kmaarder Geraffineerde deviezensmokkel ontdekt „Onschuldig" code als hulpmiddel Parijse Conferentie in beweging over Grieken!an< Felle gevechten in Thessalië Aan de Lezers! Volgend jaar delen van de lichting 1946 en 1947 naar Java 8 October sluitingsdatum wedstrijd ^'EN^OHWBCHijNl WEINIG VERANDERING. Plaatselijk ochtendmist, overdag tijdelijk toenemende bewolking met later kans op een onweersbui. Zwakke tot matige wind overwegend uit de richtingen tussen Oost en Zuid. Wei nig verandering in temperatuur. Temperatuur: Overdekte 23 gr. C., 73 gr. F. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1916 Directeur: Th. W. Rcijnders Jr. Hoofdredacteur: G, E, de Winter. 2e Jaargang No. 240170 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Adm.: Achterdam 20, tel. 2274.Advertentie-afd.Langestraat 15. tel 3971. De benzineprijs wordt verlaagd van 20 cent op 19 cent per liter. De „heffing-ineens" zal voor de vermogens %oven f. 200.000 30®/» be dragen. DOOR de Nederlandse Bank en de douanerecherche is een geraffineerde deviezensmokkel aan het licht gebracht. Het betrof hier een „affaire" tussen Nederland en Zwtserland, waarbij on danks snel ingrijpen van de recherche toch nog in drie maanden tijd voor ruim 350.000 gulden is omgezet. De hoofddaders, J C A. Helmich en C F. Jibben, hadden tesaraen met twee Zwitserse bankiers een soort „illegaal" clairlngskantoor gemaakt. In Zwitser land werden vorderingen op Nederland en in Nederland vorderingen op Zwit serland verzameld en de onderlinge zaken werden per brief of zelfs per tele foon afgehandeld. Bij de briefwisseling werd gebruik gemaakt van een on schuldig lijkende code. Zwitserse francs werden aangeduid met het woord „Nestle", Belgische met „Cement", Franse met" „Suez", Engelse ponden met „Vickers" Amerikaanse dollars met „Cotton" en Nederlandse guldens met „samen" (zaden) of „tulpensamen" (tulpenzaden). VOOR een deel van het tegoed, dat de (officiële koers) 1.62 francs. Om evenwel heren in ons land hadden gevormd, krmstig van Nederlandse bankbiljetten die goedkoop in Zwitserland waren op gekocht en clandestien naar Nederland werden overgebracht; geld dus, dat eerst door vacantiegangers en zakenlieden naar Zwitserland was gesmokkeld en daar ver beneden de officiële koers In Zwitserse franken was omgezet. Hoe groot het verlies Is, dat de staat der Ne derlanden hierbij heeft geleden. Is moei lijk teoverzien; wel bewijst het, dat die enkele honderd gulden, die zo meegeno men wordt ln een voering van een Jas of tussen een paar papieren, en waar met zoveel trots over wordt gesproken, elkaar opgeteld een slordig aantal tien duizendjes bedraagt. Dat deze. op zich zelf onbetekenende zwendeltjes bij el kaar opgeteld na een Jaar een duidelijk merkbare verliespost voor het Neder landse volk inhouden realiseren de mees te reizigers zich niet. Er zijn echter steeds geslepen lieden ln België, Zwit serland, Engeland en elders te vinden die graag voor weinig geld de waarde volle guldens opkopen - Straks Immer, wanneer ln ons land het leven weer normaal zal zijn en alles weer te koop is, hebben deze goedkope guldens hun oude waarde nog en is het goed koop kopen ln een land. dat zijn weder opbouw duur moest betalen. Reeds is ge constateerd. dat sinds in ons land de benzine vrij gekocht kan worden, tal rijke auto's uit België naar Nederland komen met bijna lege tanks en hier ben zine kopen. De prijs van de benzine in België is vrijwel gelijk aan die ln Ne derland. Voor een Belg. die guldens heeft weten te leopen voor de helft van de nor male koers, kost de benzine In Neder land echter maar de helft. Dat deze ben zine door Nederlatid met dure deviezen is gekocht en dat door zijn handelswijze in Nederland het gevaar blijft dreigen dat de benzine wederom gedistribueerd zal moeten worden. Interesseert dien Belg niet Hij doet goede zaken