Ikmaafder Verdwenen Joodse bezittingen worden opgespoord Overeenkomst teCfieribon De verkiezingen in Beieren en Hessen Conferentie van den Passar uitgesteld Met z'n zevenen op 't matje Wieringermeer naarnieuwe toekomst Gebroeders Hoogenboom in de val „De Gouden Slang'' Wisselende bewolking met losse bui en, tijdelijk weer toenemende, vrij koude, Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. DINSDAG 3 DECEMBER 194C 8e JAARGANG No Ito—S23 Directeur: Th. W. Rejjnders Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter, DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Adm.: Achterdam 20, tel. 2274.AdvertenUe-af«Lt Langestraat 15, tel S97L Officieel werd heden bekend ge maakt, dat de conferentie voor de organisatie van Bomeo, welke op 17 December zou worden gehouden, evenals de conferentie van den Pas- sar, tot nader order zijn uitgesteld. Voor 400.000 gulden sieraden WEDEROM heeft de centrale ver mogens opsporingsdienst, in samen werking met de politieke recherche afdeling collaboratie een grote partij juwelen en brillanten ter waarde Van 400.000 gulden in de hoofdstad opgespoord. EEN onderafdeling van de CVO te Rotterdam had een zaak in on derzoek, waarvan de sporen naar een 48-jarigen chauffeur E. te i^n- gterdam liepen, die reeds geruime tïjd onder verdenking stond. E. zou tijdens de bezetting in hauw contact hebben gestcan met de „Sammelverwaitung", welke orga nisatie zich o.a. bezig hield met het leeghalen van Joodse woningen in het „Sperr-gebiet" Men had het vermoeden, dat E. Zich op onrechtmatige wfjze aan de- Ze goederen had vergrepen. Een' onderzoek in zijn woning leverde echter geen resultaat op Vorige week deden rechercheurs Van de CVO en PRAC een inval in de woning van de schoonouders van Behandeling in Staten-Generaal (Van onzen parlementairen redacteur.) Gisteren heeft het kabinet zijn Standpunt bepaald inzake de over eenkomst van Cheribon en zal Woensdag a,s. de tekst van het bij de Staten-Generaal in te dienen stuk definitief vaststellen; de regering overweegt, om daarbij o.a. de in structie van de Commissie-Gene raal die hier nog slechts in een hiet geheel feilloze vertaling uit het Engels bekend is als bijlage toe te voegen. Deze indiening van schriftelijke gegevens behoeft niette betekenen, dat dit vraagstuk 't eerst in de afdelingen van de Kamer en door een wisseling van stukken tus- Sen Kamer en Regering zal worden Voorbereid. Het is ook mogelijk, dat aan de openbare discussie alleen een mondeling contact tussen Commis sie-Generaal en een Verenigde zitting van het Senioren Convent en de Commissie voor Indische Zaken en mogelijk enige losse Kamerleden, voorafgaat Een openbare behandeling in de Tweede Kamer is eerst in de vol gende week te verwachten. Verder werd er een petitionement aangeboden ten gunste van de overeen komst van Cheribon, ondertekend door de professoren Donkersloot, Fahrenfort, Romein en Tielrooy, te Amsterdam. Bouman, Coster te Groningen, Banning, van Aschbeck en Heering, te Leiden, Tienstra, rector-magnificus der techni sche hogeschool te Delft en Burger, te Delft, Minnaert, Ravan en Roosenfeit, te Utrecht en Olivier, Venema, te Wage- ningen. Professoren over Cheribon e Een groot aantal professoren hebben een uitgebreid telegram gezonden aan de ministerraad naar aanleiding van de a s. behandeling in de Staten- Generaal van de ontwerp-overeen- komst van Cheribon. Zij schreven o.a.: „Wö hebben de eer Uw raad als onze mening te kennen te geven, dat de Staten-Generaal thans de ont- werp-overeenkomst van LInggardjati