kmaardeï Perzische kwestie tot 6 Mei uitgesteld Krijgen importerende landen een stem in1 de „Int. Food Board"? INZETTENDE WEEROMSLAG. -In het Noord-Westen van het land toenemende bewolking met later enige lichte regen. Matige wind, aan vankelijk Zuid-Westelijk, later rui mend naar West of Noord-West. In bet overige gedeelte van het land toenemende bewolking bij meest zwakke Zuid-Westelijke wind. Over wegend droog VRIJDAG 5 APRIL 1946. 3e Jaargang No. 187-408. Directeur: M J. Roggeveen Wnd Hoofdredacteur: A H Hommersom1 Redacteur stad: G. W M WlUems. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE. STICHTING _DE VRIJE ALKMAARDER'' Redactie en Adm.: Aehterdam 20, tel. 2274. Advertentle-afd.: Langestraat 15, tel. 2971. Bij de Tweede Kamer is thans inge diend een wetsontwerp tot het ;n overweging nemen van een voorstel tot verandering in *e grondwet, strek kende tot wijziging van de bepalingen betreffende veranderingen. Op voorstel van Byrnes De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Jaraes Byrnes, heeft gisteren In de Veiligheidsraad voorgesteld om, gezien de verzekeringen van de gowjet-L-nic. dat de Rode troepen uit Perzië teruggetrokken zullen worden, de verdere behandeling van het Perzische probleem tot 6 Mei a.s. uit te stellen. De Veiligheidsraad nam dit voorstel aan met negen van de tien stemmen. De Russische afgevaardigde Gromyko was ook deze keer niet ter vergade ring gekomen. De Australische gedelegeerde had zich van stemming onthouden, daar h|j meende, dat met deze zaak de raad was uitgedaagd en de raad deze uit daging niet had aanvaard. waarbij werd vastgesteld, dat alle bui tenlandse troepen op 2 Maart van dit jaar het land verlaten zouden moeten hebben, gemaakt heeft. De Nederlandse afgevaardigde, mr. E. N. van Kleffens, zeide, dat de Veilig heidsraad geen punt, die hij had moe ten lj^handelen heeft veronachtzaamd of ontweken. Hij vertrouwde, dat de raad steeds zou vermijden om terug te deinzen voor moeilijkheden. Ook klacht over „verdrags schending" van de baan DF- gedelegeerden in de Veiligheids raad zijn tevreden over deze gang van zaken. Men heeft kunnen bereiken, dat Perzië gevrijwaard is voor druk van de Sowjet-regenng door de interventie van de raad. Men is -van mening, dat onderhandelingen over politieke en olie concessies, zolang zij zonder bedreigin gen gevoerd worden, buiten de juris dictie van de raad vallen. De Engelse en Amerikaanse regerin gen zullen niet verder aandringen op de behandeling van hun klacht over de in breuk, die de Sowjet-regering op het driemogendhedenverdrag van 1942, Nieuwe rechtse regering in Griekenland De populisten (royalisten) en de ge matigde partijen zijn het eens gewor- deh over een coalitie-regering met Poelitzas als eersten minister. In het nieuwe kabinet zal Konftan- tin Tsaldaris minister van Buitenlandse .Zaken zijn. Deze heeft in de regerings verklaring medegedeeld, dat het nieuwe parlement 29 April a.s. bijeen zal komen erfc dat de nieuwe regering het parle ment zal vragen een plebisciet over de koningskwestie te proclameren, voornaamste doelstellingen van de nieu we regering zijn: .volledige nationale wederopbouw en de volledige bevredi ging van onze nationale eisen." PETIOT NAAR DE GUILLOTINE. Dr. Marcel Petlot, beschuldigd van moord op zeven en twintig personen, is gisteren schuldig bevonden en ter dood veroordeeld. Toen het vonnis werd uitge sproken werd Petiot doodsbleek. Zich vastgrijpend aan de rand van de beklaag denbank schreeuwde hij plotseling tot zljil verdediger: „u zult mij