ikmaaftler Cheribon Basis voor overeenstemming gevonden Ernstige autobotsing Franco Staking bij de radio geëindigd Angst voor terroristen „De Gouden Slang'' Voetbalprijsvraag! ONBESTENDIG WEER Aanvankelijk toenemende bewolking met tijdelijk regen en aanwakkeren- do zuidweste wind. Morgen in de loop van de dag van het westen uit weer brekende bewolking, bij rui ming van de wind naar west of noordwest, weinig verandering in temperatuur. WOENSDAG 13 NOVEMBER M48 le JAARGANG No. 245—2W Directeur: Th. W. Reijndera Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1345 LO. Redactie en Adm.: Achterdam 20, teL 2274. Ad verte ntie-af d.: Langestraat 15, tel 3ML rCheribon zijn deze week de officiële besprekingen begonnen tussen de Commissie Generaal en de delegatie van óo Indonesische Republiek. De bespre kingen staan onder leiding van Lord Rillearn. Aan he' hoofd van de Indonesische 'delegatie aat Soetan Sjahrir. De, heren goekarnct en Hatta wonen de besprekin gen als" „waarnemers" bij. Een ietwat gonderlinge figuur, die waarschijnlijk gekozen is om de aanwezigheid van bei de laatstgenoemden, waarmede men gerst'niet wilde onderhandelen, te recht vaardigen. o o De; thans begonnen besprekingen zullen waarschijnlijk de belangrijkste wor den sedert het ontstaan van de moei lijkheden in Indonesië. Zij worden ge houden in de gezuiverde lucht van de kortgeleden tot stand gekomen wapen stilstand. Een wapenstilstand, die een eerste schrede was op weg naar de ver zoening tussen de tegengestelde stand punten van Djokjakarta en Batavia. Is er dus reden tot een zeker optimis me; het zou toch verkeerd zijn de situ atie al te gunstig te beoordelen. ,Er zijn nog verschilpunten genoeg, waarover "men nog niet tot overeenstemming is kunnen komen. Het belangrijkste blijft echter, dat bij beide partijen zich de duidelijke wil demonstreert klaarheid te scheppen en tot oplossing van de moeilijkheden te komen. W7IJ verwachten geen snel resultaat. Daarvoor zijn, ook psychologisch, de controversen nog te groot. Trouwens het is de vraag of een al te snelle be slissing wel wenselijk is. Het gaat hier om het scheppen van een nieuwe toe komst. En het is duidelijk, dat bij het op het spel staan van een dergelijk emi nent belang beide partijen zich terdege moeten beraden op de consequenties, die de genomen besluiten voor lange jaren zullen hebben. De aanwezigheid van den president en plaatsvervangend president van het bewind van Djokja karta zal echter het tempo der bespre- kinken gunstig kunnen beïnvloeden. Consultaties in het moeilijk te bereiken achterland zijn daardoor overbodig ge worden. 0 0 TJT/ANNEER de besprekingen inderdaad 1 het .resultaat opleveren, dat wij verwachten, dan betekent dit nog geens zins, dat alle moeilijkheden tot het ver leden zullen behoren. Dr. van Mook wees daarop reeds in zijn radio-rede van j.1. Zondag, toen hij zeide: „wij moeten ons ervan bewust zijn, dat het bereiken van een overeenkomst niet het einde van onze moeilijke taak betekent. In zekere zin ia het slechts een begin". En zo is het! Wanneer Republiek en Koninkrijk elkaar de hand hebben gereikt, zal het grote werk, de vervulling van de rijks gedachte nog moeten beginnen. Er daagt echter licht ln het Oosten. - DEWI Verenigde Staten van Indonesië DE besprekingen die gisteren tussen sche vertegenwoordigers te Linggadjati mate van overeenstemming geleid op d eenkomst is men er in geslaagd alle 17 op een wijze, die voor beide partijen a Positie van de Kroon OP goede gronden kan worden mede