knaafJef RUITEN ZIJN TROEF 'lenpersvrijheid maar op de verkeerde plaats Noodbioscoopte Rotterdam tast het rechtsgevoel aan Het nieuwe Spoorboekje: Generale repetitie voor het Nederlandse elftal 'j. iy sp lucllll ruik g«v_ ffenmeJ^ Wevaj.l ledeUe t-iccre."" er bin oor da! d ali aft zal I Meest zwaar bewolkt met tijdelijk ^ige regen en hier en daar mist. Ma- et ont.|jge wind, overwegend tussen oost en de de BZ i"id- Iets kouder- po: itle et feit Ii 1 N-flOHHEKHl/K TIJDELIJK ENIGE REGEN ZATERDAG 16 NOVEMBER 1946 'Be JAARGANG No, 246—2to Directeur: Th. W. Rctfndcrs Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1915 LO. Redactie en Adm.t Achterdam 20, tel. 2274.Advertentie-afd.: Langeitrxat 15, tel 3871. „De gebieden van de Grote Oost moeten zo spoedig mogelijk in staat gesteld worden hun plaats in de Verenigde Staten van Indonesië in te nemen", aldus een hedenmorgen te Batavia uitgegeven communiqué. rmali- iur tot pE vrijheid van de pers is een onmis- te ko- trschfl e. De westie, te al» tigen: ering r De deze de if of n en zelf n te sa- En die zal Peet tenbaar merkteken van iedere democra tie. Met een geknevelde pers is geen democratie denkbaar. Wij kunnen ons dan ook de zorg begrijpen, die onze regering heeft om deze persvrijheid on verkort te handhaven. In principe kun nen wij het daarom ook geheel eens zijn jnet de woorden, die onze collega van d« „Nationale Rotterdamse Courant" »an deze materie wijdt. Hij schrijft oa.: „Elke toetsing van de inhoud van een geschrift anders dan repressief door den itrafrechter tast immers de persvrijheid n wezen aan, de persvrijheid waarvan wij de waarde moeilijk te hoog kunnen Ichatten. Inderdaad kan onder de gel ding van dit grondrecht ook lectuur wel ke verlaagt, worden verspreid, doch men jnoet het vertrouwen hebben, dat de maatschappij zelf de tegenkrachten zal leveren, die de „duivelse" invloeden zul len neutraliseren, ja die daarover zullen jegevieren. De eerste plicht van de uit voerende macht is dan ook niet om als ten- ledemeester op te treden, doch om de voorwaarden te scheppen voor een volle ontplooiing van de geestelijke krachten on wel wat de pers aangaat, door haar het daartoe nodige papier te verschaf fen". NOGMAALS, ln principe zijn wij het met een dergelijke positieve uitspraak ten aanzien van de persvrijheid geheel eens. Dat wil echter niet zeggen, dat wij geen moeilijkheden zien. Persvrijheid in absolute zin, betekent ook, dat wij de ondergravers van de democratie gelegen heid geven deze democratie met de daaraan ontleende middelen te onder graven. Wanneer wij weer fascistische- en nationaal-socialistische geschriften ten tonele zien verschijnen, en de voorbeel den zijn er reeds, dan vragen wij ons af, of op deze wijze de democratische persvrijheid niet te ver wordt doorge dreven. Men kan, als de schrijver in de NRC het vertrouwen hebben, dat de maatschappij zelf wel de tegenkrachten zal opbrengen om dergelijke duivelse in vloeden te neutraliseren. Wij delen dit liberale optimisme niet. In het recente verleden hebben wij te sterk moeten er varen, dat deze maatschappelijke tegen krachten niet bij machte bleken het fas cistisch gevaar te keren, dan dat wij ons nogmaals aan een dergelijk experi ment zouden willen wagen. WIJ voelen inderdaad zeer sterk, dat Wij met deze controverse tussen abso lute persvrijheid en het weren van de democratie-ondermijnende-lectuur in een moeilijk parket komen. Waar liggen de grenzen? Toch zijn wij van mening, dat een waakzame democratie, die tegelijk een sterke democratie wil zijn, een in stantie moet scheppen, gedragen door het vertrouwen van het volk, die moet beoordelen waar men over de democra tische schreef gaat. En die dan ook de macht bezit nodig geoordeelde sancties te nemen. Men mag de vijanden der