moeten wreken". Het vonnis zal door de guillotine wor den uitgevoerd. NAZI-ACTIVITEIT IN EUROPA. In Frankrijk is men op het spoor gekomen van een nazi-bende. Men is er in geslaagd één van de leiders, een vrouw, te arresteren. Ook ln Centraal-Europa is het fas cisme nog niet geheel uitgeroeid: ir Hongarije slaagden verschillende nazi agitators er ln .Todenprogroms te ver-4 oorzaken. JOEGO-SLAVIë EIST GESTOLEN GOED" OP. In een rede over de Joegoslavische buitenlandse politiek heeft maarschalk Tito verklaard, dat ondanks het feit, dat een Joegoslavische missie reeds maanden in Duitsland vertoeft op zoek naar Joegoslavische, door de Duitsers FRANS—ENGELSE ALLIANTIE? In een schrift^ijk antwoord op een vraag uit het Lagerhuis heeft de Engelse minister van Buitenlandse Za ken, Bevin, medegedeeld, dat het vraagstuk van een Frans—Engelse al liantie naar aanleiding van de rede van dan Fransen president Gouindoor de Engelse regering wederom in over weging is genomen. 633 ONTVLUCHTE GEDETINEERDEN ONVINDBAAR Er zijn in ons land 102 kampen, waarin 61.600 mannen en 16.800 vrouwen zijn gedetineerd. Het is de bedoeling in de toekomst te komen tot een splitsing der ver schillende kampen- Er zullen kam pen komen voor mannen en voor vrouwen, voor jongens en voor meisjes, voor wapendragers en zie ken en dan speciale kampen voor buitenwerk ten behoeve van de oogstvoorziening er. de wederop bouw, aldus ir. Mentrop van de Be- waringskampen Hij deelde voorts mede, dat sinds September 1944 in totaal 1692 ge- tineerden ontvlucht zijn. Hiervan zijn er 1930 weer teruggebracht, zo- 'dat er slechts .633 werkelijk nog als voortvluchtig te boek staan. Chider hen bevindt zich ook Arnold Meyer, dien men nog steeds niet opnieuw heeft kunnen arresteren. DE VROUW MET (DE HAMER. Nederland gaat vooruit! Wij zijn nu een vrouwelijke burgemeester rijk. Mevr. Smulders is gisteren benoemd tot burgemeester van Oóstwert en Middelbeers. NEDERLANDSE VERENIGING VOOR INTERNATIONAAL RECHT. Op 6 April a.s. zal de Ned. Ver. voor Internationaal Recht haar werkzaamheden hervatten met een te Amsterdam te hou den vergadering, waarop het annexatie- vraagstuk zei worden behandeld? Prae- adviezen zullen worden ingedtend door Prof. Dr. D. van Dantzlg. Ir. Witte Hoo- ger.dijk, Dr. A. J. P. Tammes en Mr. C. H Telders. Europa's graanschuren praciisch leeg De graanschuren van Europa en van vele landen buiten dit werelddeel zijn practlscL leeg. Dat is het weinig bemoe digende feit, dat de deelnemers* aan de internationale graanconferentie te Lon den, welke thans e dagen heeft ge duurd, onder het oog hebben te zien. De exporterende landen zullen welis waar alles in het werk blijven stellen om hun uitvoer zo hoog mogelijk op te voeren, maar ook hun vermogen is be grensd. Canada en de Verenigde Staten wetfsen n.1. ook rekening te houden met hun veevoederpositie. Van de zijde der importerende landen is men ontevreden over het feit, dat de Internationale Food Boord de orga nisatie. waarin alle exportlanden zijn vertegenwoordigd bij de toewijzing van de quota op eigen houtje te werk gaat, zonder dat de invoerlanden een stem in het kapittel hebben. De Nederlandse delegatie zal nu voor stellen indienen om daarin verandering te brengen. Gebleken was, dat de ge gevens over de behoeften der invoer landen zeer onvoldoende waren, zodat er thans een subcomité gevormd is, be staande uit afgevaardigden van Frank rijk, België en Nederland, dat op nieuw een onderzoek zal instellen naar de toestand in de diverse landen. Dank aan Zweden. Ten opzichte