'^ZONNEKm Niet fraai Herstelbetalingen en vrije Donau-vaart noodzakelijk voor ons land Drie verkeersongelukken in één etmaal Twee doden bij Schagen; drie bij Scherpenzeel Engelsen besteedden reeds 143.000.- voor Alkmaar Weer grasbaanraces op het Sportpark NOG STEEDS KOEL. Wisselende bewolking, enkele bui tjes, koel weer, meest matige wind tussen Zuid en West. VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1946. 3e Jaargang No. 239-453. Directeur: M J. Roggeveen. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. Ikmaafdei' DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE. STICHTING „DE VRIJE ALKMAARDER'' Redactie en Adm.: Acbterdam 20, tel. 2274. Advertentle-afd.: Langestraat IS, tel. 3071. Truman's kabinet heeft het plan voor een Wcreldvoedselraad verworpen. Het viiegdekschlp „Karei Doorman* is naar Engeland vertrokken. 'f (dewi) Men weet, dat bij de candidaat- ttelling voor de gemeenteraadsverkiezin gen in een aantal gemeenten in ons land enige laatkomers hun lijsten niet sagen aanvaard. Dat was in de eerste plaats voor de betreffende partijen in de verschillende gemeenten afwisse lend CPN, KVP en P\'dA niet erg aangenaam. Daarnaast echter zou in de ze gevallen de nieuw te kiezen gemeen teraad moeilijk een afspiegeling kunnen worden genoemd van de politieke wil van de burgeri m zouden de politieke verhoudingen ernstig scheef worden ge trokken. Wij denken in dit geval aan Nijmegen, waar de KVP het slachtoffer was (van eigen nalatigheid overigens, zo als het bestuur dezer partij ronduit toe geeft). Hier echter zou de politieke wil van verreweg de meerderheid der bur gers niet tot uitdrukking kunnen worden gebracht. Voor de KVP, maar eveneens voor de partijen, die wèl de raad zouden moeten vormen, een weinig begerens waardige positie. In de overige gemeen ten ligt de zaak in wezen niet anders. Er was dus wel enige reden om naar «en weg te zoeken om uit de impasse te geraken. Nu heeft deze zaak echter verschillen de kanten en zij is te ingewikkeld om al te lichtvaardig tot de uitspraak te komen: „Nu dan moeten zij alsnog maar meedoen!" De kieswtt, als iedere wet, stelt nor men. Normen, die willen zij hanteer baar zijn naar de letter moeten wor den opgevat. Zo bepaalt de kieswet óók gedurende welke uren op een daarvoor aan te wijzen dag candidatenlijsten voor onze vertegenwoordigende lichamen moeten worden ingeleverd; te weten tus sen 9 en 16 uur. Biedt men een lijst op een ander tijdstip aan, dan moet deze du9 formeel wettelijk worden geweigerd, ongeacht b.v. de oorzaak van een te late inlevering. Op aandrang uit en buiten het parle ment werd door minister Beel intussen naar een oplossing gezocht" en daartoe een „noodwetje" bij de Tweede Kamer ingediend. De bedoeling van dit wetje is de candidaatstelling opnieuw te doen plaats hebben, waardoor ook de late broeders kunnen meedoen. Ronduit gezegd: wij vinden deze pro cedure niet bepaald mooi. Noodwetge ving, met de bedoeling incidenteel de normale wetgeving aan te vullen of bui ten werking te stellen, is steeds een dubieuze zaak en mag o.i. uitsluitend toepassing vinden in zéér belangrijke gevallen. Deze urgentie was naar onze mening bier niet aanwezig .Ook de Kamer was blijkens veler uitlatingen huiverig voor deze operatie. Dat zij toch tot aanvaarding van het wetje besloot, be tekent slechts, dat men tenslotte het le ven sterker achter dan de leer, d.w.z. de verkiezingspraktijk liet prevaleren boven de formele wetgeving. Het is hier niet de plaats om te be togen op welke wijze er staatsrechtelijk een dans op het slappe koord moest worden tedaan om dit „noodwetje" uit te broeden. "Wij wijzen er alleen op. dat men - ondanks verzekeringen van rege ringszijde van het tegendeel naar ons gevoelen voor de toekomst een gevaar lijk precedent heeft geschapen en daar naast de eerbied voor de wet niet heeft versterkt. Wij hadden gaarne een charmanter