„Ik ben al aardig leerdste man ter op weg om de ge- wereld te worden" Voorlopige overeenkomst inzake Italiaanse kwestie Broodrantsoen omlaag en vleesrantsoen omhoog Nieuwe Bonnen HOLLAND-BELGIE in het Olympisch Stadion N^ZOHMSCH'JHJ IETS LAGERE TEMPERATUUR. Tijdelijk wat bewolking, voorname lijk In de Noordelijke provincies, overigen* nog zonnig weer. Iets lagere temperatuur dan gisteren. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. ZATERDAG 11 MEI 1940, Se Jaargang No. 016-407. Directeur: M. J. Roggeveen. Wnd. Hoofdredacteur: A. H. Hommerion. Redacteur stad: G. W. M. Wlllems. kmaarder DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE. STICHTING .DE V*U» ALKMAASDE1* Redactie en Adm.» Actrterdam N, tel. t»4. Advertentle-afd.: Langeatrmat U, teL J97L De staking bij de Westingho** electriciteits-maatschappij in de Ver enigde Staten is door de ar beiden gewonnen. Generaal Student, Hitleris des kundige op het gebied vah parachu tisten, die de aanval in 1941 op Kreta leidde, is gisteren te Lüneburg tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld. ChTchill gepromoveerd lol trt-doclor in d« rechten „Mijn bescheidenheid is geweld aan gedaan" t EIDEN beleefde gisteren een grote dag ln xtfn historie: het bezoek van den groten Britsen staatsman Winston Chnrchill. Duizenden men sen stonden langs de straten en van schier elk huis wapperde de drie kleur. Onder het daverend gejuich der menigte en gelui van de Bour don klok In de stadhuistoren arri veerde de hoge gast, wederom ver gezeld van vrouw en dochter, bU het Universiteitsgebouw, waar hö plechtig ontvangen werd en voorge stel aan «ijn promotor prof. mr. R. P. Cleveringa. De stoet begaf zich daarna te voet naar de St Pieterskerk, die, aangezien *ij normaal slechts pUats biedt aan 1800 personen, mudvor was met 3000 aanwezigsn, onder wie vele vooraan staande autoriteiten en het Prinselijk Paar. Toespraak reetor magnifieus. De Rector Magnificus van de Leidse Universiteit, prof. dr, B, G. Escher, hield als eerste een toespraak, waarin hij o.m, de red-sn vermeldde waarom men Churchill^het ere-doctoraat ln de rechten heeft toegekend, nl. om zijn morele eigenschappen ;n karakter vol le houding, die de loop der geschiede nis hebben beïnvloed. Rede prof. Cleveringa. De promotor, prof. mr R. P. Cleve- ringa, begon zijn rede met eraan te herinneren, dat dit sinds de promotie van H. M. de Koningin in '25 de eerste maal is, dBt de Senaat weer het ere doctoraat ln de rechten uitreikt, Spr, herinnerde aan het gebeuren van zes jaar geleden en schetste vervolgens de positie van den jurist in een vrije de mocratische maatschappij. Prof. Cleve ringa besloot met de woorden: „Hem, die destijds zich inzette voor hot welsün der wereld, die haar ver volgens stug en staag en stoer steunde en die door de grootste noden en ge varen heen haar opstnwde naar haar redding; die haar midden in het meest gigantische gevecht wees naar hoger levenspeil; dien kunstenaar en dien strijder voor het recht der mensheid tooien met deze krans, buiten welke wfl geen schonere kunnen vlechten. Hem roepen wfl aan deze universiteit die zelf opkwam uit een worsteling om verlossing nit de greep van weerzin wekkend onrecht, uit tot „Doctor Iuris Honorls Causa". Dr. Churchill spreekt. NA het uitspreken van de Latijnse promotie-formule was het woord aan den „Jongen doctor", die In zijn rode toga vanaf de kansel zijn toe spraak begon met de woorden: „Ik betuig U mijn diepgevoelde dank voor de eer die U mij heden aandoet. Ik ben reeds doctor van vele universi teiten >9n indien men deze dingen zou beoordelen naar het aantal behaalde graden, die ik ontvangen heb, ben ik aardig op weg om de geleerdste man ter wereld te worden". Churchill sprak vervolgens zijn dank uit voor de onderscheiding en zeide, dat de promotor zijn natuurlijke