VOOR STAATSLOTEN Loterijkantoor OUD. Het laddercorps in het zilver Stadsnieuws Brandweerlieden houden receptie in „Irene" De vlag met de AUunaarse kleu ren wapperde gistermiddag van de ▼oorgevel van Hotel „Irene" waar bet ladderoorp6 van de Alkmaarse brandweer ter gelegenheid van aljn 25-jarig jubileum een receptie hield. In de Van Teylingenzaal zaten daar met glundere gezichten brand meester G. de Wit. adjunct-brand meester P. v. d. Sluis en hun man nen, allen in vol ornaat. Maar ook de dames der manschap pen waren aanwezig zou er trou wens ergens ter wereld van een re ceptie met .sfeer" en „gezelligheid" sprake kunnen zyn. als de vrouwe lijke charme er ontbrak? Onder degenen, die hun gelukwen sen kwamen aanbieden merkten wij o a. op: kapitein M. K. Verus, afge vaardigde van de brandweerinspec tie Noord-Holland; den heer H. J. Landman, oud-brandmeester van 't corps en oud-hoofdbrandmeester van de Alkmaarse brandweer; den ma- teriaalverzorger, den heer J. Ter- maat; dén heer G. Grondsma, dir. van NV. Karperton Kaasfabriek, den heer J. Schoorl, dir. van de Nutsspaarbank en den heer Pot van Volkshuisvesting en Woningbouw- Mij „Alkmaar", terwijl velen schrif telijk van hun sympathie hadden blijk gegeven. Toespraak burgemeester Van Kinschot. Burgemeester Jhr. Mr. F. H. van Kinschot gaf in een korté toespraak een overzicht van de voornaamste gebeurtenissen uit het leven van 't corps en deelde mede. dat de door de Duitsers gestolen magyrusladder weldra vervangen zal worden Als stoffelijk blijk van waardering bood hij den brandmeester en adjunct- brandmeester twee herinnerings tegels aan. JO TEIWES VOOR C. P. N., AFD. ALKMAAR „De Communistische Partij Neder land (De Waarheid) wil geen zinloze critick leveren, zij wil ophouwen en medewerking verlenen". aldus de heer Jo Tclwos. ci.t.ravond voor dr "u' "f."""'™ de heer Verburg en de knapen hadden, ard. Alkmaar van de C.P.N., in hc. waarschynlljk werkelijk „per ongeluk". Wapen van Heemskerk. De vergadering werd geopend door den afdelingsvoorzitter, den heer G. J de Nijs, die al'e aanwezigen opriep om van hun politieke overtuiging een ge- v^enszaak te maken. De heer Telwes zeide in zijn rede over het ..Opbouwplan voor Ncérlnnds vo'k en haar medezeggenschap", ervan "vertulgd te zijn. dat dc afgelopen oor- !o» een strijd betekende voor een betere maatschappij. De beloften, die ons in dertijd gedaan zijn. «Idus spr., en waar- ^voor duizenden gevallen zijn. xtfn niet "-rvuld. In dit verband besprak de heer Tciwes de zuivering waarbij z.i. niet de haat maar de noodzaak ge- d-end moet worden en het vooront werp van minister Vos' wet op de be. drljfschappen. Spr. meende, dat dit ont werp practisch niet verschilde van de f «i-istische bedrijfsmethode, daar aan de arbeiders, de kleine boeren en de tuinders te weinig medezeggenschap wordt gegeven. De heer Tciwes was voorts van me ning, dat de S.D.A.P. door in één be stuur plaats te nemsn met de heren Oud. Joekes en De Qual. zich naar rechts ontwikkelde. Öfck becritiseerde hij de revolutionair-socialisten, die zich rondom de tijdschriften de „Vlam" en „Spartgeus" hebben gegroepeerd. Per. zeer actueel onderwerp werd aangevoerd, toen na afloop van de rede van den heer Telwes enige vragrn werden gesteld, de radio-omroep ver enigingen betreffende. Spr. vond het niet alleen noodzakelijk, maar ook In overeenstemming met de democrati sche beginselen, dat ook de C.P.N. haar stem in de aether zal laten klinken. Commandant Ringers schetste met enkele hartelijke woorden de pa raatheid van het corps ('s ochtends nog uitgerukt, Is middags weer in de puntjes bij de receptie) en bood na mens de hoofdlieden een bloemstuk aan. Als afgevaardigde van de drie corpsen „Quick", „Burg$xj>licht" en ..Kracht, en Vlugheid" sprak als laatste de heer Pander, die hen na mens deze drie corpsen zijn welge meende gelukwensen aanbood. Brandmeester De Wit dankte daar na voor hem en zijn mannen de drie sprekers voor hun hartelijke woor den en hun attentie. Een tafel vol bloemen en enige andere cadeaux getuigden van de waardering en sympathie, die het laddercorps in onze stad geniet Op vallend was echter de afwezigheid (op enkele uitzonderingen na) van vertegenwoordigers uit de midden stand; het was bevorderlijk voor de goede verstandhouding geweest als ook zij van hun medeleven blijk hadden gegeven, daar de brandweer ook voor hen altijd paraat is. POLITIERECHTER. DAT MOCHT NIET! De tl-jarlge metselaar W. de W. uit Zullen was In Maart van het vorige Jaar In dienst als arbeider bij een aannemers firma, die herstelllngswerkzaamheden verrichte aan de door de Duitsers gevor derde lnmaakfabriek van de firma Ver burg te N.