gedeeld, dat de positie van de Neder landse Kroon schijnt te zijn gedefinieerd als het hoofd van de Nederlands-Indo nesische Unie en wel op een wijze, die de commissie-generaal kan accepteren. De uiteindelijke formulering moet ech ter nog worden voltooid. Het lijkt er op, •fat de Indonesiërs in dit opzicht de po litie van de commissie-generaal volko men begrijpen en zich er van bewust zijn, dat de commissie in deze aangele- genijheid geen vrijheid van beweging heeft of concessies kan doen. „Unie" aanvaard De „Unie" is volledig aanvaard, doch zal eerst goed in werking kunnen tre den, nadat de federatie, die „de Ver enigde Staten van Indonesië" genoemd zal worden, als een volkomen aanvaard bare instelling is gevestigd en verzekerd is van erkenning door het buitenland. Men neemt aan, dat hiermede een pe riode van ongeveer twee jaar gemoeid zal zijn, pas daarna zal de Nederlands- Indonesische Unie in werking treden. In de tussenperiode van twee jaar zal er tussen de Nederlanders en de Indo nesiërs in alle politieke en economische aangelegenheden de meest nauwe sa menwerking bestaan die tot in bijzonder heden zal worden vastgelegd. Arbeiders stellen ultimatum Het personeel van de fabriek te Apeldoorn der N.V. Verenigde Kon. Papierfabrieken der Firma van Gel der Zn., heeft een ultimatum gesteld aan de directie, dat Donderdag avond a.s. om 6 uur afloopt. Het betreft hier een reeds geruime tijd smeulend conflict, inzake de inkrim ping van het aantal loongroepen, welke op 24 Februari jL voorlopig voor drie maanden was ingevoerd. De hergroepering werd oorzaak van verschillende grieven onder het per soneel, welke later slechts ten dele zijn weggenomen. Volgens het per soneel gaat het niet zozeer om een loonkwestie, dan wel om een zijns inziens onjuiste waardering voor sommige arbeiders. Bij afwijzing van de thans gestelde eis dreigt men het werk te zullen neerleggen. de commissie-generaal en de Indonesi- gevoerd werden hebben tot een grote c meest essentiële punten. Op deze bij punten te bespreken en te formuleren anva&rdbaar is. De officiële lezing OFFICIEEL wordt medegedeeld, dat te Linggadjati een basis voor overeen stemming is gevonden, doch dat thans besprekingen met de Nederlandse rege ring noodzakelijk zijn. Gisterenmorgen had ter hoogte van het viaduct over de Stationsweg te Slte- drecht op de rijksweg een ernstige auto botsing plaats Door het springen van een band raakte de chauffeur van een luxe auto de macht over het stuur kwijt en kwam ln botsing met eer. zwaar geladen vrachtauto De luxe auto werd als een harmonica opgevouwen De drie Inzitten den werden met zware verwondingen naar het ziekenhuis te Slledrecht overge bracht De bestuurder van de vrachtauto kwam met de schrik vrij De toestand der drie ernstig gewonden is niet levens gevaarlijk Ook de vrachtauto liep zware schade op Zal Bidault aftreden v Te Parijs beschouwt men het als practisch zeker, dat Georges Bidault, de Franse premier, tegen het eind van deze maand het verzoek om ontslag van zïjij regering zal indie nen. Men verwacht, da«. omstreeks déze tijd de nieuwe nationale ver- gadering haar voorzitter zal kiezen De doopplechtigheid van het onlangs te Clydebank (Engeland) te water ge laten nieuwe schip, dat zal worden gebruikt voor de lijn Hoek van Holland— Harwich, werd verricht door de echtge note van den Nederlandsen Ambassadeur in Londen, Jhr Mr E F M J Michiels van Verduynen. Het schip zal de naam „Arnhem" dragen. Meteor van R.A.F. vermist „Windsor juwelen" gevonden Een „Meteor"-vliegtuig van de RAF, dat gisterennacht van het vliegveld Manston naar Eindhoven was vertrokken, is niet op zijn plaats van bestemming aangekomen. Het weer was tijdens de vlucht zeer bewolkt. De bemanning bestaat uit één persoon. Ten Westen van Vlissingen is op zee een olievlek waargenomen: men stelt thans een onderzoek hiernaar Gisterenmiddag werd door het NVV Bet volgende communiqué verstrekt: „In een op Maandagavond gehouden vergadering onder leiding van het NVV werd overeenstemming bereikt inzake *t geschil, dat tot de staking bil de radio- omroep heeft geleid Overeengekomen werd, dat de commis sie van deskundigen, die tot taak heeft het bestuur van de stichting radio Ne derland te adviseren, uitgebreid zal wor den met twee dirigent-deskundigen bui ten de radio-omroep en 1 vertegenwoor diger uit het desbetreffende orkest De uitspraak van deze commissie zou bin dend zijn Er zal een reëele proef worden geno men met de oude en nieuwe dirigenten Zowel de oude als de nieuwe dirigenten zullen derhalve in de proefperiode op treden BIJ de gevoerde besprekingen Is over nog tal van andere punten overeenstem ming bereikt, onder ander over het slui ten van een collectieve arbeldsovereen- Het aantal Radio-luisteraars Op 1 November j.1. bedroeg het aangegeven radio-ontvangtoestellen in Nederland 649.128 tegen 618.919 op 1 October jl. Op 1 October jl. bedroeg het aan tal aansluitingen op het rijksdistri butienet 458.995 tegen 452.683 op 1 September jl. Haagse dancing leidt tot verbod (Van onzen Haagsen correspondent) Met ingang van 2 November heeft het ministerie van Openbare Werken en We deropbouw bepaald dat nieuwbouw of enigszins belangrijke verbouwing van vermakelJJkheids-lrtrtchtlngen zoals bios copen, cabarets, dancings en zelfs hotels ln het vervolg een speciale goedkeuring behoeven van het» mlnsterie. dat van ge val tot geval beoordeelt of hfct sociaal verantwoord Is hiervoor arbeidskrachten en materiaal beschikbaar te stellen De onrust, die ontstaan is over de voorge nomen bouw van een dancing aan de Plaats, te den Haag en naar aanleiding waarvan mr van der Goes van Naters schriftelijke vragen heeft gesteld en waarover ook in de Haagse Raad een discussie ls geweest, heeft waarschijnlijk tot het uitvaardigen van dit voorschrift geleld De gemeenteraads zitting ln den Haag van jl Woensdag heeft een communisti sche Interpellatie over dit onderwerp af gewezen komst, die weliswaar geen aanleiding vormde voor de staking, doch welke pun ten wel geregeld moesten worden Het werk zal morgen. Woensdag, wor den hervat Er zullen generlei rancune maatregelen worden getroffen Mengelberg in hoger beroep. Próf dr Willem Mengelberg heeft te kennen gegeven, cat hij van plan ls ho ger beroep aan te tekenen tegen de be slissing van de ereraad waarbij hem het recht om ln Nederland op te treden werd ontzegd Mengelberg heeft dit voornemen door een advocaat aan de centrale ereraad kenbaar gemaakt De basis waarop het voorgenomen beroep zal zijn gegrond ls nog niet bekend Vrijdag aanstaande zal het na de oorlog gebouwde noodstatlon der N s te Nijmegen officiéél ln gebruik genomen worden De ontploffingen ln Duitsland nabij de Noord-Limburgse grens zullen zwak ker worden Dit ls een resultaat van de besprekingen tussen Nederlandse en Engelse instanties De delegatie der Verenigde Staten ter vergadering van de Verenigde Naties heeft besloten zich te verzet ten tegen het verbreken der diplo matieke betrekkingen met het Span je van Franco. Evenmin wenst de delegatie