kmaarder q O q Langste proces ter wereld geëindigd Neurenberg 16 Ociober 12 executies? Nitisjenko tegen de vrijspraken De uitspraken Twee |aar Deventer stemde Kort maar krachtig Kleine diefstalzaakjes DE EEN EN TWINTIG VAN NEURENBERG RUSTIG NAJAARSWEER. Aanvankelijk op vele plaatsen mist of laaghangende wolkenbanken. Later bij iets toenemende wind tassen Oost en Zuid op meeijjjere p.aatsen doorbreken de zon en tijdelijke stijging van tem peratuur. Geen neerslag van betekenis. WOENSDAG 2 OCTOBER 1946. 2K JAARGANG no. 244-474 Directeur: Th. W. Reünders Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Adm-: Aehterdam 20. tel. 2274.Advertentie-afd.: Lansestraat 15. tel. 3*71. DE EEN ZIJN DOOD.... Een LontI nse firma zal de stroppen leveren, waarmede de veroordeelden te Neurenberg zullen worden opgehangen. Eerst Goering TOEN het Internationaal Tribunaal gistermiddag met dezelfde waardigheid •Is altijd de gerechtszaal betrad, had deze door het ontbreken van de beschuldig den en de topspanning, die er heerste een geheel ander uiterlijk, dan voorheen. Daar gaapte dan de lege beklaagdenbank, waarin een voor een de beschuldigden souden verschijnen om hun vonnissen aan te horen. De drie. die door het gerecht gistermorgen werden vr.gesproken, waren op dit ogenblik al geen gevangenen meer. Seys Inquart aan de beurt ARTHUR SEYSS" INQUART blijft lan ger weg dan cfe anderen. Dan verschijnt hij, doch kijkt verlegen naar de grond. Ook hij vertrekt geen spier bij het ver nemen van het doodsvonnis. De rij wordt gesloten door Von Neu^ath. die met sa- mengeklemde lippen zijn vijftien Jaar in ontvangst neemt. En dan wordt het doods vonnis uitgesproken over de afwezige Martin Borjnann, van wien men niet met zekerheid weet, of hij in leven is. Na het uitspreken der vonnissen deed rechter Lawrence mededeling van de af wijkende zienswijze van den Russischen rechter Nitisjenko inzake de vrijlating van Von FritscheJ_üchacht en Von Papen, de niet schuldig verklaring van Kabinet. Opperbevel en Generale Staf. en de straf voor Hess, die naar Nitisjenko's oordeel de doodstraf had moeten zijn. Het oordeel van dezen rechter zal In het vonnis wor den vastgelegd. Lawrence's laatste gang PRESIDENT Lawrence heeft geen enkel woord tot het sluiten van het langste strafproces ter wereld gesproken. Pre cies kwart voor vier (Duitse tijd) verhief hij zich van zijn zetel, maakte een bui ging naar de rechtszaal en begaf zich met de andere rechters voor het laatst naar de deur van de raadkamer. De bekend making der straffen, vervat ln een korte formule, duurde precies drie kwartier. PRESIDENT LAWRENCE droeg bij binnenkomen een rode map. De leden van het tribunaal gaan zitten en de eerste beschuldigde worcft dadelijk daarna bin nengebracht: Göring, mager en zicht baar nerveus. Lawrence spreekt doch Goering kan hem niet verstaan. Hij krijgt een andere koptelefoon en de rech ter vraagt hem: „Hoort u mij nu?" Her- mann Wilhelm Goering knikt en dan hoort hij zijn naam zeggen en nadien: „Ver- 'oordeeld tot de strop". Dadelijk daarna wordt hij weggebracht Hess. de onbezorgde - VERVOLGENS verschijnt Hess. die on bezorgd rondkijkt. Hibbentrop houdt zich Btrak en ook Kelt^Jijkt onbewogen als hij het „death by hanging" hoort. Terwijl de laatste door de deur naar de gevange- nlslift verdwijnt verschijnt het koude, wrede masker van Kalteqkrunner