Britse troepen steken de Bekassi over Tegenstelling te Parijs over de procedure op 29 Jul S.D.W. bijna 2e klasser; Alcmaria degradeert Limburgia slaat Aiax: 5—2! MONNÖCgMj VRIJ ZONNIG. Licht tot half bewolkt, droog weer, overdag matige wind tussen Noord en Noord-Oost. Iets warmer. MAANDAG 8 TDL1 1946. 2c Jaargang "No. 230-424. Directeur: M. J. Roggeveen. Wnd. Hoofdredacteur: A. H Hommersom Redacteur .stad: G. W. M. Wlllems. kmaarder DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE. STICHTING „DE VRIJE ALKMAARDEl" Redactie ea Adm.s Achterdam M, tel. 2274. Advertentle-afd.t Langestraat II, teL MV Er dreigt een ernstig conflict t# ontstaan in het brandstoffenbedrijf, vol gens de Centr. Bond van Transportar beiders. Volgens deze bond zou de vak groep detailhandel in brandstoffen" wei geren de ook door haar redelijk gevon den nieuwe regeling van loon- en ar beidsvoorwaarden voor de brandstoffen- werkers in te willigen Weer pogingen iot onivoeringen gRITSE troepen ztfn Zaterdag de rivier Bekassi overgetrokken. Deze rivier ls sedert de Britten de Westelijke oever op 12 Juni hebben bezet, de Oostelijke grens geweest van het bezette gebied van Batavia. De bezetting van de Oostelijke oever werd uitgevoerd met inachtneming Tan de voorwaarden, die zijn neergelegd in een overeenkomst met Indonesische vertegenwoordigers, waarbij bepaald is, dat indien de extremisten voortgaan Bet de geailiëerde troepen moeilijk te maken, het gealHëerd opperbevel zich het re<At zou voorbehouden, elke nodig actie op de Oostelijke oever te ondernemen. BHANS zijn door de republi- keinse zender Djokjakarta offi cieel de namen bekend gemaakt van hen, die beschouwd worden als de ^mannen achter de schermen" bij de ontvoering van Sjahrir c.s. Onder hen bevinden zich Tan Malakka. Soebardjo en Mohammed Yamin. Weer een kidnap-poging. Eén van Sjalynr's meest trouwe Volgelingen, minister Sjarifoedin, is In de ochtend van de 3e Juli te Soerakarta ontvoerd. Bij de scher mutselingen, die ontstonden tussen de lijfwacht van Sjarifoedin en de kidnappers, slaagde Sjarifoedin er in een pistool te pakken te krijgen, Waarmede hij den chauffeur be dreigde en dezen dwong hem in vei ligheid te brengen. Sjarifoedin is nu in veiligheid, zijn twee lijfwachten werden gedood. Opnieuw aanslag op Sjahrir? Volgens Hadji Agoes Salim, (flerminister van Buitenlandse Zaken van het republikeinse kabinet, zou Sjahrir op de 3de Juli voor de twee de maal ontvoerd zijn bij zijn aan komst op het vliegveld te Soera- kaTta. Een aantal mannen van the „Buffel (Banteng) leger" wachtte Op hem, terwijl tegelijkertijd andere leden van dit „Buffelleger" poogden Sjarifoedin te ontvoeren. Hierop werd een reeks arrestaties Vertrouwen en wantrouwen in de Westindische delegatie In Willemstad zijn de meningen verdeeld over het standpunt van de Westindische delegatie, die op het ogenblik in Neder land vertoeft. Negen kiesverenigingen van de Katho lieke Partij xan Curajao, hebben Vrijdag J.l per radio een boodschap naar Neder land gezonden, waarin zij verklaren ach ter mr. Da Costa Gomez te staan en te protesteren tegen het door het bestuur van hun partij, aan prof. Romme, de voor- Bitter der KVP, gezonden telegram. Dit bestuur had medegedeeld het niet eens te zijn met de door de delegatie aan de Koninglr^overhandigde petitie. Daarentegen hebben enkele leden van «le Curagaose Staten aan mr. Da Costa Go mez medegedeeld, dat zijn verklaringen niet in overeenstemming zijn met het aan hem gegeven mandaat. Sport in scheervlucht A t h 1 e t i e k. Slijkhuis