be scheidenheid geweld aangedaan had, doch dat hij door diens boeiend be toog overtuigd was. „Maar", zo vervolgde Churchil, „toen ©p 25 November 1940 actie gevoerd moest worden, had de promotor geen uitvoerig betoog nodig om te weten, Wat er gedaan moest worden. Hij behoefde zelfs niet het grimmige voorbeeld te overwegen van den bur gemeester van Leiden in 1574, die aan het in hongersnood verkerende volk zijn lichaam aanbood om als voedsel gebruikt te worden. De promotor heeft zijn houding bepaald, zo helder als 'n bliksemstraal". „Het motto van Uw universiteit, die tot de oudste en meest democratische van alle hoge scholen behoort is: Pre sidium libertatis. (Bolwerk der vrij heid). Dit is het motto dat Ik voor mijzelf wil aanvaarden, gelijk met de bul die U mij zojuist hebt gegeven". Na een langdurig applaus besloot de rector magnificus het gesproken deel der plechtigheid met een kort woord. De aanwezigen zongen hierna staande en met begeleiding van orgel en trom petten het Nederlandse en het Engelse volkslied. Op de stoep. 0ES avonds werd In het academiege bouw een receptie gehouden, daarna werd Churchill ontvangen door de Leid se studanfen" in de sociteitszaal. die hem een daverende ontvangst bereidden. Bij het afscheid werd hem een stormachtige ovatie gebracht, waarna de RIght Ho- nourable Dr. W. S. Churchill;... enige tijd studentikoos-genoeglijk op de stoep van de sociëteit ging zitten om op zijn auto te wachten. Tijdens een officiéél diner ten huize van den Engelsen ambassadeur werd den promovendus een „promotietaart" aangeboden. De taart was e. reproduc tie in nougat en suikerwerk van het Leidse universiteitsgebouw, ter grootte van ruim één meter. Pas om over half twee 's nacht keerde Churchill ln het paleis op de Dam te Amsterdam terug. KIEZEN „Daarom koos Lot de gehele Jordaanstreek". Gen. IS 11. Twee herdersvorsten vestigden zich ln dezelfde landstreek, waar de velden geen twee kudden konden voeden. „Laten wij als broeders uiteen gaan. voor er tweedracht komt. Kies Jij een plaats voor Je zelf". Zo sprak de oudste tot de Jongste die Rijn broers zoon en pleegkind was. En de jongste. Lot, zag dat de Jordaan streek vruchtbaar was, goed beschut en rijk aan water. En daarom koos Lot de gehele Jordaan streek Het ls een oud verhaal over gebrek aan leefruimte. Een verhaal over een Jong, dynamisch mens, die naar het bezit grijpt óm het bezit. Hij bezat immers de vrijheid om te kiezen! Is dit een oud verhaal? De tweede wereldoorlog werd begon nen door de Jonge dynamische volkeren", die gebrek aan leefruimte hadden. En daarom kozen zij „de gehele wereld" Een greep naar het bezit. ZU zijn aan die keuze ten gronde ge gaan, evenals Lot. Maar elke dag staat elk volk en Ieder mens voor dezelfde keuze: óf de greep naar bezit, de be schermende greep èm het bezit; óf (als de oudste herdersvorst: Abraham) de gehoor- zaamheld-ln-geloof aan de hoogste gees telijke en zedelijke waarden, deze ge hoorzaamheid die ons tot een groot volk kan maken. Maar dan van een grootheid die niet „über alles" wil zijn, maar ,voor allen". T, Lewis kondigt einde der Amerikaanse mijnwerkers- staking af John Lewis, de leider van de mijn werkers in de Verenigde Staten, heeft gisteren <Je 400.000 mijnwerkers order gegeven weer aan het werk te gaan tot 25 Mei a.s. Deze hervatting van het werk is af hankelijk gesteld van toezegging door de plaatselijke directie», dat de even tuele loonsverhogingen, welke bij on derhandeling verkregen zullen worden, terugwerkende kracht zullen hebben voor de tijd van de vastgestelde ter mijn. President Truman heeft Lewis er. een vertegenwoordiger van de mijn eigenaars op het Witte Huis genodigd. Amerikaanse lening aan Engeland door Senaat goedgekeurd De Senaat van de Verenigde Staten heeft gisteravond met 46 tegen 34 stemmen het wetsvoorstel, tot