kmaarder Lord Killearn sprak Sjahrir Van Kleffens contra Gromyko Nee/, troepén op Bali in hei nauw Degrelle en nog wal! De Engelse gasten in Alkmaar Mennonieten niet naar Rusland .Baih-guesis.L Euwe sfaat Boleslafskiej KOEL WEER. Koel weer met wisselende bewol king en règenbuien, hier en daar ge paard gaande met onweer. Krachtige Zuidwestelijke wind. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1949, Se Jaargang No. 246-440. Directeur: M. J. Roggeveen. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Aam.: Achterd&m 20, tel. 22M.Advertentle-afd.: Lansestraat 15, tel. J97I. AMERIKAANSE WAARSCHUWING. De afgevaardigde der V. S. bfl 4e U. N. O., Bernard Barnch, heeft gewaar schuwd. Indien de vrede, aldus Barueh, niet door de U. N. O. tot stand komt, zullen de V. S. doorgaan met het maken van grotere en betere atoombommen. De Grieks* kwestie Waarom nog Britse troepen in Athene? DE, Nederlandse afgevaardigde in de Veiligheidsraad, mr, E. N. van Kleffens, trad gisteren te New-York op als eerste spreker over de Oekraïnse klacht betreffende Griekenland. Vol gens de Oekraïne zou dit land een ernstig gevaar v>or de vrede op de Balkan vormen; de in Griekenland ver toevende Britse troepen zouden voorts ten gunste van agressieve monarchis tische elementen optreden Mr. van Kleffens oordeelde deze be schuldigingen ongegrond en verzocht de Veiligheidsraad de Oekraïnse klacht te Verwerpen. Gromyko. de Russische gedele geerde, protesteerde hiertegen en vroeg Zich af hoe men kon weten, dat een Italiaanse volk contra jiwartehandelaren Het Italiaanse volk heeft er genoeg Van onder de duim van de zwarte han del te leven en heeft daartoe vrijwilli- gerscommissies van burgers gevormd om de strijd tegen de zwarte handel te kunnen voeren. Deze werpen barrica des op de hoofdwegen op en houden alle Italiaanse zware vrachtwagens aan, welke zij aan een onderzoek on derwerpen. Zij doorzoeken tevens fa brieken en dorsschuren om na te gaan, of er clandestien graan aanwezig is en contróleren" de prijzen in de winkels. Be politie, die van het volk instructies ontvangt, werkt thans geheel en al mee. Door geheel Noord-Italië is deze Idee reeds verspreid. V.S. eist intrekking van Engelse mononolie in mandaatgebieden De V.S. hebben Engeland verzocht de machtiging, om economische mono- j polies te vestigen In de Afrikaanse mandaatgebieden Tanganglka, Togo- land en Brits Kametoen, op te geven, tenzij deze door de raad der UNO voor het beheerschap of door enige objec tieve derde partij zou zijn goedgekeurd. Het verzoek is het gevolg van de bespreking tussen deskundigen van beide landen over de voorwaarden, waaronder Engeland zijn mandaten aan de UNO ter beschikking zal stel- Ien. klacht ongegrond was als men geen gelegenheid gaf de beschuldiging te be wijzen. De V.S. zijn tevreden. De Amerikaanse regering is n i e t van plan de kwestie der Amerikaanse vliegtuigen in Joegoslavië aan de Vei ligheidsraad voor te leggen, dit op grond van nieuwe rapp rten, die de Ameri kaanse regering van Joegoslavië ont ving. De regering der V. S. acht het ant woord van Joegoslavië volkomen vol- De Londense vakverenigingen organiseerden op Trafalgar Square een doende. I massa-betoging tegen het Franco-régime. Na Lord Inverchapet: DE bijzondere commissaris voor de voedselvoorziening voor Zuid- Oost-Azië, Lord Killearn, heeft de zelfde opdracht gekregen als Lord Inverchapel: ook hij moet trachten een compromis te bewerkstelligen tussen de Nederlandse en de Indonesische zienswijzen betreffende de Indonesische kwestie. Op uitnodiging van Sjahrir is Lord Killearn gistermorgen naar Djok- jakarta. de zetel der republikeinse re