onmiddellijk moeten behandelen en goedkeuren. De verklaring was af komstig van de professoren Kolle- wijn, van Asbeck, Westrate, van den Bergh, Wertheim, Vegtin Valkhoff. Pompe, Zeylemaker, Levenbach, Fischer, van Oven, Scheper en Lanr gemeyer. De voorlopige verkiezingsuitslag in Beieren laat zien, dat de katho lieke „Christelijke Volkspartij" een belangrijke overwinning heeft be haald. Tweede' werd de sociaal-de mocratische partij. Het succes van de communisten was gering. De ta melijk conservatieve grondwet werd imet overweldigende meerderheid aanvaard. In Groot-Hessen behaalden de so ciaal-democraten de overwinning en werden de katholieken tweede. De communisten behaalden ongeveer 10 procent der stemmen. De grondwet werd per referendum aangenomen. Deze grondwet schrijft o.a. socialisa tie van verschillende sleutelbedrijven Een vliegtuig van de „British Oversea Airways" heeft de reis van New York naar Shannon (Ierland) in een record tijd van 8 uur 32 minuten- volbracht. E in de 2e Jan Steenstraat te Am sterdam. Bij huishoeking vond men een partij juwelen en brillanten ter waarde van 400.000 gulden. Een ge deelte stelden de bewoners aan de rechercheurs ter hand, terwijl ook een kast en een peluw siéraden werden gevonden. Bovendien hadden de bewoners uit angst een koffertje met sieraden op een pojitiebureau gedeponeerd, waar het later door de rechercheurs is afgehaald. Deze goederen zijn vermoedelijk afkomstig van Joods bezit en van collaboratie gevallen. Bovendien is het niet -uitgesloten, dat een gedeelte van de sieraden „gewoon" gestolen is. E en zijn vrouw zijn gearresteerd en gedeti neerd: Een begin. OOK verschillende kostbaarheden die E. uit voorzorg op andere plaat sen had ondergebracht zijn inmid dels opgespoord Een uitgebreid on derzoek naar de herkomst van deze goederen is nog gaande. Geleidelijk aan worden de tijdens de bezetting op mysterieuze wijze verdwenen Joodse bezittingen opge spoord Dit is, met de ontdekking van de schat in de villa in de.JJchu- bertstraat te Amsterdam nog ^maar het begin. Officiëel wordt medegedeeld, dat de opening van dt conferentie van den Passar is uitgesteld tot een na der vast te st 'len datum Hét officiëel communiqué van de Nederl.-Indische Regeringsvoorlich tingsdienst, dat werd uitgegeven, deelt o.m. mede, dat de aanwezig heid van den Luit-Gouv.gen te Ba tavia noodzakelijk is mèt het oog op de debatten in het Ned. parlement over de ontwerp-nvereenkomst Tengevolge hiervan is dr. van Mook niet in staat op 7 December te den Passar aanwezig te zijn, om de besprekingen aldaar te openen. rjrUH-r- iV.yjp'iiotAsUMT Zeep uit petroleum - De -voornaamste Amerikaanse pe- troleummaatschappijen zijn van me ning, dat ruwe petroleum in de toe komst de voornaamste basis voor de zeepvervaardiging zal vormen Een directielid van een vooraan staande petroleummij. meent dat binnenkort meer dan een kwart van de Amerikaanse zeep gemaakt zal worden uit petroleum of gas. Deskundigen beweren, dat b.v voor de gehele zeepbehoefte der VS in" de komende vijftig jaar. één pro cent van de bekende natuurgas-re- serves voldoende zal zijn. 4000-ste Schip in Rotterdam Was het in de jaren vóór d oor log heel gewoon, dat in de loop van het jaar het 10.000ste schip binnen kwam, thans heeft de Rotterdamse haven zich toch alweer in zoverre hersteld, dat sinds 1 Januari van dit jaar het 4000ste schip kon worden begroet Het is het Amerikaanse schip „Elij ah Cobb", dat uit Balti- more een lading kolen heeft aange voerd. Het schip heeft ligplaats ge nomen in de Waalhaven. Inlichtingen gevraagd De Burgemeester van Avenhorn verzoekt hen, die inlichtingen kun nen verstrekken over het neerstor ten van een Halifax-bommenwerper in Noord-Holland ten Noorden van het IJ op 24 Maart 1945,-vermoede lijk overdag, zich ten spoedigste schriftelijk met hem in verbinding te willen stellen. Artisten naar Indonesië Zondag jl vertrokken van Schip hol met een KLM-toestel naar Ba tavia het orkest Malando met de zangeres Ann Sandor en den revue- artist Lou Bandy.