Politiek van Byrnes voortgezet Neemt de misdaad in Nederland toe? Politie is zeer actief Aan onze abonné's! Zeg mij welke krant gij leest en ik zal zeggen wie gij zijt! Algemene werkstaking te Amsterdam. Ook de Zaanstreek protesteert Geslaagde Propaganda-avond Jan Buisman en Rie van Eyck naar Bali en Java. In 15 minuten: Brussel, Indonesië, Scandinavië DINSDAG 24 SEPTEMBER 1948 VERANDERLIJK. Gebroken bewolking met in het Noorden des lands enkele lichte buitjes. Later weer toenemende be wolking. Matige wind tussen West en Zuid-West, Iets koeler dan gisteren. 2e Jaargang No. 237—467 Directeur: Th. W. ReUnders Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. M*MAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. RMUctte em Adm.: Aehterdam iet. ÖM-Advertentie-afd.; Langestraat 15, tel JS7L Gedurende het tijdvak van Dinsdag 24 September tot en met Zaterdag 12 October geeft bon 529 vlees recht op het kopen van 100 gram vlees. Na Wallace: Hamman WALLACE, de Amerikaanse minister van Handel, die tengevolge van zijn L „Rooseveltiaanse" politiek door Truman tot aftreden werd gedwongen, wordt opgevolgd door Averell Harriman, den Amerikaansen ambassadeur in Lon den. Harriman was één van de adviseurs van Roosevelt. In een verklaring te Londen zeide hfl echter: „Ik ga volkomen accoord met de buitenlandse politiek van Truman en Byrnes", die 2.1. „voortbouwen" op de beginselen van Roosevelt, hetgeen niet in overeenstemming is met wat Wallace c.s. beweerden Harriman achtte voorts de ontwikkeling van een stabiel en groeiend economisch leven in Amerika van het grootste belang voor de wederopbouw van de wereld. Het ver groten van de Amerikaanse vredesproductie voor de behoeften van het Ameri kaanse volk en de -export is de essentiële en gezonde basis voor welvaart en ge luk in de V. S. Dit is dus ook, aldus de nieuwe minister, een essentiële basis voor een duurzame vrede. Als opvolger van Harriman te Londen wordt genoemd Edward Stettinius, de voormalige Amerikaanse afgevaardigde in de Veiligheidsraad. Deviezensmokkel per briefpost Sedert enige tijd moeten voor het buitenland bestemde brieven, die zwaar der wegen dan 20 gram, geopend ten postkantore worden aangeboden, tenein de verboden uitvoer van deviezen per briefpost tegen te gaan. Het ls echter noodzakelijk gebleken, met het oog op het grote landsbelang, dat hierbij betrokken is, ook de brieven, die niet zwaarder zijn dan 20 gram en die voor het buitenland bestemd zijn, te con troleren. Daartoe zullen deze brieven Worden onderworpen aan een doorlich ting, die zich uitsluitend beperkt tot een onderzoek naar de insluiting van devie zen. Worden de brieven, zoals voor brieven boven de 20 gram verplicht ls. geopend aan het loket aangeboden, dan vindt geen doorlichting plaats. 26 doden bij ramp van Belgische „Skymaster" De Belgische regering heeft een ver klaring afgelegd over de ramp van de bij Gandder (New-Foundland) op 18 September neergestortte .Skymaster". 26 personen hebben hierbij de dood gevonden; er zijn 18 overlevenden. Het «chijnt, dat het slechte weer. ge brek aan zicht en plotselinge verbre king van radiocontact, waarschijnlijk tan gevolge van Noorderlicht een be langrijke rol hebben gespeeld. Toen de „Skymaster" de grond na derde, baande het toestel zich een weg van 190 M. door het bos, waarbij de bomen 'letterlijk weggemaaid werden. Brusselse slagers staken De Brusselse slagers an spekslagers hebben hun winkels geslotan. Zij eisen volledige prijsvrijheid en het behoud van rantsoenering van paarden- en schapenvlees, dat ongeveer een maand geleden vrijgegeven was. Een studiecommissie Is opgericht, die het vraagstuk van de vleesprijzen in zijn geheel zal onderzoeken. FRANSE DOUANESTAKING GEëINDIGD. De stakingen der employé's bij het Franse ministerie van