Ook deze maakt geen beweging terwijl hem het doodvonnis wordt meegedeeld, evenals Rosenberg^ die zijn veroordeling met de wazig starend blik, waarmee hij gedurende het gehele proces in zijn bank heeft gezeten, aanhoort. Fijank daarentegen is geëmotioneerd en perst de dunne lippen stijf op elkaar als hij het doodsoordeel verneemt. De korte, dikke Funk^ is een bonk gespannenheid. Hij la een dergenen, die de dood den ken te ontgaan en zijn melancholiek ge zicht ontspant zich als hij hoort, dat hij tot levenslange gevangenisstraf is ver oordeeld. Op hem volgt FTJck, die hoog opziet naar de publieke tribune en moel- *aam de koptelefoon opzet. Doch hij staat kaarsrecht als hij het „dood door de strop" verneemt. Streicher, de stoere JULIUS STREICHgR tracht voor het eerst een stoere houding aan te nemen. Hij kauwt zelfs niet, zoals hij anders placht te doen. Toch is hij zichtbaar ner veus bij het vernemen van zijn vonnis: „de strop", evenals Funk, die na het aanhoren van zijn vonnis: „levenslang" Iets onverstaanbaars mompelde. Waar diger treedt Doenitz op. die zelfs bij het verrassende vonnlsT „tien jaar gevange nisstraf" geen spier vertrekt. Ook ad miraal Raede^. is volkomen beheerst en hoort zijn „levenslang" uiterlijk kalm aan. Baldus von Schirach is uiterst ner veus en zet met trillende handen de kop telefoon op. Hij bedaart na aan het aan horen van zijn veroordeling tot 20 Jaar gevangenisstraf. Na hem verschijnt Sauckel. die zijn eeuwige grijnslach kwijt*"schijnt te zijn. Voor hem geldt de strop, evenals voor Jodl, die kaarsrecht zijn doodsvonnis ver- neenit. De zwarte ogen van Speer staan nog dieper dan gewoonlijk, doch het oor deel „twintig jaar" brengt een lichte ont spanning op zijn gelaat teweeg. Voor hij wordt weggevoerd maakt hij een buiging voor zijn rechters. De executies DE doodvonnissen die te Neurenberg zijn geveld zullen te Neurenberg op 16 October ten uitvoer worden gelegd, aldus een beslissing van de geallieerde bestuurs raad. De bestuursraad heeft zijn goedkeu ring gehecht aan een richtlijn ten aanzien Von Neurath: 15 jaar g «Albert Speer 20 jaar Rader: levenslang f Bormann: (bij verstek) dood door de strop Funk: levenslang Sauckel: dood door de strop Baldur von Schirach: 20 jaar Arthur Seyss Inquart: dood door de strop Frlck: dood door de strop «■•Von Ribbentrop: dood door de strop Jodl: dood door de strop Göring: dood door de strop Keitel: dood door de strop Rosenberg: dood door de stro. Julius Streicher: dood door de strop Dönitz: 10 jaar Kaltenbrunner: dood door de strop Frank: dood door de strop Hess: levenslang Hjalmar Schacht, Von Papen nu Fritsche: vrijgesproken van de vonnissen van het Internationale miltialre gerechtshof, waarbij wordt vast gesteld, dat de bestuursraad het recht heeft leder vonnis te herzien en ieder vonnis te verzachten, doch niet te ver- Mening der verdedigers De Amerikaanse nieuwsdienst ln Duits land maaftt bekend, dat voor Ribbentrop. Sauckel en Seyss Inquart, die tot de doocÉ door ophanging zijn veroordeeld, gratie zal worden gevraagd. De voormalige Duit se opperbevelhebber Keitel zal verzoeken om te worden gefussilleerd in plaats van opgehangen. Hess' verdediger, dr. Alfred Seidl, wil het vonnis, uitgesproken over zijn cliënt, (levenslang), vernietigd hebben. De verdediger van Von Schirach, dr. Fritz Sauter, vindt de; twintig jaren, die