^, Zjj gaan een tournee door Indo nesië maken voor de Nederlandse strijdkrachten. Socialisatie in Britse Zóne Functionarissen van het Britse Mili taire bestuur in Duitsland bestuderen op het ogenblik een nieuw plan om alle boerderijen en landgoederen in de Britse Zone van Duitsland tot 350 acres te beperken en alle bossen te nationaliseren. Een soortgelijke wet is in de Sowjetzone reeds^van kracht. Politierechter t Conflict met „Wederopbouw" Daar, waar Schagerweg, Slootweg, Alkmaarse en Hoornse weg elkaar ontmoeten, ligt het grootste dorp van de Wieringermeer, Middenmeer, dat tjjdens de inundatie van 17 April 1945 voor 78 pCt. werd verwoest. Van de 173 woningen, die het plaatsje telde, zyn er slechts 20 te herstellen tot bewoonbare percelen. In dit in dustriecentrum gingen 11 van de 24 graan-pakhuizen geheel verloren, evenals 8 der 24 winkelpanden Slechts één der drie kerken kan worden hersteld, de beide andere Klompen zonder bon De klompen zullen voortaan zon der bon kunnen worden gekocht. Wie nog bonnen heeft zal voorrang hebben. De distributie wordt ge staakt. Tengevolge van de te gerin- ge productie. Zij wilden in Duitsland onderduiken Frankort aan de Maln, 2 Deo. (Van den specialen verslaggever van het ANP): In Frankfort werden gearresteerd Cornelis Hoogenboom, oud 24 jaar en diens broer Tacob Hoogenboom, oud 22 jaar, verdacht van de moord in de Warmoesstraat te Amsterdam. De arrestatie geschiedde op 28 Nov. jl door de Duitse politie, wegens onbe voegde grensoverschrijding en het zich bevinden In andermans woning zonder verblijfsvergunning. Toen de gebroeders Hoogenboom hiervoor voor een Duits gerecht terecht 6tonden, wilde het toe val, dat de aan dit gerecht als tolk werk zame Nederlander in Nederlandse kran ten over de moord en het verzoek tot opsporing en aanhouding van Jacob Hoogenboom gelezen had. De broers werden toen onmiddellijk ter beschik king gesteld van de Nederlandse mili taire missie te Frankfort. Bij hun verhoor gaven zij toe de grens illegaal te hebben overschreden op 5 November jl. bij Sustexen-Kaldenkir- chen, om in Duitsland onder te duiken Zij hadden tot nu toe van de zwarte handel voornamelijk verkoop van koffie, welke zij uit Nederland hadden medegebracht geleefd en waren in het bezit van ruime geldmiddelen. Het was hun na aankomst in Frankfort gelukt direct contact te verkrijgen met kringen van de Frankfortse onderwereld, die hun onderdak verschaften en aan valse papieren zouden helpen. Voordat zij deze echter kregen, vond de arrestatie plaats. De gearresteerden zullen ver moedelijk binnenkort Daar Nederland worden overgebracht. „Repoebliek" veroordeelt communisten Naar het Republikeinse Persbu reau „Antara" bericht, zijn mr. Joe- soef, oud-voorzitter van de Indone sische Communistische Partij en mr Soeprapto, oud-secretaris van deze partij, door een Republikeins rechtshof tot 3y2 jaar gevangenis straf veroordeeld. Mr Joesoef werd schuldig bevon den aan geweldpleging van de kant van de gewapende organisatie van zijn partij tegen regerings-ambtena- ren, terwijl