Heinaarder "flNONMöQtó Vandaag laatste besprekingen Nederland-lndonesië Perzische kwestie blijft op de agenda van de Veiligheidsraad jKIS WEER. WisseIendebewolkln8 met hier en daar enkel buien. Matige in het Noorden -es lands tijdelijk krach tige win» tussen West en Noord- West. F« weer. WOENSDAG 24 APRIL 1946. 3« Jaargang No. 292-423. Directeur: M. J. Roggeveen. Wnd. Hoofdredacteur: A- H. Hommerson. Redacteur stad: O. W. M. Wlllems. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE. STICHTING „DE VRIJE ALKMAARDER." Redactie en Adm.: Achterdam tel. 2274. Advertentle-afd.t Langestraat IS, tel. »7L Meer dan 500 Spaanse verzetslieden zijn vandaag in /ndalusië gearresteerd dpor het commissariaat van politie, al dus een telegram dat ontvangen werd door de Spaanse bevrijdingsbeweging te Londen, en dat verdere geweldple ging en slechte behandeling van de ge vangenen meldt. Er wordt gevreesd, dat velen de martelingen der verhoren niet zullen overleven. Twee delegaties keren huiswaarts yOLGENS hel A N P. lullen heden Ie 1 Den Haag de laatste besprekingen tussen de Nederlandse regering en de Indonesische delegatie worden gehou den. Morgen zullen de Indonesiërs naar Java terugkeren, o.m. vergezeld van de heren Daroesman. voorzitter van de Perhimpoenan Indonesia, en Soegondo, Tweede Kamerlid. Een andere delegatie, n.1. de Neder landse parlementaire commissie, die in Indonesië een onderzoek heeft inge steld, ls gisteren in Nederland terugge keerd. Zij zal van haar bevindingen versl -g uitbrengen aan het Parlement. Arrestaties van journalisten. Te Batavia zijn dezer dagen o.m. ge arresteerd wegens hun activiteit gedu rende de Japanse bezetting, de volgende Nederlandse journalisten: A. Zimmerman (vóór de oorlog hoofd van de voorlichtingsdienst van het K.N, I.L.), J. G. H. Ritman (vóór de oorlof hoofd van de Nederlands-Indische rege ringsvoorlichtingsdienst), mr. Christiaan.' de Vries (hoofdredacteur van de Java- bode), A. Cohen (vroeger hoofdredac teur-binnenland van het A.N.P.) Lijk van Mussolini gestolen JN de nacht van Maandag op Dinsdag ia een gedeelte van het lijk van Benito Mussolini van het kerkhof te Mlïaan weggehaald. De „dieven" lieten een been van den voormaligen duce in het graf achter. Algemeen is men te Milaan van oor deel, dat er een plan der fascisten is om, ln verband met de herdenking van Mussolini's dood en de bevrijding van Noord-Italië, 'opstootjes te organiseren. Zo brak in de politieke gevangenis San Vittore een opstand uit, welke echter onderdrukt werd. Een Liberale Internationale? De Belgische Liberale partij heeft een poging ondernomen alle liberale leiders in Europa bijeen te roepen, op 14 en 16 Juni as. te Brussel, teneinde gezamenlijk een modus te vinden, de zware nederlagen van de liberale par tijen na de oorlog goed te maken. De leider van de Franse radicale partij, Edouard Herrlot, zal aan het f hoofd der Franse delegatie staan. Koos Vorrink zal zich verweren Door verschillende bladen in den lande wordt de heer Koos Vorrink, bijzonder adviseur van de regering en voorzitter van de Partij van de