heeft bij de Internationale wedstrijden te Rotterdam twee nieuwe Nederlandse records gevestigd. Op de 6000 meter klopte hij den Zweed Ander- sdn ln 14.34.4. daarmee zowel het record over deze afstand als over de 3 Engelse mijl verbeterend. De 100 m. was voor 8cholten in 10.9 voor den Zweed Strand- berg, Blok won de 400 m. van den Belg Brancart in 49.7 sec. Tijdens wedstrijden te Antwerpen won de Engelsman Barclay de 100 m. in 10.5 sec. Voetbal. Het Zweedse elftal zegevierde gisteren met 71 te Stockholm over de Zwitsers. Dinsdag 6 Aug. zal de zaak Donhuy- zen. de BW-speler, die naar aanleiding van een ..gevecht" ln de wedstrijd NAC-BW tot f 100 boete subs. een maand, met een proeftijd van 3 Jaar. werd verordeeld, in hoger beroep te Den Bosch voorkomen. Wielrennen. De ronde van Italië is gewonnen door Bartall. Arte van Vliet won de Grand Prix van Parijs; 2. Gérardin; 3. Scherens. Het Schevenings Wielercriterium ls gewonnen door Theo Middelkamp, die de 100 km ln 2 uur 22 min. 46 sec. aflegde Tweede werd Steenbakkers. Kleefstra won de amateursrit voor Van Beek uit Oostzaan. Zwemmen. Nederland heeft het eerste duel met de Zweden en Denen te Amsterdam ge wonnen. Hoewel de herennummers voor de Zweden waren, brachten de vele over winningen van de Ned. dames onze land genoten genoeg punten op. Het Zweedse poloteam won van Nederland met 3—2. Deze zelfde zwemmers zullen a.s. Vrijdag en Zaterdag in Pesie's Natuurbad, tussen Bergen en Alkmaar,T)pnleuw tegen onze landgenoten uitkomen in door D.A.W georganiseerde wedstrijden. Tennis. Vier van de 5 Wimbledontitels zijn naar Amerika verhuisd. Alleen het he renenkelspel was voor den Fransman Pétra. Tot voorzitter van het Ned. Olym pisch Comité ls gekozen lult. kol. Pahud de Mortanges. verricht, waarmee men heden nog voortgaat. Salim verklaarde, dat de „coup d'état" blijkbaar goed was voorbereid, doch dat de opstandelin gen zich niet bewust waren geweest van de sterkte van de republikeinse regering. Later werd door het republikein se ministerie van Voorlichting dit verhaal tegengesproken. Sjahrir toch optimistisch. Sjahrir heeft Zaterdagavond voor de radio verzekerd, dat de Indone sische strijd voor de vrijheid in de nabije toekomst stellig met succes bekroond zal worden. Italiaanse protesten over Triest In vele Italiaanse steden zijn Zaterdag grote protestdemonstraties gehouden te gen het besluit der „Grote Vier" om Triest te willen internationaliseren. In optochten werden borden meegevoerd, waarop vermeld stond: „Triëst en Ju- lisch Venetië aan Italië". Deze meetings zijn door alle partijen georganiseerd. Ook te Triëst kwam het tot protesten. De geailiëerde politie verdreef de beto gers met tnaangasbommen. ONRUST IN JERUZALEM. Gewapende Britse troepen, ondersteund door tanks en pntserwagens, patrouilleren door de met prikkeldraad afgezette straten. GEEN BELEGDE BROODJES ZONDER BON MEER? De belegde brrodjes-zonder-b< paradijzen hebben misschien hun tijd gehad. De verkoop dezer heerlijkheden geschiedde op zo grote schaal, dat in zeer vele gevallen de 'distributiemaatregelen werden over treden. Voortaan zal aan een beperkt aantal broodjeswinkels toewijzingen voor brood worden verstrekt, maar voor het vlees en de kaas, die de broodjes aantrekkelijk maken, zal de consument bonnen moeten afge ven. Tenzij ook deze bepaling wordt ontdoken! STEEDS BETERE VANGST. De goudschat groeit aan. Steeds meer staven goud geeft de Nieuwe Waterweg prijs. Het aantal is thans reeds gestegen tot tien. De vijf laatste staven kwamen in één dag naar boven. Wordt