en lacht om den Hollander, die hem de guldens bracht en genoegen nam met negen in plaats van zestien franken. Wat kost deze smokkel De deviezensmokkelaars vergeten, dat hierdoor ons land misschien één, mis schien twee Jaar in zijn opbouw geremd wordt. Men vergeet, dat ons doodgewone dagelijkse brood voor twee-derde met behulp van deviezen moet worden ge kocht en ons rokertje zelfs voor de volle honderd procent. Rekent men nu even door, dan komt men tot de volgende con clusie: Een gulden kost in Zwitserland ln Zwitserland vrtf francs te kopen moet men bij een bank f2.50 betalen voor één franc. Een gulden Uitgeven voor „zwar te" francs geeft dus een verlies van 1-22 francs, hetgeen omgerekend neer kom op bijna 75 cent Een brood kost 21 cent. Veertien cent daarvan is uitgegeven aan buitenlandse valuta. Die verkoop van die ene gulden ln Zwitserland kost ons dus de deviezen nodig voqr vijf broden. Overigens is opmerkelijk, dat ln Ne derland de maximumstraf op overtreding van de deviezenbepallng vier jaar ge vangenisstraf is en in Zwitserland één Jaar, een verhouding 4 1, gelijk aan de verhouding van de legale (1.62) en de Illegale (0.40prijs van de gulden in Zwitserland. Suikeraflevering Het honoreren van de thans lo pende suikerbonnen, waarbij ook de tweede bon van 500 gram extra, stelt hoge eisen aan de bevoorrading der detaillisten. Juist in deze weken valt de over schakeling van de geïmporteerde ruwe suiker op die, welke uit eigen productie verkregen wordt. Hoewel iedereen er verzekerd van kan zijn, dat hy het hem toekomen de rantsoen zal ontvangen, zal hier en daar de aflevering niet onmid dellijk en in volle omvang kunnen geschieden. Wilt U even op mijn dochter passen Een heer, die gistermiddag in de Lalresse- straat te Amst. argeloos op de tram stond te wachten, zag een man met een kind aan de hand naar zich toekomen, die hem vroeg of hij even op de kleine wilde passen. De heer verklaarde Eich daartoe bereid, waarop de man plotse ling op de juist passerende lijn 16 sprong en zijn helper met het meisje liet staan. Het kind. een 4-jarig meisje, beweert Tiny Lomeier te heten en met haar moeder in de Albert Cuypstraal te wonen, maar de recherche is er met deze gegevens nog niet in geslaagd de herkomst van het kind op te sporen. „Reeds twee maanden lang zijn wij aan het confereren en al die tijd heeft er grote vrijheid van debat bestaan. Ik denk, dat gij allen het er mtde eens zöt, dat wij thans moeten pogen het werk van de conferentie te vergemak kelijken, wanneer wij het werk willen besluiten voordat de Algemene Verga dering van de UN.O bijeen komt", aldus de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, die op het ogenblik de voltallige Parijse Vredesconferentie pre sideert. Na verschillende Interrupties met Joegoslavischen en Oekrainsen gedelegeerden, nam de Joegoslaaf Kar- delj het woord, die o.a. verwees naar het, aldus zeide hij. „het onfortuinlijke Griekse volk. dat door zijn heldhaftige houding tijdens de oorlog een beter lot verdiend had dan het thans ten deel was gevallen" IN GRIEKENLAND. Bij het plaatsje Diskata. gelegen in de bergen in het Noorden van Thessa lië, werd gisteren het zwaarst gevoch ten sedert het einde van de burgeroor log, nu anderhalf jaar geleden. Aan de gevechten werd deelgenomen door naar schatting duizend tot 1^ honderd opstan^ delingen Onwaar en Onwaardig ONDER bovenstaande titel laat de heer j. Bijlsma, directeur van de „Alk maarse Courant en van de drukkerij „Dagblad voor N.