den oud-Jeugdleider toebedeeld zijn, recht vaardig en zal misschien later nog om clementie verzoeken. De drie vrljgesprokenen te Neurenberg zijn na hun vrijspraak door de pers ondervraagd. Von Papen verklaarde, dat zijn onmiddellijk plan was zich naar zijn vrouw en twee kinderen te begeven en „dan wens ik te verdwijnen en nooit meer de pers te zien". Fritzsche, Göbbelss voormalige assistent in het ministerie van propaganda, antwooTdde op een vraag, of hij van plan is in de toekomst actief deel te nemen aan het politieke leven voor de wederopbouw van Duitsland: „De mo gelijkheid hiervoor is zo klein, dat ik niet geloof, dat dit een antwoord be hoeft". Hij voegde hieraan toe: „Het idee van vrijheid is geheel nieuw voor my en zeer verbazingwekkend. Maar ik vrees, dat ik thans misschien voor een Duits tribunaal terecht zal moeten staan". Hij zeide, dat hij gaarne voor een denazificatiehof wilde verschijnen om aan de Duitsers uit te leggen, waarom hij voor de radio sprak Hij was verbaasd, toen hij den Engelsen tolk bij de naam hoorde noemen, want deze was degene, die gedurende vele maan den via de BBC in zijn wekelijkse uitzendingen tijdens de oorlog Fritzsche's propaganda van repliek diende. Zij schudden elkaar voor de fotografen de hand. Schacht verklaarde in het Engels, dat zijn huis in de Sovjet-zóne was leeggeplunderd, niet door de Sovjets, maar door de Duitse communisten, „die mijn vrouw uit het huis joegen en het leegplunderden". H.M. de Koningin naar België Het ligt in de bedoeling van HM. de Koningin van 24 tot 26 October een niet-officlëel bezoek te brengen aan België, teneinde de dank van het Ne derlandse volk over te brengen voor de betoonde hulp, gedurende de be zetting en de periode van de bevrij ding van Nederland. ■vrijheid (Slot INTERNATIONAAL gezien is de hemel eveneens met dikke wolken bedekt. Men zou onverstandig handelen, wan neer men achteloos aan de zorg van het publiek over de situatie in de wereld voorbij ging. Daarvoor is de vrees té begrijpelijk. Ook hier hadden wij het ons zo ge heel anders voorgesteld Na vijf bange jaren van oorlog had de mensheid op een periode van zonnige vrede gere kend. Het is zó. dat wij de oorlog for meel gewonnen hebben, al kan men de vraag stellen of de offers in verhouding tot het resultaat staan. Dat wij ook de vrede zouden gewonnen hebben, kun nen wij zeker niet zonder meer erken nen. Het is allerwegen een ondoorzich tige winst. Een chaos, waarin naar het vaak schijnt, ook de diplomaten geen weg weten. DEEDS vele weken sukkelt de „vredes conferentie te Parijs voort De me ningsverschillen volgen elkander in bonte rij op. Toch is de taak van deze conferentie maar een zeer beperkte. Zij mag de „groten" adviseren. Deze „gro ten" behouden de vrijheid het advies over te nemen of naast zich neer te leggen. Men mag dus de betekenis van deze Parijse conferentie niet overschat ten. Niettemin zal de wapenstilstand van dit ogenblik moeten worden vervangen door een definitieve vredestoestand. En dat zal gezien de huidige verhou dingen in de wereld het werk die nen te zijn van de Sowjet-Unie, de Ver enigde "taten, Groot-Brittannië en in mindere mate Frankrijk en China. De andere landen, die in het geallieerde front hebben gestaan, kunnen hoogstens hun stem laten horen; beslissen kunnen zij niet. Dat zou voor de verzekering van een stevige