vredesconferentie een „rubberstempel" 7 op de Parijse Conferentie heeft Molo- tof er Zaterdag op gestaan, dat de vier ministers het eerst eens worden over de procedure, welke bij de komen de vredesconferentie gevolgd zal moe ten worden. De andere drie ministers verzetten zich daartegen, omdat, zoals Bevin zei, „de afgevaardigden ter con ferentie zelf dienden te beslissen langs welke lijnen zij wilden werken." Molotov verwierp ieder ander voorstel met de uitroep: „Een rubberstempel machine": de Sowjet-minister vreest n.1. dat 't beeld van de vredesconferen tie in een „rubber-1 oei" zal" worden vastgelegd. Verwijt van Bevin. De Engelse minister Bevin zeide, dat Molotov zich niet aan zijn belofte houdt. De afspraak, aldus Bevin, was geweest, dat de drie andere ministers de Italiaan se betalingen aan Rusland goedkeurden in ruil voor Molotov's goedkeuring voor Sowjets eisen Duitse bezittingen op in Oostenrijk De opperbevelhebber van de Sowjet- russische bezettingstroepen in Oosten rijk, kol-generaal Koerasof, heeft be paald, dat „Duits eigendom in Ooste lijk Oostenrijk, in overeenstemming met het besluit van de drie mogendheden ter Berlijnse conferentie, eigendom ge worden is van de Sowjet-Unie als ge deeltelijke schadevergoeding voor de door de Duitsers in Sowjet-Rusland aan gerichte schade". Door deze order wor den alle bestaande aandelen van de be troffen maatschappijen geannuleerd. De fabrieken, die Sowjetrussisch eigendom worden, zullen geëxploiteerd blijven worden onder inachtneming van de Oostenrijkse wetten. De Oostenrijkse kanselier, dr. Figl, heeft er op gewezen, dat voor de uit voering Van deze order een schriftelijke opdracht v^n de gehele geailiëerde com missie D bevelhebber der Amerikaanse be zettingstroepen. generaal Clark, heeft zich gereserveerd over het Sowjetplan uitgelaten. IN SCHEERVLUCHT De Franse regering heeft wederom studiebeurzen voor Nederlandse stude renden en kunstenaars beschikbaar ge steld voor hun opleiding ln Frankrijk; zij bedragen 5000 fr. per maand en om vatten tevens vrijstelling van college- en examengelden. Aanvragen voor 15 Augustus bij min. van O.. K. en W indienen. Hilversum wordt de laatste tijd on veilig gemaakt door een dief, die ln vrouwenkleren op een fiets rondrijdt en zodra hij zijn kans schoon ziet dames van hun tas berooft. II de datum van de conferentie ,Wij hiel den ons aan ons deel van de afspraak, doch nu schijnt u op uw deel terug te willen komen." De vier ministers scheidden Zaterdag zonder tot een oplossing te zijn gekomen. 21 LANDEN OP 20 JULI NAAR PARIJS. De namen van de 21 landen, die deel zullen nemen aan de Parijse Vredes conferentie op 29 Juli a.s. zijn: Austra lië, België, Brazilië, Canada, China, Tsje- cho-Slowakije, Ethiopië Frankrijk, Griekenland, Nederland, Brits-In- dië, Noorwegen, Nieuw-Zeeland. Polen. Rusland, Zuid-Afrika, de Oekraïne, Gr.- Brittannië, de V.S., Wit-Rusland en Joe goslavië. Tegen beruchten „Verwalter" twaalf jaar geëist Een rijke oogst aan provisie gelden J. P. Everout, de beruchte mJkelaar uit Amsterdam, die tijdens de bezetting als „Verwalter" drie duizend huizen, die toe behoorden aan Joodse Nederlanders, heeft beheerd en vervreemd, alsmede hypothe caire vorderingen van Joden heeft geli quideerd, stond Zaterdagmorgen voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam te recht. Getuigen, van wie meer dan een met „boter op het hoofd" noemden bedragen, die Everout met zijn practijken aan provi sie heeft opgestreken, zij liepen in de hon derdduizenden. Volgens een accountant was de netto provisie f 1.076.000.