het ver strekken van een lening van 3748 mll- lioen dollar aan Groot-Brlttannië, goed gekeurd. Het wetsvoorstel, dat bijna vier we ken bij de Senaat in behandeling ls geweekt, gaat nu naar het Huis van Afgevaardigden. De overeenkomst is door het Britse parlement reeds goed gekeurd. EEN NIEUW BOEK VAN ARNOLD METER. f Naar ANP verneemt is er een twee de boek van Arnold Meyer in voor bereiding, hetwelk de titel draagt „Nederland voor, tijdens en na de be zetting". Dit boek brengt een aantal nog niet gepubliceerde documenten, o.a. zou het aantonen, hoe de heerVor- rink uit eigen beweging tot Meyer ge komen is. Frankeer ah regel mei een i Nationale butpzeget Ter gelegenheid van de eerste her denking onzer herwonnen Vrijheid heeft het hoofdbestuur der P. T. T. vorm gegeven aan het denkbeeld het gehele Nederlandse volk uit vrije wil de helpende hand te laten bieden aan de door de oorlog getroffenen, door middel van de „Nationale Hulpzegels". De zegels zijn van 1 Mei t/m 30 Aug. verkrijgbaar in de waarden Yan 2)4, 5, 7)4 en 12'/» ct. Zij worden ver kocht voor resp. 5, T)4, 15, 22'/t en 50 cent. De opbrengst komt geheel ten goede aan de oorlogsslachtoffers. Het ver dient aanbeveling briefkaarten e.d. te frankeren met Nationale Hulpzegela. Er wordt een goed werk mee ver richt 1 22 NIEUWE SNELTREINLOCOMOTIEVEN. De Nederlandse spoorwegen zijn er in geslaagd twee en i«ir.tig sneltrein- locomotieven, waarvoor juist zo"n grote behoefte bestond, in Zwitserland aan te kopen. Dezer dagen zijn enige ma chinisten naar Zwitserland vertrok ken om de eerste vijf machines van deze aamtoop te halen. VOORTSCHRIJDENDE ELECTRIPICATIE VAN HET SPOORWEGNET. Nog in de eerste dagen van Juni Rul len de treinen Overveen—Zandvoort weer electrlsch gaan rijden. Met de treinen A'dam— Zaandam en Utrecht— Hilversum zal dit ca. 1 Augustus het ge val zijn. Omstreeks 1 September zal de lijn Utrecht-Amersfoort klaar zijn, waar na de lijn Haarlem-Velsen-IJmuiden-Uit- geest aan de beurt is voor electrlflcatie. De stembussen zijn al klaar.... een kijkje in een opslagplaats. Bataviase rijstconferentie geslaagd ïn een vergadering, welke Woensdag middag onder auspiciën van den geal- llërden militairen bevelhebber ln Bata via ls gehouden, ls een overeenkomst tot stand gekomen, volgens welke voorlopig voor een periode van twee maanden. 11.000 ton rijst per maand uit de rljstverbou- wende gebieden van Java zal worden aan gevoerd als voedsel voor de bevolking der gebieden op Java, die onder geal- liëerd bestuur staan. Eveneens ls over eengekomen dat de Nederlandse auto riteiten voldoende hoeveelheden textlel- goederen en andere Ingevoerde artikelen, die men ln de rljstvoortbrengende gebie den nodig heeft, ter beschikking zullen stellen. In verband met de kleine opper vlakte van ons blad- hebben wij van de autoriteiten toes'^mming ont vangen, des Zaterdags met een dubbel nummer te verschijnen. I De Parijse Conferentie Italië behoudt 45 oorlogsschepen jQE conferentie der ministers van Buitenlandse Zaken te Parijs heeft gisteravond tijdens een infor mele vergadering geleid tot een voorlopige overeenkomst inzake de kwesties der Italiaanse koloniën, de Italiaanse herstelbetalingen en het aanhouden van Italiaanse oorlogs misdadigers. Het netelige punt tot vaststelling van een datum voor de vredescon ferentie werd omzeild. De commissie van maritieme des- kundigen is overeengekomen Italië 45 oorlogsschepen, waaronder twee oude slagschepen en vier kruisers, te laten behouden. Met betrekking tot de twee mo derne slagschepen „Italia" en „Vit- toria Veneto" waren de meningen verdeeld: zowel Engeland, Amerika als Rusland eisen deze sGhepen op. Over „kernpunten". In de gistermorgen gehouden ple naire ziting meende de Sowjet-mi- nister Molotov, dat het volstrekt noodzakelijk was over „de kernpun ten