-HollajuT m rijn krant van Donderdag 26 September 1946 een omlijnd aitikel afdrukken. Dat ls zijn goed recht. Het is ook zijn goed recht om onzen president-commissaris, den heer De Bok, onzen gedelegeerd-commis saris, den heer Roggeveen en mij van bepaalde feiten te befichten. Het is ech ter niet ln orde, dat hij zich daarbij be geeft op de weg der onjuistheden. WIJ zouden bij onze lezers, aldus de heer J. Bijlsma, de indruk hebben trachten te wekken, dat de Maandag J.l. verschenen krant een voortzetting zou zijn van het „Dagblad voor Noord-Hol land". Dit is naar de mening van den heer J Bijlsma. niet het geval. De her rezen krant, zegt hij. is een voortzetting van de „Alkmaarse Courant" van 1 Mei "waarschijnlijk bedoelt hij de krant van 10 Mei 1940. Wij willen namélijk niet ver onderstellen, dat zijn krant reeds tien dagen vóór de Duitse bezetting op voor schot fout was. Overigens lijkt mij zijn mededeling niet juist Boven aan zijn blad staat vermeld dat dit ln rijn I44stg_levensjaar ls. Opge richt in 1798, kan dit niet anders beteke nen, dan dat de datering niet is voort gezet met 1940 als grondslag, maar met 1942. De rekenpieten onder U rekenen dit zelf maar even na. Daarbij komt. dat onder de „oude" figuren dezer krant er niet weinigen zijn, die na 1940 nog ehige jaren zijn blijven zitten. TEN SLOTTE is In 1942 de „Alkmaarse Courant" met enige andere bladen, onder opperdirectoraat van den heer Butter,. opgegaan In het „Dagblad voor Noord-Holland" Men verkoos deze weg boven een vrijwillig stoppen. Dit zijn geen veronderstellingen, maar feiten. Nu Is de „Alkmaarse Courant" weer ver schenen. En als wij daarbij een histori sche lijn aanwijzen, die loopt van „Alkmaarse Courant" van 1 Mei 1940. via dezelfde krant na deze datum, daarna vla het „Dagblad voor jJoord-Holland naar de „Alkmaarse Courant" van he- ide den. dan zal zelfs een geheel vreem» in het krantenjeruzalem deze lijn on middellijk ontdekken. Daaraan kunnen geen nieuwe commissarissen en journa- llsten-met-certificaten iets veranderen. Het zou trouwens voor het publiek wel interessant zijn te weten hoe al deze nieuwe fïguren plots op het podium zijn verschenen. Wie heeft hen er op ge bracht? Daarom blijft voor ons d,e „Alkmaarse Courant" met datering 23 September 1946 en later een voortzetting van het „Dag blad voor Noord-Holland'1 en de bladen, waaruit dit lllustre product ls ontstaan. T\E j heer J. Bijlsma heeft het verder over door oriS" verspreide lasterlijke biljetten. In de eerste plaats geven wij zeker niet tod, dat de inhoud daarvan van lasterlijke aard zou zijn. Als de heer J. Bijlsma echter verklaart, dat wij o.m ten overstaan van een lid van Pers raad zouden hebben, verklaard, dat wij deze biljetten zouden doën verwijderen, spreekt hij bewust onwaarheid. In de betreffende vergadering heeft onderge tekende toegezegd de zaak met zijn di rectie te zullen bespreken. Hetgeen ook Inderdaad ls gebeurd. Naar mij van de zijde mijner directie is medegedeeld, zullen déze biljetten worden verwijderd Wat overigens niet wil zeggen, dat wl) de inhoud niet staan de houden. Wij zullen het publiek daar over trouwens niet in twijfel laten. ï\E heer J. Bijlsma vindt onze wijze van voorlichting o'ribehoorlijk. Dat is 'n kwestie van waardering. Hoe hij er over denkt, feit blijft, dat èn de inhoud van het verspreide pamflet èn de inhoud van het opgeplakte biljet, èn de inhoud van het gisteren op wat ongewone wijze ver spreide hoofdartikel volkomen waar was Verder willen wij zeker met den heer J Bijlsma niet discussiëren over behoor lijkheid, waardigheid en waarheid. JN de laatste zin van zijn stuk heeft de heer J. Bijlsma het over een aan ons adres gerichte reprimande van een lid van de persraad. De heer J, Bijlsma laat hier zijn fantasie een al te vrij spel. Was hij het niet, die ernstig op zijn vingers werd getikt over het feit, dat hij ons tot tweemaal toe dwong artikelen per deur waarder aan te bieden? Onwaar en onwaardig! Inderdaad, mijnheer J. Bijlsma, maar dan zo. dat deze woorden door U voor een spiegel gesproken moeten zijn. Amerikaanse troepen; bewegingen in Alaska en op de Aleoeten sterie van de „New- de Ame- voorbereldln- Het Amerikaanse Oorlog wil de berichte!