Soeprapto veroordeeld werd wegens onwettige pogingen staatsgevangenissen open te breken en het plegen van aanslagen op de particuliere eigendom van burgers zullen opnieuw worden opgebouwd. Ook twee scholen gingen in de niet te stuiten vloed van het water ten onder. Toch leeft het zwaar getroffen dorp nog. Reeds keerden velen daarheen te rug. die thans leven in gedeeltelijk her stelde huizen, noodwoningen, woonsche pen of -wagens. Middenmeer heeft gelijk Slootdorp weer een PTT-kantoor en enige winkels zijn in gezamenlijk gebruik genomen- Ook de coöperatieve boerenleenbank kwam terug. Er werden 19 wondngen, 20 pakhuizen, 1G winkels en een gymnastieklokaal hersteld,-aan de reparatie van 2 ker ken, 2 scholen én enkele andere panden wordt nog gewerkt, terwijl de bouw van 125 arbeiderswoningen in een vergevor derd stadium van voorbereiding ver keert. De RK noodkerk is bijna gereed. In de Hervormde kerk wordt, evenals in de pastorie school gehouden. Indien de wederopbouw volgens plan verloopt, zal dit handelscentrum van de Wieringermeer, waar de graanbeurs vor'ge maand terugkeerde en de oogst van dit jaar werd verscheept, weldra voor 75 pCt. hersteld zijn. Gemeenteraad doet zich gelden De gemeenteraad van Wieringermeer heeft reeds in zijn debuut-vergadering doen blijken van de geest van zelfstan digheid, dit dit gebied nu eenmaal eigen is. De stichting bouwbureau „De Wierin germeer", die nagenoeg alle arbeiders woningen in de drie Wieringermeerdor- pen bezit, kreeg voor dit jaar toestem ming 320 huizen te bouwen. Nadaé B. en W. voorlopig vergunning hadden ge geven voor de bouw van 92 arbeiders woningen te Wieringerwerf, bleek dat deze niet voldeden aan de eis der bouw verordening. Tegen het advies van B. en W. wees de gemeenteraad een verzoek om dispensatie van deze bouwverordening af. De gemeenteraad van Wieringermeer, die reeds een delegatie naar den minis ter van Binnenlandse Zaken had afge vaardigd om protest aan te tekenen, beeft thans eenstemmig een motie- van afkeuring aangenomen, die als protest tegen de aantasting van de gemeente lijke autonomie ter kennis is gebracht van den miniser-president, den m'nister van Binnenlandse Zaken, den ministe; van Openbare Werken en Wederopbouw en aan de voorzitters der Kamerfracties Een rij van niet minder dan zeven j verdachten stond Maandagmiddag voor den poitierechter terecht, we gens het meenemen van tegels, die aan de Staat toebehoorden. Het wa ren alle zeven DUW-anbeiders, af komstig uit Wieringen, waar zij te werk gesteld waren bij het egalise ren van terreinen. Onder de grond vonden zij de tegels en daar zij van mening waren, dat de stenen anders toch in de sloot gegooid zouden worden iets waartoe zij opdracht hadden namen zij ze mee naar huis. De een 23, de ander 40 of meer, tot 123 toe, J. O. had er echter 1000 in de wacht gesleept! De officier scheerde alle „ver dachten" over één kam, behalve E., die er slechts 23 had genomen en O., die er 100 had gebaald. Voor vijf luidde de eis 15 of 5 dagen, voor E. 10 of 5 dg. en voor O 50 of 25 dg. De arbeiders protesteerden tegen deze regeling, daar zij meenden vol ledig in hun recht te staan. De politierechter hield daarom de zaak aan tot een getuige gevon den is. Al te aauw. Cornelis S. uit WierLngerwaard, die ambitie heeft om jachtopziener te worden, was, toen hij den veld- achter uit Callantsoog hielp, wel wat al te gauw met z'n handen ge weest. In de omgeving van 't Zwa- newater waren enige jongens aan 't eieren zoeken, toen de jachtopziener aan kwam namen zij echter