van het geschil" tot overeen stemming te komen. Bevin zeide met instemming van Bymes, dat ieder punt als kernpunt kan worden beschouwd, daar er geen duidelijke definitie van dit woord is. Wanneer men dat als voorwaarde stelt, zou de conferentie wel nooit kunnen worden gehouden. „Dit is niet alleen een veto tegen de vredesconferentie, maar ook een veto tegen het recht der volkeren, die aan de oorlog deelnamen, hun me- ning te uiten", aldus Bevin. Zowel Byrnes als Bevin waren het er tenslotte over eens, dat het niet noodzakelijk was tot volle overeen stemming te komen vóór de eigen lijke vredesconferentie. „De Nederlandse regering is van mening, dat zij al het mogelijke moet doen om de landen waar voed- selnood heerst, hulp te verlenen, waarbij echter de moeilijke positie voor de nieuwe oogst van het veld komt, niet uit het oog moet worden verloren", aldus min. S. L. Mans- holt in zijn „praatje op de brug" vpn gisteravond. Voorts zal ervoor moeten worden gezorgd, dat de wereldvoorraad aan graan, welke voor de nieuwe oogst Regering keurt haven- en zeeliedenstaking af De Regeringsvoorlichtingsdienst heeft een verklaring uitgegeven waaruit blijkt, dat de Nederlandse regering de stakin gen in de havens, die reeds maanden lang duren, veroordeelt. In Amerika en elders liggen tal van goederen te wach ten, die niet vervoerd kunnen worden, wegens gebrek aan voltallige beman ning der schepen. Buitenlandse scheeps- ruimte kan voor dit vervoer niet ver kregen worden, omdat Nederland niet voldoende vreemde betaalmiddelen ter beschikking heeft. Op het ogenblik liggen in Amsterdam en Rotterdam ter lossing schepen met soyabonen, vlees, suiker en rogge. Komt de soyaolie niet deze week ter beschik king van de margarinefabrieken, dan dreig 26 Mei een rantsoenverlaging van vet. De verklaring eindigt met de mede deling, dat alle ten dienste staande maatregelen genomen zullen worden om het scheepvaartverkeer onder Neder landse vlag vanuit Nederland, alsmede het lossen en laden van schepen voort gang te doen hebben. Regen naar wens De natuurkundige August Veraart uit Rijswijk hield zich vóór de oorlog reeds bezig met regenproeven. Hij trachtte, door het uitwerpen van ijsdeeltjea van circa 50 graden onder nul op de wolken, deze te doen ver anderen in neerslag. Inderdaad is het den heer Veraart gelukt, op deze wij ze regen te veroorzaken. Thans nu de luchtvaart, die bij deze experimenten een belangrijke rol speelt, met reuzen schreden is voor uitgegaan, zijn opnieuw voorbereidse len getroffen voor proeven, die in de loop van de zomer tussen Scheve- ningen en Katwijk gehouden zullen worden. De heer Veraart verwacht thans 9 b 10 km. hoog te komen, waardoor hij de z.g. cirruswolken kan bereiken. Deze wolken bestaan geheel uit zeer füne ijsdeeltjes. Door hierop andere iisdeeltjes te werpen, zal het labiele evenwicht verstoord worden, zodat de wolken zich „uitregenen". Dit heeft tot gevolg, dat plaats en tijd van regenbuien beïnvloed kunnen worden. In een droge zomer zouden op deze wijze land- «n tuinbouwgebieden van water kunnen worden voorzien. Ook het omgekeerde is mogelijk: in een natte periode zal men de wolken reeds boven zee kunnen laten uitre genen. Staatsgreep in Italië mislukt? yOLGENS den leider der Italiaanse communisten, Palmiro Togliatti, zou den in de nacht van Donderdag op Vrij dag, tussen 23 en 2 uur, van de zijde der monarchisten pogingen tot een staatsgreep zijn ondernomen. Verschil lende generaals zouden getracht hebben de troepen tot directe actie te bewegen. Deze pogingen zouden door de geallieer de autoriteiten zijn verijdeld. De minis ter van Binnenlandse Zaken verklaarde: ..Wij beschikken over voldoende troepen om elke monarchistisch-fascistische staatsgreep het hoofd te bieden. Wij zul len geen tweede bestorming van Rome toestaan." UMBERTO