—. Er bleek uit de stukken, dat Everout zelf verzocht had Verwalter te mogen worden. Schaamteloos verklaard hij: „Ik zag re geen kwaar in, ik wilde de hulzen goed beheren." Naast deze functie heeft verdachte ook nog die van Landwachter bekleed. Bo vendien was hij een verrader. De advocaat-fiscaal, mr. W. P. Bakho ven, eiste 12 Jaar gevangenisstraf, waar van 10 Jaar door te brengen in een Rijks werkinrichting. De uitspraak op 30 Juli a.s. REVOLVERBANDIETEN SCHIETEN OP C.C.D.-AMBTENAREN 0 Uit een auto, die Zaterdagnacht, bij Leiden door controleurs van de CCD werd achtervolgd, is met een revolver van zwaar kaliber het vuur geopend op de achtervolgers Een der kogels doorboorde de voor ruit en een CCD-controleur kreeg gplinters van het glas in beide ogen. Hij is ernstig gewond 1* het ziekenhuis te Leiden opgenomen. Eb, «uto met de revolverbandie ten is ontkomen. Zestig Engelse Journalisten maken thans een trip door Nederland. Prins Bernhard ls met zij# vliegtuig gisteren op TXb Bourget" bij Parijs ge land. Hij heeft generaal Piollet en kolo nel Pierre Michel Levy Nederlandse on derscheidingen verleend. DISTRIBUTIENIEUWS. GEEN KOUSENBONNEN MEER. Met ingang van heden kunnen alle soorten kousen en sokken door het pu bliek worden gekocht tegen afgifte van het voorgeschreven aantal textielpunten zonder bijvoeging van kousenbonnen. Bon a van VA 510 U hiermede ver vallen. Deze maatregel duidt geen groter aan voer van de betrokken goederen aan. De puntenwaardering is als volgt: Normale kousen, sokken, sportkousen 4 punten per paar. Onderkousen, ongeminderde (stan daard-) dameskousen, sk'.sokjes, baby- en kleuterkousen en -sokjes 2 punten per paar. Geldigheidsduur itepbonntn. De bonnen voor huishoud- of toilet zeep 430 en 930 Algemeen zijn geldig tot en met 13 Juli a.s. Klompen. Tot en met 13 Juli kunnen klompen worden aangevraagd bij de plaatselijke distributiediensten. Vetsmelters en ar beiders van suikerfabrieken komen thans ook in aanmerking. P r 0 s van vroege aardappelen. Men wordt er opmerkzaam op ge maakt, dat vroege aardappelen ten hoogste 16 ct. per KG. mogen kosten (thuisbezorgd 17 ct.). Als hogere prijzen worden gevraagd, gelieve men de prijs- contróle op de hoogte te stellen. Politie contra Mirin Dajo DE FAKIR MAG ZIJN KUNNEN NIET VERTONEN. Onze beroemde faktr-van-eigen-bodem, Mirin Dajo. wilde Zaterdagavond ln Am sterdam ln het Victoria-hotel een demon stratie geven. Maar de 150 genodigden, o.w. talrijke geleerden en persvertegen woordigers. waren vergeefs gekomen. De politie had er bezwaar tegen, dat de de monstratie zou worden gehouden. Men heeft het nog op andere plaatsen gepro beerd, maar telkens Intervenieerde de po litie. Was zij bang, dat door teveel wonderen haar prestige zou inboeten? Stel U voor het straatschooiertje dat betrapt wordt op belletje-trekken of ander kattekwaad en den bars-snauwenden dienaar van de sterke arm spottend toeroept: Hüüü! Die diender denkt zeker dat-le Mirin Dajo is. 'k Ben voor jou toch niet bang, hoor-le? en 'm vervolgens de plaat poetst? Maar Mirin Dajo wordt miskend. Hij wil noch een sensatienummertje zijn voor de massa, noch de boeman van de Jeugd. Het enige w_t hij wil, ls, naar hij zegt, de mensen ervan overtuigen, dat er een geestelijke wereld boven cte materiele staat. Daarom alleen doorboort hij zich met allerlei gevaarlijk steektuig. Maar wij kunnen niet vinden, dat Mirin een ware profeet ls. Want het zijn geen offers, die hij brengt. Hij weet van te voren, dat al die «elfmoordpoglngen mis