de be nen naar het strand. Doch daar werden ze tegen gehouden door den ijverigen S. Er ontstond een woor denwisseling en S.. die zich bedreigd voelde door de stevige knapen, deelde als voorzorgsmaatregel maar vast een tik uit. „Als u jachtopziener wilt wor den, zult u toch anders moeten wor den," meende de officier en eiste 5 of 2 dagen. De politierechter ver oordeelde S., die zich natuurlijk niet op noodweer kon beroepen, tot S 3 of 1 dag. Het kronkelende recht. Het recht heeft altijd zijn loop, maar dat het wel eens een rare loop kan zijn, bleek uit de behan deling van de zaak tegen de Alk- maarders Frans P. H. en Elias P. B. Zij stonden terecht omdat zij „sa men en in vereniging", zoals de tenor luidt, ongeveer W* mud grint gestolen hadden. Uit het verhoor bleek, dat B. niet wist, dat hij een diefstal pleegde, ornaat H. hem on der valse voorwendsels had meege nomen. De politierechter moest B. dus wel vrijspreken, doch H. ook, omdat zij samen de daad gepleegd hadden. B. gaat nu vrij uit, maar H. ontvangt te zijner tijd weer een nieuwe oproep. Het recht kronkelt FEUILLETON Apotheek 36) „Ja. Kalosca heet ze," bevestigde de oude vrouw; ,een echte Poolse naam en ze ziet er ook uit alsof ze uit Polen komt." „De naam lijkt me eerder Hongaars", verbeterde Bertin, En toen, meteen het ijzer smedend terwijl het heet was: „Krijgt ze veel bezoek?" Zo nu en dan in het algemeen leeft ze nogal eenzaam. Ze ls ook veel weg, met al die repetities. Ze hebben daar zo wat iedere week een nieuw stuk in Thalia.... „Hebt u misschien ook opgemerkt of af en toe een grote, slanke, opvallende mooie jongedame bij Madame Kalosca komt?" De vrouw gluurde hem uit haar kleine, met rimpels en kraaienpootjes omgeven kleine ogen listig aan. ,Een grote, slanke, opvallend mooie jonge dame?" herhaalde ze". Het spijt mij maar daarover kan ik monsieur geen inlichtingen geven, maar als er monsieur erg veel aan gelegen is, kan hij het misschien aan Madame Kalosca zelf vragen. Ze is thuis op het ogenblik „Nu niet", besloot hij na een ogen blik nadenken; „mogelijk een andere keer". „En wat denkt meneer van deze kamer? Bevalt hij u?" Bertin prees de zindelijkheid en ge zelligheid, maar verklaarde dat hij jam mer genoeg wat te klein was. Misschien was de andere kamer groter?" „Neen, Integendeel", verklaarde de vrouw. En zo ging Edmond Bertin weer heen, tegen zijn gewoonte met een enigszins woordenrijke verontschuldiging dat hij haar nodeloos moeite ha'' veroorzaakt. Maar hij zou, als de gelegenheid zich voordeed, die uitstekende kamers in teder geval warm aanbevelen. Bertin was Inmiddels de straat over gestoken en liet de blik larxgs de rijen vensters glijden. Hoe grauw, hoe troos teloos zag dat huis eruit, hoe triest de armelijke straati Was Valérie bij die Madame Kalosca geweest? Wat zou ze*daar in vredesqpam hebben gedaan? Bevond zich binnen de. muren van het huis het aanknopings punt met de dood van Marcel Brunot. Hij bleef maar, als betoverd, naar het huis staren en het was hem of hij in de p rperen schijn vreemde, schaduwige spookbeelden zag. Was het zóóver met hem gekomen? Kon zijn opgejaagde ver beeldingskracht niet meer onderschei den tussen werkelijkheid en waan? Even bedekte hij de ogen inet de hand en stampte toen, uit ergernis over zichzelf, met de voet op de grond: was hij op het punt gek te worden? Dook daar iets verder, uit de vale donkerheid van de achterstraat, een vrouwengestalte op, rijzig en slank, die ln het diep-rode schijnsel gleed? En daar vlak achter haar de gedaante van een man.... Was zijn geest wérkelijk geschokt door het dagenlange peinzen en piekeren, door zijn innerlijke onrust en de spanning van zijn hersens....? (Wordt vervolgd) Het R.A.O.