Oude Balkanperikelen te Parijs Bulgarije en Hongarije over hun fascistische tijd De taak der pers Truman keurt nieuw compromis voorstel goed - Nieuwe Bonnen Arie Vooren trok er met Bartaii op uit Philips opent montage-afdeling in Sittard Euwe heeft met Botwinnik en Smyslov de leiding Hulpagent schiet zijn a.s. schoonvader neer MAISON HUIBERTS ANTOINE DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1048 WZOMOTjSt AFNEMENDE BUlïGHEID. In de ochtend en voormiddag plaatse lijk mist. Overigens meest licht tot halfbewolkt met voornamelijk in het binnenland nog hier en daar een re genbuitje. Zwakke wind. Iets hogere temperatuur dan vandaag. !<k JSMMM Directeur: M. J. Bogaeveen. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. kmaarder DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORD HOL, LAND SE PERS 1045 LO. Bedsotie en Adm.: AchtenSam 20, teL 2Z74.Advertentie-af(L: Langestraat 15, tel. 3971. De geprojecteerde Amerikaanse lening aan Frankrijk, groot vijf miliioen. dollar, heeft reeds de goedkeuring van „de tech nische dienst der bank voor internatio nale opbouw en ontwikkeling", aldut meldt Agence France Presse. Arie van Vliet won de internationale sprintwedetrijden voor professionals, die Dinsdagavond te ZfJrieh verreden werden. Strijd om grensgebieden Griekse gedelegeerde op de Parijse Vredesconferentie, Constanlin Tsaldaris, heeft gisteren een heftige aanval gelanceerd op Bulgarije, nadat de vertegen woordiger van dit land Koelisjef getracht had de daden van zijn fascistische land genoten te verblaren uit overmacht Uit de aanval van den Grieksen minister bleek, dat de wederzijdse beschuldigingen vooral betrekking hebben op het grens gebied tussen de beide landen: de straf, die de Grieken eisen, komt neer op een verlies voor Bulgarije van dit geb'ed, de verlichting die Bulgarije vraagt, op een behoud van deze streek voor dit land. Ook Hongarije kwam zich verdedigen bfl monde van den premier Gyoengyoesy. Ook deze vertegenwoordiger protesteerde, al deed hü het minder heftig dan Koe lisjef, tegen gebledsafstand, i.c. Transsylvanië aan Roemenië. De Bulgaren werden ten slotte enigermate gesteund door Polen en Oekraïne, Waarbij speciaal Griekenland het moest ontgelden. JjEXICO heeft de uitnodiging om alsnog aan de Parijse Vredes- ccnfrentie deel te nemen, aangeno- inen; het land zal vertegenwoordigd worden door den Mexicaansen am bassadeur te Parijs. Ook Oostenrijk heeft verzocht ge hoord te worden en wel over de kwestie van do Oostenrijks-Ita liaanse grenzen. Pools protest te New-York. Michalofsk; de Poolse afgevaar digde in de Veiligheidsraad der UNO te New-York, heeft verzocht de in williging van het verzoek van Transjordanië als lid van de UNO te worden toegelaten, uit te stellen Hij grondt zijn verzoek op de over weging, dat het verdrag van Trans jordanië met Engeland, waarin be paald wordt, dat Engeland aan Transjordanië financiële steun zal verlenen in ruil voor het recht troe pen in het land gelegerd te houden en munitie aldaar op te slaan, er niet op wijst, dat Transjordanië be- a? twoordt aan de voorwaarden voor de erkenning als souvereine staat <n.> (dewi)' Het zal duidelijk zijn, dat ook voor de pers het dienen der Waarheid, hoe ook begrepen, enkel kan plaats hebben door een gebondenheid aan 2lch. zelf. Iedere gebondenheid aan iets oi iemand anders kén funest zijn. Daarom dient naar onze opvatting de pers.los te staan van welke invloed °°h Zelfs van synchrone stromingen, die in grote lijnen dezelfde doeleinden nastreven. Dat impliceert geen controverse Maar haar verantwoordelijkheid is krachtens haar roeping een ondeelbare. Zij kan deze noch geheel, noch ten dele over dragen of delen met anderen. Steeds heeft zij haar eigen weg te gaan. Haar eigen leven te