van Zweden is men zeer dankbaar gestemd voor de edelmoedige wijze, waarop het in nood verkerenden needs zo vaak heeft geholpen. Hoewel Nederland er ook ongunstig voorstaa'. is het, naar minister Mansholt ■verklaarde, toch bereid om waar het in zijn /erraogen. ligt anderen te hel pen, zulks in het raam van een alge meen plan. HET INT. HOF VAN JUSTITIE ls te Den Haag weer voor het eerst bijeen gekomen. In de eerste zitting werden enige administratieve en régelende zaken besproken. V.l.n.r.: John Read, Canada; Sergei Krylov, Sowjet-Unie; Mo Hsu, China; Bohdan Zoricic, Joego-Slavië; Adel Badwi Pacha, Egypte; José Guerrero, Salvador; Isidore Fabela, Mexico en Alejandro Alvarez, Chili. VERTROUWENSMOTIE VÖOR VAN ACKER. De Belgische Kamer heeft de verkla ring van de regering-Van Acker aan genomen met 167 tegen 91 stemmen. ENGELAND IS BOOS OP ALBANIë. Engeland zal niet voortgaan met het uitwisselen van diplomatieke vertegen woordigers met Albaiflë. Er is ook reden aan te nemen, dat de Britse regering aan het verzoek van Albanië, om tot de Verenigde Naties te worden toegelaten, niet haar steun zal verlenen. De Britse beslissing is genomen wegens de toenemende vijan dige houding van de Albanese regering in de laatste maanden. DE ZWARTE MARKT, f Door de economische recherche te Rotterdam werden gedurende het afgelopen kwartaal 900 verdachten aangehouden en in 586 gevallen werd proces-verbaal opgemaakt. Buiten de Unileveraffaire om werden in beslaggenomen ruim een kwart millioen Engelse erf Ameri kaanse sigaretten, 1090 sigaren, 60350 boekjes sigarettenvloei, 31 rij- wielbinnen- en 7 buitenbanden, 200 stukjes zeep, 2117 repen chocolade, 3244 kg vlees en vet, 3 koeien, 2 schapen, 5600 eieren, 447 paar klom pen, 30 liter jenever, 120 kg. suiker, 18 kg. thee, 40 kg. koffie, 300 pak lucifers. DE JAARBEURS. Het aantal deelnemers aan de Jaar- ieurs bedraagt dit jaar 1506. Ruim 26 hiervan zijn uit het buitenland af- «mstig. 500 aanvragen moesten worden afgewezen wegens plaatsruimte. De spoorwegen hebben gisteren tus sen de 30.000 en 40.000 personen ver voerd. die de Jaarbeurs te Utrecht gingen bezoeken. In verband met de enorme drukte, die een belepimering blijkt voor de zakenmensen, verzoekt het bestuur van de Jaarbeurs allsn, die geen zakelijk doel hebben, de Jaarburs niet te bezoeken Hoog bezoek aan Nederland 6 April: Dr. van Mook, SIr Archi- bald Clark Kerr en Indone sische vertegenwoordigers van Sjahrir. 9 April: Ex-president der Verenigde Staten Hoover. Juli: Koning George van Enge land. HET INTERNATIONALE GERECHTSHOF. De rechters van het internationale gerechtshof zijn Woensdagochtend voor het eerst bijeen geweest in het Vredespaleis. Naar wij vernemen, is als voorlopig president om de debatten te leiden gekozen de heer Jose Gustavo Guerrero. HANDEL IN VALSE BONNEN. De Kilversumse economische echerche is er in geslaagd een om vangrijke handel in valse, bonnen 3p het spoor te komen, waaruit ge bleken is, dat vele duizenden valse suiker-, boter-, vet- margarine- bonnen op een speciale drukkerij zijn vervaardigd en in grote kwanta in omloop zijn gebracht. Een winkelier aan de Vosmaer- laan ontving onlangs een valse sui kerbon 127 en deed hiervan aangif te bij de recherche, wier onderzoek, gestolen, eigendommen, er tot op heden in samenwerking met de Amster- nog niets aan zijn land is teruggegeven. Hij m kte {evens bekend, dat binnen kort een verdrag met Hongarije zal wot- den getekend inzake herstelbetalingen tot een bedrag van 70 millioen dollar Van Italië eiste Tito dezelfde