Financiën, der douanebeambten en andere rijksamb tenaren zijn gisteravond, na vier da gen geduurd te hebban, geëindigd. Debat in Veiligheidsraad over troepen in den vreemde Op de bijeenkomst van de Vei ligheidsraad op Maandagavond heeft Engeland zich verzet tegen het plaatsen op de agenda van bet Sowjet-Russische voorstel, volgens hetwelk alle Verenigde Volkeren rapport zouden moeten uitbrengen over de sterkte van hun troepen macht in het buitenland. Sir Alexander (Groot Brittanië) gaf te kennen, dat de juiste manier in deze zou zijn geweest een stap van de Sowjet-Unie bij de Britse regering. De Australische gedelegeerde viel Alexander bij. Ook de gedelegeerde der V.S. ontkende, dat er. zoals door Sowjet. Rusland beweerd #verd, enige on prettige sfeer zou heersen in lan den, waar z.g. vreemde troepen ge legerd waren. Debat in yeiligheidsraad. Post voor varende militairen Alle correspondentie bestemd voor militairen aan boord van troepen schepen varende naar Indonesië, wordt hter te lande verzameld en op een zoda nig tijdstip per vliegtuig verzonden, dat cle betrokken post tijdig in Portsaid Is en op het schip kan worden uitgereikt. De later binnenkomende post gaat recht streeks per vliegtuig naar Batavia en wordt bij aankomst der schepen aldaar aan de militairen bezorgd. Als adresse ring ls te vermelden: rang, naam. voor- letterse, legernummer en onderdeel, veld postkantoor Batavia. Met dit adres wordt ook te Port Sald afgeleverd. Burgemeester d'Ailly be(ëdigd Gistermiddag omstreeks half één is de nieuw benoemde burgemeester van Am sterdam, mr Arn. J. d'Ailly, door den Commissaris der Koningin voor de Pro vincie Noord-Holland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwljk in een besloten bijeen komst ter prov. griffie te Haarlem beëdigd als burgemeester. De Spaanse vluchtelingen Het NW deelt het ANP mede, het on derstaande telegram verzonden te heb ben aan den minister-president, Dr. L. J. M Beel: „Bestuur NVV, in deze optredende na mens zijn 285.000 leden, dringt er met de meeste klem bij uw regering op aan. Spaanse verstekelingen Oranjefontein niet naar Spanje terug te voeren, doch in Nederland asylrecht te verlenen, c.q. medewerking te verlenen voor vertrek naar het land hunner keuze. Dringt er voorts op aan, terstond cellulaire Inslui ting op te heffen. Verklaard zich bereid, de verzorging van deze mensen voor re kening NVV te nemen. Vertrouwt op medewerking Nederlandse regering". Inval Ie Hilversum Gisternacht heeft de Hllver6umse recherche eeen verrassende inval ge daan in de woning aan de Prof. Koch- 6traat te Hilversum, waar zij een ge zelschap van 28 personen om de rou lettetafel aantrof. Er werd gespeeld om zeer grote inzetten, getuige het feit, dat een der aanwezigen een ver geefse poging deed om ruim 1000 gul den, het geld van de bank. te verber-» gen. De gokkers werden en blok naar het politiebureau ,oerd, waar zij na proces-verbaal weer werden vrijgela ten Pe ondernemers, enkele Hagenaars, zullen er zeker nog wel meer van horen. BRUTALE DIEFSTAL TE HUIZEN. In de gemeente Huizen (N -H.) ls in de nacht van Zondag pp Maandag een brutale diefstal gepleegd ten nadele van de firma Kroon aan de Ceintuur- Wie voor of tijdens de bezettingstijd „Volk en Vaderland" in z(jn huis ontving en dit regelmatig liet terugkeren, was een „getekende". Dan wisten we, dat zo iemand geen vriend van ohs was. Dat blad is cr niet meer; wie u-eet, gaat 't binnenkort onder een nieuwe directie en redactie weer verschijnen. Er zijn meer bladen, die in de bezettingstijd „Heil Hitier" schreeuwden, herrezen. We denken aan enkele kranten? die dat voorrecht genieten. Toch Is het herverschUnen van die bladen niet zo erg als de men sen wel durven beweren, want U wordt niet verplicht er een abon nement op te nemen! U is daarin geheel vr|j!! '1 Gaat er maar om, waarom U een krant leest, en nog veel meer, welke krant U leest. 