Arbeid, in verband gebracht met de Arnold Meyer-affaire. Deze bladen beweren, dat de heer Vorrink om trent de jaarwisseling 19401941 besprekingen heeft gehad met den leider van't Nationaal Front De heer Vorrink zou als lid van 't Nationaal Front hebben willen toetreden, in dien Arnold Meyer enige eisen, w o. de eis, dat hij, Koos Vorrink plaats vervangend leider van het N F. zou wordén, zou inwilligen. Sommige bladen (de Leidse ..Kroniek" en dc Haagse „Telex") beschuldigen den heer Vorrink er zelfs van. dat hij in verbinding stond met S.D.-spion nen. Ook Goedhart (Pieter 't Hoen) wordt in een dergelijk verband ge noemd De heer Vorrink nu zal zich bin nenkort op een openbare vergade ring van de federatie Amsterdam van de Partij van de Arbeid tegen deze aanval verweren. Het „Han-« delsblad"" meldt, dat dit waarschijn- lijk op 4 Mei zal geschieden. 114 millioen ton aan schepen voor Nederland t ALS vergoeding voor de schade, opge lopen gedurende de oorlog, is door het gealliëerde agentschap der herstel betalingen te Brussel aan Nederland 1.555.000 bruto ton toegewezen (dit is 6,59'/# van de totale oorlogsbuit aan schepen). Voor de V.S. bedroegen deze cijfers 4.209,000 ton 17,82'/»; voor En geland 10.870.000 ton 46.04'/»; voor Frankrijk 1.814.000 ton 7,68'/»; voor Noorwegen 2.393 000 ton 10,14'/». De buit bedraagt in totaal 23.608.000 ton. De nieuwe marine Op de begroting 1946 is een be drag van 326.008.331 uitgetrokken voor de Marine. In de toelichting op de begroting worden de plannen uiteengezet voor de nieuwe Kon. Marine, die hoofdza kelijk zal bestaan uit drie smaldelen, welke als een eenheid kunnen op treden. Elk smaldeel zal een samen stelling krijgen van vliegdekschip (type lightfleetcarrier), 2 kruisers en 8 'jagers. Het is niet verant woord om met de bouw van een aanzienlijk aantal onderzeeboten te beginnen, daar verwacht wordt, dat de onderzeeboottechniek zich snel zal wijzigen. De drie smaldelen zul len in de loop van 1952 gereed zijn en de gehele vloot, de reserve inbe grepen, voor 1 Januari 1955. Het plan voor de marinelucht vaartdienst vermeldt, dat over 5 jaar aanwezig zullen zijn, voor het ge bruik in eerste linie: 3 eskaders, elk van 12 viermotorige lange-afstand- •erkenners, tevens geschikt voor bommenwerpers; 6 eskaders, elk van 20 tweemotorige aanvalsvlieg- tuigen; 3 eskaders, elk van 20 jacht vliegtuigen, 60 ingescheepte jacht vliegtuigen, 48 ingescheepte aan- valsvliegtuigen en 1 eskader van 20 transportvliegtuigen. Meer dan voor heen zal gebruik worden ge maakt van dienstplichtingen: dit kan echter alleen effect sorteren, in dien de tijd van eerste oefening voor de zeemilitie aanzienlijk wor<|t verlengd. Een daartoe strekkend wetsontwerp zal weldra ingediend worden. Familiedrama in de hoofdstad Vrijdagavond laat deed op het politie posthuis 's-Gravenplein te Amsterdam een 38-jarige vrouw aangifte, dat zij haar man met een bijl had neergesla gen. Onmiddellijk togen politieambtenaren naar het door de vrouw opgegeven adres en troffen inderdaad een man met ingeslagen schedel in de slaapka mer aan. Het