vredesorganisatie niet ernstig behoeven te zijn; integendeel» HE zonder de aandacht en haromnie tussen de „grote vijf" is een op vrede geba seerde internationale rechtsorde een hersenschim. ET beangstigende te echter, dat van harmonie ja zelfs verstandelijke samenwerking tussen de „grote vijf" weinig is te bemerken. Steeds opnieuw staan Groot-Brittannië en Engeland in alle hevigheid tegenover de Sowjet- Unie, waarbij Frankrijk wanhopige po gingen doet. de tegenstelingen althans enigermate te verzoenen. Men spreekt vaak van een ijzeren scherm, dat in Europa is neergelaten en het wereld deel in twee voor elkaar hermettech af gesloten delen splitst. Er is alle reden deze ontwikkeling noodlottig te vinden. En het wordt ten hoogste tijd, dat de volkeren zich hun taak bewust worden en een oprecht streven tot uitdrukking brengen om het bestaande wantrouwen te likwideren. Er moet een synthese mogelijkheid zijn tussen wat in de Sowjet-Unie reeds in socialistische zin is bereikt en de de mocratische zin is bereikt en de demo cratische vrijheidszin van West-Europa en Amerika. Kan deze synthese niet worden bereikt, dan ziet het er somber voor de toekomst uit. J^EER dan ooit zullen de volkeren en de naties elkaar hebben te vinden. De tijd van het kracht zoeken in auta- chie en neutraliteit is voorbij. Slechts een collectieve verantwoordelijkheid voor allen kan de vrede verzekeren. Dat betekent het einde van ieder im perialisme en van de kapitalistische monopolies. Zover zijn wij echter nog niet en het zal nog heel wat strijd kos ten om dit ideaal te verwerkelijken. Wanneer het scherm, dat Europa ver deelt, wordt opgetrokken: wanneer de wereld één „Statenbond" wordt, be staat er de mogelijkheid van een blij vende vrede. Kunnen wij deze nood zakelijke voorwaarden niet vervullen, dan zal de wereld opnieuw afglijden naar de oorlog. Moge de kracht der volksmassa's deze ramp verhouden. DEWJ, Doenitz' advocaat vindt tien jaar ge vangenisstraf te veel voor Iemand, „die als onschuldig wordt beschouwd". Omtrent Goering is nog niet bektnd, of hij een gratieverzoek zal Indienen en Streicher geeft, naar zijn verdediger ver moedt. de voorkeur aan de dood boven een lange gevangenisstraf. BRITS-INDISCHE MOSLEMS DOEN BEROEP OP MOLOTOF. Een leider van de Brits-Indische Mos lem-delegatie, Haroon, zal Donderdag van Londen naar Parijs vliegen om 'n beroep op d;n Sowjet minister van Buitenlandse Zaken, Molotof. te doen voor steun der Sowjet-Unie bij het naar voren brengen van de eis voor een af zonderlijke Indische Moslemstaat voor de algemene vergadering der U.N.O. en de vredesconferentie te Parijs DISTRIBUTIENIEUWS. 200 GRAM VLEES. Voor het tijdvak van 1 t.ra. 12 October is bon 532 vlees aangewe zen voor het kopen van 200 gram vlees. PETROLE UMBONN EN AANGEWEZEN. Op de bonnen 609 en 109 is gedu rende het tijdvak van 6 October tot en met 2 November twee liter pe troleum verkrijgbaar. De Raadsverkiezingen in de gemeente Deventer hadden het volgende resultaat: Partij van de Arbeid 8081 stemmen Katholieke Volkspartij 4074 stemmen. Gecombineerde lijst Anti Rev. partij en Christ. Historische Unie 2219 stemmen. Partij van de Vrijheid 2118 stemmen. CPN de waarheid 5954 stemmen. Totaal geldig zijn in de gemeente De venter uitgebracht 22446 stemmen. De zeterverdeling is als volgt: Partij van de Arbeid 10 zetels: CPN de waarheid 