toepassing van conomische sancties. Zo lang de Veiligheidsraad het regiem van Franco niet als een bedreiging voor de vrede beschouwt, moet, aldus de delegatie der V.S.. elke handeling, die tot een burger oorlog zou kunnen leiden, vermeden worden. Intussen blijft de regering van der V.S. het bewind van Franco ver oordelen. Volgens de Daily Graphic zal 14 November, wanneer het 15,000 ton meten de pasagiersschip Ascanla te Liverpool aankomt met 1300 Joden uit het Midden- Oosten aan boord, een grootscheeps on derzoek plaats hebben De bagage der pasaglers zal aan een drievoudig onder zoek onderworpen worden en speciale beambten zullen de lading van het schip volledig doorzoeken „Onder de Joden be vinden zich vele studenten De Palestijn se .terroristen" hebben vele studenten in hun gelederen", aldus besluit de Daily Graphic De Italiaanse vllegtuigpasagler, op wien Zondag jl te r.ectfe een aantal juwelen werd gevonden, waarvan men aanneemt dat zij tot de Juwelen van de hertogin van Windsor behoren, heeft na zijn ar restatie verklaard, dat hij de juwelen als cadeaux voor zijn familie had gekocht Het geld voor de sieraden, (37 broches, 14 ringen. 3 paar oorrrlngen en een dia manten broche) zou hij van de verkoop van een drukpers ln Rome hebben Curie voor onthulling Atoomgeheim De Franse geleerde Joliot Curie, afge vaardigde voor de komende conferentie van de UNESCO, heeft in een toespraak verklaard, dat de geleerden geen mede plichtigen willen zijn aan een verkeerd gebruik van hun ontdekkingen Hij be pleitte onthulling van het geheim van de atoombom KORT MAAR KRACHTI£ Churchill heeft de binnenlandse po litiek van de Labour-regering becriti- seerd Hij vond het treurig dat de voed selpositie ln Engeland ln het -eerste vre desjaar slechter was dan tijdens het laatste oorlogsjaar Het Duitse nieuwsbureau in de Britse zóne van Duitsland melt^, dat Fritsche voor het eind van dit jaar voor "het zuiveringstribunaal Neurenberg zal verschijnen. Von Papeji zal waarschijnlijk niet voor Februari van het volgend jaar terechtstaan. Zij zullen worden ver. dedigd door hun advocaten, die hen voor het internationale tribunaal verdedigden. Helena Schwarzel, die eT van be schuldigd wordt dr. Karl Goerdeler, voormalig burgemeester vari Leipzig en één der leiders in het mislukte complot tegen Hitier in 1944, aan gegeven te hebberCzal Donderdag a.s. door een Duits tribunaal wor den berecht. FEUILLETON Apoiheek 27 „U komt wel met een bijzondere sym pathie voor de dame in kwestie op! Toen ik. enige jaren geleden, haar voor het eerst bij M«»-cel ontmoette, ging het mij net zo als u. ik kon mij niet aan de bekoring, die van haar uitging, onttrekken. Eerst langzamerhand, in haar omgang met mijn neef. leerde ik haar kennen met haar wispelturigheid., een gevaarlijke vrouw, die geen middel zou schuwen om haar doel te bereiken en die.." „Dat is uw persoonlijke mening, mon sieur Brunot," viel Bertin hem op scherpe, geprikkelde toon in de rede „Ongetw eld persoonlijk, maar vol komen gefundeerd." ..Naar het mij voorkomt door een ge voel van antipathie, niet door feiten G-ston aarzelde een ogenblik en vroeg toen, met gedempte stem: „Zou een brief van haar, die mijn oordeel volkomen bevestigt naar uw mening de kracht van een feit hebben als u bedoelt?" „Kunt u mij een dergelijke brief laten zien?" „Dat kan ik. Hij ligt hier in de schrijftafel van mijn neef." „Toen u bij mij was hebt u over die brief niet gesproken Waarom hebt u mij een gewichtig punt verzwegen?" „Omdat ik de brief nu pas