-Orkest -* Laten wij één ding vaststellen: de vijftien jongens, die Maandagavond in 't Gulden Vlies met hun orkest voor onze militairen optraden, hebben te weinig belangstelling gehad. De zaal was voor de helft gevuld met enthou siaste toehoorders, die de prestaties van het orkest met belangstelling heb ben gevolgd. De vijftien man zijn ware duivels kunstenaars èn onder leiding van de beide Jansens. sergeant-majoor Philip Jansen eri sergeant Mar tien Jansen wordt er „uitgehaald wat er in zit". En er zit veel in, dat leert sergeant Henk Hal de mensen in de zaal wel. Hij houdt eèn gezellig praatje over muziek en over de instrumenten en hij doet het zo, dat de grootste domoor er nog iets van opsteekt. Het orkest beheerst zowel de „Boogie- Woogle"-stijl, als de symphonische jazz en in een handomdraai staat er ook een zigeunerorkest of een strijkquintet op 'net podium. En dan de solisten. Jan van Balkom (piano), speelde met orkest begeleiding een feilloze „serenade in blue", Ab Bronkhorst toonde zich een meester op de guitaar, Martien Jansen, een virtuoos trompettist, bleek van het pianospel ook iets meer te kennen dan alleen de grondbeginselen en Philip Jansen ontpopte zich als een vaardig cellist. De conferencier Henk Hal hij bespeelt een stuk of vijf instrumenten kondigde ook de nummers aan. Een greep uit het repertoire: „Troika", Agnus Dei" van Bizet, „Oriënt Ex press", „In the Mood"! Wij hopen het R.A.O.-orkest spoedig terug te zien. Radioprogramma WOENSDAG 4 DECEMBER. HILVERSUM I, 7, 8, 13, 18, 20, 5 Nieuws. 8,50 Voor de hulsvrouw. 9,- Philharmonisch Orkest. 10,Morgen wijding. 11,— Populair non-stop-pro- gramma. 12,35 The Ramblers. 14,45 Voor de jeugd, Sinterklaasfeest in de Studio. 17,15 Vaudeville-orkest. 19,15 „Herstel yan de Volkswelvaart". 20,08 Sinterklaas programma. 21,15 Dolf v d Linden. 22,1" RVO 23,25 Oude melodieën in nieuw gewaad. HILVERSUM n, 7, 8, 13, 20, 22 Nieuws. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Morgendienst 12,— Koor olv Meindert Boekel. 14,30 Klein fruit in de liefhebberstuin. 16,15 Kinderkoor 18,— Scala-sextet. 19,30 En gelse les. 20,05 Radio Philharmonisch orkest. 22,30 Arthur Rubinstein- 23,- Zang-recital. 23,30 Het Calvet-kwarUst. zioh van genoegen om z'n eigen rechtheid. Loslippig en. Petrus J. V. uit Hoorn werd bij verstek veroordeeld tot ƒ100 of 25 dagen wegens beledigingen, die hij een dame in de danszaal had toége- voegd. De dame in kwestie, mej. M, en een getuige, mevr. S., verklaar den, dat de beschuldiging totaal on gegrond was en h.L te wijten was aan dronkenschap. De politierechter kreeg vervol gens een burenruzie te beslechten. Arie E. uit Den Burg had N. C. R. en zijn vrouw beledigd, door de eer ste uit te schelden voor kidnapper, daarmee bedoelende, dat R. zijn kin- deren sloeg („kindermepper") en de laatste voor „kletsmeier",- een woord, dat volgens verklaringen van de beledigde op Texel een minder eerbare betekenis had. De politie rechter kon echter, ondanks zijn grote ervaring op dit gebied, het woord niet huis brengen en veroor deelde E. tot 30 of 15 dagen. Wim Thomassen sprak voor de P.v.d.A. Voor de afdeling Alkmaar van de Partij van de Arbeid sprak gisteren in het Wapen van Heemskerk de heer Wim Thomassen over het onderwerp - ,.De P van de Arbeid en de algemene politieke toestand". Na een uitvoerige uiteenzetting te hebben gegeven