^ Tork-Post", volgens rikaanse luchtr gen zon treffen basis in Alaska te zenden, be nen. Volgens super-fortresseii materiaal naar op de Aleoeten igen noch ontken- loemd blad zouden worden ultgezon- lemanning, die geoe- operaties met atoom den met fend was ii bommen. Wel is van/)fficiele zijde in Amerika bevestigd, dét de Amerikaanse lucht macht thans proeven neemt met be stuurbar^/ projectielen in - de nabijheid van Fai/banks (Alaska). Verder bereidt het lerfer zich voor op gedurende de winter in Alaska te houden manoeuvres met/het modernste materiaal. Ook op de/ Aleoeten zullen wintermanoeuvres •rden gehouden met zwaar materiaal, meinde de invloed van buitengewoon temperaturen op kanonnen en be stuurbare projectielen na te gaan. Para chutisten zullen aan de oefeningen deel nemen. Het zal vele lezers z(jn opgevallen, dat de technische verzorging van ons blad er de laatste dagen niet op vooruit is gegaan. Het toch al grote aantal ccrrectiefouten is op een ont stellende wijze toegenomen, koppen werden verwisseld, als golden het papieren boorden, Kortom, de technische verzorging is beneden peil o Men zal echter dienen te begrij pen, dat wjj op dit ogenblik door het herverschijnen der „oude" kranten grote moeilijkheden ondervinden op de drukkerij, waar wij krachtens vorderingsbesluit gedwongen zijn te drukken. Over deze moeilijkheden schreven wij reeds in ander ver-, band. De lezer betone daarom enig ge duld. Wij zullen alles doen om deze kwestie in de kortst mogelijke tijd bevredigend te regelen. ■4L De f* verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin v Na^£ aanleiding van het bericht ;tawa, als zou minister prof. Lieftinck in een persconfe rentie alclaar een mededeling heb ben gedaan omtrent de te verwach ten blijde gebeurtenis in het Prin- tlijk gezin, verneemt het ANP, dat iet officiële bericht over de datum van de geboorte zal moeten wach ten tot Prinses Juliana en Prins Bernhard defe" willen vrijgeven. In ieder geval staat vast, dat deze blijde gebeurtenis niet in Mei 1947 verwacht wordt. IN SCHEERVLUCHT. Met 391 tegen 58 stemmen heeft de Italiaanse Nationale Vergadering haar vertrouwen in de regeringDe Gasperie uitgesproken. In Duitsland is de oogst uit zonderlijk goed geweest, aldus de Engelse minister voor de Britse 2Óne in Duitsland, John Hynd. Grepen uit het Radio programma ZATERDAG 28 SPPTEMBER 1946. HILVERSUM I. KRO: 8.15 Pluk de dag. Radio ziekenbezoek. RNIO: 11.45 Ta- milleber. uit Indlë. KRO: 12.30 Klaas van Beeck. 13.45 De Toneelkijker. 15.— Hand in hand door kinderland. 17.45 EHBO. 19.15 Maastrichts Mannenkoor. 20.40 Avon turen van Pa Pinkelman. 22.20 Avond gebed. 23.— Orkestparade. HILVERSUM n. VARA; 9.50 Ensemble Pro Musica". 10.— VPRO-morgenwijdlng. 10.45 Voordracht. 11.— Uitz. contlnubedr. 13.15 Van liefde, maneschijn en ontrouw. 14.15 Hohe Messe. Johan Seb. Bach. 16.30 Sportpraatje. 18.45 Nederland-Indonesië. 20.15 En nu.... Oké.' 21.30 Socialistisch commentaar. 21.45 „The Ramblers" 22.45 Wim Kan vertelt over ABC-cabaret. 23.15 Oude en nieuwe schlagers. Na hun aankomst op het vliegveld Kemajoran te Batavia Inspecteren de leden van de Commissie-Generaal, de heren Schergjerhorn, Van Poll en De Boer, de door een afdeling van het bekende Engelse regiment „Sea- forth Highianders" gevormde erewacht. c ANP-P De roepenuil zending naar Indonesië Samensmelting Kon. Landmacht en K.N.I L." In de Memorie van Toelichting op de RUksfeegrooting 1947 wordt o.m, opge merkt, dat 1» Mei 1947 een tweetal grote eenheden en een aantal troepen bestemd voor locale taken, gevormd uit de lichting i946 en de in 1947 in werkelijke dienst te roepen lichting 1947, naar het Verre Oosten zullen worden overgebracht. Deze maximum inspanning voor de ver vulling der plichten van het Koninkrijk ten aanzien van het Indische gebiedsdeel brengt de