op lossing gezien. Deze is niet fraai. „De vrijheid vlagt" Op de Grote Markt te Haarlem, die tijdens de feestan ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan dezer stad in een openluchttheater is herschapen, werd Dinsdagavond de eerste van een reeks •pvoeringen gegeven van het histo rische spel. „De vrijheid vlagt" van Dr. P. H. Schroder, onder regie van Lou<s Saalborn Het spel, dat de ge schiedenis van het beleg der stad van 1572—1573 door de Spanjaarden, weer- geest, vormt met het passende décor, het middeleeuwse stadhuis op de ach tergrond. een treffende gelijkenis et de strijd van de achter ons liggende jaren. Onder de vele bezoekers bevonden zich: de minister-president, Dr. L. J. M, Beel en diens echtgenote, de com missaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, Baron Dr. J. E. de Vos van Steenwijk, de heer M. A. Reinalda, burgemeester der stad en verschillende leden der gemeenteraad. Aan het slot der avond werden ver schillende medespelenden bloemen aan geboden, waarbij de wethouder van Kunst, de heer A. Geluk een woord van hulde en dank bracht aan allen, d'e tot het welslagen van dit spel hebben bijgedragen. Export van tomaten naar Engeland De export van tomaten naar Enge land is weer opengesteld. Nadat op 1 Augustus de Engelse regering geen verdere invoer van tomaten uit Ne derland toeliet, dreigde de binnenland se markt te worden overvoerd, waar door wellicht grote hoeveelheden van dit product vernietigd hadden moeten wordsn. Besprekingen tussen de beide regeringen hebben ertoe geleid, dat de uitvoer van tomaten naar Engeland weer met ingang van 9 Augustus kan worden hervat. De minimum deviezen opbrengst is vastgesteld op f 36,90 per 100 kg, franco grens- De Ned. belangen te Pa ijl •DE belangrijkste economische belangen van Nederland draaien om twee vraagstukken: de herstelbetalingen en het instellen van vrijheid van scheepvaart op de grote rivieren van Europa en voorzover het om de problemen gaat, die thans op de Parijse Vredesconferentie behandeld zullen worden, in het bij zonder om de Donau. Nederland heeft gedurende de oorlog een groot aantal schepen verloren: het wil nu betaling of ver vanging van deze schepen om z0n handelsscheepvaart zo spoe dig mogelijk te herstellen", aldus de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken en leider der Nederlandse delegatie op de Vredesconferentie mr. C. G. W. Baron van Boetzelaer van Oosterhout in een interview met Reuter. Van Boetzelaer over het „ijzeren gordijn" JJE minister wees er voorts op, dat ons land vitaal belang heeft bij de verschillende aspecten der vredesver dragen, die in de nu volgende fase van de conferentie in behandeling zullen komen, hoewel Nederland slechts in feite met Italië, en niet met Hongarije. Eulgarije, Roemenië en Finland in oor log is geweest. Wat de Donau-vaart betreft, merkte Baron van Boetzelaer nog op, dat naast de handel overzee Nederland voor de oorlog een groot aandeel had in de Europese binnenvaart. Nederlandse schepen bevoeren alle grote Europese waterwegen. Deze handelsvaart is nog niet hervat: deels door zuiver zakelijke omstandigheden, zoals nog niet her stelde hayeninstallaties, en deels door het zogenaamde „ijzeren gordijn", dat volgens den minister de gebieden In de Perzische regering protesteert te Londen BRITSE TROEPEN MOETEN BASRA VERLATEN. De Perzische regering heeft geëist, dat de Brits-Indische troepen onmiddellijk uit Basra, een haven aan de Perzische Golf, zullen worden teruggetrokken, al dus een officiële mededeling te Teheran. De Britse troepen zijn, volgens de Engelsen, naar Basra gezonden wegens de activiteit der vakverenigingen in het gebied der door de Britten geëxploiteer de oliebronnen. Volgens Iraanse kringen is de poging der Engelsen om in over eenstemming met de Sowjet-Unie deze petroleumvelden te internationaliseren, nog niet geslaagd. AMERIKAANS CREDIET