8 zetels; Katholieke Volkspartij 5 zetels; gecombineerde lijst Anti Rev en Christ. Historischen 2 zetels; Partij van de Vrij heid 2 zetels. De „Truc&ent ijrrtle". het Ameri kaanse twee-motorige vliegtuig, dat een aanval op het weijad-lange afstand-record heeft gedaan, is ^Kijn poging geslaagd u.262 (17.000 kmjh^R het op zijn naam "ktaan, dat is ruim 5000 km meer dan zijn vóövganger. Het s.s. „Erna" is te Rotterdam aan gekomen met 1711 hl. wijn aan boorjvoor binnenlands gebruik!I -p In Oostenrijk zijn gevonden: 12 Am sterdamse en Haagse tramwagens, 80 wa gens met spoorwegmateriaal, 16 diesel- treinen, spoorwagens, zeilboten, technisch materiaal en voor vijf millioen aan oude boeken. Wij krijgen ze terug! Een Officier van Gezondheid, die ge weigerd had naar Indië te vertrekken, werd door de Krijgsraad veroordeeld tot maanden gevangenisstraf en ontslag uit de dienst. Dit laatste echter zonder vrijstelling van uitzending naar Indië na afloop van de straftijd. 0— Sjahrir heeft verklaard, dat Lord Killearn" Kern dringend verzocht heeft de rijstleveranties aan de Gealliëerde zönes op Java te doen hervatten en dat hijzelf bereid was „aan deze kwestie nogmaals zijn aandacht te wijden." fc.— De schrijver _Jan Fabriclus is giste ren ln de Groningse Stadsschouwburg op grootse wijze gehuldigd. Fabrlcius zeide: „Men schijnt mij dankbaar te zijn, doch ik ben dankbaar." Vrijdagavond spreekt minister Beel om 9 uur over beide zenders over het vraagstuk van lonen en prijzen. Men gaat kinderschoenen uit „plas tic" maken. De productie staat echter nog in de „kinderschoenen". Aan de Internationale Croiscountry en terrein-kampioenschappen voor moto ren, die op 26 October te Dulnrell ver reden zullen worden, nemen de beste Engelse en Belgische terreinrijders deel. Grepen uit het Radio programma DONDERDAG 3 OCTOBER. HILVERSUM I. AVRO: 8,15 Koraal- muziek, herdenking Leidens Ontzet. 9,15 Morgenwijding. 9,30 Arbeidsvita minen. KNIO: 11.45 Familieber. uit Indië. AVRO: 12,35 The Skymasters. 15.Voor zieken en gezonden. 17,30 Les Gars de Paris. 19,05 Sportpraatje 20,15 Radio Philh.orkest. 21.15 Om acht uur aan tafel, hoorspel. 21.55 Dolf v/d Linden. 23,30 Florence de Jong, orgel. HILVERSUM n. KRO: Pluk de dag. NCRV: 1015 Morgendienst. KRO: 11.— Radioziekenbezoek. 12,30 Lunchconcert. NCRV: 14,40 Voor de vrouw. 17,— Amst. strijkkwartet. 18.30 Land- en tuinbouw. 20.05 Van Limburgse bodem. 22,15 Na het nieuws22,45 Avondoverdenking. 23,Beethovencyclus. Op 't Matje. De Meervoudige Kamer van de Alkmaarse Arrondissements rechtbank behandelde Dinsdag een aantal kleinere zaakjes, me- rendeels diefstallen. C. S. en C. G. uit Medemblik had den in de nacht van 22 op 23 Mei 1946 ingebroken ibij de groentevei- lingvoremging Medemblik en Om streken. Door het inslaan van een ruit waren zij binnen gekomen en hadden een schrijf-, tel- en stencil machic meegenomen. Beiden bekenden, doch verklaar den zich bereid zich onder toezicht te stellen van een reclasseringsver- eniging. De plv. officier van .Justitie, mr. Holsteijn, eiste voor beiden een ge vangenisstraf van tien maanden, waarvan 4 onvoorwaardelijk en 6 voorwaardelijk met aftrek van pre ventief. De verdediger van S., mr^ Lees berg, beschouwde zijn cliënt, als een slachtoffer van na-oorlogse omstan digheden en vroeg onmiddellijke in vrijheidstelling van verd. S„ die dan direct