gering, gevlogen en heeft daar den In- donesischen premier Sjahrir ontmoet. Vrijdag vertrekt de Britse diplomaat weer naar Singapore. I> Duitsland geïsoleerd? GROTE ILLEGALE BEWEGING ZOU ZIJN ONTDEKT Het conservatieve Kopenhaagse blad „National Tidende" heeft bericht, dat alle telefoon-, telegraaf- en postverbin dingen ln Duitsland zowel als tussen Duitsland en het buitenland waren afge sneden op last van de gealllëerrfe be stuursraad te Berlijn Deze maatregel zou genomen zijn ln verband met het ont dekken van een door geheel Duitsland vertakte Illegale beweging. Te Berlijn spraken Britse officieren dit bericht tegen. £R is opnieuw rumoer rond den voor- mallgen Belgischen Rexistenleider Léon Degrelle. Geruime tijd heeft deze volgeling van Adolf en Benito asyl ge vonden bij den heer Franco, leider van Spanje en nu niet bepaald een man met democratische neigingen. Het vuur werd Franco echter na aan de sche nen gelegd en tenslotte besloot hij Degrelle uit te wijzen. Uitlevering aan België, waarom de regering van dit land reeds verschillende malen had verzocht, was van het goede teveel. Het bericht van de uitwijzing van Degrelle werd echter spoedig gevolgd door een tweede bericht, waarin ons werd verteld, dat de Belgische fascist spoorloos was verdwenen. Andere be richten weten overigens te melden, dat Degrelle scheep zou zijn gegaan naar Zuid-Amerika, met name Argentinië. QP zich zelf genomen is Degrelle een zo onbetekenende figuurr. dat wij geen woorden aan hem zouden wijden. Maar het geval van zijn plotseling ver dwijnen, doet ons weer duidelijk be- ceffsn, dat bet fascistisch gevaar in de wereld nog lang niet geweken is. Dat de democratie nog een heirleger van vijanden bezit. Daarom is het ook vol komen begrijpelijk dat de zeer actieve Spaak, namens, de Belgische regering een fel protest naar Franco heeft ge zonden en om onmiddellijke ophelde ring heeft verzocht. De nota was in .-een dergelijke toon gesteld, dat zij niet voor twee-erlei uitleg vatbaar was. INDERDAAD dus kampt de wereld nog altijd met een fascistisch gevaar. In Spanje is Franco nog oppermachtig. Zijn vijanden in binnen- en buitenland zijn velen. De ingewikkelde interna tionale politieke situatie houdt hem echter op het paard. Franco blijft, om dat de Westerse grote democratieën anders een te grote invloed van Mos kou vrezen. Men poogt dus de duivel met Beëlzebub uit te drijven, zo men althans Moskou als de personificatie van den duivel wil zien, waartegen overigens op goede gronden nog wel iets in het midden te brengen is. Maar Franco blijft in Madrid tronen en de republikeinse regering van Giral, waar toe overigens in woorden aller sympa thie uitgaat, komt niet verder dan de Franse kant van de Pyreneeën. IN Portugal, de kleine nabuur van Spanje, treffen wij reeds sedert vele jaren de dictatuur aan van Sala- zar. Wij zouden deze niet zonder meer willen vergelijken met die van Franco. Het type is in Ieder geval een beetje sympathieker, in zoverre e»n dictatuur althans sympathiek kan zijn. Maar het fascistisch merkteken is ook deze dic tatuur duidelijk opgedrukt. Over de verhouding van de Spaanse en Portugese dicthturen ten opzichte van de Kerk kan men verschillend oordelen, e?n zekere band is- evenwel onloochenbaar aanwijsbaar. HET U zeker niet toevallig, dat De grelle naar Argentinië zou zijn ver trokken. De Heer Péron, de nieuwe president van dit land. is stellig niet van fascistische smetten vrij te pleiten. Daarbij herinneren wij ons allen nog de meer dan eigenaardige rol, die Ar gentinië tijdens de tweede wereldoor log heeft vervuld. Berlijn -an Rome werden maar al te vaak openlijk in de kaart gespeeld. Duitse