echtpaar, dat toch al niet goed met elkaar op kon schieten, had Vrij dagavond een ruzie gehad die zo hoog liep, dat de vrouw een bijl greep met grote kracht haar echtgenoot enige klappen op zijn hoofd t edlende. De man zakte onmiddellijk ineen. De vrouw was een zenuwpatiënte en zou eerdaags in een zenuwinrichting opgenomen worden. Opstelling Zwaluwen-elftal Het Zwaluwenelftal, dat op 12 Mei as. te Basel (Zwitserland) tegen een Basels elftal zal uitkomen, is a. v. samengesteld: Doel: Van Raalte (Blauw Wit); Ach ter: De Jong (ADO) en Wilders (Blauw Wit); Midden: Van der Hoeven (DWS), Hol (Eltnckwijk) en Stijger (Blauw Wit); Voor: Bakker (Vole- wijckers). Van der Vegt (HBS). Engels man (Quick, N), Van der Gijp (Em ma) an Bergman (Blauw Wit) Reserves: Brits (HVC), Van der Heide (Feyenoord) en Langelaan (HBS). GEROOKTE TONG. Spoedig zal in de winkels gerookte tong verkrijgbaar zijn. De vakgroep groothandel kon n.1. voor de hele aan voer geen afnemers vinden. Tientallen kilo's werden reeds ingevroren en thans gaan honderden kilo's „aan het spit". DE ..SLOTERDIJK" NAAR NEDERLAND. Het motorschip „Sloterdijk" is 20 April uit Tandjong Priok vertrokken. Aan boord bevinden zich 408 mannen, 407 vrouw an en 250 kinderen. Van de totaal 1065 repatriërenden zijn er mo menteel zeven ziek. BENOEMING AAN BUITENLANDSE ZAKEN. Mr. C. G. W. H. Baron van Boetze- laer tot Oosterhout, buitengewoon ge volmachtigd ambassadeur, tot voor kort werkzaam als gezant bij H. M.'s ambassade te Washington, is aange- steld als chef der directie politieke zaken van het departement van Bui tenlandse Zaken. Felle brand te Amsterdam In dé P. C. Hooftstraat te Amster dam heeft Dinsdag een felle brand twee pensions verwoest. De oorzaak was het omvallen van een petroleum- bus op de eerste verdieping van het perceel 56. Doordat de buren in het belendende perceel de vluchtdeur openden, sloeg de brand over naar 58. De brandweer bestreed het vuur met twaalf stralen. De bewoners der beide percelen moesten de huizen verlaten door uit het raam te springsn. De ver zekering dekt de schade gedeeltelijk. Prinselijk paar naar Zwitserland H. K. H. Prlnsgs Juliana en Prins Berntiard hebben het voornemen in de week van 20 tot 25 Mei as. een officieus bezoek aan Zwitserland te brengen, teneinde de dank te vertolken van het Nederlandse volk voor de hulp door Zwitserland geboden bij het reliefwerk in Nederland. INLIJVING LICHTING 1945. De inlijving \*an de lichting 1945 is thans voor de landmacht vastgesteld op 2, 7. 8 en 15 Mei a.s. en voor de zeemacht op 7, 14, 21 en 28 Mei en 4 Juni. Slechts uit een zeer klein aantal gemeenten zullen dienstplichtigen van de lichting 1945 worden bestemd voor de zeemacht. QISTEREN heeft de Sowjet-gedele- geerde, Gromyko, opnieuw de Vei ligheidsraad verzocht de Perzische kwestie van de agenda af te voeren. ,Het schijnt dat sommige leden van de Veiligheidsraad de waarachtigheid van de Russische en Perzische verkla ringen betwijfelen", aldus Gromyko. „Zij trachten tevergeefs de Perzische kwestie op de agenda te houden en het handvest op te offeren om de