A.W: GEELS Een geruchtmakende zaak, die met een sisser afliep Bim en de verdwijning van Moneypmgp Openbare les op de Huishoudschool INVULLING Inkomstenbelasting Maar was vrouwe Justitia w rechtvaardig? Een Ieder heeft het nu langzamerhand wel vaak genoeg gehoord: er schUnt hier en daar, zo af en toe, Iets aan de zulve- ring te haperen, steeds krachtiger, steeds talrjjker werden de stemmen In het koor, dat afschaffing van de „bijzondere rechts pleging" eist en terugkeer tot de oude, •«ïormale rechtsstaat. Misschien een eis ten onrechte, waar bijzóndere omstandigheden soms bijzondere maatregelen en in&teWn- 'gen verlangen maar als een rechtsappa- raat niet tot bevrediging van het gezon- de rechtsgevoel weet te werken, dringt zich de vraag, of het middel niet er ger ls dan de kwaal, naar voren. In Alkmaar kennen wij de zo langza merhand ietwat berucht geworden affaire- Krom. Het is misschien wel interessant, dit "oude koebecstje eens uit de sloot der gerechtigheid op te vissen teneinde na te gaan, met welke dartele buitelingen het daar verzeild ls geraakt. Een late arrestatie en een voor- spoedige lnvrijheidsstelllng. Men herinnert hot zich ongetwijfeld nog: de heren Krom en Van Kuyk werden na /veel soesafr en tot bevrediging van het reeds pijnlijk beproefde rechtsgevoel «en grote schare Alkmaarders. zeer ge ruime tijd na de bevrijding gearresteerd. Zu zouden, misbruik makend van hun positie als werkgever, pressie op arbei ders hebben uitgeoefend te blijven wer ken voor hun wasserij, o.m. door middel van bedreiging met het concentratiekamp. Daar waren de verklaringen *van arbei ders, die, naar ook bewezen werd, opge haald waren van huls door leden van de ln die dagen hoogst onbetrouwbare „Ar- ^■beldspolitle", ingesloten werden op het politiebureau en vandaar vla de Arbeids beurs. evenmin een zeer betrouwbaar in stituut, teruggezonden werden naar de fabriek. De heren Krom en Van Kuyk echter hielden vol, dat zJfdaarin nooit de hand hadden gehad. „Slechte" zou aan de Ar beidsbeurs zijn doorgegeven, dat die en die was thuis gebleven Het had er alle schijn van, dat mr. Bak hoven, procureur-fiscaal bij het Bijzón der Gerechtshof te Amsterdam waar heen de arrestanten na verloop van enige tijd werden gedirigeerd hun standpunt aannemelijk achtte. Het duurde tenminste niet lang. of de belde heren werden voor waardelijk in vrijheid gesteld. Zij keer den naar Alkmaar terug. „Deduceren en combineren" De burgerij was verontwaardigd. Zij schreef deze snelle „berechting" algemeen toe aan het werk van vriendjes. Nu was het bestaan van vrienden van de heren Krom en Van Kuyk een niet fe loochenen feit. Eveneens was het een feit, dat deze vrienden zich geenszins onbetuigd hadden gelaten. En een derde lelt was, dat, waar over het algemeen het tempo van berechting der politieke deliquenten nogal wat te wensen overliet, het niet zo bijs ter lang geduurd had, voordat de beide heren weer Alkmaar's lieflijke kaasgeuren ln vrijheid konden opsnuiven. Een niet geslaagd experiment. Ia het vreemd, dat de goegemeente ver band legde tussen deze feiten? Wij ook, spraken onze verwondering uit over de gang van zaken. De verdediger - van de heren Krom en Van Kuyk, mr. Schuurman, bood daarop aan, de zaak haarfijn uit te leggen. In het onderhoud, dat volgde met de persvertegenwoordigers, slaagde hij er echter niet ln, deze geheel te overtuigen. Zelfs niet, toen hij een zeer belangrijke verklaring k décharge voorlas van een getuige, die eens deel uitmaakte van het personeel der wasse rij en wier woorden boven elke twijfel verheven waren: de bekende Illegale werkster mevr. A. K.—v. B.ipkrWKKIfTl Maar juist deze verklaring had mr. Schuurman waarschijnlijk beter niet te berde kunnen brengen. Want het ge volg was, dat enige dagen later mevr. A. K.