weer aan het werk kan gaa. Verd. G. werd verdedgd dor mei. mr. Lieshout, die een dusdanige straf vroeg dat verd. zo gauw mo eetijk in vriiheid gesteld zou wor den opdat hii ziin zaak weer zou kunnen opbouwen, hetgeen mr. Lieshout de beste reclassering achtte. Nadat, de rechtbank zich in de raadkamer een ogenblik terugge trokken had. gelastte zii de omnid- delliike invrijheidstelling van S. De uitspraak heeft plaats over 14 dagen. Hflina. De ?2-iarige Amsterdamse chauf feur J. H. A. had een riwiel ge kocht van ziin reef J. H. N.. waar van hii wist, dat het van diefstal afkomst ie was. A. verklaarde, dat N. niet perti nent gezegd had. dat de fiets ge stolen was, doch deze verklaring klonk niet zter overtuigend. Verd. bleek reeds enige veroordeling ach ter de rug te hebben. De officier van justitie achtte A. schuldig aan opzettelijke heling en vroeg een gevangenisstraf van vier maanden, zonder aftrek. De verdediger, mr. Thijs, achtte 't el waarschijnlijk, dST A. te goe der touw is geweest en bepleitte de meest mogelijke clementie. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal van 25 atuobanden werd ten laste gelegd aan B. de V., zon der vaste woonplaats, doch gedomi cilieerd te Den Helder. De officier eiste na een kort re quisitoir een gevangëTiisstraf van 5 aar met aftrek. Uitspraak over 14 daeen. Het tweede feit, waarvoor de V. terecht stond, werd met gesloten deuren behandeld Het zout der aarde. E. H. van B. en A. van T. uit Den Helder werden er van beschuldigd in een pakhuis in Den Helder inge broken en zeven balen zout, elk van 50 kg., gestolen te hebben. Alsa getuige was gedagvaard de bedrijfsleider van de bestolen firma C. J. B., die o.m. verklaarde, dat het zout destijds 3600.waard was op de zwarte markt. Verd. legde uit, dat hij twee jaar lang tegen het zout had opgekeken, terwijl hij zelf geen zout in het eten had. De officier van justitie achtte het gepleegde feit een uitvloeisel van de oorlogsomstandigheden en eiste een geldboete" vSn 100 voor ieder met een voorwaardelijke gevange nisstraf van 3 maanden (proeftijd 3 laar). Uitspraak over 14 dagen. Mishadeling. De 61-jarige Hoornse grondwer ker W. K. stond terecht wegens Een nieuw wapen Toen gisteren de naar Indië vertrek kende soldaten op de „Sloterdijk" wer den ingescheept, stond er tussen de manschappen een jonge man, die, in- plaats van de gebruikelijke „kistjes" een paar onvervalste klompen aan had. Het was de dienstplichtige A. P. Kooyman uit Burgerbrug, die volgens zijn verklaring zich op dit schoeisel uitstekend thuis gevoelde. Hij behoorde tot een van de laatste groepen, die aan boord gingen en werd, toen hij op de kade verscheen, door zijn wapenbroe ders met een stormachtig gejuich een daverend gelach begroet. „Ik heb' geen geweer neudig," ver klaarde hij, „azze me wat wille doen, dan pa 'k de klomp, dan gaon ze ve- zelf wel leupe"! m SCHACHT WH PAPEN -■} SB RIB8ENTR0P STREÏCHI^^^^ IIMli 3 .F8IT5CHE KALTUMUMü -"T Yj FUNK 0 LJQDJ-.aAEeeR KEII&U*. zware mishandeling. Na een woor denwisseling met zijn zoon had hij de laatste een broodmes in de rug gegooid. De officier noemde het feit zeer ernstig en eiste een gevange nisstraf van één maad. De verdediger, mr. Mulder, be pleitte een geldboete. Over 14 dagen wordt de uitspraak gedaa.' De zaak tegen J. M. uit Medem blik werd bij verstek van verd be handeld. De