Eerste gemeenteraadszitting De Noodschouwburg STADSNIEUWS. Donderdag 29 November, des namiddags om één uur, zal de tijdelijke Gemeente raad in eerste vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. beëdiging van de nieuw benoemde raadsleden en de benoeming van wethouders. Ernstig ongeval bij het snoeien van bomen Hedenmorgen öm kwart over tien heeft op het Kerkplein, bij het snoeien van de. daar staande bomen, een ernstig ongeval plaats gehad. Een der arbeiders viel, door het breken van een tak, van een hoogte van pl.m. 12 m. naar beneden. De man kwam op zijn rug terecht en is zwaar gewond naar het Centraal Zie ken'.. uis overgebracht. Dr. Moolhuizen verleende de eerste hulp. Vele mensen zullen zich de laatste maanden afgevraagd hebben: ,,Komt-ie nou of komt-ie niet?" Deze vraag had dan geen betrekking op St. Nicolaas, van wie iedereen weet dat hij toch, weer of geen weer, ieder jaar op dezelfde datum komt, neen, de vraag sloeg op iets heel anders. De Nood-Schouwburg! ,,Een met veel bombari aangekondigd plan. waar toch niets van komt", zeiden ycicn. „Daar zit wat in. ik doe mee", ook oï deze wijze reageerden anderen toen tie kleurige folders werden verspreid, waarop men als „aandeelhouder" in kon tt kenen. Het is nu maar de vraag, welke van beioe groepen gelijk heeft gehad. Wij Leunen het op de laatste, want de voor bereidingen voor de Nood-Schouwburg 7_i al in een zeer ver gevorderd sta- d urn gekomen. Binnen veertien dagen hoopt het be- s+uur van de Stichting Nood-Schouwburg i.c., het oubliek volledig in te kunnen lichten over de stand van zaken. De fruitdistributie in orde? Naar aanleiding van bovenstaande vraag in ons blad van 22 November, heeft een uitgebreid onderzoek plaats gevonden. Dit heeft op ondubbelzinnige wijze bewezen, dal de verdeling van fruit zeer recht vaardig door het Plaatselijk Verdeel- kantoor (P.V.K.) geschiedt. Door dit kan toor wordt onder leiding van den heer 7-ndbergen het toegewezen fruit* gelijke lijk onder de détaillisten verdeeld. Klach ten over dit kantoor en den leider hier van zijn dus geheel ongegrond. Wandeltochten van de Kaaskoppen Een groot aantal wandelsportliefhebbers het ft Zaterdag en Zondag deelgenomen aan de wandeltochten, georganiseerd door de Alkma&rse Wandelsportver.. „De Kaas koppen". De commissie heeft in deze dagen ruim 5Cp deelnemers ingeschreven, w.o. zich en.ge afdelingen bevonden van de Gezags- troepen van de padvinders. Zelfs uit Am sterdam waren een 120-tal wandelaars gekomen, evenals een aantal uit Pur- merend en Den Helder. Ook zagén wij leden van de vereniging De Schermermo len. Het parcours bedroeg voor deelne mers tot 14 jaar 10 km en voor ouderen 20 km. Zondagmorgen gaf de burgemees ter van Alkmaar, door zijn aanwezigheid bij de start, van zijn belangstelling blijk. Het prachtige droge winterweer heeft er toe bijgedragen dat deze tochten een groot succes zijn geworden. VERENIGINGEN MOETEN ZICH OPGEVEN. De wnd.-Commissaris van Politie te Alkmaar roept bij herhaling de secreta riaten van verenigingen en clubs, werk zaam op cultureel en sociaal gebied, op, zich ten spoedigste schriftelijk bij zijn administratie te willen melden. Hier onder vallen onder meer: toneel-, ope rette-, zang-, muziek-, dans-, studie-, teken-, kiesverenigingen, enz., alsmede verenigingen werkzaam op het terrein der liefdadigheid, armenzorg, enz. in de ruimste zin van het woord. Propaganda-avond N. J N. Zaterdagavond 1.1. oragniseerde de afd. Alkmaar van de Nederlandse Jevgdbond voor Natuurstudie een pro- p?'vrda-avond voor jongeren van 12- 23 nr. TT"dat de heer R. Waalwijn, de aan- w- 'gen bad verwelkomd werd een filmpje ""draaid opgenomen tijdens verschi'V"de excursies, hetwelk een beeld paf van het leven van den jongen natuurliefhebber, zwervend langs zee en strand, door bos. heide en duin. genietend van het leven van dier en plant. De hoofdschotel van het programma