leiden. En uit eeri diep roepingsbesef haar paedagogische taak te volbrengen. Zo slechts kan zij zuiver blijven tegenover invloeden van buiten. baar dubbel dienende taak van profeet en priester-zijn dient de pers te ver vullen door een zo objectief mogelijke berichtgeving en door het geven van geestelijke leiding. Het is schijnbaar voor de hand liggend, dat de pers zich bezig houdt met ob jectieve berichtgeving. Toch moeten wij bns niet verhelen, dat objectiviteit in absolute zin enkel een ideaal is. waar heen onverpoosd moet worden gestreefd, maar dat overigens de neiging vertoon*, gelijk de horizont, steeds verder terug te wijken. Nuchter gezegd: absolute ob; jectiviteit is onmogelijk. Deze objectivi teit toch moet door mensen worden nagestreefd. Zij kan dus contradictio in terminis nooit meer zijn dan een „subjectieve" objectiviteit, een poging tot objectivering. Even belangrijk neen, belangrijker dan de taak nieuwsbrengster te zijn, ls de geestelijk leidinggevende taak van de pers. Over deze taak is veel gerede, twist; is ook veel misverstand gerezen Men kan deze taak op twee manieren benaderen, n.1.: door het verkondigen van geestelijke waarheden, die men bindt aan instellingen buiten de pers gelegen en door het wekken van een eigen onafhankelijke geestelijke inhoud; het scheppen van een eigen geestelijk milieu. Beide standpunten hebben hun recht; zij zijn alleen geheel tegengesteld in hun uitwerking. Tot de eerstgenoemde groep behoren die persorganen, die hun geestelijke Instelling binden, hun geestelijke leiding ontlenen aan een min of meer georga niseerde religieuze, maatschappelijke of politieke overtuiging. Zij zijn in de eerste plaats verkondigers van de geestelijke overtuiging dier cor_ poraties. Zij zijn ten opzichte daarvan ook gebonden. In ware zin „vrij" zijn deze organen echter niet. Men mag de betekenis en de invloed van deze wijze van geestelijk leiding geven zeker niet onderschatten. Deze geestelijke en bovenal propagandistische macht is niet gering. De invloed in goede of kwade zin groot. Het ideaal van de pers echter is abso luut „vrij" te zijn, d.w.z. slechts ge bonden aan zich-zelf. En in dit opzicht heeft zij dan de grootst mogelijke consequenties te betrachten. Want en dit moet vast staan deze geestelijke onafhankelijkheid mag nooit ontaarden In wispelturigheid; in een opportunisme van het allooi „God zegene de greep!" Ook in het beleid van de onafhankelijke pers dient lijn te zitten. Zij zal niet mogen schuwen de consequenties van haar onafhankelijkheid en einde toe te dragen. Uit eigen impulsen streeft zij een benaderen van de Waarheid na Deze onafhankelijke taak wil o.a. ons blad vervullen. Over de wijze waarop het dit wil doen. spreken wij nog in het volgende artikel, Churchill kan ook van sigaren afblijven! Onder de „nalatenschap" van Her- mann Göring bevonden zich negen luxe kistjes sigaren van tien stuks eik- De sigaren waren 20 cm. lang, ver vaardigd uit de edelste tabakken en iedere sigaar was voorzien van een schitterend uitgedost bandje, dat in gene dele kon afsteken bij de glans van Görings uniformen. Ieder kistje was voorzien van de mededeling „Spezial angefertigt für Reichsmar- schall Hermann .Göring". Eén van deze kistjes was onlangs terecht ge komen bij een bekenden Rotterdam- sen restaurateur, die het begrip „si gaar" onmiddellijk met de naam Churchill combineerde. Via een van de Stafofficieren van Churchill werd het exceptionele kistje den beroem den Britsen staatsman aangeboden, die het gaarne in ontvangst nam en enige dagen geleden een brief terug zond. Churchill besloot dit eigenhan dig ondertekend schrijven aldus: „I shall keep these cigars as an interesting curiosity." (Ik zal deze sigaren als een opmerkelijke curio siteit bewaren). Nieuw