democratie niet de gelegenheid geven in volle vrijheid hun sinister spel te be drijven. Ook in een democratie moet straffe orde heersen. Dat is een wet van zelfbescherming. ,4 HET is niet in de laatste plaats om deze reden, dat wy fel stelling namen tegen de gemakkelijke wijze waarop verschillende bladen, die in bezettings tijd hopeloos fout zijn geweest, weer de kans kregen hun werk voort te zetten. Ronduit gezegd: wij hebben niet vol doende vertrouwen, dat zij zich in de toekomst beter zullen gedragen. Buiten dien, men wast de schuld van een der gelijk verleden niet met een natte spons uit. Democratisch Nederland heeft reden om op zijn hoede te zijn. Ook ten aan zien van de persvrijheid. Deze persvrij heid, met sluwheid gehanteerd, mag niet worden tot een wapen tegen ons. Er zijn, ook op andere gronden, fac toren genoeg aan te wijzen, dat het met de persvrijheid in ons land niet hele maal Is, zoals het zou moeten zijn. Dat met name de „nieuwe" pers waak zaam zij. DEWI KORT MAAR KRACHTIG Parijs dreigt aan het eind van deze week volkomen verstoten te zijn van gas en electrlcltelt, indien het verzoek de»- arbeiders om 13'/» pet loonsverhoging niet binnen 48 uur wordt ingewilligd Kapitein Heinrich Tlllesen, beschul dlgd van de in 1921 gepleegde moord op dr Matthias Erzberger. toentertijd Duits- lands minster van financiën, zal 25 No-"* vember voor een Duits gerechtshof te Freiburg verschijnen De acte van beschuldiging tegen Erhard Milch, den voormaligen Dultsen veldmaarschalk en opperbevelhebber der luchtmacht, is te Neurenberg opgesteld Oorlogsmisdaden, misdaden tegen de mensheid, deportaties, mishandeling ^an mlllioenen zijn de voronaamste tegen hem gerichte aanklachten Louis Saillant, secretaris-generaal van de bond van wereldvakverenigngen. heeft meegedeeld, dat het door het be stuur van deze bond uitgegeven mede delingenblad ook in het Duits zal ver schijnen en aan de Duitse vakveren'- gingen ter beschikking zal worden ge steld De eerste subcommissie van de Ita liaanse wetgevende vergadering heeft haar goedkeuring gehecht aan een ver klaring over de „onverbrekelijkheid va» het huwelijk en de eenheid van het ge zin" Nadat de politie te Damascus bij een demonstratie van middelbare schoolleer- lingen waarschuwingsschoten hadden gelost, kwam het tot een botsing, waar bij 23 polltle-agenten en twee leerlingen werden gedood (AFP) TT- Na de ontzettende vliegramp op Schi phol. Wrakstukken van het verongelukt des onheils. e vliegtuig, de PH-TPW op de plaats ANP P (Van onzen eigen verslaggever). Het oorlogsgeweld is als een lawine over bepaalde delen van Nederland gerold, niets ontziend en vaak schier onherstelbare verwoesting achterla tend. Hej Zuiden was weliswaar eerd er bevrijd, dan het gebied boven de grote rivieren, maar het heeft de gevoeligste klappen gekregen. Toch bood het, ondanks eigen nood, hnlp aan het uitgehongerde Noorden. De bekende actie ..Ruiten troef' is daar om niet meer dan heilige plicht van volk en overheid en van dat standpunt bezien is het meer dan grievend, te ervaren dat, enerzijds gezinnen opni euw een winter zullen moeten trotse ren in zwaar beschadigde huizen, eld ers van deugdelijk materiaal theaters worden gebouwd. Vijf jaren plan J^OTTERDAM Is zeker een der Ne derlandse steden, die hebben er varen wat oorlogsschade betekent niet voor niets is de stad officieel tot ,AOOdgebie«" verklaart en het Is 'be grijpelijk, dat men den Rotterdam mers. die dagelijks leven in de res ten van hun eens zoo trotse stad, gaarne wat ontspanning wil blieden, Niemand zal hun dat misgunnen, maar ofschoon in de Meidagen van 1940 twaalf bioscopen de weg gingen van zoveel Rotterdamse gebouwen. bleef er nog en aantal over Men behoeft er nog slechts ter plaatse op de desbe treffende affiches te letten