AAN JAPAN. De regering van de V.S. zal Japan een crediet van 30.000.000 Ameri kaanse dollars verlenen, terwijl Korea op 25.000.000 dollar crediet kan rekenen; het crediet wordt voor dertig jaar gegerven. Een klein ge deelte wordt besteed voor de aan koop van Amerikaanse leger- voorraden door Japan. Sowjet-lnvloedssfeer afsluit van die van West-Europa. Evenals zijn Engelse en Amerikaanse rollega's legde onze minister er de na druk op, dat „het neerhalen van dit ijzeren gordijn" van het grootste belang zal zijn bij de komende besprekingen". Voorts tracht de Nederlandse delegatie door de stem der kleine naties te doen horen in de toekomst, wanneer de vredesverdragen met Duitsland en Ja pan ter sprake zullen komen precedenten te voorkomen, aan welker ontstaan men geen deel gehad heeft. Geen Arabieren naar de Ronde Tafelconferentie?, Het Arabische Hoge Comité zou gewei gerd hebben vertegenwoordigers *.e zen den naar de Ronde Tafelconferentie over Palestina, die de Engelse regering eer daags wil beleggen. Van de zeven tot de Arabische Liga behorende landen hebben slechts vier de Engelse uitnodiging aan vaard. Egypte, het belangrijkste land, heeft tot nu toe geen antwoord gegeven. De gehele Arabische wereld zou het plan, om van Palestina een federatie te maken, verwerpen. Gevecht op leven en dood". Een wanhopig „leger" van 15.000 ver plaatste Joden, die sinds het einde van de oorlog langzamerhand Italië zijn bin nengekomen, trekt thans naar de havens aan de Italiaanse kust, als voorbereiding tot „het gevecht op leven en dood" met de Britse strijdkrachten om de immigra tie ln het Heilige Land, De jongste be richten, dat de Britse marine alle Illegale schepen zal tegenhouden en de Immi granten naar Cyprus zenden, hebben een koortsachtige stemming onder de Joden teweeg gebracht. DOODSTRAFFEN IN BELGIë Belgische militaire gerechtshoven hebben tot 1 Juni 1946 3.759 dood straffen voor oorlogsmisdaden uit gesproken. Hierbij zijn 2.454 von nissen bij verstek. Slechts 102 von nissen zijn tot nog toe ten uitvoer gebracht. IN SCHEERVLUCHT De tabak is ln België van de bon! By de Weense gemeenteraadsverkie zingen behaalden de socialisten 217, de katholieken 50 en de communisten 12 zetels. De Flevo-race 19^». De start der boten van de Drakenklasse in de haven van Enkhuizen op de tweede dag van de race. A. In ioiaal zes gewonden Donderdag om half vier heeft on der de gemeente Oude-Niedorp bij Schagen een ernstig verkeersonge val plaats gehad, waarbij twee do den te betreuren waren. Een vracht- vagen van de marine op weg naar Den Helder kwam in botsing met een lichte bestelauto, waarin geze ten waren de bandenhandelaren L. S^_uit Alkmaar en J. de B. uit St. S. uit Alkmaar en J. de B. uit St. litaire wagen deed krachtige pogin gen om de botsing te voorkomen, maar de totaal links van de wèg rij dende bestelwagen schoof als het ware onder de zware vrachtauto, die door de schok kantelde. De lichte bestelwagen werd totaal ver brijzeld en de beide inzittenden op slag gidood. S. werd uit de wagen geslingerd en kwam op het rijwiel pad terecht, terwijl de. B. zodanig tussen de brokstukken bekneld raakte, dat hij eerst na een uur ge ïdentificeerd kon worden. Het is een wonder, dat de inzit tenden uit de militaire wagen er zo goed afkwamen. De chauffeur, die de botsing zag aankomen, raakte in de cabine bekneld, waarbij hij ge wónd werd. De naast hem zittende officier kwam met de schrik vrij. Drie personen, die achterin waren gezeten, werden door elkaar geslin gerd, waarbij een van hen een arm brak. De personen, die voordien de be stelauto hadden zien rijden, ver klaarden, dat deze met grote snel heid reed en over de weg slingerde. De bestuurder van de bestelwagen verkeerde onder de invloed van sterke drank. Medische hulp was terstond aanwezig en kort na het ongeval regelde de rijkspolitie het verkeex#Hulp van de Marine te Den Helder