—v B bij de P.O.D. kwam pro testeren omdatde verklaring, die zij gegeven had, niet geheel klopte met dat, wat mr. Schuurman van een pa piertje aan de Journalisten had voor gelezen! Het bleek, dat de meest ern stige beschuldiging, tot dan toe tegen den heer P Krom ingebracht, welke, Indien zij te staven was, naar alle waarschijnlijkheid onomstotelijk zijn schuldig aandeel in de onverkwikke lijke concentratiekamp-affaires vast legde, door den advocaat per ongeluk of met opzet, In de schriftelijke ver klaring was vergeten. S De houding van mr. Bakhoven. Het goed recht van een advocaat. Men kan hierover van mening verschillen. Maar het bedenkelijke van de zaak was. dat mr. Schuurman met deze en andere verklaringen décharge naar mr. Bak hoven was gegaan om een spoedige ln vrijheidsstelllng te bewerken. Wel verzekerde mr. Bakhoven ln een onderhoud, dat wij en twee onzer colle ga's met hem mochten hebben, dat deze verklaringen geenszins de doorslag had den gegeven bij het nemen van zijn be sluit, maar hij verzekerde ons ook. dat de correctie, welke mevr. A. K.—y. B. had aangebracht, in zulk een mate nieuw licht op de zaak wierp, dat, Indien haar verklaring aangevuld kon worden met nog een getuigenverklaring in dezelfde geest, dit hoogstwaarschijnlijk aanleiding zou geven tot een hernieuwd onderzoek. Een onderzoek, waarvan de uitkomst ten minste zou zijn. dat de affaire ln volle openbaarheid werd behandeld;iets wat wij juist gaarne zouden hebben gezien. En deze aanvulling kwam. Ene mej. C. U., die eveneens deel had uitgemaakt van'ïtet personeel van de veelbesproken firma, kwam weken later tilt Denemar ken terug, waar zij tijdelijk verblijf had gehouden èn bevestigde woord voor woord de zeer belastende verklaring van mevr. A. K.- Waarom wij dit relaas deden? Primo: omdat wij het wachten moe zijn en er een hekel aan hebben, van ons hart een moordkuil te maken. Secundo: omdat wij tot nu toe gehoopt hebben, dat ln deze zaak nog eens nor maal recht zou geschieden. Tertio: omdat wij een reden hebben, deze hoop te laten varen. Zijdelings vernamen wij n.L dat de heren Krom en Van Kuyk „er van af zijn gekomen met een lichte geldboete (f 1.500,-). Wij bieden de heren K. en Van X. onz® oprechte gelukwensen aan. Maar het spijt ons voor mr. Bakhoven te moeten zeggen, dat hij naar onze me ning deze affaire niet bepaald elegant heeft opgelost. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. De Minister van Oorlog heeft om trent de aanvrage om vrijstelling van de dienstplicht wegens persoon lijke onmisbaarheid betreffende den hieronder genoemden persoon de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: Petrus Everardus Rijstman, lichting 1945. Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiter lijk de TIENDE DAG na de dag dezer bekendmaking in beroep wor den gekomen door: a. den ingeschrevene, wïen de uit spraak geldt of door diens wettelij- ken vertegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegen- woordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden inge diend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar. 26 Juni 1946. De Burgemeester van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, loco-burg. VERGADERING VAKGROEPEN M. A. A. EN P. Morgenmiddag om 2 uur vergaderen de vakgroepen M. A. A. en P. in 't Gul den Vlies. Als belangrijkste punt op de agenda staat de saneringskwestie, zo dat alle assurantie-tussenpersonen er goed aan .zullen doen de bijeenkomst bij te wonen. 