om te we ten, dat de ..Koningin van de Maas" nog lang niet zonder vermaak Is Toch heeft de overheid, die met name in Limburg met de handen in het haar zit. toegelaten, dat men in Roterdam een tweetal bioscoop-the aters bouwt, die aan de Kruiskade worden opgetrokken uit deugdelijk, fonkelnieuw en dus schaars materiaal, dat daardoor niet alleen aan urgentie objecten wordt onthouden, doch boven dien in 1951 misschien als afbraak zal zijn te beschouwen, aangezien de ge meente de benodigde grond voor slechts vijf jaar aan de exloitanten der theaters heeft verpacht! Na die tijd zal men het terrein nodig hebben voor het groote bouwplan, dat de her rijzenis van Rotterdam moet bewerk stellingen Tegenstellingen WE zijn een en ander gaan bezichtigen en troffen bij die gelegenheid in een houten koffiehuis, dat tussen de thea ters in staat, een Limburger, die ons vertelde van het grote gebrek in zijn provincie. Het was een wrang verhaal over tuberculose, 6cabies en rheuma- tiek. over gezinnen van acht tot tien personen, die zich met slechts één toch tige, duistere kamer moeren behelpen, omdat ment noch glas in voldoende hoeveelheden zijn te krijgen. Een enkele blik naar buiten toonde ons echte, een der beide nieuwbouwen waar in de voorgevel twee en zeventig flinke ruiten, benevens een nog groter aantal kleinere vensters zijn geplaatst. Voor het gebouw prijkt een enorm bord, waarop de ededeling: Hier komt Metropole. De argeloze voorbijganger zou eens kunnen denken, dat het ge bouw moest dienen om een aantal van hun huis beroofde Rotterdamse families te herbergen! Metropole en het naburige theater zulleq binnen afzienbare tijd films ver tonen; gezellig en soms ook leerzaam, vooral wanneer het reportages van de getroffen gebieden betreft, maar hoe veel mensen zouden er meer mee ge baat zijn, als het bouwmateriaal voor nuttiger en noodzakelijker doeleinden was gebruikt Alleen met het glas waren zeker een honderdtal kamers in Limburg van wat daglicht fee voorzien geweest, wat °°k voor de volksgezondheid een stap voor uit zou hebben betekend. Onregelmatigheden in kamp Laren Door den commandant van het bewa- rlngskamp te Laren is gistermorgen aan het departement van justitie te den Haag mededeling gedaan, dat door hem onre gelmatigheden in dit kamp zijn ontdekt Het departement van Justitie heeft de politie te Laren opdracht gegeven een onderzoek ln te stellen Reeds twee personen van de bewakings dienst 2ijn gearresteerd, waaronder een adjudant Het onderzoek wordt met kracht voortgezet Wat thans geschiedt, is volkomen mis en ook de regering ziet dat ein delijk in, zoals blijkt uit de onlangs uit gevaardigde en gepubliceerde bepa lingen van de Wederopbouw, die ge bruik van materiaal als hier ge noemd, thans onmogelijk maken In tussen bouwt men te Rotterdam en elders rustig verder, omdat, naar wij vernamen, de vergunningen daar toe dateren uit den tijd van vóór de Wederopbauwbapalingen In de practük betekent dit dat nog heel wat misbruik zal worden gemaakt van 't materiaal waarnaar men in de geteisterde gebieden snakt en het dan ook niet verwonderlijk dat me nig oorlogsgetroffene bitter gestemd raakt en zijn ged ld verliest Alleen rechtvaardig handelen en wat nog belangrijker is vertrouwen doen winnen Een groie siap vooruit (Speciale berichtgeving) Vergeleken bij de 21 vouwbladen, di» sinds de bevrijding door de Nederland se Spoorwegen als beperkte dienstre geling" zijn verspreid, is het op 18 No vember as verschijnende nieuwe spoorboekje opnieuw een stap in de goede riehing. We herinneren ons allen nog wel de vooroorlogse „officiële reisgidsen", die gedurende een half jaar raison van een graag geofferd kwartje het alpha en omega waren van eiken treinpassagier. Het niet meer dan 75 pagina's tel lende eerste spoorboekje