duikboten maak ten zeer waarschijnlijk gebruik van Argentijnse havens, zoals zij het ook van Spaanse deden. ^TERKE fascistische restanten in het buitenland! Bronnen van gevaar voor de internationale rechtsorde, voor de wereldvrede: misschien nog niet op dit oganbllk, maar dan toch mogelijk straks. Alleen men schijnt het gevaar niet te willen zien. Of men ziet het wel, maar past uit redenen van „hoge" politiek een struisvogelmethode toe. jgCHTER ook binnenlands is het fas cistisch gebaar nog rijkelijk aan wezig. De activiteit door het voorma lige Zwart, front, vooral in het Zuiden, ondergronds ohtwikkeld, moet tot na denken stemmen. De affaire Meyer Kief ligt nog vers in ons geheugen. In Utrecht houden in „Terminus" fascisten een bijeenkomst, waar de heren In alle gemoedelijkheid hun problemen be spreken. Dat zijn zo enige zeer duide lijke svmptomen. Bedekt tiert het fascisme nog veel weliger. In gesprekfc»n in tram en trein kan men maar al te vaak gelui den horen van mensen die van een beetje dictatuur niet vies zijn. Er wordt al te dikwijls op een wijze op de democratie en de democratische instel lingen afgegevan, die herinneringen op roept aan de demagogie van Mussert en Meyer. HET I, dringend nodig, dat wij ons het geyaar bewust worden, dat ons nationaal- en internationaal In de- fascistische kankergezwellen be dreigt. En dat dit bewust worden leidt tot maatregelen van afweer. De dernr"*rat!e moet tonen sterk te zijn. Zwakte zou het zijn. wanneer zij de aasgieren hun gang Het gaan, die de middelen en verworvenheden der democratie alleen willen gebruiken om de democratie te ondermijnen. Het faaclsme is niet dood! De vlucht van Degrelle heeft ons daaraan weel een ogenblik herinnert. DEWI. Het lag niet in de bedoeling ook Soekarno te ontmoeten. yOLGENS republikeinse woordvoer ders wordt de positie der Neder landers op Bali steeds slechter. De Ne derlandse troepen zouden geheel inge sloten zijn, terwijl op hen ook een economische blokkade wordt toegepast. De bevolking zou geheel achter het volksleger staan. Een Duitse regering in de Britse zóne Het Britse militaire bestuur heeft een kabinet voor de onlangs gevormde pro vincie Noord-RijnlandWestfalen goed gekeurd. Drie ministers zijn sociaal democraat, twee behoren tot de centrum- en twee tot de communistische partij. nieuwe provincie Is een samensmel ting van de provincies Noord-Rijnland en Westfalen: hierdoor is thans het gehele Industriële Ruhrgebied onder een enkel bestuur gesteld. De hoofdstad ls Dussel- dorf. Ook de Fransen hebben het plan opge vat een nieuwe staat to vormen, n.1 die, welke het Rijnland (met Hesse Nassau) en de Palts omvat; de hoofdstad zou Mainz worden. Weer scheerzeep Op de bon „textiel AM." der tex- tielkaart 'V-A. 605 voor mannen wor den twee rantsoenen scheerzeep be schikbaar gesteld. Men moet deze bon bij een detaillist in scheerzeep inleve ren. De detaillisten zullen de scheer zeep afleveren, wanneer zij bevoor raad zijn. Een rantsoen scheerzeep bedraagt 50 gram scheerzeep of 100 gr. scheercrême of 400 gram snelscheer- crême. RADIOZUIVERING Naar wij vernemen heeft de commis sie-Drost, welke tot taak had een on derzoek in te stellen naar de gedragin gen tijdens de bezetting o.a. van den £eer W. Vogt, directeur van de AVRO, dezer dagen haar rapport aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen doen toekomen. Omtrent de inhoud van dit rapport vernemen wij, dat de commissie tot de conclusie is gekomen, dat de heer Vogt niet ongeschikt is gebleken voor het vervullen van een leidende functie In het radiobestel. Ten aanzien van den heer Speet, di recteur van de KRO, is de commissie