-Scharwoude. In deze fabriek, die door Duitse schild wachten bewaakt werd, lag een grote partij zout en dit was de W tesamen met twee vrienden, toch wel te machtig. ZIJ In verband met de verjaardag van redeneerden aldus: die- fabriek Is door de Prinses Beatrix zullen de kantoren van Duitsers ..gepikt", dus wst er Inzit isde Disti#>utiedienst op 31 Januari a ook van hen. Jca twaalf uur voor het publiek geslo- Daar behoorlijke Nederlanders li die.. tijd van het standpunt uitgingen, dat alles wat van onze „beschermers" was, gestolen mocht worden en dat hier dan ook nog een goede dnad mee gedaan werd, namen zij hun kans op zekere dag waar. Zij wisten de schildwacht te ver schalken en gingen er met twintig balen zout vandoor. De W. had uit de op- - brengst driehonderd gulden ontvangen en I gens zich op oneerlijke wijze in het be- hlervoor aardappelen gekocht voor zijn2jt stellen van een bewijs van politieke ouders in Zuilen. I betrouwbaarheid. K. had hiervoor con- Hel bleek echter. d,t de Dutter, metUc, Je20cht me, v. d y.. die middels de de balen zout niets te maken hadden en w hun oo« Hecht, op de to de f.br.ek P SS-Ï- wezife machines h.ddeo l.ten v.llen. ™'.ega Van MSctt bij de afdeling documentatie een blanco formulier wist te bemachtigen. De W. heeft zTch ter beschikking van Het Alkmaart Bioscoop- Theater heropend Gisteravond opende het A.B.T. weer haar deuren en presenteerde de volle zaal twee hoofdfilms De eerste: Verpleegstersgeheimen (van waar deze naam?) toont de geschie denis van een, tengevolge van k.o., in het ziekenhuis verpleegde be roepsbokser. Een pas ontslagen ad vocaat ontmoet in hem een rivaal voor beider verpleegster; maar dit verhindert niet, dat een vrienden band tussen de twee mannen ont staat. Vooral in het begin wat dwar relig door het ontbreken van een duidelijk verband tussen de scènes, een vlak spel, waarin een enkele kaakslag geen emotie kon brengen. Boris Karloff is in „De Zwarte Kamer", de tweede hoofdfilm, de voornaamste figuur om wien de tra gedie zich afspeelt. De eerste baron Berghman doodde zijn tweelingbroer in de folterkamer van het kasteel, de Zwarte Kamer. Als weer een tweeling het levens licht aanschouwt, zal dit volgens de overlevering het einde van het ge slacht zyn. Hoewel aan costuum, dé cor en enkele opnamen veel zorg is besteed, is deze film noch griezelig, noch romantisch, noch aangrijpend gespeeld. SLUITING GEMEENTEBUREAUX Burgemeester en Wethouders van Alkmaar maken bekend, dat in ver band met de viering van de ver jaardag van H.K.H Prinses Beatrix de gemeentebureaux op Donderdag 31 Januari a s. na des middags 1 uur gesloten zullen zijn. 31 JANUARI DISTRIBUTIEKANTOOR GESLOTEN. Vals bewijs van - politieke betrouwbaarheid De Alkmaarse Wehrmachtsaannemer K is één dezer dagen gearresteerd we- als steeds Trekking 4 Febr. a.1. Giro 234743. TeU 3594. een échte diefstal gepleegd. Dc W. had zich Dinsdag voor dit feit tegenover den Politierechter te verant woorden. Daar de ambtenaar van de reclassering, de heer J. H.^WIchers. een zeer gunstig rapport had uitgebracht, doch de Jon gen een geldboete waarschijnlijk niet zou kunnen betalen, hoorde verd. een voor waardelijke gevangenisstraf tegen zich eisen. Mr. Van der Peen de Lllle eiste zes maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee Jaar. Verdachte deed af stand van het recht om In hoger beroep te gaan. werd conform veroordeeld en kon de volgende trein nemen naar Zullen.1 de justitie moeten, houden. Van de twee overige verdachten is één voortvluchtig. Langedijk. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. 10600 kg. rode kool f 12.50: 15500 kg. gele koo'. f 12.50; 2800 kg. witte kool 1 8.80; 8500 kg. peen f 7.10; 1000 kg< wit lof f 40. NOORDERMARKTBOND. 