na de bevrij ding, is wat omvang betreft nog ruim 180„pagina's ten achter bij de vooroor logse gidsen. Maar het verlost on6 van de aan slijtage onderhevige vouwbla den, die bij intensief gebruik of bij langdurig verblijf in onze binnenzak toch niet veel waard waren. Een en twintig vouwbladen hebben de N S na Mei 1945 het eerste werd op 15 Augustus '45 verkrijgbaar ge steld laten verschijnen dat is niim een per maand. Voor het Zuiden wa ren daaraan, direct na de bevrijding van dit deel van ons land, gestencilde nooddienstregelingen vooraf gegaan. Het eerste spoorboekje zal voor dr P Th Posthumus Meijjes. den chef van de dienstregeling reizigersvervoer, on getwijfeld een krachtproef betekenen, al is de papiertoewijzing voor dit nut- Illegale joodse emigratie uit Europa De subcommissie voor de begro ting van het Britse parlement heeft in een rapport over het bezoek aan Oostenrijk, dat deze commissie enige weken geleden heeft gebracht ver klaard, dat het duidelijk is, dat de grete trek van joden uit Oost- Europa via de Britse en Ameri kaanse zones van Oostenrijk naar Palestina grondig is georganieerd. De commisise kon geen bewijzen vinden, welke personen achter deze organisatie staan, doch het is wel zeker, dat men over ruime geld middelen en grote invloed beschikt De commissie wijst voorts op de grote lasten voor de Britse belas tingbetaler, die de huidige immi gratiepolitiek van Engeland in Pa lestina door de kampen op Cyprus en in Oostenrijk met zich brengt. Zo woont men in 1946 in Limburg. Onze voetbalvoorspellingen Alcmaria en De Kennemers voor puzzles IIET is jammer, dat in verband met de oefenwedstrijd van het Ned. elftal tegen Rotterdam, een aantal wedstrij den geen doorgang vindt. Maar het doel is deze opoffering van van het competitieprogram wel waard. In Rotterdam immers vindt de laat ste wapenschouw plaats voor de grote strijd in Engeland. Wel is het elftal in grote trekken reeds voor elkaar, doch om enkele plaatsen wordt nog fel door de liefhebbers ge streden. Zo staat voor ons nog niet vast. wie de spilplaats zal bezetten. Kuppen is favoriet, doch Stoffelen schijnt ook nog al in trek te zijn bij de TC. Dan is daar nog de rechtsbuitenplaats, waar morgen wederom Lakenberg een kans krijgt Als „ie" niet voldoet, zien we toch nog weer Holleman naar Huddersfield trek ken. De eerste klassers. In afd. I staat alleen op het program ma EmmaRFC. Dit is een wedstrijd tussen twee middenmoters, die door de thuisclub gewonnen kan worden. In afd. II gaat Volewijckers op bezoek bij DHC Het is in Delft nog altijd kwaad kersen eten en de groenwitten mogen wel oppassen, willen ze niet verder ach terop raken bij Neptunus en Blauw-Wit. DOSHBS is de andere kamp van twee ploegen, die geen spelers leveren aan de Rotterdam-ontmoeting. DOS moet kun nen winnen, maar misschjen is HBS wat opgemonterd door haar 5—1-zege op Stormvogels! De tweede klassers. De Alkmaarse Boys hebben wederom een thuiswedstrijd. Ditmaal komt de naamdrager van de stad Hilversum op bezoek. De groen-witten doen het nog niet best dit jaar maar evenals RCH zijn de nederlagen zeer klein en een ernstige candidaat voor de laatste plaats lijken ze ons dan ook niet De Boys zullen er dan ook goed aan doen wederom van de eerste tot de laatste minuut Hilversum te vergasten op hun enthousiaste spelle tje, dat AFC en RCH reeds noodlottig is geworden. En dan, wel dan voorspel- 'en we weer een overwinning. AFC krijgt niet veel tijd om weer op adem te komen na haar teleurstelling van j 1. Zondag. HVC komt op bezoek aan de Wandelweg en vormt wederom een geduchte bedreiging van een verder aftakelen der kampioenskansen van de Reds. Zeeburgia komt in Beverwijk een thee visite maken. De withemden zullen na hun eerste nederlaag van verleden week natuurlijk