lukken, het kost hem blijkbaar geen moeite zich op alle mogelijke manieren te doorboren en pijn doet het hem he lemaal niet, J» LANDGENOTEN UIT RUSSISCHE KAMPEN KEREN TERUG. «r Dezer dagen wordt een transport van ruim 100 Nederlanders uit de door Rus land bezette gebieden van Oostenrijk ver wacht. De namen der repatriërenden zijn nog niet bekend. Mijnramp eist acht doden Zaterdagochtend vroeg heeft zich in d« Staatsmijn Wilhelmlna te Heerlen een mijnontplofflng voorgedaan, waardoor acht man het leven hebben verloren. Drie personen werden zwaar gewond, enige lichtgewond. o Aanvankelijk dacht men, dat de ramp aan vijf mensen het leven had gekost. In de loop van Zondag werden er echter meer doden gevonden en geborgen en zijn gewonden ln het ziekenhoia overle den. De minister van economische zaken, dr, G. W. M. Huysmans, onder wien het mijnwezen ressorteert, heeft van zijn me deleven doen blijken en liet zich gere geld op de hoogte houden van de laatste berichten over deze ramp. Het Staatstoezicht op de mijnen stelt ee" diepgaand onderzoek in. Motorrenner reed op publiek in Tijdens de gistermiddag te Stadskanaal gehouden motorraces verloor Schone- veld uit Groningen, op een motor van de 500 c.c.-klasse, de macht over zijn stuur en reed met grote snelheid op het publiek in. Een zevental personen werd daarbij ernstig gewond. Een jongetje van zeven jaar liep een gevaarlijke hoofdwond op. Schoneveld zelf brak een been. De wedstrijden werden onmiddellijk gestaakt. Weer een stap verder Naar wij vernemen, zal met ingang van 21 Juli a.s. voor de auto bussen een Zondagsdienstregeling in gevoerd worden. Wij komen hier nog nader op terug. - Voetbal VOETBALUITSLAGEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Limburgia—Ajax 5—2 Heerenveen—NEC 4—3 NAC—Haarlem 1—2 DISTRICT I. Promotie 2de klasse. TOG—'t Gooi 2—1 Promotie 3de klasse. Zaandijk— Alcmarla Victrlx 53 SDW—HRC 1—1 Kenn. 4—3 Promotie 4de klasse. Watervogels— Zaanlandla 0—1 DISTRICT H Promotie 2de klasse. Unitas—VUC 1—2 DISTRICT III. Promotie- en Degrada tie-competitie. Tweede klasse. Rigtersbleek—Labor 1—0 PECVitesse 1—0 DISTRICT IV. Promotie- en Degrada tie-competitie. Tweede klasse. Hel mond laGoes 2—1 DISTRICT V. Eerste klasse. GVAV—Sneek 1—1 HET dreigende degradatiespook, dat reeds het gehele seizoen Alcmaria als een schaduw had gevolgd, is voor de withemden sinds Zaterdagavond geen spook meer, doch bittere werkelijkheid, want de laatste kans, het aller laatste stroohalmpje. ging in Zaandijk verloren door de 53-nederlaag. Alcmaria degradeert dus na een seizoen vol pech uit haar oude vertrouwde omgeving naar een lager niveau. Het is jammer, heel jammer voor het Alkmaarse voetbal in het geheel, want Alcmaria. de Boys moge het mij, overzichtschrijver, vergeven, was toch eigen lijk de club met traditie, de club. die de voetbalsport in onze Kaasstad hoog hield en gedurende lange jaren op fraaie wijze. Wie herinnert zich niet meer de tijd van Jan Elfrink, van Jo Bos en zovele anderen, wier namen door neel Nederland bekend waren? Nu ls v°orbij. Alcmaria is derde Kennemere 4 3 0 1 12—5 klasser en 't zal ervaren, dat *t niet B.F.C 4 2 11 12—10 gemakkelijk is om uit die klasse weer All. Weerb 4 112 10—0 in de tweede klasse terug te komen: Leerdam 4 1 0 3 6—18 In de derde klasse vooral heerst een geweldige „struggle for life" en de goede clubs verdringen elkaar daar om in het (voor hen dan altijd) tweede klassewalhalla te komen. Vraag dat maar aan Zaandijk. Helder enz. Maar wij zijn van één ding overtuigd: n.1,. dat dit verblijf