't Is ons meermalen gebleken dat *t volk niet te spreken is over de zuivering en'dikwijls zegt men dan: „Als ik het voor 't zeggen had". Wat de keuze van Uw krant aangaat, heeft U 't zelf voor *t zeggen. Welke maatstaf moet daarbij gelden? Kijk: elk mens heeft een verleden elke krant ook. Wij bepalen ons vandaag bij het blad, dat U thans in handen heeft. Dit blad heeft geen lang. maar wei een groot verleden. Deze krant is Uw vriend. Toen alles nog somber was en de Dnitse hiel op onze nek stond, ver schenen er nog oude kranten; zo maar overdag, ook in Noord- Holland Dit blad niet. 't Verscheen wel. maar in de duisternis, 's Avonds, bij een klein oliepitje zat U het laatste nieuws te verslinden, drie maal achter elkaar en dan ging het naar de buren. En toen we bevrijd waren, verscheen Uw vriend (dit blad) ook overdag net als een echte krant. En we waren er trots op. De krant was van ons allemaal niemand werd er rijk van. dat niet, maar er zat een ideaal achter, dat volledig aanvaardbaar was. Zo was het. En omdat het z o was. daarom is 't ons een vreugde, te kunnen mede delen, dat van talrijke abonné's berichten van aanhankelijkheid bin nen komen. U heeft een vriend gekozen U kunt op die keuze niet terug! Dat is duidelijke taal Want ook voor U geldt: „Zeg mij, welke krant gij leest en ik zal U zeggen, wie gij zijt!" Met vertrouwen gaan wij de toekomst tegemoet. DE DIRECTIE. baan. Door het verbreken van het slot hebben de daders zich toegang verschaft tot een tegenover de zaak gelegen melkfabriek, waar een deel van de voorraden was opgeslagen, en daaruit niet minder dan 17 gloednieuwe Raleigh- fietsen met banden ontvreemd. De buit is vermoedelijk per vrachtauto mee gevoerd en omvatte 12 heren- en 5 da mesrijwielen. ZWARE JONGEN GEPAKT. De Amsterdamse recherche ls er in geslaagd eeen 37-jarigen man te arres teren, die reeds geruime tijd door de politie werd gezocht wegens herhaalde diefstal met geweldpeging, waarvoor hij door de rechtbank in Den Bosch al eens veroordeeld was tot twee jaren gevange nisstraf Na lang en ijverig speuren cwam de recherche er achter, dat de zwerveling contact onderhield met een vrouw in Amsterdam, zodat men be sloot haar gangen na te gaan. Toen de vrouw dan ook dezer dagen naar Leiden reisde, was op de trein een rechercheur present, die echter bij het station te Leiden het spoor bijster raakte. Bij het zoeken in de richting Oegstgeest werd de politieman door een regenbui over vallen, die hem echter geluk bracht. In een klein caftje, waar hij ging schui len. stond hij plotseling tegenover den gezochte. Daar bekend was, dat deze steeds een vuurwapen bij zich droeg, trok de rechercheur onmiddellijk zijn revolver -i liet zijn vangst de handen opsteken. Dat was geeen overbodige voorzorgsmaatregel, want de arrestant bleek een zware 9 mm colt in zijn zak te hebben Hii werd uitgeleverd aan de politie te Wassenaar, waar hij zijn laat ste euveldaad gepleegd heeft. Hij zal vermoedelijk wel gelegenheid krijgen enige jaren over zijn zonden na te den ken. Inlevering van eieren Teneinde een regelmatige voorziening met eieren in de naaste toekomst te waarborgen, is elke pluimveehouder ver plicht in het tijdvak van 1 September 1946 tot 1 Januari 1M7. alle leverbare eieren, welke hij van zijn kippen en/of eenden raapt, bij een erkenden verza melaar in te leveren. Dit is bepaald in het tweede inleveringsbeslutt. Hieronder vallen niet de eieren, bestemd voor eigen gezinsverbrulk. Het bedrijfschap voor pluimvee en eieren kan eventueel uitzon deringen toestaan. Voorts 1» in dit besluit de bepaling op genomen, dat pluimveehouders, die daartoe van het bedrijfschap vergunning hebben gekregen, broedeleren mogeiy