KONING VAN ITALIë TOT HET REFERENDUM. In een brief, welke de Italiaanse mi nister-president gisteren ln het kabinet voorlas, schrijft Umberto: „Ik hoop, dat u met mij wilt samen werken in het belang van het land, tot dat het referendum gehouden wordt" Voor de Italiaanse radio is daarop een proclamatie van Koning Umberto II bekend gemaakt. Volgens de radio zullen de wetten in zijn naam worden uitge vaardigd. De traditionele formule „bij de gratie van God en de wil van het volk" zal afgeschaft worden. Na een „groet aan het gehele volk en in het bij zonder aan de Italianen van Venezia Julia" wordt er in de proclamatie op aangedrongen, dat het volk zich zal scharen om de vlag. waaronder de een heid van Italië tot stand werd gebracht. De wil van het volk, bij stemming tot uitdrukking gebracht, aal beslissen over de vorm en de nieuwe structuur van de staat. FRANSE STUDENTEN NAAR NEDERLAND. Drie Franse onderdanen zullen gedu rende het cursusjaar IMS—1947 in de gele genheid worden gesteld te studeren aan een Nederlandse universiteit of hoge school. Aan ieder van hen zal daartoe een studietoelage van 1(00 gulden verleend worden; nog ter beschikking kan komen, zo goed mogelijk wordt verdeeld. Uit die hoofde wordt een beroep gedaan op alle landen, om het brood rantsoen te beperken tot 300 gr. per dag. Hiermede zal bij de verdeling rekening worden gehouden. De regering is van mening, dat, in dien wij zullen overgaan tot de in voering van dit rantsoen, wij met andere voedingsmiddelen zullen moeten trachten, de voedingswaarde in calorieën van het levensmiddelen pakket op het tegenwoordige niveau te handhaven. Het zal dan waarschijnlijk nodig zijn andere voedingsmiddelen, b.v. vlees, in grotere hoeveelheden in te voeren. De minister besloot zijn rede met nogmaals een beroep te doen op de havenarbeiders, om er in ieder ge val voor te zorgen, dat onze voed selvoorziening niet nog meer in ge vaar wordt gebracht. Benzine, smeerolie en vetten vrij De distributie van benzin», van mo torolie en van alle andere smeeroliën en vetten zal met 'ngang van 1 Juni aa. WO, "en opgeheven. Bij het nemen van deze maatregel is de regering uitgegaan van de overwe gingen. dat de aanvoer in de toekomst bevredigend kan zijn, het benzinever bruik door opheffing van de distributie niet zal stijgen en dat op deze manier een bedrag van ca. anderhalf millioen bespaard zal worden. Hoewel het gebruik dus door het ln de hand houden van uitgifte van rijver gunningen en door het handhaven van het verbod tot rijden op Zon- en feest, dagen beperkt wordt, doet de overheid toch een beroep om zuinigheid met het gebruik van benzine en smeerolie te blijven betrachten. In onae bonnenlijst van JJ. Donder dag zijn, tengevolge van Telexetortng. ernstige fouten geslopen. Wij geloven, niet beter te kunnen doen dan nogmaals de gehele lijst en nu zoals deze wel moet zijn hier bij af te drukken. Tot en met 25 Mei gelden de volgen de nieuwe bonnen: Bonkaarten KA, KB, KC 606: 268 t/m 273 Algemeen 800 gr. brood. 274 Algemeen 200 gram kaas. 275 Algemeen 200 gram bloem. B 55 Reserve 1600 gram brood. C 55 Reserve 800 gram brood. B 56 Reserve 2 kg aardappelen. Bonkaarten KF 606: 367 BMV 125 gram margarine. 368 BMV 100 gram vet. 370 Suiker 400 gram suiker. Bonkaarten LA, LB, LC 696: 231, 232, 233, 234 vlees 100 gram vleès. 227 Aardappelen 2 kg. aardappelen. A 43 Melk 2 liter melk. B 43, C 43 Melk 3 y, liter melk. Bonkaarten KD. KÈ 606: 768, 769 Algemeen 800 gr. brood. 770 Algemeen 200 gr. bloem. 771 Algemeen 100 gr. kaas. D 55, D 56 Reserve 400 gr. brood. E 55 Reserve 500 gr. rijst, kindermeel of kin^erblscuit. Bonkaarten KG 606: 887 BMV 230 gr. boter. 868 BMV 125 gr. margarine. 870 Suiker 800 gr. suiker. Bonkaarten LD, LE 608: 731, 732. 733 Vlees 100 gr. vlees. 