alles ln het werk stellen om de zaken weer recht te zetten Kenne mers, dat is nu eens echt iets voor jul lie, om daar een stokje voor te steken. En bovendien, de punten kunnen nog best gebruikt worden in Beverwijk. In ieder geval zal het spannen! RCH gaat, nu ze eenmaal het rechte pad gevonden heeft door. Spartaan wordt haar volgend slachtoffer. De Zaanse derby zal wel weer geven: een summum van spanning, en een goede dag voor penningmeester Aten van WFC. De uitslag voorspellen is een loterij. De derde klassers In B staat DEM andermaal voor een lastig karwei. Purmersteijn op eigen terrein is niet voor de poes en het zal ons meevallen, als de DEM-mers daar zonder kleurscheuren vandaan komen. Maar ook QSC heeft het niet gemakke lijk tegen VVZ en Kinheim gaat even eens niet „te hengelen". In Oudkarspel heeft tot nu toe nog niemand kunnen winnen en o.i. zal Kin heim ook ondervinden, dat DTS dit jaar heel wat meer mans is dan verleden sei zoen Forward speelt eindelijk weer in Hoorn. Rapiditas komt op bezoek en het is een feit, dat de Weespenaren ditmaal ernstig teleurstellen. Of is deze afd. zo veel zwaarder dan 't Gooi? De withem den hebben een kans op de punten! In C heeft Beverwijk waarachtig al weer een gedegen kans op de zege. AS VK komt op bezoek en wanneer de wit hemden weten te winnen, dan zijn ze voorlopig buiten schoti Aan het hoofd konden hier wel eens een paar mutaties voorkomen. 1W gaat in Amsterdam-N. bij de Meteoor een nederlaag halen en Zandvoortmeeuwen kan hier van profi teren. Ripperda en Schoten maken onderling uit, wie voorlopig aan bod blijft. In D zien we wederom een HRC Alcmaria ontmoeting op het programma staan. Nu niet bepaald een pretje zo'n wedstrijd in de Jutterstad. HRC is daar altijd moeilijk te verslaan en wanneer de withemden hun fraaie positie aan het hoofd van de ranglijst willen bewaren, dan moet Racing geklopt worden. Het zal ons benieuwen, hoe het bijna niet- gewijzigde elftal het eraf brengt! APGS wint de plaatselijke strijd tegen WMS en blijft daardoor Alcmaria op mi nieme afstand volgen. Zaandijk—Hol- landia is ook al zo'n „oudheid"-wed- strijd. De blauwhemden hebben even meer vertrouwen en als de rood-witten zo spelen als tegen Schagen, dan zien we ook ditmaal weinig heil ln de reis naar de Zaan. Schagen zal, misschien gesterkt door haar gelijke spel in Hoorn, in eigen om geving in staat zijn om OWO te weer staan en daarmee haar positie weer wat te verbeteren. De vierde klassers. In Zwaag wordt ditmaal de belang rijkste wedstrijd in B gespeeld. Nadat Purmerend eerst bij WW op bezoek was geweest, geniet thans West-Friezen de eer. Het komt ons voor, dat de Zwaagdijkers het er beter zullen afbren gen dan de Wervershovers. EVC wint van Sijbekarspel, Zouaven van de Rijp en Monnikendam zal zich niet laten ver rassen door het hopeloos uit vorm zijn de SEW In Andijk tenslotte kon St, George het nog wel eens zwaar te ver antwoorden krijgen tegen Andijk. Toch mogen de Spierdijkers terwille van hun fraaie kans niet verliezen. In 4C zal Zeevogels na haar fraaie resultaat van verleden week tegen WSV ook een andere eretitelcandidaat Assen- oelft één punt afhandig te maken. Vi- tesse kan zich thuis tegen USVU gemak kelijk herstellen, terwijl HSV in Heiloo tegen WSV bewijzen kan, dat ze ook nog wil meetellen. Randers—Vrone kan een aardige wed strijd worden. Als de jorgste Alkmaar- se club goed oppast, dan kan ze de pun ten veroveren, daarmede haar kansje behouden. CSV heeft de beste kansen tegen Uitgeest. tige boekske waarvan de prijs 0,20 zal bedragen, van die aard, dat de N S er op rekenen aan de bestaande grote vraag te kunnen voldoen. De bekende typograaf Ch. Nijpels verzorgde de ty pografische uitvoering, terwijl er te vens een proef wordt genomen met het vermelden van de