gevonden heb." „Nu pas?" „Dat wil ik zeggen, nadat ik bij u ben geweest. Eergisterenavond." ,Had u de papieren van uw neef dan niet direct doorgezien om een aankno pingspunt voor de doodsoorzaak te vinden?" „Dat leek me overbodig, omdat voor mij het motief voor de hand lag. Ove rigens. hier is de brief Ongeduldig greep Martin ernaar. Hij las met pijnlijl klimmende span ning wat hier geschreven stond. „Mon cher Marcel, Ik heb gisteren in mijn eentje nog eens hartelijk gelachen toen lk aan de comedie dacht, die je weer eens voor me opgevoerd hebt. Neen mijn beste, mensen zoals jij maken zich niet van kant. Dat ls iets waar je moed voor nodig hebt. Maar jij hebt geen moed om te leven en te sterven, al zou de wereld overigens niet veel aan je ver liezen. Schei dus alseblieft uit met die be lachelijke aanstellerij. Alleen als je me dat belooft, mag je misschien weer eens een keertje bij me komen. Anders niet. Valérie Bergeret." Bertin was ontsteld door deze koude ja gruwzame wreedheid. Er viel een lange, pijnlijke pauze. Het was Gaston, die eindelijk het stilzwij gen verbrak „U zult moeten toegeven, monsieur Bertin. dat uw oordeel over mademoi- selle Bergeret nog eens aan een zeer critische beschouwing zult moeten on derwerpen. Weer was er even stilte Toen klonk de stem van den advocaat', langzaam als tastend- „Als ik u goed begrijp., wilt u made- moiselle Bergeret ervan beschuldigen dat zij uw neef vermoord heeft?" (Wordt vervolgd) Op het matje „Zijn jullie op aardappelen uit? Nou, daar kan ik je wel aan helpen; ik heb een hele kuil vol aan de Langedijk". Deze woorden werden in Decem ber 1944 in een bekend Alkmaars café gesproken door Anthonius Z. uit St. Pancras tot enkele etenha- lers, die daar een boterham aten. I Z. wist te bedingen dat hij „voor [de zekerheid" vast 450 incasseerde en maakte toen een afspraak, dat hij aardappelen per schip naar Amster dam zou sturen. De Amsterdammers keken echter tevergeefs uit naar het schip met hun aardappelen en begrepen ten slotte dat zij het slachtoffer waren geworden van minderwaardige op- lichterspraktyken. Z. stond wegens dit feit Dinsdag terecht voor de arrondissements rechtbank; één van de etenhalers, de Amsterdammer W. F. K., trad op als getuige. Ten gunste van verd. werd nog aangevoerd, dat hij later gepoogd had het geld te retourneren. De offic. van Justitie, mr. RJjeisch- ke eiste na een kort requisitoir een gevangenisstraf yan 4 maanden. De Heilose kruidenier Arie G. had in het begin van de bezetting voor z'n zakenrelatie Raf&gl E. uit Alk maar een partij levensmiddelen en manufacuren in bewaring genomen. Toen de familie E. echter, om aan deportatie te ontkomen, onder moest duiken, maakte G. bebruik van die omstandigheid en verdonkeremaan de tal van goederen, <£SL 100 pakjes thee, die hij in zijn winkel ver kocht. Zijn vrouw gebruikte de tex- tielwaren in haar eigen huishou ding. Toen het echtpaar E. na de be vrijding om hun spullen Tcwam, was het grootste deel verdwenen. De officier noemde de zaak een voudig, doch ernstig en eiste 500 of 100 dagen, omdat G. een blanco strafregister had. De raadsman van verd., mr. C, A, de Groot, legde in zijn pleidooi de nadrtHTop het feit, dat G. verlof had om, indien nodig, een deel der goe deren voor eigen gebruik aan te wenden. AL KMA ARS E VER. VOOR DE HANDELDRIJVENDE EN INDUSTRIëLE 3HDDENSTAND. 