4» J*mf4 22. Bim was nu uitgedacht. Binnen twee minuten was hij ln de dorpsschool, waar het wonder was ontdekt. De onderwijzer gaf een uiteenzetting van het geval aan een taalgeleerde. „Glossolalle" mompelde deze. Daar hij op dat ogenblik ln Krljn's bank zat, vreesde men reeds, dat de geleerde ook door de geheimzinnige ziekte was ge troffen. Het viel mee. Glossolalle", rel de professor weer, „ls het onbewust spreken van vreemde talen „Waar ls Krijn Rebel?" riep Bim. Het bleek, dat Bim juist in de hoek stond, omdat hij iets had gedaan, wat ook aan een wonderkind niet is toegestaan. Burgerlijke stand (2« Juni 1936.) Geboren: Wllly, d. van H. Scher mer en A. J. Hop. Elisabeth, d. van J. Dingerdis en C. A. Mans. Cornells z. van D. de Ruiter en T. Dekker. Hiïle- gonda, d. van. J. Steljn en H. M. Keij- zer. Nel W. J., d. van J. P. Mulder en J. Hadders. Yvonne, d. van J. Buurs en L. Morells. Maria E.. d. van S. Jon ker en M. E. A. Weel. Gehuwd: Petrus Knijn en Alida Evers. Gerardus de Graaff en Anna Ender. Johannes J. Bleeker en Maria J Bakkum. Pieter Nieuweboer en Ca- tharlna W- van der Meulen. Antonle van Mook en Cornelia Goudsblom. Toekomstige huismoeders in actie QISTEREN werd in de Alkmaarse Industrie- en Huishoudschool een z,g. „openbare les" gegeven. Een ieder, die zich voor het werk van de leerlingen interesseert, kon van deze gelegenheid gebruik maken om eens een kijkje in het domein van de toekomstige huismoeders te nemen. In de hal, voordat men de keuken binnenging, kwam reeds een heer lijke geur aanwaaien. Onwillekeu rig zeiden de bezoekers: „ha, panne koeken". Het was dan ook een genot om een poosje in het paradijs der jeugdige keukenprinsessen te ver- In dit gebouw zullen op 3 en 5 Juli voor het Alkmaarse Tribunaal: Mej. A. B. M. Proot, J. W. Hermes, J. L. WeBtrup. dé volgende personen terecht staan F X. Netten, H. Doorn, A. J. Gijzen en Bijzonder Gerechtshof t Een „ontaarde" burenruzie De 55-jarige huisvrouw A. Greuter— Koning uit Alkmaar stond Woensdag voor de vierde kamer van het Amster damse Bij'zonder Gerechtshof terecht, omdat zij in December 1944 aan den NSB-er Moeyes verraden had, dat ten huize van P. Pannekeet een drietal zoons als onderduikers vertoefden en dat op hetzelfde adres ook twee fietsen waren ondergedoken. Zij stelde M. een beloning in het vooruitzicht als hij de ze zaak verder zou willen brengen en er voor zou willen zorgen, dat de drie zoons van Pannekeet werden opgehaald. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat de oorzaak van dit ver raad eigenlijk een ordinaire burenruzie was. De echgenote van Pannekeet had namelijk een voorraadje aardappelenen zij had hiervan aan de verdachte drie zak gegeven met de belofte dat zij (ver dachte) van een volgende zending ook een gedeelte zou ontvangen. Toen het echter zo ver kwam weigerde getuige Pannekeet aan verdachte de toegezegde aardappelen en zij verontschuldigde zich hierover, met de bewering, dat zij familie in huis had gekregen en daar om haar voorraad zelf moest gebruiken. Zoals enigszins begrijpelijk is ontstak haar „vriendin" hierover in woede en zegde de vriendschapsbanden op. Boven dien liet zij zich in die zin uit, dat zij „dat mens Van Pannekeet nog wel zou krijgen". Toen zij dan ook op zekere dag de NSB-er A. P. Moeyes ontmoette, vertelde zij hem de geschiedenis, na tuurlijk hier en daar een weinig aan gedikt. en verzocht hem dit zaakje eens ter hand te willen nemen. Bij een goede afloop (die voor de familie P. dus een slechte afloop zou moeten zijn), zou M. als beloning een pakje shag en twee zak aardappelen ontvangen. Zij scheen dus in de mening te verkeren, dat bij een arrestatie van de familie P. de voorraad levensmiddelen ter beschikking van de aanbrengers gesteld zou worden.... Het verraad heeft evenwel geen ern stige gevolgen gehad, daar Moeyes de zaak had overgedragen aan een SS-man, die óf de. kwestie heeft vergeten, óf het geval de moeite niet waard achtte. We- gens de afwezigheid