727 Aardappelen 1 kg. aardappelen. D 43. E 43 Melk 6 liter melk. Tabakskaarten enz.: T 27 2 rantsoenen tabaksartikelen. V 27 100 gram chocolade of suiker werken. X 27 2 rantsoenen tabaksartikelen. De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 18 Mei a.s. Voor de week van 10 t.m. 25 Mei «ui len nog bonnen worden aangewezen voor melk. aardappelen, boter, marga rine, jam, koffie, tabak, versnaperingen, huishoudzeep en lucifers. Hèt voetbalfestijn t Geert pessimisme! ^EET U nog. hoe Holland de Bel gen in 1936 verpletterde met 80 en herinnert U zich ook nog in welke stemming we toen naar Brus sel trokken nauwelijk -vier weken later, om ons daar tevreden te laten stellen met een zeer benauwd gelijk spel (1—1)? Het is deze „uncertainty of the game", die wij onze pessimistische lezers voor willen houden, indien deze nog steeds muurvast geloven in een grote overwinning van onze Zuiderburen. En in een ander En gels spreekwoord vonden onze Oranje-jongens steeds de kracht om zich sterker geachte tegenstanders van het lijf te houden, of in ieder geval een zeer eervol resultaat te bevechten. Zie maar eens: Nederland-Oosten rijk 01 (dat was het wonder-team van Hugo Meislü); Nederland-Enge- land op die regenachtige Zaterdag middag, op 18 Mei 1935, waarin de elf beste Engelse profs, waaronder Male, Hapgood, Hibbs, Barker, Crooks enz., slechts met 10 van Oranje kon winnen en dan onze glorievolle 52 zege op Ierland in 1934; de Lagendaal-overwinning in Parijs, toen onze elf met '4—3 van Frankrijk won. We zouden door kunnen gaan; we zouden U, pessimisten, er wel met de haren bij willen slepen, om U toch maar te genezen van dat waan denkbeeld, dat we deze wedstrijd verloren hebben voor het beginsig- naal is gegeven. We zijn hard achteruitgegaan; we hebben de oorlogsgevolgen niet zo maar met één handomdraai van ons afgeworpen; we zijn nog steeds be zig aan de opbouw van ons nationale elftal en we zijn er nog lang niet! Maar dat we nu zo zwak zijn, neen, dat geloven de Belgen al niet eens meer. Lees maar eens de Bel gisch voorbeschouwingen, dan zult U zien, dat die teruggetrokkener zijn dan ooit. De fanfare is weg; dat heeft die 18—1 op de Royal Navij bewerk stelligd. U wilt nog enkele cijfers? Wel, onze glorieperiode, de jaren 1932— 1936! Hier zijn ze: 20 Maart 1932: Antwerpen 4lj 17 April 1932: Amsterdam 21; 19 April 1933: Antwerpen 3—1; 7 Mei 1933: Amsterdam 12 (een Belg. overwinning)* 11 Maart 1934: Am sterdam 93; 29 April 1934 Antwer pen 42; 31 Maart 1935: Amsterdam 4—2; 12 Mei 1935: Brussel 20; 29 Maart 1936: Amsterdam 80 en 3 Mei 1936: Brussel 1—1. Van die tien wedstrijden wonnen onze jongens er 8, verloren er één en speelden er ook één gelijk. Dat was de tijd van Bakhuys, van v. Nellen, v. Heel, Andriessen,, Smit. de Paau- wes, Wels. Twee zijn ons nog over gebleven; twee van deze „jongens" spelen morgen weer mee: Bas Paauwes en Kick Smit, terwijl bij de Belgen nog slechts één van deze spelers medespeelt: aanvoerder Bob Paverick. Ook het laatste contact vóór de oorlog leverde ons nog een 42 zege op: op 21 April 1940 in Amsterdam. Morgen zal dan voor de 66e maal NederlandBelgië gespeeld worden. Welke cijfers zullen weer toegevoegd kunnen worden aan de erelijst? Nederland 65 34 11 20 79 167—122 België 65 20 11 34 51 122—167 „De oudjes'* KICK SMIT OPSTELLINGEN KRAAK (Stormvogels) POTHARST (Ajax) B. P AA UWE KUPPEN (Feijenoord) (Sitt. Boys) HOLLEMAN WILKES ROOZEN (V U.C.) (Xerxes) (Haarlem) d. LINDEN (Ajax) DE VROET (Feijenoord) RIJVERS SMIT (NAC.) (Haarlem) Scheidsrechter: SDEZ (Frankrijk) MERMANS ^HAVES D' AGUILAR DECLEIJN (Anderlecht) (Gent) (Mechelen) DE VOS VERCAMMEN (Beerschot) (Lyra) PANNAYE (Tilleur) COPPENS LEMBRECHTS (Mechelen) (Mechelen) PUTTAERT (Union) DAENEN (Tilleur) PAVERICK (Antwerp.) BELGIS. (Voorbeschouwing: xie pag. 3).

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1