van de withemden in de derde klasse slechts een tijdelijk verblijf zal zijn. want spelers, trainer en supporter» met het energieke be stuur als promotor zullen er zorg voor dragen, dat Alcmarla reds volgend sei zoen een ernstige poging zal wagen om hef verloren terrein te herwinnen. Withemden. allemaal het beste been- He voor om dit doei »e bereiken. De andere wedstrijd tussen HRC en SDW is in een gelijk spel geëindigd en dit betekent voor de Amsterdammers vrijwel ze>er h«*t tweede klasseschap De stand luidt hier. SDW 5 3 11 8-4 7 Zaandijk 5 2 2 1 8—6 6 H.R.C 5 13 1 9—10 5 Alcmaria 5 0 2 3 7—12 2 In de andere afdeling is Kannemers gestruikeld in Bussum tegen BFC. Met 43 bleven de Bussummers in de meer derheid en behielden daardoor hun kansje om alsnog Kennemers de voet dwars te zetten. Nog hebben de rood- hemden één punt voorsprong, maar er resteeert nog een zware uitwedstrlid tegen A.W., terwijl ook de thuiswed strijd teg?n Leerdam niet onderschat mag worden, want de Leerdammers wonnen gisferen met 2—1 van A.W. De kunpoenscompetitie. He? büjkt meer en meer dat van een Westelijke suprematie geen sprake is. Ajax. dat Woensdag nog met 3—1 van Limburgia had gewonnen, ging nu in Brur.ssum kansloos ten onder. Met niet minder dan 52 bleef Limburgia in de meerderheid, daarmee revanche ne mend voor de in Amsterdam geleden nederlaag. Het Ls daar in Limburg kwaad kersen eten! Ook Heerenveen ..nam" de nederlaag in Nijmegen niet en juist zoals ver leden week werd de thuiswedstrijd in het Friese Haagje in een overwinning omgezet. Het werd dtmaal 4—3. We hebban de grote verrassing tot 't laatste bewaard, want de enige club, die nu niet eens aan de leiband van „thuis winnen", „uit verliezen" wilde meelopen was het onberekenbare Haarlem. In de laatste minuut van de strijd stelde Kick Smit de zege veilig en met 2—1 moest NAC het onderspit delven Hiermede staan de roodbroeken alle wisselvalligheid en de 8—0 neder laag tegen Ajax ten spijt, stevig boven- Haarlem Ajax N.A.C, Heerenveen N.E.C. Limburgia 6.. 4 1 14—15 9 3 16—11 6 3 8—9 6 3 16—19 6 3 17—16 5 4 13—14 4 Naar de tweede klasse, ïn afd. I is 't Gooi evanals al haar medezusters de degradatie nabij, TOG slaagde er in met 2—1 in het Stadion over de Hilversummers te zegevieren, hetgeen ons eigenlijk gezegd van de Gooïers wel wat tegenvalt. AFC 2 1 1 0 3—1 3 TOG 2 10 1 3—4 't Gooi 2 0 11 1—2 1 In district II herstelde VUC zich heel aardig door in Gorkum met 2—1 van Unitas te winnen. De club van Wel6 is door dit resultaat vrijwel kansloos geworden. Excelsior 2 2 0 0 7—1 4 V.U.C. 2 10 13-42 Unitas 2 0 0 2 1—6 0 In het Oosten ging Rigtersbleek op 't goeode pad voort door esn zij het wel wat magere 1—0 zege op Labor. De verrassing was hier de tweede neder laag van Vitesse tegen P.E.C., dat daarmede de ernstigste concurrent van Rigtersbleek werd. Rigtersbleek PEC Vitesse Labor 3 3 0 0 3 2 0 1 8—2 6-5 7—6 3—11 In het Zuiden is Goes over Helmon- dia op het laatste ogenblik gestruikeld, want de Helmondenaren slaagden er in de Zeeuwen met een 2—1 nederlaag huiswaarts te sturen en daarmede zelf de beste papieren in handen te krijgen In het Noorden ten slotte is de zaak op een oor na gevild LSC en Friesland speelden puntloos tegen elkaar gelijk, waardoor 'LSC definitief degradeert, maar waarmee tegelijk Friesland ook vrijwel haar laatste kansje verspeelde. Emmen zal gelachen hebben! Emmen 2 2 0 0 6—1 4 Friesland 3 111 2—3 3 LSC 3 0 1 2 2—6 1 Naar de derde klasse In de strijd om een plaats in de der de klasse, speelden Watervogels en Zaanlandia (dat dus toch definitief on deraan staat, dit in tegenstelling met het door ons gelanceerde bericht van Woensdag jl.) in Den Helder tegen el kaar. De Zaankanters wonnen met 1—0 en schakelden daarmee de Heldersen zo goed als uit. Alw. Forward 2 2„ 0 0 4—1 4 Zaanlandia 2 10 1 1—1 2 Watervogels 2 0 0 2 1—4 0 In 3C wordt, zo als reeds gemeld, om de onderste plaats een halve competi tie gespeeld tussen DTS. Terrasvogls en TYBB. DTS en Terrasvogels speel den Zondagavond in het Sportpark te Alkmaar gelijk (2—2^ KATHOLIEKE JOURNALISTEN WEER IN EIGEN ORGANISATIE. Zaterdag is te Utrecht de katho lieke journalisten-organisatie her* rezen, thans onder de naam Katho lieke Nederlandse Journalistenkring. De statuten zijn grotendeels ge lijkluidend met die van de pas her rezen Nederl. Journalistenkring. Voorzitter is L. Hanekroot te Am sterdam Tennis Districtskampioenschappen Gebrek aan tijd was oorzaak, dat de finales voor de Distnctskampi- oenschappen Tennis in het District Noord-Holland Noord Zondag nog niet gespeeld konden worden. Het grote aantal deelnemers en het te laat beginnen op Zondag morgen was hier de oorzaak van. In het dames-enkelspel wist mej. A. de Wit in twee sets te winnen van mej. Pranger: 64, 63. Mej. Koppen versloeg, eveneens in twee sets, mej. Brandse met 64. 61, zodat volgende week de eindstrijd dus gaan zal tussen de dames De Wit en Koppen. De finale heren-enkelspel zal gaan tussen Van Leyden (Kromme nie) en Deetman (Alkmaar), daar de Beverwijkér v. d. Bliek het te gen den sterken Van Leyden moest 1 afleggen in twee sets: 62. 75 en Deetman in een half uur tijds den jeugdigen Bos uitschakelde met 62, 6—3. Het dames-dubbel: Mevr. v. Baas- bankMej. v. Amerongen, won in drie sets van Mëvr. Schuurman Mej. Koppen: 57. 65, 64, en in het gemengd dubbelspel konden de heer en mevrouw Schuurman niet tegen het snelle en tactische spel van mej. Prangerv. d. Ploeg op, die in een hoog tempo hun tegen standers in twee sets met 64, 61 uit de strijd sloegen. In het heren-dubbelspel werd in de avonduren de wedstrijd van de dag gespeeld tussen de Alkmaarse favorieten SchuurmanDeetman en de gebroeders Van Leyden uit Krommenie. Nadat de Alkmaarders enige tyd vóór hadden gestaan, kwamen de twee gebroeders snel opzetten en na de veertiende game was er voor de Alkmaarders geen houden meer aan. De eerste set wonnen de Van Leyden's met 97, waarna spoedig nummer 2 volgde: 6—2. De organisatie van deze wedstrij den is perfect geweest, doch een voL eend jaar zal het aanbeveling ver dienen om vooral bij een zo grote deelname wat meer aandacht aan het tijdschema te schenken. Het is nog niet bekend of de fina- les a s. Zaterdag of Zondag gespeeld zullen worden. Alkm Bridgeclub kampioen- Gisteren zijn te Utrecht de lands kampioenschappen van de Neder landse Bridgebond eehouden. De Alkmaarse Bridgeclub be haalde het kampioenschap der 2de klasse. Het team bestond uit de he ren: C, Schoorl, A. Visser, D. G.\ Weissenborn en J: Pie. Deze prestatie is des te opmerke lijker als men weet, dat naar dit kampioenschap niet minder dan 1200 bridgers (300 teams) hebben gedon gen. MOOIE PRESTATIE VAN „DE KAASKOPPEN". Zes leden van de .Kaaskoppen" namen deel aan de nachttocht van 6 op 7 Juli uitgeschreven door WSV „De Lat" te Amsterdam over een afstand van 70 K.M. Alle Alkmaarders volbrachten de tocht in 11 uur. Deze wedstrijd was tevens de laatste training voor de a.s. Vierdaagse waaraan wordt deelgenomen door 17 leden der „Kaaskoppen", o.w. 4 dames.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1