rechten op herstelbetalingen als van Duitsland, daar ook Italië 1/3 van Joego-Slavië heeft bezet gehad. Tevens sprak hij over grenscorrecties ten opzichte van Italië en Oostenrijk, damse politie, via een ketting van handel in deze valse bonnen, leidde tot enkele arrestaties Op het Rembrandtpioin 'te Am sterdam werd Woensdagavond een zekere H. H., bijgenaamd ..Bonnen Harry" gegrepen, aan wien 1100 suikerbonnen waren besteld en die op deze wijze in de val liep. De val se bonnen werden verkocht voor f 4 per stuk. Spoto 's Mensen natuur gelijkt een brouwsel van die des wolfs en die des schaaps. Zij ls dubbelzinnig. De milde vrede des har ten bejubelend verlus tigen v.-y ons ln de strtjd. O gij Immer grote schare schijnheilige dichters, gtj. die zegt de vrede te be minnen, gij, die met een Unggestrekt opgeheven ge-, laat, met neergeslagen ogen zemelt over de zoete rust en de kalme vrêe en der 2ie1en heil en wat een mens voorts nog onpasse lijk maken kan. gij schijn heilige want nooit hebt 80 één moment nagelaten in eigen rijen te kraké- len schaam U om wille vaa Uw groten voorgan ger Homerus. Vat moed en bezieling, ontsteek de toorts van Uw verbeelding met de vlam van zijn hartstocht en bezing de strijd! De strijd stond bij ons, Hollanders, steeds ln hoog .aanzien. Maar ver toont hij geen neigingen tot uitsterven? Blaast hem nieuw leven ln. o dichters! wyHollanders, horen bl) de strlid. In «11c vor men heeft hij ccuwlglljk gewoed op onze smalle bo dem. Daar was de strijd van het water en het land; van Zuid en Noord: van Remonstranten en Contra remonstranten; en. in na bijer dagen, de onvergelij kelijk heerlijke strijd om de verse kadet wie zou niet Boer Braat en de Zomertijd in één adem hiermee noemen? Daar was de strijd der 153 politieke partijen, de ontelbare heldendaden der Commentarta vechUustige naaikransjes. de grabbelton, de strijd der humanisten en cleri- calen, die van de kale kle ren en de bontjassen, de onvergetelijke strijd in de aether waarom han teert die oude ridder Vogt de reeds weer opgegra ven strijdbijl niet meer met zoveel zwier als wel eer? Schroom niet. Rid der. vat moed, roep ik U toe, en drink weer bier uit de talrijke bekers en kommen van de Avro- tombola's! En "^aar was de schone strijd van spoor en bus. Helaas, was. Herinnert ge U nog. lezer, de glorie dagen van de Wilde Bus? Ha. hoe dartelde hij on gegeneerd over 's Heren wegen waar de Spoor wegen de belastingpen- ninkjes. voor opbracht Ha, die gulden dagen van Stoop wie ging er niet met Stoop voor één gulden van Mokum naar den Anvèrs? Let op, nóg steeds zijn de gezichten der trelncon- tróleurs 5 c.m. langer dan die van den gemiddelden sterveling. Helaas, die gulden glo^ rie-dagen keren niet weer" Er heerst vrede tussen spoor en bus. „Spoto" ls het toverwoord, dat door den lande klonk en ..Spo to" beduidt vrede. „Spoto" de gecombi neerde trein-bus-rels zal zich meester maken van den vacantie-ganger Men k3n Spoto nutti gen ln gezelschapstochten, in half-individuele helemaal individuele toch ten. In de toekomst zal men door heel Europa spo-1 to-ën. Spoto mij klinkt het woord te zoet. Ik. die de strijd win, ik zal te voet gaan en mij verlustigen ln 't geruzie der mussen en der kraaien of, nog be ter. 'k blijf thuis bij mijn vrouté. STADSNIEUWS. Drie wijze gekken ULVADERO IN „HET GULDEN VLIES" De toneelvereniging „Ulvadero" behaalde gisteravond in 't Gulden Vlies een écla tant succes met de opvoering van Austin Strong's comedle „Drie wijze gekken". Hoewel het stuk buitengewoon vlot Is en op het publiek onmiddellijk een pret tige indruk maakt, is het uiterst slecht van conceptie. Als toneelstuk ls het dan ook beslist n 1 e t geslaagd. De hoofdrollen werden vervuld door Plet Cloeck. Plet Kroon en Dick Haas broek'. 