plan voor Palestina Britten behouden milifaire bases •ptUMAN, de president der V. S. heeft zijn goedkeuring gehecht aan een compromis-voorstel inzake Pales tina „als basis voor discussie" met Joodse en Arabische vertegenwoordi gers. Het plan is door Acbeson, waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, op gesteld, na consultatie met vooraan staande vakkundigen, o.w. dr. Gold man, lid van 't bestuur van het Joods Bureau voor Palestina. Het is door Truman naar Attlee ge zonden met de opmerking, dat indien deze voorstellen als basis voor discussie met Joden en Arabieren zouden worden gebruikt, de V. S. „hun morele steun" zouden verlenen. Volgens dit plan zouden de Joden ge heel Galilea en Negeb, de Arabieren de centrale Jordaan-Samaria provincie met de haven van Jaffa krijgen. Er zou ge streefd worden naar een uiteindelijke beëindiging van het Britse mandaat en de volledige onafhankelijkheid van de nieuwe Joodse staat. Echter zou er in voorzien worden, dat de Britten bij voortduring het gebruik van bases aan de Middellandse Zée zouden genieten. Concentratiekamp Cyprus. De eerste Joden zijn gisteren in het concentratiekamp op het eiland Cyprus gearriveerd. Te Haifa is het opnieuw tot heftige vechtpartijen gekomen tussen de Britse politie en demonstrerende Joden, die il legale schepen met Joodse immigranten opwachten. Irak tegen V.S. inmenging De regering van de Arabische staat Irak, die weigert met de Joodse afge vaardigden over Palestina te confereren, heeft tevens de V. S. het recht ontzegd in Palestina tussen beide te komen. Vol gens Irak hebben de V. S. zich openlijk vóór de Joden en tegen de Arabieren verklaard. Bonnen voor metalen keukengerei Het Centraal Distributiekantoor deelt ons mede, dat met ingang van 18 Aug. 3A de bonnen 506 en 606 algemeen recht geven op bet kopen van meta len keukengerei De bonnen hebben een waarde van twee punten. Zij blij ven voorlopig geldig en kunnen ln combinatie met eventueel later aan te wijzen bonnen of met speciale punten „keukengerei extra" worden gebruikt. De speciale punten „keukengerei extra" uitgevoerd in rode of in blau we kleur, blijven tot en met 14 Sept. ber geldig. Ten slotten wordt medege deeld. dat zij. die voor 18 Februari jl. in het huwelijk zijn getreden of zich zelfstandig hebbzn gevestigd thans voor een aantal punten voor metalen keukengerei in aanmerking komen, voor zover zij nog geen punten hebben ontvangen, Voorinleverin gsbon sinaasappelen Zoals reeds is gemeld aal aan kin deren, geboren in 1942 of later 500 gram sinaasappelen worden verstrekt. In verband hiermede dient men bon 007 algemeen bij een detaillist in groente en/of fruit in te leveren uiterlijk op Donderdag 22 Augustus. Voor de 2e helft van de 9e periode 1946 (18 tot en met 31 Aug.) geeft elk der volgende bonnen het recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB. KC 608: 486 t-m. 400 brood 800 gram brood 491 brood 400 gram brood 494 boter enz. 125 gram boter 495 boter enz. 375 gram margarine of 300 gr vet 505 suiker 500 gram suiker 496 algemeen 100 gram bloem 497 algemeen 200 gram kaas 498 algemeen 250 gr. jam, stroop enz 499 algemeen 50 gram cacao 500 algemeen 50 gram thee 501 algemeen 100 gram koffie 502 algemeen 250 gram zachte zeep B 94 reserve 1600 gram brood C 94 reserve 800 gram brood B 95 reserve 100 gram kaas BONKAARTEN LA, LB, LC 608: 413 vlees 100 gram vlees 414 vlees 400 gram vlees A 76 melk 2 liter melk B 76, C 76 melk 5% liter melk BONKAARTEN KD, KE 608: 986. 987 brood 800 gram brood boter enz. 250 gram boter 995 boter enz. 125 gram margarine of 100 gram vet C05 su'ker 500 gram suiker 996 algemeen 100 gram bloem 997 algemeen 100 gram kaas algemeen 250 gr. jam. stroop enz. algemeen 50 gram cacao 0C! algemeen 250 gram zachte zeep D 94 reserve 800 gram brood E 94 reserve 500 gram rijst, kindermeel of kinderbiscuit BONKAARTEN LD, LE 608: 913. 