leveren aan kuikenbroeders. De pluimt veehouder dient bij de aflevering een for mulier in tweevoud uit te schrijven/Het originele exemplaar ls voor de kuiken- broeder en het duplicaat moet dé pluim veehouder bewaren. i/ Reünie voor gepatriëerden De uit Indonesië gerepatrlëerden, die momenteel ln Noord-Holland vertoeven, waren gisteren In „Het Wapen van Heemskerk" te Alkmaar op een rg^nle verenigd. De ochtend werd besteed met het houden van een enquête, de middag daarentegen was gevuld met een vlotte revue: „Onder ElgenJVlag". Dat de talrijke gasten het programma zeer gewaardeerd hebben, bleek wel uit het applaus dat na ieder nummer uit de zaal opklonk. De verschillende nummers waren dan ook zeer geslaagd. Allereerst moeten we dan noemen „De Pessimisten", die een groot succes oogstten, "Vooral met „nooit meer oorlog". Het tweede dat vermeld dient te worden waren de dansen, uitgevoerd door de dames Annemarle Kühne en Max _Da- nlëls„ Vooral de laatste dans „Nederland- Indonesië" was zeer goed geslaagd. De goochelaar van de middag, de heer Ajfts, liet ons enige verbluffende staaltjes van goochelkunst zien en de Imitator Jan Pronk imiteerde op kostelijke wijze enige personen. De heer W. Kloosterboer gaf enige liederen ten beste, die zeer geap- preciëerd werden. Om de schetsen, die gespeeld werden door Joop van Hemelen, Joke Genevaas en Slem Paap. is harte lijk gelachen. De muzikale leiding berust te bij den heer Tonnle \5fillemse, dle oolc enige goede soli liet horen. De gepa triëerden kunnen op een goed geslaagde middag terugzien. DE DERDE KLM-VLUCHT NAAR ZUID-AMERIKA. Gistermiddag omstreeks half twee startte de PH-Toe (Edam) voor de derde speciale KLM-vlucht naar Rio de Janeiro en Buenos Aires. Er waren 43 passagiers aan boord. De heer H. Ch. E. Ede van der Pais, directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, zal van Lis sabon af de reis naar Zuid-Amerika meemaken. Gezagvoerder is de heer P. Both. 4 October werelddierendag Op 4 OcV>ber is het werelddierendag, een dag, die, ter nagedachtenis van Franciscus van Assisie, die een buiten gewone liefde koesterde voor de diêren, aan de dieren gewijd zal zijn. De „Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren" viert, mede met het oog op deze werelddierendag, een aantal propaganda-actie9. die zo wel uitgaan van het hoofdbestuur zelf als van de 86 afdelingen van deze ver eniging. Het programma van actie vermeldt o.m.: Causerie voor de AVRO op 1 October van 12.30—12.40 uur door het hoofdbe stuurslid majoor B. D. T. D. Sigling over het onderwerp: „Verzorging van onze huisdieren" In dit verband kan opgemerkt worden, dat ook de VARA en KRO een gedeelte van hun kinder uurtje aan de werelddierendag zullen wijden. Klein zwaargewichtkampioen van Nederland Tn de Apollohal! te Amsterdam heeft de Hagenaar Jan Klein een kleine pun- tenoverwinning behaald na een zwaar ge vecht op de titelhouder Dorus Elten en heeft hiermede het kampioenschap voor Nederland ln de zwaargewichtklasse be haald. Tegen troepenaitzending Tc Amsterdam is hedenmorgen een algemene werkstaking uitgebro ken als protest tegen de uitzending van militairen naar Indonesië. Het personeel van de tram legde als eerste het werk neer, doch zij stonden omstreeks 9 uur niet meer alleen. Er waren verschillende andere bedrijven waar eveneens wilde sta kingen waren uitgebroken, onder1 teur, ir. Hofman. andere Blauwhocdenveem. Volgens de tot nog toe binnenge komen berichten is geen van de er kende vakbewegingen bij deze actie betrokken. Uit Zaandam bereikt ons het bericht, dat het gehele perso neel van de Zaanse levensmiddelen- imtlustrieën Al bert Heijn, Hille en Verkade, om 8 uur in staking is ge gaan voor een tijd van 2 uur. Bij de Amsterdamse Droogdok Mij. is 80 procent van het personeel niet ver