van een belangrijke getuige, werd 't onderzoek in deze zaak geschorst en zal verdachte op 18 Sep tember weer voor de rechters moeten verschijnen. RAAD VAN CASSATIE. Het was een kwestie van vertrouwen Voor de Bijzondere Raad van Cassa tie te Den Haag stond Woensdag de Alkm. verpleegster Dieuwertje Rooker terecht. Zij zou min of meer onder dwang aaa de Landwacht hebben verraden waar haar vader als spoorwegman was on dergedoken. De landwachters hadden haar op erewoord beloofd geen gebruik van haar informatie te maken. Toen zij voor het Bijzonder Gerechtshof stond en de President haar verweet, dat zij deze landwadhters vertrouwde zeide zij: „U verwijt mij, dat ik de landwachters op hun erewoord vertrouwde en U gelooft ze op hun eed". Verdachte, die met maar liefst twee verdedigers ter terechtzitting verscheen, werd door haar raadslieden uitvoerig verdedigd. De procureur-fiscaal conclu deerde echter tot het verwijzen van de zaak naar het Bijzonder Gerechtshof te Leeuwarden. toeven en te smullen van de goed bereidde „drie in de pan". In verschillende lokalen werden diverse takken K?an huishoudelijk werk gedemonstreerd. De tweede primaire klas was druk bezig met naaien. Hier zaten de dames heel opgewonden pyama's te stikken, terwijl anderen de lappen stof netjes op de maat knipten, zo als de juffrouw hun heeft geleerd. Tekenles werd gegeven in het tekenlokaal, waar o.l.v. een lerares diverse kruisjes en rondjes op een velletje papier werden gekrabbeld. De muur van het lokaal lijkt veel op het „kladboek van Jantje". In het lokaal voor Algemeen Vor mend Onderwijs werd onderricht in plant- en dierkunde, geografie, rekenen, taal en zingen gegeven. Kinderverzorging. Kinderverzorgster is iets, wat de meeste meisjes trekt. Deze opleiding wordt gevolgd door oudere meisjes, die hier hun krachten kunnen be proeven in „het luieren" van een celluloid pop Vanaf hun jonge jaren hebben ze gespeeld met een dergelijk voorwerp, zodat dit geens zins moeilijkheden oplevert. Ook leren de meisjes hier de spelleiding en allerlei takken van huishoudelijk werk. De leergang „Kinderverzor ging" is zeker een der mooisten van alle opleidingen, die aan de school worden gegeven, 't Was alleen jam mer, dat wij niet in de gelegenheid waren de dames met de poppen te zien ploeteren. In een apart zaaltje, dat enigszins de indruk geeft van de afdeling Economie in het Koloniaal Insituut te Amsterdam, hangt een uitgebrei de collectie wandkaarten, die dient om de theoretische kennis der leer lingen te verrijken. Tropische hitte in een schoollokaal. Tot de hete zóne van het school gebouw behoort de strij kinrichting. Met hoog rode kleuren staan de meisjes met ijzeren bouten, waar van er pl.m. 50 aanwezig zijn, die op een gloeiend hete kachel worden ge warmd, te strijken. Alles moet keu rig in de plooi; „vooral niet kreu ken en met de meeste zorg en over leg werken" is hier het devies. Met nog rodere kleuren worden de metalen voorwerpen in de be- nedenafdeling gepoetst. „Denk er om, dat alles glimt en niets vuil wordt neergelegd", klinkt de stem van de juffrouw. Zij behoeft zich echter niet de minste zorg te maken, want de meisjes zijn zich ten volle van hun taak bewust en alles komt spiegelglad onder hun handen van daan. Voor Alkmaar en omgeving is de Industrie- en Huishoudschool van groot belang. Predikbeurten 4 ZONDAG 30 JUNI 1946. URSEM: Ned. Herv. gem., vm 10 uur ds. De Hoest. OUDORP: Ned. Herv. gem.f vm 10.30 uur ds. Loyzen. STOMPETOREN: Ned. Herv. gem., nm 7.30 uur muzikale avonddienst. Spreker ds. De Jong: zang mej. S. Delnum. Nd. Herv. Evang., vm 10 uur ds. Dikker. OTERLEEK: zie Stompetoren. GROOT-SCHERMER: Ned. Herv. gem., vm. 10 uur ds. De Jong. BERGEN: Ned. Herv. gem., vm 10 uur ds. Bierman. KOEDIJK: Ned. Herv. gem., vm 9 uur ds. Bloemhoff. EGMOND: Ned. Herv. gem., vm 10 uur ds. Roobol. Oud Kath. Kerk, vm uur vroegdienst; vm 10 uur laatdienst; nm 7 Sarie of Jantje De Alkmaarse Waagtoren heeft een prachtig klokkenspel en van dit bezit heeft de gemeente een dank baar gebruik gemaakt om op de hele en halve uren een vrolijk wijs je te laten klinken. Sedert de be vrijding horen wij nu dagelijks op het hele uur het Zuid-Afrikaanse volksliedje „Sarie Marijs" en op de halve uurslagen worden wij twaalf malen per dag en evenzo dikwijls des nachts, vergast op een brok- slukje van het Engelse volkslied, het „God save the king". Nu hebben wij niets tegen volks liederen in het algemeen en nog minder tegen resp. Sarie en God save the king in het bijzonder. Maar het wordt toch zo langzamer hand eens tijd, dat we Iets anders te horen krijgen. Per slot van reke ning is „Sarie" nog een erfenis vah het Militair Gezag. En het lijkt ons niet fair om de burgers ieder uur weer opnieuw aan die dure tijd te herinneren. Neen, dan is het beter maar dan is de grootste spoed geboden om een paar aar dige, actuele liedjes op het klokken spel te zetten. Wat dacht U van „Wie zal dat betalen?" en „Zo gaat Jantje naaT de bltoe"? UITSLAG EXAMEN R.K. LYCEUM. Voor het eindexamen, afd. H. B. S van het R.K. Lyceum slaagden de vol gende candldaten: de heren: B. Braken- 1 hoff, J. v. Hooff, J. de Moei. H. Paleari, te Alkmaar K. Broersen te Oudesluis, J. Dekker te Obdam, J. Haakman, G. Lienaers en W. Veltman te Bergen. D- Kaandorp en mej. H. Buren te Aker sloot. D. Kersemaker te Heiloo. P. Tuinman te Uitgeest. Afgewezen 3 candidaten. LIJSTEN TER INZAGE De passagierslijsten van het m.s. Sibajak, dat op 2 Juli te Rotterdam aan zal komen met 1347 passagiers aan boord, ligt in onze winkel ter inzage. In 't kort Door de Economische Dienst is proces-verbaal opgemaakt tegen meerdere personen, die zich hadden schuldig gemaakt aan het in 't zwart verhandelen van textielgoederen.®— Gisteren om 12 uur raakte een wielrijder op de Friese brug be kneld tussen een vrachtauto en de leuning van de brug. Hij brak zijn hnkerknieschijf en moest naar het Centraal Ziekenhuis worden over gebracht. Vannacht werd bij de molen van Piet een man aangetrof fen, die hevig bloedde uit een wond beven zijn rechter oog. Bij onder zoek bleek, dat de man in staat van dronkenschap verkeerde en tegen een muur was gelopen. NOG EEN! Ook de heer Jacob Dik, alhier, heeft een certificaat "Ontvangen als dank voor de aan geallieerde piloten bewezen diensten. Zes doden bij mijnontploffing hedenmorgen vond een burger aan de kant van de nieuwe weg naar Amsterdam, even over de pont, een nog niet ontplofte mijn. Hij deed daarvan aangifte bij het hoofd bureau van politie te Velsen, waar op vijf militairen van de mijnen- ruimingsdienst zich naar de bewust* plek begaven en de mijn trachtten te demonteren. Het gevaarlijke apparaat ont plofte echter, waarbij zes doden vielen, t.w. de vijf militairen en een burger, die zich in de nabijheid be vond. De slachtoffers zijn nog niet geïdentificeerd. In deze vleugel van Huize „Voorhout" heeft het parket van het Tribunaal haar Intrek genomen; de beschuldigden zul len hier hun beurt moeten afwachten. MUZIKALE RONDGANG. Ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard zal de Postharmonie Zaterdagavond om half acht een muzikale rondgang door de stad maken. Het corps zal de volgende route nemen: Kerk plein, Langestraat, Huigbrouwer- straat, Laat, Ritsevoort, Varnebroek, Lindenlaan, Nassauplein, Wester- weg, Snaarmanslaan, Spoorstraat, Doelen kluft, Koningsweg, Nieuwe- sloot, Hoogstraat, Langestraat, Kerk plein. Indiep' mogelijk zullen bij de Piussfichting en bij het Hof van Sonoy voor de ouden van dagen enige vrolijke nummers gespeeld worden. DAW I SLAAT VZV 5—2. Gisteravond ls het polo-zevental van DAW er ln geslaagd ln Pesie's Natuurbad met 5—2 van het Velsense VZV te win nen. Reeds spoedig wist Groothulzen ge bruik te maken van het feit, dat één der VZV-ers uit het water werd gestuurd, terwijl snel daarop De Wandeler door twee doorslagballen de Alkmaarders een 30 voorsprong gaf, welke nog voor de rust door de Velzenaren tot 32 werd ge reduceerd. Na half-tlme zorgden Slikker en De Wandeler voor een veilige 5—2 voor sprong, waarmee het einde kwam. D.A.W. I (dames) verloor met 40 van het VZV damesteam. Hefloo. GEMEENTERAAD Morgen komt de gemeenteraad van Heiloo om 8 uur in vergadering bijeen. Als belangrijkste agendapunt komt in behandeling het verzoek van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs tot het stichten van een een school. Advertentiën Ongeh. pers- zoekt EENV. SLAAPK. met bewassing. Prijs tot 5 p. w. Liefst omtrek Singel. Br. nr. B 793 bureau DVA. Welke pension-houder ie genegen zijn GEHELE PENSION beschikbaar te stellen voor keurige dames en heren, werkzaam zijnde in een groot winkelbe drijf hier ter stede. Gaarne brieven met vol ledige inlichtingen onder no. .221 bureau DVA. KOSTHUIS GEVRAAGD in Alkmaar van Maandag tot Zaterdag door jongeman, G.G. Brieven onder no. 4126 bureau van dit blad. ONGEMEUB. KAMER met kookg. op g. stand te Alkmaar te huur voor Dame of Heer, b- b. h. h. Brieven onder no. 4127 bureau DVA- WONINGRUIL. Aangeboden: Ruim HUIS in Broek op Langedijk. Gevraagd HUIS te Alkmaar- Brieven FIJNHEER, N.-Nie- dorp B 96. WONINGRUIL. Benedenhuis goede stand in Den Haag in ruil voor wo ning in Alkmaar of- omlig- plaats. Brieven onder nummer B 786 bureau DVA. WONINGRUIL. Woning C-stad bev. kamer ensuite. 2 slaapk. en 2 zol- derk. voor grotere wofcing. Br. nr. 2212 bureau DVA. WONINGRUIL. Wie ruilt mooie ruime wo ning te Den Oever Wierin- gen, rand Wieringermeer, voor dito woning te Bergen. Heiloo of Alkmaar. Br- no. 4123 bureau van dit blad. HEEFT U JAPONNEN OF ANDER NAAIWERK (geen verstel). UW adres is: A. KOOIJ, Bove-nweg 302, St. pancras. LOUISE ZIT NIET OP JE NAGELS TE BIJTEN Maar verzorg ze uitstekend Parfumerie B R U N 8^ beeft Nagellak-crême Nagellak, alle kleuren Nagelwater Nagellak afhaalwater Nagelriem -crème Nagel wit-Nagelglans Nagelscharen Nagelvylen, groot en klein Nagelreinigers Polissoirs. De SPECIAALZAAK AAN 'T VERDROVKENOORD 84, ALKMAAR. Dagelijks verkrijgbaar JONGE HENNEN. Alle soorten. P. BIJL, Wognumsebuurt 17 Tel. 2466. GOED TEHUIS gezocht voor een klein soort hondje. SCHUTTEN, Ewislaan, M 10b. Hellpo. TE KOOP: EEN W. TROUWJAPON, m. 42. oude kw. Kennemer- straatweg A 238, Heiloo. Te koop prima spelend PHILIPS RADIO. Koedijk 8. TE KOOP: 8 TUINSTOELEN h f 8.— per stuk. 2 TAFELTJES 8 per stuk- Bergerweg 32. Bergen. TE KOOP AANGEBODEN. JONGE HENNEN, Witte Legh. en R. I. R H. SCHOLTENS, Heeren- weg F 238, Heiloo. WIE IS GENEGEN WINKEL of gedeelte van woning te verhuren, voor verkoop van textiel of zelf standig verkopen in Gem. Zuid- en Noord-Schermer, liefst Driehuizen. Br. onder nr. B 882 bureau DVA. NIEUWE DAMESHOED voor bejaarde dame. Anjelierstraat 21. Wendt U voor -de tijdige van Uw aangiftebiljet tot het ACCOUNTANTSBUREAU Waerdendelstraat 3, Alkmaar. TELEF. 4394 Te koop aangeboden: Een meisjesinantel lft 7-8 j. en 1 p. Jong.sch. rat 36. Anjelierstraat 3, Alkmaar. Een 1-pers. wit gesch. ledikant m. springbak 155,-, eiken buffet fllO,- I tafel leerd. blad 80x100 f 22.50, 9- en 8-tree's trap f 7.- en f 9.- en haardfauteuil f 35.-. Te bevr.: G. de Wit, Schoutenstr. 17. Een wandelwgentje en een p. hoge schoentjes mt 32. A. Godijn, Kerkelaan H 69 Heiloo.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 2