'ZtJ zijn drie vertegenwoordigers van de generatie van plm. 1860. wonen tezamen ln een huls en zijn langzamer hand ln de periode van - zelfgenoegzaam heid "en gezappige voldaanheid aangeland. Plotseling wordt hun rustig leventje ver stoord door de komst van een vrouwelijk pleegkind. Dit zet het gehele huis op stelten eri sleept een aantal kostelijke verwikkelingen met zich mede. Piet Cloeck vertolkte de rol van den knorrlgen. oucfen bankier Findley op uitstekende wijze. Plet Kroop was de medicus, dr. Qaunt, de psycholoog, dte gemakkelijk het karakter van anderen analyseerde, maar op het crltieke ogenblik letterlijk, en figuurlijk met de handen ln het haar zat. Hu speelde zijn rel met overtuiging, evenals Dick Hansbroek (rechter Trura- bull). Deze drie herën hadden in bet eer. ste bedrijf zelfs een opendoekje in ont vangst te nemen. De spelers op het tweede plan, Jaap Best als Fred. de neef van Trumbull en Rtek Hoogland als Sldney Fairchlld. moes ten er Tn het eerste bedrijf nog even ln komen, maar vervulden later hun rol uitstekend. Vermelding verdient vervolgens Carel Halman, die het type butler-ln-een—deftig- huis. flitst had getroffen. Een geanimeerd bal besloot deze ge slaagde uitvoering. ADVENDO. De Chr. Gymnastiekvereniging ADV ENDO geeft op 11 en 12 April een twee tal non-stop gymnastiek-uitvoeringen. Daar er een enorme belangstelling is. zijn er voor de eerste avond geen plaat sen meer beschikbaar. Voor de tweede avond zijn nog kaarten verkrijgbaar. Het programma vangt aan om half acht. DE HONDERDDUIZEND. Een kwart gedeelte van het lot der Staatsloterij, waarop de honderdduizend is gévallen, was geplaatst op het kan toor van de P.V.C. te Alkmaar. WU wensen de ambtenaren van dit bureau van harte geluk met dit meevallertje. DRANKWET. Ingekomen is een verzoek van den heer J. W. Kommer, alhier, om een slijtvergurihihg voor de verkoop van sterke drank in het klein, uit sluitend voor gebruik elders dan ter plaatse, in het-perceel Stationsweg 172. Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking, kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van deze vergunnning in dienen. Ingekomen is een verzoek van den heer J. A. Elzinga, alhier, om een verlof B, voor de verkoop uitslui tend van alcoholvrije drank voor ge bruik ter plaatse in het perceel Bergerhout nr. 1. Binnen twee weken na dagteke- ning dezer bekendmaking, kan ieder schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen van dit verlof indienen. GEMEENTEREKENING. Burgemeester en Wethouders van Alkmahr maken bekend, dat de rekening der gemeente en de reke ningen van de afzonderlijk beheerde takken van dienst der gemeente over het jaar 1943, van 6 April tot en met 19 April 1946 voor een ieder ter lezing liggen op de secretarie der gemeente en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar zijn. HINDERWET. Bij besluit van 3 April 1946, is aan de N.V. Chemische Wasserij en Strjjkinrichting „Alcmaria", vergun ning verleend tot het uitbreiden van de chemische wasserij en strjj kin richting, door het plaatsen van een stoomketel, 6 atm. 4 m2 verwarmend oppervlak, in het perceel Raaksje nr. 2. alhier. DANSSCHOOL ARENDSEN.fc* Zaterdag zal de dansschool Arendsen haar geheel verbouwde en gemoderni seerde danszaal heropenen. De grote zaal is schiterend ingericht, langs de wanden