plaatsnamen aan. weerszijden van de tabellen. Dit is een verbetering welke het aflezen van de vertrek- en aankomsttijden stellig aan zienlijk zal vergemakkelijken en een bewijs, dat men bij Nederland's groot ste vervoersorganisatie nimmer langs platgetreden paden naar het uiteinde lijke doel marcheert. Verwacht wordt dat er. tot Mei 1947, in totaal drie spoorboekjes zullen ver schijnen. En dan Dan hopen de N S zover te zijn, dat weer net ais vroe ger met een zomer- en winterdienst- regeling als „officiële reisgids" vol- Indonesië: Ontwerpovereenkomst geparafeerd De besprekingen tussen de Neder landse en Indonesische delegaties over een ontwerp-overeenkorr.st werden gisteren te 13.00 uur beëin digd in de 9e vergadering, welke werd gehouden ten huize van de 'commissie-generaal, onder voorzitter schap van den heer Sjahrir. De tekst van het ontwerp werd door beide delegaties geparafeerd. De 10e vergadering, onder voorzit- trschap van professor Schermerhorn begon gisterenavond teri "huize van den heer Sjahrir te 18.10 uur. De mogelijkheid bestaat dat de commissie-generaal thans in het ge heel niet naar Nederland zal terug keren, doch dat hooggeplaatste Ne derlandse functionarissen wellicht de minster van Overzeese gebieds delen Jonkman naar Indonesië zullen komen. Men hoopt ook, dat ten aanzien van het enige punt, waarover in de overeenkomst nog de sanctie van de Nederlandse regering wordt ver wacht, een spoedige beslissing van Den Haag door de Nederlandse re gering naar Batavia zal worden ge seind. Vijfling geboren Uit Beiroet wordt vernomen, dat een vrouw genaamd Zahieh Zahran, aldaar 't leven heeft geschonken aan een vijfling. drie jongens en twee meisjes Allen ln de beste staat van gezondheid ESPERANTO NEUTRALE TAAL De Braziliaanse regering heeft on langs een wet uitgevaardigd, waarbij het verboden is in dit land een dag- of weekblad uit te geven in een vreemde taal. De rechtbank heeft uit gemaakt dat Esperanto-publicaties niet verboden zijn, aangezien Esperanto een neutrale taal is. vlomentopname Ik ben altijd maar blijdat ik qeen sportverslaggever ben. Voor een jongen lijkt het wel een leuk werk altijd vooraan bij alle mogelijke wedstrijden te mogen zitten. In werkelijkheid moet het een vak zijn, dat elk zelfgevoel vermoordt: Zo'n sportman moet van een dertig a veertig wedstrijden zeg gen. dat club A verloren en club B dus gewonnen heeft. Ik geef het U te doen op dertig verschil lende manierenen dat vijf en twintig weken in een jaarte vertellen A verliest van B. C kon het niet bolwerken tegen D. E veroverde beide mmten op F. G behaa'de een overtuigende zege op H en zo maar door, dertig keer. Om gek van te worden! Geen wonder, dat zo'n man in zijn wanhoop gewoonweg Engels en zo begint te praten. Hij geeft in a nutshell een vcrslagjc van een derby, waarbij een of ande re club weer runner-up gewor den is. Het schijnt, nee het blijkt, dat je moeilijk aan sport kan doen zonder Engels te praten en reeds uit mijn prille jeugd her inner ik mij, dat we de door de geringe afmetingen van ons ter rein de regels: „drie korreners pienatiemoest invoeren. Er komt nog bijdat haast geen enkele club een Neder landse naam heeft. Ook hier is Engels, naast de klassieke ta len, de overtaal. A Iways For ward, Go AheadBe. Quick en al die verschillen/Je Boys strij den tegen Alomaria Victrix, Ajax, Ileracles, Rapiditas. In zulke omstandigheden kan iedereen wel eens een foutje makenzoals „de grote big- match''. waar ik tot mijn verba zing over las. Het is toch misschien wel goed hier nog eens te herinne ren aan de wijze woorden van den diepbetreurden Chariva- ius. die al dertig jaar geleden zei: Je zult eens zien, hoe gauw Ie hem leert. Je moerstaal, als je maar durruft.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1