beschuldiging luidde: iefstal van 51 meter touw. De getuigen J, T. en P. v. d. L. bevestigden de dagvaarding. De officier van justitie eiste een geldboete van f 160.event. te ver vangen door 25 dagen hechtenis. LTitspraak 14 dagen. Als laatste verscheen op 't matje G. H. J. v. d. B„ beschuldigd van diefefal van een auto, die gepar keerd stond in de Druivelrna. De president las een aantal getui genverklaringen voor. die verd. schetsten als een onzelfstandige fi guur, die event, gemakkelijk tot diefstal over te halen zou zijn. De officier achtte het ten laste ge legde bewezen en eiste een jaar ge vangenisstraf, waarvan de 3l£ maand in prtventieve hechtenis doorgebracht, onvoorwaardelijk en de rest voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger, dr. C.^ Bekhou- wer, vond. dat verd. nog*"een kans moest hebben en bepleitte clementie Ook in deze zaak valt de uitspraak over 14 dagen. Uitspraken. Voqr de aanvang der zitting werd een aantal uitspraken in reeds be handelde zaken gedaa. R. S. 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en 'n vergoeding van 650.binnen twee jaar te betalen aan den benadeelde. C. H. S. 8 maanden met aftrek. K. M. K. 8 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. H. B. A. K. 4 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar. W. Z. 1 jaar met aftrek. H. S. 8 maanden, waarvan 3 maanden voorw. J. T. 1 dag hechtenis. Distributienieuws De letters O, P, Q en R zijn morgen, Donderdag 3 October, aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten in het distributiekantoor aan de Ridder straat van 9—12 en van 21 kiur. Klompendistributie Door het ministerie van Sociale Zaken wordt gewezen op de wenselijkheid om de reparatie van klompen op ruimer schaal te doen geschieden en daaraan meer algemene bekendheid te geven. Ter voldoening daaraan wordt mede gedeeld. dat klompen ter reparatie kun nen worden ingeleverd bij: C. Abra hams, Westerweg 34 (Bergerhout); T. Beers, Achterweg 33; C. Zonneveld, Fnidsen 76. De prijzen zijn als volgt: klompen tot 16 cm f 1.75; van 16*4—20*4 cm f 1,90; 21—23*4 f 2.—, 24-26*4 cm f 3,10; 27 cm en meer f 2,20. DIEFSTAL DOOR DUITSE „DAME" Door de politie werd gisteren een*4- vrouw van Duitse nationaliteit gearres teerd. die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van lakens en deken ten nadele van een caféhouder. De dame werd, nadat tegen haar pro ces-verbaal was opgemaakt, in vrijheid gesteld. DAME DAS TE SNEL EN BRAK EEN BEEN. Op het Stationsplein arriveerde he denmorgen een tot autobus gepro moveerde vrachtauto uit Nieuwe Nie- dorp. Een ouoe dame meende zich de luxe te kunnen permitteren sneller uit te stappen dan noodzakelijk was en brak haar linkeronderbeen. Zij is naar het Centraal ziekenhuis vervoerd De étalagewedstrijd Een patiënte van het Centraal Zie kenhuis schrijft ons: „De einduitslag van een wedstrijd wordt helaas maar al te vaak beslist door extra mooie gedichten en teke ningen enz., hetgeen niet van een ieder en vooral niet van de jonge kin deren verwacht kan worden. Ik weet. dat ik namens vele moe ders de hoop mag uitspreken, dat bij de beoordeling van de oplossingen die etalagewedstrijd het tot all»n dezelfde kans geeft op één van de mooie prij zen en er desnoods voor de tekenaars enz extra prijzen beschikbaar wor den gesteld.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1