding van de wet in dezen. Verwacht mag worden, dat de be volking het belang van een en ander zal inzien en zoveel mogelijk wil helpen om het bos voor ondergang te behoeden. St. Pancras. TONEELGROEP „DE DRIESPRONG". De toneelgroep „De Driesprong", gevormd uit de buurtvereniging van dezelfde naam, gaf Maandag en Dinsdagavond in de zaal van Bouwstra een uitvoering van het blijspel in drie bedrijven: „Als Ma aan de touwtjes trekt". De winst van deze uitvoeringen kwam ten bate van N.V.H. Heer-Hugowaard. hark-goederen. De aanwezige HARK-goederen zijn thans geheel gedistribueerd. Nieuwe aanvragen worden niet meer in behandeling ge nomen. Lopende aanvragen, waarop nog geen antwoord is ontvangen, kunnen als ver vallen worden beschouwd. ontslag aangegvraagd. De heer IJtsma, leider van de plaatse lijke distributiekring, heeft als zodanig tegen 1 Dec. a.s. ontslag aangevraagd. Langereis. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 3250 kg rode kool f 6; 19000 kg gele kool f 6; 5000 kg groene kool f 6; 16000 kg witte kool f 4; 14000 kg bieten f 4 f 5.50; 1000 kg uien f 8; 46000 kg an dijvie f 7; 130 st. bloemkool f 12-f 16. NOORDERMAKT-BOND. 2300 kg uien f 8; 18000 kg rode kool f 6; 3500 kg groene kool f 6; 2400 kg gele kool f 6; 5000 kg andijvie f 7. Predikbeurten. ZONDAG 4 NOVEMBER 1945. ALKMAAR. Ned. Herv. gem. (winter- dienst): Kapelkerk 9 uur vm. ds. Veen- huysen van Egmond a. d. Hoef: 10.30 uur vm. ds. Bierman* van Bergen; 6 uur nm. Voor de tweede helft van de 124. periode 1945 (28 October t/m. 10 No- vmber 1945) voor het Noorden des lands. Bonkaarten Ka, Kb en Kc 512: 118 250 gram bloem. 119 200 gram zout. 120 250 gram jam. 121 250 gram peuivruchten. 122 225 gram huishoudzeep. 124 150 gram vlees. 125, 126 2 kg. aardappelen. B 06 1 kg. aardappelen. A 07 2 liter melk. B07,C 07 3Vj liter melk. Bonkaarten Kd en Ke 512: 213 250 gram bloem. 214 200 gram zout 215 250 gram jam. 216 225 gram huishoudzeep. 217 150 gram vlees. 218 1 kg. aardappelen. 219 6 liter melk. Tabakskaarten Q 413: 04 1 rantsoen import-sigaretten. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 2 November a.s. van des middags 12 uur ai worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag, 5 November mag worden afgeleverd. Deze week wordt wederom één kilo gram aardappelen per persoon meer verstrekt aan personen van 4 jaren en ouder. Dit kilogram extra is bestemd om een voorraad te vormen. Men houde hiermede dus rekening en beware één kilogram. Op de jambon karr men in den ver volge jam, stroop, kunsthoning of ha gelslag kopen, voor zover de winkel voorraad deze keus toelaat. Per bon, welke recht geeft op 250 gram jam of stroop of kunsthoning, kan men 150 gram hagelslag betrekken. Bon 127 voor extra aardappelen. Tot vorming van een wintervoorraad aardappelen door het publiek, is voor de volgende week nog een extra bon, no. 127, geldig tot 10 .Nov. a.s., aangewezen voor 2 kg zodat men düs volgende week boven het normale rantsoen van 3 kg. een extra hoeveelheid van 3 kg. per per soon ontvangt. Er wordt met nadruk op gewezen, dat de extra hoeveelheden aardappelen be doeld zijn als wintervoorraad, een voor schot dus, dat naderhand weer ingehaald moet worden. Eipoeder zonder bon. Het eipoeder, dat nog ln kleine hoe veelheden bij de détaillisten aanwezig is, kan met onmiddellijke ingang vrij, dus zonder bon, worden verkocht. In deze vrije verkoop mogen niet de voorraden worden opgenomen, die bui ten de bedrijven der détaillisten aan wezig zijn. Er kan over deze grossiers- voorraden slechts worden beschikt op aanwijzing van het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwproducten. ds Goslinga van Utrecht. Doopsgez. gem.: 10 uur vm. ds. R. de Zeeuw, van Sappemeer (op beroep). Remonstr. kerk (Fnidsen 43): 10.30 uur vm. ds. F. W. Rappold. Evang. Luth. kerk (Oudegr.): 10 uur vm. ds Roodenburg. Geref. kerk: 10 uur vm. ds. C. von Meijenfeldt, 5 uur nm. dr. A. D. R. Polman. Vrije Geref. gem.: 10 uur vm. dienst. Vrijgem. Geref. kerk (Waakt en Bidt): 10 uur vm. en 5 uur nm. dienst. Leger des Heils (Limmer- hoek): 9.30 *uur vm. en 8 uur. nm. adj. D. Bergsma. BERGEN. Ned. Herv. gam.: 7 uur vin. ds. Bierman. Geref. kerk: 10 uur vm. en 5 uur nm. ds. A. H. van Minnen. BROEK OP LANG END IJK. Ned. Herv. gem.: 9.30 uur vm. en 7 uur nm. ds. A. S. Bijlsma. Geref. kerk: 9.30 uur vm. en 4 uur nm. ds. Donner. EGMONDEN. 8 en 10 uur vm. H. Dienst; 3 uur nm. Vesper. Geref. kerk: 10 uur vm. dr. A. D. R. Polman; 4.30 uur nm. cand. Wijnbeek van Amsterdam. HEERHUGOWAARD. Ned. Herv. gem.: 10 uur vm. ds. de Mooy. Geref. kerk: 10 uur vm. en 3 uur nm. ds. W. C. Huis mans. HEILOO. Ned. Herv. gem.: 10 uur vm. ds Bloemhoff. Geref. kerk: 8.30 uur vm. cand. Wijnbeek, 4 uur nm. ds. C. von Meijenfeldt. NIEUWE-NIEDORP. Ned. Herv. gem.: 10 uur vm. de heer van Noordennen. CUDE-NIEDORP Ned. .Herv. gem.: 2.30 uur nm. ds. Roéders. SCHERMERHORN. Geref. kerk: 10 uur vm. en 3 uur nm. ds. E. A. Groene- wegen. -SINT PANCRAS. Geref. kerk: 10 uur vm. en 3.30 uur nm. ds. A. Verschoor. STOMPETOREN. Ned. Herv. gem 10 uur vm. ds. de Jong. Ned. Herv. Evang.: 10 uur vm. Ja. Dekker. OTERLEEK, zie Stompetoren. OUDORP. Ned. Herv. gem.: geen dienst. LIMMEN. Ned. Herv. gem.: 2 uur nm. ds. Bloemhoff.

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 2