gelegen heid te verschaffen voor verdere dis cussies. Dit soort pogingen zou de et betreurenswaardige gevolgen kunnen hebben." De raad verwierp echter het Franse Brutaliteit 1 Te Rotterdam lag een oude Duitfee mijnenveger in de haven, bemand met krijgsgevangen matrozen, die onder toezicht van de gealliëerden nog altijd bezig zijn met mijnen ruimen. Onder voorwendsel, dat de vlaggen „gewassen" waren en in de wind moesten drogen, hebben de Duitsers Zaterdag het schip gepa- voiseerd De Nederlandse autori teiten, die begrepen, dat hier meer achter moest steken, ontdekten, na lang geheugen-martelen, dat het 20 April de verjaardag van Hitier was. De demonstratie werd de~ kop ingedrukt, en de Duitse commandant in arrest gesteld. I n Japan zal het uit 40.000 ver schillende tekens bestaande alphabet verlengen worden door Romeinse let ters De Franse millionnair Henri Bar it to Vancouver (Canada) spoorloos ver dwenen Hij liet daar alleen al in het douanekantoor voor een half millioen dollar aan juwelen achter. Toscantni, de bekende Italiaanse di rigent, is in Europa gearriveerd. Hij zal o.m. te Milaan dirigeren. BU N. V. Vredestein's rubberfabrie ken te Loosduinen zijn Dinsdagmorgen alle arbeiders weer aan het werk ge gaan. Valse bankbiljetten van f 10, die zeer goed nagemaakt zijn, zijn op het postkantoor te Hilversum in beslag genomen. MEISJE MET BLOEMEN is het een wonder, dat dit bij uitstek dich terlijke en Hollandse onderwerp den foto graaf verleidt tot het nemen van zo'n aardig plaatje? In het internationaal sch&aktour- nooi te Maastricht leidt dr. M. Euwe met 4 punten uit 4 partijen. De Haagse club ADO heeft in Luxemburg een internationaal voet- ba'tournooi gewonnen. Van Red Boys werd met 4—3 en van Spora met 2—1 gewonnen. Frans voorstel mei 93 verworpen amendement om de Perzische kwestie af te voeren tot de vergadering van de assemblée in Augustus, met 9 tegen 3 stemmen (Sowjet-Unie, Polen, Frank rijk). De Nederlandse afgevaardigde, mr. E. N. van Kleffens had zich in zijn ver klaring aangesloten bij de Amerikaanse en Engelse gedelegeerde#. Gromyko verklaarde hierop, dat de Sowjet-delegatie het niet mogelijk acht te deel te nemen aan de discussie over de Perzische kwestie in de Veiligheids raad. Hij verliet echter de vergadering nie* vóór deze werd verdaagd tot Don derdag. 6000 paar kousen verdwenen Bij de kousenfabriek de Jong en Van Dam te Hengelo vervoegden zich Dinsdag twee vertegenwoordigers van de firma ^erzon te Amsterdam voor het afhalen van 6000 paar kousen. Kort nadat de hersn met de partij in hun auto weggereden waren, kwamen nogmaals twee vertegenwoordigers van Gerzon, maar ditmaal de echte. De politie stelt een onderzoek in. B.B.C. bezoekt Eindhoven De directeur-generaal van de B. B. C., Sir William Haley, heeft gisteren met zijn staf een bezoek aan de Philips-fabrieken te Eindhoven ge bracht. De gasten bezichtigden een ver zameling miniatuur-radiotoestellen, in gebouwd ln tabaksdozen ed, waarmee tijdens de bezetting naar de B. B. C.