31000 kg. rode kool f 12.50; 20000 kg. gele kool f 12.50; 36000 kg. witte kool i 8.80; 20000 kg. peen f 5.40—f 7.10. OLKE EN BOLKE ALS KOERIERS 31. „Jullie moeten dan weten" begon de waard zijn verhaal, „dat zich aan de rand van het boa. vlak bij het dorpje Kattopoorte. een groot kasteel bevindt. Het is al honderden Jaren oud! De slot heer, die op dat kaateel woonde, was een vriendelijke man en goed voor de arme mensen. Die man had twee zonen. Bart en Flip. van wie de eerste al de goede eigenschappen van z'n vader scheen te bezitten... 32. De andere haalde alléén maar rare streken uit en deed z'n vader veel ver drietVooral de gedachte, dat z'n broer op het kasteel zou wonen, zat hem danig dwarsZo dwaa'de hij dan maar door de bossen en vernielde alles. Juist stond hij op een keer weer met een stok in een mierennest te wroeten, toen hij een zacht lachen achter zich hoorde. Egmond aan Zee. HET STRAND WORDT „GEZUIVERD". Egmond maakt xich klaar om r badgasten te ontvangen. In een druk bezochte buitengewone ledenvergadering van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, dezer dagen gehouden, werden een zestal nieuwe bestuursleden gekozen. Burgemeester Nielen werd tot voorzitter benoemd. Tot bureauhouder van het Informatie bureau werd benoemd de heer H. v. <L P'.as. Na de verkiezingen werden de plan nen voor het a.s. badseizoen besproken. Het bestuur was ervan overtuigd, dat alle leden der Vereniging -hun mede werking moeten verlenen om de bad gasten waardig te kunnen ontvangen. Hebben verleden jaar, toen het strand nog van veel obstakels was voorzien, reeds duizenden van ons strand genoten, nu is alles in het werk gesteld om de palissaden weg te halen, om straks aan onze gasten een „gezuiverd" strand te kunnen aanbieden. De Secretaris, de heer J. Koeman, deelde nog mede, dat er bij het infor matiebureau van de V.V.V. reeds brie ven voor gemeubileerde kamers enz. waren binnengekomen. Verder zal ge tracht worden een foldertje uit te geven met een lijst van Hotels, Pensions en Kamerverhuurders. De leden werden aangeraden hun kamers aan het infor matiebureau op te geven. De waarnemend voorzitter, de heef F. Snoeks, dankte de leden voor hun prettige medewerking en sloot te ruim 1 uur deze vergadering. Ursem. GEMEENTERAADSZITTING. De tijdelijke raad der gemeente Ursem vergaderde op Maandagavond onder voorzitterschap van wnd. burgemeester v. d. Hall. Met alg. st. besloot de raad een lid van het armbestuur te ontslaan, zulks in ver band met de houding van den betrokke ne in den bezettingstijd (om. zwarte handel). Tot leden van het armbestuur, dat weer in functie is getreden, werden herkozen de heren Jac. Vet, P. van Dam, A. Buis en C. Pauw; in de vacature-Joh. Pater werd gekozen de heer J. Neefjes. Besloten werd de plaats van burgemees ter v. d. Heuvel open te houden tot een beslissing Is gevallen Inzake het al of n'et weder in functie treden van hem. In verband met zijn leeftijd heeft de heer Kooy Sr. ontslag gevraagd als klok kenist en-doodgraver. De heer C. Kooy zal herrt opvolgen. Gezien de nieuwbe noemde meer gaat verdienen de heer Kooy Sr. stond naar het oordeel van de raad we' op een zeer lage salariëring! zullen de begrafenisreehten ongeveer verdubbeld moeten worden; dit geldt niet voor de allerarmsten. Het Wit Gele Kruis werd een subsidie verhoging verleend van 50 op f 150. De afd. Ursem van de R K L.T.B. ont ving op haar verzoek om 50.subsi die, ter tegemoetkoming in de kosten van het houden van een land- en tuln- bouwcursus een gunstige beschikking. De gedachte uitbreiding van het wa terleidingnet in Mijzen zal voorshands geen voortgang vinden. Het aantal leerlingen van de oJ. school is beneden het vereiste minimum geko men, d.i. 50 (het aantal is nu 46). Goed gevonden werd instandhouding der school te vorderen, zodat deze gehand haafd blijft. Oudorp. 25 JAAR KOETSIER. Op 1 Februari hoopt de heer Lourens Pronk de dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar als koetsier in dienst kwam .van de N.V. Houthandel v.h. Bierdrager te Alkmaar.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 2