uiterste beperking voor wat betreft het Rijk ln Europa mede Hfer kan niet meer worden gedaan dan het aanhouden van de strikt nodige troe pen voor binnenlandse ordehandhaving en van de vredesonderdelen, nodig voor de opleiding der naar Indonesië te zen den contingenten. Voorts ziet men onder ogen de samen smelting van de Koninklijke Landmacht met het KNIL. TROEPEN VOOR NEDERLAND. De grensbewaking zal in 1947 in steeds toenemende mate door de Koninklijke Marechaussée worden overgenome.i. Het voornemen bestaat voorts de liqui datie der uit vrijwilligers gevormde ge- zagslroepen in 1947 te voltooien en de opleidingen in Engeland ln 1947 te beëin digen. DE LUCHTMACHT. Er zal een aanvang worden gemaakt met de uitvoering van een voorlopig plan voor de Luchtverdediging Nederland. In 1947 zullen 5 gevechtsvliegafdelingen ge heel uitgerust worden. Voorts wordt een Radardienst en een regiment luchtvaart troepen ingesteld. DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR. In verband met de reorganisatie van de distributiedienst is het vanaf heden in het algemeen niet meer mogelijk om op een andere datum dan op de oproepkaart is vermeld, distributiebescheiden af te halen. Men lette dus in het bijzonder op de oproepdatum en houde zich daaraan. Vanaf a.s. Maandag dienen zij, die een oproepkaart hebben ontvangen voor „extra rantsoenen Zieken" zich te vervoegen aan loket 3, voor textiel en extra rantsoenen a.s. en jonge moeders loket 2, rijwielbanden, schoenen en klompen loket 4, bonkaarten loket 1, bijzondere arbeid loket 5. Verlofgangers en zij, die inlichtingen wensen betreffende enig distribu tie-artikel, kunnen zich wenden tot loket „Voorlichting". Inwoners van gemeenten, die behoren tot de diitributiekring Alkmaar kunnen alle gewenste inlichtingen verkrijgen op de reeds eerder gepubli ceerde zitdagen aldaar. Etalage - week Gedeeltelijke oplossing! Het secretariaat van de Contact- Commissie voor de Middenstand be richt ons: De overgrote belangstelling die er van de zijde van het publiek wordt getoond voor de aan de etalage- week verbonden wedstrijd, heeft ons de indruk gegeven dat het let ters zoeken in onze „sprookjes-stad" zoveel tijd vergt dat er schade ont staat aan het bezichtigen van de etalages. Wij menen daarom goed te doen, in het belang van de deel nemende zaken zowel als van de mededingers in de wedstrijd, de termijn van inzending der oplossin gen te verlengen en als sluitings datum te stellen: tot en met 8 Oct. aanstaande. Men verkrijgt daarvoor voor het oplossen meer tijd, die dan kan wor den besteed aan een rustig bezichti gen der zo keurig verzorgde etala ges. Mede hierom zullen wij een tipje van de sluier oplichten en U verklappen welke de eerste zinnen der rijmen zijn. In serie I: Werkt allen mee. In serie II: Wij allen gaan met veel vertrou wen. Serie in geeft geen moeilijkhe den Indien men goed kijkt en telt mist men het juiste aantal niet. Doet dus Uw uiterste best om de oplossingen te verkrijgen, maar Maatschappelijk werk op Humanistische Grondslag Beging 1946 werd er in ons blad reects op gewezen, dat alhier is opge richt de afd. Alkmaar van de Stichting voor Haatschappelijk Werk op Huma nistische Grondslag, welke Stichting zich ten doel stelt morele- en materiele steun te verlenen aan hen. die zulks tot op heden niet ontvingen. Hierbij is in de eerste plaats gedacht aan die groep onzer inwoners, die niet bij een Kerkgenootschap zijn aangeslo ten. Een aantal pevrsonbn uit deze ge meente hebben gemeend', dat de tijd is aangebroken om de verantwoordelijk heid, die ieder heeft tegenover de an dere leden van de gemenschap te moe ten bevorderen -en dat zü, ln deze voorgegaan door de kerkgenootschap pen, de nodige hulp en bijstand die nen te verstrekken aan hen, die zulks van node hebben. Zij stelt zich voorts ten doel dit werk te doordringen van