zijn geriefelijke ban ken aangebracht en twee grote spiegels kunnen dienen om de leerlingen hun „dansfouten" te laten zien. De gehele zaal is betimmerd in donker hout, waar tegen het schilderwerk en de wandbe- kleding in lichte kleuren is gehouden. Het is een ruimte geworden, die er zijn inag en wij wensen den heer Arend sen veel succes ln zijn nieuwe zaal. ZEKERHEIDSSTELLING BELASTINGEN EN INSCHRIJVINGEN OP HET GROOTBOEK N.W..S 1946. Verschillende landbouwers en tuin. ders waren zeer gedupeerd, daar het tot nog toe niet mogelijk bleek, dat de zekerheidsstelüngen betaald konden worden met de inschrijvingen op de Grootboekschuld 1946. Een en ander werd door de Belastingcommissic van de Stichting voor de Landbouw nader onderzocht, terwijl ook van de zijde van één der Landbouwboekhoudbureaux in deze reeds stappen waren ondernomen. Thans i» aan de Belastingcommissie der Stichting medegedeeld, dat de in schrijvingen in het Grootboek 1948 wel aangewend kunnen worden tot be taling van zekerheidstellingen Belanghebbenden kunnen zich onder overlegging van het bewijs van hun inschrijving in het Grootboek 1946, wend»n tot de Ontvanger der Belas tingen. Arnold Meyer in een klooster! Het Vrije Volk publiceert een brief wisseling tussen de stafsectie 2. A.G. van het voormalig M G. en de pater Abt van het Trappisten Klooster Ko ningshoeve bü Tilburg, waaruit blijkt, dat Arnold Meyer, dc leider van Na tionaal PVont een verblijfplaats werd toegewezen in het klooster. Desondanks verklaart thans mr. Prins, hoofd v. d. juridische afdeling aan het directoraat- generaal van Bijzondere Rechtspleging over Arnold Meyer: Hij is nog voort vluchtig. De nasporingen duren voort. De moeilijkheid is echter, dat deze heer zich niet steeds in Nederland schijnt te bevinden. De nationale feestdag Van verschillende zijden is thans op de regering aandrang uitgeoefend om te be palen. dat op de morgen van de nationale feestdag 4 Mei a.s. en aan degenen, die dit wensen, tevens op 8e 1 Mei dag, vrijaf gegeven zal worden. Hoewel de regering de tot haar gerichte wensen Volledig begrijpt, meent zij in het belang van het land niet te mogen afwijken van het door haar ingenomen standpunt, dat op de 1 Mei-dag en de ochtend van de 4de Mei. met uitzondering van de scholen, doorgewerkt moet worden. Indien het werk ln het land een dag volledig wordt stilgelegd,betekent dat een verlies op onze productie van circa 30 millioen gulden, het betekent tevens een verlies van ongeveer 27.000 ton kolen, van welk product het herstel van ons vaderland eveneens voor zulk een belangrijk deel afhankelijk is De regering ls van me ning. dat alleen reeds deze cijfers de plicht opleggen om dit jaar gedurende bovengenoemde dagen zoveel mogelijk normaal door te werken. In dit verband brengt de regering tevens ter kennis dat 't de wens van 't koninklijk, huls is, .dat op de verjaardagen van »I zijn leden dit jaar eveneens zal worden doorgewerkt. KIEZERSLIJST, Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemene ken nis, dat de kiezerslijst dezer ge meente, die van kracht zal zijn van 12 Mei 1946 tot de 1ste April 1947, voor een ieder op de gemeente secretarie ter inzage is gelegd van 6 April tot en met 29 April a.s. Verbetering van de lijst kan tot en met 20 April a.s. worden gevraagd door ieder, op grond van het feit, dat hijzelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij vol macht te stemmen. DE KILEUA HAWAHANS. V Zondag 7 en Maandag 8 April komt, na een afwezigheid van en kele jaren, Herman Rinket's be roemd geworden