tot dezelfde conclusie gekomen. mo Een overladen programma gelsen. Behalve de gasten van het Bath-comité komen ook de ruim honderd vijftig kinderen dit Bath, die sinds enkele dagen de gast zijn van de World Friendship Associati- on, de markt bezoeken. - Na de lunch, aangeboden door de Rotary-club en het Bathrcomité, gaat he'F gezelschap Vrijdagmiddag in particuliere auto's naar de Wie- ringermeer. Na afloop van deze excursie wordt in Kinheim een diner aangeboden door den" heer Joosten. De ontvangst, die de Engelse gas ten uit Bath in Alkmaar te wachten staat, zal officiëler zijn, dan zij zich hadden voorgesteld. Allerlei instanties, waaronder het gemeentebestuur van Alkmaar, zul len hieraan immers hun medewer king verlenen. Ter ere der gasten wordt Zaterdagmiddag zelfs een buitengewone raadszitting gehou den. Mogelijkerwijs zal één der Bath- auftoriteiten cfcarbij gelegenheid krijgen in een kort bestek te ver tellen welke bijzondere perspectie ven de gemeentelijke autoriteiten van deze Engelse stad voor Bath in het verschiet zien liggen. Ook Bath heeft n.1. van de bombardementen te lijden gehad. De wederopbouw- plannen zijn op zeer moderne leest geschoeid. Woensdagmiddag arriveerden de eerste gasten per vliegtuig. De overigen kwamen hedenmid dag aan. Teneinde hen de gelegen heid te geven enigermate te accli matiseren. werden zij onmiddellijk naar hun gastvrouwen en gastheren doorgebracht, vborzover deze zelf tenminste niet bij de ontvangst in Amsterdam tegenwoordig waren. Naar de kaasmaifct. Vrijdagmorgen zal om negen uur een korte begroeting ten stadhuize geschieden. Het zal een ongedwon gen ontvangst zijn, zoals het gehele verblijf een ongedwongen karakter zal moeten dragen Reeds om tien uur zal het gezelschap naar de Kaasmarkt trekken. Onderweg zul len de gasten zeker belangstelling tonen voor de tentoonstelling van een gedeelte der Bath-bibliotheek. in de étalage der fa. Heuseveldt in de Langestraat. De Vrijdagse kaasmarkt zal ddt keer beheerst worden door de En- Jeugd défileert. Zaterdagmiddag zal het gezel schap de gast zijn van het gemeen tebestuur, dat de Engelsen om te beginnen' een lunch aanbiedt in Hotel Irene. Na de officiële raadszitting zal men vanaf het bordes van het stad huis het défilé van jeugdverenigin gen gade kunnen slaan, dat te hun ner ere wordt gehouden onder auspiciën van het Sportcomité, dat de uitwisseling met Bath in handen heeft 's Avonds is Irene afgehuurd voor een feestelijke contactavond, waar oude vriendschapsbanden ver stevigd én nieuwe gesloten kunnen worden. De Zondag zal elk n^ar eigen in zicht kunnen besteden, zdj het dat enkele families een tea and garden party arrangeren, waar allen van harte welkom zullen zijn. Maandag maakt brt gezelschap een trip naar Volendam en Amster dam. In de hoofdstad staat o.a. een tocht door de haven op het pro gramma, aangeboden door de ha venautoriteiten. Dinsdag vertrekken de meesten weer naar huis, hopelijk verrijkt met de wetenschap, dat Holland nog steeds dat gastvrije land is, dat het vóór de oorlog heette. Repatriëring Sovjet-burgers In een artikel in de „Prawda" wordt aan de Neder!, autoriteiten verwe ten, dat zij de repatriëring van Sovjet burgers tegenwerken. Van officiële Ne derlandse zijde wordt daarentegen me degedeeld, dat het werk der Sovjet-re- patrïëringsmissie steeds is gesteund. Het is inderdaad juist, dat zich en»ge. overigens weinig betekenende, moeilijk heden hebben voorgedaan, doordat en kele Sovjet-officieren niet op de hoogte bleken te zijn van de Nederlandse wet telijke bepalingen hier te lande, welke plaatselijke moeilijkheden thans door de „Pravda" worden opgeblazen. Uiteraard