over de Indonesische kwestie, waarbij hij de nadruk legde op het or>twakingsproces in Azië, be sprak de heer Thomassen enige resul taten van de regeringspolitiek. Ook de coalitie KVPPartij van de Arbeid werd ter sprake gebracht. Spr. be- toogde, dat door,, dit samengaan on houdbare toestanden als in België en Frankrijk, verhinderd zijn geworden. De propaganda-avond werd besloten met een levendige discussie. Nutsspaarbank te Alkmaar Maandoverzicht November 19J6 In de loop der maand Nov. werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 301.875,26 (v j f 141.920,98) en terugbetaald f 276.813,31 (v j 1341.002,89), dus meer ingelegd dan terugbetaald £25.061,95 (v J minder inge legd dan terugbetaald f 199.261,91). Het aan de inlegger verschuldigde ka pitaal, bij de aanvang van het jaar i 10.622.444,37, bedraagt thans 110U12.S57.54 (V j 10.562.480,03). Het aantal in de loop van November nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 1044 (v J 68), waaronder 819 aan op school sparende kinderen. Ingetrokken werden 97 (v j 69) boekjes. Het aantal ln omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 2^.188, bedraagt thans 24.504 (v 22.172). Van dit aantal behoren 15.844 (v J 14.852) aan personen ol insteUingen te Alkmaar gevestigd; 5598 (v j 4983) aan personen elders woonachtig en 2963 (v J 2337) aan schoolspaarders. Onder de in November nieuw uitgege ven boekjes zijn begrepen 17 (v j 4) voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eerste inleg van £1,—). In-November bedroeg het aantal posten van inleg 3860 (v j 818), dat van terug betaling 2022 (v J 2878) tezamen 5882 (v j 3696). De lediging in de loop der maand No vember van 285 spaarbusjes leverde een bedrag van £3.855,58 aan kleine besparin gen op. Het aantal ln omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het Jaar 3.689 bedraagt thans 3,733. ABONNEMENTSVOORSTELLING IN „HET GULDEN VLIES" Als laatste abonnementsvoorstelling van de eerste serie wordt Maandag 9 Decem ber 8 uur in „Het Gulden Vlies" door Het Residentie Toneel (zakelijke leiding Dirk Verbeek).,Het Onstuimige Hart" op gevoerd? De regie is ln handen van mevrouw Bets Banucci—Beejcman. D IERENBES CHERMING Maandagmorgen is in de omgeving van de Juliana van Stolberglaan zwervend aangetroffen een klein oud zwart hondje, teef, witte voet; in Groot Nieuwland een wit hondje, teef, plm. 3 maanden oud, kort op de poten, één zwart oor. Eigenaars of liefhebebrs worden ver zocht zich zo spoedig mogelijk te melden Adres Inspecteur: C Verwer, Baan- straat, Alkmaar. BUURTVERENIGING DVV •-*. Zaterdagavond hield de Buurtver DWV (Door Wijsheid Verenigd) een goed be zochte feestavond ln 't Gulden Vlies. De toneelgroep „Alberdingh Thijm" van deze buurtvereniging voerde onder de bekwame regie van Jan Robert Sr het toneelstuk „Filmmaniakken" op, dat door de aanwezigen blijkens het warme ap plaus aan het einde van de opvoering ten zeerste gewaardeerd is! Spelers hebben zich geheel aan hun spel gegeven en hen allen komt een woord van lof zeker toe. Een gezellig bal, met medewerking van de Sonny-band, besloot deze feestavond. VERENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING, De Zusters verpleegden ln de maand November 75 patiënten en legden 825 bezoeken af, waarvan 217 betalende bezoeken, 556 voor 't AZA en 52 gratis. Er werd geen laatste hulp verleend bij het afleggen. De Wijkkraamverpleegslers ver pleegden 14 patiënten, legden 259 -be zoeken af en hebben 6x dokter geas- eUteerd.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1