variété-programma, waarbij de niet minder bekende Ki- lima Hawaiians optreden, in 't Gul den Vlies. Speciaal voor de inwoners der buitengemeenten is er Zondagmid dag half drie een voorstelling, en Zondag- en Maandagavond wordt hetzelfde programma ten tonele ge bracht. Behalve Neerland's beste Hawaiian Ensemble, treden in, dit schitterende programma o.m. op „Pascal", het fenomenale rekenwon- der~~Van „Herrijzend Nederland", het Holbom Trio, een prima acro baten-trio, Scholten en Van 't Zelfde, Loni Abelle met vingervlug voeten- werk, TTïck en Flack en als confe- rencier niemand minder dan Alex de Haas. BURGERLIJKE STANI Geboren: Edith M. T., d. van A. B A. Koster en S. M. C. Heeger. Jan A., z. van P. Keijzer en M. Pool. Hen driks G. J., d. van A. P. Stienlssen en H Lelivelt. Engel J. A., z. van W. Visser» en J. Dekker. Anna, d. van H. van Etten en N. Zonneveld. Yvonne L., d van P. Janssen en A. M. Wörner. Ondertrouw: Theodorus Meijer en Trijntje Louter. Reinler Schouten en Theodora M. Heesbeen. Pleter C. G. Hage en Geertruida D. van der Laaken. Sietze R. Hamstra en Guurtje Mobron. Teunis Muller en Heiylrijna W. den Ambtman. Fulp Olivier en Kniertje Gul. Pieter Stam en Neeltje Visser. Jean F. Vlal en Maria Ploeger. Gehuwd: Cornells A. J. Maaskant en Antje Koolwijk. Overleden: Catharina H. de Jong. oud 2 dagen Gijsbertha W. Jonk. oud S j. .Joscph W. Ploeger, oud 9 J. BONTE AVOND k/ 2DE COMP. GEZAGSTROEPEN. a Gisteravond gaf in de Gadiclub aan de Koorstraat de tweede compagrfie van de Gezagstroepen een gezellige bonte avond. Nadat luitenant Van Amstel een ope ningswoord had gespröffÊh. traden ver schillende zangers en toneelspelers, zo wel soldaten als „echte artistcn" op. Van de soldaten optredenden noemen wij den gezelligen conferencier, de toneelspcjers, die enige schetsen op vlotte wijze op voerden en de twee mondharmonicaspe lers. Dat er een vingervlugge accordeon- nlst optrad, die nog meer kracht in zij:\ voeten bleek te bezitten, werd etm zeer gewaardeerd! Bovendien oogsten de Pes simisten, de bekende twee jongens met een guitaar. zeer veel succes met hun liedjes, evenals het Hawalïan-ensemüle. Degradatie-regeling 2de kl. A Naar de Sportkroniek meldt, zal no. 11 van de 2de kl. A (Alcmaria of W. F. C.?) degradatiewedstrijden moeten spelen tegen no. 1 van 3 3 (vermoedelijk Zaandijk), no. 1 van 3 C (H. R. C., Kinheim of H F C.) en no 1 van 3 D (S. D V/. of V. V. A.) om één plaats in de 2de klas. Grepen uit het Radioprogramma. VOOR ZATERDAG S APRIL 1946. HILVERSUM 1: 7— en 9- Nieuws. 8.» Gr.pl, 9.15 Symphonie no. 6 van Beetho ven 10.— Morgenwijding. 10.20 Kort ver haal. 10.45 Uitzending voor arbeiders in Continubedrijven. 12.— Canubüc-Septet. 12.25 Gr.pl. 13.— Voor de Ned Strijd krachten. 14.15 Accordeon-orkcst. 1?.— Radiopotpourri. 16.15 Men vraagt, wy draaien. 16.45 Nat Gonelta and hls C.cor- glans. 17.— Reportage Bondselftal—Roval Navy. 18 Nieuws. 18.18 Eddy Walis. is 30 Voor de Ne-* "trljdkrachten. 20.10 Meis jeskoor „De Krekels". 20.30 Dodenhuis. 2125 Binnenlands overzicht. 21.10 The Rambfers. 22.10 Gevarieerd programma. 23— Nieuws. 23.15 Novelty Screnaders. HILVERSUM 2: 7— cn 8— Nieuws. 8.20 Gr.pl. 9.— Pluk d dag. 11.— Radio-zle- kenbezoek. 11,30 Lunchconcert. 13 Nieuws. 13.45 De Toneelkijker. 14,— W.il- senprogramma. 15.— Kinderland. 17.13 Ballroom Melodians 18.— Dlnermuriek. 19.— Nieuws. 23.05 l.lchibaken. 20.20 Om roeporkest. 21 PuzzlerubrUK. 22.— Nieuws. 22.15 Kwartet Jan Cordttwener. 23.— Gramofoonplaten.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1