- uitzendingen geluisterd werd. Na de lunch werd een demonstratie gegeven van stereofonie en televisie. De Marathonloop van Doncaster (Engelandj over 26 mijl (42 km) werd gewonnen door Oliver in 2 uur 50 min. 16 sec. Candidaten Provinciale Staten De officiële candidatenlijsten voor de Frovinciale Staten-verkiezingen zijn nu bekend gemaakt. De lijsten van de kieskring Hoorn, die wij reeds op 10 »en 12 April j.1. publi ceerden, zijn geldig voor de kieskring Zaandam (waaronder Alkmaar ressor teert) behoudens de volgende wijzigin gen: Anti-Rev. Partij: G. H Hoytink. Alkmaar; A. Admiraal, Zaandam; mr. A. Schenkeveld, Alkmaar; W. Dekker, Koog apn de Zaan; J^Kooger, Wormer; Dr. A. E. Schouten, Zaandam; G. Roo- ker, Alkmaar; T. Vaalberg, Zuid- en Noord Schermer: S. Kelder, Westzaan; D. Nentjes, Krommenie; C. Kraay, Zaandam; A. Spaander, Zaandijk; A. van Os, Zaandam: K. Zwolsman, Wor- merveer. Part ij van de Arbeid: Drs. H. G. Scholten, Zaandam; J. Buys, Zaan dam; J. de Boer, Assendelft; mevr. A. N ThomassenLind, Zaandam; R. W. A Muyen, Heemskerk; J. J. Feringa, Alkmaar: R. Olivier. Heiloo; C. Schoone, Assendelft; J. J. Allan, Westzaan: D.' Bosscher, Heiloo; L. Heyndijk, Wormer- veer; H. B. van Veen, Heiloo; H. van Laar, Amsterdam; P. J. van Sloten, Amsterdam; J. J. Rouma, Amsterdam; H van der Waerden, Amsterdam: J. N. J van Alphen, Amsterdam; W. de Broe der, Amsterdam; J. J. van Soest, Am sterdam; E. Bennink Bolt, Amsterdam. K a t h. V o 1 k s p a r t ij E. P. Clijnk, Zaandam; H. A. J. Roozen, Egmond Bin nen; G. Twaalfhoven, Uitgeest; C. Ven- neker. Alkmaar; N J. Hooyschuur, Koog aan de Zaan: Jos. van der Laan, Assendelft; J. de Boer Wzn„ Obdam; D J. Woldendorp. Alkmaar. Staatkundig Geref. Partij: reeds op 12 April gepubliceerd. Chr. Hist. Unie: Van de op 12 April gepubliceerde lijst vervallen: C. S. Tip, Westzaan en H. Hendriks, Zaan dam. C. P. N.: Irf de plaats van H. Bodde, H. de Lange en G. J. de Nijs, komen; H v. d. Hoeven, Krommenie; P. H. van Voorert, Haarlem; G. Maas, Zaandam; W. van Aalst, Haarlemmerliede en Spaamwoude. Partij van de Vrijheid: Drs. P H. Wuyster, Zr -idara; P. W. Groot, Alkmaar; mevr. G. A. A. Holzmueller Teengs, Alkmaar: C. de Jong, Westzaan; Chr. Kieft, Limmen; H. Riem, Heiloo; H. W. Holsmuller. Alkmaar. Chr. Dem. Volkspartij: reeds op 12 April gepubliceerd. Stad en omgeving UITVOERING „TURNLUST" Gisterenavond voerde de Gym nastiekvereniging „Turnlust" in de Aula van het Gem. Gymnasium het toneel- en bewegingsspel „Vrijheid" cp. Aan de voorbereiding van deze voorstelling was, naar de voorzitter, de heer G. dg^iïie, mededeelde, veel zorg bésteed. Het resultaat was dan ook een vlot afwisselend spel, dat de aandacht van het publiek tot het laatste ogenblik bleef trekken. Voor. al de korte scènes, die zich op turn- gebied bewogen, werden keurig af gewerkt. Hier bleek de waarheid van het spreekwoord „schoenma kers blijf bij je leest." Na de voorstelling werden aan diverse medewerkers bloemen aan geboden, KINDER MEIFEEST. 