schenen. Verschillende kleine bedrijven zijn ook in staking gegaan. In Amster dam reden hedenmorgen pl.m. 10 uur uitsluitend ljjn I en lijn 25, maar met politie op de tram. Omstreeks half 11 verwachtte men een grote meting van het tramper soneel op het Waterlooplein. De actie van het trampersoneel richt zich eveneens tegen den direc- In het havengebied is het even eens zeer onrustig. De situatie scheen hedenmorgen zo te zijn; dat de vak bewegingen zich tegen de staking keren en enkele bedrijven niet tot staking overgaan omdat het advies van de vakbeweging daar tegen is. In de stad is het over het alge meen rustig; hoewel natuurlijk op diverse punten groepen mensen de situatie bepraten, waarbij het af en toe tot felle politieke debatten komt, Alg. Nederl. Bouwhas N. V. N.V.V. wendt zich tot. regering »- Onder auspiciën van de Alg. Nederl. Bouwkas/N.V. io. vond gisteravond in het „Golden Vlies" voor een ten op- zichto^van het gebodene helaas slechts mzjng gevulle zaal een propaganda- id plaats, die, om het „stopwoord- re" van den conferencier Wllly Alfreds geen oneer aan te doen, „prima" ver zorgd was. Daar was allereerst het orkest onder leiding van C. van Doomum die de kennismaking met het cabaret-wariété- gezelschap inleidde met enige pittige nummers, Willy ^lfredo, die zich als een uitstekend conferencier ontpopte. Het danspaar Joë .Valento Gita bracht ons een keurig uitgevoerde rumba. Hun „Bolero" van Ravel oogst te veel succes. De Song Singers, wel bekend van de radio, galmden nog enige aria's de zaal in. waarvan de ko mische acte uit „Don Juan" veel lach salvo's opwekte. De drie Poleros. ko mische cascadeurs, gaven op originele wijze hun kennis ten beste. Willy Al- fredo bleek naast conferences ook nog te kunnen sneldichten en deed dit op een wijze, die tot op heden nog niet te venaren is. De „clou" van de avond fras wel de telepaath-psychometrist P»- ter Hiyrkos. die ons op verbazingwek- wende wijze, met ogen als het ware dichtgemetseld door verband en doe ken staaltjes van telepathie te zien gaf, en als psychometrist de diverse belang hebbenden, die een en ander ingele verd hadden, gerust of minder gerust stelden omren doen en laten van fami- bultenland. Voor hen, die waarde RONDGANG „POSTHARMONIE". Voor de opening van de winkelweek zal „De Postharmonie" hedenavond half acht een rondgang maken langs de vol gende route: Kerkplein. Langestraat, Mient, Fnidsen, Hekelstraat, Verdron- kenoord, St. Annastraat. Zaadmarkt, Bierkade, Voormeer, Zeglis, le Kanaal straat. Uitenboschstraat. Baanpad, Voor- meer, Limmerhoek, Laat, Boterstraat, Houttil, Magdalenenstraat, Nieuwesloot, Hoogstraat, Schoutenstraat, Laat, Rid derstraat, Zilverstraat, Kennemerpark, Ritsevoort, Koorstraat, Kerkplein. hechten aan deze dingen, een genot vol ogenblik en voor hen, die er cri- tisch tegenover staan, ook de moeite waard. Verder werd er 'n sketch opgevoerd, warin wij nader tot het doel van de Alg. Nederl. Bouwka9 gebracht werden en waarin vooral de ..heer des huizes" Heins Funcke veel succes oogstte. Bajetto and his Blue Rhythm Ensem ble bracht nog enige door leden van het gezelschap gemaakte composities ten gehore, terwijl zij tevens de entre-act- muziek verzorgde. Harold Meesters, die de pianobege leiding voor de diverse nummers voor zijn rekening had. kweet zich op uitste kende wijze van zijn taak. De Algemene Nederlandse Bouwkas kan op een zeer goed geslaagde pro paganda-avond terug zien en wij spre ken de wens uit, dat-"■vanavond bij de tweede en tevens laatste propaganda- avond de zaal van het Gulden Vlies te klein zal zijn. DE EERSTE RANDERSS-ZEGE IN DE K.N.VJ3. Hoewel De Randers met een Invaller voor Van Sol tegen USVU verschenen, is het hen toch gelukt de sterke Uit geestenaren er onder te houden. Met de wind in de rug duurde