bestond uit de vertoning door den hoer D. van Sijn. Zijn film van het natuurreservaat ,.de Beer", (tegenover Henk van Holland op Rozenburg). Huisje - Boompje - Beestje Alkmaar gaat vooruit, heus! We hebben een bosplan. Wel -niet offi ciéél, maar toch zichtbaar. Ieder, die de moeite wil nemen eens te gaan kijken bij de Bergerbrug daar, waar eens een „spermuur" Alk- maar's wallen ontsierde zal het begin van een groots opgezet plan voor hernieuwing van ons stedelijk natuurschoon, verwezenlijkt zien. Naast de bouwvallen van een gratis gemeente-instelling met één kamer, heeft men welgeteld vijf kleine boompjes geplant die, ver laten op de overigens kale vlakte, zielig staan te beven en te bibberen in de koude Novemberwind. Neen, geheel verlaten is deze plek toch niet, er staat ook nog een schildwachthuisje, in rood-zwarte kleuren beschilderd. Weet U, waar het vandaan komt? Af en toe komt er ook wel eens een hondje voorbij en dan is de idylle, huisje-boompje-beestje, vol maakt. Zoals dat vóór de oorlog was, met z'n duinen, vlierbos, brede stranden, rietvelden en kreken, bröedplaats voor duizenden vogels. Nu is dit natuur reservaat verwoest en slechts een grauw gebied met vele bunkrs, ge- schutsvloeren. Een hartelijk applaus beloonde den heer V. Sijn voor deze vlotte, van le venslust en humor tintelende en film. HET LEGER DES HEILS. Op Donderdag 29 Nov. zal er in de Muziektuin (grote zaal) een causerie ge houden worden door kapt. Ph. Reuling van het Leger des Heils uit Amsterdam over het onderwerp: „Het Leger des Heils en haar methodes". Zij, die iets meer van het Leger des Heils willen weten, worden in de gele genheid gesteld deze avond bij te wonen. Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Toegangsbewijzen hiervoor zijn k 20 ct verkrijgbaar des avonds aan de zaal en bij F. J. v. d. Woestijne, Varnebroek 30. BURGERLIJKE STAND 20—26 NOV. Geboren: Marianne, d. van T. P. Blokker en E. T. J. Groothuizen. Yvonne M., d. van A. W. Hoes en L. M. W. van Weereld. Maria A., d. van G. N. Schouten en C. Bellekom. Yvonne M., d. van D. J. Speckmann en A. Dekker. Adriana, d. van P. W. H Lengers en V. C. Kaldenbach. Willem F. G., z. van C. C. Wiese en A. Sloot. Elisabeth C. A., d. van B. J. Pluijmers en A. J. Vasbinder. Theresia M., d. van J. A. J. de Wolf en T. M. Koster. Ondertrouwd: Wol ter Boers en Cornelia A. M. van der Meijden. Peter J. Visser en Anna W. Ran. Getrouwd: Bernhard J. Ides en Jo- hanna E. Dekker. Franciscus H. Beude- ker en Maartje Schagen. Jan Pehlig en Elisabeth Luiten. Willem Peek en Maria P. van Lienen. Cornelis Stuijfbergen en Margrieta Jager. Wilhelmus J. Wassing en Geertruida van Leeuwen. Adrianus G. Hemels en Cornelia Twisk. Frederik J. van Eikeren en Elizabeth M. Huijsmans. Wilhelmus C. A. Buers en Wilhelmina Karskens. Nicolaas Bijwaard en Joanna, C. de Ruijter. Gerbrandus P. Schothorst en Lolkjen M. Schaap. Cornelis de Lange en Jeannette A. de Lange. Jaco- bus Smit en Maria A. de Groot. Overleden: Floris Jongejans, geh. met J. Groen. 76 jaar. Catharina Brou wer, wed. v. W. Struijf, 64 jaar. Ger- hard F. W. Nordemann, geh. met T. Stapel, 55 jaar. Tjitske Baron 3 jaar. Jan netje G. J. van der Vis 60 jaar. Lucre- tia G. Raat. geh. met G. Kramer. 61 jaar. Arie Balder, wedr. van T. Groen, 70 jaar. Petronella de Wit, wed. van C. Dekker, 85 jaar. Paulus Buijsman, geh. met E. Peerdeman €2 jaar. St. Pancras. ^ST. NICOLAASFEEST. Donderdagavond kwamen de bestu ren van Volksonderwijs en Christelijk schoolbestuur bijeen em een gezamen lijk St. Nicolaa6feest te organiseren. Besloten werd om ook de kleuter klas aan het feest deel te laten ne men. De laagste klassen -zullen 4 Dec. met de Sint door het dorp gaan. waarna de kinderen in het gemeente lokaal getracteerd zullen worden. De oudere klassen zullen de 5e Dec. feest hebben, waarbij een film ver toond zal worden of een goochelaar zal komen. Er