0 Op Woensdagmiddag 1 Mei organiseert de Kinder Meifeestcommissie van dé Partij van de Arbeid een kinderfeest. Het Ned. Jeugdtoneel uit Amsterdam, onder leiding van Rie_-Beijer, komt een twqetal voorstellingen "geven van de „Ge laarsde Kaf'. De kinderen zullen ook een versnapering ontvangen. Deelnemen kunnen kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Deelnemcrsprijs 50 cent. Zij die geen circulaire ontvangen hebben kunnen alsnog kaarten aanvragen aan de volgende adressen (tot en met 29 April) mevr. Koot-^Kramer, Troelstrakade 70; mevr. v. d. JJeideHubregtsen, Snaar- manslaan 92; mej. G.. Kansen, Laat 11 (tussen 5 en 8 uur); mevr. Lubbers— v. d. Sluis, Reekerstraat 44; mevr. Kommer— v d. Zwaard. Voordam 7: mevr. Schinkel— Sloof, Brulnvischstraat 18; den heer O. Neef, Leeuwenbekstraat 1. WINDHONDENRENNEN. Zondagmiddag a.s. zijn er weer wlnd- hondencourses en wel op het geheel ver nieuwde en verbeterde sportveld achter het Ooievaarsnest. De organisatie hiervan is voor de Alk- maarse Windhondenrenvereniging lang niet gemakkelijk geweest, daar het aan tal Ingeschreven hoijden zeer gToot ls. Wanneer er voorheen een 30-tal Grey- honden startten was dit een behoorlijk aantal, doch a.s. Zondag zullen er niet minder dan 70 op de baan verschijnen. Uit alle delen van Nederland komen ze naar Alkmaar, o.a. uit Tilburg. Rotter dam. den Haag, Amsterdam, Friesland en Groningen. Niet aljeen de Greyhounds, doch ook de Whlppets zullen starten. Ook hiervoor zien we ln het.programma sterke favo rieten vermeld. EEN PRACHTIG GESCHENK VOOR DE ALKMAARSE PLANTSOENEN De heer A. Groen, Boven weg te Sint Pancras, heeïT aan de gemeente Alkmaar aangeboden kosteloos dah lia's in ,de plantsoenen van onze stad te plaatsen. Het spreekt wel vanzelf, dat het gemeentebestuur van Alk- maar dit fraaie en zeer gewaardeerde aanbod met grote dankbaarheid heeft aanvaard. ALKMAARSE MOTORRENNER IN BELGIë. Aan tie Internationale motorgrasbaan- wedstrijden te Ekeren in België nam ook onze stadgeoot J. de Ridder deel. De Alkmaarder viel echter door mo- lorpech uit in de tweede rit. Nessemer Boerencabaret Voor een gemengd gezelschap van mi litairen en burgers trad Dinsdagavond in „Het Wapen van Heemskerk" het „Nes semer Boerencabaret" op. Een stampvolle zaal heeft zich enkele uren lang uitstekend vermaakt met de aardige liedjes, sketches en voordrachten ln het Noord-Hollands „dialect". In het bijzonder de leider van het ge zelschap, de heer P. Bulsman, deed af en toe de zaal schudden 'van het lachen. Als voordrachtkunstenares was mej. Nellie Voorthulzen, met haar Westfriese gedicht jes zeker wel het meest geslaagd. De sketches, die het gezelschap ten tonele voerden, waren nog iets te „dlllettan- teris". Het spel lijkt nog teveel op een oplezen uit eep boekje. Over het geheel genomen heeft het pu bliek zich evenwel uitstekend geamu seerd. VERDI'S REQUIEM. Op Zondag 19 Mei zal de R.K. Ora- toriumvereniging o.l.v. den heer L^ie- lage in de Grote Kerk alhier een uit voering verzorgen van Verdi's Requiem, waarbij de Haarlemse Orkestvereniging en een viertal uitstekende solisten hun medewerking zullen verlenen. Donder dag zal een begin worden gemaakt met de kaartverkoop aan het Bureau van Het Nieuw Noord-Hollands Dagblad