'In de op 11 dezer gehouden ver gadering van bovengenoemde ver eniging herdacht de waars, voor zitter, de heer Heuseveldt, de tijdens de bezetting oëfFleden voorzitter, den heer *P. Termaat en herinnerde aan zijn onvermoeid strijden voor de belangen van de middenstand. Met algemene stemmen werd be sloten om de vereniging voort te zetten. Het bestuur echter meent na zo'n lange tijd zijn mandaat ter beschik king te moeten stellen om de leden in de gelegenheid te stellen een ge heel nieuw bestuur tg kiezen, waar toe binnenkort een nieuwe vergade ring zal worden uitgeschreven. Vrijdag naar het Gulden Vlies - Vrijdag geeft voor de lezers van de Vrije Alkmaarder in het Gulden Vlies Michaelli's Orkest een uitvoe ring, „Europa's fantastische show", zoals dit ensemble wordt genoemd, is voor onze lezers voor slechts f 1.50 te aanschouwen. Kaarten zijn verkrijgbaar in onze winkel, Lange- straat 15. HINDERWET. V Bij besluit van 7 November 1946 is aan de firma P. Kommer en Co. vergunning verleend lot het oprich ten van een draad- en metaalwaren- fabriek, waarin gebezigd worden 5 electromotoren, resp. 3, 3, 3, 3 en 1 PK. in het perceel Heilooërdijk 31. alhier. HINDERWET Op de gemeentesecretarie is ter in- *age gelegd een verzoek met bijlagen van de Industrie, en Handelsonderne ming Jan Buis, alhier, om vergunning tot het oprichten van een meubelfa briek en electrische houtdraaierij, waar in zullen worden gebezigd diverse mo toren van in totaal 16,75 P.K., in het perceel Lindegracht Nr. 10—16. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhui- ze, mondeling op Dinsdag 26 Novem ber e.k.. 's voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op die tijd. Gedurende drie dagen voor gemelde dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft Ingebracht, ter secre tarie van de terzake ingekomen schrif turen kennis nemen. DRANKWET Ingekomen is een verzoek van den heer S. Timmeiynan, alhier, om een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein uitsluitend voor gebruik eldërs dan ter plaatse, voor welke de vergunning geldt, in het perceel Stationsweg nr. 24. Binnen twee -dagen na dagtekening dezer bekendmaking van een ieder .schriftelijk bezwaren tegen het verle nen van deze yergunnlng indienen. UITSFKAAK ARNOLD MEYER UITGESTELD. De bijzondere raad van cassatie, die heden uitspraak zou doen in de zaak tegen Arnol^ Meyer, heeft de uitspraak voor onbepaalde tyd aanr gehouden. Let op de „Vrije Alkmaarder" van morgen: DISTRIBUTIENIEUWS Morgen, Donderdag 14 November, ls letter B aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten. De uitreiking geschiedt in het distributiekantoor aar. de Ridderstraat van 9—12 en van 24 uur, VERSTREKKING VAN SCHOENEN BONNEN Voor de inwoners van de navolgend* gemeenten, allen behorende tot da distributiekring Alkmaar, die in het bezit zijn van een distributiestamkaart, waarvan het laatste cijfer een 7 (zeven) is en die na 1 Januari 1945 geen bon voor gewone schoenen, beroepsschoé- nen of Amerikanase schoenen hebben ontvangen, bestaat gelegenheid een schoenenbon in ontvangst te nemen op de volgende plaatsen en da»: te Alkmaar: letter A, B en C op Maandag 13 November; D, E, F, G. H en I op Dinsdag 19 November; J. K, L en M op Woensdag 20 November; N, O, P. Q en R op Donderdag 21 November; S, T, U, V. W. X, Y en Z op Vrijdag 22 November. Te Heiloo: A t/m D op Maandag 18 November: E t/m J op Woensdag 20 No vember: H t/m Z op Vrijdag 22 Nov. Te Bergen: A t/m D op Dinsdag 19 November: E t/m J op Donderdag 21 November; K t/m Z op Vrijdag 23 November. Voor de gemeenten Egmond aan Zee, Egmond-Binnen. Schoorl. Koedijk. Ur- sem, Oterleek/Stomprtjoren Oudorp, Schermerhorn en Akersloot vindt do verstrekking plaats op de zitdagen in de week van 18 t/m 22 November a s. NOG ééNMAAL BARON KNEUT a Alle voorstellingen van Baron Kneut, de dolle revueschets met den 'groten ko miek Slem Nieuwenhuizen, waren tot nu toe uitverkocht Het succes is zo enorm, dat op veelvuldig verzoek besloten ls Zondagavond 8 uur nog éénmaal ln 't Gulden Vlies een opvoering van Baron Kneut te brengen Alkmaar in de Spaanse tijd t Op 6. 