zullen lijsten voor dit feest cir culeren bij alle burgers van St. Pan cras en St. Pancras (Zuid). Ook gaven in natura zijn welkom. Druk: Dagblad v. Noord-Holland N.V. Vergadering Ver. „Tuinbouw" Vrijdagavond vergaderde in café Bouwstra de vereniging Tuinbouw". De voorzitter, de heer J. de Vries, opende de vergadering en memoreer de de verschillende gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Hirna werden de notulen zonder op- af aanmerking goedgekeurd. Medege deeld werd dat er 28 paar laarzen wa ren beschikbaar gesteld voor de vereni ging, deze zullen verloot worden. Door een deputatie van de veilingen was er bij den minister op aange drongen, dat de koolprijz^n te verho gen, evenals de prijzen van spruiten en witlof. Een verzoek van de plantenziekten- kundige dienst om een lezing te hoti- den over de coloradokever, werd toe gestaan. Het beheer van den penningmeester over het jaar 1944 werd goedgekeurd. De kas sloot met 'n nadelig 6aldo van f 74.46. Het bestuur trad in zijn geheel af, het nieuwe bestuur werd gevormd uit de her?n J. de Vries, voorz., J. Bruin, secr. en J. J. Kloosterboer, .penn., le den de heren J. Wagenaar, A. Schuur, A. Stammes en C. Duif Sr. Als bestuursleden voor de Langedij- ker Groenten Centrale werden geko zen de heren J. Wagenaar, J. de Vries en C. Duif Sr. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. Heiloo. VALSE SUIKERBONNEN. Ook in deze tijd zijn er nog bonnen vervalsers. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een zekere B., die trachtte valse suikerbonnen in te leveren bij een winkelier. Deze be merkte echter het bedrog en gaf het aan. B. had enkle dagen ervoor wel succes gehad met vervalste tabaks bonnen, waarvoor hij rookwaren had ontvangen. Het wordt tijd, dat zulke heren een flinke straf krijgen. Bergen. „ST. JAN" MET „DE VIER JAARGETIJDEN". De toneelvereniging „St. Jan" bracht dezer dagen het toneelstuk van den be kenden romanschrijver Antoon Coolen, „De vier Jaargetijden". De belangstelling voor deze uitvoerin gen was groot. Beide avonden was de zaal van „De Rustende Jager" tot de laatste plaats bezet. St. Jan heeft de aanwezigen twee avon den van kunstgenot bezorgd. Hoe tevre den men was, bleek wel uit het tot een ovatie aangroeiende applaus aan het eind der avonden. POLDERVERKIEZING. Bij de op 22 November gehouden stemming werden herbenoemd tot voor zitter van de Oudenburgerpolder de heer C. Bijl en van de Noorder Reeker en Mangelpolder de heer D. Leegwater. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heer J. Zwakman van de Damlan- derpoider. de heer K. Veldt van de Philisteinsche Polder, de heer S. J. Schouten vart de Zuurvenspolder, de heer C. Blankendaal van de Sluispolder, terwijl in de plaats van den heer Jb. Kramer Hzn. als bestuurslid van de Zuider- en Midden Reekerpölder een herstemming moet worden gehouden tussen de heren P. Wonder en D. Mod der. Schoor!. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. Donderdag 22 Nov. had in de o. 1. school de eerste ouderavond in dit sei zoen plaats. De oudercommissie, waarvan ma^r één lid zitting kon houden, werd met 4 nieuwe leden aangevuld en is nu als volgt samengesteld: Mevr. Beeldman, mevr. den Das en de hersn Duinmeier, van Twuyver en Leysen. Besproken werd het a.s. Sinterklaas feest. Het was weer een echte ouder wetse avond, zelfs 't kopje cacao ont brak niet! Langedijk. NOORDERMARKTBOND. 23000 kg rode kool f 7, 24000 kg gele kool f 7, 18000 kg witte kool f 4.50. 3200 kg groene kool f 8 2000 kg peen f 5.50, 4000 kg uien f 8.50. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. 9600 kg rode kool f 7: 23000 kg gele kool f 7; 12000 kg groene kool f 8 13000 kg witte kool f 4.50. 