een huma- nistisce geest in die zin, dat het ge dragen wordt door in gemeenschaps gevoel wortelend besef van verant woordelijkheid. zowel voor het lot van den naaste, als voor het welzijn der volksgemeenschap en bewust gericht wordt op een in alle opzichten gezo'nd aatschappelijk leven, Door het zelf verrichten en doen uit voeren van Maatschappelijk Werk, zo wel op het gebied van kinderbescher ming^ maatschappelijk hulpbetoon, zorg voor ouden van dagen. etc., wil Stichting deze doelstelling ook ractisch bevorderen. Teneinde deze werkzaamheden met succes te kunnen ter hand nemen is echter een flink aantal medewerkrs noodzakelijk, terwijl het tevens nodig is. dat <le Stichting over de nodige fi nanciën kan beschikken om deze werk zaamheden te financieren. Reeds hebben eneen aantal personen zich als lid aangemeld, doch wij me nen toch van deze plaats een ieder, die met bovengenoemd doel en strevan in stemt en wie zal dat niet. te moeten adviseren zich als lid aan te melden. Doel en streven der Stichting werd reeds besproken in de vergadering van het bestuur van de Alkmaarse Be- stuursbond, die de leden der aangeslo ten vakbonden eveneens adviseert de Stichting te steunen door het verle nen van daadwerkelijke medgwerklng en toetreding als lid. Ook de EVC is door het zitting ne men in het voorlopig bestuur van de Stichting vertegenwoordigd. De bijdrage van de leden kan ge schieden bij den penningmeester van het voorlopig bestuur, den heer B. FelsA Westerweg 134 te Alkmaar. Nsar wij vernemen ligt het in de be doeling van het voorlopig bestuur bin nen enkele weken een ledenvergade ring te houdan. waarin tot benoeming van een definitief bestuur kan worden overgegaan en tot een taakverdeling kan worden besloten. Mede in verband hiermede is een spoedige opgave van nieuwe leden dringend gewanst, schenk dan toch ook aan de etala ges die aandacht welke zij volkomen waard zijn. Wie evenals wij des avonds door de stad wandelt, zal de woorden vanonzen burgemeester moeten on derschrijven: Alkmaar leeft weer, Alkmaar streeft weer. „Sarie" ls van deze toren verdwenen. Haar opvolger nemen wij binnenkort weer onderhanden. JutAlierszaak der firma Plas heropend Gistermiddag om drie uur heropende de firma Herm. Plas, „de juwelier van geslachten" haar verbouwde zaak in 't Paygiop alhier Het geheel maakt een prettige, rustige indruk Het interieur en de etalages zijn geheel gemoderni seerd en wel door de firma Schouten en Van Gijn te Amsterdam, dié de smaak volle winkelbetimmering uitvoerde, ter wijl de firma Vaa^jjes. eveneens uit Amsterdam, de keurige cassettebekleding verzorgd heeft. Het behang- en schilder werk, dat geheel in moderne tinten ge houden is. is door gebr. Molenaar te Alkmaar verricht en de prettig aandoen de verlichting tenslotte door de firma Thomas Hoogervorst. De keurige paTketvlleren werden aan gebracht door Klitsie. Het ontbrak de firma Plas niet aan belangstelling, terwijl een schat van bloemen de zaak vulde. Wij wensen de firma Plas goede zaken toe. COLLECTR1CES STAATSLOTERIJ BENOEMD. «ij beschikking van den Minister van Financiën van 24 September 1946, no. 212 afdeling Indirecte belastingen, zijn be noemd tot collectrices der Staatsloterij te Alkmaar: de dames C, N. JJruin-vd.d. Idsert en mevr. C A Oud-Bruin, beiden te Alkmaar. PRIJSWINNAARS LAND- EN TUINBOUWTENTOONSTELLING. Bij de land- en tuinbouwwerktuigen op het Hofplein, werd eveneens een eerste prijs behaald door de firma Huisman, uit Alkmaar, die diverse land- en tulnbouwgereedschappen ex poseerde. SCHEERVLUCHT. In de Staatscourant is versche nen de prijzenbeschikking pasfoto's 1946, waarbij bepaald wordt, dat de grijs voor pasfoto's f 0.75 per 3 stuks mag bedragen. Bij levering van veelvouden van 3 stuks wordt de prijs met 0.25 per 3 stuks ver hoogd.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1