914 vlees 100 gram vlees D 76, E 76 melk 6 liter melk TABAKSKAARTEN ENZ.: T 43 2 rantsoenen tabaksartikelen en 2 rantsoenen sigaren van minder dan 18 cent per stuk of een pak je „Pax" kerftabak van 40 gr. V 43, V 44 100 gram chocolade en/of suikerwerken y 43 2 rantsoenen tabaksartikelen X 44 100 gram chocolade eafof suikerwerken MARGARINE OF VET NAAR KEUZE. Margarine en vet zal men in den ver volge naar keuze kunnen kopen. De :«%inen 495 boter geven derhalve recht op 875 gram margarine of 300 gram vet, de bonnen 995 boter op 125 gram mar garine of 100 gram vet Desgewenst kan men op een bon voor 375 gram marga rine jof 300 gram vet zowel margarine als vet kopen, en wel in de volgende hoeveelheden: 250 gram margarine en 100 gram vet of 125 gram margarine en 200 gram vet. AARDAPPELEN. De bonnen voor aardappelen zullen afzonderlijk worden aangewezen. De bonnen voor melk zijn geldig tot en met Zaterdag 24 Augustus a.s. Voor de week van 25 tot en met 31 Augustus zullen voor tabak, melk en aardappelen nog bonnen worden aangewezen. EXTRA VLEES. Deze week is wederom 100 gram vlees extra beschikbaar, zodat men in totaal 500 gram per veertien dagen ontvangt. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vijdag 16 Augustus worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vlees en melk, waarop eerst met Ingang van Maandag 19 Augustus mag worden gekocht. Te Groningen is het Staunlon-wereldschaaktournooi begonnen. ,De partij, welke dr. Eu we tegen den Canadesen schaakmeester Yanofsky, speelt, schijnt onzen landgenoot nogal hoofdbrekens gekost te hebben. Ned. Wielrenuuccessen bij Ztifich Goede plaatsen voor Scbulte en Boeyen in zwaar criterium DE Nederlandse wielrenners, die zich op het ogenblik in Zwitserland bevinden om zich voor te bereiden op de wereldkampioenschappen, oogstten de laatste dagen grote successen. Zo vestigde Schnlte de aandacht bU Zürich op een zeker moment op*zich door bijna een minuut voorsprong te nemen. Hij werd echter ingelopen. De einduiislag werd: 1. Kaers (België), 104 km. in 2 uur 39 min. 38 sec gemiddelde snelheid 39.853 km.; 2. Bini (Italië); 3. Kint (Bel gië) 5. Schulte; 6. Boeyen. Ook in de zware wegwedstrijd om de Grote Stella-prjjs van Bassecourd l>U Zürich had een Hollander succes. Bartaii en de Noordhollander Arie Vooren lie pen na 187 km. uit; onze landgenoot passeerde ten slotte als 8ste de eindstreep; de uitslag was: L Bartaii (Italië); 2. Weilemann (Zwitserland); 4. Schotte (België) 8. Vooren. Waar de deviezen vandaan komen t „Wanneer ergens in een zieken huis in Chili een Pliilips-radio- toestel naast een bed staat en men daardoor tracht een patiënt Het Schaafefoiirnooi te Groningen Wereldkampioenschap 1947 in Amsterdam DE uitslagen van de tweede ronde1 van het Stauntonschaaktournool te Groningen luiden a. v.: Dr. E u w e—Kottnauer 10; Tar- takower—Vidmar 1—0; Kotov—Flohr. 1—0; Christoffel—Bernstein 1—0; Gui- mard—O'Kelly yNajdorf—Boles- lafskiej 1—0; Szabo—Denker 0-1; Lun- din—Botwinnik 0—1; Steiner—Smis- lov 0—1; YanofskyStoltz y2. Due partijen moesten worden opge geven door tijdnood: de slachtoffers waren Flohr, Bernstetn en Steiner. De stand na de tweede dag is thans. Euwe; Botwinnik en Smislov (bei de Sowjet-Unie): 2 punten; O'Kelly (België), Denker (VS), Najdorf (Polen) en Kotov - (Sowjet-Unie) 1% punt; Tartakower (Frankrijk) 1 punt plus 1 afgebroken partij; Lundin (Zweden), Guimard (Argentinië), Christoffel (Zwitserland) en Stoltz (Z\vedgi) leder 1 punt; Boleslafsktej (Sowjet-Unie) en Yanofsky (Canada) ieder 1 punt; Bernstein (Frankrijk), Flohr (Sowjet- Unie) en Kottnauer (Tsjecho-Slowa- kije) leder 0 punten plus 1 