2200 kg bieten f 4—f 5.50, 500 kg uien f 7, 320 kg spruitjes f 32. Distributienieuws. Verse melk voor kinderen en zieken Het teruglopen van de melkproductie maakt het noodzakelijk, zoals men weet blikjes gecondenseerde melk in consump tie te brengen. Voor zuigflingen en kleu ters is deze gecondenseerde melk minder goed dan verse melk. In verband hier mede zijn de melkslijters verplicht voor deze kinderen het gehele rantsoen van zes liter per week in de vorm van verse melk (los of in flessen) te verstrekken. Ook op rantsoenbonnen moet, indien de ver bruiker- dit wenst, verse melk verstrekt worden. Voor zover flessenmelk beschikbaar is moet deae in de eerste plaats geleverd worden op de bonnen van zuigelingen en kleuters en op rantsoenbonnen, tenzij <je afnemer losse melk wens| te ontvangen. EXTRA RANTSOENEN VOOR A.S. EN JONGE MOEDERS. In aansluiting aan hetgeen eerder ge publiceerd werd. deelt het Centraal Dis- tributiekantoor thans mede dat zij, wier kind verwacht wordt na 27 April, doch vóór 26 Mei 1946, voor de eerste maal extra rantsoenen zullen ontvangen voot de periode van 25 November t.e.m. 22 December-a.s terwijl a.s. moeders, wier kind verwacht wordt na 25 Mei, doch vóór 23 Juni 1946. voor de eerste maal extra rantsoenen zullen ontvangen voor de periode van 23 December t.e.m. 19 Januari a.s. Voorts ontvangen jonge moeders, wier kind geboren is na 26 Mei. doch vóór 24 Juni 1945 voor de laatste maal extra rantsienen voor de periode van 25 November tot en met 22 December as. en jonge moeders wier kind gebo ren is na 23 Juni doch vóór 22 Juli 1945 voor de laatste maal voor de pe riode van 23 December t.e.m. 19 Ja nuari a.s. DE HOEVEELHEID SUIKER VOOR ZEER ZWARE ARBEID. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de extra hoeveelheid suiker, welke, verstrekt wof dt aan hen, die „zeer zware arbeid" verachten, nog gedurende een aantal weken 250 gram per veertien dagen zal bedragen. In zoverre dus niet 500 gram, zoals dezer dagen abusievelijk werd vermeld. Groet. ..ELK WAT WILS" OP DE PLANKEN, Het gedurende de oorlog ondergedo ken „Nut en genoegen'» dook dezer dagen weer op in andere vorm en on der andere naam. Enige oude leden, aangevuld met jongere krachten, vor- m?n nu een cabaretclubje, genaamd „Elk wat wils". In de eivolle zaal van Hakof genoot men bij hun eerste optreden van een elck-wat-wils programma, zodat „Elk wat wils" zich deze eerste avond ze ker vele vrienden heeft verworven, die met belangstelling de verdere ont wikkeling van dit cabaretclubje zullen volgen. Egmond aan den Hoef. Holl. Mij. van Landbouw Donderdag had te Egmond een ven gadering plaats van de afdeling „De Eg- monden" van de H.M.v.L. Spreker was ii D. S. Tuinman. Spr. betoogde dat een krachtige organi satie van bceren en tuinders en een regel matig contact met de afdelingen onder ling zeer gewenst was. De verplichte vleeslevering kan. aldus ir. Tuinman, nog niet afgeschaft worden, zodat afkoopprijzen en bonnenhandel weer een ruime kans krijgen. Ook is af schaffing van de hooilevering nog niet mogelijk, omdat de gedupeerden in het geïnundëerde gebied hieraan nog een groot gebrek hebben. De boeren mogen echter geen hooi meer aan de stalhou ders leveren. Dezen kunnen het beter via d«s handel betrekken. De textiel- en klompentoestand is nog zeer treurig niet iedere boer of tuin der was een zwarte handelaar. De heer Tuinman pleitte tenslotte voor een soepeler houding van den fiscus, daar de waarde van land, vee en inventaris sterk achteruitgelopen zijn. Namens het voorlopig bestuur bedankte, do heer C. Mienis Czn. den heer Tuin man voor zijn rede en tevens de aan wezigen voor hun goede opkomst. Heer-Hugo waard. BEROEP. Ds. W. de Mooy, Ned. Herv. predikant,, is beroepen naar Franeker. JUBILEUM-COMITE. Het comité, opgericht tot viering van het 75-jarig bestaan der Ned. Herv. ge* meente, belegde Zondagmiddag een ëe' meente samenkomst. Ds. Kramer van Den Helder decia' meerde proza en poëzie, terwijl het K*r" kelijk Zangkoor van N.-Niedorp gewijd liederen ten beste gaf.

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 2