het echter toch enige minuten voor de rust, alvorens Jan Stroet uit een corner De Randers de leiding gaf. De talrijke USVU-aan- vallen werden op uitstekende wijze af geslagen door het solide Alkmaarse backstel Klepper—Temming Na de hervatting, waarbij De Randers tegen de wind speelden, scoorden de Uitgeestenaren al spoedig de gelijkma ker. Het uitstekende combinatiespel der Ka£"*tadbewoners gaf echter de door slag: uit een pass van R. Jansen wist J. Teygler voor zijn club de winnende goal te maken: 2—1. De eerste zege is binnen! RECTIFICATIE. c Buiten onze schuld zijn gisteren een tweetal „koppen" boven de verslagen van de voetbalwedstrijden A. P. G. S Alcmaria en Z. F. C.Alkm. Boys ver wisseld geworden. De opmerkzame lezer zal 't voorts zijn opgevallen, dat de po pulaire Alcmaria-linksbuiten De Buyzer bij deze gelegenheid een „r" aan zijn naam zag toegevoegd.... De ontvangst van de Alkmaarse voetballers door den burgemeester van de Engelse stad Yeovil. Geheel links op de foto: mr. Mortimer, de manager van de Bath FC., den~burgemeester van Yeovil, die beste 'maatjes schijnt met den heer Van Zoonen. den voorzitter van het Sportcomité. „In October naar Brussel, van No vember tot Januari naar Java, Su- matra en Bali en ln Februari een tournée door Scandinavië", woorden op de meest gewone manier uitgesproken door een gewonen man in het „ge wone" café van Leo op het Scharloo: wie. die dit hoorde, zou zijn oren niet gespitst hebben? Die „gewone" man bleek de bekende Westfriese conferencier Jan Buisman te zijn, die men rëeds diverse malen voor de radio kon horen en wiens contract (voor enige Jaren!) met de AVRO er borg voor staat, dat het Westfries niet plotseling uit de aether zal verdwijnen- Met zijn vrouwelijke partner, Rie van Eyck, treedt Jan Buisman reèds enige jaren op in schetsen en andere toneelstukjes. Oor spronkelijk strekte zijn domein zich niet verder uit dan de kop van Noord-Hol land. Tot op een goede dag de AVRO- reportagewagen pech kreeg In de buurt van Noord-Scharwoude. Reportageleider Nanninga meende blijkbaar, dat de AVRO-wagen niet voor niets met moei lijkheden had te kampen, trok de be wuste avond op „snor" en „vond" Jan Bulsman. „Man, jij hebt een microfoon- stem om te zoenen", en met deze woor den haalde de zoengrage AVRO man on zen Noordhollandse artist ln het „Wal halla" der kleinkunst. De zakelijke Jan heeft het thans zo ver gebracht, dat hij met een gerust geweten een zekere portemonnale zijn overi gens zeer reële smaak niet strookt met vulgariteit. Op 2£' October, zo deelde hij ons onder zijn „rondje" mee. treedt hij met zijn ge zelschap op voor de Nationale Belgische Omroep. In November komT~~de grote trip; met Rie van Eyck per Skymaster naar Bali, Batavia en dergelijke voor een Alkmaarder exotische oorden, om daar de Nederlandse soldaten in een goed hu meur te brengen: hetgeen aan Jan uiter aard best ls toevertnouwd. Na dit regerlngstourneetje volgt een bezoek aan de Netjgrlandse kolonietjes ln Scandinavië, etcetera. etcetera Na dit gesprek ben ik een van mijn „geestelijke steunpilaren" kwijt geraakt. Ik dacht altijd, dat artist-zijn en arm-zijn bij elkaar hoorden als Noordhollandse voordrachtkunst en Jan Buisman. Giste ren ben ik tot de conclus!e~gekomen, dat ik een gesprek heb gehad met een „rijken meneer" die overigens een beschei den en prettige kerel was! H.N.A. DRANKWET. Ingekomen is een verzoek van den heer D Ottlnk, alhier, om een verlof A verlof voor de verkoop- van zwak- alcoholische drank in het klein zowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik el ders in het perceel Kqpltdin nr. 19. Binnen twee weken -na dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van dit verlof Indienen. Alkmaar 24 September 1946.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1