arriveerde een uur na h^ ongeluk, waarna kon worden over gegaan tot het vrijmaken van de verkeersweg. Tegen een boom gereden. Woensdagmiddag heeft op de Rijksstraatweg UtrechtArnhem na bij Scherpenzeel eveneens een auto ongeluk plaats gehad, waarbij drie doden en twee zwaar gewonden wa ren te betreuren. Tengevolge van het feit, dat de stuurinrichting van een personen-auo, afkomstig uit Helmond, defect raakte, vloog de wagen, met een snelheid van circa 55 km tegen een boom en geraakte in brand. Inzittenden van een juist passerende wagen wisten de brand te blussen. De botsing was zo hevig, dat drie slachtoffers, o.w. de Moeder Overste en de directeur-geneesheer van het ziekenhuis te Helmond, werden ge dood. Autobotsing bij Tpcnburg Op de Rotterdamse weg bij het vliegveld Ypenburg kwamen Don derdag twee personenauto's in bot sing. Een der wagens raakte blijk baar in de bocht de beheersing over het stuur kwijt en botste op een van de tegenovergestelde richting ko mende auto. Hoewel beide auto's zwaar wer den beschadigd, liepen de beide be stuurders nagenoeg geen verwondin gen op. Twee liftende dames uit Den Haag, die zich in de eerste auto bevonden, werden echter met ern stige verwondingen naar Antonius- have te Voorburg overgebracht. Overeenstemming over het fruit Aan de moeilijkheden, die waren oitfptaan ten aanzien van de voor genomen distribtutie van fruit, is, volgens het A.N.P., thans een eind gekomen. Vertegenwoordigers van de klein handelaren in fruit hebben over eenstemming bereikt met de over heid. Aan de bezwaren van de detail listen is de regering zoveel moge lijk tegemoet gekomen. De geldigheidsduur van de aan gewezen bonnen^ is inmiddels ver streken <8 Augustus), zodat hier omtrent nog nadere mededelingen zullen volgen. VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR AARDAPPELBONNEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de geldigheidsduur van de aardappelbonnen 401 en 901 ver lengd is t/m 17 Augustus. H.o n k b a 1. AMSTERDAM SLAAT LIVERPOOL Dinsdagavond heeft het Amsterdam se honkbal-negental te Liverpool een 10—6 overwinning behaald op een negental uit deze Engelse stad. Deze wedstrijd heeft de Nederland se Honkbalbond aanleiding gegeven om nauwer contact aan te knopen met de Engelse honkbalbond. Als resultaat hiervan zal waarschijnlijk in Mei 1947 een internationaal tref fen tussen Nederland en Engeland plaats vinden. NEDERLANDSE FUNCTIONARISSEN BIJ DE UNO. Vier llchamm, welke deel uitmaken van de organisatie der Verenigde Na ties, hebben thans Nederlandse voor zitters, nl. de Veiligheidsraad (Van Kleffens), het wetenschappelijk en technisch comité van de commissie voor de atoomkracht (prof. H. A. Kra mers), de commissie van deskundigen van de Veiligheidsraad (Beelaerts van Blokland) en de commissie voor de toelating van nieuwe leden (R. Fack.) „Ondergedoken" telefoon toestellen inleveren m Gedurende de bezetting en ook na de bevrijding zijn talrijke telefoontoestel len door het publiek eigenmachtig in bezit genomen. Van deze toestellen waarvan voor de wederopbouw van ons land dringend behoefte bestaat, is 'n groot aantal nog niet aan den recht- matigen eigenaar, het PTT-bedrijf. te ruggeven. Mogelijk denkt men op de ze wijze sneller aan een telefoon-aan sluiting te komen. Dit is geenszins het geval; integen deel, na 1 September a.s. zullen be zitters van deze „ondergedoken" tele foontoestellen strafrechtelijk vervolgd worden. Voor die datum kunnen zij nog bij de telefoondienst of bij het post- kantoor ter plaatse worden ingeleverd. Waar blijven de rapporten over het AlkmaarBath comité Geen ponden beschikbaar gesield voor Noodschouwburgsloelen J^EEDS LANG bevreemdt het ons, dat er rondom het Alkmaar Bath Comité een enigszins geheimzinnige sfeer heerst en dat de bezigheden van dit comité zo angstvallig „en petit comité" worden gehouden. De zo gewaardeerde hulp, die de