afgebro ken partij: Steiner (VS), Szabo (Hon- garye) en Vidmar (Joego-Slavië) ieder 0 punten. In de derde ronde ontmoet onze landgenoot dr. Max Euwe den 24-jari- gen Zwitsers sn student in de wiskun de Christoffel. Waar het Wereldkampioenschap? Van Amsterdam uit zou een voorstel zijn gekomen om het'tournooi om het wereldkampioenschap schaken 1947 in de hoofdstad van Nederland te doen plaats vinden. Reeds had de directie van ean der Noordwijkse hotels de KNSB een garantie verstrekt voor de- se wedstrijden. Hij mocht z'n meisje niet bezoeken De 27-Jarige hulpagent van politie Bouw man, gestatlonneerd te Heerlen, heeft Dinsdagavond den vader van zijn meisje, den heer Jansen, caféhouder te Kunracie (gem. Voer endaal) met revolverschoten gedood. De hulpagent Bouwman leefde, naar men thans zegt. reeds geruime tijd op gespannen voet met zfln a.s. schoon vader. omdat deze hem niet genoeg be wegingsvrijheid zou gunnen met de doch ter. Verschillende malen is het. zo gaan de verhalen, tot een heftige woordenwis seling tussen Bouwman en Jansen geko men. Bouwman zou Jansen reeds ver scheidene malen bedreigd hebben. Dinsdagavond, na afloop van zijn dienst om half twaalf, wilde Bouwman zijn meisje nog ontmoeten; hij kwam daartoe aan haar woning. Zijn a.s. schootimoeder had tegen de ontmoe ting echter bezwaren. Bouwman liep De watpoederbon uitgesteld. „Ik zit er mee in! Voorlopig geen nieuw waspoeder, omdat de bon is uitgesteld. Dat zal wat worden, als je de boel netjes schoon wilt hou den." ,,'t Zal niet meevallen. Maar ten slotte is er heel wat, dat je net zo goed een beurt kunt geven met VIM. Als we ons daaraan houden, sparen wé waspoeder". (Ingezonden Mededeling.) verder naar zijn eigen woning, welke op korte afstand van het huis van zijn meisje Mgt. Na enkele minuten kwam hij terug, gewapend met een revolver. Hij drong het huis binnen en kwam tot ln de keuken, waar hij den vadtri- van zijn meisje aantrof. Zonder een woord te zeggen greep hij hem bij zijn schouder en loste een schot, waardoor Jansen gedood werd. Bouwman vuur de nog drie maal Door dfe direct gealarmeerde rijkspolitie van Voerendaal werd Bouwman gearres teerd. De heer Jansen was raadslid van de ge meente Voerendaal en vader van een gezin van twaalf kinderen. De moordenaar was pas enkele maan den als hulpagent in dienst bij de Heer- lense politie. Voordien was hij 1»/» Jaar werkzaam geureest als hulpmarechaussee te Voerendaal. Engelse belangen bij de DARDANELLEN „Indien de Sowjet-nota suggereert, dat een discussie over een nieuwe status van de Dardanellen beperkt moet blijven tot de Zwarte Zee staten (Sowjet-Unie. Tur kije, Bulgarije en Roemenië), geloof ik niet, dat Groot-Britlannië er mede ac- coord zal gaan", aldus een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken over de recente Sowjet-nota aan Turkije. DE KATER over zijn zorgen heen te helpen, dan betekent dat, dat ons land weer een hoeveelheid Chili-saU- peter kan krijgen, die onze boe ren zo hard nodig hebben", aldus de oud-minister Ir. Tromp, lid van de raad van bestuur van de N.V. Philips, in een rede ter ge legenheid van de officiële ope ning van het Philips-montage- atelier van radiobuizen te Sit tard. De autoriteiten van stad en land in Limburg hebben zich alle moeite gegeven, om de vestiging tot een succes te maken. Het bedrijf in Eindhoven werkt nu met 20.000 mensen. Mede'in ver band met de vernielingen tenge volge van de oorlog worden thans buiten Eindhoven vestigingen in het leven geroepen. Deviezen. Thans is er een montagezaal voor zestig meisjes in gebruik. Door uit breiding met nieuwe zalen kunnen er in totaal 200 tewerk worden ge steld. Voorts betoogde ir. Tromp, dat als de belangen van de zaak ge diend worden, ook de belangen van het land gediend