is het karakter van repa triëring vrijwillig, hetgeen ook door het vluchtelingencomité van de UNO is vooropgesteld. Dientengevolge kunnen de Mennonieten, die in Nederland zijn binnengekomen en die in tegenwoordig heid van Nederlandse ambtenaren ten overstaan van de Sovjetrepatriëringsof- ficieren verklaard hebben niet te wil len repatriëren, door de regering hier toe niet worden gedwongen. Da Mennonieten vormen een op z'ch- zelf staande religieuse groep die nu reeds gedurende 4 eeuwen van het eae land naar het andere trekt, voortge dreven door hun ideaal van weerloos heid. Zij vormen een afgesloten, groep met e?n eigen ^ialcct. De Nederlandse regering, wel verre van in deze overtuiging partij te kiezen, vraagt slechts naar hun wens om terug te keren, of om verder te gaan. Er bevindt zich in Nederland geen Sovjetburger, die wenst te repatriëren en daarbij enige moeilijkheden onder vindt. Integendeel de Nederlandse re gering verleent alle faciliteiten aan Sovjetburgers om gebruik te maken van de gelegenheid tot repatriëring. Het onderscheid tussen repatriëring (vrijwillig) en uitwijzing (gedwongen) is een grondbeginsel ook van de Neler- landse publieke orde. Volgens dit grond beginsel handelt de Nederlandse rege ring. De Belgische franc zal geen waarde vermindering ondergaan, aldus de gou verneur van de Nationale Bank te Brus- Dc Argentijnse regering zal geen en kel verlof verlenen aan Degrelle om zich In Argentinië te vestigen. To-morrow there will be two mee tings between Gymnasium-hockey teams and the guests from Bath on the Sportpark. The following English girls and boys are invited: At 2.30 p. m.: mixed hockey: Walker; Anne Kingston and Sheila Wakeüëld; Berry. Afcdrey Wilkins and Coombes; Mary Millard, Eliza- beth Gilbert, Margareth Wiltshire, Sheila Turner and Angela Ashpole. Reserves: Pamela Blacmore and Peter Silcox. Refereen: miss. Lovely. At 3.30 p. m.: boys-team: Francis; Rodford and Copper; BIs- sex, Nash and Brinsdon; Lang, Gover. Wakefield, Banks and Berry. On Friday evening, 7 p. m., the Aula of the Gymnasium: indoorsport-evening. For bridge the following guests are invited: miss Lovely, Sheila Turner, mr. Gilbert and Miltred Walker. Chess: Gover, Webb, Walker and mr. Mainwood. Ping-pong: Rodford, Mary Millard, David Gover, Nash. Rosemary Waite and Valerie Harding. Playing at draught: Bissex, Fran cis, Coombes and Lang. Siaunton - Schaaktournooi Botwinnik remise tegen Flohr? IN de 12de ronde van het Staunton- tournooi te Groningen versloeg dr. Euwe den Rus Boleslafskiej na 41 zet ten. Botwinnik kon het tegen zijn land genoot Flohr niet bolwerken: deze partij werd afgebroken en zal vermoe delijk wel in remise eindigen. De overige uitslagen luidan: Steiner—Tartakower Vt— Vidmar— Guimard 0—1; Denker—Stoltz afgebro ken; O'KellyBernstein afgebroken; Najdorf—Christoffel 1—0; Szabo Kottnauer 1—0; Lundin—Yanofsky 1-0; Smislov—Kotov V*K- De stand na de 12e ronde ziet er al9 volgt uit: Botwinnik 10 punten en 1 afgebro ken partij; Euwe 9Vz punt; Smislof 8 punten: Szabo 7l/t punt; Denker 3n Najdorf ieder 7 punten en 1 afgebro ken partij; Tartakower 7 punten; Flohr 6 punten en 2 afgebroken partijen; Stoltz 6 punten en 1 afgebroken partij; Lundin 6 punten; Boleslafskiej en Ko tov ieder 5% punt; Kottnauer 5 pat. FLOHR BOLESLAFSKIEJ en 1 afgebroken partij: Guimard 4% punt; Bernstein 4 punten en 1 afgebro ken partij: Yanofsky en Christoffel ieder 4 punten; Steiner 3 puntan en 1 afgebroken partij; Vidmar 3 punten; O'Kelly de Galway, den Belg met de partij. In de 13de ronde speelt Euwe tegen O'Kelly de Galway: dn Belg met de wonderlijke naam. Botwinnik ontmoet den slimraen Tartakower, Aanrijding Gistermorgen kwamen op het Schar- loo twee wielrijdsters in botsing met een auto. De fietsters, die in de rich ting Bergerweg reden, zagen zich door de auto, die vlak voor hen rechtsaf de Stationsweg in wilde slaan de weg af gesneden -en kwamen te vallen. Een fites werd beschadigd, de berijdsters bekwamen verwondingen aan hoofd, handen en knieën. Tegen den autobe stuurder werd proces-verbaal opge maakt. 