bevolking van Bath aan Alkmaar verleent, is een aangelegenheid, die de gehele bevolking van Alkmaar aangaat en niet alleen binnen de grenzen van een bepaalde kring moet blijven! WIJ ontvingen van den heer El[ Prins, lid van het „Alkmaar Comit- tee" te Bath, het volgende schrijven: „MORCOMBELAKE". St. Anthony's Cottage. August, 2nd, 1946. Geachte Redactie, In de afgelopen weken hebben me voortdurend vragen bereikt te Bath van Alkmaar, of het „werkelijk waar is", dat het „Alkmaarse Comité" te Bath gelden heeft beschikbaar gesteld voor de aan koop van bijna duizend theaterstoelen voor de Alkmaarse Noodschouwburg. Ik heb de vragen met een categorisch „neen" beantwoord. Nu bereikten me echter enkele exemplaren van uw blad van de 9de Juli met een bericht dien aangaande Mag ik deze quaestie in uw blad beantwoorden? Het „Alkmaar Committee" te Bath heeft nog een bedrag van 1700 voor Alkmaar beschikbaar (bijna 17,000 gulden) De andere 43,000 gulden zijn al voor Alkmaar besteed, en men verwacht hier, dat de rapporten dien aangaande aan de Alkmaarse be volking zijn voorgelegd, "evenals het resulaat der verdeling van de 7 ton uitstekende tweedehands kleren van allerlei aard. Alkmaar en omstreken Of de wens ver wezenlijkt kan worden, is onbekend. Het lijkt me gewenst dit bericht openlijk mee te delen, omdat het „Alkmaar Com mittee" van Bath over enkele weken de gast van Alkmaar zal zijn. Uit dit voorstel ziet men de geest, waarin de gelden zijn gegeven Het komt me te- wenst voor, dat zij, die gelden besteden in Alkmaar op dezelfde wijze zijn inge steld. Een briefschrijfster schreef me: „De mensen in het Zuiden hebben nog geen stoelen om op te zitten, en wij denken aan de luxe van schouwburg- stoelen". Men dient ook niet te vergeten, dat Engeland voldoende gebombardeerde schouwburgen heeft om theaterstoelen te kopen. Men doet dat nog niet. omdat men andere dingen meer urgent acht Tot mijn spijt kan ik niet met het „Alkmaar Committee" naar Nederland komen, anders had ik niet kostbare ruimte in uw kolommen opgeëist. Met dank voor uw vriendelijkheid, Hoogachtend, Uw dw ^r(w.g.) E PRINS, Het is te betreuren, dat de Alkmaarse bevolking op deze wijze moet worden ingelicht en dat dit niet is geschiedt bij De gelden rijn veieameld voor Alk- ">°nde he' Alkmaarse_Comlté zeil maar, en ter leniging van de oorlogs- nood. Daar de Bank of England op het ogenblik aankoop van bouwmaterialen en meubelen van de verzamelde gelden bij decreet heeft verboden, is het be richt alleen aL om die reden onwaar Het Comité in Bath. waarvan ik dee! uitmaak, overweegt de aanschaffing van 'n. mobieL Tbc-bestrijdingsapparaat voor DOE HET NU! De patiënten van de lighallen kijken reikhalzend uit naar hun eet huisje. Stort Uw gaven aan de bekende adressen. Alkmaarse Boys naar H.S.C. C De Alkmaarse Boys zetten op Zondag 18 Augustus a.s. het nieuwe voetbalseizoen in met een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Noordelijke eersteklasser H.S.C. uit Hoogezand De Groningers zullen op Zondag 1 September een bezoek aan Alkmaar brengen om de return wedstrijd tegen de rood-witte Alk- maarders te spelen. Voor de Boys, die de nieuwe competitie met een goed-getrainde ploeg ingaan, zijn de wedstrijden tegen deze eersteklassers uitsteken de oefenmatches. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Rudi, z. van Klaas Valk en Maria M. Boersen. Anna, d. van Johannes W. van Oosterhout en J. Luijken. ONDERTROUWD: Albert E. Gelline en Elisabeth J Kiin- kert. Johan Houtenbos en Geertje Mans. Gijsbertus Buur en Maria C. Keijsper. Simon Koster en Trijntje Timmerman. Gerrit van Oort en Alida C. de Haas. Piet van der Hulst en Bontje Elias. Eilert D. Dieperich en Anna M Kleijmeer. Dirk Canrinus en Flisabeth van der Veen. Bernardus A. Bisselink en Johanna B. Frazer. Stephanus van Geelen en Gretha van Slooten Adrianus L. W. Kempen en Tekla M. Breed. Lourens