te Alkmaar. Het is aan te bevelen, dat zij, die deze uitvoering willen bijwonen, niet te lang wachten met het nemen van toegangs bewijzen, aangezien de plaatsbespreking aan de kaartverkoop verbonden is. JE KUNT HET TOCH NIÉT MEENEMEN De toneelvereniging „Cantecleer" heeft ln studie genomen het toneelstuk ,.Je kunt hee toch niet meenemen", naar de gelijk namige film en ln Nederlandse toneel bewerking van Piet Mqsslnkoff, De op voeringen, die de eersten voor het dil- •lettanten-toneel ln Ned"èrland zullen zijn, ■zullen plaats vinden op 27 en 28 Mei ln „Het Gulden Vlies". SCHOOI.WEDSTRUEN, De uitslagen van de gisteren ge speelde schoolwedstryden luiden: Bergen 1—R.K. OGLO 2 1—2 Julianasch. 1OVGLO 2 50 Stompetoren 1Wilhelm.sch. 1 1—1 (2—1 ns) Roehdalesch. 1Tesselsch.sch. 1 60 Adelbertussch. 1St. Bavosch. 1 30 Aloysuissch. 1Lindensch. 1 31 Vondelsch. 1Willebr.sch. 1 2—2 (5—6 ns) Roehdalesch. 2—Adelbertussch. 2 0—3 St. Bavosch. 2Nic. Beetssch. 2 10 Aloysuissch. 2BLO 1 2—0 SINT JORISDAG. Gisteren herdachten de padvinders op plechtige wijze de St. Jorlsdag. 's Morgens om half acht hield de bur gemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, een toespraak tot de opgestelde padvin- dersgioepen ln de Berger Hout. Van 's morgens acht tot 's avonds zeven uur werd op deze plek dcor enige pad vinders de wacht betrokken. De Commissaris van het Noorderkwar tier der Padvindersbeweging, de heer Nieuwenhuijzen, sprak de laatste bood schap ">an Lord Baden Powel of Glll- well, mit. Des avonds werd er ln de Berger Hout eeh vlaggenparade gehouden, waarna de R.K. groepen zich naar het Sportpark, en de Christelijke en andere groepen naar het Kanlnefatenterrein begaven. Hier werden kampvuren aangelegd, waarbij alle padvinders de Padvinders belofte uitspraken, en naar de St. Joris- vertelllng luisterden. De bijeenkomst werd gesloten met het Wilhelmus. SLUITINGSUUR BIJ BEVRIJDINGSFEESTEN, Hel sluitingsuur voor de café's op Za terdag 4 Mei de dag van de bevrij dingsfeesten is vastgesteld op 2 uur. De openbare vermakelijkheden op straat moeten die dag om 1 uur 's nachts zijn geëindigd, ANDRé SLIKKER OP DREEF. Tijdens de internationale zwemwed strijden te Amsterdam slaagde de DAW- er, André Slikker, er in op de 200 m. schoolslag heren de derde plaats te be zetten in 2 min. 55 sec. na Smithuyzen (2.49) en Van Feggelen, maar vóór den Amerikaan Winkler. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Henri A. A.. z. v. Anto- nius G. M. Bottemanne en N. van Stra ten. Hillegonda T., d. v. Theodorus Buijs en H. M. de Graaf. Elisabeth G G. I. M., d. v. Jacob Huisman en G. T. F. Smeets. Johan C., z. v. Cornells J Roodhart en P. T. Prook. Johan- nes, z. v. Jacob Balder en K. Jonker. Angela M. J., d. v..Johannes N. Huijg en D. A. Hof. Christiaan. z. v. Jan Hup en J. Knoef. Gehuwd: Theodorus Meijer en Trijntje Louter. Reinier Schouten en Theodora M. Heesbeen. Arend Slomp en Leentje Hein. Jean F. Vial" en M. Ploeger. Aris Bakker en Maria M. de Rooij. Gerrit Rentenaar en Hende- rika A. van Scheltinga. Nicolaas H. Vasbinder en Janny M. Gerritsen