7, 10. 11, 13, 14. 16 en 23 December zal de Operettevereniging „Danza" ln 't Gulden Vlies een opvoering geven van de grote hlstorlsch-romantische operette in 4 bedrijven en 5 taferelen „Alkmaar ln de Spaanse tijd" Welk een belangstelling voor deze operette bestaat, blijkt we', uft het feit, dat alleen voor de voorstellingen van 10 tot en met 23 December nog plaatsen verkrijgbaar zijn bij de bekende adressen OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten 1346 (3e Suppl. lijst 28) Amerikaanse letterkunde: 820 K87. Kra nendonk, A G van. Geschiedenis van de Amerikaanse literatuur, 1946, 2 dln., ge ïllustreerd. Romans ln het Engels: 823 A 30, Ambler, E. Cause for alarm. —823 A48p. Austen, Jene, Pride and prejudice. 823 B79t, Bo- wen, Elisabeth, To the north. 823 B88.5p, Bromfteld, L, Pleasant valley; geïll. 823 B88.5w, Bromfield. L. The world we live in: storles. 825 B97t, Burroughs, E R, Tarzan of the apes. 823 D21.7. Day, Clarence, Life with father. 823 F16w, Faulkner, W, The wild palms. 823 F22s, Ferber, Edna, Saratoga trunk. 823 F26a, Field. Rachel, And now to-morrow. 823 G 43,2, Gloag, J. Documents marked „secret". 823 G76, Greene, G, The power and the glory. —823 H49f* Hemingway, E, For whom the beU tolls. 823 H64a. Hil- ton, J, And now good-bye. 825 H64r. Hilton, J, Random harvest. 823 H li, Horner, Joyce, The wind and the raln. 823 H94.5t, Huxley, A. Time must have a stop. 823 L74o. London, J. An odyssey of the north. 823 L74s. London, J, The scarlet plague. Brox en Carrell voor de R.A.0. De RAO Recratie en Algemene Ont wikkeling is een insteUing. die voor de militairen veel werk op allerlei ge bied, buiten de gewone dienst om, ver zet Zo had deze jongere en bëtere editie van het vroegere O en O Dinsdagavond een avond voor de militairen in elkaar gezet, die de beste cabaret-revue ver ln de schaduw stelde. Het gezelschap Guus Brox trad op ln het Wapen van Heems kerk 'en het was een uitgelezen gezel schap Buiten de „ster" Guus Brox, die schaafd programma uit te kunnenvoe ren, traden op de „6 Brox", de hele fa milie sympathiek en Thuzlkaal van den Groten Guus: de 2 Gezona's, twee charmante dames met een guitaar en aardige stemmen; het duo D en D. met xlophoon, vibrafoon en een enorme vaar dlgheid en last but not least André Carrell, de Alkmaarse conferencier en humorist, die het programma op geëve naarde wijze „aaneenlijmde" De toe schouwers de grote zaal van het Wa pen van Heemskerk was stampvol heb ben zich van begin tot einde kostelijk vermaakt De hoogtepunten van het programma waren wel de bokswedstrijd, het optreden van het „Cellulold-kwar- tet" .Guus Brox' muzikale parade. Ja eigenlijk kunnen wij zo doorgaan want bestond het gebodene niet geheel uit hoogtepunten? In ieder geval constateren wij bij voor baat, dat de militairen, die hedenavond bij Brox en Carrell op bezoek gaan, om half twaalf spijt zullen hebben dat het programma ten einde ls Wij van onze kant. hopen Guus Brox en de zijnen nog vele malen in Alkmaar terug te zien ,,K K

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1