Pepping en Agatha Bruin. Petrus Rietveld en Cornelia J. van der Baan. Eldert H. Dlrks en Adriana C. Middeldorp. Jo hannes Cnossen-en Jansje van Rebergen. OVERLEDEN: Jacoba Akerboom, 65 jaar, gehuwd met L. Verdwaald. EEN VORSTELIJKE GIFT. Namens de Contactcommissie Midden stand voor het behoud van de Kaas markt is dezer dagen door de heren C. W. Keysper. D. Davelaar en P. A. de Boer een chèque van 3500 aangeboden aan fièt college van B, en W. van Alk maar, die deze gift met grote dankbaar heid voor de gemeente heeft aanvaard. Het is ten zeerste toe te juichen, dat de Middenstand op deze wijze blijk geeft het Gemeentebestuur te steunen in zijn pogen om de kaasmarkt te behouden. Hevige ontploffing bij V. D. Wanneer men dezer dagen de Laat passeert, valt onmiddellijk het aantal toeschouwers op, dat voor een der eta lages van V. D. staat. In deze etalage houdt de regerings voorlichtingsdienst een kleine expositie van die voorwerpen, welke grote rampen veroorzaakten tijdens de oorlog. Bom men, granaten, en andere explosieve stoffen zijn daar tentoongesteld. Op zeer duidelijke wijze wordt er op gewezen, dat alle door onvoorzichtigheid van burgers ook thans nog rampen veroor zaakt worden door deze voorwerpen. Laat 'n ieder hier eens een kijkje ne men. Niet alleen om al de interessante voorwerpen te bekijken, die daar ten toongesteld zijn, maar ook om er nog eens duidelijk aan herinnerd te worden, wat de gevolgen zijn van onvoorzichtig heid met oorlogstuig. JVq zes jaar: Morgenmiddag 2.30 uur de start een onderbreking van zes jaren zal morgen weer het gedaver der motoren te beluisteren zijn in het Gem. Sportpark, want om half drie vangt bet 25ste grasbaanevene- ment aan. Het is aan de bezielende leiding van de Alkmaarse Ver. voor Vreem delingen Verkeer te danken, dat voordien altijd deze wedstrijden konden worden georganiseerd en Alkmaar had wat dat betreft een prima reputatie. Het was zelfs zo, dat Alkmaar de beste naam op dat gebied had. En hoewel het nu alweer zes jaar geleden is, dat grasbaanraces kon den worden georganiseerd, is de b& langstelling voor deze sport zeker niet verflauwd. Dat hebben we kun nen constateren in Hoorn, waar bij na 15000 toeschouwers de openings „races" bijwoonden, terwijl later ook op Duindigt en andere plaatsen van ens land de belangstelling enorm was. Extra treinen. Om dus de te verwachten toeloop goed te regelen, heeft de VW uit gebreide maatregelen getroffen om het verkeer in goede banen te lei den. In overleg met de Ned. Spoorwe gen zijn een tweetal extra treinen ingelast, komende uit de richting Amsterdam en Haarlem, zodat het toch al drukke vacar.'. Ie verkeer niet extra belast zal worden. Het is dan ook wel aan te nemen, dat we Zaterdag een record aantal toeschouwers in het Sportpark aan wezig zullen zien, temeer daar reeds nu in voorverkoop zeer veel kaarten zijn verkocht. De voorverkoop adressen zijn: Sig.mag. C. de Grand, Waagplein en in Hoorn: Sig.mag. Nauta, Vee markt. Er is nog iets, dat we niet onver meld kunnen laten, n.1. het feit, dat aangezien ditmaal de deelnemers veel hogpre eisen stelden, de VW niet alleen in staat was het finan- ciëel risico te dragen. Het tweetal heren, dat zich hiervoor garant stel den, en aldus 'n steentje bijdroegen om deze races weer in ere te her stellen, verdienen dan ook de dank hiervoor. Ook onder de deelnemers is de animo zeer groot en de allerbeste ri ders uit Nederland doen mee. Zo noemen we o a. Hartman, v. Aart- sen. Rehorst, Moeke. Iesberst en de Graaf. Ook de Alkmaarder Dupont zal een heftig woordje in zijn klas se, de 125 cc., meespreken, 't Interessants zal natuurlijk wel weer de strijd van de senioren in de 350 en 500 cc. zijn, daar hier biina alle favorieten aan de start verschij nen en ook in de andere plaatsen in deze klasse reeds verschillende felle duels zijn geleverd.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1