Plag- gert. Overleden; Jacobus H. .Tacobse oud 78 jr., weduwn. v. W. J. C. J. Jans sen. Pierre Descendre. oud 66 jr., geh. m. J. Koolman. Cornelia J. Dek ker. wed. v. S de Rooij, oud 76 jr. VEEMARKTEN Op de veemarkten van Zaterdag en Dinsdag 20 en 23 April, werden aan gevoerd 12 paarden en hitten, in prijzen variërende van 500 tot 1600 gulden Voor de Centrale werden aangevoerd: 8 vette koeien en 138 nuchtere slacht- kalveren. Voorts werden aaangevoerd 3 bokken en geiten in prijzen van 31 tot 40 gulden; 82 kippen van 6 tot 12 gulden en 74 konijnen van 2 tot 15 gld. IN 'T KORT: Als predikant voor de Ned. Herv. Gemeente te Alkmaar is be-j roepen Ds. W. Wesseldijk te Den Hoorn (Texel). In café Morsik te Otfdorp zal hedenavond om 8 uur een vergade- ring gehouden worden van de P. v. d. A. Sprekers zijn: Dr. J). Al (Chris- tofoorgroep) en K. Sikma. Door de politie werd dezer da gen een auto in beslag genomen, waarvan de bestuurder niet in het bezit bleek te zijn van de vereiste papieren. Ook een motorrijwiel werd in beslag genomen om dezelfde redenen. PAARDENMARKT. p Vandaag werd op het Waagplein ds eerste grote voorjaarsmarkt gehouden. Vele mooie dieren, w.o. jonge veu lens. werden aangevoerd. Er werd niet bepaald zacht met de paarden omgesprongen, en menig die-, renvriend heeft zich hieraan geërgerd.' HINDERWET. Bij besluit van 18 April 19^6 is aan den heer H. C Eecen vergunning- ver leend tot het oprichten van een meu belfabriek. waarin zullen worden ge plaatst 4 electro-motoren resp. 2. 2, 3 en 6 pk. in het perceel Schelphoek nr. 18, alhier. DRANKWET. Ingekomen is een verzoek van den heer C. VAN DER MAALE, alhier, om een verlof B. Tóor de verkoop uitsluitend van alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse in het per ceel Verdronkenoord nr. 121. Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder bezwaren tegen het verlenen van dit verlof indienen. Grepen uit het Radio programma VOOR DONDERDAG 23 APRIL 191«. HILVERSUM l. 7.— en 8 Nieuws. 8.15 „Ochtendrythme*. 9.15 Morgenwijding 9 30 Arbeidsvitaminen. 10.30 Van vrouw tot vrouw, li.— Nuttig en nodig. 11.10 En semble Guus van Opstal. 32.- Lyra-trlo 12 30 Les Gars de Paris. 13.-^ Niéuws. 14 CO Kamermuziek. 15.20 Confetti. 17.35 De Zevenklapper". 18.— Nieuws. 18.30 Voor de Ned. strijdkrachten. 19.— Sportpraatje. 20— Nieuws. 20.25 Radio Kiilharmo|iisch- orkest. 21.55 The Romancers. 22.30 Oude ren en jongeren. 23.— Nieuws. 23.15 The Red. Wtfte and Blue Stars. HILVERSUM 2. 7.— en 8.— Nieuws. 8.20 Lichte klanken. 9.Pluk de dag. 10 15 Morgendienst, li.— Radioziekenbezcek. 11.45 Strijkkwartet. 1245 Voordracht. 12 30 Metropole orkest. 13.— Nieuws. 13.15 En semble J. van Lancé. 13.45 Voor de vrouw. 14.— Postillons. 14.40 „Hoe en waarmee spelen onze kinderen?" 16.— Rotterdams pianokwartet. 17.— Het Rijk over zee. 17 10 Orgelbespeling. 17.30 Omroepkamerorkest. 19.— Nieuws. 19.30 Kath. Volkspartij. Ver kiezingstoespraak. 20.— Nieuws. 21— Re- pqjtage. 2120 Kerkcondért: A. Engels, orgel en W. Noske, viool. 22.— Nieuws.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1