zijn. We weten, aldus spreker, dat er ge werkt zal moeten worden in ons land. Veel materiaal moet worden ingevoerd uit het buitenland. We kunnen alleen betalen met pro ducten en het product van Philips is gewild. Daar kan veel mee 1 betaald worden, MET een zekere voldoening zullen talloze Nederlanders het bericht in „The Times" gelezen hebben, dat te Bochum in Duitsland een vrouw, die In 1943 naar de Engelse radio had ge luisterd en deswegen haar toestel bij de nazi-autoriteiten had moeten inleveren, thans door de Duitse rechterlijke macht haar verzoek om teruggave van dit ap paraat niet ingewilligd ziet, omdat óp het ogenblik, dat zij zich verstoutte de waarheid van overzee te beluisteren, dit luisteren „onwettig" was. „Zo zijn die Moffen, ze hebben niets geleerd", zullen velen in ons land uitroepen, daarmee alleen de starheid van de rechters in het geding brengend en de waarheidslievendheid (of nieuwsgierig heid) van de vrouw vergetend. Men is er in Nederland snel bij om zich negatief in te stel. ien tegen alles wat Duits is: de bezet tingsweeën werken nog steeds sterk na. Verleden jaar werden hier alom de bepalingen betreffende de ..non-frater- nisation". waarbij het de Engelse sol daten verboden werd zich met Duitse- burgers in te laten, luide toegejuicht. Evenzo namen wij de besluiten van Potsdam met al te veel zout: ons klonk ten onrechte de zin „het Duitse volk moet de kans worden geboden zich voor te bereiden op het uiteindelijke herstel van zijd bestaan op democra tische en vreedzame basis", als een fraze in de oren. Er werd hier voorts anno 1945 hoog van de toren geblazen over annexatie, over emigratie van Duitsers uit en im migratie van jonge Nederlanders in bepaalde aan ons. land grenzende ge bieden. Thans, een jaar later, voelen wij van al deze beschuldigingen de kater. De kater, omdat in 1938 Duits land 16 pet. van onze export nam en voor 36 pet. aandeel had in onze im port. De kater ook. omdat Rotterdam eens bloeide bij de gratie van de bloei van het Roer- en Rijngebied, waarvoor deze stad als transitohaven fungeerde. En wij voelen de terugslag ook, omdat thans de Nederlands-Duitse grens veel weg heeft van de Chinese muur. Wij kunnen op het ogenblik geen handel drijven met de Engelse en Amerikaanse zónes, omdat Nederland alle goederen bij onze naburen met dollars, deze zo zeldzame deviezen, moet betalen. En toch is het Britse plan om de Duitse industrie op te bouwen onder geallieerd toezicht voor ons land veel voordeliger dan het Franse object, dat het Rijnland van de rest van Duitsland wil scheiden, zoals het Franse blad „Le Monde" in een lang artikel over deze kwestie opmerkte. Duitsland moet opgebouwd worden, wil Europa en daarmede Nederland weer enigszins tot bloei komen. Dit nuchtere feit dwingt ons de zijde der Engelsen en Amerikanen te kiezen, die van hun twee zones een economische eenheid zullen maken Maar evenzeer hebben wij er bij de regeringen van de V.S. en van Engeland op aan te dringen, dat het Rijnverkeer niet via de lange weg naar Hamburg, maar langs dc korts'.e en natuurlijkste Rotterdam bereikt. Dit laatste brengt met zich mee. dat de geallieerden, die in de Duitse havens met gedeprecieerde marken betalen, bij ons roet Hollandse guldens over de brug komen. „Le Monde" zoekt de weg naar dit voordeel terecht bij een bespreking tus. sen en van ons land met de „Grote Vier". Dat wij hierbij geen ogenblik in de toekomst de uitwisseling van vee teelt- en landbouwproducten uit het door de Sowjets bezette gebied met de industriewaren van de Britse en Ame rikaanse zones uit het oog mogen ver liezen, staat vast. A.^ PAYGLOP 23, TELEFOON 3762 staat U met een grote collectie schoonheidspioducfen ten dienste

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1