23 WONINGEN AANBESTEED Door de vereniging Volkshuisvesting werd dezer dagen de bouw van 23 wo ningen aanbesteed. Deze woningen zul len verrijzen aan de Uitenbosstraat. Van de 53 inschrijvingen was die van de firma T. Abma te Enkhuizen de laagste voor een bedrag van f 219,600. De hoogste inschrijving was van Th. Hoogerwerff te Ursem voor f 295.500. Grepen uit het Radio programma VRIJDAG 30 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 7.00 en 8.00 Nieuws. JO JO Morgendienst 11.45 Familieberichten uit Inaië. 13.00 Nieuws. 14.00 Zangrecital. 16.45 Orgelspel. 18.30 Progr. Ned. Strijd krachten 19.00 Nieuws. 19.30 Goede be kenden van vroeger. 20.00 Nieuws en weer- overzlcht. 20 08 „Oranje-Avond". 22 00 Nieuws. 22.30 Charles Panzéra zingt. 23.15 Staunton Schaaktournooi. HILVERSUM n. 7.00 en 8-00 Nieuws. 10 00 Morgenwijding. 10.20 De Regenboog. 12.35 Pierre Palla. 13 00 Nieuws. 14.00 Kook kunst. 15.34 Herhaling Hoorspel. 16 30 Voor de jeugd. 13.00 Nieuws. 18.35 Muzikaal babbeltje. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamermu ziek. 20.30 Causerie door dr. A. F. J. Por- tielje 21.00 S weet ness en Rhythm. 2130 Men vraagt.... en wij draaien. 22.00 Bui tenlands-overzicht. 23.40 Avondwijding. 23.00 Nieuws. Voetbat Nieuwe competitie-indeling officieel bekend De officiële indelingen van de KNVB voor onze provincie luiden: Tweede klasse A: AFC. Alkmaarse Boys, De Kennemers. RCH, Spartaan, WFC, ZFC. Zeeburgia, Hilversum, HVC, West-Frlsia. Tweede klasse B: DWV. HBC, OSV, TOG, Velsen, Volendam, Watergraafs meer, ZW, KFC, Vriendenschaar, SDW. Derde klasse A: Helder, Succe9, GVO, Halfweg, Bloemendaal, De Germaan, Ahrends, SLTO, KW, De Meer. Derde klasse B. DTS. Always-Forward, Kinheim, Terrasvogels. DEM. Rapidi- tas (Weesp), Purmersteijn, NEA, VVZ, QSC. Derde klasse C: Schoten. WA, Be verwijk, Ripperda, De Metoor, RK WA, IW, ASVK, Zandvoortmeeuwen, Aalsmeer. Derde klasse D: Hollandia. HRC. Schagen, Alcmaria, Zaandijk, OVVO, WMS, APGS, ADO '20. Vierde klasse A: BKC, LSW. Nieu we Niedorp, Schoorl, Texel, Watervo gels, Wieringerwaard, JVC. Oudesluis, Grasshoppers. MFC. Vierde klasse B: Andijk, SEW, Sint George, Sijbekarspel. WW. West- Friezen. Zouaven, De Rijp, Purmerend, Monnikendam, EVC. Vierde klasse C: Alkmaar, Vrone, Randers, HSV, CSV. Vitesse, Uitge^t, USVU, Zeevogels. Assendelft, WSV '30. Reserve 2e kl. C: KFC 3. Alcmaria 2, Helder 2. HFC 2. Ajax 4, Blauw Wit 4, OVVO 2, Rapiditas 2, De Germaan 2, Spartaan 3. Res. 3de klasse A. Alkmaarse Boys 2, OSV 2,HRC 2, Helder 3, Zaandijk 2, ZVV 2. ZFC 3. WFC 2, Zilvermeeu wen 2. KW 2, WZ 2 en KFC 4. Re6. 3de klasse B: West Frisia 2, Hollandia 2. Purmerstijn 2. Volendam 2. WFC 3, Watergraafsmeer 2. AFC 4. QSC 2, Assendelft 2, TOG 3, Zeebur gia 3. Res. 3e klasse C: OSV 3, Kennemers 2, HRC 3. WFC 4, ZFC 4, Velsen 2, Zandvoortmeeuwen 2, VSV 3, Vole- wijekers 3. ADW 2. SNA 2. Res. 3e klasse D: Bloemendaal 2, Haarlem 3. RCH 3, TDO 2, Zandvoort meeuwen 3, HBC 2, RAP 2, Oranje Zwart 2. Schinkelhaven 2, Spartaan 4, DWV 4. Kennemers 3. District 2 derde klasse A: HFC, TYBB, Blauw Zwart. Hillinen, LFC, Lugdunum, SJC, Wassenaar. VCF. (Moet HFC kampioen worden?)

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1